Постанова від 11.10.2018 по справі 125/1787/18

125/1787/18

3/125/717/2018

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11.10.2018 року м.Бар

Суддя Барського районного суду Вінницької області Хитрук В.М., за участю прокурора Барського відділення Жмеринської місцевої прокуратури Вінницької області Лавров І.С. правопорушника ОСОБА_2, розглянувши матеріали, що надійшли від Департаменту захисту економіки у Вінницькій області Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, з професійно технічною освітою, працюючої на посаді спеціаліста землевпорядника Гулівської сільської ради Барського району Вінницької області, мешкає за адресою: АДРЕСА_1, за вчинення адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

23.08.2018 року старшим оперуповноваженим МВ №4 УЗЕ у Вінницькій області ДЗЕ НП України капітаном поліції Петіном Євгеном Олександровичем було складено протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відносно ОСОБА_2

Відповідно до зазначеного протоколу, ОСОБА_2, працюючи на посаді землевпорядника Гулівської сільської ради Барського району Вінницької області, будучи посадовою особою органу місцевого самоврядування та обізнаною з вимогами ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» щодо її обов'язку подання за місцем роботи до 01.04.2018 року декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 року за встановленою формою. ОСОБА_2 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за встановленою формою 12.06.2018 року, тобто несвоєчасно, чим порушила встановлені ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» вимоги фінансового контролю, відповідальність за що передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

У судовому засіданні особа, відносно якої складено протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, ОСОБА_2 після оголошення протоколу про вчинення адміністративного правопорушення жодних доповнень чи заперечень не висловила, з викладеними в ньому обставинами погодилася, у вчиненні вказаного корупційного адміністративного правопорушення повністю визнала себе винною, пояснивши суду, що вона дійсно працюючи на посаді землевпорядника Гулівської сільської ради, Барського району Вінницької області, не подала до 01.04.2018 року декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за встановленою формою.

Прокурор Лавров І.С. у судовому засіданні зазначив, що вину правопорушника у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення повністю доводять докази, зібрані у матеріалах справи про адміністративне правопорушення, у діях ОСОБА_2 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України. Просить визнати ОСОБА_2 винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та призначити покарання у межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Заслухавши особу, відносно якої складено протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення - ОСОБА_2, висновок прокурора, дослідивши письмові матеріали справи, суддя прийшов до переконання, що у діях ОСОБА_2 наявний склад адміністративного корупційного правопорушення та його вина у вчиненні нею корупційного діяння, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» знайшла своє підтвердження, виходячи з наступного.

Згідно ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

За таких обставин ОСОБА_2, працюючи на посаді землевпорядника Гулівської сільської ради, Барського району, Вінницької області (прийнята на роботу згідно розпорядження № 1 від 01.08.2000 року, що підтверджується довідкою Гулівської сільської ради Барського району Вінницької області вих. № 315 від 31.07.2018 року), будучи посадовою особою органу місцевого самоврядування, будучи обізнаною з вимогами ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» (Особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством), щодо її обов'язку подання за місцем роботи до 01.04.2018 року декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за встановленою формою. ОСОБА_2 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за встановленою формою 12.06.2018 року, тобто несвоєчасно, чим порушила встановлені ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» вимоги фінансового контролю, відповідальність за що передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Згідно розпорядження про декларування в електронному вигляді, в Є-декларації до 01.03.2017 року Гулівської сільської ради Барського району Вінницької області Коврига Галина Володимирівна підписалася про подачу декларації в системі Е-декларація до 01.03.2017 року.

Таким чином, своїми умисними діями, які виразилися у несвоєчасному поданні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, ОСОБА_2 порушила вимоги визначені ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» чим вчинила правопорушення передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та враховуючи те, що ОСОБА_2 є посадовою особою органу місцевого самоврядування, визначеною у п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції».

Згідно ст. 251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, а також іншими документами.

Відповідно до ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Крім повного визнання вини правопорушником, склад правопорушення та вина ОСОБА_2 повністю підтверджуються доказами, дослідженими у судовому засіданні, а саме:

- протоколом № 205 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП від 23.08.2018 року;

- скріншотом з ЄДРД;

- декларацією за 2016 рік;

- декларацією за 2017 рік;

- поясненням ОСОБА_2 від 31.07.2018 року.

При вирішенні питання про призначення адміністративного стягнення суддя враховує обставину, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_2 - щире розкаяння, відсутність обставин, що обтяжують її відповідальність, позитивну характеристику з місця роботи та проживання, те, що вона вперше притягується до адміністративної відповідальності, а тому вважаю, що до ОСОБА_2 слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних доходів громадян.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 172-2, 221, 279-280, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винною ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та призначити їй адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Вінницької області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: