Справа № 455/1274/18
Провадження № 3/455/641/2018
Іменем України
12 жовтня 2018 року м.Старий Самбір
Суддя Старосамбірського районного суду Львівської області Ніточко Л.Й., в присутності секретаря Гавриляк О.Б., за участю прокурора Самбірської місцевої прокуратури Львівської області ОСОБА_1, та з участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_2
розглянувши справи про адміністративні правопорушення, які надійшли від Управління захисту економіки у Львівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України,
про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, зі слів, - до адміністративної відповідальності не притягався,-
за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП),
ОСОБА_2, будучи депутатом Чаплівської сільської ради Старосамбірського району Львівської області, тобто, згідно п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 1726 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушенні вимог ч.1 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, а саме: 29.08.2018 року о 14 годині 26 хвилина, подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 1726КУпАП.
Також ОСОБА_2, будучи депутатом Чаплівської сільської ради Старосамбірського району Львівської області, тобто, згідно п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 1726 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушенні вимог ч.1 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, а саме: 29.08.2018 року о 14 годині 31 хвилин, подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 1726КУпАП.
В суді ОСОБА_2 у вчиненому визнав себе винним повністю, щиро каявся.
Заслухавши пояснення ОСОБА_2, висновок прокурора прокуратури, що в діях ОСОБА_2, наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та вивчивши матеріали справи про адміністративні правопорушення, приходжу до наступного висновку.
Винність ОСОБА_2 у вчиненні правопорушень доведена протоколом №594 та №595 від 18.09.2018 року, протоколом першої сесії сьомого скликання Чаплівської сільської ради Старосамбірського району Львівської області від 18.11.2015 року, рішенням першої сесії сьомого скликання Чаплівської сільської ради Старосамбірського району Львівської області від 18.11.2015 року №2 «Про визнання повноважень депутатів сільської ради», інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій.
Відповідно до ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до підпункту 1 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016, зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за №959/29089, щорічна декларація суб 'єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Відповідно до пункту 5 ч.1 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов 'язкові для виконання нормативно-правові акти; ч.5 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.
Згідно ч.1 ст.172-6 КУпАП адміністративна відповідальність настає у випадку несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність, визнаю розкаяння винного, вчинення правопорушень вперше.
Обставин, що обтяжують відповідальність, не знаходжу.
Таким чином, вважаю, що ОСОБА_2 допустив порушення, а саме: несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування чим вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Також при визначенні адміністративного стягнення враховую, що за приписами п. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, тобто за ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Оскільки справи про адміністративні правопорушення розглядаються одним суддею одночасно, то їх слід об'єднати в одне провадження.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь його вини, вважаю, що на ОСОБА_2 слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу.
У відповідності до ст.40-1 КУпАП слід стягнути з особи, на яку накладено адміністративне стягнення, судовий збір в дохід держави в сумі 352 гривні 40 копійок.
Керуючись ст.ст. 36, 40-1, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_2 визнати винним за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та обрати йому стягнення у виді штрафу у сумі 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок у дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_2 в користь Державної судової адміністрації України, місце знаходження: м.Київ, вул. Липська, будинок №18/5, поштовий індекс 01601, код ЄДРПОУ 26255795, отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО): 899998; рахунок отримувача: 31211256026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106, судовий збір в сумі 352 (триста п'ятдесят дві) гривні 40 копійок.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Львівського апеляційного суду через районний суд.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова підлягає пред'явленню до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення. В разі оскарження постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги.
Суддя Л.Й.Ніточко