Постанова від 04.10.2018 по справі 127/24171/18

Справа № 127/24171/18

Провадження № 3/127/6106/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 жовтня 2018 року м. Вінниця

Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Луценко Л.В., розглянувши матеріали, що надійшли з Управління державного агентства рибного господарства у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, зареєстрований та проживає за адресою ІНФОРМАЦІЯ_2, пенсіонера,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.85 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

14.09.2018 року о 15:00 год. громадянин ОСОБА_1, перебуваючи на Вишенському озері у місті Вінниця, здійснював незаконний вилов риби з використанням заборонених знарядь лову, зокрема, екран, вироблений із сітки зябрової, розміром вічка 20 мм, довжиною 1м та висотою 1м чим вчинив грубе порушення правил рибальства із застосуванням заборонених знарядь лову.

Таким чином гр. ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.4 ст.85 КУпАП.

У судове засідання гр. ОСОБА_1 не з'явився з невідомих суду причин, хоча про дату, час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином.

Вина гр. ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.85 КУпАП доводиться: протоколом про адміністративне правопорушення (а.с.2), описом-оцінкою вилучених знарядь лову (а.с.3).

Відповідно до ст.280 КУпАП під час розгляду справи про адміністративне правопорушення суд зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до п.3.15.1 Правил любительського і спортивного рибальства, затверджених Наказом Державного комітету рибного господарства України від 15.02.1999 року №19 забороняється лов водних живих ресурсі в із застосуванням вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї (за винятком гарпунних рушниць для підводного полювання), промислових та інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих чи інших матеріалів усіх видів і найменувань, а також способом багріння, спорудження гаток, запруд та спускання води з рибогосподарських водойм.

Згідно ч.4 ст.85 КУпАП грубим порушенням правил рибальства визнається, зокрема, рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову, що тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої.

Статтею 29 КУпАП зазначено, що конфіскація предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення, полягає в примусовій безоплатній передачі цього предмета у власність держави за рішенням суду. Конфісковано може бути лише предмет, який є у приватній власності порушника, якщо інше не передбачено законами України.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, враховуючи особу порушника та ступінь його вини, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, суд вважає за необхідне визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.85 КУпАП, застосувавши до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340,00 (триста сорок) грн з конфіскацією знарядь вчинення правопорушення, а саме екран, вироблений із сітки зябрової, розміром вічка 20 мм, довжиною 1 м та висотою 1 м.

Окрім того, судовий збір у розмірі 352,40 грн також підлягає стягненню зі ОСОБА_1, оскільки відповідно до ч.1 ст.40-1 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст.ст.29, 245, 246, 252, 279, 280, 283-285 КУпАП, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.85 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу 340,00 (триста сорок) грн з конфіскацією знарядь вчинення правопорушення, а саме екран, вироблений із сітки зябрової, розміром вічка 20 мм, довжиною 1м та висотою 1м, що знаходиться в Управлінні державного агентства рибного господарства у Вінницькій області.

Стягнути зі ОСОБА_1 352 (триста п'ятдесят дві) грн 40 коп судового збору в дохід держави.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови, шляхом подачі апеляційної скарги до апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.

Суддя: