Вирок від 21.03.2013 по справі 1-8/11

Справа № 1-8/11

ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21.03.2013 Подільського районного суду м.Києва в складі:

головуючого судді Отвіновського П. Л.

секретарівПетрук Л.Ю., Думс І.В., Кочубей Є.В.,

за участі прокурораКапишіна С.М.,

підсудного ОСОБА_5,

захисника Дирди Б.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві кримінальну справу по обвинуваченню:

ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Обухів Київської області, українця, громадянина України, освіта вища, одруженого, має на утриманні малолітню дитину, який до затримання працював спеціалістом ТОВ „Кадастр-Гео", який до затримання проживав за адресою: АДРЕСА_8, раніше не судимого,

у вчиненні злочинів, передбачених ч.5 ст.191, ч.2 ст.366, ч.4 ст.190, ч.3 ст.358 та ч.2 ст.209 КК України,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_5 учинив привласнення чужого майна шляхом зловживання службовим становищем в особливо великому розмірі, службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки, використання завідомо підроблених документів, шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах та легалізацію (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом у великому розмірі, за наступних обставин.

Так, згідно з протоколом загальних зборів засновників ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" №2 від 25 лютого 2005 року ОСОБА_5 був призначений на посаду директора зазначеного підприємства. Наказом директора ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" №40 від 2 жовтня 2006 на ОСОБА_5 покладена відповідальність за збереження матеріальних цінностей, які належать товариству. Вище вказану посаду ОСОБА_5 обіймав до 8 лютого 2007 року.

Відповідно до статуту ТОВ „Земельно-кадастровий офіс", затвердженого загальними зборами засновників підприємства 30 червня 2003 року та зареєстрованого Обухівською районною державною адміністрацією за №1679 від 29 липня 2003 року, одним з видів діяльності товариства є проведення робіт щодо землеустрою, в тому числі, складання проектів відведення земельних ділянок у власність або в користування, розробка технічної документації щодо складання державних актів на право власності на землю і права постійного користування землею, договорів на право тимчасового користування землею та підготовка документів, що посвідчують указані права, тощо.

Обіймаючи посаду директора ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" ОСОБА_5 відповідно до п. 5.17 статуту був наділений наступними повноваженнями: вирішувати всі питання діяльності товариства, за винятком тих, що входять до виключної компетенції загальних зборів учасників; вирішувати кадрові питання; без доручення виконувати від імені товариства дії в межах чинного законодавства України; укладати будь-які угоди та юридичні акти, відкривати розрахункові та інші рахунки; представляти товариство у всіх органах, установах, організаціях; проводити у життя рішення загальних зборів учасників товариства; вирішувати поточні питання діяльності товариства; вирішувати питання обліку, звітності, внутрішнього контролю діяльності товариства, тощо.

Таким чином, будучи директором ТОВ „Земельно-кадастровий офіс", ОСОБА_5 обіймав посаду, пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов'язків, а тому, відповідно до примітки 1 до ст. 364 КК України, був службовою особою.

У період із лютого 2006 року по червень 2007 року ОСОБА_5, обіймаючи посаду директора ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" порушив Закон і вчинив ряд злочинів, якими державі були заподіяні матеріальні збитки.

Відповідно до ст. 78 Земельного Кодексу України право власності на землю - це право володіти, користуватися і розпоряджатися земельними ділянками. Право власності на землю набувається та реалізується на підставі Конституції України, вказаного Кодексу, а також інших законів, що видаються відповідно до них.

У відповідності до статті 118 Земельного кодексу України передача громадянам безоплатно у власність земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у межах норм безоплатної приватизації, здійснюється на підставі рішення районної державної адміністрації або сільської, селищної ради після розроблення проекту відведення земельної ділянки.

Відповідно до ст. 118 Земельного кодексу України, громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають заяву до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки. У заяві зазначаються бажані розміри та мета її використання.

Відповідна місцева державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада розглядає заяву і в разі згоди на передачу земельної ділянки у власність, надає дозвіл на розробку проекту її відведення.

Проект відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян організаціями, які мають відповідні дозволи (ліцензії) на виконання цих видів робіт, у строки, що обумовлюються угодою сторін.

Проект відведення земельної ділянки погоджується з органом по земельних ресурсах, природоохоронними і санітарно-епідеміологічними органами, органами архітектури і охорони культурної спадщини, та подається на розгляд відповідних місцевої державної адміністрації або органу місцевого самоврядування.

Районна, Київська чи Севастопольська міська державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада у місячний строк розглядає проект відведення та приймає рішення про передачу земельної ділянки у власність.

Відповідно до ст. 125 Земельного кодексу України право власності та право постійного користування на земельну ділянку виникає після одержання її власником або користувачем документа, що посвідчує право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, та його державної реєстрації.

У відповідності до ст. 126 Земельного кодексу України, п.п. 1.1. Інструкції «Про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди землі», затвердженої Наказом Державного комітету України по земельним ресурсам №43 від 04.05.99 (надалі Інструкція) право власності на землю посвідчується державним актом на право власності на земельну ділянку.

Відповідно до Інструкції, державний акт на право власності на земельну ділянку видається в тому числі і на підставі рішення сільської ради.

Складанню та видачі державного акту на право приватної власності на земельну ділянку передує складання відповідної технічної документації.

Відповідно до пункту 1.16. Інструкції технічна документація зі складання державного акта на право власності на земельну ділянку або на право постійного користування земельною ділянкою включає: виписку з рішення відповідної ради про надання у власність земельної ділянки, заяву власника землі або землекористувача про складання державного акта; технічне завдання на розробку технічної документації зі складання державного акта; висновок державного органу земельних ресурсів Держкомзему України про наявні обмеження на використання земельної ділянки; висновок органу у справах будівництва і архітектури про наявні обмеження на використання земельної ділянки; журнал польових вимірювань; кадастровий план земельної ділянки, складений за результатами зйомки; збірний кадастровий план суміжних землевласників і землекористувачів; відомість обчислення площі земельної ділянки; відомість обробки теодолітного ходу та вирахування координат поворотних точок меж земельної ділянки; експлікацію земельних угідь згідно з формою 6-зем, та інші необхідні документи.

Відповідно до п. 2.14. Інструкції державний акт на право власності на земельну ділянку складається у двох примірниках, підписується органом, який прийняв рішення про передачу земельної ділянки у власність, та відповідним державним органом земельних ресурсів.

Епізод заволодіння земельного масиву 8 га.

На початку 2006 року директор ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" ОСОБА_5 вступив у злочинну змову із невстановленою досудовим слідством особою, справу щодо якої виділено в окреме провадження, щодо заволодіння земельним масивом загальною площею 8 га, розташованим в межах села Капустяна на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області, тобто державним майном в особливо великому розмірі.

Вступивши у злочинну змову, ОСОБА_5 і невстановлена досудовим слідством особа, справу щодо якої виділено в окреме провадження, розробили план злочинних дій, спрямованих на незаконне заволодіння земельними ділянками, а також розподілили між собою ролі у злочинній діяльності. Відповідно до розподілу ролей у плані злочинної діяльності ОСОБА_5, як директор ТОВ "Земельно-кадастровий офіс", тобто підприємства, основним статутним видом діяльності якого є виготовлення проектів відведення земельних ділянок та розроблення технічної документації щодо складання державних актів на право власності на землю, використовуючи можливості, надані йому його службовим становищем, мав отримати в Обухівському районному відділі земельних ресурсів Київської області чисті (не заповнені) бланки державних актів на право власності на земельні ділянки, та із використанням вище вказаних бланків скласти державні акти на право власності на земельні ділянки на ім'я громадян, які повинен надати невстановлена досудовим слідством особа, справу щодо якої виділено в окреме провадження, організувати засвідчення вище вказаних повністю неправдивих державних актів на право власності на землю підписами голови Старобезрадичівської сільської ради, начальника районного відділу земельних ресурсів, а також печатками відповідних державних установ.

Згідно із розподілом ролей невстановлена досудовим слідством особа, справу щодо якої виділено в окреме провадження мав організувати підшукання людей, які б надали свою згоду на оформлення на них права власності на земельні ділянки, а також надали б необхідні для цього копії особистих документів (паспортів та довідок про присвоєння ідентифікаційних номерів). Також, невстановлена досудовим слідством особа, справу щодо якої виділено в окреме провадження мав організувати реєстрацію складених ОСОБА_5 повністю неправдивих державних актів на право власності на земельні ділянки, подальше переоформлення земельних ділянок на своїх знайомих із метою отримання можливості вільно володіти, користуватися та розпоряджатися зазначеними незаконно отриманими ділянками, та надання законного вигляду праву власності на них.

Діючи із вище вказаною злочинною метою, переслідуючи корисливі інтереси, згідно з накладною №9 від 17 лютого 2006 року ОСОБА_5, від імені ТОВ „Земельно-кадастровий офіс", як директор товариства, отримав в Обухівському районному відділі земельних ресурсів Київської області чисті (незаповнені) бланки державних актів на право власності на землю серії НОМЕР_4-НОМЕР_5 і НОМЕР_6-НОМЕР_7 (всього 500 пар).

В подальшому, у лютому 2006 року, ОСОБА_5 з метою реалізації злочинного умислу, спрямованого на протиправне заволодіння вище вказаною земельною ділянкою, привласнив 32 пари чистих (не заповнених) бланків державних актів на право власності на землю серії НОМЕР_3-НОМЕР_8 із числа отриманих ним у відділі земельних ресурсів.

Згідно з розробленим спільно із ОСОБА_5 злочинним планом щодо заволодіння земельними ділянками невстановлена досудовим слідством особа, справу щодо якої виділено в окреме провадження звернувся до своєї матері ОСОБА_9 із проханням підшукати осіб, які б надали свою згоду на оформлення їм у власність земельних ділянок, а також надали б для цього копії необхідних документів, а саме, копії власних паспортів та копії довідок про присвоєння ідентифікаційних номерів.

На прохання невстановленої досудовим слідством особи, справу щодо якої виділено в окреме провадження у період із січня по лютий 2006 року знайшла 32-х осіб , які погодилися, щоб на їх ім'я були оформлені земельні ділянки, а саме громадян: ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_27, ОСОБА_28, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33 ОСОБА_34, ОСОБА_35, ОСОБА_36, ОСОБА_37, ОСОБА_38, ОСОБА_39, ОСОБА_40, ОСОБА_41

Вказані громадяни надали ОСОБА_9 копії своїх паспортів та довідок про присвоєння ідентифікаційних номерів, які вона передала невстановленій досудовим слідством особі, справу щодо якої виділено в окреме провадження

Отримані від ОСОБА_9 копії документів невстановлена досудовим слідством особи, справу щодо якої виділено в окреме провадження у свою чергу передав ОСОБА_5 для використання при заповненні бланків державних актів на право власності на землю.

Продовжуючи реалізацію вище вказаного спільного із невстановленою досудовим слідством особою, справу щодо якої виділено в окреме провадження злочинного плану, спрямованого на протиправне заволодіння земельними ділянками, ОСОБА_5, обіймаючи посаду директора підприємства, одним із видів діяльності якого є заповнення державних актів на право власності на землю, являючись службовою особою, діючи умисно, з корисливих мотивів, у лютому-квітні 2006 року, у невстановленому у ході слідства місці, невстановленим способом склав (заповнив) 32 пари повністю неправдивих державних актів на право власності на землю серії НОМЕР_3-НОМЕР_8 на ім'я вище вказаних громадян, копії особистих документів яких надала йому невстановлена досудовим слідством особа, справу щодо якої виділено в окреме провадження .

У всіх вище вказаних державних актах про право приватної власності на землю, ОСОБА_5, як підставу надання у власність громадянам земельних ділянок, зазначив рішення Старобезрадичівської сільської ради ХХVI сесії 4 скликання від 13 грудня 2005 року.

У дійсності громадяни, прізвища яких зазначені в державних актах на право власності на земельні ділянки, із заявами на отримання земельних ділянок до Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області ніколи не зверталися.

На ХХVI сесії 4 скликання Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області, яка відбулася 13 грудня 2005 року, питання про надання у власність вище вказаним громадянам земельних ділянок не розглядалось і відповідне рішення не приймалось.

Проекти відведення земельних ділянок вказаним громадянам не розроблялися, Старобезрадичівською сільською радою Обухівського району Київської області не розглядалися і не затверджувалися. Технічна документація, щодо складання державних актів на право власності на зазначені земельні ділянки також не розроблялася.

Склавши тридцять дві пари вище вказаних повністю неправдивих державних актів на право приватної власності на землю, достовірно знаючи, що всупереч ст. 118 Земельного кодексу України Старобезрадичівською сільською радою Обухівського району Київської області рішення про виділення земельних ділянок зазначеним вище 32 особам не приймались, проекти землеустрою по відведенню земельних ділянок, а також технічна документація щодо складання державних актів на право власності на земельні ділянки не розроблялись, ОСОБА_5, виконуючи свою частину розробленого спільно із невстановленою досудовим слідством особою, справу щодо якої виділено в окреме провадження злочинного плану щодо заволодіння земельними ділянками державної власності, у лютому-квітні 2006 року, з метою надання вище вказаним неправдивим державним актам офіційного статусу, подав їх на підпис виконуючій обов'язки голови Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області ОСОБА_42.

ОСОБА_19, не будучи обізнаною про злочинні плани ОСОБА_5 і невстановленої досудовим слідством особи, справу щодо якої виділено в окреме провадження, являючись службовою особою органу місцевого самоврядування, неналежно виконуючи свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, у період із лютого по квітень 2006 року, у власному помешканні за адресою АДРЕСА_18 підписала вище вказані завідомо неправдиві 32 пари державних актів на право власності на земельні ділянки, а також завірила їх печаткою Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області не перевіривши, чи приймалося Старобезрадичівською сільською радою Обухівського району Київської області рішення про надання зазначеним громадянам земельних ділянок у власність, чи складалися проекти відведення земельних ділянок, а також відповідна технічна документація зі складання державних актів на право власності на земельні ділянки.

Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, спрямованого на незаконне заволодіння земельними ділянками на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області загальною площею 8 га, діючи відповідно до узгодженого із невстановленою досудовим слідством особою, справу щодо якої виділено в окреме провадження, злочинного плану, ОСОБА_5, приблизно у квітні-травні 2006 року, з метою надання вище вказаним 32 парам повністю неправдивих державних актів на право власності на земельні ділянки офіційного статусу, подав їх на підпис виконуючому обов'язки начальника Обухівського районного відділу земельних ресурсів Київської області ОСОБА_43

ОСОБА_43, не будучи обізнаним про злочинні плани ОСОБА_5 і невстановленої досудовим слідством особи, справу щодо якої виділено в окреме провадження , неналежно виконуючи свої службові обов'язки, не перевіривши, чи приймалося Старобезрадичівською сільською радою Обухівського району Київської області рішення про надання вище вказаним громадянам земельних ділянок у власність, чи складалися проекти відведення земельних ділянок, а також відповідна технічна документація зі складання державних актів на право власності на земельні ділянки, у квітні-травні 2006 року, у приміщенні Обухівського районного відділу земельних ресурсів Київської області за адресою м.Обухів, вул. Малишка, буд. 9, засвідчив вище вказані повністю неправдиві 32-і пари державних актів на право власності на земельні ділянки відтисками рельєфного кліше із особистим підписом, а також печаткою Обухівського районного відділу земельних ресурсів Київської області, після чого передав їх ОСОБА_5

Підписання вище вказаних 32-х пар повністю неправдивих державних актів на право власності на земельні ділянки виконуючою обов'язки голови Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області ОСОБА_19 і виконуючим обов'язки начальника Обухівського районного відділу земельних ресурсів Київської області ОСОБА_43, а також засвідчення їх печатками сільської ради та відділу земельних ресурсів повністю охоплювалося прямим злочинним умислом ОСОБА_5 і невстановленої досудовим слідством особи, справу щодо якої виділено в окреме провадження , спрямованим на протиправне заволодіння земельними ділянками, які перебували у державній власності і знаходилися в межах села Капустяна на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області.

ОСОБА_5 і невстановлена досудовим слідством особа, справу щодо якої виділено в окреме провадження усвідомлювали, що без підписів в.о. голови Старобезрадичівської сільської ради і в.о. начальника Обухівського районного відділу земельних ресурсів Київської області, а також відбитків печаток сільської ради та відділу земельних ресурсів зазначені державні акти на право власності на земельні ділянки не можуть набути юридично значимого статусу офіційних документів і не можуть породжувати юридично значимих наслідків, оскільки у відповідності до ст.ст. 81, 116 Земельного Кодексу України, п. 2.14. Інструкції громадяни України набувають права власності на земельні ділянки в тому числі і на підставі безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності за рішенням органів місцевого самоврядування, прийнятих в межах їх повноважень, а державні акти на право власності на земельні ділянки складаються у двох примірниках, підписуються органом, який прийняв рішення про передачу земельної ділянки у власність та відповідним державним органом земельних ресурсів.

Продовжуючи реалізацію спільного із ОСОБА_5 плану злочинних дій, спрямованого на незаконне заволодіння земельними ділянками, невстановлена досудовим слідством особа, справу щодо якої виділено в окреме провадження, обіймаючи посаду начальника Обухівського районного відділу Київської регіональної філії ДП "Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України із земельних ресурсів" являючись службовою особою, умисно використовуючи своє службове становище у корисних цілях, у другій половині квітня - першій половині травня 2006 року організував реєстрацію державних актів на право власності на землю вище вказаних 32-х громадян у Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі, присвоєння зазначеним державним актам відповідних реєстраційних та кадастрових номерів, внесення даних щодо земельних ділянок до Автоматизованої системи державного земельного кадастру (АС ДЗК).

При цьому державні акти на право власності на землю громадян ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14 були зареєстровані у Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі 17 квітня 2006 року; державні акти на право власності на землю гр.гр. ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26 зареєстровані 18 квітня 2006 року; державні акти на право власності на землю на гр.гр. ОСОБА_27, ОСОБА_41, ОСОБА_28, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33, ОСОБА_34 зареєстровані 19 квітня 2006 року; державні акти на право власності на землю гр.гр. ОСОБА_35, ОСОБА_36, ОСОБА_37, ОСОБА_38, ОСОБА_39, ОСОБА_40 зареєстровані 5 травня 2006 року.

Починаючи із цього моменту складені ОСОБА_5 за попередньою змовою із невстановленою досудовим слідством особою, справу щодо якої виділено в окреме провадження, вище вказані 32 пари державних актів на право власності на земельні ділянки, хоча і являлися повністю неправдивими, однак були оформлені із дотриманням передбаченої законом форми, містили всі необхідні реквізити, були відповідним чином зареєстровані, внесені до бази АС ДЗК, тобто зовнішньо мали законний вигляд.

Вище вказані повністю неправдиві 32 пари державних актів на право власності на землю не були видані громадянам, на ім'я яких складені, і зберігалися у евстановленої досудовим слідством особи, справу щодо якої виділено в окреме провадження

Таким чином, внаслідок злочинних дій ОСОБА_5, вчинених за попередньою змовою із невстановленою досудовим слідством особою, справу щодо якої виділено в окреме провадження, із державної власності були незаконно вилучені земельні ділянки на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області загальною площею 8 га.

Відповідно до висновку експертизи, вартість земельних ділянок, які внаслідок вище вказаних злочинних дій ОСОБА_5 і невстановленою досудовим слідством особою, справу щодо якої виділено в окреме провадження були незаконно вилучені із державної власності і переведені у приватну власність вище вказаних громадян, загальною площею 8 га, на момент відчуження становила 7 523 350 грн.

Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу спрямованого на незаконне заволодіння земельною ділянкою площею 8 га на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області, діючи відповідно до раніше спільно розробленого плану злочинних дій, ОСОБА_5 і невстановлена досудовим слідством особа, справу щодо якої виділено в окреме провадження з метою отримання можливості розпоряджатися незаконно вилученими із державної власності земельними ділянками вирішили оформити довіреності на право розпоряджатися (у тому числі здійснювати відчудження) земельними ділянками на свою довірену особу.

Для виконання цієї частини злочинного плану невстановлена досудовим слідством особа, справу щодо якої виділено в окреме провадження звернувся до свого старого знайомого і одночасно одного із засновників та комерційного директора ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" ОСОБА_44 із проханням підшукати особу, яка б погодилася оформити на неї довіреність від імені вище вказаних громадян на вчинення дій, пов'язаних і розпорядженням (в тому числі і відчудженням) земельних ділянок.

На прохання ОСОБА_5 та невстановленої досудовим слідством особи, справу щодо якої виділено в окреме провадження, ОСОБА_44 попрохав ОСОБА_45, який працював завідуючим господарством ТОВ "Земельно-кадастровий офіс", надати згоду на оформлення на нього довіреностей від імені вище вказаних громадян на вчинення дій, пов'язаних і розпорядженням (у тому числі і відчудженням) земельних ділянок.

ОСОБА_45, перебуваючи у службовій залежності від ОСОБА_5, який являвся його прямим начальником, був змушений погодитися і надав ОСОБА_46 через ОСОБА_44 копії своїх особистих документів (паспорту і довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру), які необхідні для оформлення довіреностей.

Отримавши від ОСОБА_45 копії необхідних документів (паспорту і довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру) невстановлена досудовим слідством особа, справу щодо якої виділено в окреме провадження , а також його мати ОСОБА_47, яка не була обізнана про злочинні плани її сина та ОСОБА_5, організували явку громадян, на ім'я яких були складені вище вказані повністю неправдиві державні акти на право власності на земельні ділянки, 20 квітня 2006 року, 5 та 6 травня 2006 року до офісу приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_48 за адресою АДРЕСА_20, а також 10 червня 2006 року до офісу приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_49 (адреса розташування офісу в ході досудового слідства не встановлена) для видачі відповідних довіреностей на ім'я ОСОБА_45

При цьому в офісі приватного нотаріуса ОСОБА_48 20 квітня 2006 року, 5 та 6 травня 2006 року на ім'я ОСОБА_45 були оформлені довіреності щодо розпорядження земельними ділянками (у тому числі відчудження) гр.гр. ОСОБА_37, ОСОБА_36, ОСОБА_10, ОСОБА_27, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_18, ОСОБА_21, ОСОБА_20, ОСОБА_19, ОСОБА_16, ОСОБА_15, ОСОБА_38, ОСОБА_35, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_28, ОСОБА_39, ОСОБА_40, ОСОБА_31, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_22, ОСОБА_34, ОСОБА_50, ОСОБА_33, ОСОБА_14

Щодо інших осіб, довіреності на розпорядження земельними ділянками (у тому числі відчудження) на ім'я ОСОБА_45 були оформлені 10 червня 2006 року в офісі приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_49

За допомогою підроблених 32-х пар державних актів на право власності на земельні ділянки та вище вказаних довіреностей на ім'я ОСОБА_45, ОСОБА_5 і невстановлена досудовим слідством особа, справу щодо якої виділено в окреме провадження фактично набули можливості вільно користуватися, володіти і розпоряджатися незаконно вилученими із державної власності земельними ділянками загальною площею 8 га, які знаходяться в межах села Капустяна на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області.

Таким чином, директор ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" ОСОБА_5, являючись службовою особою, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, із корисливих мотивів, за попередньою змовою із невстановленою досудовим слідством особою, справу щодо якої виділено в окреме провадження заволодів земельною ділянкою площею 8 га, яка знаходиться у межах с. Капустяна Обухівського району Київської області і перебувала у державній власності, загальною вартістю 7 523 350 грн., чим державі була заподіяна матеріальна шкода в особливо великих розмірах, тобто шкода, яка в 600 і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян.

Епізод заволодіння земельного масиву 30 га.

Крім того, ОСОБА_5 перебуваючи на посаді директора ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" за попередньою змовою із невстановленою досудовим слідством особою, справу щодо якої виділено в окреме провадження заволодів земельною ділянкою площею 30 га, розташованим на території Підгірцівської сільської ради Обухівського району Київської області за таких обставин.

Приблизно в серпні 2006 року у ОСОБА_5 та невстановленої досудовим слідством особи, справу щодо якої виділено в окреме провадження виник злочинний умисел на протиправне заволодіння земельним масивом, площею близько 30 га, розташованим на території Підгірцівської сільської ради Обухівського району Київської області. Вказаний земельний масив знаходився поза межами с. Підгірці і перебував у державній власності. Тому вони вирішили заволодіти зазначеним земельним масивом шляхом оформлення на землю завідомо неправдивих державних актів на право власності на ім'я підставних осіб з подальшим переоформленням земельних ділянок на своїх знайомих та близьких таким чином, щоб отримати можливість володіти, користуватися та розпоряджатися цими земельними ділянками, тобто набути всі права їх власника.

У вересні-жовтні 2006 року ОСОБА_5 з метою реалізації злочинного умислу, направленого на протиправне заволодіння земельною ділянкою, площею близько 30 га, розташованою на території Підгірцівської сільської ради Обухівського району, будучи службовою особою, діючи умисно, шляхом зловживання своїм службовим становищем директора ТОВ „Земельно-кадастровий офіс", привласнив 125 пар чистих (незаповнених) бланків державних актів на право власності на землю серії НОМЕР_9 які він отримав в Обухівському районному відділі земельних ресурсів згідно з накладними №17 від 04.09.06 та №26 від 13.09.06

Привласнивши зазначені вище чисті (незаповнені) бланки державних актів на право власності на землю, ОСОБА_5 та невстановлена досудовим слідством особа, справу щодо якої виділено в окреме провадження розпочали пошук громадян, які б за винагороду погодились, щоб на їхнє ім'я були оформлені державні акти на право власності на землю, а в подальшому підписали б документи про переоформлення земельних ділянок на осіб, яких вони вкажуть.

З метою реалізації зазначеного вище злочинного умислу ОСОБА_5 звернувся до свого знайомого ОСОБА_51 з проханням допомогти підшукати людей, на яких можна було б оформити земельні ділянки з подальшим їх переоформленням на довірених осіб ОСОБА_5 На прохання останнього ОСОБА_51, який не був обізнаний з його протиправними намірами, погодився і доручив підшукати потрібних людей своєму знайомому ОСОБА_52, за що пообіцяв йому винагороду в сумі по 100 (сто) доларів США за одну людину, яка погодиться, щоб на неї була оформлена земельна ділянка.

ОСОБА_52, якому також не було нічого відомо про злочинні наміри ОСОБА_5, повідомив про пропозицію ОСОБА_51 своїм знайомим, в результаті чого було знайдено 36 осіб, які погодились, щоб на їхнє ім'я були оформлені земельні ділянки, і надали копії своїх паспортів та довідок про присвоєння ідентифікаційного коду. Так, копії документів ОСОБА_52 передали наступні особи: ОСОБА_53, ОСОБА_54, ОСОБА_55, ОСОБА_56, ОСОБА_57, ОСОБА_58, ОСОБА_59, ОСОБА_60, ОСОБА_61, ОСОБА_62, ОСОБА_63, ОСОБА_64, ОСОБА_65, ОСОБА_66, ОСОБА_67, ОСОБА_68, ОСОБА_347., ОСОБА_69., ОСОБА_70, ОСОБА_71, ОСОБА_72, ОСОБА_73, ОСОБА_74, ОСОБА_75, ОСОБА_76, ОСОБА_77, ОСОБА_78, ОСОБА_79, ОСОБА_80, ОСОБА_81, ОСОБА_82, ОСОБА_83, ОСОБА_84, ОСОБА_85, ОСОБА_86 та невстановлений чоловік на прізвище ОСОБА_350. Перелічені вище особи не були обізнані зі злочинними намірами ОСОБА_5

Копії паспортних даних та довідок про присвоєння ідентифікаційного коду вказаних осіб ОСОБА_52 передав ОСОБА_51, а той, в свою чергу, передав їх ОСОБА_5

Невстановлена досудовим слідством особи, справу щодо якої виділено в окреме провадження доручив підшукати потрібних людей своєму знайомому ОСОБА_87, за що пообіцяв останньому винагороду в сумі по 100-200 доларів США за кожну таку особу. Виконуючи доручення невстановленої досудовим слідством особи, справу щодо якої виділено в окреме провадження, ОСОБА_87 підшукав 82 чоловіка, які погодились, щоб на їхнє ім'я були оформлені земельні ділянки, та надали копії своїх паспортів і довідок про присвоєння ідентифікаційного коду. Так, копії своїх паспортних даних ОСОБА_87 передали наступні особи: ОСОБА_88, ОСОБА_89, ОСОБА_90, ОСОБА_91, ОСОБА_92, ОСОБА_93, ОСОБА_94, ОСОБА_95, ОСОБА_96, ОСОБА_97, ОСОБА_98, ОСОБА_99, ОСОБА_100, ОСОБА_101, ОСОБА_102, ОСОБА_103, ОСОБА_104, ОСОБА_105, ОСОБА_106, ОСОБА_107, ОСОБА_108, ОСОБА_109, ОСОБА_110, ОСОБА_111, ОСОБА_112, ОСОБА_113, ОСОБА_114, ОСОБА_115, ОСОБА_116, ОСОБА_117, ОСОБА_118, ОСОБА_119, ОСОБА_120, ОСОБА_121, ОСОБА_122, ОСОБА_123, ОСОБА_124, ОСОБА_125, ОСОБА_126, ОСОБА_348 ОСОБА_127, ОСОБА_128, ОСОБА_129, ОСОБА_130, ОСОБА_131, ОСОБА_132, ОСОБА_133, ОСОБА_134, ОСОБА_135, ОСОБА_136, ОСОБА_137, ОСОБА_138, ОСОБА_139, ОСОБА_140, ОСОБА_141, ОСОБА_142, ОСОБА_143, ОСОБА_144, ОСОБА_145, ОСОБА_146, ОСОБА_147, ОСОБА_148, ОСОБА_149, ОСОБА_150, ОСОБА_151, ОСОБА_152, ОСОБА_153, ОСОБА_154, ОСОБА_155, ОСОБА_144, ОСОБА_156, ОСОБА_157, ОСОБА_158, ОСОБА_159, ОСОБА_160, ОСОБА_161, ОСОБА_162, ОСОБА_163, ОСОБА_164, ОСОБА_165, ОСОБА_166, ОСОБА_167 та ОСОБА_168 Одержані від перелічених осіб копії документів ОСОБА_87 передав невстановленій досудовим слідством особі, справу щодо якої виділено в окреме провадження.

Крім того, ОСОБА_5 та невстановлена досудовим слідством особа, справу щодо якої виділено в окреме провадження, невстановленим слідством шляхом одержали копії паспортних даних наступних осіб: ОСОБА_169, ОСОБА_170, ОСОБА_171, ОСОБА_172, ОСОБА_173, ОСОБА_174, ОСОБА_175, ОСОБА_176 та ОСОБА_177

Ніхто з перелічених вище осіб з заявами про виділення у власність земельних ділянок ні до Підгірцівської сільської ради Обухівського району, ні до Обухівської районної державної адміністрації не звертався, про що ОСОБА_5 було достовірно відомо.

Після одержання копій паспортних даних зазначених вище 127 осіб ОСОБА_5, обіймаючи посаду директора землевпорядної організації, одним із статутних видів діяльності якої є заповнення державних актів на право власності на землю, будучи службовою особою, діючи умисно, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби з корисливих мотивів, невстановленим слідством способом у вересні-жовтні 2006 року заповнив 125 пар чистих бланків державних актів на право власності на землю серії НОМЕР_9 внісши до бланків завідомо неправдиві відомості про те, що 116-ти особам згідно з рішенням 19 сесії 24 скликання Підгірцівської сільської ради Обухівського району від 20.01.05 та рішенням 4 сесії 5 скликання Підгірцівської сільської ради від 08.06.06 виділено земельні ділянки на території Підгірцівської сільської ради Обухівського району, площею по 0,25 га кожному, а також ОСОБА_86 виділено земельну ділянку, площею 0,2058 га, ОСОБА_65 земельну ділянку, площею 0,2367 га, ОСОБА_84 земельну ділянку, площею 0,1584 га, ОСОБА_106 земельну ділянку, площею 0,1291 га, ОСОБА_137 земельну ділянку, площею 0,1397 га, ОСОБА_173 земельну ділянку, площею 0,1933 га, ОСОБА_172. земельну ділянку, площею 0,1687 га, ОСОБА_95 земельну ділянку, площею 0,2480 га, та ОСОБА_69 земельну ділянку, площею 0,2381 га.

Цільове призначення у всіх складених ОСОБА_5 125 завідомо неправдивих державних актах на право приватної власності на землю вказано „будівництво та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд". Заповнивши 125 бланків державних актів на право приватної власності на землю зазначеними вище відомостями, достовірно знаючи, що всупереч ст. 118 Земельного кодексу України Підгірцівською сільською радою Обухівського району рішення про виділення земельних ділянок зазначеним вище 125 особам не приймались, проекти землеустрою по відведенню земельних ділянок в приватну власність не розроблялись, з органами по земельних ресурсах, природоохоронними і санітарно-епідеміологічними органами, органами архітектури не погоджувались, на розгляд відповідної місцевої державної адміністрації або органу місцевого самоврядування не подавались, а також те, що земельні ділянки знаходяться поза межами с. Підгірці, і згідно з вимогами п. 12 Перехідних положень Земельного кодексу України розпоряджатися ними має право лише Обухівська районна державна адміністрація, ОСОБА_5 підробив в цих актах підписи від імені голови Підгірцівської сільської ради Обухівського району ОСОБА_179, а також проставив відтиски підробленого факсиміле з підписом в.о. начальника Обухівського районного відділу земельних ресурсів ОСОБА_180 та підроблених печаток Підгірцівської сільської ради та Обухівського районного відділу земельних ресурсів, які (підроблені печатки та факсиміле) він отримав невстановленим слідством способом.

З невстановлених слідством причин з числа підшуканих ОСОБА_5 та невстановленої досудовим слідством особою, справу щодо якої виділено в окреме провадження 127 осіб, які погодились, щоб на їхнє ім'я були оформлені земельні ділянки, і надали копії своїх документів, державні акти на право власності на землю не були оформлені на двох осіб, а саме на ОСОБА_76 та ОСОБА_349.

Відповідно до положень ст. 126 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державними актами. Таким чином державний акт є документом, який посвідчує юридичний факт, а саме факт володіння, користування і розпорядження особи земельною ділянкою, тобто надає права власника земельної ділянки.

Отже ОСОБА_5, склавши 125 завідомо неправдивих державних актів на право власності на землю, фактично набув можливість користуватися, володіти і розпоряджатися земельним масивом, загальною площею 30,9558 га, на який були складені зазначені державні акти, тобто протиправно вилучив зазначений земельний масив з власності держави.

Оскільки ОСОБА_5 обіймав посаду директора землевпорядного підприємства, одним із статутних видів діяльності якого є заповнення бланків державних актів на право власності на землю, то заповнення цих бланків відносилось до сфери службової діяльності останнього.

Відповідно до довідки Обухівського районного відділу земельних ресурсів №3896 від 09.08.07 нормативна грошова оцінка земельних ділянок, на які видано 124 завідомо неправдиві державні акти на право власності на землю серії НОМЕР_10-НОМЕР_11; НОМЕР_12-НОМЕР_13; НОМЕР_14-НОМЕР_15 становить 1515255,2 грн. Згідно з довідкою Обухівського районного відділу земельних ресурсів №3762 від 08.06.07 нормативна грошова оцінка земельної ділянки, площею 0,25 га, на яку видано завідомо неправдивий державний акт на право власності серії НОМЕР_16 на ім'я ОСОБА_181, становить 12219,80 грн.

Таким чином, внаслідок зловживання ОСОБА_5 своїм службовим становищем директора ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" державним інтересам було заподіяно шкоду у вигляді протиправного вилучення з державної власності земельної ділянки, вартістю 1 527 475 грн. (1515255,2 грн. + 12219,8 грн.), що більше ніж у 250 разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян, а тому відповідно до прим. 4 до ст. 364 КК України є тяжкими наслідками.

Службове підроблення

по 8 га щодо 32 державних актів

У відповідності до ст. 126 Земельного кодексу України, п.п. 1.1. Інструкції «Про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди землі», затвердженої Наказом Державного комітету України по земельним ресурсам № 43 від 04.05.99 (надалі Інструкція) право власності на землю посвідчується державним актом на право власності на земельну ділянку.

Таким чином, державний акт на право власності на земельну ділянку є офіційним документом, як такий, що передбачений діючим законодавством, і ОСОБА_5 було про це відомо.

У лютому-квітні 2006 року ОСОБА_5, обіймаючи посаду директора ТОВ "Земельно-кадастровий офіс", являючись службовою особою, за попередньою змовою із невстановленою досудовим слідством особою, справу щодо якої виділено в окреме провадження, у невстановленому у ході досудового слідства місці, та невстановленим способом склав повністю неправдиві 32 пари державних актів на право власності на земельні ділянки, після чого організував підписання зазначених державних актів виконуючою обов'язки голови Старобезрадичівської сільської ради ОСОБА_19 і виконуючим обов'язки начальника Обухівського районного відділу земельних ресурсів Київської області ОСОБА_43, а також засвідчення їх відповідними печатками сільської ради та відділу земельних ресурсів, а саме на: ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_27, ОСОБА_28, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_31, ОСОБА_29., ОСОБА_33 ОСОБА_34, ОСОБА_35, ОСОБА_36, ОСОБА_37, ОСОБА_38, ОСОБА_39, ОСОБА_40, ОСОБА_41

Внаслідок вище вказаних злочинних дій ОСОБА_5 із державної власності були незаконно вилучені земельні ділянки, розташовані в межах с.Капустяна Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області, загальною площею 8 га вартістю 7523350 гривень, чим державним інтересам була заподіяна шкода у вигляді матеріальних збитків, які в 250 і більше разів перевищують неоподаткований мінімум доходів громадян, що є тяжкими наслідками.

Підписання вище вказаних повністю неправдивих державних актів на право власності на земельні ділянки виконуючою обов'язки голови Старобезрадичівської сільської ради ОСОБА_19 і виконуючим обов'язки начальника Обухівського районного відділу земельних ресурсів Київської області ОСОБА_43, а також засвідчення їх печатками сільської ради та відділу земельних ресурсів повністю охоплювалося злочинним умислом ОСОБА_5, спрямованим на протиправне вилучення із державної власності земельної ділянки.

Таким чином, ОСОБА_5, обіймаючи посаду директора ТОВ "Земельно-кадастровий офіс", являючись службовою особою, за попередньою змовою із невстановленою досудовим слідством особою, справу щодо якої виділено в окреме провадження, у лютому-квітні 2006 року у невстановленому в ході досудового слідства місці та невстановленим способом склав повністю неправдиві державні акти на право власності на земельні ділянки 32-м громадянам, після чого організував підписання зазначених державних актів виконуючою обов'язки голови Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області ОСОБА_19 і виконуючим обов'язки начальника Обухівського районного відділу земельних ресурсів Київської області ОСОБА_43, а також засвідчення їх відповідними печатками сільської ради та відділу земельних ресурсів, внаслідок чого із державної власності були незаконно вилучені земельні ділянки загальною площею 8 га вартістю 7 523 350 гривень, чим державним інтересам заподіяна шкода у вигляді матеріальних збитків, які у 250 і більше разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян, що є тяжкими наслідками.

Епізод службового підроблення по 30 га.

Після одержання копій паспортних даних на ОСОБА_53, ОСОБА_54, ОСОБА_55, ОСОБА_56, ОСОБА_57, ОСОБА_58, ОСОБА_59, ОСОБА_60, ОСОБА_61, ОСОБА_62, ОСОБА_63, ОСОБА_64, ОСОБА_65, ОСОБА_66, ОСОБА_67, ОСОБА_68, ОСОБА_347., ОСОБА_69, ОСОБА_70, ОСОБА_71, ОСОБА_72, ОСОБА_73, ОСОБА_74, ОСОБА_75, ОСОБА_76, ОСОБА_77, ОСОБА_78, ОСОБА_79, ОСОБА_80, ОСОБА_81, ОСОБА_82, ОСОБА_83, ОСОБА_84, ОСОБА_85, ОСОБА_86, невстановлений чоловік на прізвище ОСОБА_350, ОСОБА_88, ОСОБА_89, ОСОБА_90, ОСОБА_91, ОСОБА_92, ОСОБА_93, ОСОБА_94, ОСОБА_95, ОСОБА_96, ОСОБА_97, ОСОБА_98, ОСОБА_99, ОСОБА_100, ОСОБА_101, ОСОБА_102, ОСОБА_103, ОСОБА_104, ОСОБА_105, ОСОБА_106, ОСОБА_107, ОСОБА_108, ОСОБА_109, ОСОБА_110, ОСОБА_111, ОСОБА_112, ОСОБА_113, ОСОБА_114, ОСОБА_115, ОСОБА_116, ОСОБА_117, ОСОБА_118, ОСОБА_119, ОСОБА_120, ОСОБА_121, ОСОБА_122, ОСОБА_123, ОСОБА_124, ОСОБА_125, ОСОБА_126, ОСОБА_348 ОСОБА_127, ОСОБА_128, ОСОБА_129, ОСОБА_130, ОСОБА_131, ОСОБА_132, ОСОБА_133, ОСОБА_134, ОСОБА_135, ОСОБА_136, ОСОБА_137, ОСОБА_138, ОСОБА_139, ОСОБА_140, ОСОБА_141, ОСОБА_142, ОСОБА_143, ОСОБА_144, ОСОБА_145, ОСОБА_146, ОСОБА_147, ОСОБА_148, ОСОБА_149, ОСОБА_150, ОСОБА_151, ОСОБА_152, ОСОБА_153, ОСОБА_154, ОСОБА_155, ОСОБА_144, ОСОБА_156, ОСОБА_157, ОСОБА_158, ОСОБА_159, ОСОБА_160, ОСОБА_161, ОСОБА_162, ОСОБА_163, ОСОБА_164, ОСОБА_165, ОСОБА_166, ОСОБА_167, ОСОБА_168, ОСОБА_169, ОСОБА_170, ОСОБА_171, ОСОБА_172, ОСОБА_173, ОСОБА_174, ОСОБА_175, ОСОБА_176 та ОСОБА_177 всього 127 осіб ОСОБА_5, обіймаючи посаду директора землевпорядної організації, одним із статутних видів діяльності якої є заповнення державних актів на право власності на землю, будучи службовою особою, діючи умисно, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби з корисливих мотивів, невстановленим слідством способом у вересні-жовтні 2006 року заповнив 125 пар чистих бланків державних актів на право власності на землю серії НОМЕР_9 внісши до бланків завідомо неправдиві відомості про те, що 116-ти особам згідно з рішенням 19 сесії 24 скликання Підгірцівської сільської ради Обухівського району від 20.01.05 та рішенням 4 сесії 5 скликання Підгірцівської сільської ради від 08.06.06 виділено земельні ділянки на території Підгірцівської сільської ради Обухівського району, площею по 0,25 га кожному, а також ОСОБА_86 виділено земельну ділянку, площею 0,2058 га, ОСОБА_65 земельну ділянку, площею 0,2367 га, ОСОБА_84 земельну ділянку, площею 0,1584 га, ОСОБА_106 земельну ділянку, площею 0,1291 га, ОСОБА_137 земельну ділянку, площею 0,1397 га, ОСОБА_173 земельну ділянку, площею 0,1933 га, ОСОБА_171 земельну ділянку, площею 0,1687 га, ОСОБА_95 земельну ділянку, площею 0,2480 га, та ОСОБА_69 земельну ділянку, площею 0,2381 га.

Цільове призначення у всіх складених ОСОБА_5 125 завідомо неправдивих державних актах на право приватної власності на землю вказано „будівництво та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд". Заповнивши 125 бланків державних актів на право приватної власності на землю зазначеними вище відомостями, достовірно знаючи, що всупереч ст. 118 Земельного кодексу України Підгірцівською сільською радою Обухівського району рішення про виділення земельних ділянок зазначеним вище 125 особам не приймались, проекти землеустрою по відведенню земельних ділянок в приватну власність не розроблялись, з органами по земельних ресурсах, природоохоронними і санітарно-епідеміологічними органами, органами архітектури не погоджувались, на розгляд відповідної місцевої державної адміністрації або органу місцевого самоврядування не подавались, а також те, що земельні ділянки знаходяться поза межами с. Підгірці, і згідно з вимогами п. 12 Перехідних положень Земельного кодексу України розпоряджатися ними має право лише Обухівська районна державна адміністрація, ОСОБА_5 підробив в цих актах підписи від імені голови Підгірцівської сільської ради Обухівського району ОСОБА_179, а також проставив відтиски підробленого факсиміле з підписом в.о. начальника Обухівського районного відділу земельних ресурсів ОСОБА_180 та підроблених печаток Підгірцівської сільської ради та Обухівського районного відділу земельних ресурсів, які (підроблені печатки та факсиміле) він отримав невстановленим слідством способом.

З невстановлених слідством причин з числа підшуканих ОСОБА_5 та невстановленою досудовим слідством особою, справу щодо якої виділено в окреме провадження 127 осіб, які погодились, щоб на їхнє ім'я були оформлені земельні ділянки, і надали копії своїх документів, державні акти на право власності на землю не були оформлені на двох осіб, а саме на ОСОБА_76 та ОСОБА_349.

Отже ОСОБА_5, склавши 125 завідомо неправдивих державних актів на право власності на землю, фактично набув можливість користуватися, володіти і розпоряджатися земельним масивом, загальною площею 30,9558 га, на який були складені зазначені державні акти, тобто протиправно вилучив зазначений земельний масив з власності держави.

Оскільки ОСОБА_5 обіймав посаду директора землевпорядного підприємства, одним із статутних видів діяльності якого є заповнення бланків державних актів на право власності на землю, то заповнення цих бланків відносилось до сфери службової діяльності останнього.

Відповідно до довідки Обухівського районного відділу земельних ресурсів №3896 від 09.08.07 нормативна грошова оцінка земельних ділянок, на які видано 124 завідомо неправдиві державні акти на право власності на землю серії НОМЕР_10-НОМЕР_11; НОМЕР_12-НОМЕР_13; НОМЕР_14-НОМЕР_15 становить 1515255,2 грн. Згідно з довідкою Обухівського районного відділу земельних ресурсів №3762 від 08.06.07 нормативна грошова оцінка земельної ділянки, площею 0,25 га, на яку видано завідомо неправдивий державний акт на право власності серії НОМЕР_16 на ім'я ОСОБА_181, становить 12219,80 грн.

Епізод шахрайства

Після складання 125-ти завідомо неправдивих державних актів на право власності на землю ОСОБА_5, діючи з метою реалізації злочинного умислу, направленого на протиправне заволодіння земельною ділянкою, площею 30,9558 га, невстановленим слідством шляхом організував незаконну реєстрацію вказаних вище державних актів в Обухівському районному відділі ДЗК і присвоєння земельним ділянкам, на які були видані ці акти, кадастрових номерів.

В подальшому ОСОБА_5, діючи з метою подальшого продажу земельних ділянок, на які ним було складено вказані 125 завідомо неправдивих державних акти на право власності на землю, досягнув домовленості з ОСОБА_52 про те, що на останнього буде оформлено частину довіреностей на право розпорядження зазначеними земельними ділянками з подальшим переоформленням землі на осіб, які її придбають. Також ОСОБА_5 і невстановлена досудовим слідством особа, справу щодо якої виділено в окреме провадження домовились з їхнім спільним знайомим ОСОБА_182 про те, що на останнього буде оформлена решта довіреностей на право розпоряджатися земельними ділянками, за що він отримає винагороду у невстановленому розмірі.

При цьому ОСОБА_52 та ОСОБА_182 не були обізнані з протиправним характером дій ОСОБА_5, оскільки останній не повідомляв їм про те, що державні акти на землю є підробленими.

В листопаді-грудні 2006 року 78 особами з числа тих 125 осіб, на ім'я яких були видані складені ОСОБА_5 125 завідомо неправдивих державних акти на право власності на землю, видано довіреності на право розпоряджатися оформленими на них земельними ділянками на ім'я ОСОБА_182, та 29 особами видано аналогічні довіреності на ім'я ОСОБА_52

Довіреності на право розпорядження земельними ділянками, видані на ім'я ОСОБА_182, в кількості 78 штук, посвідчено приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_183 Організацією явки до нотаріуса номінальних власників земельних ділянок та оформлення довіреностей від їх імені за дорученням невстановленої досудовим слідством особою, справу щодо якої виділено в окреме провадження, займався ОСОБА_87 Саме останній одержав у нотаріуса посвідчені довіреності від імені 78 осіб і передав їх невстановленій досудовим слідством особі, справу щодо якої виділено в окреме провадження.

Довіреності на право розпорядження земельними ділянками, видані на ім'я ОСОБА_52, в кількості 29 штук, посвідчено приватним нотаріусом Обухівського районного нотаріального округу ОСОБА_184 Організацією явки до нотаріуса номінальних власників земельних ділянок та оформлення довіреностей від їх імені за дорученням ОСОБА_5 займався сам ОСОБА_52 Саме він одержав у нотаріуса ОСОБА_184 посвідчені довіреності від імені 29 осіб і передав їх ОСОБА_51, а той, в свою чергу, передав довіреності ОСОБА_5

Отримавши зазначені 107 довіреностей на право розпорядження 107-ма земельними ділянками, ОСОБА_5 отримав можливість реалізувати цю землю.

Після оформлення 125 завідомо неправдивих державних актів на право власності на землю та 107 довіреностей на право розпорядження земельними ділянками невстановлена досудовим слідством особою, справу щодо якої виділено в окреме провадження, за попередньою домовленістю з ОСОБА_5, запропонував придбати земельний масив, площею близько 30 га, розташований на території Підгірцівської сільської ради Обухівського району, на який останнім було складено завідомо неправдиві державні акти на право власності на землю, ОСОБА_185, назвавши вартість даного земельного масиву в сумі по 1000 доларів США за 0,01 га (за 1 сотку). Тобто, загальна вартість земельної ділянки, площею близько 30 га, становила приблизно 3 000 000 доларів США.

ОСОБА_185 залучив до придбання запропонованої невстановленої досудовим слідством особою, справу щодо якої виділено в окреме провадження землі свого знайомого ОСОБА_186 Останній погодився придбати три земельні ділянки, площею по 0,25 га кожна. У зв'язку з відсутністю у його розпорядженні достатньої для придбання цих земельних ділянок суми грошових коштів, ОСОБА_186 вирішив одержати для цієї мети кредит в банку.

З метою сприяння у одержанні банківського кредиту на придбання землі в липні 2007 року ОСОБА_186 звернувся до СПД ОСОБА_187 За результатами аналізу ринку банківських послуг у даній сфері консультант СПД ОСОБА_187 ОСОБА_188 запропонувала ОСОБА_186 звернутись для отримання кредиту на придбання земельних ділянок до ВАТ „Банк Універсальний". 11.07.07 ОСОБА_186 заповнив анкету-заявку до ВАТ „Банк Універсальний" на одержання кредиту в сумі 199999 доларів США строком на 336 місяців. За результатами розгляду заявки ОСОБА_186 кредитний комітет ВАТ „Банк Універсальний" прийняв рішення про надання останньому кредиту у вказаній сумі.

Перед наданням банком кредиту ОСОБА_186 ТОВ „Сван Консалтинг" була здійснена експертна оцінка трьох земельних ділянок, які збирався придбати останній. Згідно з висновком ТОВ „Сван Консалтинг" зазначені три земельні ділянки були оцінені на суму 643875 гривень кожна.

31.07.06 в приміщенні Київської філії ВАТ „Банк Універсальний" за адресою: м. Київ, вул. Волоська, 18/17, ОСОБА_186 було укладено три договори купівлі-продажу земельних ділянок, площею по 0,25 га, розташованих на території Підгірцівської сільської ради Обухівського району. Номінальними власниками земельних ділянок, придбаних ОСОБА_186, були ОСОБА_60, ОСОБА_61 та ОСОБА_73, на ім'я яких було видано завідомо неправдиві державні акти на право власності на землю. Договори купівлі-продажу від імені власників підписував ОСОБА_52, який діяв по довіреності. При підписанні договорів купівлі-продажу в приміщенні ВАТ „Банк Універсальний" були присутні ОСОБА_5 та невстановлена досудовим слідством особа, справу щодо якої виділено в окреме провадження

Після підписання договорів купівлі-продажу земельних ділянок ОСОБА_186 підписав кредитний договір та договір іпотеки з ВАТ „Банк Універсальний", після чого в касі банку отримав кредитні кошти в сумі 199999 доларів США.

Отримані в банку кредитні грошові кошти в сумі 199999 доларів США та власні заощадження в сумі 182501 долар США ОСОБА_186 передав ОСОБА_5 в якості оплати за три придбані ним земельні ділянки, площею по 0,25 га кожна. Зазначеними грошовими коштами ОСОБА_5 та невстановлена досудовим слідством особа, справу щодо якої виділено в окреме провадження розпорядилися на власний розсуд.

При цьому ОСОБА_5 через невстановлену досудовим слідством особу, справу щодо якої виділено в окреме провадження та ОСОБА_185 (останній не був обізнаний з протиправним характером його дій) ввів ОСОБА_186 в оману щодо дійсного правового статусу придбаних ним трьох земельних ділянок шляхом приховування відомостей, повідомлення яких мало б суттєве значення для поведінки останнього. Так ОСОБА_5 приховав той факт, що рішення про виділення зазначених земельних ділянок уповноваженими органами не приймались, проекти їх відведення не розроблялись, і складені на них державні акти на право приватної власності на землю є завідомо неправдивими. Умисне приховування ОСОБА_5 цієї юридично значимої інформації призвело до формування у ОСОБА_186 помилкового уявлення про вигідність придбання запропонованих останніми земельних ділянок.

Таким чином, ОСОБА_5 заволодів грошовими коштами ОСОБА_186 в сумі 382500 доларів США шляхом обману останнього та приховування відомостей, які мали суттєве значення для його поведінки.

Відповідно до довідки Національного банку України №13-416/122 від 11.01.08 офіційний курс гривні до долара США, встановлений Національним банком України на 31.07.07, становив 505 гривень за 100 доларів США. Таким чином, ОСОБА_5 отримав від ОСОБА_186 грошові кошти у сумі, еквівалентній 1 931 625 гривень.

Грошова сума 1931625 гривень більш ніж у 600 разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян, а тому відповідно до прим. 4 до ст. 185 КК України є особливо великими розмірами.

Використання підроблених документів

Після оформлення 125 завідомо неправдивих державних актів на право власності на землю та 107 довіреностей на право розпорядження земельними ділянками невстановлена досудовим слідством особа, справу щодо якої виділено в окреме провадження, за попередньою домовленістю з ОСОБА_5, запропонував придбати земельний масив, площею близько 30 га, розташований на території Підгірцівської сільської ради Обухівського району, на який останнім було складено завідомо неправдиві державні акти на право власності на землю, ОСОБА_185, назвавши вартість даного земельного масиву в сумі по 1000 доларів США за 0,01 га (за 1 сотку). Тобто, загальна вартість земельної ділянки, площею близько 30 га, становила приблизно 3000000 доларів США.

ОСОБА_185 залучив до придбання запропонованої невстановленою досудовим слідством особою, справу щодо якої виділено в окреме провадження землі свого знайомого ОСОБА_186 Останній погодився придбати три земельні ділянки, площею по 0,25 га кожна. У зв'язку з відсутністю у його розпорядженні достатньої для придбання цих земельних ділянок суми грошових коштів, ОСОБА_186 одержав для цієї мети кредит в банку та 31.07.07 в приміщенні Київської філії ВАТ „Банк Універсальний" за адресою: м. Київ, вул. Волоська, 18/17, ОСОБА_186 уклав три договори купівлі-продажу земельних ділянок, площею по 0,25 га, розташованих на території Підгірцівської сільської ради Обухівського району з номінальними власниками земельних ділянок - ОСОБА_60, ОСОБА_61 та ОСОБА_73 від імені яких підписував договори ОСОБА_52, який діяв по довіреності. При підписанні договорів купівлі-продажу в приміщенні ВАТ „Банк Універсальний" були присутні ОСОБА_5 та невстановлена досудовим слідством особа, справу щодо якої виділено в окреме провадження.

Отримані в банку кредитні грошові кошти в сумі 199999 доларів США та власні заощадження в сумі 182501 долар США ОСОБА_186 передав ОСОБА_5 в якості оплати за три придбані ним земельні ділянки, площею по 0,25 га кожна.

При цьому ОСОБА_5 приховав той факт, що рішення про виділення зазначених земельних ділянок уповноваженими органами не приймались, проекти їх відведення не розроблялись, і складені на них державні акти на право приватної власності на землю є завідомо неправдивими.

Таким чином, ОСОБА_5 заволодів грошовими коштами ОСОБА_186 в сумі 382500 доларів США використавши при цьому складені ним завідомо неправдиві 3 державні акти на земельні ділянки.

Легалізація (відмивання) доходів

Крім того, ОСОБА_5 за попередньою змовою із невстановленою досудовим слідством особою, справу щодо якої виділено в окреме провадження після заволодіння вказаного земельного масиву (30 га), тобто вчинення злочинів передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України, усвідомлюючи незаконність заволодіння землі, вчинив фінансову операцію з одержаним майном, а саме організував укладення з ОСОБА_186.(покупець) від імені номінальних власників земельних ділянок ОСОБА_60, ОСОБА_61 та ОСОБА_73, на ім'я яких було видано завідомо неправдиві державні акти на право власності на землю три договори купівлі-продажу земельних ділянок, площею по 0,25 га, розташованих на території Підгірцівської сільської ради Обухівського району. Договори купівлі-продажу від імені власників, за вказівкою ОСОБА_5 підписував ОСОБА_52, який діяв по довіреності та не був обізнаний із злочинними намірами ОСОБА_5 та невстановленої досудовим слідством особою, справу щодо якої виділено в окреме провадження При підписанні договорів купівлі-продажу в приміщенні ВАТ „Банк Універсальний" були присутні ОСОБА_5 та невстановлена досудовим слідством особа, справу щодо якої виділено в окреме провадження, які організували відчудження вказаних земельних ділянок отриманих злочинним шляхом, отримали кошти в сумі 382500 доларів США та розпорядилися ними на власний розсуд.

Відповідно до довідки Національного банку України №13-416/122 від 11.01.08 офіційний курс гривні до долара США, встановлений Національним банком України на 31.07.07, становив 505 гривень за 100 доларів США. Таким чином, ОСОБА_5 та нвстановлена досудовим слідством особа, справу щодо якої виділено в окреме провадження отримали від ОСОБА_186 грошові кошти у сумі, еквівалентній 1 931 625 гривень.

Відповідно до ст. 22 (п. 22.5) Закону України від 22 травня 2005 року N 889-IV "Про податок з доходів фізичних осіб" для норм адміністративного та кримінального законодавства у частині кваліфікації злочинів або правопорушень сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги, визначеної зазначеним Законом. Податкова соціальна пільга відповідно до підпункту 6.1.1 пункту 6.1 статті 6 цього Закону дорівнює 50 відсоткам однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, для будь-якого платника податку. Відповідно до ст.76 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» установлено розмір мінімальної заробітної плати з 1 липня 2007 року - 440 гривень на місяць.

Грошова сума 1931625 гривень більш ніж у 6 000 разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян, який з 01.07.2007 року становить 220 грн., а тому відповідно до прим. 1 до ст. 209 КК України є великим розміром.

Допитаний підсудний ОСОБА_5 свою вину у вчиненні інкримінованих злочинів не визнав та пояснив, що ці злочини він не вчиняв. З 25 лютого 2005 року до 8 лютого 2007 року він перебував на посаді директора ТОВ «Земельно-кадастровий офіс». Це товариство виконувало відповідні роботи згідно свого Статуту. Однак, реальність була така, що керівником цього товариства він був лише формально. Робота товариства була налагоджена ще до того, як його обрали керівником, фактично він не мав ніяких повноважень, оскільки не був засновником чи учасником цього товариства.

Він ніколи ні в які злочинні змови, у тому числі із ОСОБА_47 щодо заволодіння земельним масивом площею 8 га, не вступав. Йому не відомо чи існувала злочинна змова та план злочинних дій на незаконне заволодіння 8 га. землі інших осіб, у тому числі між ОСОБА_46, ОСОБА_441, ОСОБА_190, ОСОБА_191, ОСОБА_192 Якщо обвинувачення вважає, що ОСОБА_44 та ОСОБА_190 придбали по 4 га. землі законно, тобто стали законними власниками цих ділянок землі, а потім законно подарували свої ділянки землі ОСОБА_191 та ОСОБА_192, то не має підстав обвинувачувати, і саме його, у незаконному заволодінні цими 8 га. землі навіть, якщо і були допущені якісь порушення в технічній документації, і допущені не ним особисто. За таких фактів неправильно і незаконно обвинувачувати його, що саме він розробив план злочинних дій і розподілив ролі. Навіть, якби він хотів розробити такий план і розподілити ролі, то не зміг би цього зробити, оскільки: не мав ніякого впливу на ОСОБА_46 та ОСОБА_195, який був засновником ТОВ «Земельно-кадастровий офіс», тобто, в якійсь мірі, начальником для нього. Скоріше ОСОБА_195 мав вплив на нього як на свого найманого директора фірми. На ОСОБА_190 він також не мав ніякого впливу, а пізніше - на момент його звільнення з посади директора він взагалі став одним із засновників ТОВ «Земельно-кадастровий офіс». З громадянами ОСОБА_191 та ОСОБА_192 він взагалі не знайомий, відповідно, і не міг розробити план на заволодіння землею ними та й ще незаконним шляхом.

В його обвинуваченні не зазначено де і коли він і ОСОБА_46 вступили у злочинну змову та де і коли вони удвох розробили план злочинний дій на незаконне заволодіння землею, чи був цей план усним, чи вони його оформили якимось документом. Відсутність , у обвинувачення цієї інформації ще раз доводить, що ніякої злочинної змови між ним та ОСОБА_46 не було і ніякий план злочинних дій вони не розробляли.

Також, у його обвинуваченні вказано, що ролі у злочинній діяльності він і ОСОБА_46 розробили лише між собою. Якби це відповідало дійсності, то вони б і стали власниками землі, а так виходить, що він і ОСОБА_46 лише між собою розподіляли ролі, а власниками землі стали ОСОБА_195 та ОСОБА_190, а пізніше - ОСОБА_191 та ОСОБА_192 Цей факт доводить, що він і ОСОБА_46 ніякі ролі у злочинній діяльності між собою, у тому числі і за участю інших осіб, не розподіляли.

Під час досудового слідства було заявлено клопотання про проведення між ним і ОСОБА_46 та між ним та іншими свідками, які дали покази про наявність злочинної змови між ним та ОСОБА_46 та, що саме вони удвох розробили план злочинних дій, очних ставок. Такі очні ставки проведені не були і на даний час (після того як він ознайомився зі всіма матеріалами справи) він знає чому - тому що свідків, які б дали покази про наявність злочинної змови між ним та ОСОБА_196, що саме він та ОСОБА_46 розробили план злочинних дій на незаконне захоплення 8 га. землі - просто немає.

В його обвинуваченні розписано, що згідно плану злочинних дій він мав отримати в Обухівському районному відділі земельних ресурсів Київської області незаповнені бланки державних актів на право власності на земельні ділянки та з використанням цих бланків скласти державні акти на право власності на земельні ділянки на ім'я громадян, які надасть ОСОБА_46, а потім він мав організувати засвідчення вище вказаних повністю неправдивих державних актів на право власності на землю підписами голови Старобезрадичівської сільської ради, начальника районного відділу земельних ресурсів, а також печатками відповідних державних установ.

Як він вже казав вище, ніякого плану злочинних дій не було. А отримання ним, як директором ТОВ «Земельно-кадастровий офіс», незаповнених бланків державних актів на право власності на землю було звичайною роботою ТОВ «Земельно-кадастровий офіс», а не часткою злочинного плану. Бланки дійсно були призначені для складання державних актів на право власності на землю, але ніякий план злочинних дій, навіть, якби він існував, не міг передбачати, що саме він має скласти державні акти на право власності на землю на прізвища підшуканих ОСОБА_46 громадян, оскільки він не володіє комп'ютером і фізично не міг скласти названі акти. Тому обвинувачення його в здійсненні звичайної роботи - отриманні бланків як частки плану злочинних дій і в існуванні плану злочинних дій, згідно якого саме він мав скласти акти на право власності на землю, неправильне і незаконне.

Засвідчення належними підписами та відбитками печаток заповнених бланків державних актів на право власності на землю є звичайною і законною роботою і ні за яким злочинним планом він не брав на себе обов'язок організовувати підписи і відбитки печаток на цих актах.

Доставити заповнені бланки державних актів на право власності на землю до голови Старобезрадичівської сільської ради та до начальника Обухівського районного відділу земельних ресурсів для отримання їх підписів та для засвідчення державних актів відбитками відповідних печаток міг не тільки він, як керівник ТОВ «Земельно-кадастровий офіс», а любий інший працівник вказаного товариства. Отже, обвинувачення його в організації цих підписів на 32 державних актах та в організації завірення їх відбитками печаток Старобезрадичівської сільської ради та Обухівського районного відділу земельних ресурсів є неправильним і незаконним.

Під час досудового слідства було заявлено клопотання про проведення між ним та ОСОБА_46 та між ним та іншими свідками, які дали покази, що отримання бланків державних актів на право власності на землю, зокрема, за накладною № 9 від 17 лютого 2006 року, було не звичайною роботою ТОВ «Земельно-кадастровий офіс», а часткою якогось злочинного плану і, що саме на нього згідно злочинного плану було покладено обов'язок організувати засвідчення 32 заповнених бланків державних актів на право власності на землю підписами керівників та відбитками печаток Старобезрадичівської сільської ради та Обухівського районного відділу земельних ресурсів. Такі очні ставки проведені не були тому, що в матеріалах моєї справи свідків, які б дали проти нього такі показання, немає.

В його обвинуваченні розписано, що мав зробити ОСОБА_46 згідно із розподілом ролей, у тому числі організувати якісь його дії. Все це чистісінька вигадка досудового слідства. Що там мав зробити ОСОБА_46 йому не відомо і не могло бути відомо, оскільки він з ним ні про що не домовлявся. Якби така домовленість про розподіл ролей була, то ОСОБА_46 або відповідний свідок мали б йому про це сказати на очній ставці. Оскільки таких очних ставок з ним на досудовому слідстві не було проведено, то і обвинувачення його в таких діях незаконне і неправильне.

З іншого боку - йому незрозуміло на підставі чого його обвинувачують в якихось планах ОСОБА_46 Навіть, якщо припустити, що його плани і існували, то як йому захищатись від обвинувачення в існуванні планів іншої особи. Це ж незаконно його обвинувачувати в планах іншої особи і він не може нести відповідальність за плани іншої особи.

Що стосується отримання ним 500 пар бланків державних актів на право власності на землю, то згідно накладної № 9 від 17 лютого 2006 року виходить, що він їх отримав, а от далі зовсім неправильно написано в його обвинуваченні, що він привласнив 32 пари чистих, незаповнених бланків державних актів на право власності на землю серії НОМЕР_17 по НОМЕР_18.

В дійсності всі бланки державних актів знаходились в офісі ТОВ «Земельно-кадастровий офіс» і до них мав доступ любий співробітник. Він їх не привласнював. Він взагалі не розуміє його обвинувачення в цій частині -привласнив. В його розумінні привласнити - значить забрати собі, вкрасти, а він цього не робив. Оскільки він не володіє комп'ютером, то він взагалі ніколи не брав бланки державних актів для їх заповнення, відповідно, він не брав і 32 пари чистих, незаповнених бланків державних актів на право приватної власності на землю серії НОМЕР_19 по № НОМЕР_8. Хто конкретно із співробітників ТОВ «Земельно-кадастровий офіс» взяв ці 32 пари бланків і заповнив їх на комп'ютері, який мав спеціальну програму, йому невідомо. Якщо він їх не брав і не заповнював, то значить він їх і не привласнював. Якщо ці 32 пари бланків взяв і заповнив інший співробітник ТОВ «Земельно-кадастровий офіс», то, на його думку, це також не є привласненням цих бланків відповідною людиною. Бланки просто були використані за призначенням.

Обвинувачення його незаконно обвинувачує в діях інших осіб, матері ОСОБА_46 громадянки ОСОБА_9 та ще 28 осіб, які передали їй копії своїх паспортів та довідок про ідентифікаційні номери. Записано, що все це відбулось за розробленим ним та ОСОБА_46 злочинним планом. Щодо злочинного плану, то за таких обставин в цьому плані мала б прийняти участь і мати ОСОБА_46 але це в обвинуваченні не розписано. Цей факт додатково підтверджує, що ніякого злочинного плану не було. По-друге: незаконно його обвинувачувати в діях інших осіб - ОСОБА_9 Він не можу захищатися від обвинувачення в діях інших осіб і нести відповідальність за їх дії, тим більше, що йому нічого не відомо про плани ОСОБА_46, та його матері, йому не відомо з якими проханнями чи вимогами він до неї звертався, йому не відомо чи дійсно вона вела переговори з 28 особами, які мали право на приватизацію відповідних земельних ділянок, чи дійсно ці 28 осіб передали копії своїх документів саме матері ОСОБА_46

Його звинувачено, що ОСОБА_46 передав йому копії паспортів вказаних в обвинуваченні 28 осіб та копії довідок щодо їх ідентифікаційних номерів для використання при заповненні бланків державних актів на право власності на землю. Він наполягає на тому, що від ОСОБА_46 він ніякі документи не отримував.

З приводу незаконного обвинувачення його в цій частині під час досудового слідства було заявлено клопотання про проведення очних ставок між ним та ОСОБА_46 та між ним та іншими свідками, які дали покази, що саме він отримав від ОСОБА_197 копії паспортів 28 осіб та копії довідок щодо їх ідентифікаційних номерів. Такі очні ставки проведені не були і після його ознайомлення зі справою йому стало відомо, що таких свідків в його справі немає. Його обвинувачено, що він у лютому- квітні 2006 року, діючи умисно, з корисливих мотивів, у невстановленому місці, невстановленим способом склав (заповнив) 32 пари повністю неправдивих державних актів на право власності на землю серії НОМЕР_20-НОМЕР_8 на ім'я 32 громадян (в обвинуваченні вони перелічені), що в усіх цих державних актах саме він, як підставу надання у власність громадянам земельних ділянок, зазначив рішення Старобезрадичівської сільської ради 26 сесії 4 скликання від 13 грудня 2005 року, а в дійсності на цій сесії це питання не розглядалось і відповідні рішення не приймались, що в дійсності вказані громадяни з відповідними заявами до Старобезрадичівської сільської ради не звертались.

З приводу обвинувачення його в цій частині пояснив що він особисто не складав і не заповнював 32 пари державних актів на право приватної власності на землю серії НОМЕР_20-НОМЕР_8 на ім'я 32 громадян, оскільки не володіє комп'ютером і відповідною програмою в ньому, на якому (комп'ютері) в офісі ТОВ «Земельно-кадастровий офіс» вони складались, а по іншому можна сказати - заповнювались бланки державних актів на право власності на землю. Хто це зробив йому невідомо.

При цих діях, які він не вчиняв, у нього не було користі. Йому взагалі незрозуміло на підставі чого його обвинувачують в користі адже він ніколи не був і не є власником ні однієї з цих 32 земельних ділянок, за оформлення їх у приватну власність він ніякі кошти, крім офіційної заробітної плати, не отримав.

В його обвинуваченні зовсім не об'єктивно записано, що

вказані державні акти складені (заповнені) невстановленим способом. Навіть зовнішньо видно, що текст в них друкований і на досудовому слідстві він давав покази, що їх заповнюють на комп'ютері з застосуванням відповідної програми, якими (комп'ютером та програмою) він не володіє.

У зв'язку з тим, що для досудового слідства спосіб складення чи заповнення 32 державних актів на право власності на землю був не встановлений, то під час досудового слідства було заявлено клопотання провести криміналістичну експертизу для з'ясування питань чи не заповнені вони від руки, а якщо друкованим способом, то чи не на друкованій машинці, чи на комп'ютері, якщо на комп'ютері, тоді на якому - товариства «Земельно-кадастровий офіс», чи іншому. В проведенні такої експертизи було відмовлено. Виходить, що обвинуваченню вигідно, щоб спосіб складання 32 державних актів на право власності на землю в його справі залишався невстановленим, а для чого - не може зрозуміти. Хоча так легко його можна було встановити.

Чи звертались вказані в обвинуваченні 32 громадян з відповідними заявами до Старобезрадичівської сільської ради йому не було відомо і у нього не було ні обов'язку, ні прав, ні необхідності перевіряти ці питання. Аналогічно і щодо рішення Старобезрадичівської сільської ради 26 сесії 4 скликання від 13 грудня 2005 року - він не повинен був перевіряти які питання тоді розглядались чи не розглядались.

Оскільки він взагалі не складав і не заповнював ні від руки ні на комп'ютері 32 пари державних актів на право приватної власності на землю серії НОМЕР_20-НОМЕР_8 на ім'я 32 громадян, тим більше, у невстановленому місці, та й ще невстановленим способом, і у нього не було користі, то обвинувачення його в цих діях, як злочинних -безпідставне і незаконне.

Щодо повністю неправдивості 32 пар державних актів на право приватної власності на землю серії НОМЕР_21-НОМЕР_8 на ім'я 32 громадян, то і це не відповідає дійсності, оскільки, як можна зрозуміти з його обвинувачення, люди, які мали право на приватизацію земельних ділянок, добровільно передали свої особисті документи для оформлення свого права на землю. На яких умовах з ОСОБА_46 чи з його матір'ю чи іншими особами вони це зробили - йому невідомо але їх право власності на землю було оформлено на їх імена і з їх згоди. Якщо при цьому не була оформлена технічна документація, то суті їх бажання це не змінило - вони бажали оформити своє право власності на землю і оформили. До даного часу 16-ть із 32-х державних актів на право приватної власності на землю залишаються законними.

З матеріалів справи йому відомо, що потім ці ж самі люди -32 особи, які стали власниками своїх ділянок землі, як він розуміє - добровільно і не безкоштовно, продали свої ділянки землі ОСОБА_44 та ОСОБА_190, а ті продали (з оформленням як подарунок) іншим особам - ОСОБА_191 та ОСОБА_192

Досудове слідство не побажало розслідувати дійсні стосунки між ОСОБА_44, ОСОБА_191, ОСОБА_190 та ОСОБА_192, щоб дарувати один одному по 4 га. землі під Києвом, не побажало розслідувати дійсні обставини та причини занадто коштовних подарунків між ними. Але ж саме ці особи захопили 8 га. землі, а не він, і саме вони, а не він, мали користь від захоплення 8 га. землі. І захоплення ними землі відбулося після того, як він був звільнений з посади керівника ТОВ «Земельно-кадастровий офіс» В його обвинуваченні розписано, що він все достовірно знав і, виконуючи свою частину злочинного плану, у лютому-квітні 2006 року подав повністю неправдиві державні акти на підпис виконуючій обов'язки голови Старобезрадичівської сільської ради ОСОБА_42. Щодо цієї частини обвинувачення пояснив, що він не все знав і не все повинен був знати і перевіряти. Чи подавав саме він на підпис ОСОБА_19 32 пари державних актів на право власності на землю серії НОМЕР_21-НОМЕР_8 на ім'я 32 громадян він просто не пам'ятає.

Далі в його обвинуваченні розписано, що він у квітні-травні 2006 року подав документи на підпис виконуючому обов'язки начальника Обухівського районного відділу земельних ресурсів ОСОБА_43, чим реалізував злочинний умисел, узгоджений з ОСОБА_46 Знову пояснив, що у нього ніякого злочинного умислу не було і, тим більше, узгодженого з ким-небудь.

В його обвинуваченні знову розписані дії іншої особи - ОСОБА_43, що він в його інтересах підписав 32 пари державних актів на право власності на землю, завірив їх печаткою Обухівського районного відділу земельних ресурсів і передав їх йому. Наскільки він розуміє, якщо на державних актах стоїть підпис ОСОБА_43, то він виконував свої звичайні обов'язки. В чому полягав його інтерес - в його обвинуваченні не розписано, бо такого інтересу просто не було. Обвинувачення його в діях інших осіб, у даному випадку ОСОБА_43, незаконне і від цієї частини обвинувачення йому неможливо захищатися. Тим більше, що не розписано коли, навіть приблизно, ОСОБА_43 підписав документи і завірив печаткою, коли і за яких обставин передав їх йому. Зловживав він своїм службовим становищем при цьому чи ні - йому невідомо і не може бути відомо, бо ніяких особових стосунків між ним та ОСОБА_43 не було.

Під час досудового слідства було заявлено клопотання про проведення між ним та ОСОБА_43 очної ставки з питань, він підписував 32 пари державних актів на право власності на землю і завіряв їх печаткою Обухівського районного відділу земельних ресурсів в його інтересах чи в інтересах своєї роботи, чи в інтересах інших осіб, наприклад: тих 32, що мали право на приватизацію землі, а якщо в його інтересах, то в чому цей його інтерес полягав. Оскільки досудове слідство щодо нього велось упереджено з обвинувальним нахилом, то і в цьому клопотанні було відмовлено.

В його обвинуваченні розписано, що його прямим та й ще злочинним умислом охоплювалося підписання 32 пар повністю неправдивих державних актів на право власності на землю ОСОБА_19 та ОСОБА_43, що він усвідомлював, що без підписів відповідних осіб і відбитків печаток ці державні акти не набудуть юридично значимих наслідків. Обвинувачення в цій частині - це просто вигадка, бо ніякого злочинного умислу і усвідомлення злочинності підписання документів ОСОБА_19 та ОСОБА_43 у нього не було, оскільки підписання державних актів на право власності на землю відповідними керівниками та завірення цих актів відповідними печатками - це звичайна і законна робота.

Далі в його обвинуваченні знову розписані дії іншої особи - ОСОБА_46, що він реалізовував спільний зі ним злочинний план і, як начальник Обухівського районного відділу Київської регіональної філії ДП Центр ДЗК, в корисних цілях організував реєстрацію 32 пар державних актів на право власності на землю у відповідній книзі, присвоєння земельним ділянкам відповідних реєстраційних та кадастрових номерів, внесення даних щодо земельних ділянок до АС ДЗК. Не було у нього ні з ким ніякого злочинного умислу. Також в обвинуваченні не розписано хто саме і за чиїм наказом присвоював земельним ділянкам реєстраційні та кадастрові номери та хто розписався в книзі реєстрації за отримання державних актів на право власності на землю. Обвинувачення його в діях іншої особи незаконне і від цієї частини обвинувачення він не має можливості захищатися, оскільки він не несе відповідальності за дії інших осіб, у даному випадку ОСОБА_197

В його обвинуваченні вказано, що повністю неправдиві 32 пари державних актів на право власності на землю не були видані

громадянам, на ім'я яких складені, а зберігались у ОСОБА_46 З цього приводу пояснив,

що ніякого відношення до того факту у кого ці документи зберігались, він не має. Чи є

таке зберігання незаконним він не знає. Можливо, між 32 громадянами, які реалізували

своє право отримати у приватну власність землю, була з ким-небудь якась домовленість

щодо продажу цих ділянок. Згодом вони і були продані по дорученням від імені громадян

працівником ТОВ «Земельно-кадастровий офіс» завідувачем господарством, а фактично

особистим водієм ОСОБА_44 - ОСОБА_45 безпосередньо своїм начальникам ОСОБА_44 та ОСОБА_190, а ті продали землю ОСОБА_191, та ОСОБА_192

В матеріалах йогог справи немає інформації хто на даний час є власником двох земельних ділянок по 4 га. кожна. Наголошував - на даний час, а не рік чи більше назад. Можливо цю землю після ОСОБА_191 та ОСОБА_192 ще передарували чи перепродали. Можливо її повернули, а якщо так, то кому - державі чи територіальній громаді. Всі ці питання важливі для нього але відповідей на них в його справі немає.

В його обвинуваченні зроблений висновок, що саме в результаті його злочинних дій разом з ОСОБА_46 із державної власності незаконно вилучено земельні ділянки загальною площею 8 га. Цей висновок неправильний, оскільки у нього не було ніякої попередньої змови з ОСОБА_46 і він не вчиняв ніяких злочинних дій. Цей висновок неповний, оскільки не враховує кому ж послідовно належала ця земля після оформлення права власності першим 32 особам, і кому ж вона належить на даний час, хто і які суми коштів отримав від передачі права права на цю землю для її приватизації та подальших продажів і дарувань.

А головне - він наполягає, що не вилучав землю - 32 ділянки загальною площею 8 га., а її вилучили ті особи, які стали її власниками і отримали від цього чималі кошти - ОСОБА_44 та ОСОБА_190 і вилучили вони її на свою користь після 8 лютого 2007 року, тобто після того як він перестав бути посадовою особою.

В його обвинуваченні зазначено, що згідно висновку експертизи вартість земельних ділянок загальною площею 8 га. на момент відчуження становила 7 523 350 грн. Цю експертизу він вважає неправильною, оскільки для оцінки земельних ділянок слідство звернулось до експерта, а не до Обухівського районного відділу земельних ресурсів, який має розрахунки державної оцінки землі по кожній із сільських рад Обухівського району. Фактично слідство з метою обтяжити його обвинувачення взяло за основу ринкову вартість землі і взяло це із засобів масової інформації та Інтернету. А з іншого боку - в його справі існувала ще одна експертиза вартості землі, яку досудове слідство приховало. Її проводив Держкомзем України і за тим первинним висновком, вартість тих самих 32 земельних ділянок загальною площею 8 га. була меншою - лише б 540 000 грн. Інформація про висновок цієї первинної експертизи вартості землі міститься в постанові про порушення щодо нього кримінальної справи від 7 квітня 2009 року, в постанові про притягнення його в якості обвинуваченого від 8 квітня 2009 року. Приховування слідчим ОСОБА_448 (разом з іншими членами його групи) первинної експертизи вартості землі -це яскравий факт незаконності їхнього розслідування, доказ їхньої упередженості щодо його та обвинувального нахилу всього їхнього слідства.

В його обвинуваченні взагалі розписане щось дивне і вигадане - що він разом з ОСОБА_46 реалізували план, за яким набули права розпоряджатися незаконно вилученими у держави земельними ділянками і фактично набули можливості вільно ними користуватися, володіти, і розпоряджатися. Однак, в дійсності нічого такого не було - він ніколи не мав ні права ні реальної фізичної можливості користуватися, володіти і розпоряджатися 32 земельними ділянками, на які були складені державні акти на право приватної власності на землю серії НОМЕР_21-НОМЕР_8. Відповідно, він ніколи не володів і не продавав цю землю, не мав з неї ніякої користі, бо не мав до неї ніякого відношення.

Подальший текст його обвинувачення свідчить про те, що досудове слідство з невідомих причин намагається відвести від кримінальної відповідальності за участь у відповідних діях по продажу цих 32 земельних ділянок ОСОБА_44 та його водія ОСОБА_45, нотаріусів ОСОБА_48 та ОСОБА_49

Обвинувачення його в діях ОСОБА_44 та ОСОБА_45, ОСОБА_46 з його матір'ю та названими нотаріусами є незаконним і безпідставним. Він не знав і не міг знати що вони там роблять. ОСОБА_44 був засновником ТОВ «Земельно-кадастровий офіс», тобто господарем товариства, а він у нього найманим і залежним від нього керівником його товариства. ОСОБА_45 ніколи не перебував у службовій залежності від нього, оскільки фактично був водієм ОСОБА_44. Він лише формально був начальником ОСОБА_45

Він вважає, що в його обвинуваченні немає логіки і воно неправильне, необ'єктивне і незаконне, оскільки виходить, що ОСОБА_45 саме з причини перебування в службовій залежності від нього але на прохання ОСОБА_44 погодився оформити на себе довіреності 32 осіб для продажу земельних ділянок.

Хто і як оформляв довіреності на ім'я ОСОБА_45 на право розпорядження 32 земельними ділянками йому невідомо і він не може нести за ці чужі дії відповідальності. Чи законно оформлені ці довіреності він не знає.

Обвинувачення його в тому, що за допомогою цих довіреностей на ім'я ОСОБА_45 він набув можливості вільно користуватися, володіти і розпоряджатися 32 земельними ділянками - це взагалі нісенітниця, а від неї захиститися логікою його показань не можливо.

Станом на 8 лютого 2007 року, коли він перестав бути директором ТОВ «Земельно-кадастровий офіс», 32 земельні ділянки ще належали первинним власникам, ОСОБА_45 ще не продав по 16 земельних ділянок ОСОБА_44 та ОСОБА_190, відповідно, вони ще не оформили собі державні акти на право власності на земельну ділянку по 4 га. кожному і не продали цю землю ОСОБА_191 та ОСОБА_192, тобто станом на 8 лютого 2007 року, коли він перестав бути посадовою особою, ще не відбулось захоплення 32 земельних ділянок ОСОБА_44 та ОСОБА_190 Його обвинувачення зупинено на факті оформлення довіреностей на ОСОБА_45 10 червня 2006 року і зазначено, що він заподіяв (заподіяв вже

станом на 10 червня 2006 року) державі матеріальну шкоду в сумі 7 523 350 грн. По-

перше, йому незрозуміло чому приховані подальші законні, чи незаконні, продаж та

дарування земельних ділянок. А по-друге, на цій стадії розвитку подій, коли земля ще

належала 32-м першим власникам, які реалізували своє законне право на її володіння і

видали довіреності ОСОБА_45 продати свої земельні ділянки, ще ніякої шкоди державі

не було спричинено. Якщо станом на дату закінчення розгляду судом його справи, тобто

станом на дату винесення вироку щодо нього, проміжні власники цих 8 га. землі -

ОСОБА_44 та ОСОБА_190, наступні власники - ОСОБА_191 та ОСОБА_192, а

можливо, ще й наступні власники - інші особи, залишаться законними власниками цієї

землі, то ні про яку матеріальну шкоду державі не може йти мова, оскільки всі власники

землі законні. Він вважає, що в його діях немає складу заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, яке вчинено за попередньою змовою групою осіб і в особливо великих розмірах, тобто в його діях немає складу злочину, який передбачений в Кримінальному кодексі України статтею 191 частиною 5, оскільки - головне він не вчиняв тих дій, які йому поставлені у вину, не він захоплював землю, він ніколи не був її власником; захоплення її відбулось іншими особами - ОСОБА_44 та ОСОБА_190 і після того як він перестав бути посадовою особою. Він не мав ніякої користі від оформлення права власності на 32 земельні ділянки, від їх продажів та дарувань. Обвинувачення його в службовому підробленні також незаконне і неправильне. Йому написали, що він у невстановленому місці і невстановленим способом склав повністю неправдиві 32 пари державних актів на право власності на земельні ділянки серії НОМЕР_19 по № НОМЕР_8 на імена 32 осіб, організував їх підписання ОСОБА_19 та ОСОБА_43 і внаслідок цих його дій із державної власності незаконно було вилучено 8 га. землі вартістю 7 523 350 грн., що є тяжкими наслідками у вигляді матеріальних збитків. По-перше, в його показах під час досудового слідства чітко зазначено, що державні акти на право власності на землю в ТОВ «Земельно-кадастровий офіс» складались на комп'ютері за допомогою спеціальної програми, а він не володіє комп'ютером, що він не складав акти серії НОМЕР_19 по № НОМЕР_8. Отже, обвинувачення його в їх складанні, щонайменше, безпідставне. В гіршому випадку - це спроба обвинуватити його в діях, які вчинила інша особа, яка йому не відома. Ні ОСОБА_19 ні ОСОБА_43 він не організовував на підписання цих актів і завірення відповідними печатками. Ще під час досудового слідства було заявлено клопотання про проведення між ним та кожним з них очних ставок з питання: чи він їх організував, і яким саме чином організував, на підписання 32 пар державних актів на право приватної власності на землю і завірення їх печатками. Оскільки досудове слідство щодо нього було несправедливим, з обвинувальним нахилом, то такі очні ставки не були проведені. Обвинувачення його в організації названих вище дій ОСОБА_19 та ОСОБА_43 незаконне ще й з тих підстав, що стаття 366 Кримінального кодексу України не передбачає такої ознаки як організація чого-небудь. Мало того, що він не складав і не видавав взагалі, і не видавав як завідомо неправдиві документи 32 пари державних актів на право власності на землю серії НОМЕР_19 по № НОМЕР_8, так ще й складення їх і видача невідомою особою не спричинило державі тяжкі наслідки у вигляді матеріальних збитків на суму 7 523 350 грн., оскільки 16-ть із 32-х названих державних актів до даного часу мають статус законних і на їх підставі через ОСОБА_45 всі 32 земельні ділянки були продані ОСОБА_44 та ОСОБА_190, а потім подаровані ОСОБА_191 та ОСОБА_192, і всі подальші купівлі та дарування залишаються законними.

Що стосується 16-ти державних актів на право власності на землю, які в 2008 році були визнані недійсними, то в його справі немає документів про звернення відповідних рішень Обухівського районного суду Київської області по цивільним справам до виконання. А вони і не можуть бути виконані, оскільки подальші договори щодо продажу та дарувань цих земельних ділянок залишаються законними.

За його обвинуваченням він у лютому-квітні 2006 року скоїв службове підроблення і внаслідок цього злочину із державної власності були незаконно вилучені земельні ділянки загальною площею 8 га. вартістю 7 523 350 гри., чим державним інтересам заподіяв шкоду у вигляді матеріальних збитків, що є тяжким наслідком. Однак, станом на кінець квітня 2006 року ще навіть не були оформлені у нотаріусів всі довіреності на прізвище ОСОБА_45 для продажу земельних ділянок перших 32 власників (частина довіреностей була оформлена 5, 6 травня та 10 червня 2006 року), не кажучи вже про продаж: землі ОСОБА_44 та ОСОБА_190 і оформлення ними свого права власності на землю по 4 га. Отже, станом на кінець квітня 2006 року ніякого незаконного вилучення земельних ділянок, ніякої шкоди державі, ніяких тяжких наслідків не було.

Отже, в його діях немає складу злочину, який значиться в Кримінальному кодексі України статтею 366 частиною 2.

Щодо стаття 191 ч. 5 КК України в його обвинуваченні події розписані до 10 червня 2006 року, а після цієї дати йому ніякі дії не поставлені у вину. Разом з цим, його звинувачено, що злочин, передбачений ст. 191 ч. 5 КК України, він скоїв з лютого 2006 року по червень 2007 року. Отже, на помилкову думку обвинувачення, з 11 червня 2006 року і по червень 2007 року він скоїв службовий злочин, передбачений ст. 191 ч. 5 КК України, але суть його злочинних дій в цей період залишається таємницею слідства. При цьому слідчими і прокурором, який затвердив його обвинувальний висновок, повністю проігноровано, що після 8 лютого 2007 року і до червня 2007 року він не мав правового статусу службової особи і відповідних повноважень.

Щодо статті 366 ч. 2 КК України в його обвинуваченні розписано, що він цей злочин скоїв у лютому-квітні 2006 року. Разом з цим, його обвинувачено, що цей злочин він скоїв з лютого 2006 року по червень 2007 року. Отже, і по цій статті обвинувачення однозначно не визначилось і помилково вважає, що цей службовий злочин він скоїв, будучи не службовою особою. Не вчиняв він і решти злочинів.

Незважаючи на не визнання своєї вини підсудним ОСОБА_5, суд, дослідивши показання останнього, вислухавши показання потерпілих та свідків і дослідивши інші докази у справі, вважає, що вина підсудного у вчиненні інкримінованих злочинів доведена повністю і підтверджується наступними доказами.

Показаннями потерпілого ОСОБА_186, який пояснив, що у нього є знайомий ОСОБА_185, який проживає в с. Ходосіївка Києво-Святошинського району. Вони познайомились близько 10 років, оскільки разом займались в секції боксу у спортивному клубі „Спартак", який розташований по вул. Новокостянтинівський в м. Києві.

Йому відомо, що ОСОБА_193 є в Обухівському районі депутатом (якої саме ради - міської чи районної, він не знає). Зі слів останнього, він очолює якусь районну земельну комісію. Офіс ОСОБА_185 знаходиться в м. Обухові неподалік від пам'ятника Леніну.

Вони з ОСОБА_185 підтримували приятельські стосунки і періодично спілкувались як по телефону, так і зустрічались особисто.

В травні чи червні 2007 року ОСОБА_193 запропонував йому придбати землю в с. Підгірці Обухівського району. За словами останнього, у нього було близько 30 гектарів. Наскільки він зрозумів з пояснень ОСОБА_185, ця земля йому не належала, але він мав до неї безпосереднє відношення. Можливо, він був власником частини даного земельного масиву. Вони з ОСОБА_185 їздили в с. Підгірці, і той показав йому ці 30 га, які продавались.

Оглянувши вказану земельну ділянку, він погодився придбати 75 соток землі (0,75 га). Названа ОСОБА_185 ціна становила 5100 доларів США за одну сотку. Загальна вартість ділянки, яку він погодився придбати, складала 382500 доларів США.

Після цього він подав в банк „Універсальний" документи на отримання кредиту на придбання земельної ділянки. Банк погодився видати йому кредит і призначив дату укладення угоди на 31.07.07, визначивши, що угода буде посвідчуватись приватним нотаріусом ОСОБА_200, офіс якої знаходиться в АДРЕСА_21.

31.07.07 до зазначеного вище приватного нотаріуса він прибув разом зі своєю дружиною. Туди ж приїхав ОСОБА_185, який привіз доручення від імені власників трьох земельних ділянок (площею по 0,25 га кожної) на ім'я незнайомого йому чоловіка - ОСОБА_52 та ще якісь документи, які саме, він не пам'ятає. Після цього вони з дружиною та нотаріусом ОСОБА_200 поїхали в банк „Універсальний", який розташований по вул. Волоській в м. Києві. Туди ж поїхав ОСОБА_185 та особи, які були разом з ним. З ОСОБА_185 тоді був ОСОБА_52, незнайомий йому на той момент чоловік на ім'я ОСОБА_125 (як він дізнався в подальшому - ОСОБА_5.) та ще, як йому здається, двоє чоловіків. Всього вони були на трьох автомобілях. ОСОБА_185 був на своєму автомобілі „БМВ Х 5" сріблястого кольору, також з ними був ще один автомобіль „БМВ Х5" чорного кольору і ще якийсь автомобіль, марку якого він не запам'ятав. Чоловік на ім'я ОСОБА_5, який був присутній разом з ОСОБА_185 при укладенні договору купівлі-продажу земельної ділянки, був віком близько 30 років, середнього зросту, середньої статури, волосся чорне, коротко стрижене. Особливих прикмет він ніяких не бачив.

Приїхавши в банк „Універсальний", вони оформили всі необхідні документи, він отримав кредитні кошти в сумі 199 999 доларів США, після чого доклав до цих грошей ще своїх 182501 доларів США, і передав всі гроші в сумі 382500 доларів США особисто ОСОБА_185. При передачі грошей був присутнім чоловік на ім'я ОСОБА_5, про якого він показав вище. Фактично гроші отримували спільно ОСОБА_193 та цей ОСОБА_5. Передавши гроші, він підписав три договори купівлі-продажу земельних ділянок (по 0,25 га кожна), які від імені продавців підписав ОСОБА_52 Підписавши договори, останній відразу кудись поїхав, оскільки, з його слів, поспішав на роботу.

Отримавши гроші, поїхав геть і ОСОБА_185 та його знайомі, що були разом з ним. Через деякий час, виконавши всі необхідні банківські процедури, вони з дружиною також поїхали додому.

Перед придбанням ним вказаних вище трьох земельних ділянок ОСОБА_185 обіцяв йому посприяти у оформленні на його ім'я державних актів на право приватної власності на землю. Однак коли він звернувся до ОСОБА_185 з цим питанням після укладення договорів купівлі-продажу, той став постійно придумувати якісь причини, які перешкоджали допомогти йому у оформленні цієї землі. Крім того, згідно з виписаною приватним нотаріусом ОСОБА_200 квитанцією ОСОБА_201 повинен був сплатити податок на отриманий від продажу землі прибуток в розмірі 5% від вартості проданих земельних ділянок. Однак, коли він в телефонних розмовах йому про це нагадував, той відповідав, що він не збирається платити ніякі податки.

У зв'язку з тим, що ОСОБА_185 не став йому допомагати в оформленні придбаної ним землі, він вирішив оформити її самостійно. З цією метою він звернувся до землевпорядника Підгірцівської сільської ради Обухівського району, щоб зареєструвати в сільраді договори купівлі-продажу землі. Землевпорядник зареєструвала ці договори. При цьому вона сказала йому звернутись для оформлення земельних ділянок до землевпорядної фірми „Фокус". Він звернувся до вказаної фірми, де йому сказали, які слід приготувати документи. Через декілька днів після цього він з потрібними документами знову звернувся до зазначеної фірми. Працівники фірми оглянули надані ним державні акти на право приватної власності на землю, видані на ім'я власників придбаних ним земельних ділянок, і запитали його, де знаходяться ці земельні ділянки. Коли він повідомив їм, де знаходиться ця земля, вони пояснили, що вказані земельні ділянки виділені незаконно, і за даним фактом порушена кримінальна справа. Після цього вони зателефонували землевпоряднику сільської ради і повідомили їй про даний факт. Землевпорядник в той день була відсутня на роботі і сказала йому прийти до неї через декілька днів. Коли він прибув до землевпорядника у призначений час, остання анулювала реєстрацію договорів купівлі-продажу, згідно з якими він придбав земельні ділянки.

Зазначив, що приблизно за місяць до дати придбання ним зазначених вище трьох земельних ділянок ОСОБА_185 показував йому ще 12 державних актів на право приватної власності на землю і технічну документацію по їх переоформленню. Останній залишив ці акти і технічну документацію у нього вдома, а потім він на його прохання завозив їх до приватного нотаріуса, де відбувалось переоформлення землі. Офіс цього нотаріуса знаходиться в м. Києві в районі „Південного" залізничного вокзалу. На кого саме відбувалось переоформлення цих земельних ділянок, йому невідомо. Однак, ОСОБА_185 колись говорив йому, що переоформляє землю на „своїх" людей.

Показаннями потерпілої ОСОБА_202, які є аналогічними показанням потерпілого ОСОБА_186

Показаннями ОСОБА_19, справу щодо якої закрито згідно положень ст.49 КК України, яка пояснювала, що на посаді секретаря Старобезрадичівської сільської ради вона працювала з 20 серпня 1984 року по березень 2005 року.

З 19 квітня 2005 року по 30 березня 2006 року вона виконувала обов'язки голови селищної ради на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування», оскільки голову селищної ради ОСОБА_203 було відсторонено від посади. На запитання, чи зверталися до Старобезрадичівської сільської ради з заявами про надання у власність земельних ділянок громадяни ОСОБА_31, ОСОБА_28 ОСОБА_39, ОСОБА_40, ОСОБА_30, ОСОБА_34, ОСОБА_32, ОСОБА_29, ОСОБА_33, ОСОБА_22 ОСОБА_204, ОСОБА_25, ОСОБА_24, ОСОБА_14, ОСОБА_50, ОСОБА_23, ОСОБА_16, ОСОБА_15, ОСОБА_38, ОСОБА_37, ОСОБА_35, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_12, ОСОБА_205, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_10, ОСОБА_27, ОСОБА_11, ОСОБА_41, ОСОБА_36, вона (ОСОБА_19.) відповіла, що вказані громадяни до Старобезрадичівської сільської ради з будь-якими заявами не зверталися.

На запитання, чи надавалися сесією Старобезрадичівської сільської ради вказаним громадянам рішення щодо надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, чи рішення про затвердження проектів землеустрою та передачі земельних ділянок у власність, вона (ОСОБА_19.) відповіла, що сесією Старобезрадичівської сільської ради не виносились і не надавались вказаним громадянам будь-які рішення.

Ознайомившись із державними актами на право власності на земельні ділянки серії НОМЕР_22 датований 05.05.06, на гр. ОСОБА_206, серії НОМЕР_23, датований 05.05.06, на гр. ОСОБА_40, серії НОМЕР_24, датований 19.04.06, на гр. ОСОБА_34, серії НОМЕР_25, датований 18.04.06, на гр. ОСОБА_24, серії НОМЕР_26, датований 18.04.06, на гр. ОСОБА_25, серії НОМЕР_27, датований 19.04.06, на гр. ОСОБА_32, серії НОМЕР_28, датований 19.04.06, на гр. ОСОБА_33, серії НОМЕР_29, датований 19.04.06, на гр. ОСОБА_29, серії НОМЕР_30, датований 18.04.06, на гр. ОСОБА_207, серії НОМЕР_31, датований 18.04.06, на гр. ОСОБА_23, серії НОМЕР_32, датований 17.04.06, на гр. ОСОБА_14, серії НОМЕР_33, датований 17.04.06, на гр. ОСОБА_50, серії НОМЕР_34, датований 19.04.06, на гр. ОСОБА_31, серії НОМЕР_35, датований 18.04.06, на гр. ОСОБА_22, серії НОМЕР_36 датований 19.04.06, на гр. ОСОБА_28, серії НОМЕР_37, датований 18.04.06, на гр. ОСОБА_16, серії НОМЕР_38, датований 18.04.06, на гр. ОСОБА_15, серії НОМЕР_39, датований 05.05.06, на гр. ОСОБА_38, серії НОМЕР_40, датований 05.05.06, на гр. ОСОБА_37, серії НОМЕР_41, датований 05.05.06, на гр. ОСОБА_35, серії НОМЕР_42, датований 18.04.06, на гр. ОСОБА_17, серії НОМЕР_43, датований 18.04.06, на гр. ОСОБА_18, серії НОМЕР_44, датований 17.04.06, на гр. ОСОБА_12, серії НОМЕР_45, датований 18.04.06, на гр. ОСОБА_19, серії НОМЕР_46, датований 18.04.06, на гр. ОСОБА_20, серії НОМЕР_47, датований 18.04.06, на гр. ОСОБА_21, серії НОМЕР_48 датований 17.04.06, на гр. ОСОБА_10, серії НОМЕР_49, датований 19.04.06, на гр. ОСОБА_27, серії НОМЕР_50, датований 17.04.06, на гр. ОСОБА_11, серії НОМЕР_51, датований 19.04.06, на гр. ОСОБА_41, серії НОМЕР_52, датований 05.05.06, на гр. ОСОБА_36, серії НОМЕР_53, датований 19.04.06, на гр. ОСОБА_30, вона (ОСОБА_19.) пояснила, що на всіх актах в графі «Голова Старобезрадичівської сільської ради ОСОБА_19.» містяться підписи, власнорічно виконані нею. Ці акти вона власноручно завірила печаткою сільської ради, оскільки печатка була лише у неї і доступ до неї мала лише вона.

Сільський голова зобов'язаний перевіряти достовірність інформації, відображеної в державних актах на право власності на землю.

Чому інформація у пред'явлених їй для ознайомлення державних актах на право власності на земельні ділянки не відповідає дійсному рішенню Старобезрадичівської сільської ради від 13 грудня 2005 року, вона не може пояснити.

Показаннями свідка ОСОБА_52, із яких убачається, що приблизно в 2002 чи 2003 році він познайомився з ОСОБА_208, який працював в органах прокуратури. З часом вони з ОСОБА_208 стали спілкуватись, і між ними виникли приятельські стосунки. В 2006 році останній загинув внаслідок ДТП.

ОСОБА_208 познайомив його зі своїми знайомими ОСОБА_51 та ОСОБА_5 Він неодноразово бачив ОСОБА_208 з кожним з них, з чого зробив висновок про те, що той з ними періодично спілкувався. В одній компанії ОСОБА_51 і ОСОБА_5 він не бачив.

Після смерті ОСОБА_208 одного разу він опинився в одній компанії з ОСОБА_51 Це було в серпні 2006 року. Де відбулася ця їхня зустріч, і з якого приводу зібралася їхня компанія, він не пам'ятає. Вони з ОСОБА_51 вийшли на вулицю і спілкувались. В ході розмови останній повідомив йому, що одному його знайомому потрібна допомога в оформленні землі, яку той готовий оплатити. В чому саме повинна була полягати допомога, ОСОБА_51 не повідомляв. Також він не називав свого знайомого, який потребував такої допомоги, а сказав лише, що якщо це питання його цікавить, то цей його знайомий зі ним зв'яжеться. Він погодився.

Приблизно через тиждень після цієї розмови йому на мобільний телефон зателефонував з „прихованого" номера невідомий чоловік, який повідомив, що він від ОСОБА_51 з приводу допомоги в оформленні земельних ділянок, і попросив зустрітись. Вони домовились про зустріч біля парку, що знаходиться неподалік від Обухівського ринку в районі зупинки громадського транспорту „Школа".

У вказаний час він прийшов на місце зустрічі. До нього під'їхав ОСОБА_5 на своєму автомобілі марки „BMW X5" чорного кольору. В ході розмови з'ясувалось, що саме останній йому телефонував напередодні, і з ним вони домовлялись про цю зустріч.

ОСОБА_5 сказав, що йому потрібно оформити на когось великий земельний масив, розташований в с. Підгірці Обухівського району, і попросив його допомогти у пошуку людей, на яких можна було б оформити цю землю. При цьому загальну площу земельного масиву він не називав. Сказав лише, що йому потрібно знайти якомога більше людей. При цьому ОСОБА_5 обіцяв надати за кожну особу, яка погодиться, щоб на неї була оформлена земельна ділянка, по 100 доларів США. Він таких осіб вимагалось лише надати копії паспорту та ідентифікаційного коду, а потім прийти до нотаріуса і підписати документи про переоформлення земельних ділянок на інших людей.

На вказану пропозицію ОСОБА_5 він погодився і пообіцяв спробувати знайти потрібних людей. Вони домовились, що ОСОБА_5 йому зателефонує пізніше, і розійшлись.

Після цього він повідомив про пропозицію ОСОБА_5 своєму рідному брату ОСОБА_64, двоюрідному брату ОСОБА_65, знайомим ОСОБА_71 і ОСОБА_69 та куму ОСОБА_54. При цьому він розповів їм, що одному чоловіку (кому саме, він не говорив) потрібно знайти людей, на яких можна було б оформити земельні ділянки, і за кожну таку людину даний чоловік платить по 100 доларів США. Він попросив кожного з названих вище хлопців знайти людей, на яких можна було б оформити земельні ділянки. При цьому він передав їм слова ОСОБА_5 щодо того, що від таких людей потребуються копії паспорта, довідки про присвоєння ідентифікаційного коду, а після цього підписання у нотаріуса документів на переоформлення землі.

Кожен з його знайомих, яких він назвав вище (ОСОБА_64, ОСОБА_65, ОСОБА_71, ОСОБА_69 та ОСОБА_54.) надав йому копії своїх паспортних даних. Крім цього кожен з них надав паспортні дані також і інших людей. Так, ОСОБА_71 приніс копії паспортних даних свого брата ОСОБА_73, сестри ОСОБА_72, а також ОСОБА_60 і ОСОБА_61. ОСОБА_65 приніс копію паспортних даних ОСОБА_77. Його рідний брат ОСОБА_64 надав йому копії паспортних даних ОСОБА_63, ОСОБА_78 та ОСОБА_74. Кум ОСОБА_54 надав копії паспорта своєї дружини ОСОБА_53, а також ОСОБА_75, його дружини ОСОБА_76 та ОСОБА_55. ОСОБА_69 надав копії паспортів та довідок про присвоєння ідентифікаційного коду свого брата ОСОБА_209, ОСОБА_79. Крім того, безпосередньо йому надали копії своїх даних брати ОСОБА_62 - ОСОБА_351 та ОСОБА_352, ОСОБА_80 (який крім своїх документів надав також документи своєї матері ОСОБА_81.), а також ОСОБА_67. Також йому хтось надав копії паспортних даних таких осіб, як ОСОБА_57, ОСОБА_58, ОСОБА_59, ОСОБА_66, ОСОБА_68, ОСОБА_70 та чоловіка на прізвище ОСОБА_350, однак хто саме, він пригадати не може.

Перелічені вище люди, які надавали копії своїх паспортних даних через ОСОБА_64, ОСОБА_65, ОСОБА_71, ОСОБА_69 та ОСОБА_54, знали, що ці документи збирає він. Деякі з них безпосередньо запитували його про те, для чого потрібні ці документи та інше, що він їм роз'яснював.

Збирання цих копій паспортів (всього їх було близько 30 штук) зайняло приблизно півтора тижня.

Через деякий час після цього йому зателефонував ОСОБА_5 і запитав, чи зібрав він копії паспортних даних, на що він відповів, що зібрав. ОСОБА_5 запропонував зустрітись для того, щоб він передав йому ці документи. ОСОБА_5 завжди телефонував йому з „прихованого" номера, тому номер його телефону він не знав і ніколи йому не дзвонив.

Вони зустрілись з останнім в кінці серпня 2006 році на „парапеті" поблизу магазину „Велика кишеня" в м. Обухові у вечірній час. Коли він прийшов на місце зустрічі, ОСОБА_5 вже був там. Він вийшов з переднього пасажирського сидіння автомобіля „Хонда" чорного кольору. Вікно передньої пасажирської дверки було опущене, і через нього він побачив чоловіка, який сидів за кермом автомобіля. Цей чоловік був схожий на ОСОБА_185 (якого він на той момент не знав), однак, що це був саме останній, він не впевнений, оскільки надворі було темно, і він не зміг досить добре роздивитися зовнішність цього чоловіка. Крім того, як йому здалося, в автомобілі „Хонда" була присутня ще одна особа, яка сиділа на задньому сидінні, хоча в цьому він також не переконаний, бо задні вікна були зачинені і тоновані. Крім ОСОБА_5 з автомобіля більше ніхто не виходив.

Він віддав ОСОБА_5 зібрані ним копії паспортних даних та довідок про присвоєння ідентифікаційного коду перелічених вище осіб. Також він надав останньому копію свого паспорта і довідки про присвоєння ідентифікаційного коду. Після цього ОСОБА_5 сказав йому, що передзвонить, коли йому та цим людям потрібно буде прийти до нотаріуса. Згідно з їхньою домовленістю ОСОБА_5 повинен був надати йому обіцяні гроші за допомогу в оформленні земельних ділянок після підписання всіх необхідних документів.

Приблизно в кінці листопада 2006 року ОСОБА_5 знову зателефонував йому і повідомив, що йому та людям, чиї паспортні дані він надав, необхідно прийти до нотаріуса і підписати документи на переоформлення земельних ділянок, вказавши дату, коли це необхідно зробити. Він передав це хлопцям, які підшукували паспортні дані (ОСОБА_64, ОСОБА_65, ОСОБА_71, ОСОБА_69 та ОСОБА_54.), попросивши їх забезпечити явку до нотаріуса у призначений день осіб, чиї паспортні дані вони йому надали.

У вказаний ОСОБА_5 день він прийшов до нотаріуса ОСОБА_184, офіс якої знаходиться в м. Обухові по вул. Київській в приміщенні „Укрінбанку". Туди ж прийшла частина людей, паспортні дані яких він надав ОСОБА_5 Всього до нотаріуса він приходив два чи три рази у різні дні. У кожен з цих днів частинами приходили знайдені ним люди, на яких повинні були бути оформлені земельні ділянки.

Перед цим йому зателефонував ОСОБА_51, який повідомив, що ОСОБА_5 хотів оформити всі земельні ділянки на нього для того, щоб він потім переоформив їх на вказаних останнім людей. Він на це погодився. Тому, перебуваючи у нотаріуса ОСОБА_184, він усвідомлював, що особи, чиї паспортні дані він надав ОСОБА_5, підписували у нотаріуса довіреності про право розпорядження оформленими на їхнє ім'я земельними ділянками на його ім'я. В кабінеті нотаріуса при підписанні довіреностей він присутнім не був, оскільки знаходився у приймальні.

Особисто він у нотаріуса ніяких документів не підписував і не отримував. Хто забрав у нотаріуса підписані документи, він не знає. Гроші за оформлення довіреностей йому ніхто не давав.

Після відвідування нотаріуса виникло питання щодо того, що ОСОБА_79, який був серед тих, чиї паспортні дані він надав ОСОБА_51, пішов служити в армію, тому не міг з'явитись до нотаріуса. Так, в кінці листопада 2006 року йому на мобільний телефон зателефонував невідомий чоловік, який повідомив, що він від „ОСОБА_5" (це прізвисько ОСОБА_5.), і повідомив, що йому потрібно їхати до ОСОБА_79 в м. Білу Церкву, де той проходив військову службу, для того, щоб оформити від імені останнього на себе довіреність на право розпорядження оформленою на того земельною ділянкою. При цьому вони домовились з цим чоловіком, що той привезе йому копію державного акта, виданого на ім'я ОСОБА_79, та надасть зразок довіреності. Від когось з їхніх з ОСОБА_79 спільних знайомих (здається, це був ОСОБА_69.) він дізнався про те, що той проходить військову службу в місті Біла Церква.

В той же день чоловік, який дзвонив від ОСОБА_5, під'їхав до його будинку, зателефонував йому, і він вийшов до нього на вулицю. Чоловік дав йому копію державного акта на право приватної власності на землю, виданого на ім'я ОСОБА_79, та копію якоїсь довіреності, яка повинна була слугувати зразком для оформлення довіреності від імені останнього. Він повідомив цьому чоловіку, що ОСОБА_79 служить в м. Біла Церква. Той надав йому грошові кошти в сумі 50 доларів США для того, щоб він віддав їх ОСОБА_79, а також близько 200 гривень на бензин, щоб доїхати до м. Біла Церква.

Коли описаний чоловік надавав йому копію державного акта на право приватної власності на землю, він діставав цю копію з пачки копій інших державних актів. На деяких з них він прочитав прізвища своїх знайомих, чиї паспортні дані він надавав ОСОБА_5

Після цього він пішов до батька ОСОБА_79 - ОСОБА_210, якому повідомив, що йому потрібно їхати у військову частину, де проходить службу його син, і попросив його поїхати зі ним та показати цю військову частину. На це останній погодився.

Він звернувся до свого кума ОСОБА_54, який працював таксистом, з проханням підвезти його в м. Білу Церкву. Однак на той момент у ОСОБА_54 саме не було в розпорядженні вільної машини, тому він залучив для цієї мети якогось свого знайомого таксиста, якого він не знає.

Після цього він разом з батьком ОСОБА_79 - ОСОБА_210 та ОСОБА_54 на автомобілі таксі марки „Деу" під керуванням залученого ОСОБА_54 незнайомого йому таксиста поїхали в м. Білу Церкву до військової частини, де служив ОСОБА_210. Після цього вони забрали ОСОБА_79 з військової частини, він знайшов в м. Біла Церква нотаріальну контору, де було оформлено довіреність від імені ОСОБА_79 на його ім'я про право розпоряджатися земельною ділянкою. За оформлення довіреності він заплатив нотаріусу близько 60 грн. Потім вони завезли ОСОБА_79 до військової частини, він віддав йому 50 доларів США, які той відразу передав своєму батьку, після чого вони поїхали в м. Обухів (а ОСОБА_79 залишився у військовій частині).

Ввечері того ж дня йому зателефонував той чоловік, який перед цим надав йому копію державного акта на право приватної власності на землю, під'їхав до його під'їзду, і він віддав йому оформлену на його ім'я від імені ОСОБА_79 довіреність.

В червні 2007 року (коли саме, він пригадати не може) йому на мобільний телефон зателефонував ОСОБА_5 і сказав, що потрібно поїхати з ним і підписати документи на переоформлення земельних ділянок на інших осіб. Вони домовились зустрітись біля офісу нотаріуса, який знаходиться в будинку по АДРЕСА_9.

У обумовлений час вони зустрілися з ОСОБА_5 у вказаному місці. Останній був на своєму автомобілі „BMW X5" чорного кольору. В автомобілі він був один. Вони з ОСОБА_5 поїхали в м. Київ, а саме в район Південного залізничного вокзалу.

Вони заїхали у якийсь двір біля вокзалу і зупинились. ОСОБА_5 кудись зателефонував по мобільному телефону, і через 10-15 хвилин до них під'їхав ще один автомобіль „BMW X5" чорного кольору, однак вже нової версії - зразка 2007 року (автомобіль ОСОБА_5 був зразка 2006 року). В тому автомобілі, який під'їхав до них, знаходилось двоє незнайомих йому чоловіків.

Вони з ОСОБА_5 та одним із чоловіків, які під'їхали на автомобілі „BMW X5", а саме старшим з них, зайшли в офіс нотаріуса. Молодший з зазначених вище чоловіків залишився в автомобілі (він був за кермом).

У нотаріуса був присутній якийсь незнайомий йому чоловік, зовнішності якого він добре не запам'ятав, та дві дівчини. Більше нікого в офісі не було. Одна з цих дівчат надала йому на підпис договори купівлі-продажу земельних ділянок, які він за вказівкою ОСОБА_5 підписував. В договорах йшла мова про те, що він продає комусь земельні ділянки, площею 0,25 га кожна, розташовані на території Підгірцівської сільської ради Обухівського району. Прізвищ покупців цих земельних ділянок він не запам'ятав. Також він не пригадує, чи були договори на момент підписання їх ним підписані покупцями, чи ні. Всього він підписав близько 20 договорів купівлі-продажу.

При підписанні ним договорів ОСОБА_5 і чоловік, який під'їхав до офісу нотаріуса на автомобілі „BMW X5" чорного кольору, знаходились поруч з ним за столом і спілкувались між собою. Однак на зміст їхньої розмови він уваги не звертав, тому про що вони говорили, сказати не може. З приводу підписання ним договорів вказівки йому давав лише ОСОБА_5 Незнайомий чоловік, про якого він показав вище, до нього взагалі нічого не говорив.

Той чоловік, який знаходився в офісі нотаріуса на момент їхнього приходу, знаходився за столиком, який стояв в куті кабінету, і участі у тому, що відбувалось, не приймав.

Підписавши договори купівлі-продажу, він запитав, чи він ще потрібен, на що ОСОБА_5 відповів, що ні. Після цього він вийшов на вулицю. Через хвилин 10 на вулицю вийшов ОСОБА_5 та чоловік, який приїхав на „BMW X5". ОСОБА_5 сів у свій автомобіль, і він також сів до нього в автомобіль. Той чоловік, який приїжджав на „BMW X5", також сів у свій автомобіль і поїхав. ОСОБА_5 підвіз його до станції метро „Видубичі", де він сів на маршрутне таксі до м. Обухова. Сам ОСОБА_5, за його словами, збирався з тими двома чоловіками, які приїжджали до нотаріуса на автомобілі „BMW X5", їхати в якийсь ресторан відмічати успішне укладення угоди.

Передачі грошових коштів при підписанні договорів купівлі-продажу у нотаріуса за земельні ділянки, які були предметом угоди, він не бачив. При ньому гроші ніхто нікому не передавав.

31.07.07 ОСОБА_5 знову зателефонував йому на мобільний телефон і повідомив, що йому необхідно підписати якісь документи по переоформленню земельних ділянок в банку в м. Києві. Вони домовились, що той забере його в районі станції метро „Печерська" і відвезе в банк. До вказаної станції метро він доїхав громадським транспортом, а там ОСОБА_5 підібрав його на своєму автомобілі „БМВ Х5", чорного кольору, і відвіз в банк. Як називався банк і де він знаходився, він на даний час не пам'ятає.

В банку на момент їхнього приїзду знаходився покупець землі з якоюсь жінкою та ОСОБА_185 Прізвище покупця він не пригадує, однак може сказати, що той був кавказької національності. Також біля банку знаходились двоє чоловіків, які приїжджали до приватного нотаріуса, офіс якої знаходиться в м. Києві в районі Південного залізничного вокзалу при підписанні ним договорів купівлі-продажу земельних ділянок (про яких він показав вище). ОСОБА_5 сказав йому зайти до нотаріуса, яка сиділа в окремому кабінеті в приміщенні банку, і підписати необхідні документи. Він зайшов до нотаріуса і підписав від імені продавця три договори купівлі-продажу земельних ділянок. Площу цих земельних ділянок, на які він підписав договори купівлі-продажу, та прізвища їх власників він не пригадує. Крім цих договорів ніякі більше документи він не підписував. Після того, як він підписав договори, до нотаріуса зайшов покупець і також їх підписав. Як і з ким покупець розраховувався за придбану землю, він не бачив. Однак коли той отримував кредитні кошти в касі банку, біля каси знаходилися ОСОБА_5 та ОСОБА_185

Коли він виходив з банку, на виході його наздогнав ОСОБА_5 і попросив почекати його надворі. Приблизно через 5 хвилин ОСОБА_5 вийшов з банку разом з ОСОБА_185 ОСОБА_5 відразу пішов до свого автомобіля, відчинив водійські двері і щось викладав з-під куртки на сидіння (що саме, він не бачив). ОСОБА_185 стояв біля входу в банк.

Виклавши щось з-під куртки на переднє сидіння автомобіля, ОСОБА_5 підійшов до нього і посадив його в таксі, на якому він доїхав до станції метро „Видубичі", після чого на маршрутному таксі поїхав додому в м. Обухів.

Ним підписано від його імені договори купівлі продажу земельних ділянок з ОСОБА_213 від 15.06.07, ОСОБА_214 від 16.06.07 (5 шт.) та ОСОБА_186 від 31.07.07 (3 шт.).

У приватного нотаріуса, офіс якого знаходиться в м. Києві поблизу залізничного вокзалу „Південний", він був лише одного разу. Той факт, що договір купівлі-продажу земельної ділянки, укладений між ним та ОСОБА_213 і посвідчений приватним нотаріусом ОСОБА_215, датовано 15.06.07, а 5 договорів купівлі-продажу земельних ділянок з ОСОБА_214, які також посвідчено нотаріусом ОСОБА_215, датовано 16.06.07, він пояснити не може. Він впевнено може стверджувати, що у нотаріуса в м. Києві був лише один раз. Прізвища ОСОБА_84, ОСОБА_175, ОСОБА_174, ОСОБА_173, ОСОБА_170 та ОСОБА_85 йому нічого не говорять. Він з даними особами не знайомий. Однак може припустити, що копії паспортних даних перелічених осіб йому міг надати хтось із його знайомих, які на його прохання займались пошуком людей для оформлення на них земельних ділянок.

Показаннями свідка ОСОБА_51, який показав, що з ОСОБА_5 він знайомий давно - приблизно з 2001-2002 року. Наскільки йому відомо, останній навчався в одній школі з його дружиною ОСОБА_216 Близько вони з ОСОБА_5 не спілкувались, дружніх чи приятельських стосунків між ними не було. Таким чином відносини між ними існували лише як між знайомими.

В березні 2006 року він разом зі своїм товаришем ОСОБА_217, який проживає в м. Українка Обухівського району, створив Садове товариство „Перлина степу", і вони займались питаннями щодо виділення зазначеному садовому товариству в оренду земельної ділянки на території Підгірцівської сільської ради. Для цієї мети вони підшукали земельну ділянку, площею близько 30 га, розташовану на території Підгірцівської сільської ради (поза межами села). Вони навіть отримали в Підгірцівській сільській раді попереднє погодження на виділення зазначеної земельної ділянки їхньому садовому товариству, однак прийняти рішення про виділення землі могла лише Обухівська районна державна адміністрація, оскільки лише РДА має право розпоряджатись земельними ділянками, розташованими поза межами населених пунктів.

Крім того, він спільно з ОСОБА_353 та партнерами з Сербії відкрив спільне Українсько-сербське підприємство „Югобуд", основним напрямком діяльності якого було виготовлення каркасно-щитових будинків. Саме такими будинками вони планували забудувати земельну ділянку, яка буде виділена в оренду Садовому товариству „Перлина степу".

З пропозицією виділити в оренду СТ „Перлина степу" обрану земельну ділянку, площею близько 30 га, для подальшого спорудження каркасно-щитових будинків він та його партнери неодноразово зверталися до Обухівської районної державної адміністрації. Однак вирішення даного питання всіляко затягувалось, і відповідь їм не надавалась.

В період розгляду Обухівською РДА питання щодо виділення їхньому садовому товариству зазначеної земельної ділянки він випадково зустрів ОСОБА_5 На той час останній обіймав посаду директора ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" і займався земельними питаннями. В розмові він повідомив ОСОБА_5, що разом із своїм партнером створив садове товариство і звернувся до Обухівської РДА з проханням щодо виділення земельної ділянки, однак вирішення даного питання гальмується. При цьому він запитав у ОСОБА_5, чи не може той якимось чином посприяти у позитивному вирішенні питання про виділення земельної ділянки в оренду їхньому садовому товариству. Останній відповів, що спробує чимось допомогти.

Через деякий час вони знову зустрілись з ОСОБА_5, і останній повідомив, що знайшов можливість позитивно вирішити питання щодо виділення земельної ділянки, площею близько 30 га, яку вони хотіли отримати для СТ „Перлина степу". Однак, за словами ОСОБА_5, процедура виділення землі для садового товариства була занадто складною, оскільки передбачала спочатку одержання всієї земельної ділянки товариством в оренду, а потім приватизацію членами товариства земельних ділянок, які будуть за ними закріплені. Тому останній запропонував оформити виділення землі на конкретних громадян по 1 га кожному для ведення особистого селянського господарства. При цьому ОСОБА_5 за сприяння у виділенні земельної ділянки хотів після реалізації даного проекту отримати її третину для себе. На такі умови він погодився.

Після цього ОСОБА_5 попросив його підшукати людей, на яких можна буде оформити земельні ділянки, площею по 1 га.

У нього є знайомий ОСОБА_52, який є організатором молодіжного руху, діяльність якого спрямована на забезпечення культурного дозвілля молоді, спортивного розвитку, тощо. Він періодично надає цьому молодіжному руху спонсорську допомогу на організацію культурних та спортивно-оздоровчих заходів.

Отримавши зазначену вище пропозицію ОСОБА_5 щодо пошуку людей для оформлення наміченої до відведення земельної ділянки, він запропонував ОСОБА_52 висунути членам очолюваного ним молодіжного руху пропозицію скористатися своїм правом на приватизацію землі і отримати у власність земельні ділянки, площею по 1 га. В подальшому він збирався реалізувати свій проект щодо будівництва каркасно-щитових будинків і частину прибутку від цього проекту направити на розвиток молодіжного руху. Про ці свої наміри він повідомив ОСОБА_52 При цьому він доручив останньому знайти 30 чоловік, які б погодились, щоб на їхнє ім'я були виділені земельні ділянки, і зібрати у таких осіб копії паспортних даних, а саме паспортів та довідок про присвоєння ідентифікаційного коду.

Збирання копій паспортних даних зайняло декілька тижнів. Після цього ОСОБА_52 надав йому копії паспортів та довідок про присвоєння паспортних даних приблизно 30 осіб. Він, в свою чергу, передав ці документи ОСОБА_5 При цьому, згідно з їхньою домовленістю, останній зобов'язався забезпечити видачу Обухівською райдержадміністрацією розпоряджень про виділення цим людям земельних ділянок. Яким чином той планував вирішити це питання, він не повідомляв, а лише повідомив, що може це зробити. Крім того, як директор землевпорядної організації, ОСОБА_5 повинен був після отримання розпоряджень Обухівської РДА виготовити проекти землеустрою по відведенню зазначених земельних ділянок у приватну власність та державні акти на право власності на землю. ОСОБА_5 відразу дав йому зрозуміти, що забезпечення видачі розпоряджень Обухівської РДА та виготовлення державних актів на право власності на землю останній буде здійснювати за сприяння ОСОБА_46, який на той час обіймав посаду начальника Обухівського районного відділу Державного земельного кадастру. До цього часу він знав ОСОБА_46 наглядно, однак особисто з ним ніколи не спілкувався.

Він дав ОСОБА_5 контактні дані ОСОБА_52 і сказав, щоб всі питання, які стосуються осіб, на котрих планувалося виділити земельні ділянки, той вирішував з останнім (ОСОБА_52). Таким чином він розраховував, що ОСОБА_5 через ОСОБА_52 отримає від зазначених вище 30 осіб заяви до райдержадміністрації з проханням про виділення земельних ділянок та вирішить всі інші організаційні питання, які стосуються цих людей. Особисто він цими питаннями взагалі не займався.

Приблизно через місяць після цього ОСОБА_5 зателефонував йому і попросив приїхати до нього в приміщення ТОВ „Земельно-кадастровий офіс", щоб обговорити питання щодо виділення зазначеної вище земельної ділянки. Коли він туди приїхав, в кабінеті у ОСОБА_5 знаходився сам ОСОБА_5 та ОСОБА_46 ОСОБА_44 (якого він знає наглядно, однак близько з ним не знайомий) в ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" не було. З ОСОБА_46 до цього моменту він на тему землевідведення жодного разу не спілкувався і знав про його участь у даній справі лише зі слів ОСОБА_5

На цій зустрічі ОСОБА_5 та ОСОБА_46 повідомили йому, що земельна ділянка, яку вони збирались відвести для СТ „Перлина степу", вже виділяється комусь іншому у приватну власність. При цьому вони сказали, що є ще декілька вільних земельних ділянок на території Підгірцівської сільської ради Обухівського району, які можна отримати замість тієї, що була намічена раніше. В тому числі, ОСОБА_5 і ОСОБА_46 розповіли йому про земельну ділянку, площею близько 30 га, розташовану на території Підгірцівської сільської ради, а саме біля с. Креничі на межі з Васильківським районом (Гвоздівською сільською радою), і запропонували зайнятись відведенням саме цієї ділянки, на що він погодився. Запропонована ОСОБА_5 і ОСОБА_46 земельна ділянка знаходилась поза межами с. Підгірці.

При цьому ОСОБА_5 надав йому для ознайомлення список громадян в кількості понад 100 осіб і попросив відмітити тих, чиї копії паспортних даних надавав він. Він відмітив прізвища тих людей, чиї паспортні дані він давав ОСОБА_5, і запитав, чому ці люди знаходяться в якомусь загальному списку. На це ОСОБА_5 і ОСОБА_46 повідомили йому, що вони збираються відводити зазначений земельний масив не через Обухівську РДА, а через Підгірцівську сільську раду. Також ОСОБА_5 та ОСОБА_46 сказали, що вони будуть відводити через сільську раду у власність земельні ділянки, площею по 0,25 га, з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку, тому вони залучили для оформлення землі крім наданих ним людей ще і своїх, оскільки для оформлення земельного масиву, площею 30 га, по 0,25 га, потрібно було більше ніж 30 людей, а саме понад 100 чоловік. Цю пропозицію йому внесли обидва - і ОСОБА_5, і ОСОБА_46. Хто з них які саме фрази висловлював, він не пригадує, однак в бесіді вони брали участь спільно.

Той факт, що ОСОБА_5 та ОСОБА_46 вирішили відвести зазначений земельний масив, площею 30 га, через Підгірцівську сільську раду з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлових будинків, його здивував, оскільки він знав, що за межами населених пунктів земельними ділянками може розпоряджатися лише райдержадміністрація, і ці ділянки не можуть бути виділені з цільовим призначенням для будівництва житлового будинку, оскільки таке цільове призначення можуть мати лише земельні ділянки, розташовані в межах населених пунктів.

Тому він сказав ОСОБА_5 і ОСОБА_46, що такий спосіб відведення землі не відповідає законодавству, і запропонував здійснити її виділення у той спосіб, який вони обговорили раніше, а саме шляхом передачі земельних ділянок у приватну власність Обухівською РДА. На це останні відповіли, що вони знають, як все потрібно робити, і щоб він у це не втручався. Хто з них які дії повинен був вчинити з метою вирішення питання щодо виділення у власність даного земельного масиву, йому невідомо, оскільки останні в його присутності це питання не обговорювали.

На цьому їхня зустріч була завершена. Оскільки ОСОБА_5 та ОСОБА_46 сказали йому не втручатись в процес відведення зазначеного вище земельного масиву, площею 30 га, він в цьому процесі ніякої участі не приймав.

Приблизно через півтора місяці після цього, вкінці осені - на початку зими 2006 року вони зустрілись з ОСОБА_5, і той надав йому копії державних актів на право власності на землю, виданих на ім'я тих людей, чиї паспортні дані він йому надавав раніше (всього близько 30 чоловік), і сказав, що потрібно видати від імені цих людей довіреності на право розпорядження оформленими на них земельними ділянками.

Побачивши надані ОСОБА_5 копії державних актів на право власності на землю, він зрозумів, що вони видані на підставі рішень Підгірцівської сільської ради на земельні ділянки, площею по 0,25 га кожна. Цільове призначення земельних ділянок було вказане як будівництво житлового будинку і господарських споруд. Тоді він усвідомив, що ОСОБА_5 та ОСОБА_46 фактично реалізували свій намір здійснити виділення земельного масиву, площею 30 га, не через Обухівську РДА, а через Підгірцівську сільську раду. При цьому він був переконаний, що Підгірцівська сільська рада дійсно прийняла рішення про виділення цього земельного масиву у приватну власність громадянам по 0,25 га кожному, тому з цього приводу він у ОСОБА_5 навіть нічого не запитував і наявність рішень сільради не перевіряв. Йому було відомо, що виділення сільською радою земельних ділянок, розташованих поза межами села, не є законним, однак він знав, що такі випадки непоодинокі, тому не вбачав у цьому суттєвого порушення. Крім того, йому було відомо, що згідно з Генеральним планом розширення меж с. Підгірці, який перебував на стадії розробки, зазначений земельний масив, площею 30 га, був включений в межі населеного пункту.

Отримавши від ОСОБА_5 копії державних актів на право власності на землю, він звернувся до приватного нотаріуса Обухівського районного нотаріального округу ОСОБА_184 з проханням посвідчити довіреності на право розпорядження цими земельними ділянками від імені осіб, на яких вони були оформлені. Довіреності він вирішив оформити на ОСОБА_52 При цьому він надав нотаріусу ОСОБА_184 копії державних актів на право власності на землю, отримані від ОСОБА_5, і домовився з нею про дату і час оформлення довіреностей.

Тоді він зателефонував ОСОБА_52 і повідомив йому, що на його ім'я будуть видані довіреності на право розпорядження земельними ділянками, сказавши, щоб той у обумовлений час прибув до нотаріуса ОСОБА_184 і забезпечив явку до нотаріуса тих людей, чиї копії паспортних даних він йому надав раніше. При оформленні довіреностей він присутнім не був. Цей процес контролював ОСОБА_52 Чи ОСОБА_52 передавав йому оформлені довіреності, чи він сам забрав їх у нотаріуса пізніше, він не пригадує. Послуги нотаріуса оплачував також він, однак чи робив він це особисто, чи передавав гроші ОСОБА_52, він не пам'ятає.

Оформлені на ім'я ОСОБА_52 довіреності в кількості близько 30 штук він передав ОСОБА_5 При цьому вони домовились, що будуть спільно шукати покупців на ці земельні ділянки.

Однак покупців він знайти не встиг, оскільки на початку 2007 року від працівників землевпорядної фірми „Фокус 2002" йому стало відомо, що на відведений ними з ОСОБА_5 та ОСОБА_46 земельний масив, площею 30 га, готуються розпорядження про виділення цієї землі у власність Обухівською райдержадміністрацією.

Про це він повідомив ОСОБА_5 і запитав у нього, чи законно була оформлена процедура виділення зазначеного земельного масиву у власність Підгірцівською сільською радою. Останній зізнався, що рішення про виділення цього масиву сільська рада не приймала. Ця інформація його дуже здивувала. Тоді він попросив у ОСОБА_5 показати йому оригінали державних актів на право приватної власності на землю, що той і зробив. Оглянувши надані ОСОБА_5 державні акти, він виявив, що відтиски печатки Обухівського районного відділу земельних ресурсів у цих актах схожі на підробні. Так, справжня печатка відділу мала тріщину, яка відображалась у її відтисках. Однак на тих державних актах, які були у ОСОБА_5, відтиск печатки не містив тріщини.

Він висловив ОСОБА_5 своє обурення тим, що той оформив державні акти на право власності на землю без рішень Підгірцівської ради і без погодження з районним відділом земельних ресурсів, і роз'яснив йому, що такі дії є кримінально-караними. При цьому він запропонував ОСОБА_5 знищити зазначені державні акти на право приватної власності на землю для того, щоб уникнути проблем з законом. Однак останній на це не погодився, заявивши, що він та ОСОБА_46 „вирішать всі питання" і домовляться з сільською радою про видачу рішень про виділення земельних ділянок „задніми числами", „проведуть" ці рішення по протоколах і зареєструють, тому ніяких проблем не буде.

Він у цих діях приймати участь відмовився і попросив у ОСОБА_5 надати йому ті державні акти на право приватної власності на землю, які були оформлені на його людей, тобто на тих людей, чиї копії паспортних даних він йому надавав. З собою у ОСОБА_5 було лише близько 10 державних актів, оформлених на його людей, і він забрав у нього дані акти, а також довіреності, оформлені від імені цих людей. Решта державних актів, оформлених на тих людей, чиї паспортні дані він надавав ОСОБА_5, у того при собі не було, тому їх він забрати не зміг.

Близько 10 державних актів та довіреностей, які він забрав у ОСОБА_5, він спалив, оскільки зрозумів, що вони видані незаконно.

Більше ніякого відношення до зазначеного вище земельного масиву, площею 30 га, розташованого на території Підгірцівської сільської ради, він не мав.

Влітку 2007 року йому декілька разів телефонував ОСОБА_52, який повідомляв, що їздив з ОСОБА_5 підписувати якісь документи щодо переоформлення землі. При цьому він ОСОБА_52 кудись їхати не говорив, ОСОБА_5 спілкувався з останнім безпосередньо. На його запитання, які саме документи той підписував та в якій кількості, ОСОБА_52 нічого пояснити не зміг.

Показаннями свідка ОСОБА_185 із яких убачається, що з березня 2006 року він є депутатом Обухівської районної ради від партії „Пора". Крім основної роботи в громадській організації „Центр правової допомоги" він працює спеціалістом в агенції нерухомості „ІНФОРМАЦІЯ_2". Вказана агенція орендує офіс в приміщенні, що розташоване за адресою: АДРЕСА_22, де знаходиться філія агенції. Центральний офіс агенції розташований в м. Києві по просп. Науки (точний номер він не пам'ятає). Агенція нерухомості „ІНФОРМАЦІЯ_2" займається наданням посередницьких послуг при придбанні земельних ділянок по всій території України, в тому числі в Обухівському районі.

При формуванні Обухівської районної ради та її постійних і тимчасових комісій була сформована тимчасова контрольна комісія по проведенню інвентаризації природних і земельних ресурсів Обухівського району. Його було обрано головою цієї комісії.

В ході роботи комісії він направляв запрошення на засідання комісії тодішньому начальнику Обухівського районного відділу Державного земельного кадастру ОСОБА_46, оскільки центр ДЗК вів облік інформації, яка була необхідною для проведення інвентаризації землі. З ОСОБА_46 він на той час знайомий не був. Протягом тривалого часу останній ухилявся від явки за запрошеннями на засідання комісії, посилаючись на зайнятість. Явився він лише восени 2006 року, і саме тоді вони з ним познайомились.

Приблизно в квітні-травні 2007 року брокер якоїсь київської агенції нерухомості (якої саме, він точно не пам'ятає), запропонував йому придбати близько 30 га землі на території Підгірцівської сільської ради Обухівського району. Його дана пропозиція зацікавила, і вони з цим брокером домовились про зустріч. Через день чи два вони з ним зустрілись в с. Підгірці біля автозаправної станції. Прізвище цього брокера він не пригадує. Він на зустріч з останнім їздив один. Брокер агенції нерухомості показав йому місце розташування запропонованої земельної ділянки, її викопіровку і декілька копій державних актів на право приватної власності на землю. Згідно з викопіровкою, загальна площа земельної ділянки становила 25 га. В наданих йому для ознайомлення копіях державних актів на землю були закреслені прізвища власників земельних ділянок. Акти були видані на земельні ділянки, площею по 0,25 га. Брокер повідомив, що на весь земельний масив, загальною площею 25 га, видано аналогічні державні акти на право приватної власності на землю.

Цільове призначення землі в наданих йому брокером копіях державних актів на право приватної власності на землю було вказано як будівництво житлового будинку. Підставою видачі державних актів на право приватної власності на землю в них зазначались рішення Підгірцівської сільської ради. Питання щодо того, чи знаходився запропонований брокером земельний масив в межах с. Підгірці, чи поза межами села, він на той момент не з'ясовував. Він вважав, що оскільки цільове призначення землі в державних актах вказане як будівництво житлового будинку, то земля повинна знаходитись в межах села.

Про цю землю він запитав у начальника Обухівського районного віддул ДЗК ОСОБА_46 на предмет її законності. Останній повідомив йому, що ця земля нормальна (тобто, виділена законно), і що він знає її власників. Брокери, які йому пропонували цю землю, спочатку називали вартість цієї землі в сумі 3500 доларів США за 1 сотку, а потім в ході переговорів знизили вартість до 2500 доларів США за 1 сотку.

Коли він звернувся з приводу цієї землі до ОСОБА_46, останній запитав його, яку суму грошей за неї просять. Він назвав останньому вартість - 2500 доларів США за сотку, той посміхнувся і сказав, що може посприяти в тому, щоб суттєво зменшити ціну.

Через деякий час ОСОБА_46 підійшов до нього і запитав, чи цікавить його земельний масив, площею 30 га, про який він у нього запитував. Він відповів, що цікавить. Тоді ОСОБА_46 запропонував познайомити його з людиною, яка вирішує питання продажу цієї землі, на що він погодився. Вони домовились про зустріч.

У обумовлений час він прийшов в приміщення ТОВ „Земельно-кадастровий офіс", де зустрівся з ОСОБА_44 та ОСОБА_46 З ОСОБА_44 вони на той час знайомі не були, і ОСОБА_46 їх познайомив. На цій зустрічі ОСОБА_44 повідомив йому, що в його розпорядженні перебуває велика кількість землі, і запропонував йому її придбати. Так, останній запропонував придбати земельний масив, площею 30 га, розташований в с. Підгірці Обухівського району, та земельний масив, площею 8 га, розташований в с. Старі Безрадичі Обухівського району. За словами ОСОБА_44, ця земля належала йому. Вартість землі, за словами останнього і в с. Підгірці, і в с. Старі Безрадичі, становила по 1 тисячі доларів США за 1 сотку. Проте його вимогою було термінове здійснення розрахунку за цю землю.

При цьому ОСОБА_44 про будь-які проблеми, які існують з приводу цих земельних ділянок, йому нічого не повідомляв. Тому він був впевнений, що ця земля виділена законно. На його запитання, чому потрібно продати цю землю терміново, ОСОБА_44 повідомив, що йому необхідні грошові кошти. В подальшому наодинці ОСОБА_46 роз'яснив йому, що на цю землю готуються повторні розпорядження Обухівської районної державної адміністрації про її виділення у власність. Саме тому ОСОБА_44 зацікавлений у її скорішому продажі.

На їхній з ОСОБА_46 та ОСОБА_44 спільній зустрічі, яка відбувалась в офісі ТОВ „Земельно-кадастровий офіс", він повідомив, що запропонована останніми земля його цікавить, і він покаже її своїм партнерам.

На цьому вони розійшлись.

В подальшому він запропонував придбати цю землю (і 30 га в с. Підгірцях і 8 га в с. Старі Безрадичі) своєму партнеру ОСОБА_218 Вони вдвох оглянули цю землю, і земельний масив, площею 30 га, в с. Підгірці їх з ОСОБА_218 зацікавив, а земельна ділянка, площею 8 га, в с. Старі Безрадичі їм не сподобалась, тому вони відмовились її купувати.

Через деякий час після цього вони з ОСОБА_44 та ОСОБА_46 зустрілись в ресторані „Маямі" в м. Києві, де також обговорювали питання щодо придбання запропонованого останніми земельного масиву, площею 30 га, розташованого в с. Підгірці. При цьому на той момент, якщо він не помиляється, у нього вже існувала домовленість з ОСОБА_218 про те, що вони купують цю землю. Від запропонованої ОСОБА_44 земельної ділянки, площею 8 га, в с. Старі Безрадичі він відмовився.

На одній із зустрічей ОСОБА_44 та ОСОБА_46 показали йому оригінали державних актів на право приватної власності на землю, видані на земельний масив, площею 30 га, і надали йому 5-10 оригіналів цих актів (скільки саме, він не пам'ятає). Ці акти він перевіряв на предмет їхньої законності шляхом звернення до Обухівського районного відділу земельних ресурсів та Підгірцівської сільської ради.

Невдовзі після цього у нього з ОСОБА_44 виник особистий конфлікт, після якого останній перестав з ним спілкуватись і став уникати зустрічей. Тому в подальшому він спілкувався з приводу придбання земельного масиву, площею 30 га, в с. Підгірці лише з ОСОБА_46

При цьому він давав ОСОБА_46 грошові кошти в сумі 100 чи 150 тисяч доларів США (скільки саме, точно не пригадує) в якості завдатку за зазначений земельний масив, площею 30 га, в с. Підгірці Обухівського району. Коли та де саме він надавав йому ці гроші, він не пригадує. Може сказати, що це відбулося до укладення договорів купівлі-продажу вказаної землі між особами, на яких вона була оформлена, та його партнерами.

Незважаючи на те, що ОСОБА_44 та ОСОБА_46 йому пропонували придбати земельний масив, площею 30 га, фактично документи вони надали лише на землю, площею біля 25 га. Тому вони з його партнером ОСОБА_218 придбали саме стільки землі.

Всього за придбану ними землю, площею близько 25 га, яка була оформлена на ім'я ОСОБА_214, ОСОБА_219, ОСОБА_220, ОСОБА_213, ОСОБА_87 та ОСОБА_221, вони з ОСОБА_218 заплатили близько 650 тисяч доларів США (з врахуванням передоплати ОСОБА_46, про яку він говорив вище, податків, державного мита та всіх інших платежів). Офіційні відрахування за укладення договорів купівлі-продажу земельних ділянок (податки, державне мито, оплата вартості послуг нотаріуса, тощо) склали близько 200-300 тисяч доларів США. Безпосередньо за придбану землю вони заплатили ОСОБА_46 (враховуючи передоплату) всього близько 350000 доларів США.

Під час укладення договорів купівлі-продажу вони з ОСОБА_218 надали ОСОБА_46 приблизно 200000 доларів США. Ці кошти, наскільки він пам'ятає, отримував або особисто ОСОБА_46, або хтось, кого той привозив з собою до нотаріуса. Всього зі сторони ОСОБА_46 у нотаріуса було присутніми декілька чоловіків, яких він не знає і не запам'ятав.

Згідно з їхньою з ОСОБА_44 та ОСОБА_46 домовленістю загалом за цей земельний масив, площею близько 25 га, який вони купували, вони повинні були заплатити приблизно 2,5 млн. доларів США (по 1 тис. доларів США за 1 сотку). Однак при укладенні договорів купівлі-продажу, як він вже показав вище, вони заплатили ОСОБА_46 близько 350000 доларів США, оскільки решту коштів планували йому заплатити після отримання державних актів на право власності на землю і реалізації цієї землі.

Земельні ділянки, придбані згідно з договорами купівлі-продажу, укладеними між особами, на яких було оформлено земельні ділянки, та ОСОБА_214, ОСОБА_219, ОСОБА_220, ОСОБА_213, ОСОБА_221 і ОСОБА_87, він та ОСОБА_218 купували для себе. ОСОБА_222 і ОСОБА_46 в цих земельних ділянках не було. Їм вони повинні були просто виплатити решту вартості землі. Гарантією того, що вони виплатять решту суми, стало оформлення частини землі на людину ОСОБА_46 - ОСОБА_87 Однак, як він показав вище, ні ОСОБА_46, ні ОСОБА_222 на цю землю не претендували.

Після укладення договорів купівлі-продажу земельних ділянок він знайшов землевпорядну організацію, контактні дані якої передав ОСОБА_218, котрий замовив виготовлення технічної документації зі складання державних актів на право приватної власності на придбану ними землю.

Після виготовлення землевпорядною організацією технічної документації зі складання державних актів на право приватної власності на землю її надали на підписання до Обухівського районного відділу земельних ресурсів. Однак у відділі земельних ресурсів підписувати технічну документацію відмовились, оскільки відомості про придбані ними земельні ділянки були відсутні в їхній базі даних, а також у зв'язку з тим, що договори купівлі-продажу землі не були зареєстровані в Підгірцівській сільській раді. При цьому земельним відділом було направлене офіційне письмове повідомлення про відмову в підписанні технічної документації та видачі державних актів на право приватної власності на землю.

У зв'язку з цим особами, на ім'я яких було придбано земельні ділянки, зокрема його дружиною ОСОБА_221, ОСОБА_214, ОСОБА_219, ОСОБА_220, ОСОБА_213 та ОСОБА_87 були написані заяви до суду про те, щоб зобов'язати Обухівський районний відділ земельних ресурсів визнати за ними право власності на придбані земельні ділянки, видати державні акти на право приватної власності на землю і внести відомості про ці земельні ділянки до бази даних. До якого саме суду звертались перелічені особи, він точно не пригадує, як йому здається, до Солом'янського районного суду міста Києва. Суд задовольнив вимоги власників земельних ділянок і зобов'язав Обухівський районний відділ земельних ресурсів визнати за ними право власності на придбані земельні ділянки, видати державні акти на право приватної власності на землю і внести відомості про земельні ділянки до відповідної бази даних.

Однак фактично рішення суду виконане не було, як він дізнався пізніше, у зв'язку з тим, що технічна документація зі складання державних актів на право приватної власності на землю була вилучена в ході розслідування кримінальної справи.

З ОСОБА_186 він знайомий з 1994 чи 1995 року. Вони з ним познайомились на секції боксу в спортивному клубі „Крайт" товариства „Спартак", який знаходиться по вул. Костянтинівській в м. Києві. Спочатку у нього з останнім існували дружні стосунки. Однак потім той став намагатися вимагати з нього гроші. Взагалі по наявній у нього інформації ОСОБА_186 є кримінальним авторитетом і регулярно займається вимаганням грошей. Гроші той у нього вимагав по різним надуманим підставам. Він не хотів зв'язуватись з ОСОБА_186, оскільки не був заінтересований у наявності проблем з кримінальним елементом.

У зв'язку з цим приблизно в травні 2007 року він запропонував ОСОБА_186 придбати недорого земельну ділянку на території Підгірцівської сільської ради. Йому він назвав вартість землі в сумі 1 тисяча доларів США за одну сотку. ОСОБА_186 погодився і висловив намір придбати шість земельних ділянок, площею по 0,25 га кожна, загальною площею 1,5 га. Він надав йому 6 копій державних актів на право приватної власності на землю. ОСОБА_186 почав перевіряти ці державні акти на право приватної власності на землю за своїми каналами і отримав підтвердження їх законності. Після цього останній повідомив йому, що погоджується придбати зазначені 6 земельних ділянок, площею по 0,25 га.

Він запропонував ОСОБА_186 укласти договори купівлі-продажу земельних ділянок при переоформленні інших земельних ділянок на його дружину та знайомих ОСОБА_218 (про що він розповідав вище). Однак ОСОБА_186 повідомив, що у нього немає в наявності грошей, і він збирається брати кредит в банку, тому договори оформить пізніше.

Після цього ОСОБА_186 почав оформляти документи на банківський кредит. Останній возив оцінювачів банку на земельну ділянку і перевіряв її законність.

За результатами цього ОСОБА_186 зателефонував йому і повідомив, що готовий придбати 3 земельні ділянки, а решту 3 придбає дещо пізніше. При цьому ОСОБА_186 призначив дату і місце укладення договорів. Ця дата була призначена на липень 2007 року (точно число він не пригадує). Договори повинні були укладатись в приміщенні якогось банку (назву він теж не пам'ятає), що розташований в м. Києві в районі „Подолу".

Після цього він зателефонував ОСОБА_46 і повідомив, що є покупець на 3 земельні ділянки, вказавши призначене місце і час укладення договорів.

У вказаний ОСОБА_186 день він приїхав до названого останнім банку. Туди ж приїхав ОСОБА_46 та, здається, брат останнього ОСОБА_220, ОСОБА_186 зі своєю дружиною, ОСОБА_52 та ОСОБА_5 Хто з них приїздив на яких автомобілях, він не пригадує. Яким чином та на яких підставах туди приїхав ОСОБА_5, йому невідомо. З приводу зазначеного земельного масиву, загальною площею 25 га, він з ОСОБА_5 до цього часу ніколи раніше не спілкувався і взагалі йому не було відомо, що той має до цього якесь відношення. Як та з ким до банку приїхав ОСОБА_52, він не знає, оскільки не звернув на це уваги.

Перед укладенням договорів купівлі-продажу земельних ділянок він разом з ОСОБА_218, ОСОБА_46, його братом ОСОБА_223, ОСОБА_5, ОСОБА_186 та його дружиною обговорили питання, що стосуються придбання зазначених земельних ділянок, в грузинському кафе, розташованому напроти банку, в якому повинна була укладатись угода. ОСОБА_52 в цій розмові участі не приймав і очікував на вулиці. В ході розмови в кафе він повідомив ОСОБА_186, що на інші земельні ділянки з цього земельного масиву, які вони вже переоформили (про це він показав вище), Обухівський районний відділ земельних ресурсів відмовляється підписувати технічну документацію та видавати державні акти на право приватної власності на землю. При цьому він запропонував йому не поспішати з придбанням земельних ділянок і дочекатись вирішення питання з земельним відділом. Однак ОСОБА_186 повідомив, що йому потрібні гроші, тому відмовлятись від придбання цих трьох земельних ділянок він не збирається. При цьому ОСОБА_186 заявив, що йому необхідні кредитні кошти банку для того, щоб розрахуватись з кредитом за квартиру, взятим в іншому банку. Наскільки він знає, ОСОБА_186 після оформлення договорів купівлі-продажу земельних ділянок відразу розрахувався по іншому кредиту. В розмові, яка відбувалась в зазначеному кафе, він запитував у ОСОБА_5, чим викликані труднощі з оформленням державних актів на земельні ділянки, придбані його дружиною та близькими його партнера ОСОБА_218 ОСОБА_5 пояснив це тим, що на зазначений земельний масив є претенденти, які хочуть забрати його собі.

Після цього вони всі разом пішли в банк. В банку знаходилася нотаріус, прізвища якої він не пам'ятає. До цього моменту він вказаного нотаріуса не бачив, і в офісі у неї ніколи не був.

ОСОБА_186 попросив його вивчити складені нотаріусом договори купівлі-продажу земельних ділянок на предмет того, чи нормально вони оформлені. Він переглянув договори і підтвердив, що вони оформлені нормально. ОСОБА_186 запитав у нього, чи давати гроші продавцям за земельні ділянки, на що він відповів йому, щоб той чинив, як вважає за потрібне, нагадавши при цьому, що з земельними ділянками існують певні проблеми.

Після цього він залишив ОСОБА_186 з ОСОБА_52 та ОСОБА_5, сказавши, щоб вони розбирались між собою, і вийшов з банку на вулицю. Чи була при цьому присутньою разом з ОСОБА_186 його дружина, він не пригадує. Але те, що вона в цей час перебувала в приміщенні банку, пам'ятає точно.

Що далі відбувалось між ОСОБА_186 та особами, у яких останній купував земельні ділянки, йому невідомо. Як йому в подальшому повідомив сам ОСОБА_186, він віддав за землю 75000 доларів США, а решту грошей використав на погашення кредиту за квартиру.

Показаннями свідка ОСОБА_46 із яких видно, що з 2004 року по 1 березня 2007 року він працював на посаді начальника Обухівського районного відділу ДЗК. 1 березня 2007 року його звільнили з цієї посади за дисциплінарне порушення.

Практично відразу після звільнення ним було подано позов про скасування наказу Державного підприємства „Центр ДЗК" про його звільнення до Солом'янського районного суду м. Києва. 13 березня 2008 року Солом'янським районним судом м. Києва затверджена мирова угода між ним та Державним підприємством „Центр ДЗК", згідно з якою його було призначено на посаду начальника відділу по роботі з мобільними групами Київської регіональної філії ДП „Центр ДЗК". В другій половині квітня 2008 року його було призначено виконуючим обов'язки першого заступника Київської регіональної філії Центру ДЗК на час хвороби ОСОБА_450, котрий обіймає цю посаду.

В період між 1 березня 2007 року і 13 березня 2008 року він ніде не працював.

Приблизно 13 років тому під час навчання в Національному аграрному університеті він познайомився з ОСОБА_44, батько якого був директором Григорівського цукрового заводу, а потім став головою Обухівської районної державної адміністрації. Під час навчання в університеті у них з ОСОБА_44 виникли дружні стосунки.

На посаду начальника Обухівського районного відділу ДЗК він був призначений за сприяння ОСОБА_44, який обіймав цю посаду перед ним, а потім був переведений на посаду заступника начальника Київського обласного управління земельних ресурсів.

Приблизно в той же час, коли його призначили начальником Обухівського районного відділу ДЗК, директором землевпорядної організації - ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" був призначений ОСОБА_5. По роду діяльності вони з останнім дуже часто спілкувались, і поступово між ними виникли приятельські стосунки.

Вони товаришували втрьох - він, ОСОБА_5 і ОСОБА_44, зокрема разом їздили відпочивати.

Влітку 2006 року ОСОБА_44 повідомив йому, що їхній спільний знайомий ОСОБА_51, до якого у нього існує особисте неприязне відношення у зв'язку з неодноразовими конфліктами, запропонував йому відвести у власність земельний масив, площею 30 га, розташований на території Підгірцівської сільської ради в районі с. Креничі на межі з Васильківським районом. Ця земля знаходилась поза межами села. При цьому вільною була ділянка, площею саме 30 га, тому саме таку площу вони вирішили відвести у приватну власність.

Після цього вони з ОСОБА_51 та ОСОБА_44 зустрілись в приміщенні ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" і обговорили питання щодо порядку відведення цієї землі у власність. Так, ОСОБА_51 зобов'язався взяти на себе вирішення питання з головою Підгірцівської сільської ради ОСОБА_179 та начальником Обухівського районного відділу земельних ресурсів ОСОБА_180 та підшукати половину з числа громадян, на яких будуть оформлені земельні ділянки (на одну особу згідно з земельним законодавством можна було безоплатно виділити не більше ніж 0,25 га), а вони з ОСОБА_44 зобов'язались підшукати другу половину людей, на яких буде оформлена земля, і зареєструвати державні акти на право власності на землю в Обухівському районному відділі ДЗК. Всього для оформлення земельного масиву, площею 30 га, необхідно було близько 120 громадян. Таким чином, їм з ОСОБА_44 з одного боку, а ОСОБА_51 з іншого необхідно було знайти приблизно по 60 чоловік, на яких можна було б оформити земельні ділянки, площею по 0,25 га кожна. На їхній спільній зустрічі ОСОБА_51 не уточняв, як саме він вирішить питання з ОСОБА_224 і ОСОБА_180, однак зі слів ОСОБА_44, ОСОБА_51 зобов'язався з ОСОБА_179 вирішити питання щодо видання останнім рішень про виділення земельних ділянок у приватну власність громадянам, яких вони знайдуть, та підписання державних актів на право власності на землю, а з ОСОБА_180 про підписання державних актів як начальником відділу земельних ресурсів. Йому було відомо про те, що земельний масив, який вони планували відвести у власність, знаходиться поза межами с. Підгірці, і розпоряджатись ним мала право лише районна державна адміністрація. Однак він вважав, що якщо будуть в наявності рішення Підгірцівської сільської ради про виділення цієї ділянки, то цього буде достатньо.

При цьому між ними існувала попередня домовленість про те, що половина земельного масиву, загальною площею 30 га, в розмірі 15 га буде у розпорядженні ОСОБА_51, а половина також в розмірі 15 га, буде у їхньому з ОСОБА_44 розпорядженні в рівних долях.

Зі слів того ж ОСОБА_44 йому також стало відомо, що разом з ОСОБА_51 в схемі по відведенню в приватну власність земельного масиву, площею 30 га, в с. Підгірці приймав участь ще хтось, однак хто саме, той не говорив, і йому це невідомо.

У нього є знайомий ОСОБА_87, який займається брокерською діяльністю на ринку нерухомості. Він з останнім познайомився близько 5 років тому у зв'язку з тим, що користувався його брокерськими послугами. З тих пір вони стали спілкуватися, і він періодично звертається до нього, коли йому потрібно вирішити якісь питання, що стосуються житла в м. Києві.

Після досягнення домовленості з ОСОБА_44 і ОСОБА_51 з приводу відведення у власність земельної ділянки, площею 30 га, в с. Підгірці Обухівського району, він зустрівся з ОСОБА_87 і запропонував йому знайти людей, які погодились би, щоб на них були оформлені земельні ділянки. При цьому він називав йому кількість людей, яка потрібна, однак яку саме кількість він назвав, він пригадати не може. Від ОСОБА_87 вимагалось зібрати копії паспортів таких осіб і довідок про присвоєння ідентифікаційного коду, а потім забезпечити їх явку до нотаріуса для підписання документів про переоформлення земельних ділянок. При цьому він запропонував ОСОБА_87 винагороду за знайдених громадян в сумі 100 чи 200 доларів США за кожного. На цю пропозицію ОСОБА_87 погодився.

Пошук людей зайняв близько двох тижнів. Після цього ОСОБА_87 надав йому копії паспортних даних 75 чоловік, які погодились, щоб на них були оформлені земельні ділянки. Чому він приніс копії паспортних даних саме 75 осіб, а не 60, що складало половину від загальної кількості людей, на яких планувалося оформити загальний масив, площею 30 га, він точно не пригадує, можливо, ОСОБА_51 не зміг знайти достатньої кількості людей, а можливо, і з інших причин. Згідно з їхньою з ОСОБА_87 домовленістю він повинен був надати йому гроші за пошук людей безпосередньо при підписанні цими людьми довіреностей на право розпорядження земельними ділянками. Тому після надання останнім йому копій паспортних даних він ОСОБА_87 ніяких грошей не давав.

Отримані від ОСОБА_87 копії паспортних даних, а саме паспортів і довідок про присвоєння ідентифікаційних кодів 75 громадян він передав особисто ОСОБА_44 для того, щоб той згідно з їхньою попередньою домовленістю оформив на цих осіб державні акти на право приватної власності на землю. Як саме останній буде це робити, він у ОСОБА_44 не запитував, оскільки йому було відомо, що той займався цими питаннями дуже давно і знає, як це робиться.

Приблизно через два місяці після того, як він передав ОСОБА_44 копії паспортних даних 75 осіб, а саме в жовтні 2006 року, той зателефонував йому і сказав, що він виготовив державні акти на право приватної власності на землю на весь земельний масив, площею 30 га, і йому потрібно їх зареєструвати в Обухівському районному відділі ДЗК. Він в цей час перебував у відпустці у зв'язку із здачею сесії в Київському національному університеті ім. Т.Г.Шевченка. Тому він сказав ОСОБА_44, щоб той підійшов до працівників Обухівського районного відділу ДЗК, з якими останній був добре знайомий, щоб вони зареєстрували ці державні акти. Особисто він до реєстрації цих державних актів на право приватної власності на землю відношення не мав, і працівникам відділу ДЗК з цього приводу вказівок не давав.

Через деякий час ОСОБА_44 зателефонував йому і повідомив, що зареєстрував зазначені державні акти на право власності на землю. Другі примірники державних актів залишились у відділі ДЗК. Перші примірники були у ОСОБА_44. Він особисто їх бачив у останнього.

Після цього вони з ОСОБА_44 вирішили оформити від імені 75 осіб, паспортні дані яких зібрав ОСОБА_87, довіреності на право розпорядження оформленими на них земельними ділянками на одну особу для того, щоб в подальшому було зручно розпоряджатись цими ділянками.

ОСОБА_5 одного разу привів в ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" ОСОБА_182, якого представив ОСОБА_44 і запропонував взяти останнього на роботу водієм чи охоронником. ОСОБА_182 у зв'язку з цим декілька разів приходив в приміщення ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" і спілкувався з ОСОБА_44 з приводу працевлаштування, однак останній відкладав вирішення цього питання на пізніший час.

Одного разу, приблизно в листопаді 2006 року, він перебував в кабінеті ОСОБА_44 в приміщенні ТОВ „Земельно-кадастровий офіс". При цьому у нього в кабінеті знаходились також ОСОБА_5 і ОСОБА_182 Між ними з ОСОБА_44 зайшла мова про те, на кого оформити довіреності на право розпорядження 75-ма земельними ділянками, оформленими на осіб, котрих підшукав ОСОБА_87. На той час ОСОБА_5 було відомо про те, що вони оформляють зазначений земельний масив в с. Підгірці, площею 30 га, на сторонніх осіб, щоб мати можливість розпоряджатися цією землею. У питанні оформлення земельних ділянок ОСОБА_5 виконував вказівки ОСОБА_44, однак що конкретно той робив, йому невідомо.

Коли між ними з ОСОБА_44 на цій зустрічі зайшла мова про необхідність оформлення довіреностей, останній запропонував оформити довіреність на ОСОБА_182 і запитав у того, чи погоджується він на це за певну винагороду. Суму винагороди ОСОБА_44, здається, при ньому не озвучував, однак, наскільки він знає, ця сума була незначною. ОСОБА_182 на це погодився.

Після цього він передав ОСОБА_87 копії паспортних даних тих 75 чоловік, які той йому надавав, а також копії паспортних даних ОСОБА_182 і попросив його оформити на ім'я останнього довіреності на право розпорядження земельними ділянками. При цьому він надав ОСОБА_87 грошові кошти в раніше обумовленій сумі (скільки саме, він не пригадує, з розрахунку по 100-200 доларів США за одну особу). Ці гроші виділив ОСОБА_44

ОСОБА_87 оформив 75 довіреностей на право розпорядження 75-ма земельними ділянками і надав їх йому.

Після оформлення довіреностей він став вести мову з приводу придбання цих земельних ділянок з ОСОБА_185 Чи він сам запропонував цю землю ОСОБА_185, чи той запитував його про даний земельний масив, він не пригадує.

В грудні 2006 року він та ОСОБА_44 зустрічались з ОСОБА_185 в ресторані „Маямі" в м. Києві. В ході зустрічі ОСОБА_44 запропонував ОСОБА_185 знайти покупців на весь земельний масив, площею 30 га, на який ними було оформлено державні акти, за ціною по 3 тисячі доларів США за одну сотку (0,01 га). При цьому на той момент він ще не знав, що рішень Підгірцівської сільської ради про виділення цієї землі в приватну власність не існує. Тому вони нічого не говорили ОСОБА_185 з приводу незаконності виділення вказаного земельного масиву.

Йому було відомо, що особи, на яких були оформлені державні акти на право приватної власності на землю, не звертались з заявами про виділення землі до Підгірцівської сільської ради. Також він знав, що цим земельним масивом, розташованим поза межами села, може розпоряджатись лише районна державна адміністрація, а не сільська рада, однак не вважав це значним порушенням.

Після зазначеної вище розмови в ресторані „Маямі" ОСОБА_185 почав шукати покупців на 30 га землі. Починаючи з 2007 року їхні з ОСОБА_44 стосунки стали псуватись, і вони перестали спілкуватись. Це було пов'язано з тим, що ОСОБА_44 почав підтримувати стосунки з ОСОБА_190, з яким у нього існували конфлікти.

Приблизно весною 2007 року відведенням земельного масиву, площею 30 га, на який ними з ОСОБА_44 було оформлено державні акти на право власності на землю, почав займатись треті особи. Так цими особами були отримані відповідні розпорядження Обухівської райдержадміністрації.

Вони з ОСОБА_185 прийняли рішення вчинити переоформлення земельних ділянок на меншу кількість осіб шляхом укладення договорів купівлі-продажу. Також ОСОБА_185 домовився про це з ОСОБА_44

При цьому ОСОБА_185 знайшов людей, на яких повинен був бути переоформлений земельний масив, площею 30 га. Вони з останнім визначили його частку цієї землі в розмірі 7 га, яка повинна була бути переоформлена на ОСОБА_87 та дружину ОСОБА_185 (прізвище її він не знає) в рівних долях, тобто по 3,5 га. Як розподілили між собою решту землі ОСОБА_44, ОСОБА_185 та ОСОБА_51, які приймали участь у оформленні землі та пошуку на неї покупців, і чи отримав якусь частку ОСОБА_5, він не знає. У зв'язку з погіршенням стосунків з ОСОБА_44 його це питання не цікавило. Він вирішив оформити половину належної йому частки землі, а саме 3,5 га, на дружину ОСОБА_185, оскільки довіряв останньому і розраховував на те, що фактично буде мати можливість розпоряджатися цією землею. З тих же спонукань він оформив половину землі на ОСОБА_87. До оформлення земельних ділянок на інших осіб він ніякого відношення не мав. Грошей за землю він також ні від кого не отримував.

Переоформлення земельних ділянок відбувалось в червні 2007 року в офісі нотаріуса (прізвище не пам'ятає), розташованому в м. Києві в районі „Південного залізничного вокзалу". Він був присутній при цьому на прохання ОСОБА_185 близько двох разів для того, щоб розкласти державні акти згідно з викопіровкою з плану землекористування. До офісу нотаріуса він приїжджав на автомобілі „БМВ Х5" чорного кольору, який зареєстровано на його матір ОСОБА_9. Привозив його рідний брат ОСОБА_223. Брат в оформленні і переоформленні земельного масиву, про який іде мова, ніякої участі не приймав.

В переоформленні земельних ділянок приймав участь ОСОБА_227, з яким його познайомив ОСОБА_185 Він бачив ОСОБА_227 кожного разу, коли приїжджав до нотаріуса. Також до офісу нотаріуса приїздив ОСОБА_5 Останній приїжджав на його прохання, однак навіщо той був йому потрібен, він не пригадує.

У нотаріуса за його участю було укладено договори купівлі-продажу земельних ділянок між ОСОБА_182 та дружиною ОСОБА_185, а також між ОСОБА_182 та ОСОБА_87, відповідно до яких дружина ОСОБА_185 та ОСОБА_87 придбали земельні ділянки у кількості по 14 штук, загальною площею по 3,5 га. Ці земельні ділянки були його часткою загального масиву.

Оригінали державних актів на право власності на землю знаходились у ОСОБА_185, і саме останній надавав їх нотаріусу при укладенні договорів купівлі-продажу.

Крім того, він на прохання ОСОБА_185 був присутнім при укладенні договорів купівлі-продажу 3-ох земельних ділянок між ОСОБА_52 та ОСОБА_186, яке відбувалось 31.07.07 в приміщенні „Універсал-банку" в м. Києві. Для чого ОСОБА_193 його туди покликав, він так і не пояснив.

При укладенні договорів він не був присутнім в самому банку, а знаходився на вулиці біля нього. Яким чином відбувався розрахунок за придбані ОСОБА_186 земельні ділянки, йому невідомо. Кому останній давав гроші, він не бачив. Особисто він за придбані ОСОБА_186 земельні ділянки ніяких грошей не отримував.

По епізоду заволодіння 8 га землі він пояснював, що 20 лютого 2004 рокувін був прийнятий на посаду начальника Обухівського районного відділу Київської регіональної філії центру ДЗК. Із 1 березня 2007 року він був офіційно звільнений із посади начальника Обухівського районного відділу Київської регіональної філії центру ДЗК.

Приблизно із 2003 року і до середини 2007 року він проживав за адресою АДРЕСА_5. Вказана квартира належала його матері ОСОБА_9. Влітку 2008 року його мати продала вказану квартиру.

В цій квартирі у вище вказаний проміжок часу він проживав разом із матір'ю та рідним братом ОСОБА_223. ОСОБА_228 в період із весни по осінь 2006 року працював на посаді начальника Бориспільського районного відділу Київської регіональної філії центру ДЗК.

Раніше його мати працювала телефоністкою у військовій частині НОМЕР_159, яка розташована по АДРЕСА_19. Приблизно 5 років тому вона пішла на пенсію і з того часу ніде не працювала, підприємницькою діяльністю не займалася.

Він знайомий із ОСОБА_44 протягом приблизно 15 останніх років, познайомився із ним під час навчання у Національному аграрному університеті, навчався із ним у одній групі. Із тих часів він підтримував з ОСОБА_44 дружні стосунки. Однак приблизно два останніх роки він із ним відносин не підтримує. Також до того випадку, коли він був призначений на посаду начальника Обухівського районного відділу Київської регіональної філії центру ДЗК, зазначену посаду протягом приблизно двох років займав саме ОСОБА_44

ОСОБА_190 він знає як кума ОСОБА_44 і не підтримує відносин із ним, оскільки він йому не подобається як людина.

Із ОСОБА_43 і ОСОБА_229 у нього стосунки були лише робочі. У той час, коли він працював начальником Обухівського районного відділу Київської регіональної філії центру ДЗК, ОСОБА_229 обіймав посаду начальника Обухівського районного відділу земельних ресурсів, а ОСОБА_43 був його заступником.

Таких осіб, як ОСОБА_191 і ОСОБА_192 він взагалі не знає.

На запитання, чи знайомі йому особи ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_42, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_230, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_27, ОСОБА_41, ОСОБА_28, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33, ОСОБА_34, ОСОБА_35, ОСОБА_36, ОСОБА_231, ОСОБА_38, ОСОБА_39, ОСОБА_40, він (ОСОБА_46.) відповів, що ОСОБА_15, ОСОБА_16 він знає. ОСОБА_16 навчався разом із ним та ОСОБА_44 у аграрному університеті. ОСОБА_15 він знає через ОСОБА_16, оскільки вони є рідними братами. ОСОБА_42 є подругою його матері. ОСОБА_22 є знайомою його матері ОСОБА_9. ОСОБА_26 є її донькою. ОСОБА_41 він знає через ОСОБА_16, вона була подружкою ОСОБА_16 на той момент. ОСОБА_29, ОСОБА_32, ОСОБА_33 були їх сусідами в той час, коли вони проживали за адресою АДРЕСА_5. Наскільки він пам'ятає, номер їх квартири був НОМЕР_54.

На запитання, що йому відомо про отримання його матір'ю ОСОБА_9 копій із паспортів вище перелічених громадян, він (ОСОБА_46.) відмовився відповідати.

На запитання, чи знайомий він із приватними нотаріусами ОСОБА_48 і ОСОБА_49, і де знаходиться їх офіси, чи відвідував він офіси вказаних приватних нотаріусів у весною 2006 року, він (ОСОБА_46.) пояснив, що із вказаними нотаріусами він не знайомий і їх офісів не відвідував.

У ході допиту ОСОБА_46 були оголошені покази свідків ОСОБА_42, ОСОБА_20, ОСОБА_20 ОСОБА_232 ОСОБА_233, ОСОБА_25, які пояснили, що його (ОСОБА_46.) мати ОСОБА_9 приблизно ві кінці 2005 року - на початку 2006 року отримала від зазначених осіб копії із паспортів для вирішення питання щодо оформлення на них земельних ділянок у Обухівському районі Київської області.

На запитання, що він може пояснити із цього приводу, ОСОБА_46 відповів, що він припускає що це можливо, тобто можливо те, що його мати дійсно отримувала від вказаних вище осіб копії із їх паспортів для оформлення на них земельних ділянок. Він припускає це тому, що приблизно у вказаний період ОСОБА_44 звертався до його матері їз проханням отримати від знайомих їй громадян копії паспортів. В той час ОСОБА_44 дуже часто був у них вдома.

Раніше ОСОБА_44 звернувся до нього, його брата ОСОБА_223 і матері ОСОБА_9 із проханням надати копії із їх паспортів для оформлення на них земельних ділянок на території смт Козин Обухівського району. Навіщо це було потрібно ОСОБА_44, він не знає.

Про те, що ОСОБА_44 попрохав його матір зібрати копії із паспортів, йому стало відомо від самого ОСОБА_44, який йому про це розповів. Також він йому пояснив, що він пізніше розповість, навіщо вони йому потрібні. Особисто він вдома не бачив ніяких копій із поспортів сторонніх громадян.

На той час він обіймав посаду начальника Обухівського районного відділу Київської регіональної філії центру ДЗК, ОСОБА_44 або ж був заступником начальника Київського обласного головного управління земельних ресурсів, або ж одним із директорів ТОВ "Земельно-кадастровий офіс", точніше він не пам'ятає.

У період із кінця 2005 року по початок 2006 року у нього були суто робочі стосунки із виконуючою обов'язки голови Старобезрадичівської сільської ради ОСОБА_19 Вона приходила до нього на роботу 2-3 рази у службових питаннях. Він жодного разу за час, коли ОСОБА_19 виконувала обов'язки сільського голови, не відвідував Старобезрадичівську сільську раду, додому до в.о. сільського голови ОСОБА_19 він також не їздив.

У ході допиту ОСОБА_46 надані для ознайомлення державні акти на право власності на земельні ділянки громадян ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_42, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_230, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_27, ОСОБА_41, ОСОБА_28, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33, ОСОБА_34, ОСОБА_35, ОСОБА_36, ОСОБА_37, ОСОБА_38, ОСОБА_39, ОСОБА_40. На запитання, чи знайомі йому ці акти, чи реєструвалися вони в Обухівському районному відділі Київської регіональної філії центру ДЗК, він (ОСОБА_46.) відповів, що не пам'ятає цих актів, тому що йому на реєстрацію подавали велику кількість державних актів про право власності на землю.

На запитання, чи мав він в 2005-2006 роках заборгованість перед ОСОБА_44, якщо так, то у якій сумі і із чим вона пов'язана, ОСОБА_46 відповів, що ніякої заборгованісті перед ОСОБА_44 у нього не було.

У ході допиту ОСОБА_46 були оголошені покази ОСОБА_44, дані ним у ході допиту у якості свідка 4 лютого 2009 року, відповідно до яких він (ОСОБА_46.) був винний ОСОБА_44 велику суму грошей, а у якості повернення боргу він повідомив, що розрахуєтеся земельними ділянками на території с. Старі Безрадичі Обухівського району Київської області. Також, зі слів ОСОБА_44, він (ОСОБА_46.) оформив довіреності щодо отримання та розпорядження земельними ділянками від вище перерахованих первинних власників земельних ділянок на ОСОБА_45 за домоленістю із ОСОБА_44 Також він ніби-то повідомив ОСОБА_44, що земельні ділянки оформлені на його (ОСОБА_46.) людей по 0,25 га, і ніяких проблем із законом не буде. На запитання, чи відповідають покази ОСОБА_44 дійсності, він (ОСОБА_46.) пояснив, що зазначені покази повністю не правдиві. Ніякої заборгованості у нього перед ОСОБА_44 не було і він йому ніяких грошей або інших матеріальних цінностей у борг не давав. ОСОБА_234 (водієм ОСОБА_44) він не зустрічався і із цих питань нічого із ним не обговорював. Також він жодного разу не обговорював питання із ОСОБА_44 щодо 8 гектар землі в Старих Безрадичах Обухівського району Київської області, які є предметом даної кримінальної справи.

Показаннями свідка ОСОБА_44, який показав, що на посаді комерційного директора ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" він працює близько 2 років. До його обов'язків відноситься ведення комерційної діяльності підприємства, а саме залучення клієнтів, робота з клієнтами, тощо. Крім цього, він володіє часткою статутного фонду ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" в розмірі 25%. Робочого місця на підприємстві у нього немає і ніколи не було.

ОСОБА_5 був призначений на посаду директора ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" відповідно до рішення зборів засновників підприємства близько 3 чи 4 років тому. До призначення на посаду директора ОСОБА_5 працював в ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" на якісь посаді з невеликим обсягом відповідальності (як йому здається, той був офіс-менеджером) і добре себе проявив. Тому засновниками було прийнято рішення призначити останнього директором вказаного підприємства. Стосунки у нього з останнім були лише робочі.

Восени 2006 року засновники ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" вирішили провести аудит господарської діяльності підприємства з метою визначення його фінансових показників. Аудит тривав близько 3 місяців. Яка саме фірма проводила аудит, він на даний час не пригадує. За результатами аудиту було встановлено, що ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" отримує значні прибутки від статутної діяльності, однак засновники підприємства практично ніяких прибутків не отримують, оскільки директор ОСОБА_5 переводить кошти в готівку і розпоряджається ними на власні потреби. Крім того, оргтехніка ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" з невідомих причин була безоплатно передана третім особам. Таким чином, за допомогою проведеного аудиту було встановлено, що ОСОБА_5, працюючи на посаді директора ТОВ „Земельно-кадастровий офіс", зловживає своїм службовим становищем і позбавляє прибутку засновників підприємства. Внаслідок цього по завершенню аудиту на початку 2007 року засновниками підприємства прийнято рішення про звільнення ОСОБА_5 з посади і призначення директором ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" ОСОБА_190

Після призначення на посаду директора підприємства ОСОБА_190 провів інвентаризацію наявних товарно-матеріальних цінностей і виявив відсутність значної кількості майна, яке перебувало на балансі ТОВ, а також значної кількості чистих (незаповнених) бланків державних актів на право приватної власності на землю, отриманих ОСОБА_5 в Обухівському районному відділі земельних ресурсів та не використаних на потреби статутної діяльності підприємства. Скільки саме бланків державних актів не було в наявності, він сказати не може, оскільки не пам'ятає.

Оскільки вказані бланки державних актів на право приватної власності на землю отримував ОСОБА_5, який був матеріально-відповідальною особою в ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" і зберігав бланки державних актів у себе, він вважає, що ці бланки державних актів останній привласнив та використав на власні потреби.

Заповненням бланків державних актів на право приватної власності на землю він не займається і навіть не вміє це робити. ОСОБА_5 при ньому цього теж ніколи не робив, однак він може припустити, що той вмів заповнювати бланки державних актів на право приватної власності на землю, проте не проявляв це вміння.

Наскільки йому відомо, бланки державних актів на право приватної власності на землю заповнювали інженери-землевпорядники ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" ОСОБА_235, ОСОБА_236 та ОСОБА_237 Крім них, як йому здається, бланки державних актів ніхто не заповнював.

З приводу отримання колишнім директором ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" ОСОБА_5 конкретних серій та номерів бланків державних актів на право власності на землю він нічого сказати не може. Знає лише, що ОСОБА_5 отримав в Обухівському районному відділі земельних ресурсів певну кількість (скільки саме, йому точно невідомо) чистих бланків державних актів на право власності на землю, які в подальшому не використав для потреб статутної діяльності ТОВ „Земельно-кадастровий офіс", а натомість, як він припускає, привласнив та використав на власні потреби. Якими саме були серії та номери державних актів, які ОСОБА_5 привласнив, йому невідомо.

Чисті (незаповнені) бланки державних актів на право приватної власності на землю зберігались в кабінеті ОСОБА_5 Де саме в кабінеті останній зберігав ці бланки, йому невідомо. Наскільки він знає, ніхто крім ОСОБА_5 доступу до бланків державних актів на право приватної власності на землю не мав. Особисто у нього ключів від кабінету ОСОБА_5 не було. Також, наскільки йому відомо, ключів від кабінету останнього не було ні у кого з працівників ТОВ „Земельно-кадастровий офіс". Чи був на підприємстві сейф, він не знає. Особисто він сейфу в офісі не бачив.

Який існував порядок видачі ОСОБА_5 бланків державних актів на право приватної власності на землю інженерам-землевпорядникам ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" для їх заповнення, йому невідомо, оскільки він цими питаннями не цікавився.

Випадки заповнення працівниками ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" державних актів на право приватної власності на землю, на які не було розроблено відповідну технічну документацію чи проекти відведення, йому невідомі.

З приводу складання і видачі 124 завідомо неправдивих державних актів на право власності на земельний масив, площею близько 31 га, розташований на території Підгірцівської сільської ради Обухівського району Київської області, йому нічого невідомо. Він до цього ніякого відношення не мав. Придбати даний земельний масив він нікому не пропонував.

На спільних зустрічах з ОСОБА_46 та ОСОБА_185 він ніколи ніякі земельні питання не обговорював. Взагалі, спільних ділових зустрічей у нього з ОСОБА_46 та ОСОБА_185 ніколи не було.

Земельної ділянки, площею 8 га, розташованої на території Старобезрадичівської сільської ради, у нього в розпорядженні ніколи не було. У нього у власності перебувала земельна ділянка, площею 4 га, розташована в с. Старі Безрадичі. Цю земельну ділянку він комусь подарував, однак кому і коли, пригадати не може.

Показання ОСОБА_185 щодо того, що на спільній зустрічі, на якій був присутній він та ОСОБА_46, він пропонував йому (ОСОБА_185) придбати земельну ділянку, площею 30 га, розташовану на території Підгірцівської сільської ради Обухівського району, а також земельну ділянку, площею 8 га, розташовану на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району (які підтвердив ОСОБА_46.) є неправдивими. Земельних ділянок, ні в Підгірцях, ні в Старих Безрадичах він ОСОБА_185 ніколи не пропонував. Спільних ділових зустрічей у них з ОСОБА_185 та ОСОБА_46 ніколи не було.

Він чув про ОСОБА_51 як про мешканця м. Обухова, однак особисто з ним не знайомий.

Показання свідка ОСОБА_46 щодо того, що у нього з останнім та ОСОБА_51 існувала попередня домовленість про відведення у власність земельного масиву, площею 30 га, розташованого на території Підгірцівської сільської ради Обухівського району, і що він приймав участь у реалізації даної домовленості, також є неправдивими. Ніяких домовленостей щодо відведення у власність земельного масиву, площею 30 га, розташованого на території Підгірцівської сільської ради, у нього ні з ким не було. Крім того, як він показав вище, з ОСОБА_51 він особисто взагалі не знайомий.

Ніяких грошових коштів від ОСОБА_5 за придбані ОСОБА_186 земельні ділянки він не отримував. З ОСОБА_87, ОСОБА_182 та ОСОБА_52 він не знайомий.

По епізоду заволодіння земельним масивом 8 га він пояснював, що приблизно 5 років тому він разом із ОСОБА_238 заснував товариство із обмеженою відповідальністю "Земельно-кадастровий офіс". При цьому у нього була частка в статутному фонді, яка дорівнювала 51%, а у ОСОБА_238 - 49%.

У той час він і ОСОБА_238 працювали в Обухівському бюро ДЗК. Він працював на посаді директора бюро, а ОСОБА_238 обіймала посаду заступника. Обухівське бюро ДЗК займалося виготовленням технічної документації щодо відведення земельних ділянок та документації щодо складання державних актів на право власності на земельні ділянки.

Після створення товариства відповідно до рішення засновників на посаду директора була призначена ОСОБА_238

Приблизно у 2004 році, рішенням засновників товариства на посаду директора був призначений ОСОБА_5 ОСОБА_238 була звільнена із посади директора, оскільки сама цього бажала. ОСОБА_5 був призначений на посаду директора товариства, оскільки раніше працював менеджером товариства і зарекомендував себе із позитивного боку.

Приблизно у 2007 році ОСОБА_238 уступила свою частку у статутному фонді на адресу ОСОБА_190.

Із ОСОБА_190 він познайомився приблизно у 2000 році. В той час останній займав посаду заступника начальника Обухівського районного відділу земельних ресурсів. Він підтримував лише робочі відносини із ОСОБА_190

Із ОСОБА_46 він познайомився в 1995 році. Він навчався із ним в одній групі економічного факультету Національного аграрного університету (в даний час назва "Національний університет біотехнологій"). Після закінчення вище вказаного навчального закладу він із ОСОБА_46 не спілкувався до того моменту, коли він був призначений на посаду директора Обухівського районного відділу Київської регіональної філії центру ДЗК.

Приблизно у 2005 році ОСОБА_46 попрохав дати йому в борг грошову суму. На прохання ОСОБА_46 він надав йому в борг грошову суму в долларах США, яка була йому потрібна.

Розмір грошової суми, яку він надав в борг ОСОБА_46 він не бажає розголошувати, у зв'язку із чим послався на ст. 63 Конституції України. Єдине, що він може пояснити з цього приводу, що сума була значна.

На які цілі ОСОБА_46 була потрібна зазначена грошова сума, йому не відомо, він не цікавився цим питанням. Свідків того, що він давав ОСОБА_46 гроші в борг немає. Документально передача грошових коштів у борг також ніяк не оформлювалася.

Приблизно в першій половині 2006 року він попрохав ОСОБА_46 повернути борг. На цю пропозицію ОСОБА_46 відповів, що грошей у нього немає і борг повернути він не може. Тоді він сказав ОСОБА_46, що необхідно шукати якісь варіанти, щоб він (ОСОБА_441.) отримав назад свої гроші. Запропонував йому дати щось в заставу.

На це ОСОБА_46 сказав, що розрахується з ним земельними ділянками, які у нього ніби-то є. Чи були ці земельні ділянки у його (ОСОБА_46.) власності, йому не відомо. ОСОБА_46 сказав приблизно так "у мене є земля" також сказав, що надасть підтверджуючі документи. Він (ОСОБА_441.) йому відповів, що після того, як він (ОСОБА_46.) покаже документи на землю, він поміркує, чи погоджуватися на отриманя цієї землі у якості повернення грошового боргу.

Приблизно через два дні ОСОБА_46 показав йому державні акти на право власності на земельні ділянки на території с.Старі Безрадичі Обухівського району Київської області. Загальна площа земельної ділянки складала 8 га. Кожен окремий державний акт був оформлений на земельну ділянку площею 0,25 га. Відповідно до вказаних державних актів право власності на зазначені земельні ділянки було оформлено на окремих громадян, прізвища яких йому були не відомі. ОСОБА_46 пояснив, що земельні ділянки оформлені на його довірених осіб.

ОСОБА_46 показав йому лише державні акти на право власності на земельні ділянки, будь-яких інших документів щодо зазначених земельних ділянок не показував.

У ході допиту ОСОБА_44 надані для ознайомлення державні акти на право власності на земельні ділянки на ім'я ОСОБА_31, ОСОБА_28, ОСОБА_39, ОСОБА_40, ОСОБА_30, ОСОБА_34, ОСОБА_32, ОСОБА_29, ОСОБА_33, ОСОБА_22, ОСОБА_26, ОСОБА_25, ОСОБА_24, ОСОБА_14, ОСОБА_50, ОСОБА_23, ОСОБА_16, ОСОБА_15, ОСОБА_38, ОСОБА_37, ОСОБА_35, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_12, ОСОБА_205, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_10, ОСОБА_27, ОСОБА_11, ОСОБА_41, ОСОБА_36 На запитання, чи ці державні акти на право власності на земельні ділянки показував йому ОСОБА_46, ОСОБА_44 відповів, що в даний час не пам'ятає прізвищ осіб, на яких були оформлені земельні ділянки. Ознайомившись із вище вказаними державними актами на право власності на земельні ділянки, він пояснив, що скоріш за все це ті самі акти, які показівав йому ОСОБА_46, оскільки він пам'ятає, що кожен із цих актів був виданий на земельні ділянки на території с.Старі Безрадичі Обухівського району площею по 0,25 га, і на вказаних державних актах на право власності на земельні ділянки був підпис навпроти прізвища голови Старобезрадичівської сільської ради ОСОБА_19 Із ОСОБА_19 він знайомий не був, однак знав, що вона є головою Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області.

Після демонстрації ОСОБА_46 вище вказаних державних актів на право власності на земельні ділянки він погодився на пропозицію щодо повернення йому грошового боргу шляхом оформлення на мене земельних ділянок.

Також він запитав ОСОБА_46, хто буде сплачувати державне мито при оформленні придбання ним земельних ділянок, на що ОСОБА_46 відповів, що грошей у нього немає.

Тоді він запропонував ОСОБА_46 оформити довіреності від імені вище вказаних первинних власників земельних ділянок щодо вчинення дій, пов'язаних із переоформленням права власності на земельні ділянки, на його довірену особу, а саме на його водія ОСОБА_45. Останній також обіймав посаду завідуючого господарством ТОВ "Земельно-кадастровий офіс".

Довіреності на ім'я ОСОБА_45 оформлював ОСОБА_46 на підставі паспортних даних ОСОБА_45, які він йому надав. При яких обставинах і у якого нотаріуса були оформлені зазначені довіреності, йому не відомо.

Приблизно на початку літа 2006 року ОСОБА_46 передав йому державні акти на право власності на земельні ділянки вище вказаних 32-х громадян, а також довіреності, складені на ім'я ОСОБА_239

Подальшим переоформленням права власності на земельні ідлянки займався він.

Половину вище вказаної земельної ділянки він оформив на ОСОБА_190 на вигідних для нього (ОСОБА_441.) умовах. ОСОБА_190 було відомо, що у нього є зазначена земельна ідлянка, і він сам запропонував придбати у нього її половину.

Вони домовилися, що ОСОБА_240 придбає у нього земельну ділянку по ціні 300 доларів США за 1 сотку. Зазначена ціна його повністю влаштовувала.

У лютому 2007 року він передав ОСОБА_190 16 державних актів на право власності на земельні ділянки, а також 16 відповідних довіреностей на ім'я ОСОБА_45

Подальшим оформленням договорів купівлі-продажу земельних ділянок ОСОБА_190 у 16-и громадян, на ім'я яких були оформлені державні акти на право власності на земельні ділянки, займався ОСОБА_190 ОСОБА_190 розрахувався з ним за вище вказану земельну ділянку готівкою. Отриманої від ОСОБА_190 суми грошей йому вистачило на те, щоб покрити борг ОСОБА_46

4 га землі, на які у нього залишилися державні акти на право власності на земельні ділянки, він вирішив оформити собі у власність. У зв'язку із цим він звернувся до приватного нотаріуса Обухівського міського нотаріального округу ОСОБА_184, передав їй державні акти на право власності на земельні ділянки а токож довіреності на ім'я ОСОБА_45

11 травня 2007 року в нотаріальній конторі вище вказаного нотаріуса були укладені договори купівлі-продажу земельних ділянок, відповідно до яких він придбав у 16 громадян, державні акти на право власності на землю яких залишилися, земельні ділянки по 0,25 га, загальною площею 4 га.

Громадянам, прізвища яких вказані в державних актах на право власності на земельні ділянки, що були оформлені у його власність шляхом укладання договорів купівлі-продажу, грошових коштів він не сплачував, оскільки ці земельні ділянки йому фактично передавалися ОСОБА_46 в якості повернення грошового боргу.

При оформленні вище вказаних договорів купівлі-продажу земельних ділянок ним було сплачено державне мито у сумі близько 30 тис. доларів США.

Влітку 2007 року до нього звернувся ОСОБА_190 із проханням переуступити право власності на належну йому земельну ділянку площею 4 га на адресу особи, щодо якої він нічого не говорив. Зазначене прохання ОСОБА_190 мотивував тим, що він раніше надав йому (ОСОБА_441.) послугу, придбавши вище вказану земельну ділянку, яка на його думку не мала значної цінності. Приблизно через 2 дні після цього ОСОБА_190 попрохав його здійснити переуступку права власності на земельну ділянку шляхом дарування. Він погодився на пропозицію ОСОБА_190, оскільки вважав, що він (ОСОБА_190.) дійсно надав йому (ОСОБА_441.) послугу, придбавши частину земельної ділянки, щодо якої ОСОБА_46 надав державні акти на право власності на земельні ділянки.

У призначений ОСОБА_190 час він приїхав до нотаріуса, офіс якого знаходиться у м.Києві, де підписав договір дарування земельної ділянки. Місця розташування офісу зазначеного нотаріуса, а також прізвища нотаріуса він не пам'ятає.

Із ОСОБА_192 він взагалі не знайомий, чув його прізвище кілька разів від ОСОБА_190. ОСОБА_190 пояснив, що це його друг чи знайомий.

Грошових коштів від ОСОБА_192 та від ОСОБА_191 він не отримував. Чи отримував грошові кошти ОСОБА_190 від вказаних осіб, йому не відомо.

У ході допиту ОСОБА_44 оголошені покази свідка ОСОБА_191, дані ним у ході допиту 12 грудня 2008 року, а саме: "Грошові кошти в сумі 1800000 доларів США. в оплату вартості земельної ділянки Були передані ОСОБА_44 Я разом із ОСОБА_44 приїздили до АКБ "Національний кредит", де ОСОБА_44 отримав вище вказані грошові кошти готівкою.

Таким чином, хоча між мною і ОСОБА_44 був укладений договір дарування земельної ділянки, фактично я зазначену земельну ділянку у нього придбав за 1800000 доларів США."

На запитання, як він може пояснити покази ОСОБА_191, ОСОБА_44 пояснив, що не отримував від ОСОБА_191 грошових коштів.

На запитання, чи зустрічався він із ОСОБА_192 для попереднього обговорення обставин дарування земельної ділянки, ОСОБА_44 пояснив, що із ОСОБА_192 він жодного разу не зустрічався.

У ході допиту ОСОБА_44 оголошені покази свідка ОСОБА_192 наступного змісту: "Приблизно через 3 дні мені на мобільний телефон зателефонував чоловік, який представився ОСОБА_190, який запропонував мені зустрітися і узгодити питання про вартість земельної ділянки. Як вияснилося, зазначеним чоловіком був ОСОБА_190. Ми зустрілися із ним у ресторані по вул. Пушкінській у м.Київ. Назву ресторану я не пам'ятаю. Ресторан для зустрічі запропонував ОСОБА_190. При цій зустрічі був присутній і ОСОБА_44. ОСОБА_190 мені представив ОСОБА_44 як свого близького друга. Земельна ділянка, яка мене цікавила, загальною площею 8 га. була порівну розподілена між ОСОБА_190 і ОСОБА_44. У них у кожного у власності було по 4 га. Тобто земельні ділянки по 4 га. продавав як ОСОБА_190, так і ОСОБА_44. Під час зустрічі ми стали торгуватися з приводу земельної ділянки і ми зійшлись на вартості 3100 доларів за сотку. Загальна вартість земельної ділянки мала бути 2480000 доларів США".

На запитання, як він може прокоментувати покази ОСОБА_192, ОСОБА_44 пояснив, що він не пам'ятає такої зустрічі, і не пам'ятає, щоб він із кимось обговорював такі обставини.

Показаннями свідка ОСОБА_218, який показав, що близько 10-15 років тому в спортивному клубі, що розташований в м. Києві в районі житлового масиву „Поділ" на секції боксу він познайомився з ОСОБА_185. До останнього часу вони з ним близько не спілкувались і стосунків не підтримували.

Однак перед виборами народних депутатів України та депутатів місцевих рад, котрі відбувались в березні 2006 року їхній з ОСОБА_185 спільний знайомий ОСОБА_241, який проживає в м. Вишневе, і який також займався боксом в одному спортивному клубі з ним та ОСОБА_185, при зустрічі повідомив йому, що ОСОБА_193 балотується в Обухівську районну раду від партії „Пора". При цьому ОСОБА_241 запропонував йому також висунути свою кандидатуру від цієї партії в якусь із місцевих рад. Його дана пропозиція зацікавила, і він погодився зустрітись з даного приводу з ОСОБА_185.

Вони з останнім зустрілись, і той запропонував йому висунути свою кандидатуру від партії „Пора" на вибори до Української міської ради Обухівського району. ОСОБА_211 балотувався також від партії „Пора" в Обухівську районну раду. На пропозицію останнього він погодився, вніс обумовлену суму коштів на фінансування передвиборчої компанії, після чого був включений під №3 у списки партії „Пора" на вибори до Української міської ради. Однак, на виборах до складу Української міської ради він не пройшов, оскільки від партії „Пора" в міську раду пройшло лише 2 чоловіка.

З часу виборів 2006 року вони з ОСОБА_185 стали більше спілкуватись, і між ними виникли дружні стосунки. Вони часто зустрічались, відпочивали сім'ями, а в подальшому спільно займались комерційною діяльністю, а саме двічі купували земельні ділянки на території Старобезрадичівської сільської ради з метою подальшого продажу.

Одного разу в придбанні земельної ділянки крім нього з ОСОБА_185 брав участь їхній спільний знайомий ОСОБА_186 З останнім його познайомив ОСОБА_211. Як він потім дізнався, ОСОБА_186 також займався боксом в тому ж спортивному клубі, що він і ОСОБА_193.

Восени 2006 року ОСОБА_185 запропонував йому прийняти участь у придбанні земельної ділянки, площею близько 3 га, розташованої на території Староберадичівської сільської ради Обухівського району. Ця земельна ділянка являла собою земельні паї і була землею товарного сільськогосподарського виробництва. Коштувала ця земельна ділянка, якщо він не помиляється, 1200 чи 1300 доларів США за одну сотку (0,01 га). Таким чином, загальна її вартість складала близько 340000 доларів США. Зі слів ОСОБА_185, існувала можливість змінити цільове призначення даної землі, після чого її можна було продати за ціною щонайменше 3000 доларів США за 1 сотку.

Його дана пропозиція зацікавила, і він висловив готовність придбати половину зазначеної земельної ділянки. При цьому він надав для цієї мети грошові кошти в сумі 170 чи 180 тис. доларів США - скільки саме, точно не пам'ятає.

ОСОБА_242 половину цієї земельної ділянки купували разом ОСОБА_185, ОСОБА_186 та ще якийсь чоловік, з яким він не знайомий. Наскільки йому відомо, гроші на її придбання вони надавали в рівних долях. Таким чином, кожен з них на придбання цієї землі вніс близько 60 доларів США. ОСОБА_186 і другого чоловіка залучив ОСОБА_193, пообіцявши їм, що після зміни цільового призначення землі її можна буде продати за ціною щонайменше по 3000 доларів США за 1 сотку.

В подальшому було введено мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення, тому змінити цільове призначення придбаної ним спільно з ОСОБА_185 земельної ділянки не вдалося. У зв'язку з цим довелося продавати її в такому ж вигляді, як вона і була, фактично не отримавши від цього прибутку.

Весною 2007 року ОСОБА_193 знайшов покупця, який погодився придбати землю в такому ж вигляді, як вона і була (сільськогосподарського призначення), приблизно за тією ж ціною, лише трохи дорожче, ніж придбали її вони.

Вони погодились і продали цю землю шляхом оформлення довіреностей на ім'я покупця. Кому вони продали цю земельну ділянку, він на даний час не пригадує. За результатами продажу він повернув вкладені кошти і заробив близько 10 тисяч доларів США. Наскільки він пригадує, вклавши 170 тисяч доларів, він отримав за неї 180 тисяч. Також вкладені гроші повернули собі ОСОБА_193, ОСОБА_186 і третій дольовий учасник, якого він не пам'ятає.

Наскільки йому відомо, за результатами вказаних оборудок з земельними паями ОСОБА_186 висловлював ОСОБА_185 претензії з приводу того, що останній пообіцяв йому заробити на цьому, але заробити не вдалося. На яку суму були ці претензії та в чому конкретно полягали, йому точно невідомо. Зазначив, що, як він знає, ОСОБА_193 з ОСОБА_186 раніше були друзями.

Приблизно на початку травня 2007 року ОСОБА_193 повідомив йому, що в с. Підгірці Обухівського району продається земельний масив, площею 30 га. При цьому власникам землі терміново потрібні гроші, тому землю можна вигідно придбати. За словами ОСОБА_185, вартість землі складає по 1500 доларів США за 1 сотку. Тобто, загальна вартість земельного масиву становить 4500000 доларів США.

За словами ОСОБА_185, цей земельний масив належить людям, котрі займали раніше якісь посади в Обухівському районі, і тепер вирішили продати землю. Хто конкретно запропонував ОСОБА_185 цю землю, той не говорив, а він не цікавився. При цьому ОСОБА_185 запевнив його, що зазначена земля виділена і оформлена цілковито законно. Якби Ламах не запевнив його у повній законності виділення і оформлення зазначеного земельного масиву, він би ніколи не став вкладати в нього гроші.

Запропонувавши придбати цю землю, ОСОБА_193 надав йому копії декількох державних актів на право приватної власності на земельні ділянки, що входили в цей масив. Ці земельні ділянки були площею по 0,25 га кожна. Цільове призначення їх було вказане як будівництво і обслуговування житлового будинку. Всього, за словами ОСОБА_185, таких державних актів було понад 100 штук.

Взявши надані йому ОСОБА_185 копії декількох державних актів на право приватної власності на землю, він звернувся з ними до Обухівського районного відділу земельних ресурсів для того, щоб перевірити, чи законно виділені земельні ділянки. До кого саме з працівників земельного відділу він звернувся, він на даний час не пригадує. Вказаний працівник щось перевірив і повідомив йому, що земля нормальна, і ніяких проблем з нею немає.

Після цього він поїхав з цими ж копіями державних актів на право приватної власності в Підгірцівську сільську раду, звернувся до землевпорядника на ім'я ОСОБА_201 (прізвище не знає) і запитав у неї, чи законні зазначені державні акти. На це ОСОБА_201 повідомила йому, що акти законні.

Після цього він остаточно переконався, що запропонований ОСОБА_185 земельний масив виділений законно, і його можна купувати. Він вирішив вкласти свої гроші в придбання частини вказаної землі та запропонувати взяти участь у даному процесі своїм знайомим, оскільки на придбання всього масиву у нього коштів в наявності не було.

При цьому всі переговори з приводу вартості землі та порядку її оплати він вів лише з ОСОБА_185 З власниками земельного масиву він взагалі не спілкувався. Згідно з їхньою з ОСОБА_185 домовленістю він та залучені ним партнери повинні були сплатити частину вартості землі при її оформленні, а решту після отримання державних актів на право приватної власності на землю на ім'я покупців. Так, при оформленні землі вони зобов'язувалися сплатити по 1000 доларів США за 1 сотку, а при отриманні державних актів на право приватної власності на землю ще по 500 доларів США за 1 сотку (як він вже показав вище, названа ОСОБА_185 ціна землі складала по 1500 доларів США за 1 сотку).

Він запропонував прийняти участь у придбанні запропонованого ОСОБА_185 земельного масиву своїм знайомим ОСОБА_243, матері своєї дружини ОСОБА_219 ОСОБА_244 та своєму знайомому ОСОБА_213 ОСОБА_216 огли. Вказані особи погодились вкласти кошти у придбання частини зазначеного вище земельного масиву, запропонованого ОСОБА_185

При цьому ОСОБА_243 надав близько 500000 доларів США, його теща ОСОБА_219 надала 340000 доларів США, ОСОБА_213 готівкових грошей не давав, а натомість в рахунок оплати землі надав належний йому пай, площею близько 3 га, розташований в с. Старі Безрадичі Обухівського району. Особисто він вклав у придбання землі близько 700000 доларів США. Зазначив, що точні суми внесків кожного з учасників придбання землі він на даний час не пригадує. Може сказати, що ОСОБА_243 купував 4,75 га, які він в подальшому оформив на свого знайомого ОСОБА_220, його теща ОСОБА_245 купувала 4 га, які були в подальшому оформлені на його дружину ОСОБА_219, ОСОБА_213 за свій пай повинен був отримати 2,25 га землі, а він особисто купував 6,25 га, які оформив на свого батька ОСОБА_214 Гроші за придбання земельних ділянок у ОСОБА_243 та своєї тещі ОСОБА_219 отримував він особисто. ОСОБА_213 передав йому копії документів на свій пай та надав 100000 доларів США на зміну його цільового призначення з землі товарного сільськогосподарського виробництва на ведення садівництва.

Крім того, близько 4 га з зазначеного земельного масиву придбав ОСОБА_185, який оформив їх на свою дружину ОСОБА_221 Також у придбанні частини зазначеного земельного масиву приймав незнайомий йому чоловік на прізвище ОСОБА_87, якого залучив ОСОБА_245.

Таким чином, вони всі разом купували близько 25 чи 26 га землі, тобто близько 100 земельних ділянок.

Після досягнення ним домовленості з партнерами про придбання земельних ділянок вони з ОСОБА_185 узгодили порядок оформлення документів. Оформляти договори купівлі-продажу вони збирались у їхнього знайомого нотаріуса ОСОБА_215, офіс якої знаходився в АДРЕСА_13.

Перед укладенням договорів купівлі-продажу в Обухівському районному відділі земельних ресурсів ними були отримані довідки про нормативну грошову оцінку земельних ділянок та висновки про наявні обтяження і обмеження. Вказані висновки і довідки про нормативну грошову оцінку видавала спеціаліст Обухівського районного відділу земельних ресурсів ОСОБА_246 Частину з цих документів отримував особисто він, а частину отримав ОСОБА_245. При цьому у нього були копії довіреностей від імені власників земельних ділянок на ім'я, як йому здається, трьох осіб. Прізвища двох з цих осіб - ОСОБА_52 та ОСОБА_182. Прізвище третьої не пам'ятає. Можливо, довіреності були лише на ОСОБА_52 та ОСОБА_182, але йому здається, що були ще і на когось третього. Він залишив копії цих довіреностей працівнику відділу земельних ресурсів ОСОБА_246

Оформлення договорів купівлі-продажу земельних ділянок відбувалось у приватного нотаріуса ОСОБА_247 і зайняло близько тижня.

Від імені власників земельних ділянок договори купівлі-продажу підписували ОСОБА_52 і ОСОБА_182. Крім того, як він вже показав вище, був ще третій чоловік, котрий підписував договори купівлі-продажу, прізвище якого він не пам'ятає. Вказані особи приїжджали по декілька разів і кожен раз підписували підготовлений пакет документів. Їх привозив раніше незнайомий йому чоловік на ім'я ОСОБА_46, як він дізнався в подальшому, його прізвище ОСОБА_46. Цей чоловік приїздив на автомобілі „БМВ Х5" чорного кольору. Крім того, з ним приїздили ще якісь люди, яких він не знає, а також на іншому автомобілі „БМВ Х5" приїздив хлопець на прізвище ОСОБА_5. ОСОБА_5, як правило, в офіс нотаріуса не заходив, і очікував ОСОБА_46 на вулиці, після чого той виходив, вони спілкувались між собою, а потім роз'їжджались. Він звернув увагу на те, що спочатку ОСОБА_5 приїжджав на автомобілі „БМВ Х5" чорного кольору попередньої моделі, а через декілька днів після оформлення першої партії документів приїхав на автомобілі „БМВ Х5" чорного кольору останньої моделі (2007 року).

Гроші за частину земельних ділянок, які були переоформлені першими, в сумі близько 350000 доларів США він передав особисто ОСОБА_185 Однак всі решта грошові кошти за себе та залучених ним партнерів (всього цих коштів було понад 1500000 доларів США, скільки саме, точно пригадати не може) він передавав особисто ОСОБА_46. Останній практично постійно знаходився в офісі при оформленні договорів купівлі-продажу, перевіряв ці договори і по мірі переоформлення земельних ділянок отримував за них грошові кошти. Гроші ОСОБА_46 отримував в офісі нотаріуса. Як правило, при цьому був присутній ОСОБА_193, який приїжджав до нотаріуса майже завжди, коли туди приїжджав ОСОБА_46. Чи передавав ОСОБА_46 якісь гроші ОСОБА_5, йому невідомо. Він цього ніколи не бачив.

Загалом, як він вже показав вище, ним особисто та залученими ним партнерами було сплачено за придбання землі гроші в сумі понад 1500000 доларів США. При цьому ними було придбано біля 17 га землі. Чому сплачена ними загальна сума в порівнянні з площею придбаної землі виходить меншою, ніж по 1000 доларів за 1 сотку, він достовірно пояснити не може.

Крім цього, як він вже показав вище, якусь частину землі придбав ОСОБА_185, оформивши її на свою дружину, та якусь частину ОСОБА_87 (наскільки він пригадує, останній придбав біля 7 га). Скільки грошей платили останні, йому невідомо.

Крім плати за землю ним було сплачено ще близько 200000 доларів США в якості мита за оформлення угод та винагороди за послуги нотаріуса.

Одного разу в офіс приватного нотаріуса ОСОБА_215 приїжджав ОСОБА_186, який про щось домовлявся з ОСОБА_185 Наскільки він знає, ОСОБА_186 також збирався придбати якусь частину землі. При цьому останній в офісі нотаріуса ОСОБА_215 з дозволу ОСОБА_185 забрав 6 державних актів на право приватної власності на землю та 6 довіреностей на право розпорядження цими земельними ділянками. Це він бачив особисто. Ніяких грошей при цьому ОСОБА_186 нікому не давав.

Після оформлення всіх договорів купівлі-продажу земельних ділянок він звернувся в землевпорядну організацію ТОВ „Універсал-Агро", в якій замовив виготовлення технічної документації зі складання державних актів на право власності на землю на ім'я його батька ОСОБА_214, дружини ОСОБА_219, ОСОБА_220, ОСОБА_213, ОСОБА_221 та ОСОБА_87.

Після виготовлення технічної документації він віддав її ОСОБА_185, який завіз документацію на підписання до Обухівського районного відділу земельних ресурсів. Однак в Обухівському районному відділі земельних ресурсів підписувати технічну документацію відмовились у зв'язку з тим, що інформація про земельні ділянки, на які була виготовлена технічна документація, була відсутня в базі даних, а крім того, мали місце якісь накладення одних земельних ділянок на інші.

Коли він запитав у ОСОБА_185, з чим пов'язана відмова відділу земельних ресурсів підписувати технічну документацію, останній повідомив йому, що названі відділом причини відмови є надуманими та необґрунтованими.

В подальшому всі особи, які приймали участь у придбанні земельних ділянок, склали позовну заяву до Солом'янського районного суду м. Києва про визнання їх добросовісними набувачами земельних ділянок та зобов'язання Обухівського районного відділу земельних ресурсів видати їм державні акти на право приватної власності на землю.

Згідно з рішенням Солом'янського районного суду м. Києва вказаний позов було задоволено, Обухівський районний відділ земельних ресурсів було зобов'язано видати покупцям земельних ділянок державні акти на право приватної власності на землю.

Однак, державні акти видані так і не були, оскільки технічну документацію з їх складання вилучила прокуратура. Після цього ОСОБА_185 повідомив йому, що технічна документація була вилучена у зв'язку з тим, що, як з'ясувалось, придбані ними земельні ділянки знаходяться поза межами села.

З приводу обставин придбання ОСОБА_186 3 земельних ділянок, розташованих в с. Підгірці, яке мало місце 31.07.07, йому нічого конкретно невідомо. Він до придбання ОСОБА_186 земельних ділянок ніякого відношення не мав. Однак, одного разу близько він на прохання ОСОБА_185 був присутній разом з останнім на зустрічі з ОСОБА_186, яка відбувалась в спортивному клубі, розташованому в готелі „Дружба" в м. Києві. Він чув розмову, яка відбувалась між ОСОБА_186 та ОСОБА_185. При цьому ОСОБА_186 говорив ОСОБА_185, що той йому заборгував 380000 доларів США (за що саме, той не пояснював, і він з даного приводу нічого не знає), на що останній заперечував і заявляв, що той не розрахувався за три придбані земельні ділянки. У відповідь ОСОБА_186 пояснював, що не повинен платити за цю землю, оскільки він взяв під неї кредит, і тепер його виплачує. Логіка в цьому його поясненні для нього є незрозумілою. Тоді він запропонував ОСОБА_186 віддати хоча б решту 3 державних акти на право приватної власності на землю, які той забрав у приватного нотаріуса ОСОБА_215 Однак останній заперечив, заявивши, що, можливо, в подальшому їх ще оформить. Як конкретно він збирався оформляти ці три державні акти на право приватної власності на землю, ОСОБА_186 не пояснював.

Ті 6 державних актів на право власності на землю, які забрав у приватного нотаріуса ОСОБА_215 ОСОБА_186, останньому надав ОСОБА_193. Чи платив ОСОБА_193 комусь за земельні ділянки, на які були видані ці акти, йому невідомо.

ОСОБА_186 було відомо, що земельні ділянки, які вони з партнерами купували, продаються за ціною по 1500 доларів США за одну сотку.

Підстави і обставини виділення в приватну власність земельних ділянок, розташованих на території с. Підгірці Обухівського району, які були придбані ним та його партнерами, йому невідомі. Він ці питання не перевіряв, оскільки придбати цю землю йому запропонував ОСОБА_185, який запевнив його в її законності. Таким чином, за законність виділення цієї землі перед ним відповідав саме ОСОБА_193.

Також йому невідомі підстави і обставини видачі власниками цих земельних ділянок довіреностей на право розпорядження ними на ім'я ОСОБА_52 та ОСОБА_182, які укладали договори купівлі-продажу землі від імені продавців.

Показаннями свідка ОСОБА_213, який показав, що близько двох років тому його товариш ОСОБА_248, з яким вони спільно займались автомобільним бізнесом, познайомив його з ОСОБА_218. В яких стосунках ОСОБА_248 перебував з ОСОБА_218, йому точно невідомо. Наскільки він знає, у них були якісь спільні справи. В подальшому він разом з ОСОБА_248 ще декілька разів зустрічались з ОСОБА_218, після чого він став спілкуватись з останнім. Потім між ними виникли дружні стосунки.

В середині травня 2007 року ОСОБА_218 повідомив, що йому запропонували придбати земельну ділянку, загальною площею близько 20-25 га, на території с. Підгірці Обухівського району. Зі слів ОСОБА_218, у нього існувала домовленість з банком „Родовід" про кредитування спорудження на цій земельній ділянці котеджного містечка. При цьому ОСОБА_218 повідомив, що вартість землі на цій ділянці складає по 2000 доларів США за одну сотку (0,01 га), і що у нього немає коштів для придбання всього земельного масиву. Тому останній запропонував йому прийняти участь у придбанні його частини. За його відомостями, ОСОБА_218 запропонував прийняти участь у придбанні землі ще 6 чи 8 своїм знайомим. Серед осіб, котрі приймали участь у придбанні цієї землі, він знає співмешканку ОСОБА_218 ОСОБА_219 та його товариша на ім'я ОСОБА_185, котрий є депутатом Обухівської районної ради. Однак, скільки землі хто з них купував і яким чином, йому невідомо.

На пропозицію ОСОБА_218 він погодився і виказав намір придбати земельну ділянку, площею 2 га. При цьому вказана ОСОБА_218 вартість цієї земельної ділянки становила 400000 доларів США.

Яке відношення ОСОБА_218 мав до земельного масиву, площею 20-25 га, на території с. Підгірці Обухівського району, частину якого він збирався придбати, йому невідомо. Також він не може сказати, кому належала ця земля, і на яких підставах вона була виділена в приватну власність. Він у ОСОБА_218 про це не питав, а той йому не повідомляв.

ОСОБА_218 був йому винен 65000 доларів США. Вони з ним домовились, що після підписання договору купівлі-продажу землі він передасть останньому 100000 доларів США, той зарахує в суму сплати за землю свій борг перед ним в розмірі 65000 доларів США, а решту вартості землі (235000 доларів) він передасть йому після отримання на неї державних актів на право власності.

В середині червня 2007 року (якщо він не помиляється, це було 15 чи 16 числа) вони з ОСОБА_218 зустрілись у приватного нотаріуса, офіс якої знаходиться в м. Києві в районі залізничного вокзалу. Як прізвище нотаріуса, він не пригадує.

В офісі нотаріуса знаходився незнайомий йому чоловік, віком 25-30 років. Як він зрозумів з розмови з ОСОБА_218, цей чоловік підписує договори купівлі-продажу землі по довіреностях від їх власників. Однак щоб вказаний чоловік підписував якісь документи, він не бачив. Крім нього, ОСОБА_218 і зазначеного чоловіка в офісі нотаріуса була присутньою лише сама нотаріс та її помічниця. Більше нікого в офісі не було. У нотаріуса він підписав 8 договорів купівлі-продажу земельних ділянок, площею по 0,25 га кожен. На момент підписання ним цих договорів вони вже були підписані зі сторони продавця. Прізвище особи, яка підписала договори зі сторони продавця, він не пам'ятає, оскільки не звертав на це ніякої уваги. При підписанні документів гроші він нікому не давав.

При укладенні договорів купівлі-продажу земельних ділянок нотаріус сказала їй, що необхідно надати їй копію його свідоцтва про шлюб, котре він завіз їй в офіс наступного дня.

В той же, чи на наступний день після цього ОСОБА_218 зателефонував йому і повідомив, що за оформлення договорів купівлі-продажу необхідно сплатити мито у розмірі 5% від оціночної вартості придбаної ним землі і оплатити послуги нотаріуса. Всього виходила сума близько 4500 доларів США (точно він пригадати не може). Після цього він передав вказану суму ОСОБА_218, попередньо обмінявши її на гривневий еквівалент.

Через декілька днів вони з ОСОБА_218 зустрілись і він згідно з їхньою домовленістю передав останньому 100000 доларів США. При цьому ОСОБА_218 пообіцяв йому, що державні акти на право власності на землю на його ім'я будуть готові через два тижні. ОСОБА_249 суму в розмірі 100000 доларів США він взяв у своєї дружини ОСОБА_250, яка виручила її від продажу квартири батьків.

Через два тижні він зателефонував ОСОБА_218 і запитав, чи готові акти, на що той відповів, що затягнулось оформлення необхідної документації.

Приблизно через два місяці після укладення договорів від ОСОБА_218 він дізнався про існування проблем з оформленням придбаної ним земельної ділянки. При цьому останній пояснював наявність цих проблем з пограбуванням Обухівського відділу земельного кадастру, у зв'язку з яким прокуратура вилучила технічну документацію на цю землю. Про те, що земля, котру він придбав, виділена незаконно, ОСОБА_218 нічого не говорив. Він лише повідомив, що у прокуратури з приводу землі існують певні претензії, але не уточнив, з чим вони пов'язані.

З особами, на ім'я яких видано державні акти на право власності на придбані ним земельні ділянки, він не знайомий, і хто вони такі, йому невідомо. Про підстави видачі їм державних актів на право власності на землю він також нічого не знає.

Інших осіб, крім ОСОБА_218, ОСОБА_219 і депутата Обухівської районної ради на ім'я ОСОБА_189, які б мали якесь відношення до придбаної ним земельної ділянки, він не знає.

Показаннями свідка ОСОБА_221, яка показала, що влітку поточного року (коли саме, точно не пригадує) її чоловік ОСОБА_185 запропонував придбати земельну ділянку на території Підгірцівської сільської ради Обухівського району на вигідних умовах. Якої площі земельну ділянку запропонував придбати чоловік, вона не пригадує. На цю його пропозицію вона погодилась.

Через деякий час чоловік сказав, що потрібно поїхати до нотаріуса підписати документи. Коли це було, вона точно не пригадує, пам'ятає лише, що влітку 2007 року.

У призначений час вона на одному з їхніх з чоловіком автомобілів (або на автомобілі „Тойота Прадо", чорного кольору, або на автомобілі „БМВ Х5", сріблястого кольору) приїхала до вказаного чоловіком нотаріуса ОСОБА_215, офіс якої знаходиться в м. Києві в районі залізничного вокзалу. Біля офісу нотаріуса вона зустрілась зі своїм чоловіком ОСОБА_185 З нотаріусом ОСОБА_215 вона була знайома раніше.

Зустрівшись з чоловіком біля офісу нотаріуса, вони зайшли в офіс. Необхідні документи вже були підготовані. Вона підписала договори купівлі-продажу земельних ділянок - скільки саме, не пам'ятає, поставила підпис у якійсь книзі нотаріуса і поїхала додому. Якої площі земельна ділянка була нею придбана, їй невідомо.

При підписанні договорів купівлі-продажу у нотаріуса, наскільки вона пам'ятає, крім них з чоловіком нікого не було. Продавців земельних ділянок вона не бачила. Чи були на момент підписання нею договорів купівлі-продажу ці договори підписані зі сторони продавців, вона не звернула уваги.

Особисто вона гроші за придбану земельну ділянку нікому не платила. Цими питаннями займався її чоловік ОСОБА_185 Кому і скільки грошей чоловік заплатив за дану земельну ділянку, їй невідомо. Особисто вона не бачила, щоб він давав комусь гроші. Можливо, чоловік заплатив за землю до підписання нею договорів купівлі-продажу, а можливо, після цього - це їй невідомо. Наскільки вона пригадує, зі слів чоловіка, вартість придбаної ними земельної ділянки становила по 1000 доларів США за 1 сотку.

Також, наскільки їй відомо, на території того ж земельного масиву, де вони придбали зазначену вище земельну ділянку, землю придбали також товариші її чоловіка ОСОБА_218 та ОСОБА_186. Скільки землі хто з них купив, вона не знає. Як їй здається, ОСОБА_218 був присутнім в офісі нотаріуса ОСОБА_215 при підписанні нею договорів купівлі-продажу земельних ділянок. ОСОБА_186 при цьому, наскільки вона пригадує, в офісі нотаріуса не було.

Після підписання нею договорів купівлі-продажу земельних ділянок вона ніяких дій щодо їх оформлення не вчиняла. Чи займався цими питаннями її чоловік, їй невідомо. Державний акт на право приватної власності на придбану земельну ділянку вона не отримувала.

Обставини виділення в приватну власність придбаної нею земельної ділянки їй невідомі.

Показаннями свідка ОСОБА_220, який показав, що близько 5 років тому друзі познайомили його з ОСОБА_243. На той момент останній був засновником ТОВ „Тодас", яке займалося торгівлею продуктами харчування в колишньому Залізничному районі м. Києва. Він в той час також працював в зазначеній сфері, тому між ними з ОСОБА_243 виникли ділові стосунки. В подальшому вони з останнім стали більше спілкуватись, і між ними сформувались дружні відносини.

Влітку 2007 року ОСОБА_243 познайомив його з ОСОБА_218, якого представив як свого ділового партнера. Зі слів ОСОБА_218, він займається земельним бізнесом. З ОСОБА_218 він стосунків ніяких не підтримує, вони спілкуються просто як знайомі.

Через деякий час після знайомства з ОСОБА_218, а саме в червні 2007 року він зустрівся з останнім і ОСОБА_243 в ресторані „Сібарит". При цьому ОСОБА_243 повідомив, що намічається укладення якоїсь угоди з земельною ділянкою, розташованою на території с. Підгірці Обухівського району, і попросив його оформити цю земельну ділянку на своє ім'я. Він погодився. Після цього ОСОБА_218 сказав, що йому потрібно надати копію паспорта та довідки про присвоєння ідентифікаційного коду. З розмови з ОСОБА_243 та ОСОБА_218 він не зрозумів, хто саме купував земельну ділянку, чи ОСОБА_243, чи ОСОБА_218, чи вони разом. Також йому не були відомі площа земельної ділянки, яка повинна була бути на нього оформлена, та обставини її придбання.

Паспорт та довідку про присвоєння ідентифікаційного коду він завжди носить з собою. Тому відразу після того, як ОСОБА_218 попросив його надати їх копії, безпосередньо в ресторані „Сібарит" були зроблені ксерокопії його паспорта та довідки про присвоєння ідентифікаційного коду, які він відразу передав ОСОБА_218.

Через декілька тижнів після цього, приблизно в липні-серпні 2007 року, ОСОБА_218 зателефонував йому і повідомив, що потрібно під'їхати до нотаріуса, офіс якого знаходиться в м. Києві в районі Залізничного вокзалу (адресу не пам'ятає), щоб підписати договори купівлі-продажу. Наступного дня, або через день - точно не пригадує, він приїхав до вказаного ОСОБА_218 нотаріуса. В офісі у нотаріуса знаходився ОСОБА_218, сама нотаріус та її помічниця. Більше нікого в офісі не було.

На момент його прибуття всі необхідні документи вже були готові. Він підписав договори купівлі-продажу земельних ділянок. Всього він підписав щонайменше 10 таких договорів, скільки саме, точно не пригадує. Якою була площа земельних ділянок, вказана у підписаних ним договорах купівлі-продажу, він не знає. Чи були договори на момент підписання ним підписані від імені продавця, він не пригадує, однак, як йому здається, були. Прізвища особи (або осіб), яка зазначалась в договорах купівлі-продажу як продавець, він не пам'ятає. Як йому здається, продавцями в договорах купівлі-продажу виступали декілька осіб, хоча, можливо, і одна - цього він теж пригадати не може.

Підписавши договори купівлі-продажу, він поставив підпис також у реєстровій книзі нотаріуса. Після цього він поїхав у своїх справах.

Ніякі гроші за земельні ділянки, на які ним було підписано договори купівлі-продажу, він нікому не платив. Хто і яким чином розрахувався за цю землю, йому невідомо. Яка вартість земельних ділянок була вказана в підписаних ним договорах купівлі-продажу, він не пам'ятає. Власників зазначених земельних ділянок та осіб, які підписували договори-купівлі продажу, він не знає і ніколи їх не бачив.

Після підписання договорів купівлі-продажу земельних ділянок він ніяких дій щодо їх оформлення не вчиняв. Хто займався цими питаннями, йому невідомо. Державний акт на право приватної власності на придбану земельну ділянку він не отримував.

Обставини виділення в приватну власність земельних ділянок, на придбання яких ним укладено відповідні договори купівлі-продажу, йому невідомі.

Ніякої винагороди за оформлення на його ім'я земельних ділянок він не отримував. Він погодився на оформлення земельних ділянок на його ім'я у зв'язку з дружніми стосунками з ОСОБА_243, який його про це попросив.

Показаннями свідка ОСОБА_219, яка показала, що або весною, або влітку 2007 року (коли саме, точно не пригадує) її чоловік ОСОБА_218 повідомив, що можна вигідно придбати землю в Обухівському районі. Скільки саме землі він запропонував придбати і за якою ціною, вона на даний час не пригадує.

Вона порадилась з мамою, і вони вирішили придбати запропоновану чоловіком землю. Для цієї мети мама дала їй близько 350000 доларів США, скільки точно, пригадати не може. Вона передала ці гроші своєму чоловіку ОСОБА_218 На яку площу землі вистачало вказаної суми грошей, вона не пам'ятає. Зазначила, що вона повністю довіряє своєму чоловіку, тому не сумнівається у його словах щодо вигідності укладення даної угоди. Тому вони з мамою купували землю на всі виділені для цієї мети кошти - близько 350000 доларів США, не задумуючись про те, скільки саме землі вони купують.

Після цього її чоловік зателефонував їй і повідомив, що необхідно приїхати до нотаріуса підписати документи щодо придбання земельної ділянки. У вказаний останнім час вона приїхала до нотаріуса, офіс якої знаходиться в м. Києві в районі Південного залізничного вокзалу. У нотаріуса в цей час знаходилась сама нотаріус, її чоловік ОСОБА_218, батько її чоловіка ОСОБА_214, а також ще якісь люди, яких вона не знає. Скільки було цих людей, вона не пам'ятає навіть приблизно. Зовнішність нікого з них вона також не пригадує. Вона прийняла цих людей за продавців землі, однак чи були вони насправді продавцями, чи ні, їй невідомо. Особисто вона не бачила, щоб вони підписували якісь документи.

Нотаріус надала їй на підпис договори купівлі-продажу земельних ділянок (скільки саме, пригадати не може навіть приблизно), які вона підписала як покупець. Наскільки вона пригадує, на момент підписання нею ці договори подавцями підписані не були. Прізвища особи (або осіб), які зазначались в договорах купівлі-продажу як продавці, вона не пам'ятає. Чи виступало в договорах купівлі-продажу продавцями декілька осіб, чи одна, вона не звернула уваги. Також вона не звернула уваги на те, яка площа земельних ділянок була вказана в цих договорах, та яка їх вартість. Крім того, вона не знала (і не знає на даний час), де саме знаходяться ці земельні ділянки. Їй було лише відомо, що вони знаходяться в Обухівському районі. Якою була загальна площа придбаних нею земельних ділянок, вона також не знала і не знає дотепер.

Підписавши у нотаріуса договори купівлі-продажу земельних ділянок, вона поїхала у своїх справах.

Після підписання нею договорів купівлі-продажу земельних ділянок вона ніяких дій щодо їх оформлення не вчиняла. Хто займався цими питаннями, їй невідомо. Державний акт на право приватної власності на придбану земельну ділянку вона не отримувала.

Обставини виділення в приватну власність земельних ділянок, на придбання яких нею укладено відповідні договори купівлі-продажу, їй невідомі.

Показаннями свідка ОСОБА_214, яка показала, що влітку поточного року його син ОСОБА_218 запропонував йому вигідно придбати землю в с. Підгірці Обухівського району. Про площу земельної ділянки, яку можна придбати, та її вартість він у сина не запитував.

У нього були заощадження в сумі 200000 доларів США, які він збирався витратити на придбання квартири. Однак, почувши пропозицію сина, за ці гроші він вирішив придбати земельну ділянку. Він передав свої заощадження в сумі 200000 доларів США своєму сину ОСОБА_218 На яку площу землі вистачало вказаної суми грошей, він не знає. Зазначив, що він повністю довіряє своєму сину, тому не сумнівався у його словах щодо вигідності укладення даної угоди. Тому він купував землю на всі виділені для цієї мети кошти - 200000 доларів США, не задумуючись про те, скільки саме землі він купує.

Через деякий час син зателефонував йому і повідомив, що необхідно приїхати до нотаріуса підписати документи щодо придбання земельної ділянки. У вказаний сином час він разом зі своєю дружиною ОСОБА_251 приїхав до нотаріуса, офіс якої знаходиться в АДРЕСА_14 (номер не пам'ятає), в районі Південного залізничного вокзалу. Як прізвище нотаріуса, він не пам'ятає.

У нотаріуса в цей час знаходилось дуже багато людей (близько 20 чоловік), серед яких були сама нотаріус та його син ОСОБА_218 Більше нікого з присутніх в офісі нотаріуса він не знав.

Нотаріус надала йому на підпис близько 16-18 договорів купівлі-продажу земельних ділянок (скільки точно, пригадати не може), які він підписав як покупець. На момент підписання ним ці договори вже були підписані подавцями. В договорах купівлі-продажу продавцями виступало декілька осіб (скільки саме, він не пригадує). Їх прізвища він не пам'ятає. Чи були договори підписані особисто власниками земельних ділянок, які він купував, чи їх підписували особи, що діяли за довіреностями, він не звернув уваги. Також він не звернув уваги на те, яка площа земельних ділянок була вказана в цих договорах та яка їх вартість. Якою була загальна площа придбаних ним земельних ділянок, він також не знав і не знає дотепер.

Підписавши у нотаріуса договори купівлі-продажу земельних ділянок, він поїхав у своїх справах.

Після підписання ним договорів купівлі-продажу земельних ділянок він ніяких дій щодо їх оформлення не вчиняв. Цими питаннями займався його син ОСОБА_218 Державний акт на право приватної власності на придбану земельну ділянку він не отримував.

Обставини виділення в приватну власність земельних ділянок, на придбання яких ним укладено відповідні договори купівлі-продажу, йому невідомі.

Показаннями свідка ОСОБА_200, яка показала, що приватним нотаріусом вона працює з 1995 року. До цього вона працювала державним нотаріусом. В її обов'язки входить вчинення всіх нотаріальних дій згідно з чинним законодавством, крім видачі свідоцтва про право на спадщину та спадкової справи.

Для посвідчення договору купівлі-продажу земельної ділянки від продавця вимагається правовстановлюючий документ - державний акт на право власності на земельну ділянку, довідка з управління земельних ресурсів про відсутність обтяжень та обмежень по використанню земельної ділянки, висновок про експертну оцінку вартості земельної ділянки, якщо продавець перебуває у шлюбі - згода чоловіка (дружини), паспорт та довідка про присвоєння ідентифікаційного номеру. Від покупця вимагається паспорт, довідка про присвоєння ідентифікаційного номеру та, якщо він перебуває у шлюбі, згода чоловіка (дружини). Також вимагаються довіреності в разі, якщо сторони діють по довіреності.

Спочатку нотаріус для підготовки проекту договору отримує від сторін копії вказаних документів, а в момент посвідчення договору вимагаються оригінали документів.

В день підписання договору земельна ділянка перевіряється по базі „Інформюст" на відсутність арешту та заборони відчуження, перевіряються довіреності, а якщо сторони діють за дорученням, на предмет справжності, та чи не відмінена довіреність на час підписання договору. Візуально перевіряються надані документи на предмет підробки. Після цього договір надається для підпису сторонам.

Після підписання договору відомості про укладений договір вносяться в реєстр правочинів. Також при посвідченні договору оригінали всіх перелічених документів, крім паспорту і довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру, залишаються у нотаріуса в наряді „Договори відчуження земельних ділянок".

Також при посвідченні договору шляхом співбесіди перевіряється дієздатність сторін, задаються питання, з якою метою учасники з'явились до нотаріальної контори, чи бажають підписати документ, чи діють вони добровільно, без примусу, чи розуміють учасники нотаріальної дії її зміст.

30.07.07 в другій половині дня до неї приїхали ОСОБА_186 з дружиною ОСОБА_252 та чоловік на ім'я ОСОБА_189, а з ним ще два чоловіка, яких вона не знає і не звертала на них уваги, так як вони не були учасниками нотаріальних дій.

ОСОБА_186 передав їй копію паспорту, довідки про присвоєння кадастрового номеру, а ОСОБА_189 передав копії документів на три земельні ділянки, які були предметом договору, та довіреності від власників ділянок на ім'я ОСОБА_52

Вони домовились про зустріч для укладення договорів купівлі-продажу цих земельних ділянок на 8 год. 31.07.07. В цей же день її секретар ОСОБА_442. підготувала проекти договорів згідно з наданими документів.

Наступного дня, 31.07.07, о 8 год. ОСОБА_253 перевірила земельні ділянки на відсутність арештів та заборон, а довіреності від власників цих ділянок на предмет дійсності, і роздрукувала довідки про це. Приблизно о 9 год. 30 хв. прибули ОСОБА_186 з дружиною та ОСОБА_189.

ОСОБА_185 передав оригінали документів на земельні ділянки, власниками яких згідно з наданими документами були ОСОБА_60, ОСОБА_61 та ОСОБА_73, а саме акти на право власності на земельні ділянки, довіреності від ОСОБА_60, ОСОБА_61 та ОСОБА_73 на ім'я ОСОБА_52, висновки про обмеження (обтяження) по використанню земельних ділянок з Обухівського районного відділу земельних ресурсів, витяги про нормативну грошову оцінку земельних ділянок. Хто передав висновки про експертну оцінку земельних ділянок - чи ОСОБА_186, чи ОСОБА_189, вона не пам'ятає. ОСОБА_52 з ОСОБА_189 не приїжджав.

ОСОБА_253 відібрала від дружини ОСОБА_186 заяву про те, що вона не заперечує проти придбання чоловіком земельних ділянок, та надала для ознайомлення проекти договорів купівлі-продажу ОСОБА_186 з дружиною та ОСОБА_189. ОСОБА_185, почитавши договори, сказав, що ОСОБА_52 підпише їх після передачі коштів за вказані ділянки.

Після цього вони всі поїхали до КФ ВАТ „Банк Універсальний". З ОСОБА_189 їхали ще якісь люди на двох машинах. В банку їх зустріла заступник керуючого - ОСОБА_254, яка провела їх в окремий кабінет. Після цього вона запросила для підписання договору ОСОБА_186, а ОСОБА_189 привів ОСОБА_52

Вона перевірила паспорт та встановила особу ОСОБА_52, запитала його, чиї інтереси він представляє, з якого питання. ОСОБА_52 відповів, що він діє від імені ОСОБА_60, ОСОБА_61 та ОСОБА_73 на підставі довіреностей, та прибув для підписання договорів купівлі-продажу земельних ділянок, що належать цим громадянам. ОСОБА_186 та ОСОБА_52 підписали договори купівлі-продажу земельних ділянок, після чого ОСОБА_186 підписав договір іпотеки, а потім сторони розписались в реєстрі. ОСОБА_253 дала ОСОБА_52 зразок квитанції про сплату податку з фізичних осіб та сказала йому, щоб приніс копію квитанції після оплати. Після підписання договорів вона поїхала геть з банку, а ОСОБА_253 залишилась.

Після обіду 31.07.07 до неї в офіс знову приїхали ОСОБА_186 та ОСОБА_189. Чи приїжджав ОСОБА_52, вона не пам'ятає. Вона запитала, чи повністю проведений розрахунок за земельні ділянки. ОСОБА_185 та ОСОБА_186 відповіли, що повністю, і зауважень вони не мають. Після цього вона поставила свій підпис на договорах та в реєстрі. ОСОБА_253 видала ОСОБА_186 витяги з реєстру правочинів. Після цього ОСОБА_186 та ОСОБА_198 уїхали.

Через декілька днів, так як ОСОБА_52 не приніс квитанцію про сплату податку, вона передзвонила ОСОБА_186 з проханням нагадати останньому про необхідність сплати податку. Так як квитанції ОСОБА_52 так і не привіз, вона написала на його адресу лист про необхідність сплати податку. Після цього їй зателефонував ОСОБА_52 та спочатку здивувався, що податок не сплачений, і сказав, що податок повинна була сплатити якась фірма. Вона повідомила йому, що податок повинен сплатити він, після чого той пообіцяв заплатити. Потім вона ще раз дзвонила ОСОБА_52, і він знову обіцяв заплатити податок, але квитанцію так і не приніс.

15.12.07 ОСОБА_52 приніс їй квитанцію про сплату податку.

Показаннями свідка ОСОБА_253, яка показала, що на посаді секретаря-архіваріуса приватного нотаріуса ОСОБА_200 вона працює протягом трьох років. В її обов'язки входить підготовка документів, ведення архівних справ, консультація клієнтів.

30.07.07 до офісу нотаріуса ОСОБА_200 зателефонував ОСОБА_186 і сказав, що бажає оформити документи щодо купівлі-продажу земельних ділянок. Його запросили приїхати в офіс. ОСОБА_186 приїхав з чоловіком на ім'я ОСОБА_198, віком близько 35 років. Від ОСОБА_186 та ОСОБА_189 нотаріус отримала копії документів, а саме державних актів на право власності на землю, виданих на ім'я ОСОБА_60, ОСОБА_61 та ОСОБА_73, витяги про відсутність обтяжень та обмежень, висновки про грошову та експертну оцінку земельних ділянок, копії паспортів та довідок про присвоєння ідентифікаційних номерів, копії довіреностей від ОСОБА_60, ОСОБА_61 та ОСОБА_73 на ім'я ОСОБА_52 Після перегляду нотаріусом наданих копій наданих копій документів був призначений час підписання договорів на 8 год. 30 хв. 31.07.07.

Наступного дня до офісу нотаріуса ОСОБА_200 за адресою: АДРЕСА_1, приїхали ОСОБА_186 з дружиною та ОСОБА_189 з ОСОБА_52 Їм були надані для ознайомлення проекти договорів купівлі-продажу земельних ділянок, від дружини ОСОБА_186 відібрана заява про те, що вона не заперечує проти придбання своїм чоловіком земельних ділянок. Коли сторони вичитали договори купівлі-продажу земельних ділянок, ці договори були підписані обома сторонами. Нотаріусом ці договори не завірялись, в реєстр правочинів не вносились, в реєстрі сторони не розписувались, так як не був проведений розрахунок між сторонами.

Також ОСОБА_52 була видана квитанція на сплату з доходу фізичних осіб в розмірі 5%.

Перед підписанням договорів у осіб, які їх підписують, в тому числі і у ОСОБА_52, були перевірені паспорти, та дані з паспортів були внесені в реєстр нотаріальних дій. Вказані договори купівлі-продажу видаються в двох примірниках, один на бланку видається покупцю, а інший на простому аркуші залишається у нотаріуса. Продавцю примірник договору не видається.

Після цього ОСОБА_200 сказала їй, щоб вона їхала до банку з ОСОБА_52 і ОСОБА_189, так як в її автомобілі були зняті задні сидіння, але ОСОБА_189 сказав, що у нього повна машина, і з ним поїхати не вийде. Вона поїхала до КФ ВАТ „Банк Універсальний" в автомобілі ОСОБА_186, ОСОБА_200 на власному автомобілі, а ОСОБА_52 поїхав з ОСОБА_189.

Коли він з ОСОБА_186 та його дружиною приїхала до приміщення КФ ВАТ „Банк Універсальний" за адресою: м. Київ, вул. Волоська, 18/17, ОСОБА_189 та ОСОБА_52 вже були там і стояли курили біля входу. ОСОБА_200 приїхала відразу за ними.

Вони всі разом, в тому числі ОСОБА_189 та ОСОБА_52, зайшли в приміщення банку.

Вона взяла у охоронця в банку ключі від кабінету, де зазвичай оформляються нотаріальні дії, та почала готувати договір іпотеки на придбані ОСОБА_186 земельні ділянки. Разом з нею до кабінету зайшли ОСОБА_186, ОСОБА_189, ОСОБА_52 та ще якийсь чоловік, якого вона раніше не бачила. Приблизно через 5 хвилин зайшов хтось з керівників КФ ВАТ „Банк Універсальний", чи керуючий - ОСОБА_255, чи його заступник - ОСОБА_254, та спитали, чи підписані договори купівлі-продажу земельних ділянок. Вона відповіла, що договори підписані, і сказала ОСОБА_186, щоб йшов оформляти кредит. Після цього ОСОБА_186, ОСОБА_189, ОСОБА_52 та незнайомий їй чоловік вийшли з кабінету.

Приблизно за годину вона підготувала договір іпотеки. Вона дала вичитати проект договору юристу банку на ім'я ОСОБА_201, і після того, як та погодилась з текстом, покликала ОСОБА_186, якому також дала почитати цей договір. Коли останній почитав його, вона вивела договір на бланках (він укладається в трьох примірниках: сторонам та нотаріусу) та надала примірники договору ОСОБА_186 для підпису. Після цього вона занесла ці примірники договору заступнику керуючого банком ОСОБА_254. Після підписання сторонами договору іпотеки вона близько трьох годин чекала отримання ОСОБА_186 коштів від банку та проведення розрахунку. В цей час вона виходила покурити і бачила, що в банку знаходились ОСОБА_186 з дружиною, ОСОБА_189 та незнайомий їй чоловік. ОСОБА_185 спілкувався з ОСОБА_186, сидячи на дивані. Потім ОСОБА_189, незнайомий їй чоловік, ОСОБА_186 та його дружина стояли біля кас банку і щось робили. ОСОБА_242 виходив покурити. ОСОБА_52 весь час знаходився на вулиці.

Через деякий час до неї в кабінет зайшли ОСОБА_186, ОСОБА_242 та ОСОБА_52, які повідомили, що розрахунок проведений. ОСОБА_52 та ОСОБА_186 розписались в реєстрі. Після цього ОСОБА_186 сказав, що довирішує якісь питання і через хвилин 15 підвезе її в офіс.

Вона зібрала свої речі та приблизно через 15 хв. вийшла до автомобіля ОСОБА_186 ОСОБА_242, ОСОБА_52 та незнайомого їй чоловіка вона вже не бачила. Коли з банку вийшов ОСОБА_186, вони поїхали з ним та з його дружиною до офісу нотаріуса ОСОБА_200

Приблизно через 10 хв. після того, як вони приїхали в офіс нотаріуса ОСОБА_200, в офіс приїхав ОСОБА_242. Він про щось поговорив з ОСОБА_186 і поїхав геть. Вона видала ОСОБА_186 витяги з реєстру правочинів, нотаріус ОСОБА_200 підписала договори та проставила на них свою печатку.

Приблизно через місяць після цього, коли вона складала документи в архів, то побачила, що в договорах, підписаних ОСОБА_186 та ОСОБА_52, відсутня квитанція про сплату податку з доходів громадян. Вона зателефонувала ОСОБА_186, і той пообіцяв дізнатись телефон ОСОБА_52 через ОСОБА_189. Але через деякий час ОСОБА_186 передзвонив і сказав, що не може зв'язатись з ОСОБА_189. Тоді на адресу ОСОБА_52, вказану у договорі купівлі-продажу, був направлений лист про необхідність сплати податку.

Через деякий час ОСОБА_52 зателефонував ОСОБА_200 та сказав, що кошти повинна сплатити якась фірма. ОСОБА_200 роз'яснила йому про необхідність сплати податку та повідомила реквізити, за якими сплатити цей податок.

Приблизно через тиждень, як їй стало відомо від ОСОБА_200, ОСОБА_52 сплатив податок.

Показаннями свідка ОСОБА_188, яка показала, що період часу з жовтня 2006 року до 1 квітня 2008 року вона працювала консультантом у суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_187, який займався наданням інформаційно-консультаційних послуг у фінансовій сфері.

Одним з клієнтів ОСОБА_187 в 2007 році був ОСОБА_186 Останній звернувся до них з проханням посприяти йому в одержанні банківського кредиту на придбання землі. Нею було проаналізовано ринок банківських послуг у даній сфері і обрано оптимальний варіант одержання кредиту, який пропонував ВАТ „Банк Універсальний". Вона запропонувала ОСОБА_186 скористатися послугами з кредитування, які надавало ВАТ „Банк Універсальний", на що той погодився.

Після цього ОСОБА_186 надав їм пакет документів, необхідних для одержання банківського кредиту, а саме копію паспорта і ідентифікаційного коду, копію свідоцтва про шлюб, копію паспорта і ідентифікаційного коду дружини, копії документів на підтвердження фінансового стану позичальника (документи щодо статусу ОСОБА_186 та його дружини як суб'єктів підприємницької діяльності, документи про здавання в оренду автомобілів), копії документів по об'єкту застави (державні акти на право власності на землю, копії паспортних даних продавців земельних ділянок та копії довіреностей на право розпорядження земельними ділянками), тощо. Також ОСОБА_186 заповнив анкету-заяву на отримання кредиту в сумі 200000 доларів США для придбання земельних ділянок. Спочатку останній хотів взяти кредит на придбання чотирьох земельних ділянок, однак виявилось, що на одну з них відсутні якісь документи (які саме, вона не пригадує), тому було вирішено брати кредит на три ділянки. Суму кредиту, який він хотів одержати, а саме 200000 доларів США, ОСОБА_186 визначив самостійно.

Вона передала отримані від ОСОБА_186 копії документів у відділення ВАТ „Банк Універсальний", розташоване в м. Києві в районі масиву „Поділ" (точу адресу вона не пам'ятає).

Після цього близько двох тижнів тривав процес розгляду банком заявки ОСОБА_186 на видачу кредиту. При цьому було проведено незалежну експертну оцінку трьох земельних ділянок, які збирався купувати ОСОБА_186 Якою була вартість землі згідно з експертною оцінкою, вона не пам'ятає. За результатами розгляду заявки ОСОБА_186 кредитний комітет ВАТ „Банк Універсальний" прийняв рішення видати останньому кредит в сумі 200000 доларів США. Укладення угоди було призначене на 31.07.07.

Напередодні цієї дати, а саме 30.07.07 вона разом з ОСОБА_186 та менеджером ВАТ „Банк Універсальний" ОСОБА_256 їздила до офісу нотаріуса ОСОБА_200, яку визначив банк для посвідчення договорів купівлі-продажу земельних ділянок. Офіс нотаріуса знаходився в м. Києві по вул. Немировича-Данченка.

ОСОБА_186 надав нотаріусу документи, необхідні для укладення договорів купівлі-продажу земельних ділянок, а саме державні акти на право власності на землю та довіреності на право розпоряджатися земельними ділянками від імені їх власників. Чи оригінали цих документів надавав ОСОБА_186, чи копії, вона пригадати не може. При цьому крім них з ОСОБА_186 та ОСОБА_256 у нотаріуса в офісі нікого не було. Щоб ще хтось надавав нотаріусу якісь документи з приводу придбання ОСОБА_186 земельних ділянок, вона не бачила.

Наступного дня, 31.07.07 в ранковий час вона приїхала у відділення ВАТ „Банк Універсальний". Через деякий час до банку приїхав ОСОБА_186 та його дружина. З ними приїхали якісь незнайомі їй люди в кількості трьох чи чотирьох чоловік, які були на трьох автомобілях „БМВ Х5". Два з цих автомобілів були чорного кольору, а один сріблястого кольору.

Один з чоловіків, які приїхали на вказаних автомобілях, котрого звали ОСОБА_198 і про якого ОСОБА_186 говорив, що це саме він продає йому земельні ділянки, зайшов в приміщення банку і був присутній практично протягом всього часу оформлення документів.

Ще двоє чоловіків, які приїхали на автомобілях „БМВ Х5" періодично заходили в банк і виходили з нього.

Перебуваючи в приміщенні банку, а саме в холі, вони з ОСОБА_186 прочитали кредитний договір, після чого останній його підписав. Договір надавав на підпис менеджер відділення ВАТ „Банк Універсальний" ОСОБА_256, який після підписання його забрав.

Потім до банку приїхала помічник нотаріуса, яка зайшла в кабінет когось із працівників банку, де готувала договір іпотеки та інші документи щодо укладення договорів купівлі-продажу. До цього кабінету помічник нотаріуса запросила ОСОБА_186 Процес підготовки і підписання документів тривав близько години. Нотаріус ОСОБА_200 в приміщення банку не приїжджала.

Вона в кабінет, де знаходилась помічник нотаріуса, не заходила і перебувала в холі банку, періодично виходячи на вулицю.

Хто підписував договори купівлі-продажу земельних ділянок від імені продавців, вона не бачила, оскільки не звертала на це уваги.

Після підписання всіх необхідних документів ОСОБА_186 з дружиною пішли до каси банку, де отримали кредитні кошти в сумі 200000 доларів США. При цьому була присутня вона та і менеджер банку ОСОБА_256 Осіб, які приїжджали до банку на автомобілях „БМВ Х5" безпосередньо біля каси не було. Можливо, вони знаходились в холі банку, однак вона не звернула на це уваги.

Після отримання ОСОБА_186 в касі грошових коштів її місія була завершена, вона вийшла з приміщення банку і відразу поїхала по своїх справах. Процес передачі грошей продавцям земельних ділянок вона не бачила. Також вона не бачила, як особи, котрі приїжджали на автомобілях „БМВ Х5", виходили з банку.

Показаннями свідка ОСОБА_256 - спеціаліста з іпотечного кредитування ВАТ „Універсал Банк", який показав, що на займаній посаді він працює з квітня 2007 року. До його службових обов'язків відноситься прийняття документів від осіб, котрі бажають отримати кредит, передача цих документів службам, які приймають рішення про видачу кредиту, та видача кредитів після прийняття відповідного рішення всіма уповноваженими службами. Основним його завданням є пошук та залучення клієнтів.

В 2007 році ВАТ „Універсал банк" називався ВАТ „Банк Універсальний". Головний офіс банку знаходився в м. Києві по вул. Автозаводській, 54/12. Саме там знаходилось його робоче місце. Однак головний офіс кредити не видавав. Кредити видавались лише в двох київських відділеннях банку, одне з яких було розташоване по вул. Волоській, а інше десь на лівому березі Дніпра (де саме, він не пам'ятає).

В липні 2007 року до нього звернулась кредитний брокер ОСОБА_188 з питанням щодо отримання кредиту для ОСОБА_186 на придбання землі. Наскільки він пам'ятає, ОСОБА_186 збирався придбати 3 або 4 земельні ділянки, площею по 0,25 га кожна, розташовані в с. Підгірці Обухівського району. При цьому ОСОБА_188 надала йому копії документів ОСОБА_186 на отримання кредиту, а саме документів щодо майнового стану останнього. Однак цих документів було недостатньо. Тому він зв'язався з ОСОБА_186 і зустрівся з ним особисто. При цьому він отримав у останнього додаткові документи, необхідні для прийняття попереднього рішення про надання кредиту.

В якій сумі ОСОБА_186 хотів отримати кредит, він вже не пам'ятає. Однак, він повідомив останньому, що на придбання землі банк може видати кредит не більше ніж 200000 доларів США, на що той погодився. Після цього ОСОБА_186 заповнив заявку-анкету на отримання кредиту саме в такій сумі (а можливо, в сумі 199999 доларів США, щоб не перевищити ліміт).

Надані ОСОБА_186 документи він подав на розгляд у відділ кредитних ризиків ВАТ „Банк Універсальний". За результатами розгляду відділом ризиків документів останнього було надане попереднє погодження на видачу кредиту.

Документи щодо предмету застави ОСОБА_186 надав раніше. Серед цих документів були копії державних актів на право приватної власності на землю, витяги про нормативну грошову оцінку землі, довідки про наявність обмежень і обтяжень, копії паспортів власників земельних ділянок. Чи були надані останнім довідки про відсутність на земельних ділянках будівель і споруд, а також документи щодо сплати земельного податку, він не пригадує.

Після цього він замовив на фірмі „Сван консалтинг" оцінку трьох земельних ділянок, які збирався придбати ОСОБА_186 Однак він не пам'ятає, як саме він замовляв оцінку зазначених земельних ділянок, і припускає, що оцінку міг замовити сам ОСОБА_186. Три земельні ділянки, які збирався придбати ОСОБА_186, було оцінено на суму близько 2 млн. грн.

Після проведення експертної оцінки земельних ділянок документи на отримання ОСОБА_186 кредиту були передані до відділу банківської безпеки та до юридичного відділу. За результатами аналізу цих документів юридичний відділ та відділ банківської безпеки надали висновки про можливість видачі кредиту ОСОБА_186 на суму 199999 доларів США терміном на 336 місяців. Протокол засідання кредитного комітету з даного приводу не складався, тому що, наскільки він пам'ятає, на той момент процедура видачі кредитів цього не вимагала.

Після одержання погоджень на видачу кредиту він узгодив з ОСОБА_186 дату укладення угоди, а саме 31.07.07. Видавати кредит керівництво ВАТ „Банк Універсальний" вирішило у відділенні банку, розташованому в м. Києві по вул. Волоській, 18/17. При цьому він надав всі документи по ОСОБА_186 спеціалісту з кредитування ОСОБА_258 для підготовки кредитних договорів і видачі кредиту.

Напередодні дати укладення договорів вони разом з ОСОБА_188 та ОСОБА_186 поїхали до одного з акредитованих ВАТ „Банк Універсальний" нотаріусів, а саме до нотаріуса ОСОБА_200, яка перевірила всі документи, необхідні для укладення договорів купівлі-продажу земельних ділянок та договору іпотеки. Яким чином серед акредитованих банком нотаріусів була обрана саме ОСОБА_200, він вже точно не пригадує.

31.07.07 у відділенні ВАТ „Банк Універсальний" в м. Києві по вул. Волоській, 18/17, відбулося підписання договорів купівлі-продажу земельних ділянок та договору іпотеки. Він був присутній у відділенні під час цього процесу, однак не постійно, оскільки періодично відлучався у своїх справах.

Продавців земельних ділянок до банку приїхало три чи чотири чоловіка. Він їх не знає і до цього часу не бачив. Зовнішність їхню він також не запам'ятав. Пригадує лише, що вони приїжджали на трьох автомобілях „БМВ Х5" темного кольору.

Процес підписання договорів і видачі кредиту він не відслідковував. Цими питаннями займалась ОСОБА_258. Також він не бачив як ОСОБА_186 отримував гроші в касі і не бачив як останній розраховувався з продавцями. Кому саме передавав гроші ОСОБА_186, їй невідомо.

Зазначив, що він бачив, як ОСОБА_186 та продавці сиділи за столиком в холі банку, і хтось із них щось писав. Хто саме писав за столиком і що саме він писав, він не знає. Йому здалося, що це була якась розписка, однак він в цьому не впевнений.

Перевіряти законність правового статусу земельних ділянок, які придбав ОСОБА_186 за договорами 31.07.07, повинні були працівники служби банківської безпеки та юридичного відділу. Однак чи перевіряли вони ці питання, йому невідомо.

ОСОБА_186 грошей в якості часткового погашення кредиту банку не залишав, а забрав всю суму кредиту - 199999 доларів США.

Показаннями свідка ОСОБА_258, яка показала, що у ВАТ „Універсал Банк" вона працює з 20.10.06. Спочатку вона обіймала посаду провідного економіста Київської регіональної філії ВАТ „Банк Універсальний", а з липня 2007 року в ході реорганізації банку у ВАТ „Універсал Банк" перейшла на посаду спеціаліста по іпотечному кредитуванню Київського відділення №1. При реорганізації ВАТ „Банк Універсальний" у ВАТ „Універсал Банк" Київська регіональна філія була скасована, а замість неї було створене Київське відділення №1.

На даний час до її службових обов'язків входить консультування клієнтів, приймання від них документів для надання кредиту, підготовка кредитних справ до розгляду кредитним комітетом і безпосередньо проведення угод та видача кредитів. Її робоче місце знаходиться (і знаходилось раніше) у приміщенні Київського відділення №1 ВАТ „Універсал Банк" в м. Києві по вул. Волоській, 18/17.

Станом на теперішній час всі рішення щодо видачі кредитів приймаються кредитним комітетом головного офісу ВАТ „Універсал Банк". Однак в 2007 році, коли існувала Київська регіональна філія ВАТ „Банк Універсальний", рішення про видачу кредитів в сумі до 50000 доларів США приймалось кредитним комітетом регіональної філії. Рішення про видачу кредитів в сумі понад 50000 доларів США приймалось кредитним комітетом головного офісу банку.

В липні 2007 року спеціаліст по іпотечному кредитуванню головного офісу ВАТ „Банк Універсальний" ОСОБА_256 надав на попереднє погодження кредитному комітету Київської регіональної філії банку документи щодо надання кредиту в сумі 199999 доларів США клієнту ОСОБА_186 для придбання землі на території Київської області. Скільки саме землі хотів придбати ОСОБА_186 та де саме знаходилась ця земля, вона не знає. До складу кредитного комітету Київської регіональної філії ВАТ „Банк Універсальний" на той час входив директор філії, його заступник, юрисконсульт, спеціаліст з питань безпеки та начальники двох кредитних відділів. Кредитний комітет Київської регіональної філії, розглянувши представлені ОСОБА_256 документи, надав попереднє погодження на видачу ОСОБА_186 кредиту у заявленій сумі 199999 доларів США. Потім остаточне рішення про видачу цього кредиту було прийняте кредитним комітетом головного офісу ВАТ „Банк Універсальний".

Після прийняття рішення про видачу кредиту ОСОБА_256 узгодив дату та час укладення кредитного договору з позичальником та домовився про посвідчення необхідних документів з нотаріусом. Дата укладення договору була призначена на 31.07.07, про що ОСОБА_256 поставив її до відома.

31.07.07 близько 10 год. ОСОБА_186 приїхав в приміщення Київської регіональної філії банку по вул. Волоській, 18/17. З ким він приїхав, вона не пригадує. Пам'ятає, що в банк приїжджала також нотаріус ОСОБА_200 та її помічниця, прізвище якої вона не знає. Вона провела клієнта, продавців земельних ділянок (здається, їх було двоє), нотаріуса та її помічницю в окремий кабінет. Зовнішність продавців землі, які були присутні в цьому окремому кабінеті, вона не запам'ятала, і впізнати їх не зможе.

Вона надала на підпис клієнту підготовлений нею кредитний договір, а нотаріус підготувала договір іпотеки та договори купівлі-продажу землі. Після підписання клієнтом договору іпотеки та кредитного договору вона надала ці договори заступнику директора філії ОСОБА_201, яка підписала їх і скріпила відтиском печатки філії. Крім того, вона підготувала розпорядження на видачу готівки, яке надала на підпис заступнику директора філії ОСОБА_201, начальнику кредитного відділу обслуговування фізичних осіб ОСОБА_259 та головному бухгалтеру філії ОСОБА_260

Після підписання договору іпотеки, кредитного договору та розпорядження на видачу готівки вона надала ОСОБА_186 це розпорядження і провела його до каси для того, щоб він отримав свій кредит. Хоча, можливо, до каси клієнта проводила не вона, а ОСОБА_256 - цього вона точно не пам'ятає. Може сказати однозначно, що вона не бачила, як ОСОБА_186 отримував готівку в касі Київської регіональної філії ВАТ „Банк Універсальний". Взагалі коли вона проводить клієнтів до каси банку, то не чекає, поки вони одержать гроші, та не спостерігає за цим.

Також вона не бачила, як ОСОБА_186 розраховувався з продавцями землі, тому не може сказати, кому саме той давав гроші, і скільки.

Що робили ОСОБА_186 та люди, які приїжджали з ним, після того, як вона оформила кредитний договір та розпорядження на видачу готівки, їй невідомо, оскільки вона за ними не спостерігала.

Показаннями свідка ОСОБА_201, яка показала, що на посаді начальника Київського відділення №1 вона працює з 16 травня 2008 року. До цього з 2005 року вона працювала заступником директора Київської філії ВАТ „Банк Універсальний". В травні 2006 року ВАТ „Банк Універсальний" зазнав реорганізації і перетворився на ВАТ „Універсал Банк". Саме після реорганізації банку вона стала обіймати посаду начальника Київського відділення №1 ВАТ „Універсал Банк".

Станом на липень 2007 року у ВАТ „Банк Універсальний" існував наступний порядок надання іпотечних кредитів.

Київська філія банку мала право самостійно надавати кредити в сумі до 50 тисяч доларів США. Рішення про надання кредитів в сумі від 50 до 200 тисяч доларів США мав право приймати головний офіс ВАТ „Банк Універсальний", який знаходився в м. Києві по вул. Автозаводській. Кредити в сумі понад 200 тисяч доларів США могли видаватись лише в разі прийняття позитивного рішення за місцем реєстрації банку як юридичної особи, тобто в м. Львові.

Якщо клієнти, зацікавлені в одержанні кредиту, звертались в Київську філію ВАТ „Банк Універсальний", вони відбирали у них копії всіх необхідних документів, після чого направляли ці документи для розгляду в головний офіс, розташований в м. Києві по вул. Автозаводській. В головному офісі працювали так звані „мобільні агенти". Завданням мобільних агентів було залучення клієнтів та підготовка документації, необхідної для видачі кредиту. Після того, як мобільні агенти знаходили клієнтів і збирали весь пакет необхідних для видачі кредиту документів, ці документи розглядались начальником департаменту іпотечного кредитування головного офісу ВАТ „Банк Універсальний" ОСОБА_261 та начальником відділу ризиків департаменту іпотечного кредитування ОСОБА_262. Саме ці дві особи приймали рішення про видачу кредиту або про відмову у його видачі. Як правильно називався орган банку, до якого входили ОСОБА_261 та ОСОБА_262 і який приймав рішення про видачу кредиту, вона на даний час пригадати не може.

Після розгляду ОСОБА_261 та ОСОБА_262 документів щодо отримання кредиту і прийняття рішення про його видачу мобільні агенти передавали вже сформовану кредитну справу для видачі кредиту в їхню Київську філію, оскільки на території міста Києва та Київської області лише їхня філія могла безпосередньо видавати кредити.

Після надходження кредитної справи до Київської філії вона розглядалась їхнім кредитним комітетом. До складу кредитного комітету Київської філії ВАТ „Банк Універсальний" входив директор філії ОСОБА_263, вона, начальник відділу обслуговування корпоративних клієнтів ОСОБА_264, начальник відділу обслуговування індивідуальних клієнтів ОСОБА_259, начальник служби безпеки ОСОБА_265 та юрист ОСОБА_451.

Кредитний комітет Київської філії перевіряв відповідність кредитної справи регламенту банку (на предмет того, чи є в наявності всі необхідні документи), а також платоспроможність позичальника. Служба безпеки і юрист робили свої висновки з приводу доцільності видачі кредиту і правомірності всіх пов'язаних з цим процедур.

В кредитній справі повинні були бути такі документи: копія паспорта та довідки про присвоєння ідентифікаційного коду позичальника та його дружини (чоловіка); документи щодо його прибутків; анкета-заявка на оформлення кредиту; копії документів, які підтверджують право власності на належне позичальнику майно; в разі наявності у клієнта непогашених кредитів - копії всіх документів щодо погашення цих кредитів; копії документів щодо предмету іпотеки, тощо. Якщо предметом іпотеки є земля, то в кредитній справі повинні бути копії паспортних даних і довідок про присвоєння ідентифікаційного коду продавців землі; копії документів, які підтверджують право власності на земельні ділянки - державного акта на право власності на землю, договору купівлі-продажу землі, тощо; довідка органу земельних ресурсів про відсутність на земельній ділянці забудови; довідка про нормативну грошову оцінку земельної ділянки та висновок про незалежну експертну оцінку землі.

Після розгляду кредитної справи кредитним комітетом Київської філії та надання погодження на видачу кредиту мобільний агент узгоджує з позичальником дату та час укладення кредитного договору та договору іпотеки.

У обумовлений час клієнт приходить в банк, підписує кредитний договір, який готує працівник банку, котрий веде кредитну справу, після чого цей договір від імені банку підписує директор філії ОСОБА_263 або вона. Після підписання кредитного договору клієнт іде до нотаріуса, у якого підписує договір іпотеки, після чого з підписаним договором іпотеки повертається в банк. Договір іпотеки підписує від імені банку або начальник філії ОСОБА_263, або вона, після чого працівник банку, який веде кредитну справу, готує розпорядження про видачу кредиту. Дане розпорядження підписується виконавцем, начальником відділу продажу продуктів індивідуального бізнесу, начальником відділу кредитної адміністрації та керівником філії (або нею). Зазначене розпорядження передається в касу Київської філії, де позичальник безпосередньо отримує готівкові кредитні кошти.

Процес розрахунку між особою, яка отримує кредит, та продавцями майна, під заставу якого даний кредит одержується, працівниками банку не відслідковується.

З приводу обставин видачі кредиту ОСОБА_186 в сумі 199999 доларів США вона нічого конкретного сказати не може, оскільки підготовкою до видачі кредиту вона не займається і з ОСОБА_186 не спілкувалась. Цими питаннями займався мобільний агент головного офісу ВАТ „Банк Універсальний", прізвища якого вона не пам'ятає.

Від імені ВАТ „Банк Універсальний" договір іпотеки та кредитний договір з ОСОБА_186 від 31.07.07 підписано нею. Наскільки вона може судити, ці договори надала їй на підпис економіст відділу індивідуального бізнесу Київської філії ОСОБА_258 Однак конкретних обставин підписання цих договорів вона не пам'ятає.

При підписанні ОСОБА_186 договору іпотеки, кредитного договору та договорів купівлі-продажу земельних ділянок вона присутньою не була.

Договір іпотеки та договори купівлі-продажу земельних ділянок посвідчувались нотаріусом ОСОБА_200 Однак 31.07.07 нотаріус в банк не приїжджала, а натомість приїжджала її помічниця на ім'я ОСОБА_253. Наскільки вона пам'ятає, після підписання договорів купівлі-продажу земельних ділянок та договору іпотеки всі ці договори возили в нотаріальну контору, де нотаріус ОСОБА_200 їх посвідчувала і проставляла відтиски печатки.

Як ОСОБА_186 одержував в банку кредитні кошти в сумі 199999 доларів США, вона не бачила. Також вона не бачила процес розрахунку ОСОБА_186 з продавцями за придбані земельні ділянки.

Показаннями свідка ОСОБА_266 - генерального директора ТОВ „Сван Консалтинг", який показав, що на займаній посаді він працює з 2005 року. До його службових обов'язків відноситься здійснення загального керівництва фінансово-господарською діяльністю ТОВ „Сван Консалтинг". Їхнє підприємство займається оцінкою майна та майнових прав і має свідоцтво суб'єкта оцінювальної діяльності, видане Фондом державного майна України, а також ліцензію на право зайняття діяльністю щодо оцінки землі. Крім того, що він є генеральним директором ТОВ „Сван Консалтинг", він є також і співзасновником даного підприємства.

В березні 2007 року ТОВ „Сван Консалтинг" підписало договір про співробітництво з ВАТ „Банк Універсальний". З цього часу вони здійснюють оцінку майна, яке виступає предметом іпотеки при наданні цим банком іпотечних кредитів.

Замовлення на здійснення оцінки їм може надавати або ВАТ „Банк Універсальний", або безпосередньо клієнт банку, який бажає одержати кредит. При здійсненні банком замовлення на оцінку земельної ділянки їм електронною поштою направляється лист-замовлення та копія державного акта на право власності на землю. Якщо до них звертається безпосередньо клієнт банку, то з останнім укладається відповідний договір, клієнт надає копії своїх паспортних даних та довідки про присвоєння ідентифікаційного коду, а також державного акта на право власності на землю.

Згідно з договором про співробітництво між ТОВ „Сван Консалтинг" та ВАТ „Банк Універсальний" оцінка земельних ділянок ними повинна здійснюватись протягом двох днів.

Влітку 2007 року ТОВ „Сван Консалтинг" здійснило експертну оцінку трьох земельних ділянок, які збирався придбати ОСОБА_186 шляхом отримання для цього кредиту у ВАТ „Банк Універсальний". Хто звертався до їхнього підприємства з проханням здійснити оцінку цих земельних ділянок - чи банк, чи сам ОСОБА_186 - він не пригадує. Також він не може пригадати, якою була площа земельних ділянок, які збирався придбати ОСОБА_186

Після цього хтось з експертів ТОВ „Сван Консалтинг" виїхав на місце знаходження земельних ділянок, які підлягали оцінюванню, і оглянув їх. Всього на їхньому підприємстві на той час (як і тепер) працювало близько 30 чоловік. Хто саме виїжджав оглядати земельні ділянки ОСОБА_186, він не пригадує.

Потім було складено звіт про експертну оцінку земельних ділянок ОСОБА_186 На яку суму вони були оцінені, він не пам'ятає. Звіти про експертну оцінку майна ТОВ „Сван Консалтинг" складаються експертами фірми, однак підписуються лише ним, як генеральним директором і одночасно оцінювачем. Експерти, які складають звіти, їх не підписують. Тому хто саме з експертів складав звіти про експертну оцінку земельних ділянок для ОСОБА_186, він не пам'ятає.

Ліцензію Державного комітету України по земельних ресурсів на право здійснення діяльності щодо оцінки землі вони отримали, як йому здається, лише в жовтні 2007 року. Тобто, на момент проведення оцінки земельних ділянок, які збирався придбати ОСОБА_186, такої ліцензії у них не було. Тому ТОВ „Сван Консалтинг" уклало договір про співробітництво з ТОВ „Інтерколір" (директор ОСОБА_267.), згідно з яким ТОВ „Інтерколір", котре мало ліцензію на право здійснення оцінки землі, скріплювало своєю печаткою складені експертами ТОВ „Сван Консалтинг" звіти. При цьому до самого процесу оцінювання ТОВ „Інтерколір" ніякого відношення не мало. Роботу по оцінці землі і складанню звітів про оцінку проводили самостійно експерти їхнього підприємства. Директор ТОВ „Інтерколір" ОСОБА_267 лише переглядав звіт, перевіряючи його об'єктивність, і скріплював його своїм підписом та відтиском печатки.

Тому після складення звітів про експертну оцінку трьох земельних ділянок для ОСОБА_186 вони надали ці звіти директору ТОВ „Інтерколір" ОСОБА_267, який після їх перевірки підписав їх та скріпив відтиском печатки свого підприємства. Після цього вони або відправили звіти в банк, або передали їх ОСОБА_186 - цього він точно не пригадує.

Вартість земельних ділянок, які оцінюються їхнім підприємством, визначається на підставі вартості інших земельних ділянок, які мають схожі характеристики і які виставлені на продаж. Інформацію про вартість аналогічних земельних ділянок експерти ТОВ „Сван Консалтинг" отримують з електронної мережі „Інтернет", а саме з сайтів, де розміщуються оголошення про продаж нерухомості, таких як „Авізо", „Агент", „Благовіст", тощо. При цьому роздруківки оголошень з цих сайтів долучаються до звітів про експертну оцінку.

ОСОБА_186 він знає наглядно, оскільки близько трьох місяців тому той приїжджав до нього в офіс і пояснював, що одержав кредит у ВАТ „Банк Універсальний" для придбання землі, однак державні акти на право власності на землю, які були видані на придбані ним земельні ділянки, виявились підробними. До цього часу він з ОСОБА_186 знайомий не був. При проведенні оцінки земельних ділянок, які останній збирався купувати, влітку 2007 року, він з ним не спілкувався.

Щодо того факту, що згідно зі звітами ТОВ „Сван Консалтинг" про експертну оцінку земельних ділянок, які належали ОСОБА_60, ОСОБА_61 та ОСОБА_73, ринкова вартість кожної з цих ділянок складає 643875 гривень, і в той же час відповідно до звітів про експертну оцінку, складених ТОВ „Українська експертна група", ринкова вартість земельних ділянок, розташованих на території одного земельного масиву з земельними ділянками ОСОБА_60, ОСОБА_61 та ОСОБА_73, становить по 37875 гривень, повідомив. що він впевнений у об'єктивності і правильності звітів про експертну оцінку земельних ділянок, складених ТОВ „Сван Консалтинг". Він вважає, що вартість оцінки, вказана ТОВ „Українська експертна група", є суттєво заниженою.

Показаннями свідка ОСОБА_184 - приватного нотаріуса Обухівського районного нотаріального округу, яка показала, що довіреності на право розпорядження земельними ділянками, видані на ім'я ОСОБА_52 від імені наступних осіб: ОСОБА_53, ОСОБА_54, ОСОБА_55, ОСОБА_56, ОСОБА_57, ОСОБА_58, ОСОБА_59, ОСОБА_60, ОСОБА_61, ОСОБА_62, ОСОБА_63, ОСОБА_64, ОСОБА_65, ОСОБА_66, ОСОБА_67, ОСОБА_68, ОСОБА_69, ОСОБА_69, ОСОБА_70, ОСОБА_71, ОСОБА_72, ОСОБА_73, ОСОБА_74, ОСОБА_75, посвідчено нею.

Обставин посвідчення зазначених довіреностей вона не пам'ятає. Вона пересвідчилася в особах громадян, якими було видано посвідчені нею довіреності на право розпорядження земельними ділянками шляхом перевірки їхніх паспортів та довідок про присвоєння ідентифікаційного коду.

Вона може стверджувати категорично, що кожен з громадян, від імені яких видано зазначені вище довіреності на право розпорядження земельними ділянками, особисто був присутній у її офісі і особисто підписував посвідчену нею довіреність.

Вона пам'ятає, що до неї зателефонував хтось із її знайомих, які займаються землею (хто саме, пригадати не може), і попросив оформити декілька довіреностей на право розпорядження земельними ділянками на ім'я однієї особи. Вона погодилась. Після цього у один з днів в кінці 2006 року до неї в офіс прийшло близько 20 громадян, кожен з яких заявив, що бажає видати довіреність на право розпорядження земельною ділянкою на території Підгірцівської сільської ради. Перший з цих громадян (хто це був, вона на даний час не пригадує), приніс їй аркуш паперу, на якому було написано прізвище, ім'я та по-батькові повіреного (ОСОБА_52) і його домашня адреса. Чим був присутній при цьому сам ОСОБА_52, вона не пам'ятає. Однак жодними нормативно-правовими актами його присутність не вимагалася. Наступні громадяни, яким вона посвідчувала довіреності на ім'я ОСОБА_52, приходили і казали, що вони хочуть оформити довіреність на право розпорядження земельною ділянкою на ім'я того ж чоловіка, на ім'я якого вона вже посвідчувала довіреності, видані іншими особами. При цьому всі ці громадяни надавали їй свої паспорти, довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру та копії державних актів на право приватної власності на землю, виданих на їх ім'я.

В тому, що кожен з громадян, від імені яких нею було посвідчено довіреності на право розпоряджатися земельними ділянками, видані на ім'я ОСОБА_52, особисто надавав їй копію свого державного акта на право приватної власності на землю, вона цілком впевнена.

Також ще декілька осіб зверталось до неї з проханням оформити довіреності на право розпорядження земельними ділянками на ім'я ОСОБА_52 в інші дні.

Хто сплачував платежі за посвідчення зазначених вище довіреностей, вона пригадати не може. Пам'ятає лише, що вартість посвідчення певної кількості довіреностей була їй сплачена наперед, тобто до їх оформлення.

Показаннями свідка ОСОБА_183, яка показала, що є приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу. Довіреності на право розпорядження земельними ділянками, видані на ім'я ОСОБА_182 від імені наступних осіб: ОСОБА_88, ОСОБА_89, ОСОБА_90, ОСОБА_91, ОСОБА_92, ОСОБА_93, ОСОБА_94, ОСОБА_95, ОСОБА_96, ОСОБА_97, ОСОБА_98, ОСОБА_99, ОСОБА_100, ОСОБА_101, ОСОБА_102, ОСОБА_103, ОСОБА_104, ОСОБА_105, ОСОБА_106, ОСОБА_107, ОСОБА_108, ОСОБА_109, ОСОБА_110, ОСОБА_111, ОСОБА_112, ОСОБА_113, ОСОБА_114, ОСОБА_115, ОСОБА_116, ОСОБА_117, ОСОБА_268, ОСОБА_119, ОСОБА_269, ОСОБА_121, ОСОБА_270, ОСОБА_123, ОСОБА_124, ОСОБА_125, ОСОБА_126, ОСОБА_348 ОСОБА_127, ОСОБА_128, ОСОБА_129, ОСОБА_130, ОСОБА_131, ОСОБА_132, ОСОБА_133., ОСОБА_134, ОСОБА_135, ОСОБА_271, ОСОБА_136, ОСОБА_137, ОСОБА_138, ОСОБА_139, ОСОБА_140, ОСОБА_141, ОСОБА_142, ОСОБА_143, ОСОБА_144, ОСОБА_145, ОСОБА_272, ОСОБА_147, ОСОБА_148, ОСОБА_149, ОСОБА_150, ОСОБА_151, ОСОБА_152, ОСОБА_153, ОСОБА_154, ОСОБА_155, ОСОБА_144, ОСОБА_156, ОСОБА_157, ОСОБА_158, ОСОБА_159, ОСОБА_160, посвідчено нею.

Як правило, коли оформляються довіреності відразу на значну кількість осіб, то про це попередньо домовляються по телефону. В грудні 2006 року (напередодні оформлення першої групи довіреності, яке відбулося 08.12.06) їй зателефонував на робочий телефон незнайомий чоловік і домовився про зустріч. Звідки цей чоловік дізнався її номер телефону, їй невідомо, проте вона може припустити, що з комп'ютерної мережі „Інтернет".

У обумовлений час до неї в офіс, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_2, прийшов чоловік, який представився ОСОБА_143.

ОСОБА_185 повідомив, що йому потрібно посвідчити значну кількість довіреностей на право розпорядження земельними ділянками, розташованими на території Підгірцівської сільської ради Обухівського району. Скільки саме довіреностей необхідно було посвідчити, він точно не називав, але як виявилось в подальшому, їх було понад 70 штук. При цьому всі довіреності повинні були бути видані на ім'я однієї особи, дані якої їй надав ОСОБА_143. Цією особою був ОСОБА_182. ОСОБА_198 надав їй копію паспорта останнього, чи просто написав його паспортні дані, вона на даний час не пригадує. Згідно з положеннями чинного на той період (як і на даний час) законодавства, перевірка паспортних даних особи, на яку видається довіреність, до обов'язків нотаріуса не входить.

Після цього вони з ОСОБА_198 узгодили час, коли до неї повинні були приходити люди, від імені яких вона мала посвідчувати довіреності. Вони домовились розділити цю роботу на декілька етапів і обслуговувати приблизно по 20 чоловік за один день.

Після цього у призначені дні до неї приходили громадяни, які видавали довіреності на право розпорядження земельними ділянками на ім'я ОСОБА_182 Цих громадян приводив або ОСОБА_198, про якого вона показала вище, або інший молодий чоловік, який представився ОСОБА_151.

ОСОБА_242 та ОСОБА_151 були присутні у неї в офісі одночасно. Вони показували їй оригінали державних актів на право приватної власності на землю, видані на ім'я тих осіб, котрі видавали довіреності на право розпорядження земельними ділянками, однак перевірка законності цих актів не входить до обов'язків нотаріуса при посвідченні довіреностей. З наданих їй оригіналів державних актів на право приватної власності на землю вона зробила собі копії.

При посвідченні нею довіреностей на право розпорядження земельними ділянками ОСОБА_242 та ОСОБА_151 постійно спілкувались з кимось по мобільних телефонах, узгоджуючи та координуючи свої дії. З цього у неї склалося враження, що вони не є першими організаторами процесу переоформлення землі, а лише виконують технічні функції.

Крім того, при посвідченні нею зазначених вище довіреностей до неї в офіс приходив ще якийсь чоловік, ні імені, ні прізвища якого вона не знає, який спілкувався з ОСОБА_242 та ОСОБА_151 з приводу оформлення довіреностей.

ОСОБА_189 вона дізналась, що вони вже звертались до якогось нотаріуса (як їй здається, в м. Обухові) з проханням посвідчити ті довіреності, які були посвідчені нею, але потім або самі відмовились від послуг попереднього нотаріуса, або нотаріус їм відмовив через велику завантаженість. Крім того, вона звернула увагу на те, що ОСОБА_189 проявляв суттєву обізнаність щодо порядку здійснення нотаріальних дій (зокрема, посвідчення довіреностей) та переліку необхідних при цьому документів.

У всіх громадян, які видавали довіреності на право розпорядження земельними ділянками на ім'я ОСОБА_182, вона перевіряла оригінали паспортів і довідок про присвоєння ідентифікаційних номерів та робила собі копії цих документів.

Однак згідно з Інструкцією про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріус при посвідченні довіреностей повинен зберігати копії лише довідок про присвоєння ідентифікаційних номерів довірителів. Обов'язку зберігання копій паспортів нічим не передбачено. Тому з числа осіб, які видали посвідчені мною довіреності на право розпорядження земельними ділянками, у неї лише частково збереглися копії ідентифікаційних номерів і паспортів, а в інших випадках лише копії ідентифікаційних номерів.

Копії паспортів частини з зазначених вище осіб, як і копії всіх наданих їй ОСОБА_189 та ОСОБА_151 державних актів на право приватної власності на землю вона вилучила зі свого архіву, оскільки при формуванні архіву за кожен аркуш, що в нього входить, необхідно окремо платити архіваріусу. Тому всі ті документи, необхідність зберігання яких не передбачена нормативно-правовими актами, нею з архіву були вилучені. Залишила вона лише ті копії паспортів, які були зроблені на одному аркуші з ідентифікаційними номерами.

При посвідченні довіреностей на право розпорядження земельними ділянками вона роз'яснювала громадянам, котрі їх видавали, зміст вчинюваної ними дії.

Вона пересвідчилася в особах громадян, від імені яких нею було посвідчено довіреності на право розпорядження земельними ділянками, видані на ім'я ОСОБА_182, шляхом перевірки їхніх паспортів та довідок про присвоєння ідентифікаційного номера.

Вона може стверджувати, що кожен з громадян, від імені яких видано зазначені вище довіреності на право розпорядження земельними ділянками, особисто був присутній у Вашому офісі і особисто підписував посвідчену нею довіреність. Винятком можуть бути лише ті випадки, якщо хтось з осіб, котрі видавали довіреності на ім'я ОСОБА_182, пред'явив їй підробні паспорт та ідентифікаційний код.

За посвідчення довіреностей були стягнуті всі необхідні платежі в сумі близько 20-30 грн. за одну довіреність. За посвідчення зазначених вище довіреностей їй заплатив ОСОБА_189. Після їх посвідчення вона пропонувала довірителям отримати довіреності і сплатити вартість їх посвідчення. Однак люди, від імені яких нею було посвідчено довіреності, посилались на ОСОБА_189, який особисто сплачував вартість їх посвідчення та отримував довіреності на руки.

Показаннями свідка ОСОБА_215, яка показала, що приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу вона працює протягом останніх 5 років. Її офіс знаходиться в АДРЕСА_3.

У неї є знайомий ОСОБА_218, який часто звертається до неї з питаннями щодо вчинення нотаріальних дій.

На початку червня 2007 року ОСОБА_218 зателефонував їй і запитав, чи може вона посвідчити договори купівлі-продажу. Вона відповіла, що при наявності всіх необхідних документів вона може це зробити. При цьому ОСОБА_218 не повідомляв, які саме договори їй необхідно посвідчити, а лише сказав, що їх буде дуже багато. Вона запропонувала йому привезти йому документи, щоб вона їх оглянула, і вони визначились з приводу того, чи можливо посвідчувати необхідні договори.

В той же день ОСОБА_218 привіз їй близько 100 (скільки саме, точно пригадати не може) оригіналів державних актів на право власності на землю, та пакет документів, необхідних для укладення договорів купівлі-продажу. Так, до кожного державного акта на право власності на землю був в наявності витяг про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, довідка про наявність обтяжень і обмежень, звіт про експертну оцінку вартості земельної ділянки, а також довіреність на право розпорядження земельною ділянкою від імені її власника. Всі документи були в оригіналах. Довіреності від імені всіх власників земельних ділянок були видані на двох осіб, однак їх прізвища вона на даний час не пригадує.

Таким чином, ОСОБА_218 надав їй повний пакет документів, необхідних для укладення договорів купівлі-продажу. Вона повідомила останньому, що в разі наявності цільового призначення землі „для будівництва і обслуговування житлових будинків", яке було вказано в державних актах на право власності, угоди її купівлі-продажу обкладаються податковими зобов'язаннями. При цьому вона запитала, хто буде покупцями земельних ділянок, на що він відповів, що це питання вирішується. Також ОСОБА_218 попросив її оформити договори купівлі-продажу у найкоротші терміни. Вона відповіла, що для цього їй потрібно набрати текст договорів, а також визначитись з покупцями і надати їй копії їх паспортних даних та довідок про присвоєння ідентифікаційного коду.

ОСОБА_218 залишив їй всі принесені ним документи, після чого вони з її помічником ОСОБА_273 почали готувати текст договорів купівлі-продажу земельних ділянок.

Через декілька днів ОСОБА_218 привіз їй копії паспортних даних та довідок про присвоєння ідентифікаційного коду покупців земельних ділянок. Покупцями виступало шестеро осіб, а саме ОСОБА_214, ОСОБА_219, ОСОБА_221, ОСОБА_213, ОСОБА_220 і ОСОБА_87 Яку кількість ділянок купував кожен з них, вона не пригадує.

При цьому ОСОБА_218 розклав державні акти на право власності на землю у різні стопки, які призначались кожному з покупців. У процесі розкладання державних актів приймав участь ОСОБА_185, з яким (як і з ОСОБА_218) вона була знайома раніше. При цьому у ОСОБА_185 і ОСОБА_218 була якась схема розташування земельних ділянок, і, наскільки вона зрозуміла, останні групували державні акти на право власності на землю для кожного покупця по „масивах". Чи приймав участь в рокладуванні державних актів по „масивах" хто-небудь крім ОСОБА_218 та ОСОБА_185, вона не пригадує.

Після розкладення державних актів на право власності на землю для кожного покупця почалося оформлення договорів купівлі-продажу.

Оформлення договорів купівлі-продажу відбувалось наступним чином.

Спочатку вона перевіряла наявність заборон на відчуження земельних ділянок, податкових застав щодо продавця і покупця, справжність довіреностей, після чого роздруковувала на спеціальному бланку договори купівлі-продажу. У разі необхідності відбиралась згода подружжя покупця на придбання земельної ділянки.

Потім до неї приїжджали покупці і особи, які діяли по довіреностях від імені власників земельних ділянок. Представники власників, які виступали як продавці, а також покупці підписували договори купівлі-продажу в двох примірниках, і розписувались в реєстрі вчинення нотаріальних дій напроти записів про посвідчення договорів купівлі-продажу. При підписанні договорів вона перевіряла особисті документи осіб, які їх підписували. Договори купівлі-продажу забирали ОСОБА_218 та ОСОБА_185 Хто з них скільки договорів забрав, вона сказати не може.

Оформлення договорів купівлі-продажу земельних ділянок зайняло близько 3-4 днів.

За кожен посвідчений нею договір було стягнуто плату, що дорівнює ставці державного мита в сумі, що дорівнює 1% від експертної оцінки вартості земельної ділянки (стягується або з покупця, або з продавця, в залежності від їхньої спільної домовленості), податок на прибуток в сумі, що дорівнює 5% від експертної вартості земельної ділянки (стягується з представника продавця) та винагорода за послуги нотаріуса в сумі близько 500 гривень (стягується з продавця або покупця, також в залежності від їхньої спільної домовленості). Реквізити на сплату всіх цих платежів вона надала ОСОБА_218, оскільки саме з ним вона домовлялась про посвідчення договорів купівлі-продажу. Однак хто саме сплачував вказані кошти, їй невідомо. Хто надав їй копії погашених квитанцій про сплату всіх платежів, вона не пам'ятає.

Процес розрахунків між представниками продавців і покупцями вона не бачила, і з приводу проведення розрахунку за придбану землю їй нічого невідомо. В її присутності ніхто нікому гроші не передавав.

З ОСОБА_46 та ОСОБА_5 вона не знайома.

Під час посвідчення зазначених вище договорів купівлі-продажу земельних ділянок крім покупців, представників власників, ОСОБА_218 та ОСОБА_185 в її офісі нікого не було.

Хто привозив до її офісу покупців земельних ділянок та представників їх власників, їй невідомо. Наскільки вона пригадує, в офіс вони заходили самі.

Показаннями свідка ОСОБА_267, який показав, що з 1993 року він є директором ТОВ „Інтерколір", основним видом діяльності якого є оцінка майна. В 2007 році між ТОВ „Інтерколір" та ТОВ „Сван Консалтинг" було укладено угоду про співробітництво в сфері оцінки землі та використання ліцензії на право проведення робіт з земельними ділянками.

В подальшому всю роботу по оцінці землі проводило ТОВ „Сван Консалтинг", а їхнє підприємство перевіряло складені звіти. Після вивчення він їх підписував і скріплював відтиском печатки.

Показаннями свідка ОСОБА_274, який показав, що на посаді начальника управління земельних ресурсів в Обухівському районі він працював з 19.07.06. До цього часу він працював начальником Обухівського районного відділу земельних ресурсів.

В державних актах на право власності на землю серії НОМЕР_10-НОМЕР_11, НОМЕР_12-НОМЕР_55, НОМЕР_56-НОМЕР_57 його підпису немає. Другі примірники державних актів на право власності вказаних вище серій та номерів були передані до управління земельних ресурсів в Обухівському районі з Обухівського районного відділу Київської регіональної філії Центру ДЗК для зберігання у відповідності до Інструкції про порядок складання, видачі і зберігання державних актів.

Коли він був призначений на посаду начальника Обухівського районного відділу земельних ресурсів, то печатку відділу від попереднього керівника (ОСОБА_180 - прим. слідчого) не отримував. Де знаходиться печатка на даний час, інформацією він не володіє. Він навіть подав заяву до прокуратури Обухівського району з вимогою встановити місцезнаходження печатки.

Приблизно з середини жовтня 2006 року відділ земельних ресурсів користувався дублікатом печатки. Враховуючи те, що змінено назву органу - на управління земельних ресурсів в Обухівському районі, то вони на даний час використовують нову печатку - управління земельних ресурсів в Обухівському районі.

Показаннями свідка ОСОБА_190, який показав, що працював директором ТОВ „Земельно-кадастровий офіс"з 08.02.07. Його обов'язки передбачені в статуті даного підприємства.

Всі факти, викладені в заяві від 28.08.07, адресованій до прокуратури, він повністю підтверджує.

Начальник управління земельних ресурсів в Обухівському районі направив йому листа про те, що ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" не прозвітувало про використання бланків державних актів на право власності на землю в кількості 237 штук серії НОМЕР_58 та НОМЕР_56-НОМЕР_59.

Після проведеної на підприємстві службової перевірки він прийшов до висновку, що вказані вище бланки державних актів на право власності на землю серії НОМЕР_58 та НОМЕР_56-НОМЕР_59 були отримані у вересні 2006 року колишнім директором ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" ОСОБА_5 за довіреностями, які належним чином були оформлені і були видані особисто ОСОБА_5 з його підписом в журналі реєстрації довіреностей.

Також особистий підпис останнього значився в накладних Обухівського районного відділу земельних ресурсів про отримання чистих (незаповнених) бланків державних актів на право власності на землю 4 та 18 вересня 2006 року.

В Обухівському районному відділі Київської регіональної філії Центру ДЗК йому повідомили, що ці бланки дійсно оформлені та зареєстровані на громадян в кількості приблизно 125 чоловік, на земельний масив, площею 31,25 га, на території Підгірцівської сільської ради Обухівського району.

При цьому в державних актах на право власності на землю було вказано, що вони видані на підставі на підставі рішення 19 сесії Підгірцівської сільської ради 24 скликання від 20.01.05 і надані для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд. Йому як фахівцю землевпорядної справи достеменно відомо, що прийняття такого рішення не входить до компетенції сільських рад.

Крім того, звертає увагу слідства на те, що ніхто із громадян, відомості про яких містяться на зазначених вище 125 бланках не був офіційним замовником виконання даного виду робіт (тобто, укладання договорів, фінансування робіт, тощо) у підприємства ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" в даний період.

Також його здивував той факт, що ці бланки посвідчені колишнім в.о. начальника Обухівського районного відділу земельних ресурсів ОСОБА_180, який звільнився із займаної посади 30.08.06, а чисті (незаповнені) бланки державних актів були отримані особисто ОСОБА_5 у вересні 2006 року і зареєстровані в Обухівському районному відділі Київської регіональної філії Центру ДЗК в кінці жовтня 2006 року.

Після цього він зрозумів, що в котрий раз він став свідком незаконної „злочинної" оборудки із землею, а з державної власності було викрадено землю, вартість якої на сьогодні сягає десяти мільйонів доларів США.

Також поставив слідство до відома про те, що при звільненні з посади директора ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" ОСОБА_5 в категоричній формі відмовився підписувати будь-які акти приймання-передачі основних засобів та матеріальних цінностей йому, як новому директору підприємства.

Виходячи з того, що ОСОБА_5 викрадено бланки державних актів на право власності на землю з їхнього підприємства, чим завдано значних матеріальних збитків, а у держави викрадено земель, площею понад 30 га, він звернувся з заявою до прокуратури Обухівського району про порушення кримінальної справи щодо ОСОБА_5 за ознаками злочинів, передбачених ст.ст. 185 та 191 КК України.

Той факт, що відповідно до направленої ним в прокуратуру Обухівського району ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" заяви №82 від 28.08.07 станом на 24.07.07 ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" не було надано до Обухівського районного відділу земельних ресурсів звіт про використання 237 бланків державних актів на право приватної власності на землю серії НОМЕР_60-НОМЕР_59, НОМЕР_61-НОМЕР_62, однак загальна кількість бланків державних актів на право приватної власності на землю під такими номерами становить 239 шт., пояснюється механічною помилкою. Насправді за жоден з отриманих 239-ти бланків державних актів серії НОМЕР_60-НОМЕР_59, НОМЕР_61-НОМЕР_62 ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" звіту до Обухівського районного відділу земельних ресурсів не подало.

Жодного невикористаного бланку державного акту на право приватної власності на землю при його вступі на посаду директора ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" від колишнього директора ОСОБА_5 він не отримував. На підприємстві при його призначенні на посаду директора невикористані бланки державних актів на право приватної власності на землю були відсутні.

На момент його вступу на посаду директора ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" на підприємстві залишалась якась комп'ютерна техніка. Однак скільки саме комп'ютерів було в ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" на момент його приходу на посаду директора, він не пригадує. На даний час всі комп'ютери, які залишились після звільнення колишнього директора ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" ОСОБА_5, зберігаються на підприємстві, однак працівники ТОВ на них не працюють. Робота ведеться на нових комп'ютерах, які були придбані вже після його призначення на посаду директора.

Нічого конкретного з приводу обставин складання та видачі 124 завідомо неправдивих державних акти на право приватної власності на землю, про які йдеться у його заяві до прокуратури Обухівського району, йому невідомо.

Як так трапилось, що бланки державних актів на право приватної власності на землю серії НОМЕР_60-НОМЕР_59 згідно з накладною №26 були отримані директором ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" ОСОБА_5 13.09.07 на підставі накладної від 18.09.07, йому невідомо. Може припустити, що або в накладній, або в довіреності дата вказана помилково.

Звіти про використання бланків державних актів на право приватної власності на землю до Обухівського районного відділу земельних ресурсів здаються в електронному вигляді разом з технічною документацією по виготовленню державних актів на право приватної власності на землю. В подальшому районний відділ земельних ресурсів направляє звіти з технічною документацією до Київського обласного головного управління земельних ресурсів, де технічна документація проходить державну землевпорядну експертизу.

Його ж показаннями по епізоду заволодіння земельним масивом 8 га. Зокрема, він пояснював, що у 1996 році після закінчення навчання в Національному аграрному університеті і отримання вищої освіти за спеціальністю "землевпорядкування" він був прийнятий на роботу до Обухівського районного відділу земельних ресурсів на посаду інженера.

У 2002 році він був призначений виконуючим обов'язки начальника Обухівського районного відділу земельних ресурсів. Зазначену посаду він обіймав до 2003 року, після чого звільнився за власним бажанням.

У лютому 2007 року він увійшов до складу засновників ТОВ "Земельно-кадастровий офіс", придбавши у гр. ОСОБА_238 її частку у статутному фонді товариства. В той час до складу засновників увійшов ще один чоловік, прізвище, ім'я та по батькові якого він відмовляється повідомляти на підставі ст. 63 Конституції України. В подальшому склад засновників ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" також змінювався, однак у який час і яким чином, він не пам'ятає. В даний час він також являюся засновником ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" і володіє часткою у статутному фонді в розмірі 25 відсотків.

Із ОСОБА_44 він знайомий приблизно із 2000 року. За яких обставин він із ним познайомився, не пам'ятає. Щодо його особистих відносин із ОСОБА_44 він відмовляюся давати покази на підставі ст. 63 Конституції України.

Із ОСОБА_46 і ОСОБА_223 він взагалі не знайомий. Візуально він знає, як виглядає ОСОБА_46, однак із ним не спілкувався, і взагалі ніяких відносин не підтримував. ОСОБА_228 він взагалі не знає.

Увійшовши у лютому 2007 року до складу засновників ТОВ "Земельно-кадастровий офіс", ним були встановлені факти розтрати товаро-матеріальних цінностей товариства. У той момент була проведена інвентаризація товаро-матеріальних цінностей, а також аудиторська перевірка, якою установлені факти безпідставної безоплатної передачі комп'ютерної техніки на адресу інших фірм, один ноутбук був безпідставно перееданий ОСОБА_46 Також на підприємстві рахувалися робітники, які у дійсності там не працювали, наприклад ОСОБА_46, ОСОБА_275. Зазначені особи не працювали фактично в товаристві, однак на папері числились робітниками і отримували заробітну плату.

Також Були виявлені випадки безпідставного витрачання грошових коштів із рахунків товариства.

Всі виявлені порушення вчинені в той час, коли посаду директора ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" займав ОСОБА_5.

За допущену розтрату майна товариства у лютому 2007 року ОСОБА_5 відповідно до рішення зборів засновників товариства був звільнений із посади директора. Рішенням зборів засновників на посаду директора ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" був призначений він (ОСОБА_190.).

Він працював на посаді директора товариства приблизно 1 рік. Із зазначеної посади звільнився за власним бажанням приблизно влітку 2008 року. Після цього він в ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" не працював, хоча залишався засновником вказаного товариства.

Приблизно у лютому 2007 року ОСОБА_44, який також входив до складу засновників ТОВ "Земельно-кадастровий офіс", запропонував придбати у нього земельні ділянки площею 4 га, які розташовані на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області. ОСОБА_44 сказав, що це його земля. Оскільки в той час проходило підвищення цін на земельні ділянки, він погодився на пропозицію ОСОБА_44 щодо придбання запропонованих ним земельних ділянок.

Запропоновану ОСОБА_44 земельну ділянку він не оглядав.

На запитання, по якій ціні він погодилися придбати у ОСОБА_44 запропоновану ним земельну ділянку площею 4 га, ОСОБА_190 відмовився відповідати, посилаючись на ст. 63 Конституції України.

На запитання, із якою метою він вирішив придбати земельну ділянку, ОСОБА_190 відповів, що йому так захотілося, він вважає це питання не коректним, таке було його бажання.

На запитання, у кого саме він придбав земельні ділянки площею 4 га на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області, у ОСОБА_44 чи у інших осіб, якщо інших, то у кого сааме, ОСОБА_190 відповів, що він не знає, в договорах все написано, визначено договорами.

На запитання, чи було йому відомо, що на момент пропозиції ОСОБА_44 та на момент укладання договорів купівлі-продажу земельних ділянок, вказані земельні ділянки належать не ОСОБА_44, а іншим особам, ОСОБА_190 відповів, що його це не цікавило. Його цікавило лише те, що були всі документи, необхідні для укладання договорів купівлі-продажу земельних ділянок, а також нотаріального посвідчення цих договорів.

Обставин укладання договорів купівлі-продажу земельних ділянок він не пам'ятає. Посилаючись на ст. 63 Конституції України він відмовляється від дачі показів щодо обставин укладання договорів купівлі-продажу земельних ділянок загальною площею 4 га. на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області.

Ознайомившись із договорами купівлі-продажу земельних ділянок від 23 лютого 2007 року, укладеними між ним з одного боку та гр. ОСОБА_28, ОСОБА_22, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_31, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_23, ОСОБА_32, ОСОБА_33, ОСОБА_39, ОСОБА_40, ОСОБА_24, ОСОБА_34, ОСОБА_25, ОСОБА_26, він (ОСОБА_190) пояснив, що підписи в графі "покупець" на представлених для ознайомлення договорах виконані ним особисто.

У ході допиту ОСОБА_190 оголошені покази свідка ОСОБА_192, який із приводу дарування на його адресу земельної ділянки пояснив дослівно наступне: "Приблизно через 3 дні мені на мобільний телефон зателефонував чоловік, який представився ОСОБА_190, який запропонував мені зустрітися і узгодити питання про вартість земельної ділянки. Як вияснилося, зазначеним чоловіком був ОСОБА_190. Ми зустрілися із ним у ресторані по вул. Пушкінській у м.Київ. Назву ресторану я не пам'ятаю. Ресторан для зустрічі запропонував ОСОБА_190. При цій зустрічі був присутній і ОСОБА_44. ОСОБА_190 мені представив ОСОБА_44 як свого близького друга. Земельна ділянка, яка мене цікавила, загальною площею 8 га. була порівну розподілена між ОСОБА_190 і ОСОБА_44. У них у кожного у власності було по 4 га. Тобто земельні ділянки по 4 га. продавав як ОСОБА_190, так і ОСОБА_44. Під час зустрічі ми стали торгуватися з приводу земельної ділянки і ми зійшлись на вартості 3100 доларів за сотку. Загальна вартість земельної ділянки мала бути 2480000 доларів США".

На запитання, чи підтверджує він вище наведені покази ОСОБА_192, ОСОБА_190 відповів, що із ОСОБА_192 він підтрумує дружні відносини. Земельну ділянку він подарував на адресу ОСОБА_192 за власним бажанням на підставі договору дарування. Ніяких грошових коштів від ОСОБА_192 він не отримував. На вул. Пушкінській знаходиться ресторан "Абсолют", який належить йому. ОСОБА_192 не один раз заходив до вище вказаного належного йому ресторану. Із ОСОБА_192 з приводу земельних ділянок за участю ОСОБА_44 він жодного разу переговорів не проводив. Щодо інших обставин з приводу оголошених йому показів ОСОБА_192 він відмовляється давати покази на підставі ст. 63 Конституції України.

У ході допиту ОСОБА_190 оголошені наступні покази свідка ОСОБА_192 (дослівно): "17 серпня 2007 року я разом із ОСОБА_191, ОСОБА_190, ОСОБА_44 та його дружиною прибули до офісу приватного нотаріуса ОСОБА_276, який знаходиться по АДРЕСА_12 У нотаріуса ОСОБА_276 ми уклали договір дарування земельної ділянки площею 4 га., яка знаходиться на території Старобезрадичівської сільської ради від ОСОБА_44 на адресу ОСОБА_191 Після укладення зазначеного договору я, ОСОБА_159, ОСОБА_190 і ОСОБА_44 із дружиною поїхали до АКБ "Національний кредит", де ОСОБА_191 отримав кредитні грошові кошти у сумі 1800000 доларів США готівкою. Вказані грошові кошти забрав ОСОБА_190 Після цього ОСОБА_190 із ОСОБА_44 і дружиною поїхали, а я із ОСОБА_191 залишилися для оформлення документів, пов'язаних із отриманням кредиту".

На запитання, чи підтверджує він покази ОСОБА_192, ОСОБА_190, відповів, що був присутній при укладанні договору дарування земельної ділянки ОСОБА_44 на адресу ОСОБА_192 Він був при цьому присутній тому, що ОСОБА_44 не знайомий із ОСОБА_192 Ніяких грошових коштів ні від ОСОБА_192, ні від ОСОБА_191 він не отримував. Щодо інших обставин, які торкаються оголошених показів, він відмовляється давати покази на підставі ст. 63 Конституції України.

У ході допиту ОСОБА_190 оголошено наступні покази свідка ОСОБА_192 (дослівно): "Оформлення належної ОСОБА_190 земельної ділянки мені у власність проводилося наступним чином: за домовленістю із ОСОБА_190 20 вересня 2007 року я прибув до АКБ "Національний кредит". В той же час до банку прибули ОСОБА_190 із дружиною, ОСОБА_44, а також нотаріус ОСОБА_153. У приміщенні банку був укладений договір дарування земельної ділянки площею 4 га. на яка знаходиться на території Старобезрадичівської сільської ради, від ОСОБА_190 на мою адресу. Одночасно у банку був оформлений договір іпотеки, відповідно до якого мені був наданий кредит під заставу земельної ділянки, яку я отримував у власність на підставі договору дарування. Після укладання договору дарування і його нотаріального посвідчення я отримав у приміщенні банку кредитні грошові кошти у сумі 1800000 доларів США готівкою. Після отримання грошових коштів я віддав їх ОСОБА_190. В даний час я не можу точно сказати, чи я передав ОСОБА_190 всю суму, чи частину суми, оскільки гроші я отримував у гривнях в еквіваленті 1800000 доларів США. Після цього ОСОБА_190 із дружиною а також ОСОБА_44 залишили банк".

На пропозицію дати пояснення із приводу оголошених показів, ОСОБА_190 пояснив, що покази ОСОБА_192 він підтверджує в частині укладання договору дарування. Тобто між ним і ОСОБА_192 дійсно був укладений договір даркування належної йому земельної ділянки площею 4 га. Щодо інших вище вказаних показів - йому це не відомо. Грошових коштів від ОСОБА_192 він не отримував.

У ході допиту ОСОБА_190 оголошені покази свідка ОСОБА_44, який пояснив наступне: "Влітку 2007 року до мене звернувся ОСОБА_190 із проханням переуступити право власності на належну мені земельну ділянку площею 4 га на адресу особи, щодо якої він нічого не говорив. Зазначене прохання ОСОБА_190 мотивував тим, що він раніше надав мені послугу, придбавши вище вказану земельну ділянку, яка на мою думку не мала значної цінності. Приблизно через 2 дні після цього ОСОБА_190 попрохав мене здійснити переуступку права власності на земельну ділянку шляхом дарування. Я погодився на пропозицію ОСОБА_190, оскільки вважав, що він дійсно надав мені послугу, придбавши частину земельної ділянки, щодо якої ОСОБА_46 надав мені державні акти на право власності на земельні ділянки"?

Ознайомившись із вище вказаними показами, ОСОБА_190 пояснив, що він дійсно попрохав ОСОБА_44 подарувати на адресу ОСОБА_192 належну йому земельну ділянку. ОСОБА_191, на якого була оформлена земельна ділянка, яка раніше належала ОСОБА_44, він не знав. Зазначена земельна ділянка була призначена для ОСОБА_192 Він попрохав ОСОБА_44 подарувати земельну ділянку на адресу ОСОБА_192 і подарував останньому свою ділянку тому, що йому було це потрібно. Який саме був у нього інтерес, він повідомляти не бажає.

Показаннями свідка ОСОБА_180, який показав, що 14.11.03 він був призначений виконуючим обов'язки начальника Обухівського районного відділу земельних ресурсів. На цій посаді він працював по липень 2005 року. З липня 2005 року по січень 2006 року він перебував на лікарняному та у відпустці. З 10 січня 2006 року він працював по 19 квітня 2006 року. 19 квітня 2006 року він був відсторонений від займаної посади прокуратурою Обухівського району. В подальшому постанова про його відсторонення була скасована у зв'язку з закриттям порушеної щодо нього кримінальної справи, і з 20 серпня 2006 року він приступив до виконання своїх обов'язків. Однак 30 серпня 2006 року він був звільнений наказом Державного комітету України із земельних ресурсів.

Після його звільнення акту приймання-передачі документів та матеріальних цінностей він не оформляв. Печатку Обухівського районного відділу земельних ресурсів він залишив у відділі, а саме у своєму службовому кабінеті. Коли це було, він не пам'ятає.

В роботі він використовував „кліше" із своїм підписом - факсиміле. Це факсиміле він знищив шляхом спалювання приблизно у вересні-жовтні 2006 року, коли його було звільнено з посади в.о. начальника Обухівського районного відділу земельних ресурсів. Ніякий акт про знищення він не складав.

У бланках державних актів на право власності на землю серії НОМЕР_58 та НОМЕР_56-НОМЕР_59 його підпису немає. Крім того, відтиск печатки у цих актах не відповідає печатці Обухівського районного відділу земельних ресурсів, а саме печатка відділу мала відповідні ознаки зношення, по краях печатки були тріщини.

Весь час, поки він перебував на лікарняних, та був відсторонений від посади, його обов'язки виконував заступник ОСОБА_43, який був єдиним його заступником.

Правом підписання державних актів про право власності на земельні ділянки наділений начальник відділу земельних ресурсів (або виконуючий його обов'язки), а також заступник начальника. В період, коли він перебував на лікарняному, його обов'язки виконував ОСОБА_43, тобто лише він був наділений правом підпису державних актів про право власності на земельні ділянки.

Приблизно в 2005 році ОСОБА_43 особа на ім'я ОСОБА_23 виготовила рельєфне кліше із його підписом.

ОСОБА_43 зберігав своє кліше у тумбочці свого столу, іноді клав його до сейфу, який знаходився у кабінеті. Доступ до сейфу мали він (ОСОБА_180), ОСОБА_277, ОСОБА_449 (завідуюча архівом), головний бухгалтер ОСОБА_278, ОСОБА_43. Тумбочка, у якій ОСОБА_43 зберігав своє кліше, також закривалася на ключ.

ОСОБА_43 нікому не давав своє рельєфне кліше. У всякому разі йому такі випадки не відомі.

Він жодного разу не користувався рельєфним кліше, яке належало ОСОБА_43. У нього було власне рельєфне кліше із власним підписом, яке вигоровила та ж особа на ім'я ОСОБА_23.

Печатка Обухівського районного відділу земельних ресурсів зберігалася в сейфі його кабінету, однак доступ до печатки мали різні працівники відділу, яким вона булла потрібна в роботі.

Показаннями свідка ОСОБА_279 - головного бухгалтера ТОВ „Земельно-кадастровий офіс", яка показала, що з лютого 2004 року. На роботу її приймала директор ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" ОСОБА_238 До її службових обов'язків відноситься ведення бухгалтерського обліку на підприємстві.

Її робоче місце знаходиться у власному кабінеті, окремо від всіх інших працівників ТОВ „Земельно-кадастровий офіс".

На її комп'ютері, який знаходився у неї на робочому місці, програми для заповнення державних актів на право приватної власності на землю не було. З її комп'ютера ніхто ніколи державні акти на право приватної власності на землю не заповняв. Заповнювати бланки державних актів на право приватної власності на землю вона не вміє.

У ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" під час перебування на посаді директора ОСОБА_5 було в наявності 7 чи 8 комп'ютерів (скільки точно, вона сказати не може). Як їй здається, 7 комп'ютерів у вересні 2006 року було по акту приймання-передачі безоплатно передано ПП „Боса", однак фактично ці комп'ютери залишились в ТОВ „Земельно-кадастровий офіс", і на них продовжували працювати співробітники підприємства.

З якою метою було складено формальний акт приймання-передачі комп'ютерів від ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" до ПП „Боса", їй невідомо. Після його складання передані згідно з актом комп'ютери нею були зняті з балансу ТОВ „Земельно-кадастровий офіс".

Їй відомо, що фактично бланки державних актів на право приватної власності заповнювались на трьох комп'ютерах, з якими працювали ОСОБА_235, ОСОБА_236 та ОСОБА_237 Чи були встановлені програми заповнення бланків державних актів на право приватної власності на землю лише на цих трьох комп'ютерах, чи ще на якихось, їй невідомо.

Комп'ютери ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" інвентарних номерів не мали, чому - пояснити не може.

Отримані бланки державних актів на землю в ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" по бухгалтері не обліковуються. Чому цього не робиться, вона теж пояснити не може.

Факт отримання ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" бланків державних актів на право приватної на землю відображається лише у відповідних накладних. Більше ні в яких документах це не фіксується. Про використання бланків державних актів складаються звіти в довільній формі, які подаються в Обухівський районний відділ земельних ресурсів. Звіти складають працівники, які заповняють бланки державних актів на право приватної власності на землю. Ці звіти через бухгалтерію не проходять.

З приводу отримання директором ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" ОСОБА_5 бланків державних актів на право приватної власності на землю серії НОМЕР_60-НОМЕР_59, НОМЕР_56-НОМЕР_59 відповідно до накладних №22/1 від 18.09.06 та №17 від 04.09.07, та їх використання їй нічого конкретно невідомо.

Де в ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" зберігались бланки державних актів на право приватної власності на землю, та хто мав до них доступ, вона не знає.

На балансі ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" перебував сейф, проте фактично він знаходився в приміщенні Обухівського відділення Центру ДЗК, тому працівники їхнього підприємства ним не користувались.

По епізоду заволодіння земельним масивом 8 га вона пояснювала, що коли вона була прийнята на посаду головного бухгалтера товариства, його директором була ОСОБА_238. Через незначний час після прийняття її на роботу, можливо через 2-3 тижні, ОСОБА_238 відповідно до рішення загальних зборів засновників товариства була звільнена із посади директора, а на її місце був обраний ОСОБА_5, який до цього працював менеджером ТОВ "Земельно-кадастровий офіс". В зазначеній посаді ОСОБА_5 працював приблизно до початку 2007 року, можливо по лютий 2007 року, після чого рішенням загальних зборів засновників він був звільнений. Після нього на посаду директора товариства рішенням засновників був призначений ОСОБА_190 Яка була причина звільнення ОСОБА_5, мені не відомо.

Обіймаючи посаду директора ТОВ "Земельно-кадастровий офіс", ОСОБА_5 фактично здійснював повне керівництво діяльністю підприємства. Вона отримувала вказівки щодо своєї службової діяльності лише від нього. Жодного разу вона не стикалася із тим, щоб засновники або будь-які інші особи вмішувалися в управління товариством. Ніяких вказівок від засновників щодо своєї службової діяльності вона не отримувала.

Станом 2005-2006 роки засновниками товариства були ОСОБА_44 і ОСОБА_238 Від них вона ніяких вказівок щодо моєї роботи на посаді головного бухгалтера не отримувала.

ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" займається розробленням проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, а також технічної документації щодо складання державних актів на право власності на земельні ділянки. Це основні напрямки діяльності товариства.

Станом на 2006 рік в ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" працювало 3 інженери-землевпорядники. Це ОСОБА_235, ОСОБА_237 і ОСОБА_236. Саме до службових обов'язків цих осіб входило складання вище вказаної технічної документації. Ніхто, крім них, технічну документацію не розробляв.

По бухгалтерії ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" розроблені ними проекти відведення земельних ділянок, а також технічна документація зі складання державних актів на право власності на земельні ділянки, ніяк не відображалася.

Після виготовлення спеціалістами товариства проектів відводу земельних ділянок, а також технічної документації щодо складання державних актів на право власності на земельні ділянки завжди складався акт приймання-передачі виконаних робіт. Цей акт зберігався у документах бухгалтерського обліку товариства. Оплата вартості виконаних робіт здійснювалася через банківські установи шляхом надавання договорів на виконання робіт. На підставі цих договорів замовник перераховував грошові кошти на їх рахунок у оплату виконаних робіт.

Вони отримували із банківських установ банківські виписки, які підтверджували факт перерахування грошових коштів на рахунок у оплату виконаних відповідно до договору робіт. Зазначені виписки приєднувалися до матеріалів бухгалтерського обліку ТОВ "Земельно-кадастровий офіс".

Більше ніякі документи, які стосуються розроблених товариством проектів відводу земельних ділянок і технічної документації щодо складання державних актів на право власності на земельні ділянки, в бухгалтерії товариства не зберігалися.

Також секретар ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" зберігав всі договори із замовнками на розроблення проектів відводу земельних ділянок і технічної документації щодо складання державних актів на право власності на земельні ділянки. В той час, тобто станом на 2005-2006 роки секретарем була ОСОБА_280. Також вона вела журнал обліку укладених договорів. Зазначений журнал також зберігався у неї.

У ході допиту ОСОБА_279 пред'явлені для ознайомлення державні акти на право власності на земельні ділянки наступних громадян: ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_42, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_230, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_27, ОСОБА_41, ОСОБА_28, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33, ОСОБА_34, ОСОБА_35, ОСОБА_36, ОСОБА_37, ОСОБА_38, ОСОБА_39, ОСОБА_40.

На запитання, чи маються в бухгалтерії ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" акти виконаних робіт зі складання проектів відведення земельних ділянок та технічної документації зі складання державних актів на право власності на земельні ділянки, підписані зазначеними особами, чи є банківські виписки, які б підтверджували факт оплати вкзаними громадянами послуг із розроблення технічної документації, ОСОБА_279 відповіла, що вище вказані прізвища їй не знайомі, тому вона не може відповісти на запитання, чи маються акти виконаних робіт із зазначеними громадянами, а також вписки банків щодо оплати вартості виконаних робіт.

На запитання, який в ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" був порядок отримання чистих (не заповнених) бланків державних актів на право власності на земельні ділянки, ОСОБА_279 пояснила, що бланки державних актів на право власності на земельні ділянки отримував в Обухівському районному відділі земельних ресурсів завжди лише директор товариства. Станом на початок 2005 року та на 2006 рік це був ОСОБА_5 ОСОБА_242 особи - працівники товариства не отримували бланків державних актів на право власності на земельні ділянки. Для отримання вказаних бланків складалася заявка до Обухівського районного відділу земельних ресурсів на видачу бланків. Зазначені заявки друкувалися, наскільки їй відомо, інженерами-землевпорядниками і підписувалися директором ТОВ "Земельно-кадастровий офіс".

Бланки державних актів на право власності на земельні ділянки ОСОБА_5 отримував у Обухівському районному відділі земельних ресурсів на підставі довіреності, яку виписувала вона.

Ознайомившись із довіреністю серії ЯКУ №407787 від 16 лютого 2006 року, виданою на ім'я ОСОБА_5 на отримання в Обухівському районному відділі земельних ресурсів на підставі заявки 500 пар бланків державних актів на право власності на землю, вона пояснида, що ця довіреність складена і видана ОСОБА_5 для отримання бланків державних актів особисто мною. Підпис зі зворотнього боку довіреності в графі "Головний бухгалтер" належить їй, а підписи в графах "підпис засвідчую" і "керівник підприємства" належить ОСОБА_5 Зазначена довіреність була нею зареєстрована в журналі реєстрації довіреностей ТОВ "Земельно-кадастровий офіс".

Ознайомившись із накладною №9 від 17 лютого 2006 року про отримання ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" через директора ОСОБА_5 від Обухівського районного відділу земельних ресурсів бланків державних актів на право власності на земельні ділянки у кількості 500 пар із номерами ЯГ №172751-НОМЕР_5 і ЯГ №173001-НОМЕР_7, вона пояснила, що підпис в графі "прийняв" на вказаній довіреності належить ОСОБА_5 ОСОБА_242 підписи на накладній належать працівникам Обухівського районного відділу земельних ресурсів, однак кому саме, їй не відомо.

Бланки державних актів на право власності на земельні ділянки в ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" ніяк по бухгалтерському обліку не оприбутковувалися і не проходили, і відповідно ніяк не зписувалися. Бланки державних актів передавалися безоплатно, не зважаючи на те, що у накладній вказана їх вартість. Також по бухгалтерському обліку ніяк не відображалося використання бланків державних актів на право власності на земельні ділянки.

До Обухівського районного відділу земельних ресурсів лише подавалися звіти про використання бланків державних актів на право власності на земельні ділянки, які складали інженери-землевпорядники. Їй ніхто ніяких звітів не подавав.

Станом на початок 2005 - 2006 рік бланки державних актів на право власності на земельні ділянки отримував лише директор товариства ОСОБА_5 Чисті бланки державних актів ОСОБА_5 зберігав у себе. Де саме він їх зберігав, їй не відомо, однак доступу інших осіб до цих бланків не було. Лише він видавав зазначені бланки інженерам-землевпорядникам для заповнення.

Ким і при яких обставинах були складені представлені їй для ознайомлення у ході допиту державні акти на право власності 32-х громадян на земельні ділянки, їй не відомо.

Показаннями свідка ОСОБА_280, показала, що на посаді техніка ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" вона працює з березня 2005 року. До її обов'язків входить прийняття документів від громадян на переоформлення земельних ділянок та видача їм документів після виготовлення державних актів на право приватної власності на землю.

ТОВ „Земельно-кадастровий офіс", як правило, займається лише виготовленням технічної документації на переоформлення вже приватизованих земельних ділянок. Проектів відводу земельних ділянок, які перебувають в державній чи комунальній власності, вони практично не виготовляють.

Раніше, до 2007 року, після виготовлення їхнім підприємством державних актів на право приватної власності на землю та підписання їх начальником Обухівського районного відділу земельних ресурсів і головою відповідної міської, селищної чи сільської ради вона видавала власникам земельних ділянок по два примірники державних актів на право приватної власності на землю, про що ті розписувались у відповідному журналі обліку. В цьому журналі зазначались прізвище, ім'я та по-батькові особи, яка отримала державний акт, а також серія та номер державного акту. Акти видавались нею лише тим особам, на ім'я яких вони складені.

Після отримання на їхньому підприємстві двох примірників державних актів на право приватної власності на землю власники земельних ділянок звертались з ними до Обухівського відділення Центру ДЗК, де акти реєструвались, та по одному їх примірнику залишалося на зберігання.

З 2007 року введено новий порядок видачі державних актів на право приватної власності на землю, відповідно до якого ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" при поданні на підпис виготовлених державних актів на право приватної власності на землю до Обухівського районного відділу земельних ресурсів залишає там ці державні акти згідно з актом приймання-передачі, а потім безпосередньо працівники земельного відділу передають їх на реєстрацію до Обухівського відділення Центру ДЗК.

Тому на даний час після виготовлення ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" технічної документації по складанню державних актів на право приватної власності на землю вона видає власникам земельних ділянок не самі державні акти, а акт приймання-передачі державних актів на право приватної власності на землю, відповідно до якого ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" передало ці державні акти до Обухівського районного відділу земельних ресурсів.

З цими актами приймання-передачі власники земельних ділянок звертаються до Обухівського відділення Центру ДЗК, де їм видаються державні акти на право приватної власності на землю.

Її робоче місце знаходиться в загальному приміщенні ТОВ „Земельно-кадастровий офіс", в якому знаходяться робочі місця всіх працівників підприємства. З часу її призначення на посаду в 2005 році у неї на робочому місці був один і той же комп'ютер. Однак у вересні 2007 року її комп'ютер замінили. Вона погано розбирається в комп'ютерах, тому чи була на її комп'ютері встановлена програма по заповненню державних актів на право власності на землю, їй невідомо. Особисто вона на своєму комп'ютері виконувала лише один вид операцій - перевірка, чи є в базі даних ті земельні ділянки, які бажають переоформити замовники виготовлення технічної документації, та перевірка готовності технічної документації зі складання державних актів на право приватної власності на землю. До її комп'ютера навіть не був під'єднаний принтер, тому державні акти на право приватної власності на землю з нього ніхто ніколи не роздруковував. Заповнювати бланки державних актів на право приватної власності на землю вона не вміє.

Під час роботи директором ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" ОСОБА_5 на підприємстві було близько 5 комп'ютерів. Фактично бланки державних актів на право приватної власності заповнювались лише на трьох комп'ютерах, з якими працювали ОСОБА_235, ОСОБА_236 та ОСОБА_237 Чи були встановлені програми заповнення бланків державних актів на право приватної власності на землю лише на цих трьох комп'ютерах, чи ще на якихось, їй невідомо.

Яким чином в ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" обліковуються отримані бланки державних актів на право приватної власності на землю, вона не знає.

З приводу отримання директором ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" ОСОБА_5 бланків державних актів на право приватної власності на землю серії НОМЕР_60-НОМЕР_59, НОМЕР_56-НОМЕР_59 відповідно до накладних №22/1 від 18.09.06 та №17 від 04.09.07 та їх використання їй також нічого невідомо.

Де в ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" зберігались чисті (незаповнені) бланки державних актів на право приватної власності на землю, та хто мав до них доступ, вона не знає. Чи був в наявності у ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" сейф, вона не знає. Можливо, сейф був в кабінеті директора ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" ОСОБА_5, однак це їй невідомо.

Кабінет ОСОБА_5 зачинявся на замок. Ключ від замка був у самого ОСОБА_5. Чи мали ключі від кабінету останнього інші працівники підприємства, вона не знає. Однак вона ніколи не бачила, щоб кабінет директора ОСОБА_5 відчиняв хто-небудь крім нього самого.

Показаннями свідка ОСОБА_225 - охоронця ТОВ „Земельно-кадастровий офіс", який показав, що на займаній посаді він працює з вересня 2006 року. До його обов'язків відноситься забезпечення безпеки в приміщенні ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" в робочий час (з 8 до 17 год.) та припинення протиправних посягань сторонніх осіб.

Стаціонарного робочого місця та комп'ютера в ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" у нього немає. Заповнювати бланки державних актів на право приватної власності на землю він не вміє.

Під час роботи директором ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" ОСОБА_5 на підприємстві було близько 4 чи 5 комп'ютерів. Де вони знаходяться на даний час, йому невідомо. Знає лише, що після призначення директором ТОВ ОСОБА_190 комп'ютерну техніку було замінено. Коли це відбулося, сказати не може, оскільки не звертав на це уваги.

Фактично бланки державних актів на право приватної власності заповнювались лише на трьох комп'ютерах, з якими працювали ОСОБА_235, ОСОБА_236 та ОСОБА_237 Чи були встановлені програми заповнення бланків державних актів на право приватної власності на землю лише на цих трьох комп'ютерах, чи ще на якихось, йому невідомо. На скількох принтерах роздруковувались державні акти на право приватної власності на землю, він сказати не може, оскільки не пам'ятає.

Яким чином в ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" обліковуються отримані бланки державних актів на право приватної власності на землю, йому невідомо.

З приводу отримання директором ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" ОСОБА_5 бланків державних актів на право приватної власності на землю серії НОМЕР_60-НОМЕР_59, НОМЕР_56-НОМЕР_59 відповідно до накладних №26 від 13.09.06 та №17 від 04.09.07 та їх використання він також нічого не знає.

Чисті (незаповнені) бланки державних актів на право приватної власності на землю зберігались у ОСОБА_5 Де саме він зберігав ці бланки, йому невідомо. Наскільки він знає, ніхто крім ОСОБА_5 доступу до бланків державних актів на право приватної власності на землю не мав.

Чи був в ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" сейф, він не знає. Коли в ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" відбувався ремонт, а саме в березні 2007 року, він бачив, як робітники виносили з приміщення якийсь сейф. Проте чи належав цей сейф ТОВ „Земельно-кадастровий офіс", чи „Центру ДЗК", йому невідомо. Що зберігалось у даному сейфі, він також не знає.

Кабінет ОСОБА_5 зачинявся на замок. Ключ від замка був у самого ОСОБА_5. Чи мали ключі від кабінету останнього інші працівники підприємства, йому невідомо. Особисто у нього ключів від кабінету останнього не було, і він ніколи не заходив у його кабінет за його відсутності. Також він ніколи не бачив, щоб кабінет директора ОСОБА_5 відчиняв хто-небудь крім самого ОСОБА_5.

Бланки державних актів на право приватної власності на землю працівникам ТОВ „Земельно-кадастровий офіс", які їх заповняли (ОСОБА_235, ОСОБА_236 та ОСОБА_281.), видавав особисто ОСОБА_5 суворо у тій кількості, на яку була розроблена відповідна технічна документація. Такого, щоб працівники підприємства самостійно брали з кабінету ОСОБА_5 бланки державних актів на право приватної власності на землю, ніколи не було.

Випадки заповнення працівниками ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" державних актів на право приватної власності на землю, на які не було розроблено відповідну технічну документацію чи проекти відведення, йому невідомі.

Показаннями свідка ОСОБА_235, яка показала, що в ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" вона працювала з серпня 2003 року по травень 2007 року на посаді інженера-землевпорядника. До її службових обов'язків в період роботи інженером-землевпорядником ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" відносилась розробка проектів відведення земельних ділянок та технічної документації із землеустрою по складанню документів, які посвідчують право власності на земельні ділянки.

Її робоче місце знаходилось в загальному кабінеті ТОВ „Земельно-кадастровий офіс", де знаходились робочі місця всіх працівників підприємства. У неї на робочому місці був комп'ютер, за яким вона працювала. Проте доступ до нього мав будь-хто з працівників ТОВ „Земельно-кадастровий офіс". Вона особисто бачила працюючими за своїм комп'ютером абсолютно всіх працівників ТОВ „Земельно-кадастровий офіс", в тому числі директора ОСОБА_5 Чому вони користувались її комп'ютером, хоча у них були свої комп'ютери, їй невідомо. Вона у них про це не запитувала. Коли її комп'ютер був зайнятий, вона також могла працювати за комп'ютером когось з працівників підприємства, який був вільний на той момент.

Крім того, починаючи приблизно з 2007 року, в ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" стали працювати колишні співробітники Обухівського відділення „Центру ДЗК" ОСОБА_282 та ОСОБА_283, які теж періодично користувались її комп'ютером. Чи рахувались вказані особи офіційно як працівники ТОВ „Земельно-кадастровий офіс", їй невідомо.

У неї на комп'ютері була встановлена програма по заповненню державних актів на право власності на землю, і вона нею користувалась, оскільки її робота полягала у розробці технічної документації з землеустрою по складанню документів, що посвідчують право власності на землю, а також заповненні бланків державних актів на право приватної власності на землю.

Бланки державних актів на право приватної власності на землю роздруковували крім неї ОСОБА_236 та ОСОБА_237 Крім того, з часу роботи у них на підприємстві працівників Обухівського відділення „Центру ДЗК" ОСОБА_282 та ОСОБА_275, державні акти на право приватної власності на землю могли роздруковувати також останні. Проте з якого саме часу вони працювали в ТОВ „Земельно-кадастровий офіс", вона точно не пригадує - можливо, з початку 2007 року, а можливо, з кінця 2006 року. У ОСОБА_282 та ОСОБА_275 своїх комп'ютерів на їхньому підприємстві не було, тому вони працювали або за її комп'ютером, або за комп'ютером ОСОБА_236 чи ОСОБА_237

Скільки точно комп'ютерів було в ТОВ „Земельно-кадастровий офіс", вона сказати не може. В загальному кабінеті, де працювали вона, ОСОБА_236, ОСОБА_237 та ОСОБА_280, було 4 комп'ютера - по одному у кожної з них. Також комп'ютер був у директора ОСОБА_5 і бухгалтера ОСОБА_279 Чи був комп'ютер в приймальні, вона точно згадати не може. Тобто, всього комп'ютерів було приблизно 6 чи 7 штук.

Наскільки їй відомо, програма по заповненню державних актів на право власності на землю була встановлена практично на всіх комп'ютерах, які були в наявності в ТОВ „Земельно-кадастровий офіс". Вона точно знає, що така програма була встановлена на всіх 4 комп'ютерах, які знаходились в загальному кабінеті (на її, а також на комп'ютерах, за якими працювали ОСОБА_236, ОСОБА_237 та ОСОБА_280.). Проте ОСОБА_280 займалась лише прийомом документів у замовників, і державні акти на право приватної власності на землю не друкувала. Чи була встановлена програма по заповненню бланків державних актів на право приватної власності на землю на решті комп'ютерів ТОВ „Земельно-кадастровий офіс", вона точно не знає.

І у неї, і у ОСОБА_236, і у ОСОБА_237 були свої окремі принтери, на яких роздруковувались бланки державних актів на право приватної власності на землю.

Порядок одержання і заповнення бланків державних актів на право приватної власності на землю в ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" в 2006 році був наступним.

Після виготовлення інженерами-землевпорядниками ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" технічної документації із землеустрою зі складання документів, які посвідчують право власності на землю, ними готувались заявки за підписом директора підприємства до Київського обласного головного управління земельних ресурсів на отримання бланків державних актів на право приватної власності на землю, які погоджувались начальником районного відділу земельних ресурсів. В заявках на отримання бланків державних актів на право приватної власності на землю вказувалась суворо така їх кількість, на яку була розроблена технічна документація. Після цього технічна документація направлялась на погодження до відповідних уповноважених установ та для перевірки до обласного управління земельних ресурсів.

Після погодження технічної документації відповідними установами і її перевірки в обласному управлінні земельних ресурсів вона поверталась до ТОВ „Земельно-кадастровий офіс". Хто займався вирішенням питань щодо погодження технічної документації із землеустрою по складанню документів, які посвідчують право власності на земельну ділянку, їй невідомо. Може сказати, що ні вона, ні ОСОБА_236, ні ОСОБА_237 цими питаннями не займались.

Коли технічна документація з усіма необхідними погодженнями поверталась до ТОВ „Земельно-кадастровий офіс", вона отримувала у директора ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" ОСОБА_5 чисті (незаповнені) бланки державних актів на право приватної власності на землю і роздруковувала їх на своєму комп'ютері та принтері, вносячи до них дані, що містились у технічній документації по їх виготовленню.

Директор ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" ОСОБА_5 видавав бланки державних актів на право приватної власності на землю суворо у тій кількості, на яку була розроблена і погоджена технічна документація. Такого, щоб вона могла взяти бланки державних актів на право приватної власності на землю у кількості понад ту кількість, на яку розроблено технічну документацію, ніколи не було. ОСОБА_5 контролював це питання і завжди особисто видавав бланки державних актів лише під готову технічну документацію.

Після виготовлення технічної документації із землеустрою і роздруковування державних актів на право приватної власності на землю ці акти передавались на підпис до Обухівського районного відділу земельних ресурсів. При цьому нею готувались акти приймання-передачі державних актів на право приватної власності на землю між ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" та Обухівським районним відділом земельних ресурсів, які підписувались директором ТОВ на начальником земельного відділу.

З приводу отримання директором ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" ОСОБА_5 бланків державних актів на право приватної власності на землю серії НОМЕР_60-НОМЕР_59, НОМЕР_56-НОМЕР_59 відповідно до накладних №22/1 від 18.09.06 та №17 від 04.09.06, та їх використання їй нічого конкретно невідомо.

Бланки державних актів на право приватної власності на землю зберігались у директора ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" ОСОБА_5, який їх видавав. Де саме він зберігав бланки державних актів на право приватної власності на землю, їй невідомо. Коли вона заходила в кабінет ОСОБА_5, то бланків державних актів на право приватної власності на землю вона в кабінеті ніколи не бачила. В кабінеті останнього були шафи, однак що в них зберігалось, їй невідомо.

В своєму кабінеті бланки державних актів на право приватної власності на землю ОСОБА_5 їй ніколи не видавав. Він завжди приносив їх в загальне приміщення, де знаходилось її робоче місце, після перевірки готової технічної документації з їх складання, в тій кількості, на яку була готова технічна документація.

Чи був в ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" сейф, їй невідомо. В тому кабінеті, де працювала вона, сейфу не було. Також вона не бачила сейфу в кабінеті директора підприємства ОСОБА_5

За відсутності проектів відведення земельних ділянок чи технічної документації зі складання державних актів на право власності на землю вона державні акти ніколи не роздруковувала.

По епізоду заволодіння змемельним масивом 8 га, вона пояснювала, що приблизно в період із 2005 року по 2007 рік посаду директора товариства обіймав ОСОБА_5. При яких обставинах ОСОБА_5 був призначений на посаду директора, їй не відомо.

Керівництво ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" здійснював його директор ОСОБА_5 Безпосередньо їй всі завдання і вказівки надавав ОСОБА_5

Яка була роль в управлінні товариством ОСОБА_44 їй не відомо, ОСОБА_44 їй ніяких вказівок ніколи не давав. Він іноді приїздив до офісу ТОВ "Земельно-кадастровий офіс", заходив до ОСОБА_5, а також заходив до кабінетів, де вони працювали, спілкувався із працівниками. Однак ніяких вказівок із приводу службових обов'язків він не давав.

На той момент, тобто станом на 2005-2006 роки, начальником Обухівського районного відділу Київської регіональної філії ДП "Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України із земельних ресурсів" був ОСОБА_46. Вона, як і інші працівники ТОВ "Земельно-кадастровий офіс", часто його зустрічали, оскільки їх офіси знаходилися в одному і тому ж будинку за адресою АДРЕСА_23, на одному поверсі, і двері практивно навпроти.

Які відносини були між ОСОБА_5 і ОСОБА_46, їй не відомо. В Обухівському районному відділі ДЗК вона декілька разів бачила ОСОБА_223, однак чи працював він там - їй не відомо.

На запитання, чи відомо їй, що 1 січня 2006 року наказами директора ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" ОСОБА_5 були прийняті на роботу за сумісництвом ОСОБА_46, ОСОБА_223, ОСОБА_284, ОСОБА_275, ОСОБА_285, ОСОБА_286, ОСОБА_287, ОСОБА_235 відповіла, що їй відомо, що ОСОБА_46 (начальник), ОСОБА_284 (бухгалтер), ОСОБА_275 (посада їй не відома), ОСОБА_285 (посада їй не відома) працювали в Обухівському районному відділі ДЗК. Хто такі ОСОБА_286 і ОСОБА_287, їй не відомо. Про те, що зазначені особи працювали ще й в ТОВ "Земельно-кадастровий офіс", їй нічого не відомо.

На запитання, чи розробляв проекти відведення земельних ділянок та технічну документацію зі складання державних актів на право власності на земельні ділянки ОСОБА_223, який наказом директора ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" ОСОБА_5 із 1 січня 2006 року був прийнятий на посаду інженера-землевпорядника за сумісництвом, ОСОБА_235 відповіла, що не бачила, щоб ОСОБА_223 виконував якусь роботу для ТОВ "Земельно-кадастровий офіс". Вона його кілька разів бачила в Обухівському районному відділі ДЗК, а в ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" його взагалі не бачила. Те ж саме стосується і ОСОБА_46 - жодного разу вона не бачила, щоб він виконував якусь роботу в ТОВ "Земельно-кадастровий офіс".

До її обов'язків на посаді інженера-землевпорядника ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" входило розроблення землевпорядної документації, а саме проектів відведення земельних ділянок, а також технічної документації щодо складання державних актів на право власності на земельні ділянки.

На запитання, який був порядок розроблення проектів відведення земельних ділянок на той момент, коли директором ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" був ОСОБА_5, ОСОБА_235 пояснила, що розроблення проектів відведення земельних ділянок здійснювалося наступним чином: або ОСОБА_5, або секретар товариства надавали їй пакет документів, які були необхідні для розроблення проекту відведення земельної ділянки. До цього пакету документів входили: рішення вповноваженого органу про надання дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки, паспортні дані громадян, яким відводиться земельна ділянка, геодезична зйомка. Після цього на комп'ютері за допомогою спеціальної програми "IN-4" проводиться обробка електронного виду земельної ділянки, тобто вносяться всі відомості про земельну ділянку. Це потрібно для того, щоб сформувати обмінний файл, який в подальшому передається на електронному носієві до районного відділу земельних ресурсів для внесення в базу даних і присвоєння кадастрового номеру.

Також до вказаних матеріалів приєднуються висновки органу із земельних ресурсів, архітектури, санепідемстанції, органу із охорони пам'яток архітектури і мистецтва, екології. Ці висновки збирав директор, тобто ОСОБА_5

Проект відведення земельних ділянок розроблявся відповідно до еталону проекту відведення, який був на підприємстві. Цей еталон представляє собою зразок пректу відведення земельної ділянки, у ньому вказано, що повинно бути в проекті відведення земельної ділянки, які документи, графічні матеріали, та т.ін.

Після цього всю зібрану документацію вона зшивала і передавала директору ОСОБА_5, який організовував його погодження. Після погодження проект відведення земельної ділянки направлявся до Головного обласного управління земельних ресурсів в Київській області для проведення землевпорядної експертизи.

Після цього проект відведення земельної ділянки передавався до органу, який прийняв рішення про надання дозволу на його розробку, для затвердження. Зазначений орган розгладає проект відведення, затверджує і надає дозвіл на розроблення технічної документації щодо складання державного акту на право власності на земельні ділянки.

До технічної документації щодо складання державного акту на право власності на земельну ділянку включаються копії документів із проекту відведення земельної ділянки, рішення вповноваженого органу щодо затвердження проекту відведення земельної ділянки, оригінал землевпорядної експертизи. Оригінал проекту відведення земельної ділянки зберігається у відділі земельних ресурсів окремо від технічної документації щодо складання державного акта на право власності на земельні ділянки.

Проектів відведення земельних ділянок вона розробляла мало, приблизно 1 за 2-3 місяці. Це пов'язано із тим, що до них мало зверталося зацікавлених осіб за розробленням проектів відведення земельних ділянок. В основному вони займалися оформленням документів щодо переоформлення земельних ділянок, тобто складанням технічної документації зі складання державних актів на право власності на земельні ділянки. Скільки технічних документацій щодо складання державних актів на право власності на земельні ділянки вона розробляла за 1 місяць, сказати не може, все залежало від наявності замовлень.

Після підготовки технічної документації щодо складання державного акту на право власності на земельні ділянки готувалася заявка до Обухівського районного відділу земельних ресурсів на видачу бланків державних актів на право власності на земельні ділянки. Таку заявку готував той інженер-землевпорядник, який розробляв технічну документацію зі складання державного акту на право власності на земельну ділянку. Зазначена заявка прикладалася до технічної документації і спрямовувалася до Обухівського районного відділу земельних ресурсів. Заявка готується лише на таку кількість бланків державних актів на право власності на земельні ділянки, на які виготовлена технічна документація щодо складання державних актів на право власності на земельні ділянки.

Хто отримував чисті (не заповнені) бланки державних актів на право власності на земельні ділянки, їй не відомо. Бланки державних актів на право власності на земельні ділянки для заповнення їй видавав лише ОСОБА_5 і тільки відповідно до кількості розробленої технічної документації. ОСОБА_5 завжди перевіряв розроблену нею і іншими інженерами-землевпорядниками технічну документацію, і видавав бланки державних актів тільки відповідно до кількості розробленої технічної документації.

Де ОСОБА_5 тримав чисті (не заповнені) бланки державних актів на право власності на землю, їй не відомо. У ОСОБА_5 був свій власний службовий кабінет, у якому знаходився тільки він. Чи був у тому кабінеті сейф, вона не пам'ятає. Ключ від цього кабінету був у ОСОБА_5. Чи мав доступ до цього кабінету хтось із працівників товариства, окрім ОСОБА_5, вона сказати не може. Особисто вона не бачила, щоб будь-хто заходив до кабінету ОСОБА_5 за його відсутності. Бланки державних актів на право власності на земельні ділянки видавав лише ОСОБА_5, більше ніхто.

Бланки державних актів на право власності на земельні ділянки заповнювалися на комп'ютері за допомогою спеціальної програми, назви якої вона не пам'ятає. Ці програми були установлені на комп'ютерах, якими користувались інженери-землевпорядники. Кожен із інженерів заповнював лише державні акти, щодо яких особисто ним була розроблена технічна документація.

Станом на 2005-2006 роки, крім неї, в ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" працювали інженери-землевпорядники ОСОБА_237, і ОСОБА_236 У кожного інженера-землевпорядника був окремий комп'ютер. На пароля комп'ютері пароля для доступу не було. Щодо комп'ютерів інших інженерів-землевпорядників - їй не відомо.

Вона жодного разу не бачила, щоб ОСОБА_5 використовував комп'ютери інженерів-землевпорядників, або інших працівників ТОВ "Земельно-кадастровий офіс". В кабінеті ОСОБА_5 був комп'ютер, однак чи була на ньому встановлена програма для заповнення бланків державних актів на право вланості на земельні ділянки, їй не відомо.

У ході допиту ОСОБА_235 пред'явлені для ознайомлення державні акти про право власності на земельні ділянки наступних громадян: ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_42, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_230, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_27, ОСОБА_41, ОСОБА_28, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33, ОСОБА_34, ОСОБА_35, ОСОБА_36, ОСОБА_37, ОСОБА_38, ОСОБА_39, ОСОБА_40.

На запитання, чи знайомі їй ці акти, при яких обставинах вони були складені, заповнені і підписані відповідними службовими особами, чи складалася технічна документація щодо відведення земельних ділянок, які фігурують у зазначених державних актах про право власності на земельні длінки, а також технічна документація щодо складання вище вказаних державних актів на право власності на землю, ОСОБА_235 відповіла, що пред'явлені їй для ознайомлення державні акти на право власності на земельні ділянки вона баче вперше. Проектів відведення земельних ділянок і технічних документацій щодо складання державних актів на право власності на земельні ділянки щодо вище вказаних громадян вона не розробляла і взагалі нічого не чула про розроблення проектів відведення і технічної документації стосовно цих громадян. Також із впевненістю може сказати, що вона не складала державних актів на право власності на земельні ділянки, які їй представлені для ознайомлення.

Показаннями свідків ОСОБА_237 і ОСОБА_288, які показали що кабінет ОСОБА_5 зачинявся на замок. Один ключ від кабінету був у ОСОБА_5, а один зберігався в загальному робочому кабінеті ТОВ „Земельно-кадастровий офіс", де знаходилось їхні робочі місця, а також робочі місця ОСОБА_235 та ОСОБА_280 Ключ від кабінету директора лежав в ящику стола. Про те, що ключ там знаходиться, знали всі працівники підприємства.

Коли ОСОБА_5 йшов з роботи, він зачиняв свій кабінет. Однак, по закінченню робочого дня необхідно було зачинити ролети, якими були захищені вікна офісу ТОВ „Земельно-кадастровий офіс", в тому числі і вікно кабінету директора. Оскільки ролети вікна кабінету директора зачинялись лише зсередини кабінету, то той працівник підприємства, який останнім йшов з роботи, відкривав кабінет останнього і опускав ролети. Крім того, в кабінеті директора ОСОБА_5 знаходився комп'ютер, що керував всією мережею комп'ютерів ТОВ „Земельно-кадастровий офіс". Таким чином, для того, щоб увімкнути будь-який комп'ютер на підприємстві, необхідно було спочатку увімкнути комп'ютер директора. Тому той працівник ТОВ „Земельно-кадастровий офіс", який приходив на роботу першим, відчиняв кабінет ОСОБА_5 і включав у ньому комп'ютер, щоб потім можна було включити комп'ютери решти працівників.

Показаннями свідка ОСОБА_278 - головного спеціаліста-бухгалтера ТОВ „Земельно-кадастровий офіс", яка показала, що на займаній посаді вона працює з січня 2004 року. До її службових обов'язків відноситься ведення бухгалтерського обліку, а також отримання, зберігання та видача державних актів на право приватної власності на землю.

Отримання і видача бланків державних актів на право приватної власності на землю відбувається наступним чином.

Землевпорядні організації, які розробляють проекти відведення земельних ділянок, або технічну документацію зі складання документів, що посвідчують права на землю, після розроблення проекту відведення або технічної документації везуть їх до Київського обласного головного управління земельних ресурсів, де проекти відведення проходять державну землевпорядну експертизу, а технічна документація по зміні власників земельних ділянок перевіряється спеціалістами. Після проходження землевпорядної експертизи (чи перевірки спеціалістами) проекти відведення земельних ділянок або технічна документація по зміні власників земельних ділянок реєструються в обласному управлінні земельних ресурсів. При цьому в електронну базу даних управління вносяться відомості про земельні ділянки, на які розроблено проекти відведення або технічну документацію.

При поданні землевпорядними організаціями до Київського обласного головного управління земельних ресурсів проектів відведення земельних ділянок чи технічної документації зі складання документів, які посвідчують права на землю, разом з проектами та технічною документацією подаються заявки на видачу бланків державних актів на право приватної власності на землю. Заявки подаються суворо на таку кількість бланків, на яку розроблено проекти відведення чи технічну документацію.

Після перевірки та реєстрації в обласному управлінні земельних ресурсів проектів відведення земельних ділянок (чи технічної документації) заявки на видачу бланків державних актів на право приватної власності на землю підписуються начальником управління або його заступником. Потім підписані заявки представники землевпорядної організації подають до управління земельних ресурсів в Обухівському районі.

Після цього вона на підставі виписаного начальником районного управління земельних ресурсів доручення з підписаними керівниками Київського обласного головного управління земельних ресурсів заявками, котрі надали представники землевпорядних організацій, їде в обласне управління земельних ресурсів, де отримує чисті (незаповнені) бланки державних актів на право приватної власності на землю. Бланки видаються суворо у тій кількості, на яку підписано заявки. Заявки на видачу бланків державних актів на право приватної власності на землю в обласному управлінні не залишаються, оскільки вона їх забирає, і вони зберігаються в управлінні земельних ресурсів в Обухівському районі.

Отримавши бланки державних актів на право приватної власності на землю в обласному управлінні земельних ресурсів, вона забирає їх в Обухівське районне управління земельних ресурсів і поміщає у сейф, де вони зберігаються. В подальшому вона видає бланки державних актів на право приватної власності на землю представникам землевпорядних організацій відповідно до підписаних керівниками обласного управління земельних ресурсів заявок. Представникам землевпорядних організацій бланки державних актів видаються на підставі довіреностей на їх отримання. При цьому складається накладна на видачу бланків державних актів, яка підписується нею, як особою, яка видала бланки; особою, яка їх отримала; та начальником районного управління земельних ресурсів. Накладні роздруковуються і заповнюються нею особисто. Накладні видаються у двох примірниках - один залишається в управлінні земельних ресурсів, а другий забирає землевпорядна організація, яка отримує бланки державних актів на право приватної власності на землю.

Вона видавала директору ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" бланки державних актів серії НОМЕР_58, НОМЕР_56-НОМЕР_59 згідно з накладними №22/1 від 18.09.06 та №17 від 04.09.06. Вона може стверджувати категорично, що ОСОБА_5 особисто отримав у неї всі зазначені у цих накладних бланки державних актів на право приватної власності на землю.

Чому накладна №22/1 від 18.09.06 не підписана ОСОБА_5, вона не може точно пригадати. Мабуть, отримавши зазначені в даній накладній бланки державних актів на право приватної власності на землю, ОСОБА_5 просто забув підписати примірник накладної, який залишився в управлінні земельних ресурсів. Вона оглянула другий примірник цієї ж накладної, який зберігається в ТОВ „Земельно-кадастровий офіс", і виявила, що він ОСОБА_5 підписаний.

З приводу того, що в другому примірнику накладної, згідно з яким ОСОБА_5 отримав бланки державних актів на право приватної власності на землю серії НОМЕР_60-НОМЕР_59, яка зберігається в ТОВ „Земельно-кадастровий офіс", зазначено номер накладної „26" та дату її видачі „13.09.06", а в примірнику накладної, яка зберігалася в управлінні земельних ресурсів в Обухівському районі, виправлено номер накладної на „22/1" та дату на „18.09.06", пояснила наступне. Насправді зазначені у цій накладній бланки державних актів на право приватної власності на землю ОСОБА_5 отримав дійсно 13.09.06. Цим же числом була виписана відповідна накладна. Однак при отриманні цих бланків ОСОБА_5 не надав їй довіреності на їх отримання, пообіцявши принести її пізніше. Вона пішла назустріч ОСОБА_5 і видала йому бланки державних актів на право приватної власності на землю без довіреності. В подальшому ОСОБА_5 приніс їй довіреність на отримання бланків державних актів на право приватної власності на землю, яка була датована 18.09.06, тому в накладній вона виправила дату видачі з 13 на 18 вересня 2007 року та номер з „26" на „22/1".

Накладні №26 від 13.09.06 та №17 від 04.09.06 від імені начальника відділу земельних ресурсів підписано ОСОБА_289, який на той час виконував обов'язки начальника відділу.

По епізоду заволодіння земельним масивом 8 га, ОСОБА_237 пояснювала, що у період із 2002 року по 2003 рік вона працювала на посаді інженера-землевпорядника Обухівського бюро ДЗК (в подальшому в результаті реорганізації змінено назву на Обухівський районний відділ Київської регіональної філії центру ДЗК).

На той час керівником Обухівського районного відділу Київської регіональної філії центру ДЗК був ОСОБА_44.

У 2003 році вона за пропозицією директора ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" ОСОБА_238 перейшла на посаду інженера землевпорядника зазначеного товариства. У вказаній посаді вона працює до цього часу.

Приблизно в період із 2005 року по 2007 рік посаду директора товариства обіймав ОСОБА_5. Фактично керівництво ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" здійснював ОСОБА_5 Він безпосередньо давав їй всі завдання і вказівки. Яка була роль в управлінні товариством ОСОБА_44, їй не відомо, ОСОБА_44 їй ніяких вказівок ніколи не давав.

До її обов'язків входить розроблення землевпорядної документації, а сааме: проектів відведення земельних ділянок, а також технічної документації щодо складання державних актів на право власності на земельні ділянки.

Розроблення проектів відведення земельних ділянок здійснювалося наступним чином: або ОСОБА_5, або секретар товариства надавали їй пакет документів, які були необхідні для розроблення проекту відведення земельної ділянки. До цього пакету документів входили: рішення вповноваженого органу про надання дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки, паспортні дані громадян, яким відводиться земельна ділянка, геодезична зйомка. Після цього на комп'ютері за допомогою спеціальної програми "IN-4" проводиться обробка електронного виду земельної ідлянки, тобто вносяться всі відомості про земельну ділянку. Це потрібно для того, щоб сформувати обмінний файл, який в подальшому передається на електронному носієві до районного відділу земельних ресурсів для внесення в базу даних і присвоєння кадастрового номеру.

Також до вказаних матеріалів приєднуються висновки органу із земельних ресурсів, архітектури, санепідемстанції, центр із охорони пам'яток архітектури і мистецтва, екології. Ці висновки збирав директор, тобто у розглядуваному випадку - ОСОБА_5

Після цього всю зібрану документацію вона зшивала, і директор направляв до Обухівського районного відділу земельних ресурсів та центру ДЗК для погодження. Після погодження проект відведення земельної ділянки направлявся до Головного обласного управління земельних ресурсів в Київській області для проведення землевпорядної експертизи.

Далі, проект відведення земельної ділянки передавався до органу, який прийняв рішення про надання дозволу на його розробку, для затвердження. Зазначений орган, у розглядуваному випадку Старобезрадичівська сільська рада, розгладає проект відведення, затверджує і надає дозвіл на розроблення технічної документації щодо складання державного акту на право власності на земельні ділянки.

До технічної документації щодо складання державного акту на право власності на земельну ділянку включаються: копії документів із проекту відведення земельної ділянки, рішення сільської ради щодо затвердження проекту відведення земельної ділянки, оригінал землевпорядної експертизи. Оригінал проекту відведення земельної ділянки зберігається у відділі земельних ресурсів окремо від технічної документації щодо складання державного акта на право власності на земельні ділянки.

Якщо брати разом розроблення проектів відведення земельних ділянок та технічної документації щодо складання державних актів на право власності на земельні ділянки, то за 1 місяць вона розробляла приблизно 5-6 проектів відведення та технічних документацій. На розроблення проекту відведення земельної ділянки витрачалося більше часу, ніж на розроблення технічної документації щодо складання державного акту на право власності на земельні ділянки.

Після підготовки технічної документації щодо складання державного акту на право власності на земельні ділянки готувалася заявка до Обухівського районного відділу земельних ресурсів на видачу бланків державних актів на право власності на земельні ділянки. Таку заявку готував один із інженерів-землевпорядників - той, хто був вільний в той час. Заявка готується лише на таку кількість бланків державних актів на право власності на земельні ділянки, на які виготовлена технічна документація щодо складання державних актів на право власності на земельні ділянки.

Отримання чистих бланків державних актів на право власності на земельні ділянки організовував завжди директор ТОВ "Земельно-кадастровий офіс", станом на 2005-2006 роки це був ОСОБА_5

Де ОСОБА_5 тримав чисті (не заповнені) бланки державних актів на право власності на землю, їй не відомо. У ОСОБА_5 був свій власний службовий кабінет, у якому знаходився тільки він. Чи був у тому кабінеті сейф, вона не пам'ятає. Ключ від цього кабінету був у ОСОБА_5. Чи мав доступ до цього кабінету хтось із працівників товариства, окрім ОСОБА_5, вона сказати не може. Особисто вона не бачила, щоб будь-хто заходив до кабінету ОСОБА_5 за його відсутності. Бланки державних актів на право власності на земельні ділянки видавав лише ОСОБА_5

Перед заповненням бланків державних актів на право власності на земельні ділянки вона надавала ОСОБА_5 технічну документацію щодо складання державних актів на право власності на земельні ділянки для вивчення. Після того, як він вивчав технічну документацію, він її повертав і видавав по два екземпляри бланків державних актів на право власності на земельні ділянки.

Бланки державних актів на право власності на земельні ділянки заповнювалися на комп'ютері за допомогою спеціальної програми, назви якої вона не пам'ятає. Ці програми були установлені на комп'ютерах, якими користувались інженери-землевпорядники. Кожен із інженерів заповнював лише державні акти, щодо яких особисто ним була розроблена технічна документація.

Станом на 2005-2006 роки крім неї, в ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" працювали інженери-землевпорядники ОСОБА_235 і ОСОБА_236 У кожного інженера-землевпорядника був окремий комп'ютер. Вона жодного разу не бачила, щоб ОСОБА_5 використовував комп'ютери інженерів-землевпорядників, або інших працівників ТОВ "Земельно-кадастровий офіс".

У ОСОБА_5 був власний комп'ютер у кабінеті, а також лазерний принтер. Їй здається, що у нього в комп'ютері були встановлені програми для заповнення бланків державних актів на право власності на земельні ділянки, але чи вмів він ними користуватися, їй не відомо. Вона жодного разу не бачила, щоб він (ОСОБА_5.) користувався цією програмою.

ОСОБА_5 вмів користуватися комп'ютерною технікою на рівні простого користувача. Освоїти програму для заповнення державних актів на право власності на земельні ділянки не представляло ніяких труднощів.

У ході допиту ОСОБА_237 пред'явлені для ознайомлення державні акти про право власності на земельні ділянки наступних громадян: ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_42, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_230, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_27, ОСОБА_41, ОСОБА_28, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33, ОСОБА_34, ОСОБА_35, ОСОБА_36, ОСОБА_37, ОСОБА_38, ОСОБА_39, ОСОБА_40.

На пропозицію надати пояснення, при яких обставинах вони були складені, заповнені і підписані відповідними службовими особами, чи складалася технічна документація щодо відведення земельних ділянок, які фігурують у зазначених державних актах про право власності на земельні длінки, а також технічна документація щодо складання вище вказаних державних актів на право власності на землю, ОСОБА_237 відповіла, що пред'явлені для ознайомлення державні акти на право власності на земельні ділянки вона баче вперше. При яких обставинах вони були складені, їй не відомо. Вона не складала цих державних актів на право власності на земельні ділянки. Чи розроблялися проекти відведення земельних ділянок та технічна документація щодо складання державних актів на право власності на земельні ділянки, їй не відомо. Розробити технічну документацію щодо складання державного акту на право власності на земельну ділянку без проекту відведення земельної ділянки неможливо, оскільки зазначена технічна документація має бути погоджена Обласним головним управлінням земельних ресурсів в Київській області, а на погодження вона подається лише із затвердженим проектом відведення земельної ділянки.

Також без розробленого та затвердженого проекту відведення земельної ділянки не може бути присвоєний кадастровий номер земельній ділянці.

По епізоду заволодіння земельним масивом 8 га ОСОБА_236 пояснювала, що одразу після завершення навчання в Київському національному університеті будівництва та архітектури вона була прийнята до ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" на посаду інженера-землевпорядника. В зазначеній посаді вона працювала до 31 жовтня 2008 року.

В період із 2005 по 2006 рік посаду директора ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" займав ОСОБА_5 У нього не було заступників. Хто обіймав посаду комерційного директора, їй не відомо.

До її обов'язків на посаді інженера-землевпорядника ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" входило розроблення проектів відведення земельних ділянок і технічної документації щодо складаня державних актів на право власності на земельні ділянки.

У ході допиту ОСОБА_236 надавалися для ознайомлення державні акти про право власності на земельні ділянки наступних громадян: ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_42, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_230, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_27, ОСОБА_41, ОСОБА_28, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33, ОСОБА_34, ОСОБА_35, ОСОБА_36, ОСОБА_37, ОСОБА_38, ОСОБА_39, ОСОБА_40.

На запитання, чи знайомі їй ці державні акти, при яких обставинах вони були складені, заповнені і підписані відповідними службовими особами, ОСОБА_236 відповіла, що вище вказані державні акти на право власності на земельні ділянки їй знайомі оскільки вони використовувалися нею при оформленні технічної документації щодо складання державних актів на право власності на земельні ділянки ОСОБА_44 і ОСОБА_190. Однак зазначені державні акти на право власності на земельні ділянки складені не нею, і скоріш за все не інженерами-землевпорядниками ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" взагалі, оскільки вони суттєво відрізняються від того шаблону, який використовувався ними. По перше, в графі, де вказане місце проживання власника земельної ділянки, вони завжди в адресі вказували скорочення "буд." перед номером будинку, а у представлених їй для ознайомленнях державних актах таке скорочення відсутнє. По друге, зі зворотнього боку бланку абрис земельної ділянки вони завжди розташовували з правого боку, а на представлених їй для ознайомлення державних актах на ім'я 32-х громадян вони розташовані з лівого боку. По третє, в описі меж на оформлюваних ними державних актах відсутні скорочення, у той час, як на представлених для ознайомлення державних актах вони є. По четверте, на державних актах, які друкували вони, кадастрові номери земельних ділянок надруковані більш великим шрифтом, аніж на тих державних актах, які представлені для ознайомлення.

На представлених для ознайомлення державних актах на право власності на земельні ділянки розмір шрифта, яким надруковано кадастровий номер, виставлений комп'ютерною програмою автоматично, а вони завжди в подальшому збільшували розміри шрифта.

Вона не розробляла проекті відведення земельних ділянок, які вказані в зазначених державних актах, а також технічної документації щодо складання вище вказаних державних актів на право власності на земельні ділянки. Чи складалися взагалі зазначені документи, їй не відомо.

Хто из посадових осіб ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" отримував чисті бланки державних актів на право власності на земельні ділянки, я точно не знає, однак вважає, що це був директор товариства, тобто у розглядуваному випадку станом на 2005-2006 роки це був ОСОБА_5

Де ОСОБА_5 тримав чисті (не заповнені) бланки державних актів на право власності на землю, їй не відомо. У ОСОБА_5 був свій власний службовий кабінет, у якому знаходився тільки він. Сейфа в його кабінеті не було. Єдиний сейф був в бухгалтерії товариства. Ключ від кабінету був у ОСОБА_5.

Бланки державних актів на право власності на земельні ділянки видавав лише ОСОБА_5 Їй не відомі випадки, щоб хтось брав бланки державних актів на право власності на земельні длінки без відома ОСОБА_5

ОСОБА_44 був засновником ТОВ "Земельно-кадастровий офіс". Особисто їй він ніяких вказівок ніколи не давав. Вказівки щодо її діяльності надавав ОСОБА_5

Бланки державних актів на право власності на земельні ділянки завжди видавав ОСОБА_5, при чому він іх видавав лише під вже виготовлену технічну документацію зі складання державних актів на право власності на земельні ділянки.

Бланки державних актів на право власності на земельні ділянки заповнювалися на комп'ютері за допомогою спеціальної програми, назва якої із англійської мови переводиться як "Плани". Ці програми були установлені на комп'ютерах, якими користувалис інженери-землевпорядники. Також можливо ця програма була встановлена у секретаря ОСОБА_40. У ОСОБА_5 в кабінеті був комп'ютер. Чи була у нього програма, за допомогою якої заповнювалися державні акти на право власності на земельні ділянки, їй не відомо, однак комп'ютерна база, в якій містилися відомості про межі всіх земельних ділянок в Обухівському районі, у нього була.

Кожен із інженерів заповнював лише державні акти, щодо яких особисто ним була розроблена технічна документація.

Станом на 2005-2006 роки крім неї, в ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" працювали інженери-землевпорядники ОСОБА_235 і ОСОБА_281 Вона жодного разу не бачила, щоб ОСОБА_5 використовував комп'ютери інженерів-землевпорядників, або інших працівників ТОВ "Земельно-кадастровий офіс". У ОСОБА_5 був власний комп'ютер у кабінеті, а також лазерний принтер.

У ході допиту ОСОБА_236 надана для ознайомлення технічна документація із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку ОСОБА_190, а також технічна документація із землеустрою щодо складання державного акту на право власності на земельну ділянку ОСОБА_44

На пропозицію пояснити, за яких обставин була виготовлена зазначена документація, і чи була вона виготовлена нею, ОСОБА_236 пояснила, що представлена для ознайомлення технічна документація із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку ОСОБА_190, а також технічна документація із землеустрою щодо складання державного акту на право власності на земельну ділянку ОСОБА_44 виготовлена особисто нею, підписи в технічній документації напроти її прізвища із ініціалами виконані нею.

Всю необхідну документацію щодо складання державного акту надають попередні власники земельних ділянок. Вона, як інженер-землевпорядник, складає пояснювальну записку, інформацію про зміну власника, схему розташування земельних ділянок і кадастровий план. Також вони отримують із Обухівського районного відділу земельних ресурсів висновок про наявні обмеження на використання земельної ділянки. Вказані документи залучаються до технічної документації зі складання державного акту на право власності на земельні ділянки. Після цього інженер-землевпорядник сшиває технічну документацію, яка в подальшому подається на погодження спочатку до районного відділу земельних ресурсів, а потім до обласного управління земельних ресурсів.

У випадку, коли земельні ділянки відчужуються на підставі цивільно-правових угод, проекти відведення та технічна документація щодо первинних власників не потрібна. Основними документами, які необхідні для складання технічної документації щодо складання державного акту на право власності на земельні ділянки наступного власника є цивільний договір, на підставі якого здійснюється відчудження земельної ділянки, та державні акти на право власності на земельні ділянки попередніх власників.

У ході допиту ОСОБА_236 пред'явлена для ознайомлення технічна документація із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку гр. ОСОБА_190, яка була вилучена у ході розслідування кримінальної справи №66-973.

На пропозицію дати пояснення щодо обставин розроблення нею вище вказаної технічної документації ОСОБА_236 відповіла, що у лютому 2007 року на посаду директора ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" відповідно до рішення засновників товариства був призначений ОСОБА_190 Вказівку розробити вище вказану технічну документацію надав їй ОСОБА_190 Зазначена технічна документація розробляється доволі швидко, на розроблення необхідно приблизно 2-3 дні. Дата розроблення документації співпадає із датою, вказаною в кадастровому плані технічної документації. У розглядуваному випадку це 12.03.2007 р. Тобто технічна документація розроблялася приблизно у період із 10 по 12 березня 2007 року. ОСОБА_190 були надані всі необхідні копії документів для розроблення вказаної технічної документації, а саме нотаріально засвідчені та зареєстровані в сільській раді копії договорів купівлі-продажу земельних ділянок, копії державних актів на право власності на земельні ділянки попередніх власників, витяги із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, а також висновки експерта про експертну оцінку земельних ділянок. Також ОСОБА_190 було затверджене завдання на виконання робіт, яке було складене нею.

Отримавши всю вище вказану необхідну документацію, вона перевірила за нашою базою даних, чи існує вище вказана земельна ділянка. Зазначена база даних ведеться ТОВ "Земельно-кадастровий офіс". До бази включені лише земельні ділянки, щодо яких нашим підприємством складалася технічна документація. В базі даних є повні відомості про земельну ділянку та її власника. У випадку, якщо в їх базі даних відсутні відомості про земельну ділянку, вони роблять запит до відділу земельних ресурсів із проханням надати інформацію щодо конкретної земельної ділянки. При спрямуванні зазначеного запиту для ідентифікації земельної ділянки вона надає копії державних актів на право власності на земельну ділянку. У відповідь на запит із земельного відділу надходить відповідь із координатами земельної ділянки. Ця інформація в подальшому використовується при складанні технічної документації із землеустрою щодо складання документів, які посвідчують право власності на земельні ділянки. У випадку, якщо в відділі земельних ресурсів відсутня технічна документація щодо земельних ділянок, на запит вони отримають відповідь про неможливість надати координати земельних ділянок у зв'язку із відсутністю технічної документації.

При оформленні технічної документації щодо складання державного акту на право власності на земельну ділянку ОСОБА_190 нею були підготовлені і у подальшому спрямовані до відділу земельних ресурсів в Обухівському районі відповідні запити щодо земельних ділянок, на які були копії державних актів на право власності на земельні ділянки і які відповідно до договорів купівлі-продажу переходили у власність ОСОБА_190

У базі даних ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" була відсутня інформація щодо вище вказаних земельних ділянок. Про це вона повідомила директора товариства. Приблизно через кілька годин зазначені координати мені принесли чи то на дискеті, чи на Флеш-карті. Координати їй були надані або директором ОСОБА_190, або його заступником ОСОБА_282.

У випадку відсутності в нашій базі даних відомостей щодо земельної ділянки вона повідомляю про це керівництво, і в подальшому саме керівництво займається питанням отримання відомостей щодо земельної ділянки.

На запитання, як вона пояснить, що в базі даних АС ДЗК, яку вів відділ земельних ресурсів в Обухівському районі Київської області, були відсутні дані щодо земельних ділянок щодо первинних власників, які у подальшому ніби-то продали зазначені земельні ділянки на адресу ОСОБА_190, що підтверджується матеріалами відповідної перевірки, яка була проведена в ході розслідування кримінальної справи, ОСОБА_236 відповіла, що не знає, як це пояснити. Можливо хтось в подальшому видалив із бази даних АС ДЗК відомості про земельні ділянки. Крім того, коли кілька земельних ділянок об'єднуються в одну і їм присвоюється єдиний кадастровий номер, то відомості щодо кадастрових номерів земельних ділянок, які входять до складу об'єднаної земельної ділянки, автоматично із бази АС ДЗК видаляються.

Кадастровий план земельної ділянки складається на підставі отриманих даних щодо координат земельної ділянки за допомогою спеціальної програми "Мап-інфо". Існують і інші програми, однак ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" використовується саме така програма. Зазначена програма на підставі введених до неї даних щодо координат окремих земельних ділянок автомативно проводить розрахунки щодо загальної земельної ділянки, її площі, координат, та інших необхідних відомостей.

Кадастровий план земельної ділянки, а також відомість вирахування площі земельної ділянки додається до технічної документації щодо складання державного акту на право власності на земельну ділянку.

Також, в ході складання технічної документації нею був сформований обмінний файл, який містить всю інформацію щодо земельної ділянки і нового власника земельної ділянки, у розглядуваному випадку ОСОБА_190

Після цього вона передала технічну документацію і обмінний файл на дискеті або ОСОБА_190, або його заступнику ОСОБА_282, точно вона не пам'ятає. Обмінні файли зазвичай вони зберігали в пам'яті комп'ютерів.

В подальшому технічна документація і обмінний файл передається до районного відділу земельних ресурсів. У районному відділі земельних ресурсів начальник відділу підписує висновок про наявні обмеження на використання земельних ділянок а також відповідний працівник відділу приймає та обробляє обмінні файли.

У 2007 році прийманням технічної документації і обмінних файлів займалася працівник відділу ОСОБА_443.

Технічну документацію щодо складання державних актів на право власності на земельні ділянки, а також іншу документацію до земельного відділу в основному доставляла працівник ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" ОСОБА_226.

У Обухівському районному відділі земельних ресурсів після перевірки технічної документації та обмінного файлу ОСОБА_443 надавала кадастровий номер земельної ділянки. Цей кадастровий номер вона зазначала в кадастровому плані земельної ділянки, вписуючи його від руки, або писала його нам на аркуші паперу. Про отримання обмінного файлу ставиться відповідний штамп на технічній документації.

У розглядуваному випадку щодо технічної документації на земельні ділянки ОСОБА_190 і ОСОБА_44 ОСОБА_443 безпосередньо в кадастровому плані земельної ділянки власносручно вказала дві останні цифри кадастрового номеру. Всі інші цифри кадастрового номеру надрукувала вона при складанні кадастрового плану, оскільки їй були відомі всі дані зазначеної земельної ділянки щодо її розташування.

Цифри кадастрового номера земельної ділянки мають певне значення для ідентифікацїі земельної діляник і означають наступне: перші 10 цифр означають назву області, району та сільської ради, де розташована земельна ділянка. Наступні 2 та 3 цифри означають кадастрову зону та квартал розташування земельної ділянки. Останні 4 цифри означають порядковй номер земельної ділянки.

Після Обухівського районного відділу земельних ресурсів працівник ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" подавав технічну документацію до Обухівського районного центру ДЗК, де обмінний файл також вносився до бази даних. Приблизно в 2006-2007 роках ведення бази даних АС ДЗК було передано від Обухівського районного центру ДЗК до Обухівського районного відділу земельних ресурсів. Коли точно і по якій причині була здійснена ця передача, їй не відомо. Після цього Обухівський районний відділ центру ДЗК веде свою базу, до якої вносить обмінні файли та вже надані кадастрові номера. Без цього вони не присвоюють порядкового номеру державного акту на право власності на земельну ділянку.

В подальшому технічна документація разом із обмінним файлом працівником ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" подається почергово до Київського обласного головного управління земельних ресурсів та Київської регіональної філії ДП "Центр ДЗК при Державному комітеті України із земельних ресурсів", де також приймається обмінний файл, а на технічній документації робиться штамп із відміткою про отримання обмінного файлу. Зазначені установи також ведуть свої бази даних щодо земельних ділянок.

Показаннями свідка ОСОБА_179, який показав, що посаду голови Підгірцівської сільської ради Обухівського району він обіймає з 1992 року. З того часу його чотири рази переобирали на цю посаду, востаннє в 2006 році. До його службових обов'язків відноситься керівництво роботою сільської ради, проведення сесій, засідань виконавчого комітету, підписання документів щодо виділення земельних ділянок, тощо. Обов'язки сільського голови передбачені Законом України „Про місцеве самоврядування в Україні". Посадової інструкції у нього немає.

Відповідно до положень Земельного кодексу України земельними ділянками, розташованими поза межами населених пунктів розпоряджаються місцеві органи виконавчої влади. Таким чином, рішення про виділення земельних ділянок, розташованих в межах адміністративної території Підгірцівської сільської ради, проте за межами села, приймається Обухівською районною державною адміністрацією.

При цьому Підгірцівська сільська рада надає погодження місця розташування земельної ділянки, яка виділяється райдержадміністрацією. Чим передбачена необхідність одержання такого погодження, він сказати не може. Однак саме така практика склалася в Обухівському районі.

При виділенні в приватну власність земельних ділянок, розташованих за межами села, голова сільської ради підписує лише погодження місця розташування земельної ділянки. Ніякі інші документи при цьому службовими особами сільської ради не підписуються. Дозвіл на розробку проектів відведення земельних ділянок також видається райдержадміністрацією, і сільська рада до цього ніякого відношення не має.

Службовими особами сільської ради державні акти на право приватної власності на землю, видані на земельні ділянки, розташовані поза межами села, не підписуються. Головою сільської ради підписуються лише державні акти на право приватної власності на землю, видані на земельні ділянки, що знаходяться в межах села. Ці ділянки виділяються у приватну власність на підставі рішення сільської ради, тому державні акти на них підписуються головою сільської ради.

Рішення про виділення земельних ділянок, розташованих за межами села, приймається головою райдержадміністрації, тому саме він і підписує державні акти на право приватної власності на такі земельні ділянки.

Особи, які бажають отримати в приватну власність земельні ділянки, подають відповідні заяви до сільської ради. За результатами розгляду цих заяв сільська рада приймає рішення про надання дозволу на розробку технічної документації по виділенню земельних ділянок в приватну власність. Після цього особи, які отримали такий дозвіл, звертаються до землевпорядних організацій, яким замовляють виготовлення проектів відведення земельних ділянок. На території Підгірцівської сільської ради виготовленням проектів відведення земельних ділянок займається переважно Мале підприємство „Фокус 2000", з яким сільська рада уклала відповідний договір. Однак проекти відведення земельних ділянок в с. Підгірці можуть також розроблятись іншими землевпорядними організаціями.

Після виготовлення проектів відведення земельних ділянок вони виносяться на затвердження сільської ради. Сільська рада за результатами розгляду проектів відведення земельних ділянок приймає рішення про їх затвердження і надання земельних ділянок в приватну власність громадянам.

Після цього проекти відведення земельних ділянок подаються на підпис йому. В цих проектах він підписує список власників земельних ділянок, які відводяться у приватну власність, висновки про погодження місця розташування земельних ділянок, акти погодження меж земельних ділянок, акти про передачу межових знаків власникам земельних ділянок та викопіровки з плану землекористування, на яких зображено земельні ділянки, що передаються в приватну власність.

При підписанні проектів відведення земельних ділянок він по викопіровкам з плану землекористування обов'язково перевіряє, чи знаходяться земельні ділянки в межах села. У випадку, якщо земельні ділянки знаходяться поза межами села, він проекти відведення не підписує, оскільки розпоряджатись такими земельними ділянками має право лише райдержадміністрація. Сільська рада не має права виділяти у власність земельні ділянки, розташовані поза межами села, а він не має права підписувати проекти відведення таких земельних ділянок, чи державні акти на право приватної власності на такі земельні ділянки.

Після підписання ним проектів відведення земельних ділянок землевпорядні організації заповнюють бланки державних актів на право приватної власності на землю, які приносять йому на підпис. Державні акти підписуються керівниками органів, які приймали рішення про надання земельних ділянок у приватну власність, та керівником районного відділу земельних ресурсів. При підписанні ним державних актів на право приватної власності на земельні ділянки, розташовані в межах с. Підгірці, ці акти начальником відділу земельних ресурсів ще не підписані. До земельного відділу акти подаються на підпис після підписання їх ним і скріплення відтиском гербової печатки Підгірцівської сільської ради.

Землевпорядні організації подають йому на підпис державні акти на право приватної власності на землю без проектів відведення земельних ділянок. При підписанні державних актів він повинен впевнитись, що проекти їх відведення розроблені, затверджені сільською радою і підписані ним. Також він повинен переконатись, що земельні ділянки, на які видаються державні акти, подані йому на підпис, розташовані в межах с. Підгірці. Як правило, при підписанні державних актів на право приватної власності на землю, які надають йому представники землевпорядних організацій, він намагається пригадати, чи підписував він проекти відведення цих земельних ділянок (технічні звіти зі складання даних державних актів). Якщо він точно пригадує, що перевіряв і підписував проекти відведення земельних ділянок, на які йому подано на підпис державні акти на право приватної власності на землю, то підписує ці акти.

В тому випадку, якщо він не впевнений, чи перевіряв він проекти відведення (технічні звіти) земельних ділянок, на які йому принесли державні акти на право приватної власності на землю, він просить представників землевпорядних організацій надати йому ці проекти відведення і перевіряє їх.

При підписанні державних актів на право приватної власності на землю та визначенні, чи підписував він проекти відведення земельних ділянок, на які видано ці акти, він покладається на свою пам'ять. Перелік підписаних ним проектів відведення земельних ділянок він не складає і ніяких письмових нотаток з даного приводу не веде.

Описаний ним порядок виділення земельних ділянок в приватну власність і підписання державних актів на право приватної власності на землю передбачений Земельним кодексом України та Законом України „Про місцеве самоврядування в Україні".

Наскільки він може судити, підписи від його імені у державних актах на право приватної власності на землю серії НОМЕР_10-НОМЕР_11; НОМЕР_12-НОМЕР_13; НОМЕР_14-НОМЕР_55; НОМЕР_56-НОМЕР_57 виконано не ним. Такий висновок він робить на тій підставі, що підписи у всіх актах дуже красиві і практично однакові. Він вважає, що не зміг би поставити 124 практично однакових підписи підряд.

Проекти відведення земельних ділянок, на які видано зазначені вище державні акти на право приватної власності на землю, він не підписував. Це він може стверджувати категорично, оскільки вказані державні акти на право приватної власності на землю видані на дуже велику площу - близько 30 га, а він точно пам'ятає, що проектів відведення земельних ділянок з такою площею не підписував.

Підгірцівською сільською радою рішення про виділення в приватну власність земельних ділянок, на які видано зазначені вище державні акти на право приватної власності на землю, ні 20.01.05, ні в будь-який інший день не приймалось. Це він також може стверджувати категорично.

Про те, що земельні ділянки, на які видано зазначені вище державні акти на право приватної власності на землю серії НОМЕР_10-НОМЕР_11; НОМЕР_12-НОМЕР_13; НОМЕР_14-НОМЕР_15 знаходяться поза межами с. Підгірці, він вже зрозумів, оскільки від землевпорядника Підгірцівської сільської ради ОСОБА_290 йому стало відомо, що десь є близько 100 державних актів на право приватної власності на землю, виданих нібито на підставі рішення сесії Підгірцівської сільської ради на земельні ділянки, розташовані поза межами села. Зі слів ОСОБА_290 про це вона дізналась в Обухівському районному відділі земельних ресурсів.

Показаннями свідка ОСОБА_291, яка показала, що на посаді секретаря Підгірцівської сільської ради Обухівського району вона працює з 1990 року. До її службових обов'язків відноситься ведення діловодства сільської ради, підготовка рішень сесій сільської ради та засідань виконавчого комітету, видача довідок, вчинення нотаріальних дій, тощо. Крім того у разі відсутності голови сільської ради вона виконує його обов'язки. При цьому ніякого окремого розпорядження не потребується, оскільки підставою того, що вона виконує обов'язки голови сільської ради, є положення Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні".

Підгірцівською сільською радою рішення про виділення в приватну власність земельних ділянок, на які видано державні акти на право приватної власності на землю серії НОМЕР_10-НОМЕР_11; НОМЕР_12-НОМЕР_13; НОМЕР_14-НОМЕР_15 ні 20.01.05, ні в будь-який інший день не приймалось. Це вона може стверджувати категорично.

Де знаходяться земельні ділянки, на які видано зазначені вище державні акти на право приватної власності на землю, їй невідомо. Вона до земельних питань сільської ради ніякого відношення не має.

Показаннями свідка ОСОБА_290, яка показала, що на посаді землевпорядника Підгірцівської сільської ради Обухівського району вона працює з липня 1992 року. До її службових обов'язків відноситься ведення земельно-кадастрової книги, реєстрація договорів купівлі-продажу земельних ділянок, встановлення в натурі меж земельних ділянок після прийняття відповідного рішення сільської радою, видача довідок, тощо.

Рішення про виділення земельних ділянок, розташованих поза межами населеного пункту, приймає районна державна адміністрація. Сільська рада до прийняття такого рішення ніякого відношення не має.

При виділенні земельної ділянки поза межами населеного пункту сільська рада на сесії приймає рішення лише щодо погодження місця розташування земельної ділянки, яка виділяється. Відповідно до даного рішення голова сільської ради підписує схему розташування земельної ділянки, яка виділяється районною державною адміністрацією. Крім голови сільської ради схему розташування земельної ділянки підписує вона, як землевпорядник.

Інших документів при виділенні земельних ділянок, розташованих поза межами населеного пункту сільська рада не видає. Вона також крім підписання схеми розташування земельної ділянки ніякої участі в цьому процесі не приймає.

Службовими особами сільської ради державні акти на право приватної власності на землю, видані на земельні ділянки, розташовані поза межами села, не підписуються. Головою сільської ради підписуються лише державні акти на право приватної власності на землю, видані на земельні ділянки, що знаходяться в межах села. Ці ділянки виділяються у приватну власність на підставі рішення сільської ради, тому державні акти на них підписуються головою сільської ради.

Рішення про виділення земельних ділянок, розташованих за межами села, приймається головою райдержадміністрації, тому саме він і підписує державні акти на право приватної власності на такі земельні ділянки.

Особи, які бажають отримати в приватну власність земельні ділянки, подають відповідні заяви до сільської ради. За результатами розгляду цих заяв сільська рада приймає рішення про виділення земельних ділянок в приватну власність та доручення землевпорядним організаціям здійснити розробку проектів відведення земельних ділянок. Після цього особи, які отримали такий дозвіл, звертаються до землевпорядних організацій, яким замовляють виготовлення проектів відведення земельних ділянок. На території Підгірцівської сільської ради виготовленням проектів відведення земельних ділянок займається переважно Мале підприємство „Фокус 2002", з яким сільська рада уклала відповідний договір. Однак проекти відведення земельних ділянок в с. Підгірці можуть також розроблятись іншими землевпорядними організаціями.

Після виготовлення проектів відведення земельних ділянок вони надаються голові сільської ради, який підписує викопіювання з плану землекористування, де зображено земельні ділянки, що передаються в приватну власність, акти про погодження меж земельної ділянки та акти про передачу межових знаків власникам земельних ділянок.

Після цього проекти відведення земельних ділянок підписуються начальником районного відділу земельних ресурсів, погоджуються уповноваженими державними органами і установами та проходять державну землевпорядну експертизу. Після проходження всіх зазначених процедур проекти відведення земельних ділянок затверджуються на сесії сільської ради.

В подальшому голова сільської ради підписує рішення сільської ради про затвердження проекту відведення земельної ділянки та державний акт на право приватної власності на землю.

При підписанні державних актів на право приватної власності на землю голова сільської ради повинен впевнитись, що проекти їх відведення розроблені і затверджені сільською радою. Також він повинен переконатись, що земельні ділянки, на які видаються державні акти, подані йому на підпис, розташовані в межах населеного пункту, і сільською радою приймалося рішення про їх виділення в приватну власність.

Такий порядок виділення земельних ділянок в приватну власність і підписання державних актів на право приватної власності на землю передбачений Земельним кодексом України.

Підгірцівською сільською радою рішення про виділення в приватну власність земельних ділянок, на які видано державні акти на право власності на землю серії НОМЕР_10-НОМЕР_11; НОМЕР_12-НОМЕР_13; НОМЕР_14-НОМЕР_15 ні 20.01.05, ні в будь-який інший день не приймалось. Це вона може стверджувати категорично.

Їй відомо про те, що земельні ділянки, на які видано зазначені вище державні акти на право приватної власності на землю серії НОМЕР_10-НОМЕР_11; НОМЕР_12-НОМЕР_13; НОМЕР_14-НОМЕР_15 знаходяться поза межами с. Підгірці. На початку серпня 2007 року в Підгірцівську сільську раду прибули незнайомі їй чоловік і жінка, які показали їй декілька (близько 5 шт.) ксерокопій державних актів на право приватної власності на землю з замальованими маркером прізвищами власників земельних ділянок і сказали, що всього є 119 таких актів на земельний масив, площею 30 га. При цьому вони показали їй викопіювання з плану землекористування, на якому був зазначений цей земельний масив. З викопіювання вона побачила, що земля знаходиться в адміністративних межах Підгірцівської сільської ради, однак поза межами села Підгірці. В той же час, як підстава видачі пред'явлених їй для ознайомлення цими чоловіком та жінкою державних актах на право власності на землю у них значилось рішення Підгірцівської сільської ради від 20.01.05, що було незаконним, оскільки розпоряджатися земельними ділянками, розташованими за межами села, може тільки райдержадміністрація.

До цього, навесні 2007 року протокол сесії Підгірцівської сільської ради від 20.01.05 перевіряли співробітники Київського міського управління по боротьбі з організованою злочинністю, тому зміст рішень, які приймалися цією сесією, вона добре пам'ятала.

Про те, що рішення про виділення земельних ділянок, зазначених у наданому ними викопіюванні, сільською радою не приймалось, вона повідомила чоловіку і жінці, які приносили їй зазначені вище державні акти на право власності на землю. Жінка ще почала обурюватись, як могли бути зареєстровані державні акти на право власності на землю, якщо рішення про виділення земельних ділянок не приймалося. На це вона порадила їй звернутись для з'ясування цього питання до правоохоронних органів. Після цього вказані чоловік і жінка пішли геть.

Про прихід описаних чоловіка і жінки та отриману від них інформацію вона відразу повідомила голові сільської ради ОСОБА_179

26.09.07 до неї в сільську раду звернувся ОСОБА_186, який попросив її зареєструвати три договори купівлі-продажу земельних ділянок, площею по 0,25 га, розташованих на території Підгірцівської сільської ради. До нотаріально завірених копій зазначених договорів купівлі-продажу земельних ділянок їх власник додав копії державних актів на право приватної власності на землю попередніх власників землі (3 шт.). Вона зареєструвала договори купівлі-продажу, зробивши на них та на їх копіях відповідні відмітки. Однак потім вона звернула увагу на той факт, що державні акти на право приватної власності на землю попередніх власників видані на підставі сесії Підгірцівської сільської ради від 20.01.05. Оскільки протокол цієї сесії був вилучений в сільській раді прокуратурою Обухівського району, вона не мала змоги перевірити, чи виділялися на сесії сільської ради 20.01.05 земельні ділянки особам, зазначеним у державних актах на право приватної власності на землю. Крім того, їй було відомо про наявність сфальсифікованих державних актів на право приватної власності на землю, виданих нібито на підставі рішення тієї ж сесії сільської ради. Тому вона повідомила покупцю земельних ділянок ОСОБА_186 про те, що державні акти на право приватної власності на землю осіб, у яких він придбав земельні ділянки, є незаконними, і скасувала реєстрацію договорів купівлі-продажу. Про скасування їх реєстрації вона зробила відмітки на самих договорах та їх нотаріально завірених копіях, які ОСОБА_186 надав до сільської ради.

Показаннями свідка ОСОБА_246 - провідного спеціаліста управління земельних ресурсів в Обухівському районі, яка показала, що на займаній посаді вона працює з 20.02.05. До її службових обов'язків відноситься видача висновків про обмеження і обтяження земельних ділянок та витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок.

Витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок №№3894 від 08.06.07, 3762 від 08.06.07, 3567 від 04.06.07, 3757 від 08.06.07, 3768 від 08.06.07, 3752 від 08.06.07, 3873 від 08.06.07, 3747 від 08.06.07, 3748 від 08.06.07, 3749 від 08.06.07, 3571 від 04.06.07, 3775 від 08.06.07, 3568 від 04.06.07, 3774 від 08.06.07, 3773 від 08.06.07, 3751 від 08.06.07, 3770 від 08.06.07, 3750 від 08.06.07, 3758 від 08.06.07, 3767 від 08.06.07, 3763 від 08.06.07, 3756 від 08.06.07, 3570 від 04.06.07, 3764 від 08.06.07, 3755 від 08.06.07, 3754 від 08.06.07, 3569 від 04.06.07, 3765 від 08.06.07, 3769 від 08.06.07, 3771 від 08.06.07, 3878 від 08.06.07, 3876 від 08.06.07, 3874 від 08.06.07, 3875 від 08.06.07, що містяться в технічних документаціях із землеустрою щодо складання документів, які посвідчують право власності на земельні ділянки ОСОБА_214, ОСОБА_220,ОСОБА_219, ОСОБА_213 та ОСОБА_221, підписано нею.

Хто звертався за цими витягами з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок, вона вже не пригадує. Мабуть, це був один з власників земельних ділянок, який мав при собі державні акти на право приватної власності на землю інших власників та їхні паспорти.

Наскільки вона пригадує, всього за вказаними витягами з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок зверталося три особи з числа їх власників. Один з них приходив дещо раніше, а двоє десь через тиждень після нього. Це було десь на початку червня 2007 року. Як прізвища цих осіб, вона не пам'ятає. При цьому у одного з власників земельних ділянок було доручення від імені приблизно десяти інших власників. У інших двох чоловіків доручень не було, однак у них були оригінали державних актів на право приватної власності на землю інших власників земельних ділянок. Саме на ім'я вказаних трьох чоловіків було видано квитанцію про оплату послуг з видачі витягів, і вони отримали готові витяги, розписавшись про це у відповідному журналі обліку.

На момент видачі зазначених витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку зазначених земельних ділянок у відділі земельних ресурсів Обухівського району ще не було електронної бази даних, за якою можливо було б перевірити наявність земельних ділянок. Тому по електронній базі даних вона ці земельні ділянки не перевіряла.

При видачі вказаних витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок вона перевіряла оригінали державних актів на право приватної власності на ці земельні ділянки. Ніякі інші документи вона не перевіряла.

Місцезнаходження земельних ділянок впливає на їхню нормативну грошову оцінку. По кожній сільській раді Обухівського району інститутом землеустрою розроблена технічна документація з зазначенням нормативної грошової оцінки землі. При цьому територія кожної сільської ради розбита на зони, в межах яких нормативна грошова оцінка землі різна. У випадку, якщо в державному акті на право приватної власності землі вказана адреса земельної ділянки, на яку видається витяг з нормативної грошової оцінки, вони визначають, в якій зоні знаходиться дана земельна ділянка, і вираховують її нормативну грошову оцінку відповідно до цієї зони. Якщо ж у державному акті на право приватної власності на землю адреса земельної ділянки не вказана, то її нормативна грошова оцінка визначається на рівні максимальної по сільській раді. При видачі пред'явлених їй для ознайомлення витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок вона не знала, де саме знаходяться земельні ділянки, на які надаються витяги. Їй лише було відомо, що вони знаходяться на території Підгірцівської сільської ради Обухівського району.

На той факт, що державні акти на право приватної власності на земельні ділянки, на які нею видано витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку, датовані кінцем жовтня 2006 року та підписані від імені в.о. начальника Обухівського районного відділу земельних ресурсів ОСОБА_180, який був звільнений ще в серпні 2006 року, вона не звернула увагу. Чому вона пропустила даний факт повз увагу, пояснити не може.

Той факт, що підписи від імені ОСОБА_180 у всіх державних актах на право приватної власності на земельні ділянки, на які нею видано витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку, абсолютно ідентичні, вона також не помітила.

Показаннями свідка ОСОБА_292, яка є спеціалістом управління земельних ресурсів в Обухівському районі, яка показала, що витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок №№3848, 3821, 3849, 3817, 3818, 3846, 3847, 3827, 3828, 3844, 3836, 3900, 3837, 3838, 3829, 3833, 3901, 3834, 3819, 3820, 3822, 3823, 3907, 3850, 3825, 3906, 3839, 3908, 3909, 3910, 3905, 3840, 3902, 3903, що містяться в технічних документаціях із землеустрою щодо складання документів, які посвідчують право власності на земельні ділянки ОСОБА_214, ОСОБА_220, ОСОБА_219, ОСОБА_213 та ОСОБА_221, підписано нею.

Показаннями свідка ОСОБА_293, яка показала, що до її службових обов'язків відноситься здійснення загального контролю за роботою відділу та контролю за дотриманням законодавства при здійсненні функцій, покладених на відділ.

Порядок реєстрації підрозділами державного земельного кадастру державних актів на право приватної власності на землю регламентується наказом Держкомзему України №174 від 02.07.03, яким затверджено „Тимчасовий порядок ведення реєстру земель", наказом Держкомзему України №43 від 04.05.99, яким затверджено Інструкцію про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право приватної власності на землю, та затвердженою Кабінетом Міністрів України Інструкцією про порядок реєстрації прав на нерухоме майно та їх обмежень (точних реквізитів даної інструкції не пригадує).

Порядок реєстрації державних актів на право приватної власності на землю є наступним. Підрозділи Державного земельного кадастру зобов'язані здійснити реєстрацію державного акта на право приватної власності на землю протягом 10 днів. Право здійснювати реєстрацію державних актів має лише державний реєстратор. Посада державного реєстратора в Обухівському районному відділі „Центру ДЗК" згідно з штатним розкладом передбачена лише одна. На даний час цю посаду обіймає ОСОБА_294 Наскільки вона пам'ятає, в жовтні-листопаді 2006 року державним реєстратором була ОСОБА_285 У випадку відсутності державного реєстратора на роботі здійснювати реєстрацію державних актів на право приватної власності на землю має право лише його помічник. Згідно з штатним розкладом Обухівського районного відділу ДЗК посада помічника державного реєстратора також одна. На даний час цю посаду обіймає ОСОБА_295 В жовтні-листопаді 2006 помічником державного реєстратора була ОСОБА_275

Державні акти на право приватної власності на землю на реєстрацію до відділу ДЗК надходять з районного відділу земельних ресурсів. До державних актів додаються копії деяких документів з технічної документації по їх складанню. Зокрема, з державними актами надаються копії документів, які посвідчують право на земельну ділянку (рішення органів влади чи органів місцевого самоврядування, цивільно-правові угоди, тощо), копії кадастрових планів земельних ділянок та копії перших сторінок технічної документації з відмітками про їх реєстрацію в Київському обласному головному управлінні земельних ресурсів. Однак, відсутність копій зазначених вище документів не є підставою для відмови у реєстрації державного акту на право приватної власності на землю.

Обов'язковим документом для здійснення реєстрації, який повинен надаватись з відділу земельних ресурсів до відділу ДЗК, є реєстраційна картка, в якій містяться всі дані про земельну ділянку, на яку видано державний акт. Реєстраційні картки роздруковуються в Київській регіональній філії „Центру ДЗК", скріплюються печаткою філії, печаткою землевпорядної організації, яка розробила технічну документацію, та печаткою районного відділу земельних ресурсів, після чого в двох примірниках разом з державними актами на право приватної власності на землю надходять до районного відділу ДЗК. Районний відділ ДЗК заповняє обидва примірники реєстраційних карток, після чого одна з них залишається у відділі, а інша направляється до Київської регіональної філії „Центру ДЗК". З якого часу передбачено можливість реєстрації державних актів на право приватної власності на землю лише за наявності зазначених вище реєстраційних карток, вона точно не пригадує, однак може стверджувати, що в жовтні 2006 року такий порядок вже існував.

По одному примірнику реєстраційних карток на всі земельні ділянки, державні акти на право власності на які зареєстровано районним відділом ДЗК, повинні зберігатись у відділі.

Після заповнення реєстраційної картки на земельну ділянку державний реєстратор (а в разі його відсутності на роботі помічник державного реєстратора) вносить запис про реєстрацію державного акта на право власності на землю до Книги реєстрації державних актів та вносить реєстраційний номер до самого державного акта на право приватної власності на землю. При внесенні до Книги реєстрації запису про реєстрацію державного акта на право приватної власності на землю державний реєстратор скріплює такий запис своїм підписом та проставляє біля нього своє прізвище.

Після реєстрації державного акта на право приватної власності на землю один його примірник видається власнику земельної ділянки (або особі, яка діє за дорученням власника), про що така особа ставить підпис в Книзі реєстрації, а другий примірник передається до районного відділу земельних ресурсів, про що складається відповідний акт приймання передачі. Якщо державний акт отримує особа, що діє за дорученням власника земельної ділянки, то в районному відділі ДЗК обов'язково повинно залишатись доручення, по якому ця особа отримала державний акт.

Внесення до електронної бази даних (вона називається „Автоматизована система ДЗК") відомостей про земельні ділянки, на які видаються державні акти на право приватної власності на землю, відбувається після виготовлення технічної документації зі складання цих державних актів. Так, виготовивши технічну документацію зі складання державних актів на право приватної власності на землю, землевпорядні організації надають її в районний відділ ДЗК, працівники якого вносять інформацію про земельну ділянку в електронну базу. Після внесення інформації в електронну базу даних на першій сторінці технічної документації зі складання державних актів на право приватної власності на землю районним відділом ДЗК проставляється відповідна відмітка. За відсутності такої відмітки технічна документація не приймається до розгляду ні обласним управлінням земельних ресурсів, ні Київською регіональною філією Центру ДЗК. Відповідно, не роздруковуються реєстраційні картки, без яких районний відділ ДЗК не має права реєструвати державні акти на право приватної власності на землю.

При реєстрації державних актів на право приватної власності на земельні ділянки державний реєстратор повинен перевірити наявність земельних ділянок, на які видано державні акти на право приватної власності, в Автоматизованій системі „ДЗК"; правильність заповнення державних актів; наявність реєстраційних карток на земельні ділянки, на які видано державні акти на право приватної власності на землю, (про які вона говорила вище) та правильність їх оформлення. Ні технічну документацію зі складання державних актів на право приватної власності на землю, ні проекти відведення земельних ділянок державний реєстратор при реєстрації державних актів на право приватної власності на землю не перевіряє.

Технічна документація зі складання державних актів на право приватної власності на землю перевіряється працівниками районного відділу ДЗК при внесенні відомостей про земельні ділянки до Автоматизованої системи ДЗК. У випадку відсутності технічної документації або її невідповідності чинним нормативно-правовим актам відомості про земельні ділянки до Автоматизованої системи ДЗК не вносяться. В свою чергу, при відсутності земельних ділянок в Автоматизованій системі державні акти на право приватної власності на них районним відділом ДЗК не реєструються.

Присвоєння кадастрових номерів земельним ділянкам відбувається при внесенні відомостей про них в Автоматизовану систему ДЗК. Технічний порядок присвоєння кадастрових номерів регламентовано наказом Держкомзему України №174.

На даний час присвоєння кадастрових номерів здійснюється районним відділом земельних ресурсів, однак в 2006 році кадастрові номери присвоювались районним відділом ДЗК. Кадастровий номер проставлявся на кадастровому плані земельної ділянки, який повинен міститись в технічній документації зі складання державних актів на право приватної власності на землю. Без технічної документації зі складання державних актів, або в разі її невідповідності чинному законодавству присвоєння кадастрових номерів земельним ділянкам забороняється.

В Автоматизованій системі ДЗК вказується місцезнаходження кожної земельної ділянки, зокрема, на території якої адміністративно-територіальної одиниці розташована земельна ділянка та чи знаходиться вона в межах населеного пункту, чи поза його межами.

Реєструвати державні акти на право приватної власності на землю, видані на земельні ділянки, розташовані поза межами населеного пункту, в яких як підстава їх видачі, було вказано рішення органу місцевого самоврядування, а цільове призначення землі - будівництво і обслуговування житлового будинку і господарських споруд, працівники районного відділу ДЗК не мали права. Як вона вже показала вище, при здійсненні реєстрації державних актів на право приватної власності на землю державний реєстратор повинен переконатись в тому, що земельні ділянки, на які видано державні акти, внесені до Автоматизованої системи ДЗК. При перевірці таких земельних ділянок по базі державний реєстратор бачить, що вони розташовані поза межами населеного пункту. Земельними ділянками, розташованими поза межами населеного пункту, можуть розпоряджатися лише районні державні адміністрації. Крім того, такі ділянки не можуть видаватись для будівництва і обслуговування житлового будинку і господарських споруд. Тому державні акти, у яких зазначено подібні підстава видачі та цільове призначення земельних ділянок, не могли бути зареєстровані в районному відділі Центру ДЗК.

Показаннями свідка ОСОБА_284, яка показала, що в Обухівському відділі ДЗК вона працювала з 1 квітня 2004 чи 2005 року - точно не пам'ятає, по 25 січня 2007 року на посаді головного спеціаліста. Фактично до її службових обов'язків відносилось ведення бухгалтерського обліку та фінансової звітності відділу.

Начальником Обухівського відділу ДЗК у вказаний період був ОСОБА_46, реєстратором працювала ОСОБА_285, помічником реєстратора ОСОБА_275 Решти працівників вона не пам'ятає. Всього за штатним розписом станом на жовтень-листопад 2006 року у відділі працювало близько 8 чоловік.

Реєстрацією державних актів на право приватної власності на землю вона не здійснювала. Як вона вже показала вище, під час роботи в Обухівському відділенні ДЗК вона займалась веденням бухгалтерського обліку та фінансової звітності. До реєстрації державних актів на право приватної власності на землю вона ніякого відношення не мала. Цією діяльністю займалась реєстратор ОСОБА_285 та два її помічники. Одним з помічників реєстратора працювала ОСОБА_275, а хто був другим помічником, вона не пригадує.

Крім того, в Обухівському відділі ДЗК працювала за сумісництвом співробітник ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" ОСОБА_226 Однак чи здійснювала та реєстрацію державних актів на право приватної власності на землю, вона не знає.

При пред'явленні для ознайомлення копій державних актів на право приватної власності на землю серії НОМЕР_63-НОМЕР_57; НОМЕР_64; НОМЕР_65 показала, що в деяких з них НОМЕР_66, НОМЕР_67, НОМЕР_68, тощо, почерк, яким виконана дата реєстрації та реєстраційний номер, схожий на почерк ОСОБА_226 В інших державних актах, наприклад в актах НОМЕР_69 та інших, почерк внесення реєстраційного номеру та дати реєстрації схожий на почерк ОСОБА_275 Ще в інших державних актах на право приватної власності на землю, наприклад в державних актах НОМЕР_70, реєстраційний номер та дата реєстрації, як їй здається, виконані ОСОБА_285 Всього в наданих їй для ознайомлення державних актах на право приватної власності на землю реєстраційні номери та дати реєстрації, на її думку, виконані трьома різними особами, яких вона назвала вище. Однак точно вона в цьому не впевнена.

Обставини реєстрації зазначених державних актів на право приватної власності на землю їй невідомі.

Показаннями свідка ОСОБА_282, яка показала, що в Обухівському відділі ДЗК вона працювала з 10 травня 2006 року по 10 січня 2007 року на посаді помічника реєстратора. До її службових обов'язків відносилось здійснення реєстрації державних актів на право приватної власності на землю.

Реєстрацією державних актів на право приватної власності на землю в Обухівському районному відділі ДЗК крім неї займались реєстратор ОСОБА_285 та інший помічник реєстратора ОСОБА_275

Порядок реєстрації підрозділами ДЗК державних актів на право власності на землю регламентувався відповідною інструкцією. Ким та коли затверджена дана інструкція, вона вже не пам'ятає.

Державні акти на право приватної власності на землю подавались на реєстрацію до відділу ДЗК або громадянами, які бажали їх зареєструвати, або землевпорядними організаціями, які їх надрукували. До актів в період до квітня чи травня 2006 року додавались копії паспортних даних та довідок про присвоєння ідентифікаційного коду власників земельних ділянок.

Починаючи з квітня чи травня 2006 року - точно не пам'ятає - замість копій паспортних даних та довідок про присвоєння ідентифікаційного коду до державних актів на право приватної власності на землю при їх поданні для реєстрації додавались реєстраційні картки.

Ці реєстраційні картки роздруковувались в обласному бюро ДЗК після отримання від землевпорядних організацій технічної документації зі складання державних актів на право приватної власності на землю та обмінного файла ІН-4 з відомостями про земельні ділянки, на які розроблена технічна документація.

Після отримання реєстраційних карток землевпорядні організації роздруковували державні акти на право приватної власності на землю, підписували їх у керівників районного відділу земельних ресурсів та органу, який прийняв рішення про виділення земельної ділянки, після чого надавали державні акти разом з реєстраційними картками (в двох примірниках) на реєстрацію до Обухівського районного відділу ДЗК. Також державні акти на реєстрацію могли надаватись власниками земельних ділянок, або іншими особами. Тобто, здавати акти на реєстрацію міг будь-хто.

Таким чином, починаючи з квітня чи травня 2006 року реєструвати державні акти на право приватної власності на землю за відсутності реєстраційних карток заборонялось.

Реєстрація державних актів на право приватної власності повинна була бути здійснена протягом 10 робочих або 14 календарних днів. При реєстрації державних актів в Книгу реєстрації записувався кадастровий номер земельної ділянки, прізвище, ім'я, по-батькові власника, місце його проживання, площа земельної ділянки, підстава її надання, прізвище реєстратора та ще якісь відомості, які саме, вона вже не пригадує.

По одному примірнику державного акта на право приватної власності на землю та реєстраційної картки залишалися в Обухівському районному відділі ДЗК, а по одному видавались власникам земельних ділянок, або особам, які мали доручення власників на розпорядження земельними ділянками, по пред'явленню ними паспортів (а осіб, що діяли за дорученням, - паспортів і доручень). Про отримання державних актів на право приватної власності на землю особи, які їх отримували, розписувались в Книзі реєстрації. При цьому, якщо державні акти отримувала особа, яка діяла за дорученням, копія доручення залишалася у відділі ДЗК. Державні акти видавались реєстратором, або помічниками реєстратора. Однак, видавала їх не обов'язково та особа, котра реєструвала державні акти.

Письмові заявки на реєстрацію державних актів на право приватної власності на землю не складались.

При здійсненні реєстрації державних актів на право приватної власності на землю працівник відділу ДЗК, який їх реєстрував, повинен був перевірити правильність оформлення державних актів на право приватної власності на землю і наявність та правильність оформлення реєстраційних карток на земельні ділянки. Більше ніякі обставини при реєстрації державних актів на право приватної власності на землю реєстраторами не перевірялись.

При реєстрації державних актів на право приватної власності на землю реєстратор не повинен був перевіряти наявність відомостей про земельні ділянки, на які видано державні акти, в Автоматизованій системі ДЗК. Особисто вона цього взагалі ніколи не робила. Вона взагалі не мала доступу до Автоматизованої системи ДЗК.

Порядок внесення відомостей про земельні ділянки до Автоматизованої системи ДЗК існував наступний. Землевпорядні організації, які займались виготовленням технічної документації зі складання державних актів на право приватної власності на землю, надавали до Обухівського районного відділу ДЗК технічну документацію разом з комп'ютерною дискетою, на якій знаходився обмінний файл ІН-4, що містив відомості про земельні ділянки, на які розроблена технічна документації, зокрема, про їх координати, площу, конфігурацію, підстави виділення, цільове призначення, дані про власників, тощо.

Після цього відповідними працівниками відділу ДЗК за допомогою спеціальної програми обмінний файл ІН-4 вносився до бази даних Автоматизованої системи ДЗК. Хто саме з працівників відділу ДЗК вносив відомості про земельні ділянки до Автоматизованої системи ДЗК в 2006 році, вона точно не знає. Може сказати, що вона цього не робила. Також відомості до Автоматизованої системи ДЗК не могли вносити ОСОБА_285 і ОСОБА_226, оскільки останні не вміли користуватись комп'ютером. Тому, наскільки їй відомо, з базою даних в Обухівському відділі ДЗК працювала ОСОБА_275

При внесенні до Автоматизованої системи ДЗК відомостей про земельну ділянку їй автоматично присвоювався кадастровий номер. При цьому роздруковувалась табличка, в якій зазначалось місцезнаходження земельної ділянки, її площа, кадастровий номер і прізвище, ім'я та по-батькові власника земельної ділянки. Ця табличка підписувалась працівником відділу ДЗК, який присвоював кадастровий номер, і скріплювалась печаткою відділу. В подальшому вона підшивалась в технічну документацію зі складання державного акту на право приватної власності на землю.

Без присвоєного кадастрового номера технічна документація зі складання державних актів на право приватної власності на землю не могла б бути погоджена Обухівським районним відділом земельних ресурсів, і відповідно, не могли бути видані державні акти на право приватної власності на землю.

До Автоматизованої системи ДЗК при внесенні до неї відомостей про земельні ділянки вносяться і дані щодо місцезнаходження цих земельних ділянок. Зокрема, по базі даних можна визначити, чи знаходиться земельна ділянка в межах населеного пункту, чи поза його межами.

При пред'явленні для ознайомлення копій державних актів на право приватної власності на землю серії НОМЕР_63-НОМЕР_57; НОМЕР_64; НОМЕР_65 показала, що, як їй здається, нею зареєстровано наступні з них: НОМЕР_71, НОМЕР_72, НОМЕР_11, НОМЕР_12, НОМЕР_73.

Такий висновок вона робить з того, що реєстраційний номер та дата реєстрації у вказаних державних актах внесено, скоріш за все, її почерком. Хоча категорично цього вона сказати не може. Ким виконано реєстраційні номери та дати реєстрації в інших державних актах на право приватної власності на землю, наданих їй для ознайомлення, вона не знає, оскільки не пам'ятає, який почерк був у інших працівників Обухівського районного відділу ДЗК.

Обставин реєстрації перелічених державних актів на право приватної власності на землю вона на даний час не пригадує.

З приводу того, що відповідно до довідки Обухівського районного відділу ДЗК відомості про земельні ділянки, на які видано державні акти на право приватної власності на землю серії НОМЕР_71, НОМЕР_72, НОМЕР_11, НОМЕР_12, НОМЕР_73 в Автоматизованій системі ДЗК відсутні, пояснила, що в Обухівському районному відділі ДЗК після її звільнення змінилось три начальники. Крім того, Автоматизована база даних Обухівського ДЗК, наскільки їй відомо, виходила з ладу. Також комп'ютери вилучали працівники УБОЗу. Тому вона припускає, що відомості про ці земельні ділянки могли просто зникнути з бази даних.

Згідно з кадастровими номерами земельних ділянок, на які видано державних актів на право приватної власності на землю серії НОМЕР_71, НОМЕР_72, НОМЕР_11, НОМЕР_12, НОМЕР_73, вони знаходились поза межами села. Однак, кадастровий код, який свідчить про те, що земельна ділянка знаходиться поза межами населеного пункту, може присвоюватись земельній ділянці, яка лише частково знаходиться за межами села. Тому по кадастровому коду зробити однозначний висновок про те, чи вся земельна ділянка знаходиться за межами села, неможливо.

При реєстрації державних актів на право приватної власності на землю вона не могла знати, чи видані акти внаслідок приватизації землі, чи внаслідок зміни її цільового призначення. У випадку включення землі, що раніше перебувала поза межами села, в його межі і затвердження генерального плану, можливо було змінити цільове призначення земельних ділянок на будівництво і обслуговування житлового будинку. При цьому рішення про зміну цільового призначення землі приймається сільською радою. Таким чином, як підстава видачі державних актів на право приватної власності на земельні ділянки, що раніше знаходились за межами села (і які мали відповідні кадастрові номери, які свідчили про їх перебування за межами села), могло бути рішення сільської ради про зміну цільового призначення цих земельних ділянок. Тому в самих цих державних актах на право приватної власності на землю нічого явно незаконного не було.

При реєстрації державних актів на право приватної власності на землю серії НОМЕР_71, НОМЕР_72, НОМЕР_11, НОМЕР_12, НОМЕР_73 вона повинна була перевіряти наявність реєстраційних карток на земельні ділянки. Однак, як вона вже показала вище, обставин реєстрації саме цих державних актів вона не пам'ятає, тому чи були в наявності реєстраційні картки на них, вона на даний час категорично сказати не може.

Зазначила, що іноді за вказівкою начальника Обухівського районного відділу ДЗК ОСОБА_46 вона могла реєструвати державні акти на право приватної власності на землю, не перевіряючи правильність їх оформлення і наявність реєстраційних карток. Вона не могла не виконати подібних вказівок ОСОБА_46, оскільки той був її безпосереднім керівником. Однак чи давав останній їй вказівку реєструвати державні акти на право приватної власності на землю саме серії НОМЕР_71, НОМЕР_72, НОМЕР_11, НОМЕР_12, НОМЕР_73, вона пригадати не може.

Показаннями свідка ОСОБА_226, яка показала, що є офіс-менеджером ТОВ „Земельно-кадастровий офіс", на допиті показала, що на займаній посаді вона працює з лютого 2004 року. До її обов'язків відноситься здійснення доставки документів на підпис до районного відділу земельних ресурсів, відділу архітектури, тощо. Крім того, вона стежить за тим, щоб документи ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" готувались вчасно.

В Обухівському відділі ДЗК вона працювала з осені 2004 року по листопад 2006 року на посаді спочатку спеціаліста, а потім помічника реєстратора. До її службових обов'язків відносилось, зокрема, здійснення реєстрації державних актів на право приватної власності на землю.

У неї в ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" не було робочого місця. Також за нею не був закріплений комп'ютер. Вона взагалі не працює з комп'ютером, оскільки їй це заборонено за станом здоров'я (вона перенесла інсульт).

Бланки державних актів на право приватної власності на землю вона ніколи не заповняла і взагалі не вміє це робити. Бланки державних актів на право приватної власності на землю роздруковували ОСОБА_236, ОСОБА_237 та ОСОБА_235 Наскільки їй відомо, більше ніхто з працівників ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" цієї роботи не виконував.

З приводу отримання директором ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" ОСОБА_5 бланків державних актів на право приватної власності на землю серії НОМЕР_60-НОМЕР_59, НОМЕР_56-НОМЕР_59 відповідно до накладних №22/1 від 18.09.06 та №17 від 04.09.06, та їх використання їй нічого конкретно невідомо.

Де в ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" зберігались бланки державних актів на право приватної власності на землю та хто мав до них доступ, вона не знає. Особисто вона доступу до бланків державних актів не мала. Наскільки вона знає, бланки державних актів отримував директор ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" ОСОБА_5 Проте де саме він їх зберігав і яким чином видавав, їй невідомо.

Кабінет ОСОБА_5 зачинявся на замок. Хто мав доступ до кабінету крім нього самого, вона не знає. Особисто у неї ключа від кабінету ОСОБА_5 ніколи не було.

Чи був в ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" сейф, їй невідомо. На підприємстві вона сейфу не бачила.

Реєстрацією державних актів на право приватної власності на землю в Обухівському районному відділі ДЗК крім неї займались реєстратор ОСОБА_285, а також помічники реєстратора ОСОБА_275 і ОСОБА_282

При здійсненні реєстрації державних актів на право приватної власності на землю працівник відділу ДЗК, який їх реєстрував, повинен був перевірити правильність оформлення державних актів на право приватної власності на землю і наявність та правильність оформлення реєстраційних карток на земельні ділянки.

Чи повинні були реєстратори при реєстрації державних актів на право приватної власності на землю перевіряти ще якісь обставини, їй невідомо.

Наскільки їй відомо, при реєстрації державних актів на право приватної власності на землю реєстратор не повинен був перевіряти наявність відомостей про земельні ділянки, на які видано державні акти, в Автоматизованій системі ДЗК. Особисто вона цього ніколи не робила.

Який існував порядок внесення до електронної бази даних відомостей про земельні ділянки, їй невідомо.

При пред'явленні для ознайомлення копій державних актів на право приватної власності на землю серії НОМЕР_63-НОМЕР_57; НОМЕР_64; НОМЕР_65 показала, що як їй здається, нею зареєстровано наступні з них: НОМЕР_74 НОМЕР_67, НОМЕР_75.

Такий висновок вона робить з того, що реєстраційний номер та дата реєстрації у вказаних державних актах внесено, скоріш за все, її почерком. Хоча категорично цього вона сказати не може.

Обставин реєстрації державних актів на право приватної власності на землю серії НОМЕР_74 НОМЕР_67, НОМЕР_75 вона не пам'ятає.

З приводу того, що відповідно до довідки Обухівського районного відділу ДЗК відомості про земельні ділянки, на які видано державні акти на право приватної власності на землю серії НОМЕР_74 НОМЕР_67, НОМЕР_75 в Автоматизованій системі ДЗК відсутні, нічого пояснити не може. Вона з Автоматизованою системою ДЗК не працювала і при реєстрації державних актів на право приватної власності на землю наявність в базі даних відомостей про земельні ділянки, на які видано державні акти, не перевіряла. В той же час, може припустити, що інформація з Автоматизованої системи ДЗК могла бути видалена.

Чи можливо по кадастровому номеру земельної ділянки визначити, чи знаходиться вона в межах населеного пункту, чи поза його межами, їй невідомо.

При реєстрації перелічених вище державних актів на право приватної власності на землю місцезнаходження земельних ділянок, на які були видані ці державні акти, їй відомо не було. Вона взагалі не звертала на це увагу.

При реєстрації державних актів на право приватної власності на землю серії НОМЕР_74 НОМЕР_67, НОМЕР_75 вона повинна була перевіряти наявність реєстраційних карток при реєстрації зазначених державних актів на право приватної власності на землю. Може категорично заявити, щоб без реєстраційних карток вона державні акти на право приватної власності ніколи не реєструвала.

По епізоду заволодіння 8 га вона пояснювала, що у 2008 році вона закінчила навчання в Київському університеті ринкових відносин за спеціальністю "банківська справа".

Навчаючись у вище вказаному навчальному закладі, приблизно восени 2004 року вона була прийнята на посаду спеціаліста до Обухівського районного відділу Київської регіональної філії центру ДЗК. В той час, коли вона працювала у вище вказаній установі, її також переміщали на посаду помічника реєстратора, однак коли це було, вона точно не пам'ятає. Наскільки їй відомо, в 2006 році до моменту звільнення вона обіймала посаду помічника реєстратора.

В зазначеній посаді вона працювала приблизно до кінця осені 2006 року, після чого була звільнена. Крім цього, із 2004 року вона працювала офіс-менеджером ТОВ "Земельно-кадастровий офіс". Тобто вона одночасно працювала і в ТОВ "Земельно-кадастровий офіс", і в Обухівському районному відділі Київської регіональної філії центру ДЗК. В останній установі вона працювала за сумісництвом.

Таким чином, після звільнення в кінці 2006 року із Обухівського районного відділу Київської регіональної філії центру ДЗК вона продовжила працювати в ТОВ "Земельно-кадастровий офіс".

У 2006 році посаду начальника Обухівського районного відділу Київської регіональної філії Центру ДЗК обіймав ОСОБА_46. Коли він був призначений на вказану посаду, вона точно не пам'ятає. В 2006 році посаду директора ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" обіймав ОСОБА_5.

До ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" іноді приїздив ОСОБА_44, однак яке відношення він мав до діяльності товариства, їй не відомо. Їй він ніколи ніяких вказівок не давав. Всі необхідні вказівки, які торкалися її діяльності в ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" на посаді офіс-менеджера, їй давав директор, станом на 2006 рік це був ОСОБА_5 Чи впливали засновники будь-яким чином на діяльність ОСОБА_5, чи давали йому будь-які вказівки, їй не відомо, свідком таких фактів вона не була.

Станом на 2006 рік Обухівський районний відділ Київської регіональної філії центру ДЗК займав одне приміщення у будинку за адресою АДРЕСА_23, де знаходилися всі працівники установи крім бухгалтерів. Це будинок Обухівської районної державної адміністрації. Також у вказаному будинку знаходиться Обухівський районний відділ земельних ресурсів, ТОВ "Земельно-кадастровий офіс". Також у окремому приміщенні знаходилася бухгалтерія установи.

Станом на 2006 рік в Обухівському районному відділі Київської регіональної філії центру ДЗК працювали ОСОБА_275, ОСОБА_285, ОСОБА_282. Всі зазначені працівники установи мали відношення до реєстрації земельних ділянок, однак хто із них яку посаду займав, вона не пам'ятає. Хтось із них був деєстратором, а хтось помічником реєстратора. Крім реєстрації земельних ділянок зазначені особи також виконували іншу роботу, як то прийом громадян, розгляд звернень громадян та т.ін.

Хто був оператором установи, тобто хто мав доступ до єлектронної бази АС ДЗК мені не відомо. У неї такого доступу не було.

Обухівський районний відділ Київської регіональної філії центру ДЗК здійснював лише реєстрацію державних актів на право власності на земельні ділянки, тобто реєстрував їх у відповідних журналах.

Який порядок надання земельним ділянкам кадастрових номерів, і хто присвоював земельним ділянкам кадастрові номери, їй не відомо.

Ознайомившись із технічною документацією із мемлеустрою щодо складання державних актів на право власності на земельні ділянки ОСОБА_190 і ОСОБА_44, яка представлена їй для ознайомлення у ході допиту, вона пояснила, що можливо під час роботи в ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" чи в Обухівському районному відділі Київської регіональної філії центру ДЗК вона стикалася із зазначеною технічною документацією, або із документами, які входять до її складу, однак в даний час припам'ятати не може.

У ході допиту ОСОБА_226 надані для ознайомлення державні акти про право власності на земельні ділянки громадян ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_42, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_230, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_27, ОСОБА_41, ОСОБА_28, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33, ОСОБА_34, ОСОБА_35, ОСОБА_36, ОСОБА_37, ОСОБА_38, ОСОБА_39, ОСОБА_40.

На запитання, чи нею зареєстровані в книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі вище вказані державні акти на право власності на земельні ділянки, чи нею виконані записи у вище вказаних державних актах на право власності на земельні ділянки в графах де вказані реєстраційні номери державних актів, а також дата реєстрації державних актів на право власності на земельні ділянки, вона (ОСОБА_226) відповіла, що ознайомившись із державними актами на право власності на земельні ділянки вище вказаних громадян, вона може пояснити, що почерк, яким заповнені зазначені у запитанні графи в державних актах НОМЕР_25 (ОСОБА_24.), НОМЕР_24 (ОСОБА_34.), НОМЕР_35 (ОСОБА_22.), НОМЕР_76 (ОСОБА_28.), НОМЕР_34 (ОСОБА_31.), НОМЕР_28 (ОСОБА_33.), НОМЕР_27 (ОСОБА_32.), НОМЕР_26 (ОСОБА_25.), НОМЕР_32 (ОСОБА_14.), НОМЕР_31 (ОСОБА_230.), НОМЕР_29 (ОСОБА_29.), НОМЕР_33 (ОСОБА_13), НОМЕР_30 (ОСОБА_26), НОМЕР_77 (ОСОБА_10.), НОМЕР_49 (ОСОБА_27.), НОМЕР_50 (ОСОБА_11.), НОМЕР_51 (ОСОБА_41.), НОМЕР_38 (ОСОБА_15.), НОМЕР_37 (ОСОБА_16.), НОМЕР_42 (ОСОБА_17.), НОМЕР_43 (ОСОБА_18.), НОМЕР_44 (ОСОБА_12.), НОМЕР_46 (ОСОБА_20.), НОМЕР_45 (ОСОБА_19.), НОМЕР_78 (ОСОБА_21.), НОМЕР_53 ( ОСОБА_30.), НОМЕР_22 (ОСОБА_39.) візуально схожий на її почерк, однак вона не може точно вказати чи її це почерк, чи іншої особи. Чи вона реєструвала зазначені державні акти на право власності на земельні ділянки, чи інша особа, їй не відомо. Вона не пам'ятає факту реєстрації цих актів.

Показаннями свідка ОСОБА_212 показала, що прізвище ОСОБА_212 вона носить з 26.09.07, тобто з того часу, коли вийшла заміж. До цього у неї було прізвище ОСОБА_159.

В Обухівському районному відділі Центру ДЗК вона працювала з 19 серпня 2004 року по 23 січня 2007 року. Спочатку, приблизно до весни 2006 року вона працювала на посаді головного спеціаліста відділу, а потім її перевели на посаду помічника реєстратора. Під час роботи помічником реєстратора Обухівського РВ Центру ДЗК до її обов'язків входило здійснення державної реєстрації державних актів на право приватної власності на землю та виготовлення технічної документації із землекористування зі складання документів, що посвідчують право власності на земельні ділянки.

В ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" вона працювала по договору приблизно протягом 2006 року - точні дати пригадати не може. Так, щомісяця ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" укладало з нею договір про виконання певного обсягу роботи. Якщо вона виконувала цей обсяг роботи, то аналогічний договір укладався на наступний місяць.

Таким чином, кожен місяць протягом приблизно одного року (як їй здається, з початку 2006 року до початку 2007 року) ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" укладало з нею такі договори. Як правильно називались ці договори, що з нею укладались, вона не знає. Однак її робота в ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" полягала у виготовленні технічної документації зі складання державних актів на право приватної власності на землю.

Частину роботи для ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" вона виконувала у себе на роботі в Центрі ДЗК, а частину в приміщенні ТОВ „Земельно-кадастровий офіс". При цьому на даному підприємстві у неї свого робочого місця не було, тому вона працювала за комп'ютером землевпорядника ОСОБА_236

Реєстрацію державних актів на право приватної власності на землю в Обухівському районному відділі ДЗК крім неї здійснювала реєстратор ОСОБА_285, помічник реєстратора ОСОБА_282 та ОСОБА_226, котра працювала у відділі ДЗК за сумісництвом. Яка посада була у ОСОБА_226, їй невідомо.

При здійсненні реєстрації державних актів на право приватної власності на землю працівник відділу ДЗК, який їх реєстрував, повинен був перевірити наявність відомостей про земельні ділянки, на які було видано державні акти, в базі даних Автоматизованої системи ДЗК. Лише при наявності відомостей про земельні ділянки в базі даних дозволялося здійснення реєстрації державних актів на право власності на землю. Крім питання щодо наявності відомостей про земельні ділянки в базі даних інші питання під час реєстрації державних актів на право власності на землю не перевірялись.

Землевпорядні організації, які займались виготовленням технічної документації зі складання державних актів на право приватної власності на землю, надавали затверджену Обухівським районним відділом земельних ресурсів та відділом містобудування і архітектури Обухівської РДА технічну документацію до Обухівського районного відділу ДЗК. До технічної документації додавалась комп'ютерна дискета з обмінним файлом ІН-4, в якому містились відомості про земельні ділянки, на які розроблена технічна документації, зокрема, про їх координати, площу, конфігурацію, тощо.

Працівник відділу ДЗК, який вносив відомості про земельну ділянку до бази даних, повинен був перевірити відповідність інформації, що містилась в обмінному файлі, технічній документації із землеустрою. Крім того, він повинен був переконатись, що технічна документація затверджена відділом земельних ресурсів і відділом містобудування та архітектури. Лише після цього обмінний файл на земельну ділянку за допомогою спеціальної програми вносився до бази даних Автоматизованої системи ДЗК.

При внесенні до Автоматизованої системи ДЗК відомостей про земельну ділянку їй автоматично присвоювався кадастровий номер. При цьому роздруковувалась табличка, в якій зазначалось місцезнаходження земельної ділянки, її площа, кадастровий номер і прізвище, ім'я та по-батькові власника земельної ділянки. Ця табличка підписувалась начальником відділу ДЗК і скріплювалась печаткою відділу. В подальшому вона підшивалась в технічну документацію зі складання державного акту на право приватної власності на землю. Без цієї таблички Регіональною філією Центру ДЗК не видавались реєстраційні картки на земельну ділянку, а без реєстраційних карток не міг бути зареєстрований державний акт на право приватної власності на неї.

При реєстрації державних актів на право приватної власності на земельні ділянки реєстратор повинен перевірити наявність земельних ділянок, на які видано державні акти на право приватної власності, в Автоматизованій системі ДЗК, правильність заповнення державних актів та наявність реєстраційних карток на земельні ділянки, на які видано державні акти на право приватної власності на землю.

До Автоматизованої системи ДЗК при внесенні до неї відомостей про земельні ділянки вносяться також дані щодо місцезнаходження цих земельних ділянок. Зокрема, по базі даних можна визначити, чи знаходиться земельна ділянка в межах населеного пункту, чи поза його межами.

При пред'явленні для ознайомлення копій державних актів на право приватної власності на землю серії НОМЕР_63-НОМЕР_57; НОМЕР_64; НОМЕР_65 показала, що нею зареєстровано наступні з них: №№672504-НОМЕР_80, НОМЕР_81-НОМЕР_82, НОМЕР_83 та НОМЕР_84. Такий висновок вона робить з того, що реєстраційний номер та дата реєстрації у вказаних державних актах внесено її почерком. В цьому вона впевнена. Ким виконано реєстраційні номери та дати реєстрації в інших державних актах на право приватної власності на землю, наданих їй для ознайомлення, вона не знає, оскільки не пам'ятає, який почерк був у інших працівників Обухівського районного відділу ДЗК.

Обставин реєстрації нею державних актів на право приватної власності на землю серії НОМЕР_79-НОМЕР_80, НОМЕР_81-НОМЕР_82, НОМЕР_83 та НОМЕР_84 вона на даний час не пригадує.

При реєстрації зазначених вище державних актів на право приватної власності на землю вона повинна була перевіряти наявність відомостей про земельні ділянки, на які вони видані, в Автоматизованій системі ДЗК, оскільки вона перевіряла це при реєстрації всіх державних актів.

Чому відповідно до довідки Обухівського районного відділу ДЗК відомості про земельні ділянки, на які видано державні акти на право приватної власності на землю серії НОМЕР_79-НОМЕР_80, НОМЕР_81-НОМЕР_82, НОМЕР_83 та НОМЕР_84 в Автоматизованій системі ДЗК відсутні, вона не знає. Можливо, ці відомості були видалені з бази даних.

Той факт, що зазначені вище земельні ділянки знаходяться поза межами села (що можна визначити під час перевірки їх по Автоматизованій системі ДЗК), однак як підстава видачі державних актів на право приватної власності на землю вказане рішення Підгірцівської сільської ради (хоча розпоряджатися земельними ділянками поза межами села має право лише райдержадміністрація), а також те, що цільове призначення землі в державних актах вказане як будівництво та обслуговування житлового будинку (що допускається лише для земельних ділянок, розташованих в межах села), вона пояснити не може.

Зазначила, що траплялись випадки, коли вона реєструвала державні акти на право приватної власності на землю, не перевіряючи наявність відомостей про земельні ділянки в Автоматизованій системі ДЗК, на прохання начальника Обухівського районного відділу ДЗК ОСОБА_46, реєстратора ОСОБА_285 або ОСОБА_226 Так, іноді хтось з цих осіб казав їй, що перевірив державні акти на право приватної власності на землю по базі даних, що все нормально, і просив її зареєструвати державні акти, посилаючись на свою зайнятість іншою роботою. При цьому вона погоджувалась і реєструвала державні акти на право приватної власності на землю, не перевіряючи їх по базі даних. Чи говорив їй хтось зареєструвати без перевірки по базі даних саме державні акти на право приватної власності на землю серії НОМЕР_79-НОМЕР_80, НОМЕР_81-НОМЕР_82, НОМЕР_83 та НОМЕР_84, вона пригадати не може.

Чи перевіряла вона при реєстрації державних актів на право приватної власності на землю серії НОМЕР_79-НОМЕР_80, НОМЕР_81-НОМЕР_82, НОМЕР_83 та НОМЕР_84 наявність реєстраційних карток на земельні ділянки, на які видано державні акти на право приватної власності на землю, вона не пам'ятає. В той період (жовтень 2006 року) тільки починав вводитись порядок, згідно з яким наявність реєстраційних карток була обов'язковою.

Хто надавав на реєстрацію державні акти на право власності на землю серії НОМЕР_79-НОМЕР_80, НОМЕР_81-НОМЕР_82, НОМЕР_83 та НОМЕР_84, вона теж пригадати не може. Можливо, ці акти надавав на реєстрацію ОСОБА_46, а можливо, хтось інший.

Вона пам'ятає, що ОСОБА_44 колись просив її зареєструвати договір оренди землі. Таких випадків, щоб він давав їй на реєстрацію державні акти на право власності на землю, вона не пригадує. Однак стверджувати, що таких випадків не було, вона також не може, оскільки вона могла про них забути.

Показаннями свідка ОСОБА_296, який показав, що з 03.05.06 він працює на посаді спеціаліста з страхування МД АТ „Українська пожежно-страхова компанія". В його обов'язки входить укладення страхових договорів, їх підготовка, виїзд для укладення договорів, приймання заявок на страхування, перевірка об'єктів страхування.

В разі страхування нерухомого майна, зокрема земельної ділянки, він на підставі наданих йому страхувальником чи вигодонабувачем документів, а саме висновку про експертну оцінку майна, копії паспорту страхувальника, ідентифікаційного коду та договору іпотеки готує договір страхування. В разі необхідності він виїжджає до страхувальника для підписання ним договору страхування.

31.07.07 коли він приїхав в приміщення КФ ВАТ „Банк Універсальний" за адресою: м. Київ, вул. Волоська, 18/17, то зайшов до кабінету кредитних співробітників банку. Хтось із працівників банку надав йому документи для підготовки договору страхування майна ОСОБА_186 Він присів за стіл, який знаходиться біля каси банку, і став заповнювати договір. На те, що відбувалось в цей час в приміщенні банку, він не звертав уваги, тому згадати події, які там відбувались під час укладення договору з ОСОБА_186, не може.

Коли він закінчив підготовку договору, то надав його на підпис клієнту - ОСОБА_186 Оплата договору здійснювалась по безготівковому рахунку.

Показаннями свідок ОСОБА_79, який показав, що надав копію свого паспорта та довідки про присвоєння ідентифікаційного коду для оформлення на нього земельної ділянки на прохання свого знайомого ОСОБА_52 За це останній пообіцяв йому грошову винагороду. В подальшому він на прохання ОСОБА_52 у нотаріуса підписав довіреність на право розпорядження оформленою на його ім'я земельною ділянкою.

Аналогічними показаннями свідків ОСОБА_73, ОСОБА_61, ОСОБА_64, ОСОБА_58, ОСОБА_65 та ОСОБА_60

Показаннями свідків ОСОБА_71 та ОСОБА_72, які показали, що надали копії своїх паспортів і довідок про присвоєння ідентифікаційного коду для оформлення на їх ім'я земельних ділянок на прохання свого брата ОСОБА_73 В подальшому на прохання брата вони в офісі нотаріуса підписали довіреності на право розпорядження земельними ділянками.

Показаннями свідка ОСОБА_75, яка показала, що він надав копії свого паспорта та довідки про присвоєння ідентифікаційного коду, а також копії паспорта та довідки про присвоєння ідентифікаційного коду своєї дружини ОСОБА_76 для оформлення на їх ім'я земельних ділянок на прохання свого знайомого ОСОБА_54, за що той пообіцяв йому надати 200 гривень. В подальшому він на прохання останнього у нотаріуса підписав довіреність на право розпорядження оформленою на його ім'я земельною ділянкою.

Показаннями свідка ОСОБА_63, який показав, що надав копії свого паспорта і довідки про присвоєння ідентифікаційного коду для оформлення на його ім'я земельної ділянки на прохання свого знайомого ОСОБА_64 В подальшому на прохання останнього він в офісі нотаріуса підписав довіреність на право розпорядження земельною ділянкою.

Аналогічними показаннями свідків ОСОБА_74 та ОСОБА_78

Показаннями свідка ОСОБА_81, яка показала, що вона надала копії свого паспорта та довідки про присвоєння ідентифікаційного коду для оформлення на її ім'я земельної ділянки на прохання свого сина ОСОБА_80 В подальшому вона на прохання останнього у нотаріуса підписала довіреність на право розпорядження оформленою на її ім'я земельною ділянкою.

Показаннями свідка ОСОБА_297, яка показала, що приблизно на початку 2006 року (точніше вона пригадати не може) її приятель ОСОБА_87 попросив її надати копію свого паспорта та довідки про присвоєння ідентифікаційного коду для того, щоб оформити на її ім'я земельну ділянку. Для чого йому це було потрібно, ОСОБА_87 не повідомляв. У відповідь на її запитання з цього приводу він жартома сказав, що збирається будувати котедж. Також він не говорив їй, де знаходиться земельна ділянка, яка повинна бути на неї оформлена, та яка її площа. На прохання ОСОБА_87 вона погодилась.

Через деякий час вона надала ОСОБА_87 копії своїх паспортних даних. Останній запитав у неї, чи немає у неї знайомих, які б погодились, щоб на їхнє ім'я були оформлені земельні ділянки, і надали б копії своїх паспортних даних, а потім підписали б у нотаріуса документи на переоформлення земельних ділянок. При цьому ОСОБА_87 сказав, що люди, яким потрібно оформити землю, готові заплатити кожному, хто надасть свої документи, по 50 доларів США. Що це були за люди, яким було потрібно оформити землю на інших осіб, ОСОБА_87 не повідомляв. Їй з даного приводу нічого невідомо.

Пропозицію ОСОБА_87 вона передала своєму двоюрідному брату ОСОБА_155, сусіду ОСОБА_152 та знайомому ОСОБА_150. При цьому вона повідомила цим особам все те, що їй повідомив ОСОБА_87, а саме, що їм необхідно надати копії своїх паспортів та ідентифікаційних кодів для оформлення на їхнє ім'я земельних ділянок, а потім підписати у нотаріуса документи про переоформлення цих земельних ділянок на інших осіб. Також вона сказала своїм знайомим, що за оформлення на них земельних ділянок їм заплатять по 50 доларів США. На цю пропозицію ОСОБА_155, ОСОБА_152 та ОСОБА_150 погодились і надали їй копії своїх паспортних даних. Крім того ОСОБА_155 надав їй копії паспортних даних свого вітчима ОСОБА_154, матері ОСОБА_144, батька ОСОБА_144, дружини ОСОБА_156 та сестри ОСОБА_158; ОСОБА_152 надав копії паспортних даних своєї матері ОСОБА_148; ОСОБА_150 також надав їй копії паспортних даних своєї матері ОСОБА_89 Також хтось з них трьох (чи то ОСОБА_155, чи ОСОБА_152, чи ОСОБА_444.) надали їй копії паспортних даних ОСОБА_137 та ОСОБА_298 З останніми вона особисто не знайома, і хто вони такі, не знає.

Копії документів всіх перелічених осіб вона передала ОСОБА_87

Приблизно через півроку після цього останній їй передзвонив і повідомив, що людям, котрі надали копії своїх паспортних даних, необхідно з'явитись до нотаріуса, офіс якого знаходиться неподалік від станції метро „Льва Толстого", щоб підписати документи на переоформлення земельних ділянок на інших осіб. Вона передзвонила ОСОБА_155, ОСОБА_152 та ОСОБА_150 і узгодила з ними час, коли вони та інші родичі і знайомі, чиї паспортні дані вони їй надавали, зможуть явитися до нотаріуса.

У обумовлений час вона, а також її знайомі, які надавали їй копії своїх паспортних даних прибули до нотаріуса, офіс якої знаходиться в м. Києві по вул. Червоноармійській неподалік від станції метро „Льва Толстого". Це було восени 2006 року (коли саме, пригадати не може). У нотаріуса вона підписала довіреність на право розпорядження оформленою на неї земельною ділянкою, площею 0,25 га. На чиє ім'я вона видала довіреність, вона не пригадує. Також вона не може пригадати, де саме знаходилась її земельна ділянка.

Наскільки вона зрозуміла, аналогічні довіреності підписали ОСОБА_155, ОСОБА_154, ОСОБА_144, ОСОБА_144, ОСОБА_156, ОСОБА_158, ОСОБА_152, ОСОБА_148, ОСОБА_150, ОСОБА_89, ОСОБА_137 та ОСОБА_298, копії паспортних даних котрих вона раніше передала ОСОБА_87 Після цього останній дав їй по 50 доларів США за кожну з названих осіб, а вона віддала ці гроші останнім. Собі вона ніяких грошей від ОСОБА_87 не брала.

Більше вона ніякими справами щодо земельних ділянок не займалась.

Показаннями свідків ОСОБА_56, ОСОБА_62, ОСОБА_299, ОСОБА_299 і ОСОБА_67, які показали, що вони надали копії своїх паспортів та довідки про присвоєння ідентифікаційного коду незнайомій особі, за що та пообіцяла грошову винагороду. В подальшому на прохання цієї особи у нотаріуса підписали довіреності на право розпорядження земельною ділянкою.

Показаннями свідка ОСОБА_300, який показав, що його друг ОСОБА_87 приблизно восени 2006 року звернувся до нього з проханням допомогти йому знайти якомога більше людей, на яких можна було б оформити земельні ділянки, щоб в подальшому їх переоформити на інших людей. При цьому останній повідомив, що це потрібно особисто йому. Чи просив ОСОБА_87 про це ще хтось інший, йому невідомо. Які саме земельні ділянки необхідно було оформити та скільки було цих земельних ділянок, ОСОБА_87 не говорив. Він лише сказав, що земля знаходиться в Обухівському районі. З його слів, тимчасово оформити земельні ділянки на сторонніх осіб було потрібно у зв'язку з тим, що на одну людину їх відразу оформити не можна.

ОСОБА_185 сказав йому, що для того, щоб оформити земельні ділянки, йому необхідно надати останньому копії паспортних даних та довідок про присвоєння ідентифікаційного коду осіб, які на це погодяться. Потім ці особи повинні будуть приїхати до нотаріуса, що підписати якісь документи (як йому здається, довіреності) на переоформлення земельних ділянок на інших осіб. Ніяких грошей ОСОБА_189 йому за це не пропонував, це було просто дружнє прохання.

Після цього він звернувся до свого брата ОСОБА_150 з проханням знайти людей для оформлення земельних ділянок. При цьому ОСОБА_150 він пояснив суть прохання ОСОБА_189 і розповів все, про що йому повідомляв останній. Крім того, він звернувся з проханням надати копії паспортних даних і ідентифікаційного коду до багатьох своїх знайомих, однак більшість з них відмовилась. Погодились на його прохання і надали йому копії паспортних даних та ідентифікаційного коду лише його знайомі ОСОБА_115 та дружина останнього ОСОБА_116. Крім того, копії паспортних даних та довідок про присвоєння ідентифікаційного коду декількох своїх знайомих (як йому здається, їх було до 5 чоловік), надав його брат ОСОБА_150.

Зібрані ним та його братом ОСОБА_150 копії паспортних даних та довідок про присвоєння ідентифікаційного коду осіб, які погодились на те, щоб на їх ім'я були оформлені земельні ділянки, він передав ОСОБА_87 восени 2006 року (через декілька тижнів після того, як той його про це попросив).

При цьому ОСОБА_87 сказав, що подзвонить йому, коли необхідно буде під'їхати до нотаріуса, щоб переоформити документи.

В кінці зими - на початку весни 2007 року ОСОБА_87 зателефонував йому і повідомив, що людям, які надавали копії своїх паспортів та ідентифікаційних кодів необхідно під'їхати до нотаріуса, офіс якого знаходиться в м. Києві по вул. Саксаганського. При цьому останній вказав, коли і куди саме необхідно буде приїхати цим людям.

Після цього він зателефонував своєму знайомому ОСОБА_115, попросивши його приїхати з дружиною у вказаний ОСОБА_87 час до нотаріуса. Також він сказав брату ОСОБА_150, щоб викликав туди ж своїх знайомих, які надавали копії документів.

У вказаний ОСОБА_87 час вони разом з братом ОСОБА_150 під'їхали до нотаріуса, офіс якого знаходиться в м. Києві по вул. Саксаганського. Туди ж під'їжджали його знайомі ОСОБА_115 з дружиною ОСОБА_116 та знайомі його брата ОСОБА_150, які раніше надали копії своїх паспортних даних для оформлення земельних ділянок. Біля офісу перебував ОСОБА_87, до якого він підводив своїх знайомих та знайомих ОСОБА_150, а той заводив їх в офіс нотаріуса, де вони підписували документи на переоформлення землі.

Аналогічними показаннями свідка ОСОБА_301

Показаннями свідка ОСОБА_22, яка пояснила, що вона ніколи і ні з якого приводу не зверталася із заявами до Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області.

У неї є знайома жінка, яку звати ОСОБА_9, і з якою вона давно познайомилася в Києво-Печерській Лаврі. Вона (ОСОБА_22) із нею (ОСОБА_9) часто ходили разом до Лаври. Вона проживає на АДРЕСА_17, точну адресу знає візуально.

ОСОБА_9 якось сказала їй, що може допомогти у вирішенні питання отримання земельної ділянки в Київській області, і попрохала надати копії паспортних даних та ідентифікаційних кодів членів її сім'ї.

Вона, а також її невістка ОСОБА_303, донька ОСОБА_26, чоловік ОСОБА_23 та син ОСОБА_304 надали ОСОБА_9 копії паспортів та ідентифікаційних кодів. Це було приблизно півтора роки тому (від моменту допиту у якості свідка).

Через деякий час ОСОБА_9 зателефонувала до неї і сказала, що у неї щось не складається із вирішенням питання щодо отримання землі. Пізніше вони у неї запитували, чи робить щось для отримання ними земельних ділянок, і вона відповіла, що необхідно підписати нотаріально завірені доручення.

5 травня 2006 року вона (ОСОБА_22) разом із донькою ОСОБА_26 і зятем ОСОБА_23 приїхали до приватного нотаріуса ОСОБА_48 на АДРЕСА_10, де вона підписала доручення щодо управління та розпорядження належною їй земельною ділянкою площею 0,25 га, розташованою на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району громадянину ОСОБА_45.

У нотаріуса їх вже чекала ОСОБА_9. Остання наказала їй підписати це доручення.

ОСОБА_9 пояснила їй, що це доручення на право представляти її інтереси при отриманні земельної ділянки. Зміст дорученя вона не читала, повіривши ОСОБА_9. За оформлення доручення грошей вона не платила.

Громадянина ОСОБА_45 вона не знає і ніколи його не бачила. Про існування державного акту на право власності на земельну ділянку на її ім'я вона не знал і навіть не здогадувалася. Матеріальної винагороди від ОСОБА_9 вона не отримувала.

Вона підтверджує достовірність свого підпису на представленій їй у ході допиту довіреності №2734 від 5 травня 2006 року

Показаннями свідка ОСОБА_25, яка пояснила, що вона ніколи і ні з якого приводу не зверталася із заявами до Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області. Де знаходиться село Старі Безрадичі, вона не знає.

У її свекрові є подруга, яку звати ОСОБА_9. Остання якось сказала її родині, що може допомогти у вирішенні питання отримання земельної ділянки в Київській області, і попрохала надати копії паспортних даних та ідентифікаційних кодів членів її сім'ї.

Вона, а також її свекруха ОСОБА_22, її чоловік ОСОБА_24, зять ОСОБА_23, та сестра ОСОБА_26 надали ОСОБА_9 копії паспортів та ідентифікаційних кодів.

Через деякий час ОСОБА_9 сказала їм, що у неї щось не складається із вирішенням питання щодо отримання землі. Пізніше вони у неї запитували, чи робить щось для отримання ними земельних ділянок, і вона відповіла, що необхідно підписати нотаріально завірені доручення, щоб спокійно займатися цим питанням.

6 травня 2006 року вона (ОСОБА_25.) разом зі своїм чоловіком ОСОБА_24 приїхали до приватного нотаріуса ОСОБА_48 на АДРЕСА_10, де вона підписала доручення щодо управління та розпорядження належною їй земельною ділянкою площею 0,25 га, розташованою на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району громадянину ОСОБА_45.

У нотаріуса їх вже чекала ОСОБА_9. Остання наказала їй підписати це доручення.

ОСОБА_9 пояснила їй, що це доручення на право представляти її інтереси при отриманні земельної ділянки. Зміст дорученя вона не читала, повіривши ОСОБА_9. За оформлення доручення грошей вона не платила.

Громадянина ОСОБА_45 вона не знає і ніколи його не бачила. Про існування державного акту на право власності на земельну ділянку на її ім'я вона не знал і навіть не здогадувалася. Матеріальної винагороди від ОСОБА_9 вона не отримувала.

Вона підтверджує достовірність свого підпису на представленій їй у ході допиту довіреності №2773 від 6 травня 2006 року.

Показаннями свідка ОСОБА_23, який пояснив, що він ніколи і ні з якого приводу не зверталася із заявами до Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області. Де знаходиться село Старі Безрадичі, він не знає.

У його тещі є знайома жінка, яку звати ОСОБА_9. Ця жінка проживає на «Харківському масиві» м.Києва, точної адреси він не знає. ОСОБА_9 якось давно сказала їх родині, що може допомогти у вирішенні питання отримання земельних ділянок в Київській області, і попрохала надати копії паспортних даних та ідентифікаційних кодів членів їх родини.

Він, його теща ОСОБА_22, невістка ОСОБА_25, дружина ОСОБА_26 надали ОСОБА_9 копії паспортів та ідентифікаційних кодів. Це було приблизно півтора роки тому (від моменту допиту у якості свідка).

Через деякий час ОСОБА_9 сказала їм, що у неї щось не складається із вирішенням питання щодо отримання землі. Пізніше вони у неї запитували, чи робить щось для отримання ними земельних ділянок, і вона відповіла, що необхідно підписати нотаріально завірені доручення, щоб спокійно займатися цим питанням.

5 травня 2006 року він (ОСОБА_23.) разом із дружиною ОСОБА_207 та тещею ОСОБА_305 приїхали до приватного нотаріуса ОСОБА_48 на АДРЕСА_10, де він підписала доручення щодо управління та розпорядження належною їй земельною ділянкою площею 0,25 га, розташованою на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району громадянину ОСОБА_45.

У нотаріуса їх вже чекала ОСОБА_9. Остання наказала йому підписати це доручення.

ОСОБА_9 пояснила йому, що це доручення на право представляти його інтереси при отриманні земельної ділянки. Зміст дорученя він не читав, повіривши ОСОБА_9. За оформлення доручення грошей він не платив.

Громадянина ОСОБА_45 він не знає і ніколи його не бачив. Про існування державного акту на право власності на земельну ділянку на його ім'я він не знав і навіть не здогадувався. Матеріальної винагороди від ОСОБА_9 він не отримував.

Він підтверджує достовірність свого підпису на представленій йому у ході допиту довіреності №2727 від 5 травня 2006 року.

Показаннями свідка ОСОБА_207, яка пояснила, що вона ніколи і ні з якого приводу не зверталася із заявами до Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області. Де знаходиться село Старі Безрадичі, вона не знає.

У її матері єзнайома жінка, яку звати ОСОБА_9. Остання якось сказала її родині, що може допомогти у вирішенні питання отримання земельної ділянки в Київській області, і попрохала надати копії паспортних даних та ідентифікаційних кодів членів її сім'ї.

Вона, її чоловік ОСОБА_23, мати ОСОБА_22, дружина її брата ОСОБА_25 надали ОСОБА_9 копії паспортів та ідентифікаційних кодів.

Через деякий час ОСОБА_9 сказала їм, що у неї щось не складається із вирішенням питання щодо отримання землі. Пізніше вони у неї запитували, чи робить щось для отримання ними земельних ділянок, і вона відповіла, що необхідно підписати нотаріально завірені доручення, щоб спокійно займатися цим питанням.

5 травня 2006 року вона (ОСОБА_207.) разом з матір'ю ОСОБА_305 та чоловіком ОСОБА_23 приїхали до приватного нотаріуса ОСОБА_48 на АДРЕСА_10, де вона підписала доручення щодо управління та розпорядження належною їй земельною ділянкою площею 0,25 га, розташованою на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району громадянину ОСОБА_45.

У нотаріуса їх вже чекала ОСОБА_9. Остання наказала їй підписати це доручення.

ОСОБА_9 пояснила їй, що це доручення на право представляти її інтереси при отриманні земельної ділянки. Зміст дорученя вона не читала, повіривши ОСОБА_9. За оформлення доручення грошей вона не платила.

Громадянина ОСОБА_45 вона не знає і ніколи його не бачила. Про існування державного акту на право власності на земельну ділянку на її ім'я вона не знала і навіть не здогадувалася. Матеріальної винагороди від ОСОБА_9 вона не отримувала.

Вона підтверджує достовірність свого підпису на представленій їй у ході допиту довіреності №2732 від 5 травня 2006 року.

Показаннями свідка ОСОБА_24, який пояснив, що він ніколи і ні з якого приводу не звертався із заявами до Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області. Де знаходиться село Старі Безрадичі, він приблизно знає, але ніколи там не був.

У них є знайома жінка, яку звати ОСОБА_9, із якою давно знайома його мати ОСОБА_305 Ця жінка проживає на «Харківському масиві» м.Києва, точної адреси він не знає. ОСОБА_9 якось давно сказала їх родині, що може допомогти у вирішенні питання отримання земельних ділянок в Київській області, і попрохала надати копії паспортних даних та ідентифікаційних кодів членів їх родини.

Він, його мати ОСОБА_305, невістка ОСОБА_25, сестра ОСОБА_26 та її чоловікОСОБА_306, дружина ОСОБА_25 надали ОСОБА_9 копії паспортів та ідентифікаційних кодів. Це було приблизно півтора роки тому (від моменту допиту у якості свідка).

Через деякий час ОСОБА_9 сказала їм, що у неї щось не складається із вирішенням питання щодо отримання землі. Пізніше вони у неї запитували, чи робиться щось для отримання ними земельних ділянок, і вона відповіла, що необхідно підписати нотаріально завірені доручення, щоб спокійно займатися цим питанням.

6 травня 2006 року він (ОСОБА_24.) разом із дружиною ОСОБА_25 приїхали до приватного нотаріуса ОСОБА_48 на АДРЕСА_10, де він підписав доручення щодо управління та розпорядження належною їй земельною ділянкою площею 0,25 га, розташованою на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району громадянину ОСОБА_45.

У нотаріуса їх вже чекала ОСОБА_9. Остання наказала йому підписати це доручення.

ОСОБА_9 пояснила йому, що це доручення на право представляти його інтереси при отриманні земельної ділянки. Зміст дорученя він не читав, повіривши ОСОБА_9. За оформлення доручення грошей він не платив.

Громадянина ОСОБА_45 він не знає і ніколи його не бачив. Про існування державного акту на право власності на земельну ділянку на його ім'я він не знав, і навіть не здогадувався. Матеріальної винагороди від ОСОБА_9 він не отримував.

Він підтверджує достовірність свого підпису на представленій йому у ході допиту довіреності №2770 від 6 травня 2006 року.

Показаннями свідка ОСОБА_34, який пояснив, що він ніколи і ні з якого приводу не звертався із заявами до Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області. Де знаходиться село Старі Безрадичі, він не знає.

У нього є земляки ОСОБА_32 та її чоловік ОСОБА_33 які проживають у м.Києві на Осокорках.

Приблизно весною 2006 року ОСОБА_32 сказала йому, що у неї є знайома, яка попрохала ксерокопію паспорту та ідентифікаційного коду для отримання на його ім'я земельної ділянки в якомусь районі Київської області. Він разом із дружиною ОСОБА_10 та сином ОСОБА_27 надали їй копії паспортів і ідентифікаційних кодів.

20 квітня 2006 року за попередньою домовленістю з ОСОБА_32 він разом із дружиною ОСОБА_10 приїхали на АДРЕСА_10, де у приватного нотаріуса ОСОБА_48 підписали довіреності щодо управління та розпорядження належною їй земельною ділянкою площею 0,25 га, розташованою на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району, громадянину ОСОБА_45.

У нотаріуса їх вже чекала ОСОБА_32. Зміст дорученя він не читав. За оформлення доручення грошей він не платив.

Громадянина ОСОБА_45 він не знає і ніколи його не бачив. Про існування державного акту на право власності на земельну ділянку на його ім'я він не знав і навіть не здогадувався. Матеріальної винагороди за вказані дії він не від кого не отримував.

Він підтверджує достовірність свого підпису на представленій йому у ході допиту довіреності №2396 від 20 квітня 2006 року.

Показаннями свідка ОСОБА_10, яка пояснила, що вона ніколи і ні з якого приводу не зверталася із заявами до Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області. Де знаходиться село Старі Безрадичі, вона не знає.

У неї є знайомі ОСОБА_32 та її чоловік ОСОБА_33 які проживають у м.Києві на Осокорках.

Приблизно весною 2006 року вона надала своєму чоловікові ксерокопії паспорту та ідентифікаційного коду свого, а також її сина.

Її чоловік передав зазначені копії документів ОСОБА_32, яка раніше їх повідомила про те, що у неї є знайома, яка попрохала копії зазначених документів для отримання на їх ім'я земельних ділянок в якомусь районі Київської області.

20 квітня 2006 року за попередньою домовленістю з ОСОБА_32 вона разом із чоловіком ОСОБА_34 та сином ОСОБА_27 приїхали на АДРЕСА_10, де у приватного нотаріуса ОСОБА_48 підписали довіреності щодо управління та розпорядження належною їй земельною ділянкою площею 0,25 га, розташованою на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району, громадянину ОСОБА_45.

У нотаріуса їх вже чекала ОСОБА_32. Зміст дорученя вона не читала. За оформлення доручення грошей вона не платила.

Громадянина ОСОБА_45 вона не знає і ніколи його не бачила. Про існування державного акту на право власності на земельну ділянку на її ім'я вона не знала і навіть не здогадувалася. Матеріальної винагороди за вказані дії вона не від кого не отримувала.

Вона підтверджує достовірність свого підпису на представленій їй у ході допиту довіреності №2401 від 20 квітня 2006 року.

Показаннями свідка ОСОБА_27 , який пояснив, що він ніколи і ні з якого приводу не звертався із заявами до Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області. Де знаходиться село Старі Безрадичі, він не знає.

У його батьків є друзі ОСОБА_32 та її чоловік ОСОБА_33 які проживають у м.Києві на Осокорках.

Приблизно весною 2006 року він надав своєму батькові копію свого паспорту та ідентифікаційного коду для отримання на його ім'я земельної ділянки в якомусь районі Київської області. Отримати землю його батькові пообіцяла ОСОБА_32

20 квітня 2006 року за попередньою домовленістю з ОСОБА_32 він разом із атір'ю ОСОБА_10 та батьком ОСОБА_34 приїхали на АДРЕСА_10, де у приватного нотаріуса ОСОБА_48 підписали довіреності щодо управління та розпорядження належною йому земельною ділянкою площею 0,25 га, розташованою на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району, громадянину ОСОБА_45.

У нотаріуса їх вже чекала ОСОБА_32. Зміст дорученя він не читав. За оформлення доручення грошей він не платив.

Громадянина ОСОБА_45 він не знає і ніколи його не бачив. Про існування державного акту на право власності на земельну ділянку на його ім'я він не знав і навіть не здогадувався. Матеріальної винагороди за вказані дії він не від кого не отримував.

Він підтверджує достовірність свого підпису на представленій йому у ході допиту довіреності №2394 від 20 квітня 2006 року.

Показаннями свідка ОСОБА_12, яка пояснила, що вона ніколи і ні з якого приводу не зверталася із заявами до Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області. Де знаходиться село Старі Безрадичі, вона не знає.

Приблизно 4-5 років тому вона познайомилася у Видубицькому монастирі із жінкою, яку звати ОСОБА_9. У цієї жінки є два сини ОСОБА_307 та ОСОБА_308. Приблизно 2 роки тому (до моменту допиту у якості свідка) ОСОБА_9 сказала їй, що десь у Київській області будуть виділяти землі і запропонувала її родині вирішити питання отримання земельної ділянки в Київській області. Для цього вона попрохала надати копії її паспортних даних та ідентифікаційних кодів, також копії вказаних докуметів чоловіка та доньки. Вона надала їй (ОСОБА_9) копії цих документів.

5 травня 2006 року вона (ОСОБА_12.) разом зі своїм чоловіком та донькою за попередньою домовленістю із ОСОБА_309 приїхали до приватного нотаріуса ОСОБА_48 на АДРЕСА_10, де підписали довіреності щодо управління та розпорядження земельними ділянками площею кожна 0,25 га, розташованими на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району, громадянину ОСОБА_45.

У нотаріуса їх вже чекала ОСОБА_9. Остання наказала їй підписати це доручення.

Громадянина ОСОБА_45 вона не знає і ніколи його не бачила. Про існування державного акту на право власності на земельну ділянку на її ім'я вона не знал і навіть не здогадувалася. Матеріальної винагороди від ОСОБА_9 вона не отримувала.

Вона підтверджує достовірність свого підпису на представленій їй у ході допиту довіреності №2738 від 5 травня 2006 року.

Показаннями свідка ОСОБА_18, який пояснив, що він ніколи і ні з якого приводу не звертався із заявами до Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області. Де знаходиться село Старі Безрадичі, він не знає.

У його дружини є знайома жінка на ім.'я ОСОБА_9, прізвища він не знає. Приблизно 2 років тому дружина йому сказала, що її знайома ОСОБА_9 запропонувала їм отримати земельні ділянки в Київській областіі що для цього необхідно надати копії її паспортних даних та ідентифікаційних кодів. Він погодився і надав дружині копію свого паспорту та ідентифікаційного коду, а вона в подальшому передала їх ОСОБА_9. Копії паспортів і ідентифікаційних кодів надали також його дружина ОСОБА_12, донька ОСОБА_17

5 травня 2006 року він (ОСОБА_18.) разом з дружиною та донькою за попередньою домовленістю із ОСОБА_9 приїхали до приватного нотаріуса ОСОБА_48 на АДРЕСА_10, де підписали довіреності щодо управління та розпорядження земельними ділянками площею кожна 0,25 га, розташованими на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району, громадянину ОСОБА_45.

У нотаріуса їх вже чекала ОСОБА_9.

Громадянина ОСОБА_45 він не знає і ніколи його не бачив. Про існування державного акту на право власності на земельну ділянку на його ім'я він не знав і навіть не здогадувався. Матеріальної винагороди за вказані дії він не отримував.

Він підтверджує достовірність свого підпису на представленій їй у ході допиту довіреності №2741 від 5 травня 2006 року.

Показаннями свідка ОСОБА_17 , яка пояснила, що вона ніколи і ні з якого приводу не зверталася із заявами до Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області. Де знаходиться село Старі Безрадичі, вона не знає.

У її матері є знайома жінка на ім'я ОСОБА_9, із якою вона познайомилася у Видубицькому монастирі. Приблизно 2 років тому мати їй сказала, що ОСОБА_9 може допомогти отримати земельні ділянки в Київській області, і що для цього необхідно надати копії її паспортних даних та ідентифікаційних кодів. Вона погодилася і надала матері копію свого паспорту та ідентифікаційного коду.

5 травня 2006 року вона (ОСОБА_17.) разом із батьком ОСОБА_18 і матір'ю ОСОБА_12 за попередньою домовленістю із ОСОБА_9 приїхали до приватного нотаріуса ОСОБА_48 на АДРЕСА_10, де мати та батько підписали довіреності щодо управління та розпорядження земельними ділянками.

У той день вона свій паспорт забула і тому довіреність на її ім'я складена не була. Після цього за попередньою домовленістю із ОСОБА_9 вона 10 червня 2006 року приїхала на станцію метро ОСОБА_20, де її зустрів і забрав невідомий їй хлопець на автомобілі «Шкода Суперб» чорного кольору. Він відвіз її до приватного нотаріуса ОСОБА_49, де вона власноручно підписала довіреність щодо розпорядження земельною ділянкою на території Старобезрадичівської сільської ради громадянину ОСОБА_45 Що необхідно робити і де ставити свої підписи, їй говорив вище вказаний невідомий їй хлопець.

Громадянина ОСОБА_45 вона не знає і ніколи його не бачила. Про існування державного акту на право власності на земельну ділянку на її ім'я він не знав і навіть не здогадувався. Матеріальної винагороди за вказані дії він не отримував.

Показаннями свідка ОСОБА_40, який пояснив, що він ніколи і ні з якого приводу не звертався із заявами до Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області.

В 2002 році його теща ОСОБА_14 познайомилася із жінкою на ім'я ОСОБА_49. Особисто він із вказаною жінкою не спілкувався.

У 2006 році дружина йому сказала, що необхідно із власним паспортом та ідентифікаційним кодом підійти до нотаріуса, офіс якого знаходився за адресою м.Київ, АДРЕСА_10, з якою метою, йому не відомо.

6 травня 2006 року він (ОСОБА_40.) разом з дружиною ОСОБА_39 прибули до приватного нотаріуса ОСОБА_48, де він підписав довіреність щодо управління та розпорядження земельною ділянкою площею 0,25 га, розташованою на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району, громадянину ОСОБА_45. Підписати зазначену довіреність йому наказала вище вказана жінка на ім.'я ОСОБА_49, пояснивши, що все це законно.

Громадянина ОСОБА_45 він не знає і ніколи його не бачив. Про існування державного акту на право власності на земельну ділянку на його ім'я він не знав і навіть не здогадувався. Матеріальної винагороди за вказані дії він не отримував.

Він підтверджує достовірність свого підпису на представленій йому у ході допиту довіреності №2302 від 6 травня 2006 року.

Показаннями свідка ОСОБА_16, який пояснив, що він ніколи і ні з якого приводу не звертався із заявами до Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області.

Він знайомий із ОСОБА_44, оскільки разом із ним навчався у військовому інституті при університеті ім.. ОСОБА_20 а також у Суворовському училищі.

Приблизно взимку 2005 року до нього зателефонував ОСОБА_44, який запропонував отримати земельну ділянку в Обухівському районі Київської області, на що він погодився. ОСОБА_44 попрохав надати йому копію паспорту та ідентифікаційного коду, що він і зробив приблизно у той же час. Також ОСОБА_44 запитав його, чи може він знайти ще когось із людей, які б надали копії паспортів для оформлення на них земельних ділянок та в подальшому їх продажу. Він (ОСОБА_16.) запропонував своєму рідному братові ОСОБА_15, та його дружині ОСОБА_11 надати копії паспортів та ідентифікаційних кодів з метою отримання земельних ділянок, на що вони погодилися і надали необхідні копії. Копії своїх документів, а також копії документів свого брата і ОСОБА_11 він надав ОСОБА_44 Останній пояснив, що він зробить документи на право власності на землю на нього, його брата і ОСОБА_11, а яким чином - не пояснював.

Приблизно в кінці квітня 2006 року до нього зателефонував ОСОБА_44, який сказав, що державні акти на право власності на землю вже оформлені і ми повинні приїхати до нотаріуса і підписати довіреності.

5 травня 2006 року він (ОСОБА_16.) разом з братом ОСОБА_15 і ОСОБА_11 прибули до приватного нотаріуса ОСОБА_48 на АДРЕСА_10 в м.Києві, де він підписав довіреність щодо управління та розпорядження земельною ділянкою площею 0,25 га, розташованою на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району, громадянину ОСОБА_45. При цьому був присутній ОСОБА_44, який їх зустрів, провів до нотаріуса і показав, де ми повинні були поставити свої підписи. Державні акти на право власності на землю він бачив, вони були у нотаріуса. Він бачив державний акт на його ім'я.

Громадянина ОСОБА_45 він не знає і ніколи його не бачив. Матеріальної винагороди за вказані дії він не отримував.

Після цього він запитав у ОСОБА_44 як вирішується питання щодо продажу землі, на що останній пояснив, що це питання ще не вирішено. Про те, що земельна ділянка по довіреності, виданій ним на ім'я ОСОБА_45, була продана ОСОБА_44, він не знав.

Він підтверджує достовірність свого підпису на представленій йому у ході допиту довіреності №2768 від 5 травня 2006 року.

Показаннями свідка ОСОБА_15, який пояснив, що він ніколи і ні з якого приводу не звертався із заявами до Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області.

Приблизно взимку 2005 року його брат ОСОБА_16 сказав йому про можливість отримати земельні ділянки в Обухівському районі Київської області. Також він (ОСОБА_16.) попрохав у нього (ОСОБА_15.) копію паспорту та ідентифікаційного коду, що він і зробив приблизно у той же час. Крім того, він надав також і копії документів його колишньої дівчини, а нині дружини ОСОБА_15

5 травня 2006 року він (ОСОБА_15.) разом з братом ОСОБА_16 і ОСОБА_11 прибули до приватного нотаріуса ОСОБА_48 на АДРЕСА_10 в м.Києві, де він підписав довіреність щодо управління та розпорядження земельною ділянкою площею 0,25 га, розташованою на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району, громадянину ОСОБА_45. Державний акт на право власності на землю на його ім'я він бачив у нотаріуса.

Громадянина ОСОБА_45 він не знає і ніколи його не бачив. Матеріальної винагороди за вказані дії він не отримував. За оформлення доручення він грошей не платив. Про те, що земельна ділянка по довіреності, виданій ним на ім'я ОСОБА_45, була продана ОСОБА_44, він не знав.

Він підтверджує достовірність свого підпису на представленій йому у ході допиту довіреності №2760 від 5 травня 2006 року.

Показаннями свідка ОСОБА_11 пояснила, що вона ніколи і ні з якого приводу не зверталася із заявами до Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області.

Приблизно взимку 2005 року її колишній хлопець, а нині чоловік ОСОБА_16 сказав їй про можливість отримати земельні ділянки в Обухівському районі Київської області. Також він (ОСОБА_16.) попрохав у неї копію паспорту та ідентифікаційного коду, що вона і зробила. Деталі вона не з'ясовувала.

5 травня 2006 року вона разом із ОСОБА_15 і ОСОБА_16 прибули до приватного нотаріуса ОСОБА_48 на АДРЕСА_10 в м.Києві, де вона підписала довіреність щодо управління та розпорядження земельною ділянкою площею 0,25 га, розташованою на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району, громадянину ОСОБА_45.

Громадянина ОСОБА_45 вона не знає і ніколи його не бачила. Матеріальної винагороди за вказані дії вона не отримувала. За оформлення доручення вона грошей не платив.

Вона підтверджує достовірність свого підпису на представленій їй у ході допиту довіреності №2760 від 5 травня 2006 року.

Показаннями свідка ОСОБА_41, яка пояснила, що вона ніколи і ні з якого приводу не зверталася із заявами до Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області.

Приблизно взимку 2005 року її колишній хлопець ОСОБА_16 сказав їй про можливість отримати земельні ділянки в Обухівському районі Київської області. Також він (ОСОБА_16.) попрохав у неї копію паспорту та ідентифікаційного коду, що вона і зробила. Деталі вона не з'ясовувала. Де буде знаходитися ця земельна ділянка, вона не запитувала. Більше цим питанням вона не цікавилася.

10 червня 2006 року вона разом із ОСОБА_16 можливо на його прохання, їздила до приватного нотаріуса ОСОБА_49, де підписала довіреність щодо управління та розпорядження земельною ділянкою.

Громадянина ОСОБА_45 вона не знає. Після вище вказаного випадку більше вона цим не цікавилася. Про те, що на її ім.'я було приватизовано земельну ділянку, вона не знала.

Показаннями свідка ОСОБА_312, яка пояснила, що вона ніколи і ні з якого приводу не зверталася із заявами до Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області. Де знаходиться село Старі Безрадичі, їй не відомо.

Приблизно 2 роки тому в Києво-Печерській Лаврі вона познайомилася із жінкою на ім'я ОСОБА_49. Прізвище їй не відоме. У цієї жінки є двоє синів.

Приблизно півтора роки тому (до моменту допиту у якості свідка) ОСОБА_49 якось сказала їй, що може допомогти у вирішенні питання отримання земельної ділянки в Київській області, і попрохала надати копії паспортних даних та ідентифікаційних кодів членів її сім'ї.

Вона надала ОСОБА_49 копії паспортів та ідентифікаційних кодів своїх власних, а також чоловіка ОСОБА_37. Копії вище вказаних документів вона передала біля Києво-Печерської Лаври.

Через деякий час ОСОБА_49 зателефонувала до неї і сказала, що їй з чоловіком необхідно прибути до нотаріуса для підписання довіреностей щодо представництва їх інтересів.

6 травня 2006 року вона (ОСОБА_313.) разом із чоловіком ОСОБА_37 приїхали до приватного нотаріуса ОСОБА_48 на АДРЕСА_10, де вона підписала доручення щодо управління та розпорядження належною їй земельною ділянкою площею 0,25 га, розташованою на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району громадянину ОСОБА_45.

ОСОБА_49 зустріла їх біля станції метро «Осокорки» і провела до нотаріуса.

Вона (ОСОБА_313.) прочитала зміст доручення після чого запитала у ОСОБА_49, що означає цей документ, на що остання відповіла що це стандартний бланк, який їй необхідний для оформлення документів на землю. За оформлення доручення грошей вона не платила.

Матеріальної винагороди від ОСОБА_49 вона не отримувала. Із ОСОБА_44 вона не знайома.

Вона підтверджує достовірність свого підпису на представленій їй у ході допиту довіреності №2817 від 6 травня 2006 року.

Показаннями свідка ОСОБА_37, який пояснив, що він ніколи і ні з якого приводу не звертався із заявами до Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області. Де знаходиться село Старі Безрадичі, йому не відомо.

Приблизно 2 роки тому в Києво-Печерській Лаврі його дружина ОСОБА_313 познайомилася із жінкою на ім'я ОСОБА_49. Прізвище йому не відоме. Після цього його дружина і ОСОБА_49 стали спілкуватися, обмінялися телефонами.

Приблизно півтора роки тому (до моменту допиту у якості свідка) дружина якось сказала йому, що необхідно надати ОСОБА_49 копії паспортів і ідентифікаційних кодів, а вона допоможе їм отримати земельні ділянки у якомусь селі Київської області.

Він погодився і вони разом із дружиною надали ОСОБА_49 копії паспортів та ідентифікаційних кодів.

Через деякий час ОСОБА_49 зателефонувала до дружини і сказала, що нам необхідно прибути до нотаріуса для підписання довіреностей щодо представництва наших інтересів.

6 травня 2006 року він разом із ружиною приїхали до приватного нотаріуса ОСОБА_48 на АДРЕСА_10, де він підписав доручення щодо управління та розпорядження належною їй земельною ділянкою площею 0,25 га, розташованою на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району громадянину ОСОБА_45.

ОСОБА_49 зустріла їх біля станції метро «Осокорки» і провела до нотаріуса.

Довіреність він не читав. За оформлення доручення грошей він не платила.

Матеріальної винагороди від ОСОБА_49 він не отримував і взагалі після цього випадку більше її не бачив. Із ОСОБА_44 він не знайомий.

Він підтверджує достовірність свого підпису на представленій їй у ході допиту довіреності №2815 від 6 травня 2006 року.

Показаннями свідка ОСОБА_35, який пояснив, що він ніколи і ні з якого приводу не звертався із заявами до Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області. Де знаходиться село Старі Безрадичі, йому не відомо.

Деякий час тому (до моменту допиту у якості свідка) він надав своїй матері ОСОБА_38 копію свого паспорту і ідентифікаційного коду. Мати йому пояснила, що у неї є знайома жінка на ім'я ОСОБА_49, яка допоможе отримати земельну ділянку під Києвом.

Приблизно у квітні-травні 2006 року до матері зателефонувала ОСОБА_49, яка сказала, щоб ми із матір'ю 6 травня 2006 року приїхали до нотаріуса на АДРЕСА_10 у м.Києві.

6 травня 2006 року він разом із матір'ю приїхали до приватного нотаріуса ОСОБА_48 на АДРЕСА_10, де він підписав доручення щодо управління та розпорядження належною їй земельною ділянкою площею 0,25 га, розташованою на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району громадянину ОСОБА_45.

ОСОБА_49 зустріла їх біля станції метро «Осокорки» і провела до нотаріуса. Саме вона наказала їм підписати довіреності, пояснивши, що все це законно.

Довіреність він не читав. За оформлення доручення грошей він не платив. Із ОСОБА_45 він не знайомий. Про існування державного акту на право власності на земельні ділянку на його ім'я йому не було відомо. Із ОСОБА_44 він не знайомий.

Він підтверджує достовірність свого підпису на представленій їй у ході допиту довіреності №2785 від 6 травня 2006 року.

Показаннями свідка ОСОБА_38, яка пояснила, що вона ніколи і ні з якого приводу не зверталася із заявами до Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області. Де знаходиться село Старі Безрадичі, йому не відомо.

Приблизно три роки тому вона у Києво-Печерській Лаврі познайомилася із жінкою на ім'я ОСОБА_49, прізвище їй не відоме. У ОСОБА_49 є два сини, із чоловіком вона розлучена. ОСОБА_49 пояснила, що проживає вона на «Харківському масиві» м.Києва. Вони обмінялися телефонами і ОСОБА_49 їй іноді телефонувала.

Деякий час тому (до моменту допиту у якості свідка) ОСОБА_49 запропонувала їй отримати земельну ділянку десь під Києвом і попрохала для цього надати копію паспорту та ідентифікаційного коду її власного, а також сина ОСОБА_35. На це прохання вона надала ОСОБА_49 вказані копії документів.

Приблизно у квітні-травні 2006 року до неї зателефонувала ОСОБА_49, яка сказала, щоб вона із сином 6 травня 2006 року приїхали до нотаріуса на АДРЕСА_10 у м.Києві.

6 травня 2006 року вона разом із сином приїхали до приватного нотаріуса ОСОБА_48 на АДРЕСА_10, де він підписав доручення щодо управління та розпорядження належною їй земельною ділянкою площею 0,25 га, розташованою на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району громадянину ОСОБА_45.

ОСОБА_314 наказала їм підписати довіреності, пояснивши, що все це законно.

Довіреність вона не читала. За оформлення доручення грошей вона не платила. Із ОСОБА_45 вона не знайома. Про існування державного акту на право власності на земельні ділянку на її ім'я їй не було відомо. Із ОСОБА_44 вона не знайома.

Він підтверджує достовірність свого підпису на представленій їй у ході допиту довіреності №2313 від 6 травня 2006 року.

Показаннями свідка ОСОБА_30, яка пояснила, що вона ніколи і ні з якого приводу не зверталася із заявами до Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області. Де знаходиться село Старі Безрадичі, їй не відомо.

Приблизно два роки тому її мати ОСОБА_14 сказала їй, що у неї є знакома жінка на ім.'я ОСОБА_314, що проживає на «Харківському масиві» м.Києва, яка попрохала надати копію її паспорту та ідентифікаційного коду для якихось особистих питань, пов'язаних із земельними ділянками. При цьому конкретно мати не змогла їй нічого пояснити. Вона, послухавшись матір, надала їй вище вказані копії документів.

Через деякий час ОСОБА_314 зателефонувала до матері і сказала, щоб я, мати ОСОБА_14, племінник ОСОБА_31 та сестра ОСОБА_13 приїхали до нотаріуса на АДРЕСА_10 у м.Києві.

20 квітня 2006 року вона разом із вказаними особами приїхали до приватного нотаріуса ОСОБА_48 на АДРЕСА_10, де вона підписала доручення щодо управління та розпорядження належною їй земельною ділянкою площею 0,25 га, розташованою на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району громадянину ОСОБА_45.

У нотаріуса була присутня ОСОБА_314. Саме вона сказала їм, щоб вони не читали доручення, оскільки вони законні, а підписати їх.

Доручення вона не читала. За оформлення доручення грошей вона не платила. Із ОСОБА_45 вона не знайома. Про існування державного акту на право власності на земельні ділянку на її ім'я їй не було відомо. За вище вказані дії винагороди від ОСОБА_314 не отримувала. Із ОСОБА_190 вона не знайома.

Він підтверджує достовірність свого підпису на представленій їй у ході допиту довіреності №2376 від 20 квітня 2006 року.

Показаннями свідка ОСОБА_31, який пояснив, що він ніколи і ні з якого приводу не звертався із заявами до Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області. Де знаходиться село Старі Безрадичі, їй не відомо.

Приблизно два роки тому він надав своїй матері ОСОБА_39 копію свого паспорту і ідентифікаційного коду. Він вже не пам'ятає, із якою метою і за яких обставин це було зроблено.

Приблизно у квітні 2006 року до нього зателефонувала мати ОСОБА_39 і сказала, що 20 квітня 2006 року йому необхідно приїхати до нотаріуса на АДРЕСА_10 у м.Києві.

20 квітня 2006 року він, його бабуся ОСОБА_14, тітка ОСОБА_13 приїхали до приватного нотаріуса ОСОБА_48 на АДРЕСА_10, де він підписав доручення щодо управління та розпорядження належною їй земельною ділянкою площею 0,25 га, розташованою на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району громадянину ОСОБА_45.

Доручення він не читав. За оформлення доручення грошей він не платив. Із ОСОБА_45 він не знайомий. Про існування державного акту на право власності на земельні ділянку на його ім'я йому не було відомо. За вище вказані дії винагороди він не отримував. Із ОСОБА_190 він не знайомий.

Він підтверджує достовірність свого підпису на представленій їй у ході допиту довіреності №2370 від 20 квітня 2006 року.

Показаннями свідка ОСОБА_32, яка пояснила, що вона ніколи і ні з якого приводу не зверталася із заявами до Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області. Де знаходиться село Старі Безрадичі, їй не відомо.

Вона проживає за адресою АДРЕСА_15. По сусідству із нею у квартирі НОМЕР_153 проживала ОСОБА_9 із двома синами на ім'я ОСОБА_74 і ОСОБА_27. Приблизно у 2006 році ОСОБА_9 сказала їй, що необхідно допомогти людям отримати земельні ділянки, і для цього потрібно надати їй копії паспортів і ідентифікаційних кодів. Вона надала ОСОБА_9 копії паспортів і ідентифікаційних кодів свого власного, а також чоловіка ОСОБА_33, доньки ОСОБА_29. Крім того, вона попрохала копії паспортів та ідентифікаційних кодів ОСОБА_34, його дружини ОСОБА_10, та сина ОСОБА_308, пояснивши, що це необхідно для отримання земельних ділянок. ОСОБА_9 пояснила, що на наші ім.'я будуть оформлені земельні ділянки , а потім вона надасть нам за це матеріальну винагороду. Грошей від ОСОБА_9 вона так і не отримала.

20 квітня 2006 року вона разом із чоловіком та донькою на прохання ОСОБА_9 приїхали до приватного нотаріуса ОСОБА_48 на АДРЕСА_10, де чоловік і донька підписали доручення щодо управління та розпорядження земельними ділянками площею 0,25 га, розташованими на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району громадянину ОСОБА_45. Крім того, вона попрохала членів сім'ї ОСОБА_10, щоб вони також приїхали до вказаного нотаріуса.

У той день доручення від її імені не було оформлене, оскільки у ідентифікаційному коді була якась помилка.

10 червня 2009 року ОСОБА_46 на на своєму автомобілі привіз на вул. Юрківську до нотаріуса ОСОБА_49, де вона підписала довіреність, якою уповноважила ОСОБА_45 бути її представником з питань розпорядження належними їй земельними ділянками.

Державний акт на право власності на земельну ділянку на її ім'я був у нотаріуса, і вона із ним знайомилася. За оформлення доручення грошей вона не платила. Із ОСОБА_45 вона не знайома. За вище вказані дії винагороди вона не отримувала. Із ОСОБА_190 вона не знайома.

Показаннями свідка ОСОБА_29, яка пояснила, що вона ніколи і ні з якого приводу не зверталася із заявами до Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області. Де знаходиться село Старі Безрадичі, їй не відомо.

Вона проживає за адресою АДРЕСА_16 По сусідству із нею у квартирі НОМЕР_153 проживала ОСОБА_9 із двома синами на ім'я ОСОБА_46 і ОСОБА_27. Приблизно у 2006 році ОСОБА_9 сказала її матері ОСОБА_32, що необхідно допомогти людям отримати земельні ділянки, і для цього потрібно надати їй копії паспортів і ідентифікаційних кодів. Вони надали ОСОБА_9 копії паспортів і ідентифікаційних кодів. Крім того, її мати попрохала копії паспортів та ідентифікаційних кодів ОСОБА_34, його дружини ОСОБА_10, та сина ОСОБА_308.

20 квітня 2006 року вона разом із матір'ю ОСОБА_32 та батьком ОСОБА_33 на прохання ОСОБА_9 приїхали до приватного нотаріуса ОСОБА_48 на АДРЕСА_10, де вона і її батько підписали доручення щодо управління та розпорядження земельними ділянками площею 0,25 га, розташованими на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району громадянину ОСОБА_45. На матір ОСОБА_32 довіреність не складалася у зв'язку із тим, що у її ідентифікаційному коді була якась помилка.

У нотаріуса були присутні ОСОБА_9 і її син ОСОБА_307.

Державний акт на право власності на земельну ділянку на її ім'я вона не бачила. За оформлення доручення грошей вона не платила. Із ОСОБА_45 вона не знайома. За вище вказані дії винагороди вона не отримувала. Із ОСОБА_190 вона не знайома.

Показаннями свідка ОСОБА_33, який пояснив, що він ніколи і ні з якого приводу не звертався із заявами до Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області. Де знаходиться село Старі Безрадичі, йому не відомо.

Він проживає разом із сім'єю за адресою АДРЕСА_4. По сусідству із ними у квартирі НОМЕР_153 проживала ОСОБА_9 із двома синами на ім'я ОСОБА_46 і ОСОБА_27. Приблизно у 2006 році ОСОБА_9 сказала його дружині ОСОБА_32, що необхідно допомогти людям отримати земельні ділянки, і для цього потрібно надати їй копії паспортів і ідентифікаційних кодів. Вони надали ОСОБА_9 копії паспортів і ідентифікаційних кодів. Крім того, його дружина ОСОБА_32 попрохала копії паспортів та ідентифікаційних кодів ОСОБА_34, його дружини ОСОБА_10, та сина ОСОБА_308.

ОСОБА_9 пояснила, що на наші ім'я будуть оформлені земельні ділянки, тобто копії документів необхідні для оформлення на наші ім'я земельних ділянок.

20 квітня 2006 року він разом із дружиною та донькою на прохання ОСОБА_9 приїхали до приватного нотаріуса ОСОБА_48 на АДРЕСА_10, де він і донька підписали доручення щодо управління та розпорядження земельними ділянками площею 0,25 га, розташованими на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району громадянину ОСОБА_45. На дружину ОСОБА_32 довіреність не складалася у зв'язку із тим, що у її ідентифікаційному коді була якась помилка.

Там же у нотаріуса сім'я ОСОБА_10 також підписала аналогічні довіреності.

У нотаріуса була присутня ОСОБА_9, яка і вказувала йому, де необхідно підписувати.

За оформлення доручення грошей він не платив. За вище вказані дії винагороди він не отримуваа. Із ОСОБА_190 він не знайомий.

Показаннями свідка ОСОБА_13, яка пояснила, що вона ніколи і ні з якого приводу не зверталася із заявами до Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області. Де знаходиться село Старі Безрадичі, їй не відомо.

Приблизно два роки тому її мати ОСОБА_14 на мікрорайоні Позняки у м.Києві випадково познайомилася із жінкою на ім'я ОСОБА_9. Остання увійшла до матері в довіру і попрохала надати копії паспортів та ідентифікаційних кодів членів їх родини, а саме її, сестер ОСОБА_30 та ОСОБА_39, чоловіка сестри ОСОБА_40, племінника ОСОБА_31. З якою метою їй були потрібні паспортні дані, їй не відомо. Вона послухала матір і надала в казані документи.

Приблизно у квітні 2006 року їй зателефонувала мати, яка сказала, що 20 квітня 2006 року їй необхідно прибути до нотаріуса на АДРЕСА_10 у м.Києві.

20 квітня 2006 року вона, її мати ОСОБА_14, племінник ОСОБА_31, сестра ОСОБА_30 приїхали до приватного нотаріуса ОСОБА_48 на АДРЕСА_10, де він і донька підписали довіреність щодо управління та розпорядження земельними ділянками площею 0,25 га, розташованими на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району громадянину ОСОБА_45. Про необхідність підписати довіреність їй сказала вище вказана жінка на ім'я ОСОБА_9, яка була присутня у нотаріуса.

За оформлення довіреності грошей вона не платила. За вище вказані дії винагороди вона не отримувала. Із ОСОБА_190 вона не знайома.

Показаннями свідка ОСОБА_14, яка пояснила, що вона ніколи і ні з якого приводу не зверталася із заявами до Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області. Де знаходиться село Старі Безрадичі, їй не відомо.

Приблизно два роки тому в районі будинку №14 по вул.. Срібнокільській в м.Києві під час прогулянки вона випадково познайомилася із жінкою на ім'я ОСОБА_9. Ця жінка увійшла до неї в довіру і попрохала надати копії паспортів та ідентифікаційних кодів членів її родини, а саме її, доньок ОСОБА_30 та ОСОБА_39, чоловіка доньки ОСОБА_40, онука ОСОБА_31. ОСОБА_49 пояснила, що бажає отримати земельну ділянку для будівництва дачі. Через місяць ОСОБА_9 зателефонувала до доньки тетяни і сказала, що необхідно надати копії паспортів та ідентифікаційних кодів, що вони і зробили.

Приблизно у квітні 2006 року ОСОБА_9 зателефонувала і сказала, що 20 квітня 2006 року їм необхідно прибути до нотаріуса на АДРЕСА_10 у м.Києві.

20 квітня 2006 року вона, онук ОСОБА_31, доньки ОСОБА_13 та ОСОБА_30 приїхали до приватного нотаріуса ОСОБА_48 на АДРЕСА_10, де вона підписала довіреність щодо управління та розпорядження земельною ділянкою площею 0,25 га, розташованою на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району, громадянину ОСОБА_45. Про необхідність підписати довіреність їй сказала вище вказана жінка на ім'я ОСОБА_9, яка була присутня у нотаріуса.

Довіреність вона не читала. За оформлення довіреності грошей вона не платила. За вище вказані дії винагороди вона не отримувала. Із ОСОБА_190 вона не знайома. Про те, що на її ім'я виданий державний акт на право власності на земельну ділянку, вона не знала.

Вона підтверджує достовірність свого підпису на представленій їй у ході допиту довіреності №2381 від 20 квітня 2006 року.

Показаннями свідка ОСОБА_39, яка пояснила, що вона ніколи і ні з якого приводу не зверталася із заявами до Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області. Де знаходиться село Старі Безрадичі, їй не відомо.

Приблизно у 2002 році її мати ОСОБА_14 на мікрорайоні Позняки у м.Києві випадково познайомилася з жінкою на ім.'я ОСОБА_9, яка проживала за адресою АДРЕСА_11.

Вона (ОСОБА_39.) також спілкувалася із ОСОБА_9 і навіть бувала у неї в гостях.

ОСОБА_49 увійшла до матері в довіру і попрохала надати копії паспортів та ідентифікаційних кодів членів її родини, а саме її, сестер ОСОБА_30 та ОСОБА_445, її чоловіка ОСОБА_40, сина ОСОБА_31 та подругу сина ОСОБА_28. ОСОБА_194 були потрібні паспортні дані, їй не відомо. Вона послухалася матір і надала необхідні копії. ОСОБА_49 запевнила, що все це законно.

Приблизно у квітні 2006 року до неї зателефонувала мати, яка сказала, що 6 травня 2006 року їй необхідно прибути до нотаріуса на АДРЕСА_10 у м.Києві.

6 травня 2006 року вона, разом із чоловіком ОСОБА_40 приїхали до приватного нотаріуса ОСОБА_48 на АДРЕСА_10, де вона підписала довіреність щодо управління та розпорядження земельною ділянкою площею 0,25 га, розташованою на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району, громадянину ОСОБА_45. Про необхідність підписати довіреність їй сказала вище вказана жінка на ім'я ОСОБА_194, яка була присутня у нотаріуса.

Довіреність вона не читала. За оформлення довіреності грошей вона не платила. За вище вказані дії винагороди вона не отримувала. Із ОСОБА_190 вона не знайома. Про те, що на її ім'я виданий державний акт на право власності на земельну ділянку, вона не знала.

Вона підтверджує достовірність свого підпису на представленій їй у ході допиту довіреності №2302 від 6 травня 2006 року.

Показаннями свідка ОСОБА_19, яка пояснила, що вона проживає у м.Києві із 1987 року разом із чоловіком ОСОБА_20 Анатолієвичем і донькою ОСОБА_21. Із 2003 року разом із ними проживає її мати ОСОБА_315.

Приблизно із 1988 року і до цього часу вона працює у військовій частині НОМЕР_159 (АДРЕСА_19). Приблизно в 1993 році вона познайомилася із телефоністкою військової частини ОСОБА_9. Із того часу вона підтримувала із нею дружні стосунки. Вони досить часто бували одна у одної в гостях. ОСОБА_9 проживала у квартирі за адресою АДРЕСА_5 разом із двома своїми дітьми. Чоловіка у неї не було, вона була розлучена.

У ОСОБА_9 є два сина ОСОБА_46 (йому приблизно 32 роки) і ОСОБА_223 (йому приблизно 29-30 років). Приблизно 3-3,5 років тому, весною 2005 або 2006 року ОСОБА_9 сказала їй, що в обухівському районі Київської області є можливість отримати земельну ділянку у власність безоплатно. ОСОБА_47 запропонувала їй отримати у власність земельну ділянку. При цьому із її слів, всіма питаннями оформлення передечі у власність земельної ділянки мала займатися вона. ОСОБА_47 запропонувала отримати у власність безоплатно, тобто приватизувати земельні ділянки їй а також членам її сім'ї.

Вона поцікавилася, а чи законно це, на що ОСОБА_47 запевнила, що земельні ділянки можна отримати у власність на законних підставах. Вона (ОСОБА_19.) погодилася на пропозицію ОСОБА_47 щодо отримання у власність земельних ділянок.

Після отримання її (ОСОБА_19.) згоди та згоди членів її сім'ї ОСОБА_9 попрохала надати копії її паспорту, та паспортів членів сім'ї, а також копії довідок про отримання ідентифікаційного коду. Вона (ОСОБА_19.) виготовила копії вказаних документів членів сім'ї, і передала ці копії ОСОБА_9

Приблизно через 4-5 місяців ОСОБА_9 зателефонувала їй і пояснила, що необхідно прибути до нотаріуса у м.Обухів, щоб підписати якісь документи, пов'язані із земельними ділянками. Які саме документи, вона не пояснювала.

Через кілька днів до них заїхав один із синів ОСОБА_9, однак хто саме, ОСОБА_46 чи ОСОБА_223, вона не пам'ятаю. Він на автомобілі привіз їх до нотаріуса у м.Обухів. Прізвище нотаріуса вона вже не пам'ятаю. У зазначеного нотаріуса вони підписали якісь невідомі їм документи. Той із синів ОСОБА_9, який привіз їх до м.Обухова, дав кожному із них на підпис вказані документи і показав, де потрібно поставити підписи, що вони і зробили.

Із змістом підписаних документів вона (ОСОБА_19.) не знайомилася, назви і призначення документів їй не відомі.

Приблизно через кілька місяців їй знову зателефонувала ОСОБА_9, яка сказала, що необхідно у нотаріуса підписати ще якісь документи. ОСОБА_9 назвала адресу, де розташована нотаріальна контора. Зазначена адреса знаходиться поблизу станції метро Позняки. Вона разом із чоловіком прибули у вказану нотаріальну контору, де у присутності ОСОБА_9 а також нотаріуса, прізвище якого їй не відоме, вони підписали якісь довіреності. Зміст довіреностей а також прізвище особи, на яку були оформлені довіреності, вона не пам'ятає. Із змістом довіреностей вони не знайомились. Її донька також їздила до нотаріуса і підписувала довіреність, однак в їздила вона в інший день.

Після цього випадку більше ніяких дій, пов'язаних із земельними ділянками, ні вона, ні члени її сім'ї не вчиняли, більше ніяких документів не підписували.

Після цього вона декілька разів телефонувала ОСОБА_9 і запитувала, як просуваються справи щодо земельних ділянок, однак вона говорила, що ця процедура призупинена, мотивувала це зміною влади в районі, наводила інші причини, які вона (ОСОБА_19.) не пам'ятає.

Останній раз ОСОБА_9 вона телефонувала у жовтні 2007 року, запрошувала на день народження, однак вона відповіла, що хворіє і приїхати не зможе. Після жовтня 2007 року і до цього часу телефон ОСОБА_9 не відповідає.

Ознайомившись із довіреністю від 12 травня 2006 року, виданою від імені ОСОБА_19 на ім'я ОСОБА_316, ОСОБА_19 пояснила, що зазначена довіреність підписана особисто нею.

Ознайомившись із державним актом про право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_45 від 18 квітня 2006 року на її (ОСОБА_19.) ім'я щодо права власності на земельну ділянку площею 0,25 га на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області, вона пояснила, що зазначений державний акт баче вперше. Про те, що їй у власність була оформлена зазначена у акті земельна ділянка, вона не знала.

Ознайомившись із договором купівлі-продажу земельної ділянки від 11 травня 2007 року щодо продажу нею (ОСОБА_19.) (за представництвом по довіреності з боку ОСОБА_45.) на адресу ОСОБА_44 земельної ділянки площею 0,25 га. на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району, вона (ОСОБА_19.) пояснила, що баче цей договір вперше. Особа на прізвище ОСОБА_44 і ОСОБА_45 їй не відомі. Про той факт продажу земельної ділянки від її (ОСОБА_19.) імені на адресу ОСОБА_44 їй нічого не відомо. Ніяких грошових коштів за вказану земельну ділянку ні вона, ні члени її сім'ї не отримували.

Показаннями свідка ОСОБА_20, який пояснив, що він проживає у м.Києві за адресою АДРЕСА_6 разом із дружиною ОСОБА_42, донькою ОСОБА_21 і тещею ОСОБА_315.

У його дружини є подруга ОСОБА_9. Дружина працювала разом із цією жінком у військовій частині НОМЕР_159. ОСОБА_9 іноді приходила до них додому в гості.

У ОСОБА_9 є два сина: ОСОБА_46 і ОСОБА_223.

Приблизно 2-3 роки тому, точніше він не пам'ятає, дружина йому повідомила, що до неї приїздила ОСОБА_9, яка запропонувала отримати земельні ділянки на території Обухівського району Київської області, і для цього запропонувала надати їй копії паспортів і ідентифікаційних кодів. Вони погодилися на пропозицію ОСОБА_9 і надали їй копії паспортів та ідентифікаційних кодів. ОСОБА_9 вони передали копії із його паспорта та ідентифікаційного коду, також дружини та доньки.

Приблизно через 2-3 місяці після цього (кінець зими - початок весни 2-3 роки тому) до них додому приїхав на автомобілі хтось із синів ОСОБА_9, який на власному автомобілі відвіз їх до м.Обухів. Напередодні ОСОБА_9 телефонувала його дружині і сказала їй, що необхідно поїхати до м.Обухів, щоб підписати якісь документи, потрібні для отримання землі. Також ОСОБА_47 запевнила його дружину у тому, що вона займається питанням отримання землі, і що це питання впевнено просувається.

У м.Обухів ОСОБА_223 чи ОСОБА_46 на автомобілі іноземного виробництва (марку не пам'ятаю) привезли його до якогось будинку, адресу розташування якого він не пам'ятає. Там їх попрохали почекати у коридорі. ОСОБА_223 (ОСОБА_223 або ОСОБА_46) разом із невідомою йому дівчиною винесли із кабінету документи, а також журнали. Він разом із дружиною поставили свої підписи в вище вказаних документах, а також в журналах. Які документи вони підписали, йому не відомо, оскільки з їх змістом він не знайомився.

Після цього їх відвезли додому. На руки ніяких документів не надавали.

Влітку того ж року дружина йому повідомила, що їй телефонувала ОСОБА_9, яка попрохала зустрітися для підписання ще якихось документів. ОСОБА_9 їй пояснила, що необхідно приїхати в район метро "Осокорки", щоб підписати у нотаріуса якісь документи.

Через кілька днів він разом із дружиною поїхав у вказане ОСОБА_9 місце. Як виявилось, це була нотаріальна контора. Адресу він не пам'ятає.

У вище вказаній нотаріальній конторі ОСОБА_9 надала їм документи, які попрохала підписати. Це були вже надруковані довіреності. Він і дружина на прохання ОСОБА_9 підписали ці довіреності. На кого видавалися довіреності, він не пам'ятає, зі змістом довіреності не знайомився. ОСОБА_9 запевняла, що всі ці дії і документи є законними.

Примірники підписаних довіреностей їм не надавали.

Доньки разом із ними не було, оскільки в той день вона не мала можливості прибути до нотаріальної контори. Вона їздила туда пізніше і самостійно.

Після цього випадку більше ніяких дій, пов'язаних із земельними ділянками, ні він, ні члени його сім'ї не вчиняли, більше ніяких документів не підписували.

У подальшому його дружина телефонувала ОСОБА_9 і цікавилася як просувається питання щодо отримання нами земельних ділянок. ОСОБА_9 їй пояснила, що виникли якісь складнощі і вирішення цього питання затягується. Пізніше ОСОБА_9 взагалі перестала відповідати на дзвінки.

Ознайомившись із довіреністю від 12 травня 2006 року, виданною від його (ОСОБА_20.) імені на ім'я ОСОБА_316 ОСОБА_20 пояснив, що зазначена довіреність підписана особисто ним. Особа на прізвище ОСОБА_45 йому не відома. ОСОБА_9 їм пояснювала, що для того, щоб питання отримання земельних ділянок просувалося далі, необхідно надати довіреність на особу, яка буде цим займатися замість них.

Ознайомившись із державним актом про право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_46 від 18 квітня 2006 року на ім'я ОСОБА_20 щодо права власності на земельну ділянку площею 0,25 га. на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області, він пояснив, що зазначений державний акт баче вперше. Про те, що йому у власність була оформлена зазначена у акті земельна ділянка, він не знав.

Ознайомившись із договором купівлі-продажу земельної ділянки від 11 травня 2007 року щодо продажу ним (ОСОБА_20.) (за представництвом по довіреності з боку ОСОБА_45.) на адресу ОСОБА_44 земельної ділянки площею 0,25 га. на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району, він пояснив, що буче цей договір вперше. Особи на прізвище ОСОБА_44 і ОСОБА_45 йому не відомі. Про факт продажу земельної ділянки від його імені на адресу ОСОБА_44 нічого не знає. Ніяких грошових коштів за вказану земельну ділянку ні він, ні члени його сім'ї не отримували.

Показаннями свідка ОСОБА_21, яка пояснила, що вона проживає у м.Києві за адресою АДРЕСА_7 разом із матір'ю ОСОБА_42, батьком ОСОБА_20 та бабусею ОСОБА_317.

У її матері є подруга ОСОБА_9. Мати познайомилася із нею під час роботи у військовій частині НОМЕР_159. ОСОБА_9 іноді приходила до них в гості, також мати відвідувала її вдома. У ОСОБА_9 є два сини: старший ОСОБА_46 і молодший ОСОБА_223.

Приблизно три роки тому їй зателефонувала ОСОБА_9, яка попрохала приїхати в район метро "Осокорки". Перед цим її (ОСОБА_21.) мати говорила, що можливо їй необхідно буде підписати якісь документи, пов'язані із отриманням земельної ділянки. Які документи необхідно підписати, щодо якої земельної ділянки, їй не відомо, оскільки цим питанням вона не цікавилась, і мати ніяких пояснень не надавала. У телефонній розмові ОСОБА_9 їй пояснила, що необхідно прибути до нотаріуса із приводу підписання документів, про які говорила мати.

Того ж дня, вона поїхала до вказаної ОСОБА_9 нотаріальної контори. Адресу контори вона не пам'ятає, однак місце розташування знає візуально.

В нотаріальній конторі знаходилася ОСОБА_9 і ОСОБА_46.

Через деякий час ОСОБА_46 виніс із кабінету нотаріуса якісь документи і сказав їй підписати ці документи. Вона поставила підпис на документі в тому місці, де вказав ОСОБА_46. Зі змістом документів вона не знайомилася, тому не знає, які то були документи. Нотаріус до неї в коридор взагалі не виходив, прізвище нотаріуса їй не відоме. Примірника або копії підписаного документа їй не дали. Після цього вона поїхала по своїх справах.

Після цього випадку більше ніяких дій, пов'язаних із земельними ділянками, вона не вчиняла, більше ніяких документів не підписувала.

Ознайомившись із довіреністю від 12 травня 2006 року, виданною від її (ОСОБА_21.) імені на ім'я ОСОБА_316 (довіреність вилучена під час проведення виїмки у приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_48) ОСОБА_21 пояснила, що зазначена довіреність підписана нею. Особа на прізвище ОСОБА_45 їй не відома.

Ознайомившись із державним актом про право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_47 від 18 квітня 2006 року на її (ОСОБА_19.) ім'я щодо права власності на земельну ділянку площею 0,25 га. на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області, вона пояснила, що зазначений державний акт баче вперше.

Про те, що їй у власність була оформлена зазначена у акті земельна ділянка, вона не знала.

Ознайомившись із договором купівлі-продажу земельної ділянки від 11 травня 2007 року щодо продажу від її (ОСОБА_21.) імені (за представництвом по довіреності з боку ОСОБА_45.) на адресу ОСОБА_44 земельної ділянки площею 0,25 га. на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району, вона пояснила, що буче цей договір вперше. Особи на прізвище ОСОБА_44 і ОСОБА_45 їй не відомі. Про факт продажу земельної ділянки від її імені на адресу ОСОБА_44 нічого не знає. Ніяких грошових коштів за вказану земельну ділянку ні вона, ні члени її сім'ї не отримували.

Показаннями свідка ОСОБА_318, яка пояснила, що на посаді голови Старобезрадичівської сільської ради вона працює з 7 квітня 2006 року, до неї на вказаній посаді працювала ОСОБА_42, яка виконувала обов'язки голови з квітня 2005 року.

Приблизно в кінці літа 2006 року до секретаря сільської ради ОСОБА_319 звернувся працівник однієї із землевпорядних організація, прізвища його вона не знає, з проханням видати довідки про відсутність забудов на земельних ділянках, та надав 16 державних актів на право власності на земельні ділянки. Вказані довідки видали через декілька днів. В книзі реєстрації видачі довідок вони не зареєстровані.

Нею було звірено видані державні акти з протоколом сесії сільської ради від 13 грудня 2005 р., та встановлено, що на сесії не приймались рішення про виділення земельних ділянок площею по 0.2500 га, громадянам ОСОБА_23, ОСОБА_14, ОСОБА_30, ОСОБА_31, ОСОБА_13, ОСОБА_39, ОСОБА_32, ОСОБА_33, ОСОБА_28, ОСОБА_22, ОСОБА_29, ОСОБА_34, ОСОБА_24, ОСОБА_40, ОСОБА_25 та ОСОБА_207, в зв'язку з чим сільської радою до прокуратури Обухівського району було направлено лист для проведення перевірки законності відведення земельних ділянок вищевказаним громадянам. Прокуратурою за вказаним фактом було порушено кримінальну справу, під час якої було виявлено, що ще видано 16 державних актів на право власності на земельні ділянки, розташовані на території Старобезрадичівської сільської ради на підставі рішення сесії від 13.12.05 р.

Показаннями свідка ОСОБА_320, який пояснив, що протягом 2002-2006 років він був депутатом 5 скликання Старобезрадичівської сільської ради. До квітня 2005 року головою сільської ради був ОСОБА_203, після чого виконуючим обов'язки сільського голови до квітня 2006 року була ОСОБА_42.

Він був присутній на всіх засіданнях сесії сільської ради. 13 грудня 2005 року відбулася сесія Старобезрадичівської сільської ради, сільський голова ОСОБА_19 перебувала на лікарняному, головою сесії був обраний ОСОБА_19 - заступник голови виконкому.

На сесію, крім інших питань, було винесено заяви громадян про надання у власність земельних ділянок, але депутатами було прийнято рішення до введення землі в межі населених пунктів Старобезрадичівської сільської ради це питання не розглядати. У зв'язку з чим на сесії ніяких рішень про виділення землі та затвердження технічної документації не приймалось.

Ознайомившись із державними актами на право власності на земельні ділянки (площею 0.25 ГА) серії НОМЕР_85 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_28, серії НОМЕР_86 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_22, серії НОМЕР_87 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_29, серії НОМЕР_88 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_30, серії НОМЕР_89 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_31, серії НОМЕР_90 від 17.04.06 на ім'я ОСОБА_13, серії НОМЕР_91 від 17.04.06 на ім'я ОСОБА_14, серії НОМЕР_92 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_23, серії НОМЕР_93 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_32, серії НОМЕР_94 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_33, серії НОМЕР_95 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_39, серії НОМЕР_96 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_40, серії НОМЕР_97 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_24, серії НОМЕР_98 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_34, серії НОМЕР_99 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_25, серії НОМЕР_100 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_207, серії НОМЕР_101 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_35, серії НОМЕР_102 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_10, серії НОМЕР_103 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_27, серії НОМЕР_20 від 17.04.06 на ім'я ОСОБА_11, серії НОМЕР_104 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_41, серії НОМЕР_105 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_15, серії НОМЕР_106 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_16, серії НОМЕР_107 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_36, серії НОМЕР_108 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_38, серії НОМЕР_109 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_37, серії НОМЕР_110 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_17, серії НОМЕР_111 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_18, серії НОМЕР_112 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_42, серії НОМЕР_113 від 17.04.06 на ім'я ОСОБА_12, серії НОМЕР_114 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_20, серії НОМЕР_78 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_21 він (ОСОБА_320.) пояснив, що прізвища осіб вказаних в актах чує вперше. На вказаних вище державних актах на право власності на землю є підпис виконуючої обов'язки голови сільської ради ОСОБА_42.

Показаннями свідка ОСОБА_321, який пояснив, що приблизно з червня 2002 року по квітень 2006 року він був депутатом 5 скликання Старобезрадичівської сільської ради. До квітня 2005 року головою сільської ради був ОСОБА_203, після чого виконуючим обов'язки сільського голови до квітня 2006 року була ОСОБА_42.

Він був присутній на всіх засіданнях сесії сільської ради. 13 грудня 2005 року відбулася сесія сільської ради, сільський голова ОСОБА_19 хворіла та перебувала на лікарняному, тому головою сесії був обраний ОСОБА_19 - заступник голови виконкому. На сесію, крім інших питань, були винесені заяви громадян про надання у власність земельних ділянок, але депутатами було прийнято рішення до введення землі в межі населених пунктів Старобезрадичівської сільської ради це питання не розглядати. У зв'язку з цим на даній сесії ніяких рішень про виділення землі та затвердження технічної документації не приймалось.

Ознайомившись із державними актами на право власності на земельні ділянки (площею 0.25 ГА) серії НОМЕР_85 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_28, серії НОМЕР_86 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_22, серії НОМЕР_87 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_29, серії НОМЕР_88 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_30, серії НОМЕР_89 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_31, серії НОМЕР_90 від 17.04.06 на ім'я ОСОБА_13, серії НОМЕР_91 від 17.04.06 на ім'я ОСОБА_14, серії НОМЕР_92 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_23, серії НОМЕР_93 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_32, серії НОМЕР_94 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_33, серії НОМЕР_95 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_39, серії НОМЕР_96 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_40, серії НОМЕР_97 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_24, серії НОМЕР_98 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_34, серії НОМЕР_99 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_25, серії НОМЕР_100 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_207, серії НОМЕР_101 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_35, серії НОМЕР_102 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_10, серії НОМЕР_103 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_27, серії НОМЕР_20 від 17.04.06 на ім'я ОСОБА_11, серії НОМЕР_104 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_41, серії НОМЕР_105 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_15, серії НОМЕР_106 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_16, серії НОМЕР_107 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_36, серії НОМЕР_108 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_38, серії НОМЕР_109 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_37, серії НОМЕР_110 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_17, серії НОМЕР_111 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_18, серії НОМЕР_112 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_42, серії НОМЕР_113 від 17.04.06 на ім'я ОСОБА_12, серії НОМЕР_114 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_20, серії НОМЕР_78 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_21, він (ОСОБА_321.) пояснив, що прізвища осіб, вказаних в актах, чує вперше, і стверджує, що в актах стоїть підпис виконуючої обов'язки голови сільської ради ОСОБА_42.

Показаннями свідка ОСОБА_322, яка пояснила, що вона була депутатом 5 скликання Старобезрадичівської сільської ради з 2001 року по квітень 2006 року. До квітня 2005 року головою сільської ради був ОСОБА_203, після чого виконуючою обов'язки сільського голови до квітня 2006 року була ОСОБА_42.

Вона була присутня на всіх засіданнях сесії сільської ради. 13 грудня 2005 року відбулася сесія сільської ради, сільський голова ОСОБА_19 хворіла та перебувала на лікарняному, тому головою сесії був ОСОБА_19 - заступник голови виконкому. На сесію, крім інших питань, було винесено заяви громадян про надання у власність земельних ділянок, але депутатами було прийнято рішення до введення землі в межі населених пунктів Старобезрадичівської сільської ради це питання не розглядати. У зв'язку з цим на даній сесії ніяких рішень про виділення землі та затвердження технічної документації не приймалось.

Ознайомившись із державним актом на право власності на земельні ділянки (площею 0.25 ГА) серії НОМЕР_85 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_28, серії НОМЕР_86 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_22, серії НОМЕР_87 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_29, серії НОМЕР_88 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_30, серії НОМЕР_89 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_31, серії НОМЕР_90 від 17.04.06 на ім'я ОСОБА_13, серії НОМЕР_91 від 17.04.06 на ім'я ОСОБА_14, серії НОМЕР_92 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_23, серії НОМЕР_93 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_32, серії НОМЕР_94 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_33, серії НОМЕР_95 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_39, серії НОМЕР_96 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_40, серії НОМЕР_97 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_24, серії НОМЕР_98 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_34, серії НОМЕР_99 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_25, серії НОМЕР_100 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_207, серії НОМЕР_101 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_35, серії НОМЕР_102 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_10, серії НОМЕР_103 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_27, серії НОМЕР_20 від 17.04.06 на ім'я ОСОБА_11, серії НОМЕР_104 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_41, серії НОМЕР_105 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_15, серії НОМЕР_106 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_16, серії НОМЕР_107 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_36, серії НОМЕР_108 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_38, серії НОМЕР_109 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_37, серії НОМЕР_110 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_17, серії НОМЕР_111 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_18, серії НОМЕР_112 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_42, серії НОМЕР_113 від 17.04.06 на ім'я ОСОБА_12, серії НОМЕР_114 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_20, серії НОМЕР_78 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_21, вона (ОСОБА_322.) пояснила, що прізвища осіб, вказаних в актах, вона чує вперше, і стверджує , що в актах стоїть підпис виконуючої обов'язки голови сільської ради ОСОБА_42.

Показаннями свідка ОСОБА_323, яка пояснила, що приблизно з березня 2002 року по квітень 2006 року вона була депутатом 5 скликання Старобезрадичівської сільської ради. До березня 2005 року головою сільської ради був ОСОБА_203, після чого виконуючим обов'язки сільського голови до квітня 2006 року була ОСОБА_42 - секретар сільської ради.

Вона була присутня майже на всіх засіданнях сесії сільської ради. 13 грудня 2005 року відбулася сесія сільської ради. Сільський голова ОСОБА_19 хворіла та перебувала на лікарняному, тому головою сесії був ОСОБА_19 - заступник голови виконкому. На сесію, крім інших питань, було винесено заяви громадян про надання у власність земельних ділянок, але депутатами було прийнято рішення до введення землі в межі населених пунктів Старобезрадичівської сільської ради це питання не розглядати. У зв'язку з цим на даній сесії ніяких рішень про виділення землі та затвердження технічної документації не приймалось.

Ознайомившись із державним актом на право власності на земельні ділянки (площею 0.25 ГА) серії НОМЕР_85 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_28, серії НОМЕР_86 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_22, серії НОМЕР_87 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_29, серії НОМЕР_88 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_30, серії НОМЕР_89 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_31, серії НОМЕР_90 від 17.04.06 на ім'я ОСОБА_13, серії НОМЕР_91 від 17.04.06 на ім'я ОСОБА_14, серії НОМЕР_92 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_23, серії НОМЕР_93 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_32, серії НОМЕР_94 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_33, серії НОМЕР_95 від 05.05.06 на ім'яОСОБА_324 серії НОМЕР_96 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_40, серії НОМЕР_97 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_24, серії НОМЕР_98 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_34, серії НОМЕР_99 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_25, серії НОМЕР_100 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_207, серії НОМЕР_101 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_35, серії НОМЕР_102 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_10, серії НОМЕР_103 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_27, серії НОМЕР_20 від 17.04.06 на ім'я ОСОБА_11, серії НОМЕР_104 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_41, серії НОМЕР_105 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_15, серії НОМЕР_106 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_16, серії НОМЕР_107 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_36, серії НОМЕР_108 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_38, серії НОМЕР_109 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_37, серії НОМЕР_110 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_17, серії НОМЕР_111 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_18, серії НОМЕР_112 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_42, серії НОМЕР_113 від 17.04.06 на ім'я ОСОБА_12, серії НОМЕР_114 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_20, серії НОМЕР_78 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_21, вона (ОСОБА_319.) пояснила, що прізвища осіб, вказаних в актах, чує вперше, їх заяви про виділення земельних ділянок на сесії ніколи не розглядались. В актах стоїть підпис виконуючого обов'язки голови сільської ради ОСОБА_42. В зв'язку з невеликими розмірами вільної землі, земельні ділянки виділялись тільки жителям.

Показаннями свідка ОСОБА_325, який пояснив, що з березня 2002 року по квітень 2006 року він був депутатом 5 скликання Старобезрадичівської сільської ради. До березня 2005 року головою сільської ради був ОСОБА_203, після чого виконуючим обов'язки сільського голови до квітня 2006 року була ОСОБА_42 - секретар сільської ради.

Він був присутній на всіх засіданнях сесії сільської ради. 13 грудня 2005 року відбулася сесія сільської ради на якій він був присутній. Головою сесії був ОСОБА_19 - депутат Обухівської районної ради, та голова виконавчого комітету Старобезрадичівської сільської ради. ОСОБА_42, виконуюча обов'язки сільського голови, в той час хворіла. На сесію, крім інших питань, було винесено заяви громадян про наділ земельних ділянок, але депутатами було прийнято рішення до введення землі в межі населених пунктів Старобезрадичівської сільської ради питання про наділ земельних ділянок не розглядати. У зв'язку з цим на даній сесії ніяких рішень про виділення землі та затвердження технічної документації не приймалось.

Ознайомившись із державним актом на право власності на земельні ділянки (площею 0.25 ГА) серії НОМЕР_85 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_28, серії НОМЕР_86 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_22, серії НОМЕР_87 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_29, серії НОМЕР_88 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_30, серії НОМЕР_89 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_31, серії НОМЕР_90 від 17.04.06 на ім'я ОСОБА_13, серії НОМЕР_91 від 17.04.06 на ім'я ОСОБА_14, серії НОМЕР_92 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_23, серії НОМЕР_93 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_32, серії НОМЕР_94 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_33, серії НОМЕР_95 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_39, серії НОМЕР_96 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_40, серії НОМЕР_97 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_24, серії НОМЕР_98 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_34, серії НОМЕР_99 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_25, серії НОМЕР_100 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_207, серії НОМЕР_101 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_35, серії НОМЕР_102 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_10, серії НОМЕР_103 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_27, серії НОМЕР_20 від 17.04.06 на ім'я ОСОБА_11, серії НОМЕР_104 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_41, серії НОМЕР_105 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_15, серії НОМЕР_106 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_16, серії НОМЕР_107 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_36, серії НОМЕР_108 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_38, серії НОМЕР_109 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_37, серії НОМЕР_110 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_17, серії НОМЕР_111 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_18, серії НОМЕР_112 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_42, серії НОМЕР_113 від 17.04.06 на ім'я ОСОБА_12, серії НОМЕР_114 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_20, серії НОМЕР_78 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_21, ОСОБА_325.) пояснив, що прізвища осіб, вказаних в актах, він чує вперше, їх заяви про виділення земельних ділянок в межах Старабезрадичівської сільської ради на сесіях ніколи не розглядались. В державних актах на право власності на землю стоїть підпис, схожий на підпис виконуючого обов'язки голови сільської ради ОСОБА_42. У зв'язку їз невеликими розмірами вільної землі в межах сільської ради, земельні ділянки виділялись тільки жителям села, вказане рішення було прийнято депутатами на сесіях сільської ради.

Заяви про виділення земельних ділянок писались на сесію сільської ради, яка їх розглядала тільки в присутності заявника та при можливості приймала рішення про виділення із зазначенням розташування земельних ділянок на місцевості з наданням дозволів на збір технічної документації.

Показаннями свідка ОСОБА_326, яка пояснила, що приблизно з березня 2002 року по квітень 2006 року вона була депутатом 5 скликання Старобезрадичівської сільської ради. До березня 2005 року головою сільської ради був ОСОБА_203, після чого виконуючим обов'язки сільського голови до квітня 2006 року була ОСОБА_42 - секретар сільської ради.

Вона була присутня на всіх засіданнях сесії сільської ради. 13 грудня 2005 року відбулася сесія сільської ради, на якій вона була присутня. Сільський голова ОСОБА_19 хворіла та перебувала на лікарняному, тому головою сесії був ОСОБА_19 - депутат Обухівської районної ради. На сесію, крім інших питань, було винесено заяви громадян про надання у власність земельних ділянок, але депутатами було прийнято рішення до введення землі в межі населених пунктів Старобезрадичівської сільської ради це питання не розглядати. У зв'язку з цим на даній сесії ніяких рішень про виділення землі та затвердження технічної документації не приймалось.

Ознайомившись із державними актами на право власності на земельні ділянки (площею 0.25 ГА) серії НОМЕР_85 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_28, серії НОМЕР_86 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_22, серії НОМЕР_87 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_29, серії НОМЕР_88 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_30, серії НОМЕР_89 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_31, серії НОМЕР_90 від 17.04.06 на ім'я ОСОБА_13, серії НОМЕР_91 від 17.04.06 на ім'я ОСОБА_14, серії НОМЕР_92 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_23, серії НОМЕР_93 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_32, серії НОМЕР_94 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_33, серії НОМЕР_95 від 05.05.06 на ім'яОСОБА_324, серії НОМЕР_96 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_40, серії НОМЕР_97 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_24, серії НОМЕР_98 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_34, серії НОМЕР_99 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_25, серії НОМЕР_100 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_207, серії НОМЕР_101 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_35, серії НОМЕР_102 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_10, серії НОМЕР_103 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_27, серії НОМЕР_20 від 17.04.06 на ім'я ОСОБА_11, серії НОМЕР_104 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_41, серії НОМЕР_105 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_15, серії НОМЕР_106 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_16, серії НОМЕР_107 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_36, серії НОМЕР_108 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_38, серії НОМЕР_109 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_37, серії НОМЕР_110 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_17, серії НОМЕР_111 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_18, серії НОМЕР_112 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_42, серії НОМЕР_113 від 17.04.06 на ім'я ОСОБА_12, серії НОМЕР_114 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_20, серії НОМЕР_78 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_21, вона (ОСОБА_326.) пояснила, що прізвища осіб, вказаних в актах, чує вперше, їх заяви про виділення земельних ділянок на сесії ніколи не розглядались. В актах стоїть підпис виконуючої обов'язки голови сільської ради ОСОБА_42. В зв'язку з невеликими розмірами вільної землі, земельні ділянки виділялись тільки жителям села.

Показаннями свідка ОСОБА_327, який пояснив, що з березня 2002 року по квітень 2006 року він був депутатом 5 скликання Старобезрадичівської сільської ради. До березня 2005 року головою сільської ради був ОСОБА_203, після чого виконуючим обов'язки сільського голови до квітня 2006 року була ОСОБА_42 - секретар сільської ради.

Він був присутній майже на всіх засіданнях сесій сільської ради. 13 грудня 2005 року відбулася сесія сільської ради, на якій він не був присутній. Пізніше від депутатів він дізнався, що головою сесії був ОСОБА_19 - депутат Обухівської районної ради. На сесію, крім інших питань, було винесено заяви громадян про наділ земельних ділянок, але депутатами було прийнято рішення до введення землі в межі населених пунктів Старобезрадичівської сільської ради питання про наділ земельних ділянок не розглядати. У зв'язку з чим на даній сесії ніяких рішень про виділення землі та затвердження технічної документації не приймалось.

Ознайомившись із державними актами на право власності на земельні ділянки (площею 0.25 ГА) серії НОМЕР_85 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_28, серії НОМЕР_86 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_22, серії НОМЕР_87 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_29, серії НОМЕР_88 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_30, серії НОМЕР_89 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_31, серії НОМЕР_90 від 17.04.06 на ім'я ОСОБА_13, серії НОМЕР_91 від 17.04.06 на ім'я ОСОБА_14, серії НОМЕР_92 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_23, серії НОМЕР_93 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_32, серії НОМЕР_94 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_33, серії НОМЕР_95 від 05.05.06 на ім'яОСОБА_446, серії НОМЕР_96 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_40, серії НОМЕР_97 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_24, серії НОМЕР_98 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_34, серії НОМЕР_99 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_25, серії НОМЕР_100 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_207, серії НОМЕР_101 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_35, серії НОМЕР_102 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_10, серії НОМЕР_103 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_27, серії НОМЕР_20 від 17.04.06 на ім'я ОСОБА_11, серії НОМЕР_104 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_41, серії НОМЕР_105 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_15, серії НОМЕР_106 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_16, серії НОМЕР_107 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_36, серії НОМЕР_108 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_38, серії НОМЕР_109 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_37, серії НОМЕР_110 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_17, серії НОМЕР_111 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_18, серії НОМЕР_112 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_42, серії НОМЕР_113 від 17.04.06 на ім'я ОСОБА_12, серії НОМЕР_114 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_20, серії НОМЕР_78 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_21, він (ОСОБА_327) пояснив, що прізвища осіб, вказаних в актах, чує вперше, їх заяви про виділення земельних ділянок на сесії ніколи не розглядались. В актах стоїть підпис, схожий на підпис виконуючого обов'язки голови сільської ради ОСОБА_42. В зв'язку з невеликими розмірами вільної землі в межах сільської ради, земельні ділянки виділялись тільки жителям села, вказане рішення приймалося депутатами на сесіях сільської ради.

Показаннями свідка ОСОБА_328, який пояснив, що з березня 2002 року по квітень 2006 року він був депутатом 5 скликання Старобезрадичівської сільської ради. До березня 2005 року головою сільської ради був ОСОБА_203, після чого виконуючим обов'язки сільського голови до квітня 2006 року була ОСОБА_42 - секретар сільської ради.

Він був присутній майже на всіх засіданнях сесії сільської ради. 13 грудня 2005 року відбулася сесія сільської ради, на якій він не був присутній. Пізніше від депутатів він дізнався, що головою сесії був ОСОБА_19 - депутат Обухівської районної ради. На сесію, крім інших питань, було винесено заяви громадян про наділ земельних ділянок, але депутатами було прийнято рішення до введення землі в межі населених пунктів Старобезрадичівської сільської ради це питання не розглядати. У зв'язку з чим на даній сесії ніяких рішень про виділення землі та затвердження технічної документації не приймалось.

Ознайомившись із державним актом на право власності на земельні ділянки (площею 0.25 ГА) серії НОМЕР_85 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_28, серії НОМЕР_86 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_22, серії НОМЕР_87 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_29, серії НОМЕР_88 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_30, серії НОМЕР_89 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_31, серії НОМЕР_90 від 17.04.06 на ім'я ОСОБА_13, серії НОМЕР_91 від 17.04.06 на ім'я ОСОБА_14, серії НОМЕР_92 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_23, серії НОМЕР_93 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_32, серії НОМЕР_94 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_33, серії НОМЕР_95 від 05.05.06 на ім'яОСОБА_446, серії НОМЕР_96 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_40, серії НОМЕР_97 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_24, серії НОМЕР_98 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_34, серії НОМЕР_99 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_25, серії НОМЕР_100 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_207, серії НОМЕР_101 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_35, серії НОМЕР_102 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_10, серії НОМЕР_103 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_27, серії НОМЕР_20 від 17.04.06 на ім'я ОСОБА_11, серії НОМЕР_104 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_41, серії НОМЕР_105 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_15, серії НОМЕР_106 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_16, серії НОМЕР_107 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_36, серії НОМЕР_108 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_38, серії НОМЕР_109 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_37, серії НОМЕР_110 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_17, серії НОМЕР_111 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_18, серії НОМЕР_112 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_42, серії НОМЕР_113 від 17.04.06 на ім'я ОСОБА_12, серії НОМЕР_114 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_20, серії НОМЕР_78 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_21, він (ОСОБА_328.) пояснив, що прізвища осіб, вказаних в державних актах, він чує вперше. Їх заяви про виділення земельних ділянок на сесії ніколи не розглядались. В зв'язку з невеликими розмірами вільної землі в межах сільської ради, земельні ділянки виділялись тільки жителям села.

Заяви про виділення земельних ділянок подавались на сесію сільської ради, яка їх розглядала в присутності заявника, та при можливості приймала рішення про виділення із зазначенням розташування земельних ділянок на місцевості, з наданням дозволів на збір технічної документації.

Показаннями свідка ОСОБА_329, який пояснив, що з березня 2002 року по квітень 2006 року він був депутатом 5 скликання Старобезрадичівської сільської ради. До березня 2005 року головою сільської ради був ОСОБА_203, після чого виконуючим обов'язки сільського голови до квітня 2006 року була ОСОБА_42 - секретар сільської ради.

Він був присутній майже на всіх засіданнях сесії сільської ради. 13 грудня 2005 року відбулася сесія сільської ради на якій він не був, але після сесії від депутатів дізнався, що головою сесії був ОСОБА_19 - депутат Обухівської районної ради, тому що ОСОБА_42, виконуюча обов'язки сільського голови, в той час хворіла.

На сесію, крім інших питань, було винесено заяви громадян про наділ земельних ділянок, але депутатами було прийнято рішення до введення землі в межі населених пунктів Старобезрадичівської сільської ради питання про наділ земельних ділянок не розглядатии. У зв'язку з чим на даній сесії ніяких рішень про виділення землі та затвердження технічної документації не приймалось.

Ознайомившись із державними актами на право власності на земельні ділянки (площею 0.25 ГА) серії НОМЕР_85 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_28, серії НОМЕР_86 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_22, серії НОМЕР_87 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_29, серії НОМЕР_88 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_30, серії НОМЕР_89 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_31, серії НОМЕР_90 від 17.04.06 на ім'я ОСОБА_13, серії НОМЕР_91 від 17.04.06 на ім'я ОСОБА_14, серії НОМЕР_92 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_23, серії НОМЕР_93 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_32, серії НОМЕР_94 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_33, серії НОМЕР_95 від 05.05.06 на ім'яОСОБА_447, серії НОМЕР_96 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_40, серії НОМЕР_97 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_24, серії НОМЕР_98 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_34, серії НОМЕР_99 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_25, серії НОМЕР_100 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_207, серії НОМЕР_101 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_35, серії НОМЕР_102 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_10, серії НОМЕР_103 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_27, серії НОМЕР_20 від 17.04.06 на ім'я ОСОБА_11, серії НОМЕР_104 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_41, серії НОМЕР_105 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_15, серії НОМЕР_106 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_16, серії НОМЕР_107 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_36, серії НОМЕР_108 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_38, серії НОМЕР_109 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_37, серії НОМЕР_110 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_17, серії НОМЕР_111 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_18, серії НОМЕР_112 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_42, серії НОМЕР_113 від 17.04.06 на ім'я ОСОБА_12, серії НОМЕР_114 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_20, серії НОМЕР_78 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_21, він (ОСОБА_329.) пояснив, що прізвища осіб, вказаних в державних актах, він чує вперше, їх заяви про виділення земельних ділянок в межах Старабезрадичівської сільської ради на сесії ніколи не розглядались. В актах стоїть підпис, схожий на підпис виконуючої обов'язки голови сільської ради ОСОБА_42. В зв'язку з невеликими розмірами вільної землі в межах сільської ради, земельні ділянки виділялись тільки жителям села.

Заяви про виділення земельних ділянок подавались на сесію сільської ради, яка їх розглядала в присутності заявника, та при можливості приймала рішення про виділення із зазначенням розташування земельних ділянок на місцевості, з наданням дозволів на розроблення технічної документації.

Показаннями свідка ОСОБА_330, який пояснив, що з березня 2002 року по квітень 2006 року він був депутатом 5 скликання Старобезрадичівської сільської ради. До березня 2005 року головою сільської ради був ОСОБА_203, після чого виконуючим обов'язки сільського голови до квітня 2006 року була ОСОБА_42 - секретар сільської ради.

Він був присутній майже на всіх засіданнях сесії сільської ради. 13 грудня 2005 року відбулася сесія сільської ради на якій він був присутній. Головою сесії був ОСОБА_19 - депутат Обухівської районної ради, та голова виконавчого комітету Старобезрадичівської сільської ради, тому що ОСОБА_42, виконуюча обов'язки сільського голови, в той час хворіла. На сесію, крім інших питань, було винесено заяви громадян про наділ земельних ділянок, але депутатами було прийнято рішення до введення землі в межі населених пунктів Старобезрадичівської сільської ради питання про наділ земельних ділянок не розглядати. У зв'язку з чим на даній сесії ніяких рішень про виділення землі та затвердження технічної документації не приймалось.

Ознайомившись із державним актом на право власності на земельні ділянки (площею 0.25 ГА) серії НОМЕР_85 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_28, серії НОМЕР_86 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_22, серії НОМЕР_87 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_29, серії НОМЕР_88 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_30, серії НОМЕР_89 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_31, серії НОМЕР_90 від 17.04.06 на ім'я ОСОБА_13, серії НОМЕР_91 від 17.04.06 на ім'я ОСОБА_14, серії НОМЕР_92 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_23, серії НОМЕР_93 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_32, серії НОМЕР_94 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_33, серії НОМЕР_95 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_39, серії НОМЕР_96 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_40, серії НОМЕР_97 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_24, серії НОМЕР_98 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_34, серії НОМЕР_99 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_25, серії НОМЕР_100 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_207, серії НОМЕР_101 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_35, серії НОМЕР_102 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_10, серії НОМЕР_103 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_27, серії НОМЕР_20 від 17.04.06 на ім'я ОСОБА_11, серії НОМЕР_104 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_41, серії НОМЕР_105 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_15, серії НОМЕР_106 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_16, серії НОМЕР_107 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_36, серії НОМЕР_108 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_38, серії НОМЕР_109 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_37, серії НОМЕР_110 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_17, серії НОМЕР_111 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_18, серії НОМЕР_112 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_42, серії НОМЕР_113 від 17.04.06 на ім'я ОСОБА_12, серії НОМЕР_114 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_20, серії НОМЕР_78 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_21, він (ОСОБА_330.) пояснив, що прізвища осіб, вказаних в актах, чує вперше, їх заяви про виділення земельних ділянок в межах Старабезрадичівської сільської ради на сесії ніколи не розглядались. В актах стоїть підпис, схожий на підпис виконуючої обов'язки голови сільської ради ОСОБА_42. В зв'язку з невеликими розмірами вільної землі в межах сільської ради, земельні ділянки виділялись тільки жителям села.

Заяви про виділення земельних ділянок писались на сесію сільської ради, яка їх розглядала в присутності заявника, та при можливості приймала рішення про виділення із зазначенням розташування земельних ділянок на місцевості, з наданням дозволів на збір технічної документації.

Показаннями свідка ОСОБА_331, який пояснив, що з березня 2002 року по квітень 2006 років він був депутатом 5 скликання Старобезрадичівської сільської ради. До квітня 2005 року головою сільської ради був ОСОБА_203, після чого виконуючим обов'язки сільського голови до квітня 2006 року була ОСОБА_42.

Він був присутній майже на всіх засіданнях сесії сільської ради. 13 грудня 2005 року відбулася сесія сільської ради. Сільський голова ОСОБА_19 хворіла та перебувала на лікарняному, головою сесії був ОСОБА_19 - заступник голови виконкому. На сесію, крім інших питань, було винесено заяви громадян про наділ земельних ділянок, але депутатами було прийнято рішення до введення землі в межі населених пунктів Старобезрадичівської сільської ради питання про наділ земельних ділянок не розглядати. У зв'язку з чим на сесії ніяких рішень про виділення землі та затвердження технічної документації не приймалось.

Ознайомившись із державними актами на право власності на земельні ділянки (площею 0.25 ГА) серії НОМЕР_85 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_28, серії НОМЕР_86 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_22, серії НОМЕР_87 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_29, серії НОМЕР_88 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_30, серії НОМЕР_89 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_31, серії НОМЕР_90 від 17.04.06 на ім'я ОСОБА_13, серії НОМЕР_91 від 17.04.06 на ім'я ОСОБА_14, серії НОМЕР_92 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_23, серії НОМЕР_93 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_32, серії НОМЕР_94 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_33, серії НОМЕР_95 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_39, серії НОМЕР_96 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_40, серії НОМЕР_97 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_24, серії НОМЕР_98 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_34, серії НОМЕР_99 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_25, серії НОМЕР_30 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_207, серії НОМЕР_101 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_35, серії НОМЕР_102 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_10, серії НОМЕР_103 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_27, серії НОМЕР_20 від 17.04.06 на ім'я ОСОБА_11, серії НОМЕР_104 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_41, серії НОМЕР_105 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_15, серії НОМЕР_106 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_16, серії НОМЕР_107 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_36, серії НОМЕР_108 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_38, серії НОМЕР_109 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_37, серії НОМЕР_110 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_17, серії НОМЕР_111 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_18, серії НОМЕР_112 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_42, серії НОМЕР_113 від 17.04.06 на ім'я ОСОБА_12, серії НОМЕР_114 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_20, серії НОМЕР_78 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_21, він (ОСОБА_331.) пояснив, що прізвища осіб, вказаних в державних актах чує вперше, їх заяви про виділення земельних ділянок в приватну власність на сесіях ніколи не розглядалися.

Заяви про виділення земельних ділянок писались на сесію сільської ради, яка їх розглядала в присутності заявника, та при можливості приймала рішення про виділення із зазначенням розташування земельних ділянок на місцевості, з наданням дозволів на збір технічної документації. На сесіях сільської ради депутатами було прийнято рішення в зв'язку з незначними вільними площами землі, земельні ділянки виділяти тільки жителям села.

Показаннями свідка ОСОБА_332, який пояснив, що з березня 2002 року по квітень 2006 років він був депутатом 5 скликання Старобезрадичівської сільської ради. До квітня 2005 року головою сільської ради був ОСОБА_203, після чого виконуючим обов'язки сільського голови до квітня 2006 року була ОСОБА_42.

Він був присутній майже на всіх засіданнях сесії сільської ради. 13 грудня 2005 року відбулася 26 сесія сільської ради на якій він був присутній. Сільський голова ОСОБА_19 хворіла та перебувала на лікарняному, головою сесії був ОСОБА_19 - заступник голови виконкому. На сесію, крім інших питань, було винесено заяви громадян про наділ земельних ділянок, але депутатами було прийнято рішення до введення землі в межі населених пунктів Старобезрадичівської сільської ради питання про наділ земельних ділянок не розглядати. У зв'язку з чим на сесії ніяких рішень про виділення землі та затвердження технічної документації не приймалось.

Ознайомившись із державним актом на право власності на земельні ділянки (площею 0.25 ГА) серії НОМЕР_85 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_28, серії НОМЕР_86 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_22, серії НОМЕР_87 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_29, серії НОМЕР_88 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_30, серії НОМЕР_89 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_31, серії НОМЕР_90 від 17.04.06 на ім'я ОСОБА_13, серії НОМЕР_91 від 17.04.06 на ім'я ОСОБА_14, серії НОМЕР_92 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_23, серії НОМЕР_93 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_32, серії НОМЕР_94 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_33, серії НОМЕР_95 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_39, серії НОМЕР_96 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_40, серії НОМЕР_97 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_24, серії НОМЕР_98 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_34, серії НОМЕР_99 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_25, серії НОМЕР_30 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_207, серії НОМЕР_101 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_35, серії НОМЕР_102 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_10, серії НОМЕР_103 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_27, серії НОМЕР_20 від 17.04.06 на ім'я ОСОБА_11, серії НОМЕР_104 від 19.04.06 на ім'я ОСОБА_41, серії НОМЕР_105 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_15, серії НОМЕР_106 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_16, серії НОМЕР_107 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_36, серії НОМЕР_108 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_38, серії НОМЕР_109 від 05.05.06 на ім'я ОСОБА_37, серії НОМЕР_110 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_17, серії НОМЕР_111 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_18, серії НОМЕР_112 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_42, серії НОМЕР_113 від 17.04.06 на ім'я ОСОБА_12, серії НОМЕР_114 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_20, серії НОМЕР_78 від 18.04.06 на ім'я ОСОБА_21, він (ОСОБА_332.) пояснив, що прізвища осіб, вказаних в актах, чує вперше, їх заяви про виділення земельних ділянок в приватну власність на сесіях ніколи не розглядалися.

Заяви про виділення земельних ділянок писались на сесію сільської ради, яка їх розглядала в присутності заявника, та при можливості приймала рішення про виділення із зазначенням розташування земельних ділянок на місцевості, з наданням дозволів на збір технічної документації. На сесіях сільської ради депутатами було прийнято рішення в зв'язку з незначними вільними площами землі, земельні ділянки виділяти тільки жителям села, не місцевим жителям земельні ділянки взагалі не виділялись.

Показаннями свідка ОСОБА_333, яка пояснила, що вона працює на посаді голови Фермерського господарства "Гощівське" приблизно із червня або липня 2005 року.

Землі ФГ "Гощівське" відповідно до даних Управління земельних ресурсів в Обухівському районі (господарство арендує землі у громадян) знаходяться за межами Старобезрадичівської сільської ради, однак відповідно до усних пояснень Старобезрадичівського сільського голови зазначені землі знаходяться в межах сільської ради.

У зв'язку із цим вона іноді буває присутня на сесіях Старобезрадичівської сільської ради, коли сесією розглядається питання, пов'язане із діяльністю мого фермерського господарства.

13 грудня 2005 року відбулася 26 сесія 4 скликання Старобезрадичівської сільської ради, на якій вона була присутня, оскільки сесією розглядалося питання, пов'язане із діяльністю фермерського господарства, а саме питання щодо виготовлення технічної документації для оформлення права власності на нежитлові будівлі, які знаходяться на території Старобезрадичівської сільської ради.

Наскільки вона пам'ятає, вона приймала участь в зазначеній сесії до її закінчення. На сесії головував ОСОБА_19, який був виконуючим обов'язки Старобезрадичівського сільського голови. ОСОБА_42 була секретарем сільської ради, чи призначалася вона виконуючою обов'язки сільського голови, їй не відомо. Вона вважала, що в.о. сільського голови був ОСОБА_19. ОСОБА_19 не являється ні чоловіком, ні родичем ОСОБА_42.

На запитання, чи розглядалися на 26 сесія 4 скликання Старобезрадичівської сільської ради заяви про надання безоплатно у власність земельних ділянок на території Старобезрадичівської сільської ради, чи приймалося рішення про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок наступним громадянам: ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_42, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_230, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_27, ОСОБА_41, ОСОБА_28, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33, ОСОБА_34, ОСОБА_35, ОСОБА_36, ОСОБА_37, ОСОБА_38, ОСОБА_39, ОСОБА_40, свідок ОСОБА_333 відповіла, що 26 сесію 4 склакання Старобезрадичівської сільської ради вона пам'ятає, оскільки на ній розглядалося питання, пов'язане із діяльність керованого нею фермерського господарства, і в ході його розгляду виникали спірні питання.

На 26 сесії 4 скликання Старобезрадичівської сільської ради, яка відбулася 13 грудня 2005 року, розглядалися в основному питання, які були пов'язані із життям села та діяльністю фермерських господарств. Питання, які пов'язані із наданням у власність громадянам земельних ділянок на території Старобезрадичівської сільської ради, сесією не розглядалися. Тобто, ніякі заяви громадян про надання у власність земельних ділянок не розглядались, і не приймались рішення про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок громадянам. Вище наведені прізвища, ім'я та по батькові їй не відомі, чує їх вперше.

Показаннями свідка ОСОБА_43, який пояснив, що на посаді заступника начальника Обухівського районного відділу земельних ресурсів він працював з 1 листопада 2004 року по 12 лютого 2007 року. За відсутності начальника Обухівського районного відділу земельних ресурсів він виконував його службові обов'язки. До кола його службових обов'язків у цьому випадку входило також підписання державних актів на право власності на земельні ділянки.

У нього у використанні перебуває кліше його підпису, яке він використовував при підписанні певних документів. Це кліше перебуває лише у нього, іншим особам він його ніколи не передавав, навіть у сейфі не залишав. Використання цього кліше без його згоди виключено.

Ознайомившись із державними актами на право власності на земельні ділянки серії НОМЕР_22, датований 05.05.06, гр. ОСОБА_206, серії НОМЕР_23, датований 05.05.06, гр. ОСОБА_40, серії НОМЕР_24, датований 19.04.06, гр. ОСОБА_34, серії НОМЕР_25, датований 18.04.06, гр. ОСОБА_24, серії НОМЕР_26, датований 18.04.06, гр. ОСОБА_25, серії НОМЕР_27, датований 19.04.06, гр. ОСОБА_32, серії НОМЕР_28, датований 19.04.06, гр. ОСОБА_33, серії НОМЕР_29, датований 19.04.06, гр. ОСОБА_29, серії НОМЕР_30, датований 18.04.06, гр. ОСОБА_207, серії НОМЕР_31, датований 18.04.06, гр. ОСОБА_23, серії НОМЕР_32, датований 17.04.06, гр. ОСОБА_14, серії НОМЕР_33, датований 17.04.06, гр. ОСОБА_50, серії НОМЕР_34, датований 19.04.06, гр. ОСОБА_31, серії НОМЕР_35, датований 18.04.06, гр. ОСОБА_22, серії НОМЕР_36 датований 19.04.06, гр. ОСОБА_28, серії НОМЕР_37, датований 18.04.06, гр. ОСОБА_16, серії НОМЕР_38, датований 18.04.06, гр. ОСОБА_15, серії НОМЕР_39, датований 05.05.06, гр. ОСОБА_38, серії НОМЕР_40, датований 05.05.06, гр. ОСОБА_37, серії НОМЕР_41, датований 05.05.06, гр. ОСОБА_35, серії НОМЕР_42, датований 18.04.06, гр. ОСОБА_17, серії НОМЕР_43, датований 18.04.06, гр. ОСОБА_18, серії НОМЕР_44, датований 17.04.06, гр. ОСОБА_12, серії НОМЕР_45, датований 18.04.06, гр. ОСОБА_19, серії НОМЕР_46, датований 18.04.06, гр. ОСОБА_20, серії НОМЕР_47, датований 18.04.06, гр. ОСОБА_21, серії НОМЕР_48 датований 17.04.06, гр. ОСОБА_10, серії НОМЕР_49, датований 19.04.06, гр. ОСОБА_27, серії НОМЕР_50, датований 17.04.06, гр. ОСОБА_11, серії НОМЕР_51, датований 19.04.06, гр. ОСОБА_41, серії НОМЕР_52, датований 05.05.06, гр. ОСОБА_36, серії НОМЕР_53, датований 19.04.06, гр. ОСОБА_30, він (ОСОБА_43.) пояснив, що на цих державних актах стоїть не відтиск його кліше, а щось інше.

Під час перебування його на посаді в.о. начальника районного відділу земельних ресурсів він ніколи не підписував, та не ставив кліше на державних актах, які не були виготовлені у встановленому законом порядку, тобто без наявності технічної документації, або проектів відведення земельних ділянок. Кліше з його підписом було постійно у нього, під час перебування на роботі воно знаходилось в робочому столі, так як сейфа в кабінеті не було. Під час його перебування в приміщенні відділу кабінет він не закривав і кліше з підписом залишав в столі. Доступ до кліше мав лише він і його нікому не передавав. Печатка Обухівського районного відділу земельних ресурсів зберігалась у сейфі, доступ до печатки мали начальник відділу, у разі відсутності його заступник та бухгалтер для засвідчення бухгалтерських документів. До квітня 2006 року відділ був у старому приміщенні і ключ від сейфа мали начальник та бухгалтер, а з травня 2006 року відділу надали нове приміщення і ключ від сейфа був тільки у начальника.

Повторно ознайомившись із вище вказаними 32-а державними актами на право власності на земельні ділянки він (ОСОБА_43.) пояснив, що на зазначених актах він кліше зі своїм підписом не ставив і печаткою відділу не посвідчував, хоча підпис схожий на його підпис з кліше.

Після ознайомлення із висновком експерта №201 від 11.02.08 р., на запитання, як він пояснить, що у вищезазначених актах в графах „Начальник Обухівського районного відділу земельних ресурсів" напроти прізвища ОСОБА_180 поставлено підпис саме відтиском його кліше та бланки державних актів на право власності на земельні ділянки засвідчені печаткою Обухівського районного відділу земельних ресурсів, він (ОСОБА_43.) пояснив, що на державних актах він підпис за начальника відділу ОСОБА_180 відтиском свого кліше не ставив, його могли поставити за його (ОСОБА_43.) відсутність на робочому місці, хто це міг зробити, він не знає. Також печатки на актах він не ставив і з приводу цього сказати нічого не може.

Показаннями свідка ОСОБА_277, яка пояснила, що вона працює в Обухівському районному відділі земельних ресурсів Київської області з травня 2004 року. Вона була прийнята на посаду головного спеціаліста із кадрових питань. В зазначеній посаді працювала до моменту реорганізації Обухівського відділу земельних ресурсів в Управління земельних ресурсів в Обухівському районі. Дана реорганізація відбулася приблизно на початку осені 2007 року. Із моменту реорганізації протягом 2-3 неділь вона працювала на посаді завідуючої сектором кадрового та документального забезпечення. У жовтні 2007 року вона була призначена на посаду заступника начальника управління. В зазначеній посаді перебуває до цього часу.

Приблизно з листопада 2003 року посаду виконуючого обов'язки начальника Обухівського районного відділу земельних ресурсів обіймав ОСОБА_180. Наказом начальника Київського обласного головного управління земельних ресурсів від 25 квітня 2006 року із 19 квітня 2006 року обов'язки начальника відділу були покладені на ОСОБА_43 у зв'язку із відстороненням в.о. начальника відділу ОСОБА_180 від займаної посади.

Ознайомившись із державними актами про право власності на земельні ділянки ОСОБА_31, ОСОБА_28 ОСОБА_39, ОСОБА_40, ОСОБА_30, ОСОБА_34, ОСОБА_32, ОСОБА_29, ОСОБА_33, ОСОБА_22, ОСОБА_26, ОСОБА_25, ОСОБА_24, ОСОБА_14, ОСОБА_50, ОСОБА_23, ОСОБА_16, ОСОБА_15, ОСОБА_38, ОСОБА_37, ОСОБА_35, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_12, ОСОБА_205, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_10, ОСОБА_27, ОСОБА_11, ОСОБА_41, ОСОБА_36, вона (ОСОБА_277Ю.) пояснила, що на всіх вище вказаних державних актах на право власності на земельні ділянки поряд із прізвищем ОСОБА_180 знаходиться відбиток рельєфного кліше підпису ОСОБА_43

До 9 травня 2006 року відділ земельних ресурсів знаходився в приміщенні Обухівської районної ради, яке орендувалося Обухівським відділом Київської регіональної філії центру ДЗК (будинок за адресою АДРЕСА_24, перший поверх). Відділ земельних ресурсів займав частину приміщень, які орендував центр ДЗК. Із 9 травня 2006 року відділ земельних ресурсів орендує окремі приміщення на другому поверсі вище вказаного будинку.

В той час, коли вони знаходились в приміщеннях центру ДЗК ОСОБА_43 був в одному кабінеті із ОСОБА_180 і головним спеціалістом відділу ОСОБА_334 (по батькові не пам'ятає). Чи мали можливість ОСОБА_180 і ОСОБА_198, чи інші працівники відділу земельних ресурсів чи центру ДЗК скористатися рельєфним кліше ОСОБА_43, їй не відомо. У якому місці ОСОБА_43 зберігав своє рельєфне кліше, їй також не відомо.

Вона не ставила відбитків рельєфного кліше із підписом ОСОБА_43 на представлених їй для ознайомлення державних актах на право власності на змельні ділянки. Вона знала про те, що у ОСОБА_43 є рельєфне кліше, однак цим кліше ніколи не користувалася.

Вона мала доступ до круглої печатки Обухівського районного відділу земельних ресурсів у зв'язку із тим, що готувала всі накази начальника відділу. Після підписання наказів вона ставила круглу печатку відділу на наказах. Кругла печатка зберігалася у сейфі начальника відділу ОСОБА_180 Цей сейф знаходився у кабінеті, де було робоче місце ОСОБА_180, ОСОБА_43 і ОСОБА_334.

Доступ до печатки мав також ОСОБА_43, як заступник начальника відділу.

Вона не ставила відбитки круглої печатки Обухівського районного відділу земельних ресурсів на вище вказаних представлених їй для ознайомлення державних актах на право власності на земельні ділянки.

Показаннями свідка ОСОБА_335, яка пояснила, що вона працює в Обухівському районному відділі земельних ресурсів Київської області з приблизно з жовтня 2006 року на посаді провідного спеціаліста. Приблизно у вересні 2007 року Обухівський районний відділ земельних ресурсів був реорганізований в Управління земельних ресурсів в Обухівському районі. Після реорганізації вона продовжувала займати посаду провідного спеціаліста управління.

Відповідно до її посадової інструкції вона відповідальна за збереження та стан архіву технічних документацій та проектів землеустрою.

В архіві зберігається технічна документація (кадастровий план, розпорядження райдержадміністрації чи рішення сільської ради, свідоцтво про право на спадщину, договірні документи, акт погодження меж земельних ділянок, висновок земельного відділу) а також проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок.

Порядок зберігання документації в архіві регламентується наказом №116 "Про державний архівний фонд", інструкцією про діловодство.

Облік технічної документації, яка зберігається в архіві, ведеться нею в електронному вигляді у формі таблиці, яка зберігаєтья в пам'яті комп'ютера.

Інвентаризація технічної документації, яка зберігається в архіві, проводиться при реорганізації установи, при зміні керівництва, при зміні особи, відповідальної за діяльність архіву.

В Управлінні земельних ресурсів в Обухівському районі інвентаризація технічної документації щодо землеустрою проводилася 20.03.2007 року і 5.12.2007 року. До цього в 2006 році інвентаризація не проводилася.

На запитання, чи зберігалася під час перебування її на посаді провідного спеціаліста Управління, у архіві технічна документація із землеустрою щодо відведення земельних ділянок на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області громадянам ОСОБА_31, ОСОБА_28 ОСОБА_39, ОСОБА_40, ОСОБА_30, ОСОБА_34, ОСОБА_32, ОСОБА_29, ОСОБА_33, ОСОБА_22 ОСОБА_204, ОСОБА_25, ОСОБА_24, ОСОБА_14, ОСОБА_50, ОСОБА_23, ОСОБА_16, ОСОБА_15, ОСОБА_38, ОСОБА_37, ОСОБА_35, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_12, ОСОБА_205, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_10, ОСОБА_27, ОСОБА_11, ОСОБА_41, ОСОБА_36, вона (ОСОБА_335) відповіла, що 20.03.2007 року була проведена інвентаризація технічної документації із землеустрою Обухівського районного відділу земельних ресурсів, у якій вона приймала участь. Згідно проведеної інвентаризації техніча документація із землеустрою щодо відведення земельних ділянок вказаним громадянам не значилась. В даний час зазначена документація також у архіві відсутня.

Показаннями свідка ОСОБА_285, яка пояснила, що приблизно у 1993 році вона була прийнята на посаду землевпорядника Козинської сільської ради Обухівського району Київської області. Обіймаючи вище вказану посаду, вона була підпорядкована Обухівському районному відділу земельних ресурсів, фактично рахувалася за вказаним відділом, тобто була в його штаті.

Приблизно у квітні 2004 або 2005 року вона за переведенням перейшла працювати до Обухівського районного відділу Київської регіональної філії "Центр ДЗК при Державному комітеті України по земельних ресурсах" на посаду реєстратора. У вказаній посаді вона пропрацювала до 23 січня 2007 року. Із зазначеної дати вона була звільнена у зв'язку із тим, що проводилася реорганізація зазначеної установи.

На посаді реєстратора Обухівського районного відділу Київської регіональної філії "Центр ДЗК при Державному комітеті України по земельних ресурсах" до її обов'язків входила реєстрація державних актів на право власності на земельні ділянки, прийом громадян, складання звітів по оплаті послуг по реєстрації державних актів на право власності на земельні ділянки, звітів щодо кількості зареєстрованих державних актів на право власності на земельні ділянки.

У період із січня по червень 2006 року крім неї, реєстратором Обухівського районного відділу ДЗК були ОСОБА_275 а також ОСОБА_223. Останній хоч і числився реєстратором, однак державних актів на право власності на земельні ділянки не реєстрував, а фактично займався прийомом документів від громадян. ОСОБА_223 працював в Обухівському районному центрі ДЗК недовго, приблизно 2 місяці, у період із січня по березень 2006 року, після чого був переведений у Бориспільський районний відділ ДЗК, однак на яку посаду, вона не знає.

У період із січня по червень 2006 року помічниками реєстраторів працювали ОСОБА_226, а також ОСОБА_282.

У 2006 році посаду начальника Обухівського районного відділу Київської регіональної філії Центру ДЗК обіймав ОСОБА_46. Із зазначеної посади він був звільнений теж у січні 2007 року, коли відбувалася реорганізація установи.

В 2006 році посаду директора ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" обіймав ОСОБА_5.

Які були відносини між ОСОБА_5 і ОСОБА_46, їй не відомо. Офіс ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" і Обухівського районного відділу ДЗК знаходилися у одному будинку за адресою АДРЕСА_23, на одному поверсі, фактично поряд.

Також у 2006 році вона працювала в ТОВ "Земельно-кадастровий офіс", однак на якій посаді, у який період часу, вона не пам'ятає. Хто її запросив на роботу до ТОВ, вона також не пам'ятає, не виключає, що це міг бути ОСОБА_5 На роботу до ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" вона була прийнята тому, що за родом своєї діяльності в Обухівському районому відділі ДЗК вона часто їздила до Київської регіональної філії ДП центр ДЗК при Держкомземі України, Київського обласного головного управління земельних ресурсів, і тому возила до цих установ і документи ТОВ "Земельно-кадастровий офіс".

ОСОБА_44 не приймав участі в управлінні ТОВ "Земельно-кадастровий офіс", керівництво підприємством здійснював ОСОБА_5 ОСОБА_336 у 2006 році обіймав посаду заступника начальника Київського обласного головного управління земельних ресурсів.

Хто станом на 2006 рік був оператором Обухівського районного відділу Київської регіональної філії центру ДЗК, тобто хто мав доступ до єлектронної бази АС ДЗК їй не відомо. Ведення електронної бази АС ДЗК кілька разів передавалося від Обухівського районного відділу ДЗК до Обухівського районного відділу земельних ресурсів, а також були випадки коли ми вели бази паралельно. У зв'язку із цим вона не може точно вказати, в який період часу зазначену електронну базу АС ДЗК вели працівники Обухівського районного відділу ДЗК і хто був оператором бази.

Станом на першу половину 2006 року порядок реєстрації Державних актів на право власності на земельні ділянки був такий: підписані державні акти на право власності на земельні ділянки з усіма необхідними печатками їй подавали для реєстрації громадяни, на ім'я яких вони видавалися. Чи подавалася технічна документація разом із державними актами, вона не пам'ятає. Також громадянин у її присутності складав заявку на проведення реєстрації державного акту на право власності. Після проведення громадянином оплати вартості реєстрації державного акту на право власності на земельну ділянку вона реєструвала державний акт, тобто присвоювала йому порядковий номер, який вносився в журнал реєстрації державних актів на право власності на земельні ділянки. Також зазначений номер і дату реєстрації державного акту на право власності на земельні ділянки вона власноручно вписувала в державний акт. Станом на 1 половину 2006 року облікові картки земельних ділянок не складалися. Їх почали складати приблизно в кінці 2006 року.

Який порядок надання земельним ділянкам кадастрових номерів, і хто присвоював земельним ділянкам кадастрові номери, їй не відомо.

У ході допиту ОСОБА_285 надані для ознайомлення державні акти про право власності на земельні ділянки громадян ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_42, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_230, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_27, ОСОБА_41, ОСОБА_28, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_33, ОСОБА_34, ОСОБА_35, ОСОБА_36, ОСОБА_37, ОСОБА_38, ОСОБА_39, ОСОБА_40.

На запитання, чи нею зареєстровані в книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі вище вказані державні акти на право власності на земельні ділянки, чи нею виконані записи у вище вказаних державних актах на право власності на земельні ділянки в графах де вказані реєстраційні номери державних актів, а також дата реєстрації державних актів на право власності на земельні ділянки, вона (ОСОБА_285.) відповіла, що почерк, яким заповнені зазначені у запитанні графи в державних актах НОМЕР_25 (ОСОБА_24.), НОМЕР_24 (ОСОБА_34.), НОМЕР_35 (ОСОБА_22), НОМЕР_76 (ОСОБА_28.), НОМЕР_34 (ОСОБА_31.), НОМЕР_28 (ОСОБА_33.), НОМЕР_27 (ОСОБА_32.), НОМЕР_26 (ОСОБА_25.), НОМЕР_32 (ОСОБА_14.), НОМЕР_31 (ОСОБА_23.), НОМЕР_29 (ОСОБА_29.), НОМЕР_33 (ОСОБА_13), НОМЕР_30 (ОСОБА_26), НОМЕР_77 (ОСОБА_10.), НОМЕР_49 (ОСОБА_27.), НОМЕР_50 (ОСОБА_11.), НОМЕР_51 (ОСОБА_41.), НОМЕР_38 (ОСОБА_15.), НОМЕР_37 (ОСОБА_16.), НОМЕР_42 (ОСОБА_17.), НОМЕР_43 (ОСОБА_18.), НОМЕР_44 (ОСОБА_12.), НОМЕР_46 (ОСОБА_20.), НОМЕР_45 (ОСОБА_19.), НОМЕР_78 (ОСОБА_21.), НОМЕР_53 ( ОСОБА_30.), НОМЕР_22 (ОСОБА_39.) візуально схожий на почерк ОСОБА_226, хоча я не впевнена у цьому. Почерк, яким заповнені інші із приведених державних актів на право власності на земельні ділянки, вона не впізнає. Наведені у запитанні і пред'явлені їй для ознайомлення державні акти на право власності на земельні ділянки перелічених громадян зареєстровані не нею, оскільки її почерк відрізняється від почерку, яким внесені реєстраційні дані до державних актів.

Показаннями свідка ОСОБА_45, який пояснив, що приблизно у 2002 чи в 2003 році він був прийнятий на посаду завідуючого господарством ТОВ "Земельно-кадастровий офіс". ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" знаходилося за адресою АДРЕСА_25. Як завідуючий господарством підприємства, він відав питаннями забезпечення діяльності, наприклад придбання канцелярських товарів, будівельних матеріалів, та інше.

На момент прийняття його на посаду завідуючого господарством підприємства директором була ОСОБА_337, прізвище не пам'ятає. Хто являється засновниками ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" йому не відомо.

ОСОБА_178 керівником підприємства був ОСОБА_5, ім'я та по батькові він не пам'ятає. Після ОСОБА_5 керівником підприємства був ОСОБА_190. Також під час перебування його в посаді завідуючого господарством на посаді директора підприємства перебував також ОСОБА_44. У який час ОСОБА_190 і ОСОБА_44 перебували на посаді директорів ТОВ "Земельно-кадастровий офіс", він не пам'ятає, оскільки приходив на роботу по мірі необхідності приблизно 2 рази на неділю.

Із ОСОБА_190 він підтримував стосунки лише у зв'язку із виконанням своїх службових зв'зків, тобто відносини між нами були як між керівником та підпорядкованим.

Із ОСОБА_44 у нього також були робочі стосунки, тобто стосунки між керівником та підпорядкованим працівником. До того випадку, коли ОСОБА_44 був призначений на посаду директора ТОВ "Земельно-кадастровий офіс", він із ним знайомий не був.

На запитання, чи працювали в ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" ОСОБА_46, ОСОБА_223, чи знайомий він із зазначеними особами і які відносини з ними підтримує, ОСОБА_45 відповів, що йому відома особа, яку звати ОСОБА_46. Він праював у одній із організацій, які розміщувалися в будинку за адресою АДРЕСА_26, тобто у тому самому будинку, де розміщувався ТОВ "Земельно-кадастровий офіс". Крім їх підприємства у будинку також розміщувалися службові приміщення Обухівського районного відділу земельних ресурсів, Обухівського районний відділу архітектури, також там була розташована перукарня. Йому здається, що він (ОСОБА_46) був працівником Обухівського районного відділу земельних ресурсів. Особа на ім'я ОСОБА_223 йому не відома.

На запитання, чи знайомий він із ОСОБА_9, ОСОБА_45 відповів, що така особа йому не відома.

У ході допиту ОСОБА_45 пред'явлені для ознайомлення вилучені в ході проведення виїмки у приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_48 26 листопада 2007 року довіреності від 6 травня 2006 року, видані на його (ОСОБА_45.) ім'я громадянами ОСОБА_37, ОСОБА_36, ОСОБА_10, ОСОБА_27, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_18, ОСОБА_21, ОСОБА_20, ОСОБА_19, ОСОБА_16, ОСОБА_15, ОСОБА_38, ОСОБА_35, а також довіреності, вилучені у ОСОБА_48 12 жовтня 2007 року, видані на його ім'я 12 квітня 2006 року гр. ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_28, ОСОБА_39, ОСОБА_40, ОСОБА_31, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_22, ОСОБА_34, ОСОБА_13, ОСОБА_33, ОСОБА_14

На запитання, за яких обставин вказаними громадянами на його ім'я були видані зазначені довіреності, ОСОБА_45 відповів, що представлені йому для ознайомлення довіреності він побачив вперше під час допиту в прокуратурі Обухівського району взимку 2008 року. Він не був присутній при оформленні зазначених довіреностей. Із нотеріусом ОСОБА_48 він не знайомий. Де знаходиться офіс зазначеного нотаріуса, йому не відомо. Про обставини оформлення на його ім'я зазначених довіреностей йому нічого не відомо.

На запитання, як він може пояснити, що у перелічених вище довіреностях вказані його паспортні дані, ОСОБА_45 пояснив, що приблизно 2 роки тому хтось із працівників ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" попрохав надати його паспорт, пояснивши, що це необхідно для оформлення якихось документів, пов'язаних із операцією із з емельними ділянками. Хто из працівників ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" звернувся до нього із зазначеним проханням, він не пам'ятає. Він надав зазначеній особі саме свій паспорт, а не копію із паспорту. Паспорт йому повернули одразу ж, зробивши копію. При оформленні на нього вище вказаних довіреностей він присутній не був.

У ході допиту ОСОБА_45 пред'явлені для ознайомлення договори купівлі-продажу земельних ділянок, укладені між ОСОБА_44 із одного боку та громадянами ОСОБА_16, ОСОБА_15, ОСОБА_11, ОСОБА_27, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_41, ОСОБА_17, ОСОБА_10, ОСОБА_12, ОСОБА_21, ОСОБА_18, ОСОБА_36, ОСОБА_37, ОСОБА_38, ОСОБА_35, а також договори купівлі-продажу земельних ділянок, укладені між ОСОБА_190 із одного боку та громадянами ОСОБА_31, ОСОБА_28 ОСОБА_39, ОСОБА_40, ОСОБА_30, ОСОБА_34, ОСОБА_32, ОСОБА_29, ОСОБА_33, ОСОБА_22 ОСОБА_26, ОСОБА_25, ОСОБА_24, ОСОБА_14, ОСОБА_50, ОСОБА_23, яких, згідно змісту договорів, він представляв за довіреностями.

На пропозицію пояснити, чи ним виконані підписи у вище вказаних представлених для ознайомлення договорах купівлі-продажу земельних ділянок в графі "За продавця" ОСОБА_45 відповів, що підписи в графі "За продавця" на знаначених договорах належать йому, тобто виконані ним.

На запитання, за яких обставин ним були підписані договора купівлі-продажу земельних ділянок від імені ОСОБА_16, ОСОБА_15, ОСОБА_11, ОСОБА_27, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_41, ОСОБА_17, ОСОБА_10, ОСОБА_12, ОСОБА_21, ОСОБА_18, ОСОБА_36, ОСОБА_37, ОСОБА_38, ОСОБА_35, ОСОБА_31, ОСОБА_28 ОСОБА_39, ОСОБА_40, ОСОБА_30, ОСОБА_34, ОСОБА_32, ОСОБА_29, ОСОБА_33, ОСОБА_22 ОСОБА_26, ОСОБА_25, ОСОБА_24, ОСОБА_14, ОСОБА_50, ОСОБА_23, ОСОБА_45 відповів, що приблизно два роки тому працівник ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" на ім'я ОСОБА_190 запропонував йому проїхати до нотаріуса, щоб підписати якісь документи, які, зі слів того ж ОСОБА_190, були пов'язані із довіреностями щодо земельних ділянок. Які саме документи необхідно підписати, йому ОСОБА_190 не повідомляв. Після цього він разом із вище вказаною особою на ім'я ОСОБА_190 поїхали до мікрорайону в м.Обухові, який називається "Школа". Вони приїхали до нотаріуса, адресу розташування офісу він не пам'ятає. Раніше він із цим нотаріусом знайомий не був, його офіс не відвідував. Вище вказаним нотаріусом була жінка, призвище, ім'я та по батькові він не знає. В офісі зазначеного нотаріуса він підписав договори купівлі-продажу земельних ділянок від імені ОСОБА_16, ОСОБА_15, ОСОБА_11, ОСОБА_27, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_41, ОСОБА_17, ОСОБА_10, ОСОБА_12, ОСОБА_21, ОСОБА_18, ОСОБА_36, ОСОБА_37, ОСОБА_38, ОСОБА_35, ОСОБА_31, ОСОБА_28 ОСОБА_39, ОСОБА_40, ОСОБА_30, ОСОБА_34, ОСОБА_32, ОСОБА_29, ОСОБА_33, ОСОБА_22 ОСОБА_26, ОСОБА_25, ОСОБА_24, ОСОБА_14, ОСОБА_50, ОСОБА_23, які були йому представлені для ознайомлення раніше в ході його допиту. При підписанні зазначених договорів був присутній ОСОБА_44 ОСОБА_190 в нотаріальній конторі при підписанні вище вказаних договорів не було. Після того, як він підписав договори, одразу ж залишив нотаріальну контору. Зі змістом всіх договорів купівлі-продажу земельних ділянок він не знайомився, прочитав лише один із вище вказаних договорів. Мова в них йшла про продаж земельних ділянок за довіреністю.

На запитання, за чиєю вказівкою, чи на чиє прохання він уклав від імені вище вказаних громадян договори купівлі-продажу земельних ділянок, ОСОБА_45 відповів, що не пам'ятає.

На запитання, якщо при укладанні договорів купівлі-продажу земельних ділянок був присутній ОСОБА_44, то чи не він організував підписання договорів купівлі-продажу земельних ділянок, ОСОБА_45 відповів, що не знав, що у нотаріальній конторі буде присутній ОСОБА_44 Чи має він відношення до організації укладення договорів, йому не відомо.

На запитання, чи на давав йому ОСОБА_190 вказівок, чи не висловлював пропозицій щодо укладання договорів купівлі-продажу земельних ділянок, ОСОБА_45 відповів, що ОСОБА_190 таких вказівок йому не надавав, прохань не висловлював.

На запитання, що йому відомо про боргові зобов'язання ОСОБА_46 перед ОСОБА_44, ОСОБА_45 пояснив, що із цього приводу йому нічого не відомо.

Показаннями свідка ОСОБА_191, який пояснив, що він працює в ТОВ "КЕМ" приблизно із 2003 року і до цього часу на різних посадах. Він працював на посаді менеджера підприємства, останнім часом приблизно із 2005 року і до цього часу він працює водієм ТОВ "КЕМ".

ТОВ "КЕМ" здійснює оптову торгівлю холодильною технікою та обладнанням до нього.

Він одружений на ОСОБА_338. Приблизно рік тому рідний брат його дружини гр. ОСОБА_192 звернувся до нього із проханням оформити на нього (ОСОБА_191.) шляхом укладання договору дарування земельну ділянку, яка знаходиться на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області. З цього приводу ОСОБА_192 йому пояснив, що він бажає придбати цю земельну ділянку і має отримати у банку кредит для її придбання. Він бажав придбати земельну ділянку площею 8 га., яка знаходиться на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області. Для цієї мети він збирався отримати кредит у банківській установі АКБ "Національний кредит". Однак дана банківська установа могла видати одній особі споживчий кредит на суму, якої було достатньо для придбання лише 4-х га. землі, тобто 1800000 доларів США. Тому він (ОСОБА_192.) попрохав його (ОСОБА_191.) також оформити на себе кредит в АКБ "Національний кредит" на суму 1800000 доларів США, після чого оформити договір дарування земельної ділянки.

Він погодився і разом із ОСОБА_192 одночасно отримали кредити в АКБ "Національний кредит" по 1800000 доларів США кожний. Кредитний договір був укладений приблизно у липні 2007 року.

ОСОБА_192 йому пояснив, що оформлення земельної ділянки буде проводитися шляхом укладання договору дарування на його (ОСОБА_191.) адресу земельної ділянки площею 4 га. Хто буде виступати у якості дарувальника, ОСОБА_192 не пояснював. Для нього головним було те, щоб оформлення у власність зазанченої земельної ділянки було здійснено офіційно, із дотриманням всіх норм законодавства.

17 серпня 2007 року ОСОБА_192 привіз його до приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_276 Її офіс знаходиться по вул. Ярославів Вал у м.Києві, точну адресу він не пам'ятає.

У вище вказаний офіс приїхав також гр. ОСОБА_44, який виступав у якості дарувальника земельної ділянки. Із ОСОБА_44 до їх зустрічі у приватного нотаріуса ОСОБА_276 17 серпня 2007 року він знайомий взагалі не був.

Також із ОСОБА_44 до нотаріуса приїхав ОСОБА_190. Із ОСОБА_190 він також раніше знайомий не був і познайомився лише у нотаріуса ОСОБА_276. Яку роль виконував ОСОБА_190 при укладанні договору дарування на мою адресу земельної ділянки, він не знає. Він просто приїхав разом із ОСОБА_44 і весь час, поки укладався договір, знаходився у нотаріальній конторі.

В офісі приватного нотаріуса ОСОБА_276 був укладений договір дарування земельної ділянки від 17 серпня 2007 року, відповідно до якого гр. ОСОБА_44 подарував на його адресу земельну ділянку площею 4 га., яка знаходиться на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області. Даний договір був нотаріально посвідчений нотаріусом ОСОБА_276.

Грошові кошти в сумі 1800000 доларів США в оплату вартості земельної ділянки були передані ОСОБА_44 Він разом із ОСОБА_44 приїздили до АКБ "Національний кредит", де ОСОБА_44 отримав вище вказані грошові кошти готівкою.

Таким чином, хоча між ним і ОСОБА_44 був укладений договір дарування земельної ділянки, фактично він зазначену земельну ділянку у нього придбав за 1800000 доларів США.

У подальшому у серпні 2007 року він разом із ОСОБА_192 їздили до Старобезрадичівської сільської ради, де зареєстрували земельну ділянку у землевпорядника, а також оформили ще якісь документи, назви яких він не пам'ятає.

Також у подальшому йому був виданий державний акт на право власності на вище вказану земельну ділянку. Даний акт він зберігає у власній банківській ячейці АКБ "Національний кредит".

Ознайомившись із договором дарування земельної ділянки від 17 серпня 2007 року, укладеним між ним і ОСОБА_44, він пояснив, що підпис під цим договором від його імені, тобто напроти його прізвища, належить йому. Це саме той договір, який був укладений між ним і ОСОБА_44 з приводу дарування на його адресу земельної ділянки площею 4 га. у приватного нотаріуса ОСОБА_276.

Показаннями свідка ОСОБА_192, який пояснив, що він перебуває на території України із 1988 року. Громадянином України являється із 1994 року. В даний час він є президентом ТОВ "КЕМ". Зазначене підприємство займається продажем холодильного обладнання. Також підприємство планує займатися готельним бізнесом.

ТОВ "КЕМ" планувало будівництво котеджного містечка на території Старобезрадичівської сільскої ради Обухівського району Київської області. Для будівництва цього котеджного містечка необхідна була земельна ділянка. У них в даний час є навіть проект зазначеного котеджного містечка, який був розроблений приблизно пів року тому.

Для реалізації вище вказаного проекту він займався пошуком земельної ділянки на території Старобезрадичівської сільської ради, яку можна було б купити під забудову для вище вказаного проекту.

В журналі "Дома і дачі" в розділі оголошень він знайшов оголошення, що продається земельна ділянка в с.Старі Безрадичі площею 8 га. по ціні 3500 доларів США за одну сотку. В зазначеному оголошенні був номер мобільного телефону НОМЕР_160. Ніяких прізвищ не було вказано. Він зателефонував за вказаним в оголошенні номером. Відповів чоловік на прізвище ОСОБА_126. У ході розмови вони домовилися, що він (ОСОБА_126) покаже йому земельну ділянку, яка реалізується за вказаним оголошенням. Він домовився із ОСОБА_126 зустрітися біля ресторану "Край Рай". Це було приблизно в кінці липня 2007 року, і звідти поїхали дивитися земельну ділянку. Ростислав пояснив, що він є другом господаря земельної ділянки. Прізвище не назвав. Пізніше він дізнався, що господарем був гр. ОСОБА_190

Він разом із ОСОБА_126 оглянув земельну ділянку, і остання його влаштувала. Після цього вони стали розмовляти про вартість земельної ділянки, ОСОБА_126 сказав, що всі питання щодо вартості земельної ділянки він повинен узгодити із господарем земельної ділянки.

Приблизно через 3 дні йому на мобільний телефон зателефонував чоловік, який представився ОСОБА_190, який запропонував зустрітися і узгодити питання про вартість земельної ділянки. Як вияснилося, зазначеним чоловіком був ОСОБА_190. Вони зустрілися у ресторані по вул. Пушкінській у м.Київ. Назву ресторану не пам'ятає. Ресторан для зустрічі запропонував ОСОБА_190. При цій зустрічі був присутній і ОСОБА_44. ОСОБА_190 йому представив ОСОБА_44 як свого близького друга. Земельна ділянка, загальною площею 8 га. була порівну розподілена між ОСОБА_190 і ОСОБА_44. У них у кожного у власності було по 4 га. Тобто земельні ділянки по 4 га. продавав як ОСОБА_190, так і ОСОБА_44.

Під час зустрічі вони стали торгуватися з приводу земельної ділянки і зійшлись на вартості 3100 доларів за сотку. Загальна вартість земельної ділянки мала бути 2480000 доларів США.

Під час вище вказаної зустрічі про вартість земельних ділянок та інші обставини їз ним домовлявся ОСОБА_190. ОСОБА_44 тільки був присутній при цьому, він в основному мовчав. Тобто із них двох на цих перемовинах головним був ОСОБА_190.

Для придбання вище вказаної земельної ділянки необхідно було отримати кредит у банківській установі. Банківські установи видають споживчі кредити на такі цілі у сумі не більше 3000000 доларів США. У зв'язку із цією обставиною він вирішив отримати споживчий кредит у сумі 1800000 доларів США на своє ім'я, а також оформити аналогічний кредит на таку саму суму на чоловіка своєї рідної сестри ОСОБА_191, який також працює в ТОВ "КЕМ" водієм. Кредит він збирався отримати в АКБ "Національний кредит".

Для проведення перемовин з приводу отримання кредиту (приблизно через 2 дні після вище описаної розмови між ним з однієї сторонни і ОСОБА_190 та ОСОБА_44 з іншої) він і ОСОБА_190 приїхали до вказаного банку. ОСОБА_339 був ще один чоловік, прізвище його він не знає.

У банку вони домовилися про те, що першим буде оформлений кредит на ОСОБА_191 Це було пов'язано із тим, що першим необхідно було оформити договір дарування земельної ділянки від ОСОБА_44 ОСОБА_191. У данному випадку при даруванні земельної ділянки необхідна згода дружини, а дружина ОСОБА_190 в той час перебувала в Іспанії і не мала можливості надати ОСОБА_190 згоду на дарування земельної ділянки. Про отримання кредиту вони розмовляли із головою правліня банку ОСОБА_340, який є його товаришем.

17 серпня 2007 року він разом із ОСОБА_191, ОСОБА_190, ОСОБА_44 та його дружиною прибули до офісу приватного нотаріуса ОСОБА_276, який знаходиться по АДРЕСА_12

У нотаріуса ОСОБА_276 вони уклали договір дарування земельної ділянки площею 4 га., яка знаходиться на території Старобезрадичівської сільської ради від ОСОБА_44 на адресу ОСОБА_191

Ознайомившись із договором дарування земельної ділянки від 17 серпня 2007 року, укладеним між ОСОБА_44 і ОСОБА_191, він пояснив, що це той самий договір, на підставі якого 17 серпня 2007 року ОСОБА_44 була подарована земельна ділянка площею 4 га. на адресу ОСОБА_191 Підписи під договором від імені ОСОБА_44 і ОСОБА_191 належать останнім.

Після укладення зазначеного договору він, ОСОБА_191, ОСОБА_190 і ОСОБА_44 із дружиною поїхали до АКБ "Національний кредит", де ОСОБА_191 отримав кредитні грошові кошти у сумі 1800000 доларів США готівкою. Вказані грошові кошти забрав ОСОБА_190 Після цього ОСОБА_190 із ОСОБА_44 і дружиною поїхали, а він із ОСОБА_191 залишилися для оформлення документів, пов'язаних із отриманням кредиту.

Оформлення належної ОСОБА_190 земельної ділянки йому (ОСОБА_192.) у власність проводилося наступним чином: за домовленістю із ОСОБА_190 20 вересня 2007 року він прибув до АКБ "Національний кредит". В той же час до банку прибули ОСОБА_190 із дружиною, ОСОБА_44, а також нотаріус ОСОБА_47. У приміщенні банку був укладений договір дарування земельної ділянки площею 4 га. на яка знаходиться на території Старобезрадичівської сільської ради, від ОСОБА_190 на його адресу.

Одночасно у банку був оформлений договір іпотеки, відповідно до якого йому був наданий кредит під заставу земельної ділянки, яку він отримував у власність на підставі договору дарування.

Після укладання договору дарування і його нотаріального посвідчення він отримав у приміщенні банку кредитні грошові кошти у сумі 1800000 доларів США готівкою.

Після отримання грошових коштів він віддав їх ОСОБА_190 В даний час він не може точно сказати, чи передав ОСОБА_190 всю суму, чи частину суми, оскільки гроші отримував у гривнях в еквіваленті 1800000 доларів США. ОСОБА_191 також отримав кредитні грошові кошти у гривнях в еквіваленті 1800000 доларів США.

Після цього ОСОБА_190 із дружиною, а також ОСОБА_44 залишили банк.

В подальшому він і ОСОБА_191 отримали державні акти про право власності на належні їм земельні ділянки площею по 4 га. на території Старобезрадичівської сільської ради. Дані акти зберігаються у окремих ячейках банку АКБ "Національний кредит". Таким чином в даний час у його власності, і у власності ОСОБА_191 перебувають земельні ділянки площею по 4 га кожна.

Ознайомившись із договором дарування земельної ділянки від 20 вересня 2007 року, укладеним між ОСОБА_190 і ним (ОСОБА_192.), він пояснив, що це той самий договір, на підставі якого 20 вересня 2007 року ОСОБА_190 була подарована земельна ділянка площею 4 га на його користь. Підписи під договором від його імені та імені ОСОБА_190 належать йому і ОСОБА_190 відповідно.

В даний час вище вказана земельна ділянка знаходиться у його власності. Кредит, отриманий в АКБ "Національний кредит", не погашений.

Відсотки за кредитом, отриманим ним, а також кредитом, який був оформлений на ОСОБА_191, до АКБ "Національний кредит" сплачує він.

Показаннями свідка ОСОБА_341, яка пояснила, що вона працювала на посаді землевпорядника Старобезрадичівської сільської ради у період із 15 квітня 2002 року по березень 2006 року. У березні 2006 року вона звільнилася із вказаної посади за власним бажанням у зв'язку із призначенням її на посаду директора споживчого товариства "Безрадичівське". В цій посаді вона перебуває до сьогоднішнього дня.

На посаді землевпорядника сільської ради до її обов'язків входило погодження меж земельних ділянок (між сусідніми земельними ділянками) розв'язання спірних питань щодо земельних ділянок, приватизація присадибних земельних ділянок, надання довідок про площу і місце розташування земельної ділянки згідно земельно-кадастрової книжки, підготовка проектів рішень ради про надання у власність земельних ділянок.

До земельно-кадастрової книги землевпорядником вносяться дані щодо всіх осіб - землекористувачів Старобезрадичівської сільської ради, які мають земельні ділянки на території сільської ради.

Також вона, як землевпорядник сільської ради, вела книгу реєстрації договорів купівлі-продажу, дарування, міни земельних ділянок.

На запитання, які обов'язки вона, як землевпорядник, виконувала стосовно безоплатної передачі громадянам у власність земельних ділянок на території Старобезрадичівської сілської ради Обухівського району Київської області, ОСОБА_341 відповіла, що до її обов'язків входило проведення обмірювання земельних ділянок, які передаються у власність, з метою встановлення площі земельних ділянок, їх меж. Також обов'язково складається акт погодження меж земельних ділянок, який підписується сусідами, тобто особами, земельні ділянки яких межують між собою. Вся вище вказана документація в подальшому повинна була входити до проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність.

Обмірювання земельної ділянки, встановлення меж земельної ділянки проводиться із залученням геодезистів, які надаються організацією, із якою мною був укладений відповідний договір. У кінці 2005 - на початку 2006 року був укладений договір із ТОВ "Горизонт", офіс якого знаходився біля метро "Чернігівська" у будинку, у якому знаходився Інститут землевпорядкування та картографії.

Після звільнення її із посади землевпорядника Старобезрадичівської сільської ради земельно-кадастрова книга, журнали реєстрації договорів були нею передані згідно опису до сільської ради.

На запитання, чи приймала вона участь при проведенні 26 сесії 4 скликання Старобезрадичівської сільської ради, яка проводилася у грудні 2005 року (протокол від 13 грудня 2005 року), ОСОБА_341 відповіла, що не пам'ятає.

У ході допиту ОСОБА_342 надані для ознайомлення державні акти про право власності на земельні ділянки гр. ОСОБА_30, ОСОБА_39, ОСОБА_40, ОСОБА_34, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_32, ОСОБА_33, ОСОБА_29, ОСОБА_26, ОСОБА_23, ОСОБА_14, ОСОБА_50, ОСОБА_31, ОСОБА_22, ОСОБА_28, ОСОБА_16, ОСОБА_15, ОСОБА_38, ОСОБА_37, ОСОБА_35, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_12, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_10, ОСОБА_27, ОСОБА_11, ОСОБА_41, ОСОБА_36

На пропозицію пояснити, чи звертались зазначені громадяни до Старобезрадичівської сілської ради із заявами про надання у власність земельних ділянок, чи надавався вказаним громадянам Старобезрадичівською сільською радою дозволи на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, чи розглядалися та чи затверджувалися радою проекти землеустрою, чи надавались вказаним громадянам у власність земельні ділянки із земель Старобезрадичівської сілської ради, ОСОБА_341 відповіла, що перелічені прізвища, а саме ОСОБА_30, ОСОБА_39, ОСОБА_40, ОСОБА_34, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_32, ОСОБА_33, ОСОБА_29, ОСОБА_26, ОСОБА_23, ОСОБА_14, ОСОБА_50, ОСОБА_31, ОСОБА_22, ОСОБА_28, ОСОБА_16, ОСОБА_15, ОСОБА_38, ОСОБА_37, ОСОБА_35, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_12, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_10, ОСОБА_27, ОСОБА_11, ОСОБА_41, ОСОБА_36 їй не відомі. Чи звертались перелічені громадяни до Старобезрадичівської сільської ради із заявами про надання у власність земельних ділянок, чи надавався радою дозвіл на розроблення проектів землеустрою зазначеним громадянам, чи надавались їм у власність земельні ділянки, їй не відомо.

Вона не здійснювала обміру земельних ділянок із участю представників (геодезистів) ТОВ "Горизонт" щодо вище вказаних громадян. Без її участі ТОВ "Горизонт" не могло самостійно провести обміри земельних ділянок. Акти погодження меж земельних ділянок між вказаними громадянами та особами, земельні ділянки яких знаходяться по сусідству, не складалися.

Ніяких документів щодо земельних ділянок на вище вказаних осіб вона взагалі не складала.

У земельно-кадастровій книзі ніяких записів щодо земельних ділянок вказаних осіб вона не робила.

У журналі реєстрації договорів договори купівлі-продажу земельних ділянок вище вказаними особами нею не реєструвалися.

Проекти рішень ради про надання у власність вказаних громадян земельних ділянок на території Старобезрадичівської сілської ради вона не готувала.

Окрім показань потерпілих та свідків винуватість ОСОБА_5 у вчиненні інкримінованих злочинів також підтверджується наступними доказами, зокрема.

Листом Обухівського районного відділу земельних ресурсів №03-15/3749 від 27.07.07 про зникнення чистих (незаповнених) бланків державних актів на право власності на землю серії НОМЕР_58, які згідно з накладними отримав директор ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" ОСОБА_5

Довідкою Обухівського районного відділу земельних ресурсів №03/15-3833 від 03.08.07, відповідно до якої чисті (незаповнені) бланки державних актів на право власності на землю серії НОМЕР_58 та НОМЕР_56-НОМЕР_59 в Обухівському районному відділі земельних ресурсів отримав ОСОБА_5 Проекти відведення та технічна документація із землеустрою щодо складання зазначених державних актів на право власності на землю у відділі відсутня. Висновки про погодження проектів відведення земельних ділянок відділом не видавались. Земельні ділянки до електронної бази державного земельного кадастру не внесені.

Листом Головного управління земельних ресурсів в Київській області №08-3/04-3120 від 08.08.07, відповідно до якого бланки державних актів на право власності на землю серії НОМЕР_115-НОМЕР_62 та НОМЕР_56-НОМЕР_116 були видані на Обухівський районний відділ земельних ресурсів.

Довідкою Київського обласного центру охорони і наукових досліджень пам'яток культурної спадщини №6/62 від 06.08.07, згідно з якою висновки щодо погодження проектів відведення та технічної документації щодо відведення земельних ділянок, на які ОСОБА_5 було видано завідомо неправдиві державні акти на право власності на землю, Центром не видавалися.

Копіями складених ОСОБА_5 державних актів на право власності на землю серії НОМЕР_9 в яких містяться завідомо неправдиві відомості про виділення Підгірцівською сільською радою Обухівського району Київської області земельних ділянок 125-ти громадянам, в той час як насправді такі рішення сільською радою не приймались.

Довідкою Обухівського районного відділу земельних ресурсів №3896 від 09.08.07, відповідно до якої нормативна грошова оцінка земельних ділянок, на які видано 124 завідомо неправдиві державні акти на право власності на землю серії НОМЕР_10-НОМЕР_11; НОМЕР_12-НОМЕР_13; НОМЕР_14-НОМЕР_15 становить 1515255,2 грн.

Заявою ОСОБА_190 до прокуратури Обухівського району Київської області №82 від 28.07.07 про викрадення колишнім директором ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" ОСОБА_5 бланків державних актів на право власності на землю серії НОМЕР_58 та НОМЕР_56-НОМЕР_59.

Заявою ОСОБА_190 до Генеральної прокуратури України №83 від 28.08.07 аналогічного змісту.

Заявою ОСОБА_186 на ім'я Генерального прокурора України від 02.10.07 про заволодіння його грошовими коштами в сумі 382500 доларів США шахрайським шляхом.

Заявою ОСОБА_186 до УБОЗ ГУ МВС України в м. Києві (без дати) про заволодіння його грошовими коштами в сумі 382500 доларів США шахрайським шляхом з додатками.

Протоколом пред'явлення особи для впізнання від 23.10.07, в ході якого свідку ОСОБА_186 був пред'явлений для впізнання ОСОБА_5 При цьому свідок ОСОБА_186 впізнав останнього як особу на ім'я ОСОБА_5, котра була присутня 31.07.07 при укладенні ним договорів купівлі-продажу земельних ділянок в приміщенні ВАТ „Банк Універсальний", розташованому за адресою: м. Київ, вул. Волоська, 18/17, і котра спільно з ОСОБА_185 отримала у нього грошові кошти в сумі 382500 доларів США за три придбані ним земельні ділянки.

Протоколом пред'явлення особи для впізнання від 23.10.07, в ході якого свідку ОСОБА_202 був пред'явлений для впізнання ОСОБА_5 При цьому свідок ОСОБА_202 впізнала останнього як особу на ім'я ОСОБА_5, котра була присутня 31.07.07 при укладенні її чоловіком ОСОБА_186 договорів купівлі-продажу земельних ділянок в приміщенні ВАТ „Банк Універсальний", розташованому за адресою: м. Київ, вул. Волоська, 18/17, і котра спільно з ОСОБА_185 отримала у її чоловіка грошові кошти в сумі 382500 доларів США за три придбані останнім земельні ділянки.

Протоколом обшуку в Обухівському районному відділі земельних ресурсів від 13.08.07, в ході якого було виявлено і вилучено державні акти на право власності на землю НОМЕР_10-НОМЕР_11; НОМЕР_12-НОМЕР_13; НОМЕР_14-НОМЕР_55; НОМЕР_56-НОМЕР_57; технічну документацію із землеустрою щодо складання державних актів на право власності на землю на ім'я ОСОБА_214, ОСОБА_219, ОСОБА_221, ОСОБА_213 та ОСОБА_220; прибутково-видаткову книгу з обліку бланків суворої звітності Обухівського районного відділу земельних ресурсів; а також накладні на отримання чистих (незаповнених) бланків державних актів на право власності на землю №17 від 04.09.06, №22/1 від 18.09.06, №16 від 30.08.06, №675 від 04.09.06, №695 від 12.09.06.

Накладною №22/1 від 18.09.06, відповідно до якої директор ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" ОСОБА_5 одержав в Обухівському районному відділі земельних ресурсів чисті (незаповнені) бланки державних актів на право власності на землю серії НОМЕР_60-НОМЕР_59 в кількості 144 шт.

Довіреністю серії ЯМТ №195408 від 18.09.06, виданою директору ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" ОСОБА_5 на отримання 144 бланків державних актів на право власності на землю.

Накладною №17 від 04.09.06, відповідно до якої директор ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" ОСОБА_5 одержав в Обухівському районному відділі земельних ресурсів чисті (незаповнені) бланки державних актів на право власності на землю серії НОМЕР_58 в кількості 95 шт.

Довіреністю серії ЯМТ №195405 від 04.09.06, виданою директору ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" ОСОБА_5 на отримання 95 бланків державних актів на право власності на землю.

Накладною №675 від 04.09.06, відповідно до якої працівник Обухівського районного відділу земельних ресурсів ОСОБА_278 отримала в Київському обласному головному управлінні земельних ресурсів чисті (незаповнені) бланки державних актів на право власності на землю серії НОМЕР_115-НОМЕР_62 в кількості 150 шт.

Накладною №695 від 12.09.06, відповідно до якої працівник Обухівського районного відділу земельних ресурсів ОСОБА_278 отримала в Київському обласному головному управлінні земельних ресурсів чисті (незаповнені) бланки державних актів на право власності на землю серії НОМЕР_60-НОМЕР_116 в кількості 894 шт.

Протоколом обшуку в Підгірцівській сільській раді Обухівського району Київської області від 14.08.07, в ході якого було виявлено і вилучено протокол сесії Підгірцівської сільської ради від 20.01.05.

Протоколом виїмки від 19.09.07, в ході якої в Обухівському районному відділі земельних ресурсів були вилучені документи, що містять вільні зразки відтиску печатки відділу та вільні зразки відтиску дублікату печатки відділу.

Протоколом виїмки від 13.09.07, в ході якої в Підгірцівській сільській раді Обухівського району Київської області було вилучено документи, що містять вільні зразки підпису ОСОБА_179

Протоколом виїмки від 18.09.07, в ході якої в ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" були вилучені три системні блоки, принтер, накладні на отримання чистих (незаповнених) бланків державних актів на право власності на землю №89/17 від 04.09.06 та №26 від 13.09.06, книгу обліку довіреностей ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" та книгу обліку договорів ТОВ „Земельно-кадастровий офіс"

Накладною №89/17 від 04.09.06, відповідно до якої директор ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" ОСОБА_5 одержав в Обухівському районному відділі земельних ресурсів чисті (незаповнені) бланки державних актів на право власності на землю серії НОМЕР_58 в кількості 95 шт.

Накладною №26 від 13.09.06, відповідно до якої директор ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" ОСОБА_5 одержав в Обухівському районному відділі земельних ресурсів чисті (незаповнені) бланки державних актів на право власності на землю серії НОМЕР_60-НОМЕР_59 в кількості 144 шт.

Протоколом виїмки від 08.10.07, в ході якої в ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" були вилучені документи, що містять вільні зразки підпису ОСОБА_5;

Протоколом виїмки від 14.11.07, в ході якої у приватного нотаріуса Обухівського районного нотаріального округу ОСОБА_184 були вилучені довіреності на право розпорядження земельними ділянками, видані на ім'я ОСОБА_52, в кількості 24 шт.

Довіреностями на право розпорядження земельними ділянками, виданими на ім'я ОСОБА_52 від імені наступних осіб: ОСОБА_53, ОСОБА_54, ОСОБА_55, ОСОБА_56, ОСОБА_57, ОСОБА_58, ОСОБА_59, ОСОБА_60, ОСОБА_61, ОСОБА_62, ОСОБА_63, ОСОБА_64, ОСОБА_65, ОСОБА_66, ОСОБА_67, ОСОБА_68, ОСОБА_69, ОСОБА_69, ОСОБА_70, ОСОБА_71, ОСОБА_72, ОСОБА_73, ОСОБА_74, ОСОБА_75

Зміст зазначених вище довіреностей, посвідчених приватним нотаріусом Обухівського районного нотаріального округу ОСОБА_184, підтверджує показання свідків ОСОБА_52 та ОСОБА_51 щодо обставин пошуку на прохання ОСОБА_5 осіб, які б погодились на оформлення на їхнє ім'я земельних ділянок з подальшим переоформленням на інших осіб, а також щодо обставин видачі довіреностей від таких осіб на ім'я ОСОБА_52

Протоколом виїмки від 10.01.08, в ході якої у приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_183 були вилучені довіреності на право розпорядження земельними ділянками, видані на ім'я ОСОБА_182, в кількості 52 шт.

Протоколом виїмки від 11.01.08, в ході якої у приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_183 були вилучені довіреності на право розпорядження земельними ділянками, видані на ім'я ОСОБА_182, в кількості 23 шт.

Довіреностями на право розпорядження земельними ділянками, виданими на ім'я ОСОБА_182, від імені наступних осіб: ОСОБА_88, ОСОБА_89, ОСОБА_90, ОСОБА_91, ОСОБА_92, ОСОБА_93, ОСОБА_94, ОСОБА_95, ОСОБА_96, ОСОБА_97, ОСОБА_98, ОСОБА_99, ОСОБА_100, ОСОБА_101, ОСОБА_102, ОСОБА_103, ОСОБА_104, ОСОБА_105, ОСОБА_106, ОСОБА_107, ОСОБА_108, ОСОБА_109, ОСОБА_110, ОСОБА_111, ОСОБА_112, ОСОБА_113, ОСОБА_114, ОСОБА_115, ОСОБА_116, ОСОБА_117, ОСОБА_268, ОСОБА_119, ОСОБА_269, ОСОБА_121, ОСОБА_270, ОСОБА_123, ОСОБА_124, ОСОБА_125, ОСОБА_126, ОСОБА_348 ОСОБА_127, ОСОБА_128, ОСОБА_129, ОСОБА_130, ОСОБА_131, ОСОБА_132, ОСОБА_133, ОСОБА_134, ОСОБА_135, ОСОБА_271, ОСОБА_136, ОСОБА_137, ОСОБА_138, ОСОБА_139, ОСОБА_140, ОСОБА_141, ОСОБА_142, ОСОБА_143, ОСОБА_144, ОСОБА_145, ОСОБА_272, ОСОБА_147, ОСОБА_148, ОСОБА_149, ОСОБА_150, ОСОБА_151, ОСОБА_152, ОСОБА_153, ОСОБА_154, ОСОБА_155, ОСОБА_144, ОСОБА_156, ОСОБА_157, ОСОБА_158, ОСОБА_159 та ОСОБА_160

Протоколом виїмки від 24.01.08, в ході якої в ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" було вилучено два системні блоки і два принтери, які використовувались в роботі під час перебування на посаді директора підприємства ОСОБА_5

Протоколом обшуку за місцем проживання ОСОБА_46 від 16.05.08, в ході якого було виявлено та вилучено, серед іншого, записник, що містив перелік осіб, на ім'я яких ОСОБА_5 були складені завідомо неправдиві акти на право власності на землю; значну кількість викопіювань та схем земельних ділянок, а також електронні носії даних, на яких міститься землевпорядна інформація.

Протоколом виїмки від 12.12.07, в ході якого у приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_200 були вилучені всі документи, що стосуються укладення договорів купівлі-продажу земельних ділянок від 31.07.07, покупцем яких виступав ОСОБА_186

Договором купівлі-продажу земельної ділянки, площею 0,25 га, розташованої на території Підгірцівської сільської ради Обухівського району Київської області, між ОСОБА_73 в особі ОСОБА_52 та ОСОБА_186 від 31.07.07, відповідно до якого ОСОБА_73 в особі ОСОБА_52 продав, а ОСОБА_186 придбав вказану вище земельну ділянку за ціною 643875 грн.

Державним актом на право власності на землю серії НОМЕР_117 на ім'я ОСОБА_73 на земельну ділянку, площею 0,25 га, розташовану на території Підгірцівської сільської ради Обухівського району.

Довіреністю на право розпорядження земельною ділянкою, площею 0,25 га, розташованою на території Підгірцівської сільської ради Обухівського району, виданою від імені ОСОБА_73 на ім'я ОСОБА_52, від 28.11.06.

Витягом з Єдиного реєстру довіреностей №2536903 від 31.07.07, відповідно до якого довіреність, видана від імені ОСОБА_73 на ім'я ОСОБА_52, міститься в реєстрі.

Витягом з Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна №13701693 від 31.07.07, згідно з яким інформація щодо наявності заборон на відчуження земельної ділянки, площею 0,25 га, оформленої на ім'я ОСОБА_73, в реєстрі відсутня.

Витягом з Державного реєстру обтяжень рухомого майна про податкові застави №13701708 від 31.07.07, відповідно до якого інформація щодо наявності заборон на відчуження земельної ділянки, площею 0,25 га, оформленої на ім'я ОСОБА_73, в реєстрі відсутня.

Висновком про обмеження (обтяження) по використанню земельної ділянки №3335 від 08.06.07.

Витягом з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки №3892 від 08.06.07, згідно з яким нормативна грошова оцінка земельної ділянки, площею 0,25 га, розташованої на території Підгірцівської сільської ради Обухівського району, власником якої є ОСОБА_73, складає 12219,80 грн.

Витягом про реєстрацію з Державному реєстрі правочинів №4378111 від 31.07.07, згідно з яким в реєстр внесено відомості про здійснення купівлі-продажу земельної ділянки між ОСОБА_73 (відчужувач) та ОСОБА_186 (набувач).

Висновком про вартість майна від 20.07.07, відповідно до якого вартість земельної ділянки, площею 0,25 га, розташованої на території Підгірцівської сільської ради Обухівського району, на яку видано державний акт на право власності на землю серії НОМЕР_117 на ім'я ОСОБА_73, складає 643875 грн.;

Договором купівлі-продажу земельної ділянки, площею 0,25 га, розташованої на території Підгірцівської сільської ради Обухівського району Київської області, між ОСОБА_61 в особі ОСОБА_52 та ОСОБА_186 від 31.07.07, відповідно до якого ОСОБА_61 в особі ОСОБА_52 продав, а ОСОБА_186 придбав вказану вище земельну ділянку за ціною 643875 грн.

Державним актом на право власності на землю серії НОМЕР_154 на ім'я ОСОБА_61 на земельну ділянку, площею 0,25 га, розташовану на території Підгірцівської сільської ради Обухівського району

Довіреністю на право розпорядження земельною ділянкою, площею 0,25 га, розташованою на території Підгірцівської сільської ради Обухівського району, виданою від імені ОСОБА_61 на ім'я ОСОБА_52, від 24.11.06.

Витягом з Єдиного реєстру довіреностей №2536893 від 31.07.07, відповідно до якого довіреність, видана від імені ОСОБА_61 на ім'я ОСОБА_52, міститься в реєстрі

Витягом з Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна №13701638 від 31.07.07, згідно з яким інформація щодо наявності заборон на відчуження земельної ділянки, площею 0,25 га, оформленої на ім'я ОСОБА_61, в реєстрі відсутня

Витягом з Державного реєстру обтяжень рухомого майна про податкові застави №13701670 від 31.07.07, відповідно до якого інформація щодо наявності заборон на відчуження земельної ділянки, площею 0,25 га, оформленої на ім'я ОСОБА_61, в реєстрі відсутня

Висновком про обмеження (обтяження) по використанню земельної ділянки №3339 від 08.06.07.

Витягом з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки №3888 від 08.06.07, згідно з яким нормативна грошова оцінка земельної ділянки, площею 0,25 га, розташованої на території Підгірцівської сільської ради Обухівського району, власником якої є ОСОБА_61, складає 12219,80 грн.

Витягом про реєстрацію з Державному реєстрі правочинів №4378115 від 31.07.07, згідно з яким в реєстр внесено відомості про здійснення купівлі-продажу земельної ділянки між ОСОБА_61 (відчужувач) та ОСОБА_186 (набувач).

Витягом про реєстрацію в Державному реєстрі правочинів №4378117 від 31.07.07, відповідно до якого було внесено виправлення до запису в щодо укладення договору купівлі-продажу земельної ділянки між ОСОБА_61 та ОСОБА_186

Висновком про вартість майна від 20.07.07, відповідно до якого вартість земельної ділянки, площею 0,25 га, розташованої на території Підгірцівської сільської ради Обухівського району, на яку видано державний акт на право власності на землю серії НОМЕР_154 на ім'я ОСОБА_61, складає 643875 грн.

Договором купівлі-продажу земельної ділянки, площею 0,25 га, розташованої на території Підгірцівської сільської ради Обухівського району Київської області, між ОСОБА_60 в особі ОСОБА_52 та ОСОБА_186 від 31.07.07, відповідно до якого ОСОБА_60 в особі ОСОБА_52 продав, а ОСОБА_186 придбав вказану вище земельну ділянку за ціною 643875 грн.

Державним актом на право власності на землю серії НОМЕР_118 на ім'я ОСОБА_60 на земельну ділянку, площею 0,25 га, розташовану на території Підгірцівської сільської ради Обухівського району

Довіреністю на право розпорядження земельною ділянкою, площею 0,25 га, розташованою на території Підгірцівської сільської ради Обухівського району, виданою від імені ОСОБА_60 на ім'я ОСОБА_52, від 24.11.06.

Витягом з Єдиного реєстру довіреностей №2536882 від 31.07.07, відповідно до якого довіреність, видана від імені ОСОБА_60 на ім'я ОСОБА_52, міститься в реєстрі.

Витягом з Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна №13701733 від 31.07.07, згідно з яким інформація щодо наявності заборон на відчуження земельної ділянки, площею 0,25 га, оформленої на ім'я ОСОБА_60, в реєстрі відсутня.

Витягом з Державного реєстру обтяжень рухомого майна про податкові застави №13701752 від 31.07.07, відповідно до якого інформація щодо наявності заборон на відчуження земельної ділянки, площею 0,25 га, оформленої на ім'я ОСОБА_60, в реєстрі відсутня.

Висновком про обмеження (обтяження) по використанню земельної ділянки №3338 від 08.06.07.

Витягом з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки №3889 від 08.06.07, згідно з яким нормативна грошова оцінка земельної ділянки, площею 0,25 га, розташованої на території Підгірцівської сільської ради Обухівського району, власником якої є ОСОБА_60, складає 12219,80 грн.

Витягом про реєстрацію з Державному реєстрі правочинів №4378105 від 31.07.07, згідно з яким в реєстр внесено відомості про здійснення купівлі-продажу земельної ділянки між ОСОБА_60 (відчужувач) та ОСОБА_186 (набувач).

Висновком про вартість майна від 20.07.07, відповідно до якого вартість земельної ділянки, площею 0,25 га, розташованої на території Підгірцівської сільської ради Обухівського району, на яку видано державний акт на право власності на землю серії НОМЕР_118 на ім'я ОСОБА_60, складає 643875 грн.

Протоколом виїмки від 07.12.07, в ході якої у ОСОБА_186 були вилучені договори купівлі-продажу земельних ділянок, укладені між ним з одного боку та ОСОБА_60, ОСОБА_61 і ОСОБА_73 з іншого боку, від 31.07.07; кредитний договір з ВАТ „Банк Універсальний" від 31.07.07; договір поруки між ОСОБА_202 та ВАТ „Банк Універсальний" від 31.07.07; договір страхування майна; державні акти на право власності на землю на ім'я ОСОБА_78, ОСОБА_81 і ОСОБА_64, тощо.

Кредитним договором №06/2591К-07 від 31.07.07, укладеним між ОСОБА_186 та ВАТ „Банк Універсальний" в особі ОСОБА_343, відповідно до якого ОСОБА_186 одержав кредит у вигляді грошових коштів в сумі 199999 доларів США в тимчасове платне користування на термін 336 місяців, з додатком.

Договором поруки №06/2591 дп-01-07 від 31.07.07, укладеним між ОСОБА_202 та ВАТ „Банк Універсальний" в особі ОСОБА_201, відповідно до якого ОСОБА_202 зобов'язалась перед кредитором відповідати по зобов'язаннях ОСОБА_186, що випливають з кредитного договору №06/2591к-07 від 31.07.07.

Договором страхування майна №1474 від 31.07.07, укладеним між ОСОБА_186 та АТ „Українська пожежно-страхова компанія", відповідно до якого була застрахована земельна ділянка, загальною площею 0,75 га, розташована на території Підгірцівської сільської ради Обухівського району Київської області.

Протоколом виїмки від 25.01.08, в ході якої в ДПІ в Обухівському районі Київської області була вилучена податкова справа ТОВ „Земельно-кадастровий офіс", з додатками.

Протоколом виїмки від 25.01.08, в ході якої в Обухівській районній державній адміністрації Київської області була вилучена юридична справа ТОВ „Земельно-кадастровий офіс".

Копією наказу ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" №6к від 25.02.05 про призначення ОСОБА_5 на посаду директора товариства.

Статутом Товариства з обмеженою відповідальністю „Земельно-кадастровий офіс", затвердженим загальними зборами засновників товариства 30.06.03 та зареєстрованим Обухівською РДА за №1679 29.07.03, відповідно якого директор підприємства: вирішує кадрові питання; без доручення виконує від імені товариства дії в межах чинного законодавства України; укладає будь-які угоди та юридичні акти, відкриває розрахункові та інші рахунки; представляє товариство у всіх органах, установах, організаціях, тощо. Таким чином, будучи директором ТОВ „Земельно-кадастровий офіс", ОСОБА_5 обіймав посаду, пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов'язків, а тому відповідно до прим. 1 до ст. 364 КК України був службовою особою.

Копією протоколу №2 загальних зборів засновників ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" від 25.02.05, відповідно до якого засновниками прийнято рішення про призначення на посаду директора товариства ОСОБА_5

Копією наказу ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" №40 від 02.10.06 про покладення відповідальності за збереження матеріальних цінностей, які належать товариству, на директора ОСОБА_5

Протоколом виїмки від 22.01.08, в ході якої у ВАТ „Універсал Банк" була вилучена кредитна справа ОСОБА_186 та всі документи, які були оформлені при укладенні кредитного договору №06/2591К-07 від 31.07.07 та договору іпотеки між ОСОБА_186 і ВАТ „Банк Універсальний", з додатками.

Договором іпотеки від 31.07.07, укладеним між ВАТ „Банк Універсальний" в особі ОСОБА_201 та ОСОБА_186, відповідно до якого останній зобов'язався повернути ВАТ „Банк Універсальний" до 30 липня 2035 року кредит у розмірі 199999 доларів США. За даним договором ОСОБА_186 (іпотекодавець) передав в іпотеку ВАТ „Банк Універсальний" (іпотекодержателю) в якості забезпечення виконання зобов'язань за кредитним договором три земельні ділянки, площею по 0,25 га кожна, розташовані на території Підгірцівської сільської ради Обухівського району.

Витягом з Державного реєстру правочинів №4378125 від 31.07.07 про реєстрацію укладення договору іпотеки між ОСОБА_186 та ВАТ „Банк Універсальний".

Витягом з Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна №13722366 від 31.07.07, відповідно до якого інформація щодо наявності заборон на відчуження трьох земельних ділянок, розташованих на території Підгірцівської сільської ради Обухівського району, оформлених на ім'я ОСОБА_186, в реєстрі відсутня.

Витягом про реєстрацію в Державному реєстрі іпотек №13722368 від 31.07.07, згідно з яким до реєстру внесено відомості про передачу в іпотеку ВАТ „Банк Універсальний" трьох земельних ділянок, розташованих на території Підгірцівської сільської ради Обухівського району, власником яких є ОСОБА_186

Актом перевірки майна, що передається в заставу для забезпечення кредиту ВАТ „Банк Універсальний", від 31.07.07, відповідно до якого представник ВАТ „Банк Універсальний" ОСОБА_258 та ОСОБА_186 перевірили документальну та фактичну наявність трьох земельних ділянок, площею по 0,25 га кожна, розташованих на території Підгірцівської сільської ради Обухівського району.

Анкетою-заявою ОСОБА_186 до ВАТ „Банк Універсальний" про отримання кредиту в сумі 199999 доларів США від 11.07.07 з додатками.

Протоколом виїмки від 19.02.08, в ході якої в Головному управлінні земельних ресурсів в Київській області було вилучено накладні на отримання чистих (незаповнених) бланків державних актів на право власності на землю №675 від 04.09.06, №695 від 12.09.06; заявки на видачу бланків державних актів на право власності на землю №45 від 04.09.06, №46 від 04.09.06 та №47 від 12.09.06 з додатками; довіреності на отримання бланків державних актів на право власності на землю серії ЯЛР №290633 та НОМЕР_120, та інші документи.

Довіреністю серії ЯЛР №290633 від 04.09.06, виданою головному спеціалісту Обухівського районного відділу земельних ресурсів ОСОБА_278 на отримання 150 бланків державних актів на право власності на землю.

Заявкою Обухівського районного відділу земельних ресурсів №45 від 04.09.06 на видачу 55 бланків державних актів на право власності на землю.

Заявкою Обухівського районного відділу земельних ресурсів №46 від 04.09.06 на видачу 95 пар бланків державних актів на право власності на землю.

Довіреністю серії ЯЛР №290634 від 11.09.06, виданою головному спеціалісту Обухівського районного відділу земельних ресурсів ОСОБА_278 на отримання 394 бланків державних актів на право власності на землю.

Заявкою Обухівського районного відділу земельних ресурсів №47 від 12.09.06 на видачу 150 пар бланків державних актів на право власності на землю, з додатком.

Заявкою Обухівського районного відділу земельних ресурсів (без номеру та дати) на видачу 61 пари бланків державних актів на право власності на землю, з додатком.

Протоколом огляду речових доказів від 04.06.08, в ході якого було оглянуто речові докази, вилучені в ході обшуку за місцем проживання ОСОБА_46, в тому числі записник, в якому містились прізвища осіб, на ім'я яких обвинуваченим ОСОБА_5 було складено завідомо неправдиві державні акти на право власності на землю.

Протоколом огляду речових доказів від 08.07.08, в ході якого були оглянуті складені обвинуваченим ОСОБА_5 завідомо неправдиві державні акти на право власності на землю серії НОМЕР_10-667896; НОМЕР_12-НОМЕР_13; НОМЕР_14-НОМЕР_55; НОМЕР_56-НОМЕР_57 в кількості 125 штук. Цільове призначення земельних ділянок у всіх перелічених державних актах на право власності на землю вказане як будівництво та обслуговування житлового будинку, госп. будівель і споруд. Як підставу видачі в державних актах на право власності на землю серії НОМЕР_121-НОМЕР_55 вказано рішення 4 сесії Підгірцівської сільської ради Обухівського району 5 скликання від 08.06.06. В усіх інших державних актах як підставу видачі вказано рішення 19 сесії Підгірцівської сільської ради Обухівського району 24 скликання від 20.01.05.

Особи, на ім'я яких ОСОБА_5 були видані зазначені вище 125 завідомо неправдивих державних актів на право власності на землю, до Підгірцівської сільської ради Обухівського району Київської області з заявами про виділення у власність земельних ділянок не звертались, про що обвинуваченому було достовірно відомо. Крім того, ОСОБА_5 достовірно знав про те, що Підгірцівською сільською радою ні 20.01.05, ні 08.06.06, ні в будь-який інший час рішення про виділення земельних ділянок у власність зазначеним особам не приймалось. Незважаючи на це, останній вніс до державних актів на право власності на землю відомості, які завідомо для нього не відповідали дійсності, а саме відомості про те, що на сесіях Підгірцівської сільської ради 20.01.05 та 08.06.06 прийнято рішення про виділення 125-ти особам в приватну власність земельних ділянок.

Крім того, ОСОБА_5 було достовірно відомо, що земельні ділянки, на які ним складено зазначені вище завідомо неправдиві державні акти на право власності на землю серії НОМЕР_10-667896; НОМЕР_12-НОМЕР_13; НОМЕР_14-НОМЕР_55; НОМЕР_56-67255, перебувають поза межами села Підгірці, тому розпоряджатись ними має право лише Обухівська районна державна адміністрація. При цьому цільове призначення земельних ділянок, розташованих поза межами населених пунктів, не може бути „будівництво та обслуговування житлового будинку, госп. будівель і споруд", про що ОСОБА_5 також достеменно знав. Разом з тим, він вніс до державних актів на право власності на землю завідомо неправдиві відомості про те, що вони видані на підставі рішення Підгірцівської сільської ради Обухівського району і з цільовим призначенням земельних ділянок саме як „будівництво та обслуговування житлового будинку, госп. будівель і споруд".

Вказане свідчить про наявність у обвинуваченого ОСОБА_5 прямого умислу на протиправне заволодіння земельним масивом, площею близько 30 га, розташованим на території Підгірцівської сільської ради Обухівського району, злочинним шляхом, а саме через оформлення його на 'підставних" осіб з подальшим переоформленням з метою одержання можливості володіти, розпоряджатись і користуватись цим земельним масивом.

Протоколом огляду речових доказів від 17.07.08, в ході якого був оглянутий протокол сесії Підгірцівської сільської ради Обухівського району від 20.01.05. Оглядом протоколу сесії встановлено, що в протоколі сесії заяви про виділення земельних ділянок від громадян: ОСОБА_53, ОСОБА_54, ОСОБА_55, ОСОБА_56, ОСОБА_57, ОСОБА_58, ОСОБА_59, ОСОБА_60, ОСОБА_61, ОСОБА_62, ОСОБА_63, ОСОБА_64, ОСОБА_65, ОСОБА_66, ОСОБА_67, ОСОБА_68, ОСОБА_347., ОСОБА_69, ОСОБА_70, ОСОБА_71, ОСОБА_72, ОСОБА_73, ОСОБА_74, ОСОБА_75, ОСОБА_76, ОСОБА_77, ОСОБА_78, ОСОБА_79, ОСОБА_80, ОСОБА_81, ОСОБА_82, ОСОБА_83, ОСОБА_84, ОСОБА_85, ОСОБА_86, ОСОБА_88, ОСОБА_89, ОСОБА_90, ОСОБА_91, ОСОБА_92, ОСОБА_93, ОСОБА_94, ОСОБА_95, ОСОБА_96, ОСОБА_97, ОСОБА_98, ОСОБА_99 С.С., ОСОБА_100, ОСОБА_101, ОСОБА_102, ОСОБА_103, ОСОБА_104, ОСОБА_105, ОСОБА_106, ОСОБА_107, ОСОБА_108, ОСОБА_109, ОСОБА_110, ОСОБА_111, ОСОБА_112, ОСОБА_113, ОСОБА_114, ОСОБА_115, ОСОБА_116, ОСОБА_117, ОСОБА_118, ОСОБА_119, ОСОБА_120, ОСОБА_121, ОСОБА_122, ОСОБА_123, ОСОБА_124, ОСОБА_125, ОСОБА_126, ОСОБА_348 ОСОБА_127, ОСОБА_128, ОСОБА_129, ОСОБА_130, ОСОБА_131, ОСОБА_132, ОСОБА_133, ОСОБА_134, ОСОБА_135, ОСОБА_136, ОСОБА_137, ОСОБА_138, ОСОБА_139, ОСОБА_140, ОСОБА_141, ОСОБА_142, ОСОБА_143, ОСОБА_144, ОСОБА_145, ОСОБА_146, ОСОБА_147, ОСОБА_148, ОСОБА_149, ОСОБА_150, ОСОБА_151, ОСОБА_152, ОСОБА_153, ОСОБА_154, ОСОБА_155, ОСОБА_144, ОСОБА_156, ОСОБА_157, ОСОБА_158, ОСОБА_159, ОСОБА_160, ОСОБА_161, ОСОБА_162, ОСОБА_163, ОСОБА_164, ОСОБА_165, ОСОБА_166, ОСОБА_167 та ОСОБА_168, ОСОБА_169, ОСОБА_170, ОСОБА_171, ОСОБА_172, ОСОБА_173, ОСОБА_174, ОСОБА_175, ОСОБА_176 та ОСОБА_177 (тобто осіб, на ім'я яких ОСОБА_5 складено 125 завідомо неправдивих державних актів на право власності на землю), відсутні. Також відсутні рішення про виділення переліченим вище особам земельних ділянок на території Підгірцівської сільської ради Обухівського району.

Протоколом огляду речових доказів від 18.07.08, в ході якого оглянуто накладні про отримання ОСОБА_5 в Обухівському районному відділі земельних ресурсів чистих (незаповнених) бланків державних актів на право власності на землю серії НОМЕР_58 та НОМЕР_56-НОМЕР_59; довіреності на ім'я ОСОБА_5 на отримання бланків державних актів на право власності на землю; довіреності на ім'я ОСОБА_52 на право розпорядження земельними ділянками від імені ОСОБА_60, ОСОБА_61 та ОСОБА_73; договори купівлі-продажу земельних ділянок між ОСОБА_186 з одного боку і ОСОБА_60, ОСОБА_61 та ОСОБА_73 з іншого; кредитний договір №06/2591к-07 від 31.07.07 між ОСОБА_186 та ВАТ „Банк Універсальний"; прибутково-видаткову книгу з обліку бланків суворої звітності Обухівського районного відділу земельних ресурсів; книгу обліку довіреностей ТОВ „Земельно-кадастровий офіс", та інші документи, вилучені в ході досудового слідства у справі.

Копією протоколу сесії Підгірцівської сільської ради Обухівського району Київської області від 08.06.06, у якому відсутні рішення про виділення земельних ділянок в приватну власність особам, на ім'я яких ОСОБА_5 складено 125 державних актів на право власності на землю.

Протоколом відібрання зразків для експертного дослідження від 14.08.07, в ході якого у свідка ОСОБА_179 були відібрані зразки підпису для експертного дослідження.

Протоколом відібрання зразків для експертного дослідження від 17.08.07, в ході якого було відібрано зразки відтиску печатки Підгірцівської сільської ради Обухівського району Київської області для експертного дослідження.

Протоколом відібрання зразків для експертного дослідження від 31.08.07, в ході якого у ОСОБА_5 були відібрані зразки підпису для експертного дослідження.

Висновком судово-почеркознавчої експертизи №9763 від 02.11.07, відповідно до якого підписи від імені ОСОБА_5 в графі „Прийняв" наданих на дослідження накладних №17 від 04.09.06, №89/17 від 04.09.06, №26 від 13.09.06, в графах „зразок підпису особи, що одержала довіреність" та „керівник підприємства" наданих на дослідження довіреностей серії ЯМТ №195405 від 04.09.06, серії ЯМТ №195408 від 03.09.06 та про отримання довіреностей серії ЯМТ №195405 від 04.09.06 та №195408 від 03.09.06 в графі „Розписка особи, що одержала довіреність" наданої на дослідження книги обліку довіреностей ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" за 2003-2006 р.р. - виконано ОСОБА_5.

Відповідно до висновків комп'ютерно-технічної експертизи №9738 від 27.12.07, №10006 від 31.01.08, №10007 від 31.01.08, №919/3411/3412 від 24.04.08 та №905/3409/3410 від 05.05.08 інформація, роздрукована у складених обвинуваченим ОСОБА_5 124-ох державних актах на право власності на землю серії НОМЕР_10-НОМЕР_11; НОМЕР_12-НОМЕР_13; НОМЕР_14-НОМЕР_15 на жорстких дисках комп'ютерів, вилучених в ТОВ „Земельно-кадастровий офіс", відсутня.

Згідно з висновком судово-технічної експертизи документів №10048/10049/10050 від 18.12.07 відтиски гербової печатки Обухівського районного відділу земельних ресурсів Київської області в наданих на дослідження державних актах на право власності на землю нанесені однією і тією ж печаткою, але не тією, вільні зразки відтисків котрої надано для проведення експертного дослідження, а іншою печаткою. Відтиски гербової печатки від імені Підгірцівської сільської ради Обухівського району Київської області в наданих на дослідження державних актах на право власності на землю нанесені однією і тією ж печаткою, але не тією, якою нанесені надані для порівняльного дослідження вільні та експериментальні зразки відтиску, а іншою печаткою з аналогічним змістом. Підписи від імені ОСОБА_180 у наданих на дослідження державних актах на право власності на землю виконані не рукописним способом, а за допомогою одного і того ж рельєфного кліше підпису - факсиміле, і являють собою його відтиски.

Відповідно до висновку судово-почеркознавчої експертизи №10128 від 13.11.07 підписи від імені ОСОБА_179 напроти його прізвища у державних актах на право власності на землю серії НОМЕР_10-НОМЕР_11; НОМЕР_12-НОМЕР_13; НОМЕР_14-НОМЕР_55; НОМЕР_56-НОМЕР_57 виконані не ОСОБА_179, а іншою особою з ретельним наслідуванням справжньому його підпису.

Згідно з висновком судово-технічної експертизи документів №3399/3565 від 26.06.08 вилучені в ТОВ „Земельно-кадастровий офіс" принтери для роздрукування складених ОСОБА_5 завідомо неправдивих державних актів на право власності на землю серії НОМЕР_10-НОМЕР_11; НОМЕР_12-НОМЕР_13; НОМЕР_14-НОМЕР_55; НОМЕР_56-НОМЕР_57 не використовувались.

Відповідно до висновку криміналістичної експертизи №26/тдд від 22.04.08 відбиток факсиміле з рельєфним зображенням підпису ОСОБА_180 в наданих на дослідження державних актах на право власності на землю серії ЯД №№667914, 672546, 667874, 672531, НОМЕР_83 та 672524 не відповідає відбиткам факсиміле з рельєфним зображенням підпису ОСОБА_180, зразки яких надано.

Згідно з довідкою Національного банку України №13-416/122 від 11.01.08 офіційний курс гривні до долара США, встановлений Національним банком України на 31.07.07, становив 505 гривень за 100 доларів США.

Згідно з листом Обухівського районного відділу Київської регіональної філії Державного підприємства „Центр Державного земельного кадастру при Держкомземі України" (далі - Обухівський районний відділ ДЗК) №229/07 від 16.10.07 книги реєстрації державних актів на право власності на земельні ділянки (розділ - „фізичні особи") за 2006-2007 роки в Обухівському районному відділі ДЗК відсутні у зв'язку з викраденням 04.09.07.

Згідно з довідкою Обухівського районного відділу ДЗК №234/07 від 16.10.07 в автоматизованій системі ДЗК особи, на ім'я яких ОСОБА_5 складено завідомо неправдиві державні акти на право власності на землю серії НОМЕР_10-НОМЕР_11; НОМЕР_12-НОМЕР_13; НОМЕР_14-НОМЕР_15 відсутні в реєстрі землевласників /землекористувачів/ Обухівського району.

Згідно з рішенням Господарського суду Київської області від 26.10.07 у справі №11/290-07 отримані ОСОБА_5 в Обухівському районному відділі земельних ресурсів 237 державних актів на право власності на землю серії НОМЕР_58 та НОМЕР_56-НОМЕР_59 визнані недійсними;

У ході розслідування кримінальної справи за дорученням Генеральної прокуратури України Державною інспекцією з контролю за використанням та охороною земель Державного комітету України із земельних ресурсів проведена перевірка дотримання вимог земельного законодавства службовими особами Управління земельних ресурсів в Обухівському районі Київської області при оформленні у власність земельних ділянок загальною площею 8 га на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області.

Проведеною перевіркою встановлено наступне:

В матеріалах кримінальної справи містяться державні акти на право власності на земельні ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, які видані громадянам:

- ОСОБА_10 (державний акт серії НОМЕР_77 від 17 квітня 2006 року; кадастровий номер земельної ділянки НОМЕР_122).

- ОСОБА_11 (державний акт серії НОМЕР_50 від 17 квітня 2006 року; кадастровий номер земельної ділянки НОМЕР_123

- ОСОБА_12 (державний акт серії НОМЕР_44 від 17 квітня 2006 року; кадастровий номер земельної ділянки НОМЕР_124

- ОСОБА_13 (державний акт серії НОМЕР_33 від 17 квітня 2006 року; кадастровий номер земельної ділянки НОМЕР_125

- ОСОБА_14 (державний акт серії НОМЕР_32 від 17 квітня 2006 року; кадастровий номер земельної ділянки НОМЕР_126

- ОСОБА_15 (державний акт серії НОМЕР_38 від 18 квітня 2006 року; кадастровий номер земельної ділянки НОМЕР_127

- ОСОБА_16 (державний акт серії НОМЕР_37 від 18 квітня 2006 року; кадастровий номер земельної ділянки НОМЕР_128

- ОСОБА_17 (державний акт серії НОМЕР_42 від 18 квітня 2006 року; кадастровий номер земельної ділянки НОМЕР_129

- ОСОБА_18 (державний акт серії НОМЕР_43 від 18 квітня 2006 року; кадастровий номер земельної ділянки НОМЕР_130

- ОСОБА_42 (державний акт серії НОМЕР_45 від 18 квітня 2006 року; кадастровий номер земельної ділянки НОМЕР_131

- ОСОБА_20 (державний акт серії НОМЕР_46 від 18 квітня 2006 року; кадастровий номер земельної ділянки НОМЕР_132

- ОСОБА_21 (державний акт серії НОМЕР_47 від 18 квітня 2006 року; кадастровий номер земельної ділянки НОМЕР_133

- ОСОБА_22 (державний акт серії НОМЕР_35 від 18 квітня 2006 року; кадастровий номер земельної ділянки НОМЕР_134

- ОСОБА_230 (державний акт серії НОМЕР_31 від 18 квітня 2006 року; кадастровий номер земельної ділянки НОМЕР_135.

- ОСОБА_24 (державний акт серії НОМЕР_25 від 18 квітня 2006 року; кадастровий номер земельної ділянки НОМЕР_136).

- ОСОБА_25 (державний акт серії НОМЕР_26 від 18 квітня 2006 року; кадастровий номер земельної ділянки НОМЕР_137).

- ОСОБА_26 (державний акт серії НОМЕР_30 від 18 квітня 2006 року; кадастровий номер земельної ділянки НОМЕР_138).

- ОСОБА_27 (державний акт серії НОМЕР_49 від 19 квітня 2006 року; кадастровий номер земельної ділянки НОМЕР_139).

- ОСОБА_41 (державний акт серії НОМЕР_51 від 19 квітня 2006 року; кадастровий номер земельної ділянки НОМЕР_140).

- ОСОБА_28 (державний акт серії НОМЕР_76 від 19 квітня 2006 року; кадастровий номер земельної ділянки НОМЕР_141).

- ОСОБА_29 (державний акт серії НОМЕР_29 від 19 квітня 2006 року; кадастровий номер земельної ділянки НОМЕР_142).

- ОСОБА_30 (державний акт серії НОМЕР_53 від 19 квітня 2006 року; кадастровий номер земельної ділянки НОМЕР_143).

- ОСОБА_31 (державний акт серії НОМЕР_34 від 19 квітня 2006 року; кадастровий омер земельної ділянки НОМЕР_144).

- ОСОБА_32 (державний акт серії НОМЕР_27 від 19 квітня 2006 року; кадастровий номер земельної ділянки НОМЕР_134

- ОСОБА_33 (державний акт серії НОМЕР_28 від 19 квітня 2006 року; кадастровий номер земельної ділянки НОМЕР_136).

- ОСОБА_34 (державний акт серії НОМЕР_24 від 19 квітня 2006 року; кадастровий номер земельної ділянки НОМЕР_145).

- ОСОБА_35 (державний акт серії НОМЕР_41 від 5 травня 2006 року; кадастровий номер земельної ділянки НОМЕР_146).

- ОСОБА_36 (державний акт серії НОМЕР_52 від 5 травня 2006 року; кадастровий номер земельної ділянки НОМЕР_147).

- ОСОБА_37 (державний акт серії НОМЕР_40 від 5 травня 2006 року; кадастровий номер земельної ділянки НОМЕР_148).

- ОСОБА_38 (державний акт серії НОМЕР_39 від 5 травня 2006 року; кадастровий номер земельної ділянки НОМЕР_149).

- ОСОБА_39 (державний акт серії НОМЕР_22 від 5 травня 2006 року; кадастровий номер земельної ділянки НОМЕР_150).

- ОСОБА_40 (державний акт серії НОМЕР_23 від 5 травня 2006 року; кадастровий номер земельної ділянки НОМЕР_151).

Установлено, що різним земельним ділянкам присвоєно однакові кадастрові номери, а саме:

- Земельній ділянці, яка відповідно до державного акту на право власності серії НОМЕР_28 від 19.04.06, належить ОСОБА_33, та земельній ділянці , яка відповідно до державного акту на право власності серії НОМЕР_25 від 18.04.06, належить ОСОБА_344, присвоєно кадастровий номер НОМЕР_136;

- земельній ділянці, яка відповідно до державного акту на право власності серії НОМЕР_27 від 19.04.06, належить ОСОБА_32, та земельній ділянці , яка відповідно до державного акту на право власності серії НОМЕР_35 від 18.04.06, належить ОСОБА_305, присвоєно кадастровий номер НОМЕР_152.

Кадастрові номері земельним ділянкам присвоюються відповідно до вказівки Держкомзему України від 20.03.2002 року №12 «Про присвоєння кадастрових номерів земельним ділянкам для ведення Державного реєстру земель». Відповідно до зазначеної вказівки кадастровий номер земельної ділянки - це унікальний на території України код, який присвоюється кожній земельній ділянці з метою її ідентифікації.

Таким чином, Обухівським районним відділом земельних ресурсів порушено вимоги вказівки Держкомзему України про присвоєння кадастрових номерів земельним ділянкам громадян ОСОБА_33, ОСОБА_24, ОСОБА_32, ОСОБА_22

В державних актах на право власності на земельні ділянки зазначеним громадянам зазначено, що державні акти видано на підставі рішення 26 сесії 4 скликання Старобезрадичівської сільської ради від 13.12.05 р.

З матеріалів кримінальної справи вбачається, що Старобезрадичівською сільською радою не приймалось рішень про затвердження проектів із землеустрою щодо відведення земельних ділянок вище вказаним громадянам, та рішень про передачу у приватну власність земельних ділянок зазначеним громадянам.

Відповідно до ст. 118 Земельного кодексу України, громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у межах норм безоплатної приватизації, подають заяву до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації, або сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки .

Відповідна місцева державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада розглядає заяву, а при передачі земельної ділянки фермерському господарству - також висновки конкурсної комісії, і в разі згоди на передачу земельної ділянки у власність надає дозвіл на розробку проекту її відведення.

Проект відведення земельної ділянки погоджується з органом по земельних ресурсах, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органами архітектури і охорони культурної спадщини . Відповідна державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада у місячний строк розглядає проект відведення та приймає рішення про передачу земельної ділянки у власність.

Відповідно до п. 1.4 Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди землі, затвердженої наказом Держкомзему України №43 від 04.05.99 р. державний акт на право власності на земельну ділянку та державний акт на право постійного користування земельною ділянкою видається на підставі рішення Кабінету Міністрів України, обласної, районної, Київської і Севастопольської міських, міської, селищної, сільської ради, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласної, районної Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій.

У листі Управління земельних ресурсів в Обухівському районі від 18.12.08 р. №03-15\4\51 зазначено, що проекти землеустрою, технічні документації щодо складання державних актів зазначеним громадянам на території Старобезрадичівської сільської ради в архіві Управління відсутні.

Листом від 21.09.07 №08-03\03-3734 Головне управління земельних ресурсів в Київській області повідомило, що технічна документація на право власності на земельні ділянки зазначеним громадянам в с.Старі Безрадичі до головного управління земельних ресурсів в Київській області не надходила.

Київська регіональна філія ДП «Центр ДЗК при Держкомземі України» листом від 04.03.08 р. №445 повідомила, що в базі даних автоматизованої системи ДЗК (по Київській області) відомості щодо наявності земельних ділянок у власності зазначених громадян відсутні.

Враховуючи наведене, а також те, що в архіві Управління земельних ресурсів в Обухівському районі відсутні проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок та технічні документації щодо складання державних актів громадянам ОСОБА_31, ОСОБА_28, ОСОБА_40, ОСОБА_206, ОСОБА_35, ОСОБА_10, ОСОБА_27, ОСОБА_11, ОСОБА_41, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_36, ОСОБА_37, ОСОБА_38, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_12, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_23, ОСОБА_32, ОСОБА_33, ОСОБА_24, ОСОБА_34, ОСОБА_25, ОСОБА_26, можна припустити, що зазначена документація із землеустрою не розроблялась.

Відповідно, земельні ділянки, передані у приватну власність зазначеним громадянам з порушенням вимог ст. 118 Земельного кодексу України та Інструкції, без розробленого та затвердженого в установленому порядку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок, без прийняття рішення щодо передачі у приватну власність земельних ділянок, без розроблення технічної документації із землеустрою щодо складання державних актів на право власності на земельні ділянки.

Згідно з матеріалами кримінальної справи встановлено, що в подальшому відповідно до договорів купівлі-продажу земельних ділянок від 11.05.2007 громадяни ОСОБА_12, ОСОБА_16, ОСОБА_35, ОСОБА_18, ОСОБА_21, ОСОБА_27, ОСОБА_11, ОСОБА_20, ОСОБА_19, ОСОБА_41, ОСОБА_37, ОСОБА_38, ОСОБА_36, ОСОБА_15, ОСОБА_17 продали свої земельні ділянки гр.. ОСОБА_44

Громадяни ОСОБА_33, ОСОБА_32, ОСОБА_39, ОСОБА_40, ОСОБА_345, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_23., ОСОБА_14, ОСОБА_13, ОСОБА_31, ОСОБА_30, ОСОБА_29, ОСОБА_22, ОСОБА_28 відповідно до договорів купівлі-продажу земельних ділянок від 23.02.2007 р. продали свої земельні ділянки ОСОБА_190

ТОВ «Земельно-кадастровий офіс», відповідно до:

- Договорів купівлі-продажу від 11.05.07 розроблено технічну документацію щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельні ділянки ОСОБА_44 на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області;

- Договорів купівлі-продажу від 23.02.07 розроблено технічну документацію щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельні ділянки ОСОБА_190 на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області.

Зазначена технічна документація, яка міститься у матеріалах кримінальної справи, не відповідає вимогам чинного законодавства, та складена з порушенням пунктів 1.13, 1.14, 1.16, 1.19 Інструкції, а саме:

- в технічних документаціях відсутні акти відновлення меж земельних ділянок та передачі на зберігання межових знаків;

- в технічних документаціях відсутні заяви власників землі про складання державного акту, збірний кадастровий план суміжних землевласників і землекористувачів, відомість обробки теодолітного ходу;

- зазначені технічні документації розроблені у одному примірнику.

На підставі технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку, гр. ОСОБА_190 отримав державний акт на право власності на земельну ділянку серії ЯЕ №613569, який зареєстровано в книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі від 18.06.07 р. за №010733100272.

На підставі технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку, гр. ОСОБА_44 отримав державний акт на право власності на земельну ділянку серії ЯЕ №613568, який зареєстровано в книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі від 18.06.07 р. за №010733100271.

Надалі на підставі договору дарування земельної ділянки від 20.09.2007 р. гр. ОСОБА_190 подарував земельну ділянку площею 4,00 га на території Старобезрадичівської сільської ради гр.. ОСОБА_192, а гр. ОСОБА_44 відповідно до договору дарування від 17.08.07 р. подарував земельну ділянку площею 4,00 га ОСОБА_191

Відповідно до зазначених договорів дарування земельних ділянок, ТОВ «Земельно-кадастровий офіс» розроблено:

- технічну документацію із землеустрою щодо складання державного акту на право власності на земельну ділянку гр. ОСОБА_192 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області.

- технічну документацію із землеустрою щодо складання державного акту на право власності на земельну ділянку гр. ОСОБА_191 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області.

Зазначена документація розроблена із порушенням вимог п.п. 1.13, 1.14, 1.16, 1.19, 2.1 Іструкції, а саме:

- в технічних документаціях відсутні акти відновлення меж земельних ділянок та передачі на зберігання межових знаків;

- в технічних документаціях відсутні заяви власників землі про складання державного акту, збірний кадастровий план суміжних землевласників і землекористувачів, відомість обробки теодолітного ходу;

- зазначені технічні документації розроблені у одному примірнику:

- державні акти видані громадянам ОСОБА_192 та ОСОБА_191 без відновлення в натурі меж земельних ділянок.

Збитки, нанесені державі в даному випадку, являють собою вартість земельних ділянок, розмір яких визначається на підставі експертної грошової оцінки. Визначити експертну грошову оцінку має право землевпорядна організація, що має відповідну ліцензію.

Відповідно до висновку експертизи вартості земельних ділянок, вартість незаконно вилучених внаслідок злочинних дій ОСОБА_5 і ОСОБА_19 земельних ділянок, які розташовані в межах с.Капустяна Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області становить: ринкова вартість земельної ділянки площею 0,2500 га, яка надана у власність гр. ОСОБА_10, станом на 17 квітня 2006 року становить 239900 грн.

Ринкова вартість земельної ділянки площею 0,2500 га, яка надана у власність гр. ОСОБА_11, станом на 17 квітня 2006 року становить 239900 грн.

Ринкова вартість земельної ділянки площею 0,2500 га, яка надана у власність гр. ОСОБА_12, станом на 17 квітня 2006 року становить 228000 грн.

Ринкова вартість земельної ділянки площею 0,2500 га, яка надана у власність гр. ОСОБА_13, станом на 17 квітня 2006 року становить 239900 грн.

Ринкова вартість земельної ділянки площею 0,2500 га, яка надана у власність гр. ОСОБА_14, станом на 17 квітня 2006 року становить 239900 грн.

Ринкова вартість земельної ділянки площею 0,2500 га, яка надана у власність гр. ОСОБА_15, станом на 18 квітня 2006 року становить 228000 грн.

Ринкова вартість земельної ділянки площею 0,2500 га, яка надана у власність гр. ОСОБА_16, станом на 18 квітня 2006 року становить 228000 грн.

Ринкова вартість земельної ділянки площею 0,2500 га, яка надана у власність гр. ОСОБА_17, станом на 18 квітня 2006 року становить 228000 грн.

Ринкова вартість земельної ділянки площею 0,2500 га, яка надана у власність гр. ОСОБА_18, станом на 18 квітня 2006 року становить 239900 грн.

Ринкова вартість земельної ділянки площею 0,2500 га, яка надана у власність гр. ОСОБА_42, станом на 18 квітня 2006 року становить 239900 грн.

Ринкова вартість земельної ділянки площею 0,2500 га, яка надана у власність гр. ОСОБА_20, станом на 18 квітня 2006 року становить 228000 грн.

Ринкова вартість земельної ділянки площею 0,2500 га, яка надана у власність гр. ОСОБА_21, станом на 18 квітня 2006 року становить 251800 грн.

Ринкова вартість земельної ділянки площею 0,2500 га, яка надана у власність гр. ОСОБА_22, станом на 18 квітня 2006 року становить 239900 грн.

Ринкова вартість земельної ділянки площею 0,2500 га, яка надана у власність гр. ОСОБА_230, станом на 18 квітня 2006 року становить 228000 грн.

Ринкова вартість земельної ділянки площею 0,2500 га, яка надана у власність гр. ОСОБА_24, станом на 18 квітня 2006 року становить 228000 грн.

Ринкова вартість земельної ділянки площею 0,2500 га, яка надана у власність гр. ОСОБА_25, станом на 18 квітня 2006 року становить 228000 грн.

Ринкова вартість земельної ділянки площею 0,2500 га, яка надана у власність гр. ОСОБА_26, станом на 18 квітня 2006 року становить 228000 грн.

Ринкова вартість земельної ділянки площею 0,2500 га, яка надана у власність гр. ОСОБА_27, станом на 19 квітня 2006 року становить 239900 грн.

Ринкова вартість земельної ділянки площею 0,2500 га, яка надана у власність гр. ОСОБА_41, станом на 19 квітня 2006 року становить 251800 грн.

Ринкова вартість земельної ділянки площею 0,2500 га, яка надана у власність гр. ОСОБА_28, станом на 19 квітня 2006 року становить 228000 грн.

Ринкова вартість земельної ділянки площею 0,2500 га, яка надана у власність гр. ОСОБА_29, станом на 19 квітня 2006 року становить 228000 грн.

Ринкова вартість земельної ділянки площею 0,2500 га, яка надана у власність гр. ОСОБА_30, станом на 19 квітня 2006 року становить 228000 грн.

Ринкова вартість земельної ділянки площею 0,2500 га, яка надана у власність гр. ОСОБА_31, станом на 19 квітня 2006 року становить 251800 грн.

Ринкова вартість земельної ділянки площею 0,2500 га, яка надана у власність гр. ОСОБА_32, станом на 19 квітня 2006 року становить 251800 грн.

Ринкова вартість земельної ділянки площею 0,2500 га, яка надана у власність гр. ОСОБА_33, станом на 19 квітня 2006 року становить 228000 грн.

Ринкова вартість земельної ділянки площею 0,2500 га, яка надана у власність гр. ОСОБА_34, станом на 19 квітня 2006 року становить 239900 грн.

Ринкова вартість земельної ділянки площею 0,2500 га, яка надана у власність гр. ОСОБА_35, станом на 5 травня 2006 року становить 227675 грн.

Ринкова вартість земельної ділянки площею 0,2500 га, яка надана у власність гр. ОСОБА_36, станом на 5 травня 2006 року становить 227675 грн.

Ринкова вартість земельної ділянки площею 0,2500 га, яка надана у власність гр. ОСОБА_37, станом на 5 травня 2006 року становить 236675 грн.

Ринкова вартість земельної ділянки площею 0,2500 га, яка надана у власність гр. ОСОБА_38, станом на 5 травня 2006 року становить 236675 грн.

Ринкова вартість земельної ділянки площею 0,2500 га, яка надана у власність гр. ОСОБА_39, станом на 5 травня 2006 року становить 236675 грн.

Ринкова вартість земельної ділянки площею 0,2500 га, яка надана у власність гр. ОСОБА_40, станом на 5 травня 2006 року становить 227675 грн.

Загальна ринкова вартість вище вказаних незаконно вилучених із державної власності земельних ділянок становить 7 523 350 грн.

Відповідно до висновку №10123 додаткової судово-почеркознавчої експертизи за матеріалами кримінальної справи №66-973, проведеної Київським науково-дослідним інститутом судових експертиз, підписи від імені ОСОБА_19 в графі «підпис» навпроти прізвища «ОСОБА_19.» в державних актах на право власності на земельні ділянки:

- Державний акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_22, датований 05.05.06, гр-ну ОСОБА_206;

- Державний акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_23, датований 05.05.06, гр-ну ОСОБА_40;

- Державний акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_24, датований 19.04.06, гр-ну ОСОБА_34;

- Державний акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_25, датований 18.04.06, гр-ну ОСОБА_24;

- Державний акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_26, датований 18.04.06, гр-ну ОСОБА_25;

- Державний акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_27, датований 19.04.06, гр-ну ОСОБА_32;

- Державний акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_28, датований 19.04.06, гр-ну ОСОБА_33;

- Державний акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_29, датований 19.04.06, гр-ну ОСОБА_29;

- Державний акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_30, датований 18.04.06, гр-ну ОСОБА_207;

- Державний акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_31, датований 18.04.06, гр-ну ОСОБА_23;

- Державний акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_32, датований 17.04.06, гр-ну ОСОБА_14;

- Державний акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_33, датований 17.04.06, гр-ну ОСОБА_50;

- Державний акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_34, датований 19.04.06, гр-ну ОСОБА_31;

- Державний акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_35, датований 18.04.06, гр-ну ОСОБА_22;

- Державний акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_36 датований 19.04.06, гр-ну ОСОБА_28;

- Державний акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_37, датований 18.04.06, гр-ну ОСОБА_16;

- Державний акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_38, датований 18.04.06, гр-ну ОСОБА_15;

- Державний акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_39, датований 05.05.06, гр-ну ОСОБА_38;

- Державний акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_40, датований 05.05.06, гр-ну ОСОБА_37;

- Державний акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_41, датований 05.05.06, гр-ну ОСОБА_35;

- Державний акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_42, датований 18.04.06, гр-ну ОСОБА_17;

- Державний акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_43, датований 18.04.06, гр-ну ОСОБА_18;

- Державний акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_44, датований 17.04.06, гр-ну ОСОБА_12;

- Державний акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_45, датований 18.04.06, гр-ну ОСОБА_19;

- Державний акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_46, датований 18.04.06, гр-ну ОСОБА_20;

- Державний акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_47, датований 18.04.06, гр-ну ОСОБА_21;

- Державний акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_48 датований 17.04.06, гр-ну ОСОБА_10;

- Державний акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_49, датований 19.04.06, гр-ну ОСОБА_27;

- Державний акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_50, датований 17.04.06, гр-ну ОСОБА_11;

- Державний акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_51, датований 19.04.06, гр-ну ОСОБА_41;

- Державний акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_52, датований 05.05.06, гр-ну ОСОБА_36;

- Державний акт на право приватної власності на землю серії НОМЕР_53, датований 19.04.06, гр-ну ОСОБА_30 - виконано громадянкою ОСОБА_42.

Відповідно до висновку судово-технічної експертизи документів №479-ВКЕ від 13 липня 2009 року, проведеної НДЕКЦ при ГУ МВС України в Київській області вбачається наступне:

1. Відтиски печатки "Старобезрадичівська сільська рада" в державних актах на право власності на земельні ділянки НОМЕР_41 на ім'я ОСОБА_35, НОМЕР_77 на ім'я ОСОБА_10, НОМЕР_49 на ім'я ОСОБА_27, НОМЕР_50 на ім'я ОСОБА_11, НОМЕР_51 на ім'я ОСОБА_41, НОМЕР_38 на ім'я ОСОБА_15, НОМЕР_37 на ім'я ОСОБА_16, НОМЕР_52 на ім'я ОСОБА_36, НОМЕР_40 на ім'я ОСОБА_37, НОМЕР_39 на ім'я ОСОБА_38, НОМЕР_42 на ім'я ОСОБА_17, НОМЕР_43 на ім'я ОСОБА_18, НОМЕР_44 на ім'я ОСОБА_12, НОМЕР_46 на ім'я ОСОБА_20, НОМЕР_45 на ім'я ОСОБА_42, НОМЕР_47 на ім'я ОСОБА_21, вилучених під час проведення виїмки у приватного нотаріуса Обухівського районного нотаріального округу ОСОБА_184 відповідно до протоколу виїмки від 28 листопада 2007 року, нанесені печаткою "Старобезрадичівська сільська рада", зразки відтисків якої надані для дослідження у якості порівняльного матеріалу.

2. Відтиски печатки "Обухівський районний відділ земельних ресурсів" в державних актах на право власності на земельні ділянки НОМЕР_41 на ім'я ОСОБА_35, НОМЕР_77 на ім'я ОСОБА_10, НОМЕР_49 на ім'я ОСОБА_27, НОМЕР_50 на ім'я ОСОБА_11, НОМЕР_51 на ім'я ОСОБА_41, НОМЕР_38 на ім'я ОСОБА_15, НОМЕР_37 на ім'я ОСОБА_16, НОМЕР_52 на ім'я ОСОБА_36, НОМЕР_40 на ім'я ОСОБА_37, НОМЕР_39 на ім'я ОСОБА_38, НОМЕР_42 на ім'я ОСОБА_17, НОМЕР_43 на ім'я ОСОБА_18, НОМЕР_44 на ім'я ОСОБА_12, НОМЕР_46 на ім'я ОСОБА_20, НОМЕР_45 на ім'я ОСОБА_42, НОМЕР_47 на ім'я ОСОБА_21, вилучених під час проведення виїмки у приватного нотаріуса Обухівського районного нотаріального округу ОСОБА_184 відповідно до протоколу виїмки від 28 листопада 2007 року, нанесені печаткою "Обухівський районний відділ земельних ресурсів", зразки відтисків якої надані для дослідження у якості порівняльного матеріалу.

3. Відтиски кліше підпису від імені ОСОБА_43 в державних актах на право власності на земельні ділянки НОМЕР_41 на ім'я ОСОБА_35, НОМЕР_77 на ім'я ОСОБА_10, НОМЕР_49 на ім'я ОСОБА_27, НОМЕР_50 на ім'я ОСОБА_11, НОМЕР_51 на ім'я ОСОБА_41, НОМЕР_38 на ім'я ОСОБА_15, НОМЕР_37 на ім'я ОСОБА_16, НОМЕР_52 на ім'я ОСОБА_36, НОМЕР_40 на ім'я ОСОБА_37, НОМЕР_39 на ім'я ОСОБА_38, НОМЕР_42 на ім'я ОСОБА_17, НОМЕР_43 на ім'я ОСОБА_18, НОМЕР_44 на ім'я ОСОБА_12, НОМЕР_46 на ім'я ОСОБА_20, НОМЕР_45 на ім'я ОСОБА_42, НОМЕР_47 на ім'я ОСОБА_21, вилучених під час проведення виїмки у приватного нотаріуса Обухівського районного нотаріального округу ОСОБА_184 відповідно до протоколу виїмки від 28 листопада 2007 року, нанесені за допомогою кліше підпису ОСОБА_43, зразки відтисків якого надані для дослідження у якості порівняльного матеріалу.

4. Відтиски печатки "Старобезрадичівська сільська рада" в державних актах на право власності на земельні ділянки НОМЕР_76 на ім'я ОСОБА_28, НОМЕР_35 на ім'я ОСОБА_22, НОМЕР_29 на ім'я ОСОБА_29, НОМЕР_53 на ім'я ОСОБА_30, НОМЕР_51 на ім'я ОСОБА_31, НОМЕР_33 на ім'я ОСОБА_13, НОМЕР_32 на ім'я ОСОБА_14, НОМЕР_31 на ім'я ОСОБА_23, НОМЕР_27 на ім'я ОСОБА_346, НОМЕР_28 на ім'я ОСОБА_33, НОМЕР_22 на ім'я ОСОБА_39, НОМЕР_23 на ім'я ОСОБА_40, НОМЕР_25 на ім'я ОСОБА_24, НОМЕР_24 на ім'я ОСОБА_34, НОМЕР_26 на ім'я ОСОБА_25, НОМЕР_30 на ім'я ОСОБА_26, вилучених під час проведення виїмки у приватного нотаріуса Обухівського районного нотаріального округу ОСОБА_184 відповідно до протоколу виїмки від 22 жовтня 2007 року, нанесені печаткою "Старобезрадичівська сільська рада", зразки відтисків якої надані для дослідження у якості порівняльного матеріалу.

5. Відтиски печатки "Обухівський районний відділ земельних ресурсів" в державних актах на право власності на земельні ділянки НОМЕР_76 на ім'я ОСОБА_28, НОМЕР_35 на ім'я ОСОБА_22, НОМЕР_29 на ім'я ОСОБА_29, НОМЕР_53 на ім'я ОСОБА_30, НОМЕР_51 на ім'я ОСОБА_31, НОМЕР_33 на ім'я ОСОБА_13, НОМЕР_32 на ім'я ОСОБА_14, НОМЕР_31 на ім'я ОСОБА_23, НОМЕР_27 на ім'я ОСОБА_346, НОМЕР_28 на ім'я ОСОБА_33, НОМЕР_22 на ім'я ОСОБА_39, НОМЕР_23 на ім'я ОСОБА_40, НОМЕР_25 на ім'я ОСОБА_24, НОМЕР_24 на ім'я ОСОБА_34, НОМЕР_26 на ім'я ОСОБА_25, НОМЕР_30 на ім'я ОСОБА_26, вилучених під час проведення виїмки у приватного нотаріуса Обухівського районного нотаріального округу ОСОБА_184 відповідно до протоколу виїмки від 22 жовтня 2007 року, нанесені печаткою "Обухівський районний відділ земельних ресурсів", зразки відтисків якої надані для дослідження у якості порівняльного матеріалу

6. Відтиски кліше підпису від імені ОСОБА_43 в державних актах на право власності на земельні ділянки НОМЕР_76 на ім'я ОСОБА_28, НОМЕР_35 на ім'я ОСОБА_22, НОМЕР_29 на ім'я ОСОБА_29, НОМЕР_53 на ім'я ОСОБА_30, НОМЕР_51 на ім'я ОСОБА_31, НОМЕР_33 на ім'я ОСОБА_13, НОМЕР_32 на ім'я ОСОБА_14, НОМЕР_31 на ім'я ОСОБА_23, НОМЕР_27 на ім'я ОСОБА_346, НОМЕР_28 на ім'я ОСОБА_33, НОМЕР_22 на ім'я ОСОБА_39, НОМЕР_23 на ім'я ОСОБА_40, НОМЕР_25 на ім'я ОСОБА_24, НОМЕР_24 на ім'я ОСОБА_34, НОМЕР_26 на ім'я ОСОБА_25, НОМЕР_30 на ім'я ОСОБА_26, вилучених під час проведення виїмки у приватного нотаріуса Обухівського районного нотаріального округу ОСОБА_184 відповідно до протоколу виїмки від 22 жовтня 2007 року, нанесені за допомогою кліше підпису ОСОБА_43, зразки відтисків якого надані для дослідження у якості порівняльного матеріалу.

7. Відтиски печатки "Старобезрадичівська сільська рада" в державних актах на право власності на земельні ділянки НОМЕР_37 на ім'я ОСОБА_16, НОМЕР_38 на ім'я ОСОБА_15, НОМЕР_50 на ім'я ОСОБА_11, НОМЕР_49 на ім'я ОСОБА_27, НОМЕР_51 на ім'я ОСОБА_41, НОМЕР_46 на ім'я ОСОБА_20, НОМЕР_42 на ім'я ОСОБА_17, НОМЕР_77 на ім'я ОСОБА_10, НОМЕР_44 на ім'я ОСОБА_12, НОМЕР_47 на ім'я ОСОБА_21, НОМЕР_43 на ім'я ОСОБА_18, НОМЕР_52 на ім'я ОСОБА_36, НОМЕР_40 на ім'я ОСОБА_37, НОМЕР_39 на ім'я ОСОБА_38, НОМЕР_41 на ім'я ОСОБА_35, вилучених під час проведення виїмки в Управлінні земельних ресурсів в Обухівському районі Київської області відповідно до протоколу виїмки від 29 грудня 2007 року, нанесені печаткою "Старобезрадичівська сільська рада", зразки відтисків якої надані для дослідження у якості порівняльного матеріалу.

8. Відтиски печатки "Обухівський районний відділ земельних ресурсів" в державних актах на право власності на земельні ділянки НОМЕР_37 на ім'я ОСОБА_16, НОМЕР_38 на ім'я ОСОБА_15, НОМЕР_50 на ім'я ОСОБА_11, НОМЕР_49 на ім'я ОСОБА_27, НОМЕР_51 на ім'я ОСОБА_41, НОМЕР_46 на ім'я ОСОБА_20, НОМЕР_42 на ім'я ОСОБА_17, НОМЕР_77 на ім'я ОСОБА_10, НОМЕР_44 на ім'я ОСОБА_12, НОМЕР_47 на ім'я ОСОБА_21, НОМЕР_43 на ім'я ОСОБА_18, НОМЕР_52 на ім'я ОСОБА_36, НОМЕР_40 на ім'я ОСОБА_37, НОМЕР_39 на ім'я ОСОБА_38, НОМЕР_41 на ім'я ОСОБА_35, вилучених під час проведення виїмки в Управлінні земельних ресурсів в Обухівському районі Київської області відповідно до протоколу виїмки від 29 грудня 2007 року, нанесені печаткою "Обухівський районний відділ земельних ресурсів", зразки відтисків якої надані для дослідження у якості порівняльного матеріалу.

9. Відтиски кліше підпису від імені ОСОБА_43 в державних актах на право власності на земельні ділянки НОМЕР_37 на ім'я ОСОБА_16, НОМЕР_38 на ім'я ОСОБА_15, НОМЕР_50 на ім'я ОСОБА_11, НОМЕР_49 на ім'я ОСОБА_27, НОМЕР_51 на ім'я ОСОБА_41, НОМЕР_46 на ім'я ОСОБА_20, НОМЕР_42 на ім'я ОСОБА_17, НОМЕР_77 на ім'я ОСОБА_10, НОМЕР_44 на ім'я ОСОБА_12, НОМЕР_47 на ім'я ОСОБА_21, НОМЕР_43 на ім'я ОСОБА_18, НОМЕР_52 на ім'я ОСОБА_36, НОМЕР_40 на ім'я ОСОБА_37, НОМЕР_39 на ім'я ОСОБА_38, НОМЕР_41 на ім'я ОСОБА_35, вилучених під час проведення виїмки в Управлінні земельних ресурсів в Обухівському районі Київської області відповідно до протоколу виїмки від 29 грудня 2007 року, нанесені за допомогою кліше підпису ОСОБА_43, зразки відтисків якого надані для дослідження у якості порівняльного матеріалу.

10. Відтиски печатки "Старобезрадичівська сільська рада" в державних актах на право власності на земельні ділянки НОМЕР_30 на ім'я ОСОБА_26, НОМЕР_33 на ім'я ОСОБА_13, НОМЕР_29 на ім'я ОСОБА_29, НОМЕР_31 на ім'я ОСОБА_23, НОМЕР_32 на ім'я ОСОБА_14, НОМЕР_28 на ім'я ОСОБА_33, НОМЕР_27 на ім'я ОСОБА_32, НОМЕР_26 на ім'я ОСОБА_25, НОМЕР_34 на ім'я ОСОБА_31, НОМЕР_22 на ім'я ОСОБА_39, НОМЕР_35 на ім'я ОСОБА_22, НОМЕР_76 на ім'я ОСОБА_28, НОМЕР_25 на ім'я ОСОБА_24, НОМЕР_24 на ім'я ОСОБА_34, НОМЕР_23 на ім'я ОСОБА_40, НОМЕР_53 на ім'я ОСОБА_30, вилучених під час проведення виїмки в Управлінні земельних ресурсів в Обухівському районі Київської області відповідно до протоколу виїмки від 12 жовтня 2007 року, нанесені печаткою "Старобезрадичівська сільська рада", зразки відтисків якої надані для дослідження у якості порівняльного матеріалу.

11. Відтиски печатки "Обухівський районний відділ земельних ресурсів" в державних актах на право власності на земельні ділянки НОМЕР_30 на ім'я ОСОБА_26, НОМЕР_33 на ім'я ОСОБА_13, НОМЕР_29 на ім'я ОСОБА_29, НОМЕР_31 на ім'я ОСОБА_23, НОМЕР_32 на ім'я ОСОБА_14, НОМЕР_28 на ім'я ОСОБА_33, НОМЕР_27 на ім'я ОСОБА_32, НОМЕР_26 на ім'я ОСОБА_25, НОМЕР_34 на ім'я ОСОБА_31, НОМЕР_22 на ім'я ОСОБА_39, НОМЕР_35 на ім'я ОСОБА_22, НОМЕР_76 на ім'я ОСОБА_28, НОМЕР_25 на ім'я ОСОБА_24, НОМЕР_24 на ім'я ОСОБА_34, НОМЕР_23 на ім'я ОСОБА_40, НОМЕР_53 на ім'я ОСОБА_30, вилучених під час проведення виїмки в Управлінні земельних ресурсів в Обухівському районі Київської області відповідно до протоколу виїмки від 12 жовтня 2007 року, нанесені печаткою "Обухівський районний відділ земельних ресурсів", зразки відтисків якої надані для дослідження у якості порівняльного матеріалу.

12. Відтиски кліше підпису від імені ОСОБА_43 в державних актах на право власності на земельні ділянки НОМЕР_30 на ім'я ОСОБА_26, НОМЕР_33 на ім'я ОСОБА_13, НОМЕР_29 на ім'я ОСОБА_29, НОМЕР_31 на ім'я ОСОБА_23, НОМЕР_32 на ім'я ОСОБА_14, НОМЕР_28 на ім'я ОСОБА_33, НОМЕР_27 на ім'я ОСОБА_32, НОМЕР_26 на ім'я ОСОБА_25, НОМЕР_34 на ім'я ОСОБА_31, НОМЕР_22 на ім'я ОСОБА_39, НОМЕР_35 на ім'я ОСОБА_22, НОМЕР_76 на ім'я ОСОБА_28, НОМЕР_25 на ім'я ОСОБА_24, НОМЕР_24 на ім'я ОСОБА_34, НОМЕР_23 на ім'я ОСОБА_40, НОМЕР_53 на ім'я ОСОБА_30, вилучених під час проведення виїмки в Управлінні земельних ресурсів в Обухівському районі Київської області відповідно до протоколу виїмки від 12 жовтня 2007 року, нанесені за допомогою кліше підпису ОСОБА_43, зразки відтисків якого надані для дослідження у якості порівняльного матеріалу.

Відповідно до довідки Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області №77\1-10 від 4 лютого 2009 року, в Книзі реєстрації договорів купівлі-продажу , дарування, міни земельних ділянок зазначеної сільської ради зареєстровані договори купівлі-продажу земельних ділянок, укладених між продавцями ОСОБА_31, ОСОБА_28, ОСОБА_40, ОСОБА_206, ОСОБА_35, ОСОБА_10, ОСОБА_27, ОСОБА_11, ОСОБА_41, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_36, ОСОБА_37, ОСОБА_38, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_12, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_23, ОСОБА_32, ОСОБА_33, ОСОБА_24, ОСОБА_34, ОСОБА_25, ОСОБА_26, та покупцями ОСОБА_44 та ОСОБА_190, а також зареєстровані договори дарування земельних ділянок ОСОБА_190 та ОСОБА_44 громадянам ОСОБА_192 та ОСОБА_191

Вище вказані відомості підтверджуються копіями із «Земельно-шнурової книги Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області» та «Книги обліку договорів купівлі-продажу, дарування, міни» вище вказаної сільської ради, які додаються до вище зазначеної довідки.

На запит Генеральної прокуратури України від 18.12.2008 року до Управління земельних ресурсів в Обухівському районі Київської області про надання завірених копій звітів ТОВ «Земельно-кадастровий офіс» щодо використання бланків державних актів на право власності на земельні ділянки, які були отримані відповідно до накладної №9 від 17.12.2006 року (бланки серії НОМЕР_155) отримана відповідь від Управління земельних ресурсів в Обухівському районі Київської області №03-15\834 від 23 березня 2009 року про неможливість надання копії зазначених звітів у зв'язку із тим, що ТОВ «Земельно-кадастровий офіс» звітів про використання вище вказаних бланків до управління земельних ресурсів не подавало.

Копією державного акту на право власності на земельну ділянку ділянку ОСОБА_191 серії НОМЕР_156 (зареєстрований 17 вересня 2007 року), технічною документацією із землеустрою щодо складання державного акту на право власності на земельну ділянку ОСОБА_191, а також копією державного акту на право власності на земельну ділянку ділянку ОСОБА_192 серії НОМЕР_157 (зареєстрований 12 жовтня 2007 року), технічною документацією із землеустрою щодо складання державного акут на право власності на земельну ділянку ОСОБА_192

Зазначена технічна документація і державні акти на право власності на земельні ділянки оформлені на підставі договору дарування земельної ділянки від 17 серпня 2007 року, площею 4,00 га, яка розташована на території старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області ОСОБА_44 на адресу ОСОБА_191, а такожна підставі договору дарування аналогічної земельної ділянки від 20 вересня 2007 року ОСОБА_190 на адресу ОСОБА_192

Копії вище вказаних державних актів на право власності на земельні ділянки а також технічної документації надані на письмовий запит Управлінням земельних ресурсів в Обухівському районі Київської області.

Відповідно до довідки Управління земельних ресурсів в Обухівському районі Київської області №03-15\586 від 17 жовтня 2007 року бланки державних актів на право власності на земельні ділянки серії НОМЕР_158-НОМЕР_7 у кількості 274 шт. (серед яких були і бланки сфальсифікованих державних актів на право власності на земельні ділянки, які відносяться до справи) видані управлінням земельних ресурсів відповідно до накладної №9 від 17 лютого 2006 року через ОСОБА_5

На підтвердження зазначених відомостей Управлінням земельних ресурсів в Обухівському районі Київської області надана копія вище вказаної накладної №9 від 17 лютого 2006 року, а також довіреність ТОВ «Земельно-кадастровий офіс» серії ЯКУ № 407787 від 16 лютого 2006 року, видану директору товариства ОСОБА_5 для отримання в управлінні земельних ресурсів вище вказаних бланків державних актів на право власності на земельні ділянки.

На копії накладної №9 від 17 лютого 2006 року в графі «Прийняв» мається підпис ОСОБА_5, що підтверджує отримання ним бланків державних актів на право власності на земельні ділянки.

В довіреності ТОВ «Земельно-кадастровий офіс» серії ЯКУ № 407787 від 16 лютого 2006 року в графах «Підпис засвідчую» та «Керівник підприємства» також знаходяться підписи ОСОБА_5

Відповідно до довідки Київської регіональної філії ДП «Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах» №445 від 4 березня 2008 року в базі даних автоматизованої системи ДЗК (по Київській області) відомості щодо наявності земельних ділянок у власності громадян ОСОБА_31, ОСОБА_28, ОСОБА_40, ОСОБА_206, ОСОБА_35, ОСОБА_10, ОСОБА_27, ОСОБА_11, ОСОБА_41, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_36, ОСОБА_37, ОСОБА_38, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_12, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_23, ОСОБА_32, ОСОБА_33, ОСОБА_24, ОСОБА_34, ОСОБА_25, ОСОБА_26 відсутня.

Відповідно до довідки Головного управління земельних ресурсів в Київській області №08-3\03-5301 від 23 грудня 2008 року, протягом 2006-2007 років землевпорядна експертиза проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок на території старобезрадичівської сільської ради вище вказаним громадянам не проводилася.

Довідкою Управління земельних ресурсів в Обухівському районі Київської області №03-15\4151 від 18 грудня 2008 року, відповідно до якої технічна документація щодо надання правовстановлюючих документів на земельні ділянки на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області вище вказаних громадян в архіві управління відсутня.

Довідкою Обухівської районної санітарно-епідеміологічної станції №1810 від 18 грудня 2008 року, відповідно до якої Обухівською райСЕС за період 2006-2007 років не зареєстровано надання документації на погодження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області на ім'я вище вказаних громадян.

Як вбачається із протоколу 26-ї сесії 4 скликання від 13 грудня 2005 року Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області, питання про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, та про надання у власність земельних ділянок громадянам ОСОБА_31, ОСОБА_28, ОСОБА_40, ОСОБА_206, ОСОБА_35, ОСОБА_10, ОСОБА_27, ОСОБА_11, ОСОБА_41, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_36, ОСОБА_37, ОСОБА_38, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_12, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_23, ОСОБА_32, ОСОБА_33, ОСОБА_24, ОСОБА_34, ОСОБА_25, ОСОБА_26 зазначеною сесією не розглядалося.

Заявою Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району київської Області про вчинення злочину від 24 вересня 2007 року.

Матеріалами дослідчої перевірки, проведеної прокуратурою Обухівського району Київської області за заявою Старобезрадичіської сільської ради Обухівського району Київської області про вчинення злочину.

Матеріалами виїмок у приватного нотаріуса Обухівського районного нотаріального округу ОСОБА_184 від 22 жовтня 2007 року і від 28 листопада 2007 року , у ході яких були вилучені 32 повністю неправдиві державні акти на право власності на земельні ділянки загальною площею 8 га на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області, договора купівлі-продажу цих земельних ділянок на користь ОСОБА_190 і ОСОБА_44, а також довіреності, оформлені на ім'я ОСОБА_45 на право представляти інтереси громадян щодо розпорядження земельними ділянками, а також протоколами огляду вказаних документів.

Матеріалами виїмок, проведених в приміщенні Управління земельних ресурсів в Обухівському районі Київської області 12 жовтня 2007 року і 29 грудня 2007 року, у ході яких були вилучені 32 неправдивих державних акти на право власності на земельні ділянки на території Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області, а також дві технічні документації щодо складання державних актів на право власності на земельні ділянки ОСОБА_190 і ОСОБА_44 а також протоколами їх огляду.

Матеріалами виїмок у приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_48 від 12 жовтня 2007 року та від 26 листопада 2007 року, у ході якої були вилучені довіреності на ім'я гр. ОСОБА_45 і копії ідентифікаційних кодів громадян, на яких здійснено незаконне оформлення земельних ділянок, а також протоколами їх огляду.

Матеріалами виїмок у приватного нотаріуса Київського міського нотаріального украгу ОСОБА_276 від 11 жовтня 2007 року та від 31 січня 2008 року, у ході яких були вилучені документи щодо дарування земельних ділянок ОСОБА_190 на адресу ОСОБА_192 і ОСОБА_44 на адресу ОСОБА_191, а також протоколами їх огляду.

Матеріалами виїмки в ТОВ «Земельно-кадастровий офіс» від 20 січня 2009 року.

У ході зазначеної виїмки вилучені наказ №1\2-к від 9 лютого 2007 року про звільнення ОСОБА_5 із посади директора ТОВ «Земельно-кадастровий офіс» (наказ підписаний новим директором товариства ОСОБА_190.), а також наказ №8-к від 1 лютого 2006 року при прийняття на роботу ОСОБА_46 на посаду начальника юридичного відділу за сумісництвом, наказ №5-к від 1 лютого 2006 року при прийняття на роботу ОСОБА_223 на посаду інженера-землевпорядника, наказ №19-к від 28 квітня 2006 року про звільнення ряду працівників ТОВ «Земельно-кадастровий офіс», у тому числі ОСОБА_46 і ОСОБА_223, а також протоколом їх огляду.

Наказом по ТОВ «Земельно-кадастровий офіс» №6-к від 25 лютого 2005 року, відповідно до якого ОСОБА_5 призначений на посаду директора товариства.

Статутом ТОВ «Земельно-кадастровий офіс», затвердженим загальними зборами засновників товариства 30 червня 2003 року, зареєстрованим Обухівською районною державною адміністрацією Київської області за номером 1679 від 29 липня 2003 року.

Відповідно до статуту ТОВ «Земельно-кадастровий офіс», одним з видів діяльності товариства є проведення робіт щодо землеустрою, в тому числі, складання проектів відведення земельних ділянок у власність або в користування, розробка технічної документації щодо складання державних актів на право власності на землю і права постійного користування землею, договорів на право тимчасового користування землею та підготовка документів, що посвідчують указані права, тощо.

Відповідно до до п. 5.17 статуту директор товариства наділений наступними повноваженнями: вирішувати всі питання діяльності товариства, за винятком тих, що входять до виключної компетенції загальних зборів учасників; вирішувати кадрові питання; без доручення виконувати від імені товариства дії в межах чинного законодавства України; укладати будь-які угоди та юридичні акти, відкривати розрахункові та інші рахунки; представляти товариство у всіх органах, установах, організаціях; проводити у життя рішення загальних зборів учасників товариства; вирішувати поточні питання діяльності товариства; вирішувати питання обліку, звітності, внутрішнього контролю діяльності товариства, тощо.

Протоколом №20-23 XXI-сесії Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області 4 скликання від 12 травня 2005 року, та розпорядженням голови Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області №1 від 20 квітня 2005 року, відповідно до яких на секретаря сільської ради ОСОБА_19 відповідно до ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в України» покладені обов'язки голови Старобезрадичівської сільської ради Обухівського району Київської області.

Оцінюючи у сукупності всі зібрані та досліджені в судовому засіданні докази, суд вважає встановленим, що своїми умисними діями, які виразились у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненими за попередньою змовою групою осіб, у особливо великих розмірах. ОСОБА_5 учинив злочин, передбачений ч.5 ст.191 КК України.

Також суд вважає, що своїми умисними діями, які виразились у службовому підробленні, тобто внесенні службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, а також складанні і видачі завідомо неправдивих документів, що спричинило тяжкі наслідки, ОСОБА_5 учинив злочин, передбачений ч.2 ст.366 КК України.

Окрім цього, суд вважає, що своїми умисними діями, які виразились у заволодінні шляхом обману грошовими коштами ОСОБА_186 в сумі 382 500 доларів США (що було еквівалентно 1 931 625 гривень на час учинення злочину), ОСОБА_5 учинив шахрайство, за попередньою змовою групою осіб, повторно та в особливо великих розмірах, тобто злочин, передбачений ч. 4 ст. 190 КК України.

Також своїми умисними діями, які виразились у використанні при укладенні договорів купівлі-продажу земельних ділянок із ОСОБА_186 трьох завідомо неправдивих державних актів на право власності на землю, ОСОБА_5 учинив використання завідомо підробленого документа, тобто злочин, передбачений ч. 3 ст. 358 КК України (в редакції закону України, яка діяла до змін цього закону від 7 квітня 2011 року).

Окрім цього, суд вважає встановленим, що своїми умисними діями, які виразились у вчиненні фінансової операції чи укладенні угоди з коштами або іншим майном, одержаним внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, що передувало легалізації (відмиванню) доходів ОСОБА_5 учинив легалізацію (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, за попередньою змовою групою осіб, у великому розмірі, тобто злочин передбачений ч. 2 ст. 209 КК України.

Суд критично відноситься до показань підсудного ОСОБА_5, які він надав на досудовому слідстві та у суді та у яких заперечив свою причетність до вчинення інкримінованих злочин, вважаючи. що надав він ці показання з метою уникнути кримінальної відповідальності за вчинене. Ці його показання спростовуються показаннями потерпілих, свідків та іншими доказами, які містяться у цій справі.

Призначаючи покарання підсудному ОСОБА_5 у відповідності зі ст. 65 КК України суд ураховує ступінь тяжкості вчинених ним злочинів, які відповідно до ст.12 КК України відносяться: ч.5 ст.191, ч.4 ст.190, ч.2 ст.209 КК України до особливо тяжких злочинів, ч.2 ст.366 КК України до злочинів середньої тяжкості і ч.3 ст.358 КК України до злочинів невеликої тяжкості, особу винного, який раніше не судимий та до кримінальної відповідальності не притягувався, за місцем проживання характеризується позитивно, на обліку у лікаря психіатра та нарколога не перебуває, одружений, має на утриманні малолітню дитину та хворих батьків пенсіонерів.

Вирішуючи питання про визнання обставин такими, що пом'якшують покарання ОСОБА_5 суд ураховує положення ч. 2 ст. 66 КК України, де передбачено, що суд при призначенні покарання може визнати такими, що його пом'якшують і інші обставини, не зазначені в ч. 1 ст. 66 КК України.

У зв'язку із цим, суд вважає, що обставинами, які пом'якшують покарання ОСОБА_5 необхідно визнати: наявність на його утриманні малолітньої дитини, а також наявність на його утриманні хворих на тяжкі хвороби, у тому числі цукровий діабет, батьків пенсіонерів, які не передбачені у переліку обставин, визначеному у ч.1 ст.66 КК України.

Обставин, що обтяжують покарання ОСОБА_5 судом не встановлено.

На підставі викладеного, суд вважає за необхідне обрати ОСОБА_5 покарання у виді позбавлення волі. Визначаючи строки цих покарань, ураховуючи санкцію ч.2 ст.209 КК України суд вважає, що навіть мінімально можливий строк покарання ОСОБА_5 за цією санкцією у виді 7 років позбавлення волі, буде надто суворим, а тому вважає за необхідне, з огляду на наявність до того підстав, застосувати положення ст.69 КК України при призначенні покарання за цією статтею, виходячи з наступного.

Згідно ч.1 ст.69 КК України, за наявності кількох обставин, що пом'якшують покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину, з урахуванням особи винного суд, умотивувавши своє рішення, може призначити основне покарання, нижче від найнижчої межі, встановленої в санкції статті (санкції частини статті) Особливої частини цього Кодексу, або перейти до іншого, більш м'якого виду основного покарання, не зазначеного в санкції статті (санкції частини статті) Особливої частини цього Кодексу за цей злочин. У цьому випадку суд не має права призначити покарання, нижче від найнижчої межі, встановленої для такого виду покарання в Загальній частині цього Кодексу.

Як встановив суд, ОСОБА_5 раніше не судимий, за місцем проживання характеризується позитивно, на його утриманні є малолітня дитина, а також на його утриманні є хворі на тяжкі хвороби, у тому числі цукровий діабет, батьки пенсіонери Названі вище дві обставини, зокрема, наявність на його утриманні малолітньої дитини, а також наявність на його утриманні хворих на тяжкі хвороби, у тому числі цукровий діабет, батьків пенсіонерів суд, згідно ч.2 ст.66 КК України визнав пом'якшуючими обставинами. На думку суду ці дві пом'якшуючі обставини істотно знижують ступінь тяжкості вчинених ОСОБА_5 злочинів.

Все це у сукупності, а також з урахуванням молодого віку ОСОБА_5 дає суду підстави для застосування положень ст.69 КК України та призначення йому за ч.2 ст.209 КК України покарання, нижче від найнижчої межі, встановленої у санкції цієї статті, оскільки на думку суду саме такий термін покарання зможе виправити підсудного.

Також суд вважає, що з урахуванням обставин справи та особи підсудного, який раніше не судимий, має на утриманні малолітню дитину, виправить його мінімальне покарання за рештою інкримінованих злочинів.

При призначенні покарання за ч.2 ст.366 КК України суд з огляду на положення ст.5 КК України та враховуючи, що на час учинення ОСОБА_5 цього злочину діяла менш тяжка санкція цієї статті, яка не передбачала штрафу вважає за необхідне не застосовувати йому штраф.

Окрім цього, ураховуючи положення ст.49, ч.5 ст.74 КК України, а також санкції ч.2 ст.366 та ч.3 ст.358 КК України (в редакції закону України, яка діяла до змін цього закону від 7 квітня 2011 року), беручи до уваги, що з моменту вчинення ОСОБА_5 цих злочинів минуло понад 5 років, є всі підстави для звільнення його від призначеного покарання на підставах, передбачених ст.49 КК України у зв'язку із закінченням строків давності. При цьому суд звертає увагу, що останньому під час судового слідства було роз'яснено можливість звільнення від кримінальної відповідальності, згідно ст.49 КК України та закриття кримінальної справи, однак він не дав на це згоду.

Суд прийшов також до висновку, що позовні вимоги потерпілого ОСОБА_186 про стягнення з ОСОБА_5 цивільного позову у сумі 1 931 625 гривень матеріальної шкоди та 1 000 000 грн. моральної шкоди підлягає задоволенню, у частині стягнення матеріальної шкоди в повному обсязі, а в частині стягнення моральної шкоди частково, оскільки як встановив суд ОСОБА_5 своїми умисними діями, які виразились у заволодінні шахрайським шляхом грошовими коштами ОСОБА_186 у сумі 382 500 доларів США, що еквівалентно було на той час сумі 1 931 625 гривень заподіяв йому матеріальну шкоду на вказану суму, яка повинна бути ним відшкодована. Що ж стосується моральної шкоди, то на думку суду своїми злочинними діями ОСОБА_5 заподіяв ОСОБА_186 моральної шкоди на суму 5 000 гривень.

Також на думку суду з ОСОБА_5 потрібно стягнути судові витрати по цій справі.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України 1960 року, суд, -

ЗАСУДИВ:

ОСОБА_5 визнати винним у вчиненні злочинів, передбачених ч.5 ст.191, ч.2 ст.366, ч.4 ст.190, ч.3 ст.358 та ч.2 ст.209 КК України та призначити йому покарання:

- за ч.5 ст.191 КК України у виді 7 років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими обв'язками на підприємствах, установах та організаціях усіх форм власності строком на 2 роки, з конфіскацією однієї другої частини всього належного йому майна;

- за ч.2 ст.366 КК України у виді 2 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими обв'язками на підприємствах, установах та організаціях усіх форм власності строком на 1 рік;

- за ч.3 ст.358 КК України ( в редакції закону України, яка діяла до змін цього закону від 7 квітня 2011 року) у виді 1 року 6 місяців обмеження волі;

- за ч.4 ст.190 КК України у виді 6 років позбавлення волі з конфіскацією однієї другої частини всього належного йому майна;

- за ч.2 ст.209 КК України із застосуванням ст.69 КК України у виді 6 років 10 місяців позбавлення волі, з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими обв'язками на підприємствах, установах та організаціях усіх форм власності строком на 3 роки, з конфіскацією однієї другої частини всього належного йому майна та з конфіскацією коштів або іншого майна, одержаних злочинним шляхом.

Згідно ст.49, ч.5 ст.74 КК України звільнити ОСОБА_5 від призначеного покарання за ч.3 ст.358 КК України та ч.2 ст.366 КК України у зв'язку із закінченням строків давності.

На підставі ч.1 ст. 70 КК України, за сукупністю злочинів, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, остаточно призначити ОСОБА_5 покарання у виді 7 років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими обв'язками на підприємствах, установах та організаціях усіх форм власності строком на 3 роки, з конфіскацією однієї другої частини всього належного йому майна та з конфіскацією коштів або іншого майна, одержаних злочинним шляхом.

Запобіжний захід ОСОБА_5 до набрання вироком законної сили залишити без змін -взяття під варту.

Цивільний позов потерпілого ОСОБА_186 про стягнення з ОСОБА_5 матеріальної шкоди задовольнити повністю, а в частині стягнення моральної шкоди задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_5 ідентифікаційний номер НОМЕР_1 (т.7 а.с.191) на користь ОСОБА_186 ідентифікаційний номер НОМЕР_2 на відшкодування матеріальної шкоди грошові кошти у розмірі 1 931 625 гривень.

Стягнути з ОСОБА_5 ідентифікаційний номер НОМЕР_1 (т.7 а.с.191) на користь ОСОБА_186 ідентифікаційний номер НОМЕР_2 (т.9 а.с.4) на відшкодування моральної шкоди грошові кошти у розмірі 5 000 гривень.

Речові докази: документи, які зберігаються у кримінальній справі залишити на зберіганні у кримінальній справі; протоколи сесії Підгірцівської сільської ради Обухівського району повернути до Підгірцівської сільської ради Обухівського району; прибутково-видаткову книгу з обліку бланків суворої звітності Обухівського районного відділу земельних ресурсів повернути до Обухівського районного відділу земельних ресурсів; книгу обліку довіреностей ТОВ "Земельно-кадастровий офіс" повернути до ТОВ "Земельно-кадастровий офіс"; речі ОСОБА_5, а саме приписне останнього направити до Київського СІЗО для долучення до його особової справи; 2 мобільні телефони "Нокія" та ланцюжок з металу жовтого кольору звернути на виконання вироку в частині відшкодування ОСОБА_5 потерпілому ОСОБА_186 матеріальної та моральної шкоди.

Стягнути з ОСОБА_5 судові витрати: на користь НДЕКЦ при ГУМВС України в м. Києві витрати за проведення експертиз у розмірі 26 084 гривень 59 копійок та на користь Київського НДІ Судових експертиз МЮ України за проведення експертиз у розмірі 2 646 гривень 60 копійок шляхом перерахування коштів на розрахункові рахунки експертних установ.

Вирок може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва через Подільський районний суд м. Києва протягом п'ятнадцяти діб з моменту його проголошення, а засудженим, який перебуває під вартою у той же строк - з моменту отримання копії вироку.

Суддя П.Л.Отвіновський

Вдовенко М.А.АМиткевич-Холоденко І.О.7В