Постанова від 04.07.2012 по справі 2607/7306/12

Справа № 2607/7306/12

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04.07.2012

Подільський районний суд м. Києва в складі:

головуючого - судді ПАВЛЕНКО О.О.,

при секретарі - БОЖОК Ю.Р.,

з участю прокурора - КОЛОДНИЦЬКОЇ Т.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві кримінальну справу по обвинуваченню:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця Житомирської обл., Попільнянського р-ну, с Корнин, українця, громадянина України, з вищо освітою, працюючого старшим продавцем в ТОВ «Карварі», не одруженого, зареєстрованого та проживаючого за адресою АДРЕСА_1, раніше не судимого,

у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.309 КК України,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 13.03.2012 року, приблизно о 16 год. 00 хв. з метою незаконного придбання наркотичного засобу для власного вживання прибув до станції метро «Оболонь» в м. Києві, де у невстановленої слідством особи придбав за 100 гривень наркотичний засіб - канабіс, який містився у двох паперових згортках, які він сховав в праву задню кишеню своїх джинсів, тим самим став незаконно зберігати його при собі. Після чого ОСОБА_1 незаконно зберігаючи наркотичний засіб-канабіс при собі, на громадському транспорті прибув до вулиці М. Гречка в м. Києві, тим самим незаконно перевіз наркотичний засіб.

13.03.2012 року, близько 20 години 20 хвилин, ОСОБА_1, незаконно зберігаючи при собі наркотичний засіб, перебуваючи біля будинку № 6 по вул. М. Гречка в м. Києві, був затриманий працівниками міліції та доставлений до приміщення ТВМ №2 Подільського РУ ГУ МВС України в м. Києві, що по пр. Г. Гонгадзе,8 в м. Києві, у якого в період часу з 23 години 00 хвилин по 23 годину 20 хвилин, із задньої правої кишені джинсів було виявлено та вилучено два паперових згортки з сухою подрібненою речовиною рослинного походження зелено-коричневого кольору, яка згідно висновку експерта №647х від 18.04.2012 року є особливо небезпечним наркотичним засобом канабіс. Загальна маса канабісу (в перерахунку на суху речовину) з урахуванням висновку спеціаліста №934 від 16.03.2012 року становить 5,48 г.

Канабіс, згідно постанови КМУ від 06.05.2000 року № 770 «про затвердження переліку наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів», «Список № 1 особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено» в «Таблиці 1» є особливо небезпечним наркотичним засобом.

Ці дії ОСОБА_1 повинні бути кваліфіковані за ч. 1 ст. 309 КК України тому, що він вчинив умисні дії, які виразились у незаконному придбанні, зберіганні та перевезенні наркотичних засобів, без мети збуту.

За наслідками вивчення матеріалів справи суд вважає, що суспільно небезпечне діяння мало місце.

ОСОБА_1 в судовому засіданні звернувся з клопотанням про звільнення його від кримінальної відповідальності, у зв'язку з тим, що він добровільно звернувся до лікувального закладу і пройшов курс медикаментозного лікування від наркотичної залежності.

Вислухавши думку прокурора, який не заперечував проти задоволення клопотання підсудного, суд вважає, що ОСОБА_1 підлягає звільненню від кримінальної відповідальності з наступних підстав.

Згідно ч.4 ст.309 КК України особа, яка добровільно звернулася до лікувального закладу і розпочала лікування від наркоманії, звільняється від кримінальної відповідальності за дії, передбачені ч.1 ст.309 КК України.

З довідки № 801/3-10047 від 03.07.2012 року виданої КМНКЛ «Соціотерапія» відділення денного стаціонару, вбачається, що ОСОБА_1 в період з 17.05.2012 року по 26.06.2012 року в умовах денного стаціонару пройшов курс добровільного лікування від наркотичної залежності.

За таких обставин суд вважає, що є достатні підстави для звільнення ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності за дії, передбачені ч.1 ст.309 КК України.

Відповідно до ст.93 КПК України, судові витрати покладаються на засуджених, а з огляду на те, що обвинувальний вирок стосовно ОСОБА_1 судом не постановлявся, то підстав для стягнення з коштів за проведення експертизи по справі у суду не має.

Керуючись ст.ст.7, 248 КПК України, частинами 1 і 4 ст.309 КК України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання ОСОБА_1 - задовольнити.

Звільнити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, від кримінальної відповідальності за вчинення злочину, передбаченого ч.1 ст.309 КК України, на підставі ч.4 ст.309 КК України.

Кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_1 у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.309 КК України - закрити.

Запобіжний захід ОСОБА_1 у вигляді підписки про невиїзд - скасувати.

Речові докази - наркотичний засіб «канабіс» - знищити.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через Подільський районний суд м. Києва протягом семи діб з дня її винесення.

Суддя Павленко О. О.

Попередній документ
77139568
Наступний документ
77139570
Інформація про рішення:
№ рішення: 77139569
№ справи: 2607/7306/12
Дата рішення: 04.07.2012
Дата публікації: 18.10.2018
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Подільський районний суд міста Києва
Категорія справи: Кримінальні справи (до 01.01.2019); Злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення; Злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів (усього), з них; Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту