11 жовтня 2018 р.Справа № 818/1524/18
Харківський апеляційний адміністративний суд у складі
Головуючого судді: Мінаєвої О.М.
Суддів: Бартош Н.С. , Макаренко Я.М.
розглянувши клопотання Сумського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції по справі за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Сумського окружного адміністративного суду від 27.06.2018 по справі № 818/1524/18
за позовом ОСОБА_1
до Сумського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області
про визнання рішення і бездіяльності протиправними, скасування рішення та зобов'язання вчинити дії,
В провадженні Харківського апеляційного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Сумського окружного адміністративного суду від 27.06.2018 р. по справі № 818/1524/18 за позовом ОСОБА_1 до Сумського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області про визнання рішення і бездіяльності протиправними, скасування рішення та зобов'язання вчинити дії.
До суду апеляційної інстанції від Сумського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області 26.09.2018 року надійшов відзив на апеляційну скаргу разом з клопотанням про проведення судового засідання в режимі відеоконференції через Зарічний районний суд м. Суми.
Суд вважає можливим задовольнити клопотання Сумського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.1 ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою. Суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.
Копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду негайно надсилається до суду, який зобов'язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції (ч. 8 ст. 195 КАС України).
Приймаючи до уваги, що вказані заявником обставини з приводу неможливості участі в розгляді справи в м.Харкові є поважними, а також враховуючи віддаленість заявника від місця розгляду справи та його бажання приймати участь в судовому засіданні, клопотання про розгляд справи в режимі відеоконференції підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 195, 310 Кодексу адміністративного судочинства, суд
Клопотання Сумського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області про проведення судового засідання по адміністративній справі за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Сумського окружного адміністративного суду від 27.06.2018 р. по справі № 818/1524/18 у режимі відеоконференцїї задовольнити.
Доручити Зарічному районному суду м. Суми забезпечити проведення відеоконференції, в якій братиме участь Сумське об'єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області 18.10.2018 р. о 11:00, та забезпечити проведення відеоконференції по даній справі, на підставі відповідного повідомлення про дату та час її наступного проведення за допомогою заявки WEB-програми "Бронювання систем відеоконференцзв'язку".
Копію ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції негайно надіслати до Зарічного районного суду м. Суми, який зобов'язаний організувати її виконання, та Сумському об'єднаному управлінню Пенсійного фонду України Сумської області.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя (підпис)Мінаєва О.М.
Судді(підпис) (підпис) Бартош Н.С. Макаренко Я.М.