Справа № 1540/3663/18
09 жовтня 2018 року Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Радчука А.А.,
за участю секретаря - Ляшенко Ю.В.,
за участю сторін: представників позивача - ОСОБА_1,
представника відповідача - ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду справу за позовом Державної екологічної інспекції в Одеській області (65058, м. Одеса, проспект Шевченка, 12, код ЄДРПОУ 38017120) до Комунального підприємства “Ананьїв-Водоканал” (66400, Одеська область, м. Ананьїв, вул. Леніна, 11, код ЄДРПОУ 34108926) про призупиненя використання артезіанських свердловин,-
До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Державної екологічної інспекції в Одеській області до Комунального підприємства “Ананьїв-Водоканал” в якій позивач просив зупинити використання Комунальним підприємством Ананьївської міської ради «Ананьїв-Водоканал»:
артезіанської свердловини №4862, яка знаходиться за адресою: Одеська область, Ананьївський район, м. Ананьїв, вул. Гагаріна, 87, 1969 року буріння (глибина 110 м. дебіт - 35 метрів куб./годину);
артезіанської свердловини №б/н, яка знаходиться за адресою: Одеська область, Ананьївський район, м. Ананьїв, вул. Гагаріна, 87, 1969 року буріння (глибина 120 м. дебіт - 15 метрів куб./годину);
артезіанської свердловини №696/1, яка знаходиться за адресою: Одеська область, Ананьївський район, м. Ананьїв, вул. Гагаріна, 87, 1980 року буріння (глибина 125 м. дебіт - 20 метрів куб./годину);
артезіанської свердловини №7085, яка знаходиться за адресою: Одеська область, Ананьївський район, м. Ананьїв, вул. Гагаріна, 87, 1972 року буріння (глибина 115 м. дебіт - 15 метрів куб./годину);
артезіанської свердловини №б/н, яка знаходиться за адресою: Одеська область, Ананьївський район, м. Ананьїв, вул. Гагаріна, 87, 1990 року буріння (глибина 123 м. дебіт - 20 метрів куб./годину);
артезіанської свердловини №696/2, яка знаходиться за адресою: Одеська область, Ананьївський район, м. Ананьїв, вул. Гагаріна, 87, 1980 року буріння (глибина 120 м. дебіт - 16 метрів куб./годину);
артезіанської свердловини №1 (4646), яка знаходиться за адресою: Одеська область, Ананьївський район, м. Ананьїв, вул. Незалежності, 121, 1961 року буріння (глибина 92 м. дебіт - 15 метрів куб./годину);
артезіанської свердловини №2 (4647), яка знаходиться за адресою: Одеська область, Ананьївський район, м. Ананьїв, вул. Незалежності, 121, 1954 року буріння (глибина 86 м. дебіт - 15 метрів куб./годину);
артезіанської свердловини, яка знаходиться за адресою: Одеська область, Ананьївський район, м. Ананьїв, вул. Аносова, 45, 1961 року буріння (глибина 37 м. дебіт - 15 метрів куб./годину);
артезіанської свердловини, яка знаходиться за адресою: Одеська область, Ананьївський район, м. Ананьїв, вул. Ватутіна, 1961 року буріння (глибина 60 м. дебіт - 15 метрів куб./годину);
до отримання дозволу на спеціальне водокористування.
В обґрунтування позовних вимог Позивач зазначив, що у період з 26.03.2018р. по 30.03.2018р. було проведено планову перевірку дотримання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища суб'єктом господарювання Комунальним підприємством “Ананьїв-Водоканал”, у ході якої встановлено факт провадження господарської діяльності без дозволу на спеціальне водокористування. Позивач, керуючись ст.16 Конституції України, ст.20-2 ЗУ “Про охорону навколишнього природного середовища” та ч.5. ст.4 ЗУ “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” та зазначивши, що виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання можуть бути призупинені виключно за рішенням суду, просив суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Ухвалою суду від 30.08.2018 року відкрито провадження по справі та призначено справу до розгляду в порядку спрощеного провадження.
01.10.2018 року від представника Відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому він просив у задоволенні адміністративного позову відмовити у повному обсязі, зазначивши, що на час планової перевірки Комунального підприємства «Ананьїв-Водоканал» Державною екологічною інспекцією в Одеській області, у відповідача дійсно не було дозволу на спеціальне водокористування. Державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Одеської обл. ОСОБА_3 був виданий припис отримати дозвіл на спеціальне водокористування в термін до 30 червня 2018 року, але терміни отримання дозволу на практиці варіюються від 9 місяців і більше в залежності від складності робіт. Дозвіл отримується після затвердження норм витрат питної води та гранично допустимих скидів, органами Департаменту Екології, Водного господарства, та житлово-комунального господарства, термін затвердження кожного складає 1 місяць, при виявленні помилок проект повертається на виправлення, відповідно терміни змінюються. На той час вже були розпочаті роботи з отримання дозволу на спеціальне водокористування, а саме 15 березня 2018 був заключені договори з ТОВ «Науковий центр «Екологія» на виготовлення технічної документації, для отримання дозволу. На цей час розроблено «Проект нормативів ГДС речовин, що скидаються», та «Поточні індивідуальні технологічні нормативи використання питної води», які зараз розглядаються департаментом екології та природних ресурсів ОДА.
В судовому засіданні 09.10.2018 року представник Позивача підтримав адміністративний позов у повному обсязі та просив задовольнити його з підстав, викладених в тексті позовної заяви.
В судовому засіданні 09.10.2018 року представник Відповідача заперечував проти адміністративного позову та просив відмовити у його задоволенні у повному обсязі з підстав, викладених в тексті відзиву.
На підставі викладеного, дослідивши матеріали адміністративної справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується адміністративний позов та заперечення на нього, судом встановлено наступне.
Державною екологічною інспекцією в Одеській області на підставі річного плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) Державної екологічної інспекції України на 2018 рік, затвердженого наказом Державної екологічної інспекції України від 30.11.2017р. №710, відповідно до ст.ст. 5, 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності ст. 20-2 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Положення про Державну екологічну інспекцію в Одеській області, затвердженого наказом державної екологічної інспекції України від 28.09.2017 року №652, згідно наказу Державної екологічної інспекції в Одеській області від 06.03.2018 року №142 та направлення від 06.03.20.18 року №94пр у період з 26.03.2018 року по 30.03.2018 року проведено планову перевірку дотримання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища суб'єктом господарювання Комунальним підприємством Ананьївської міської ради «Ананьїв-Водоканал», за результатами якої складено акт перевірки №19/10.
Зі змісту даного акту, серед іншого, вбачається, що Відповідач здійснює забор води з 10 артезіанської свердловин без дозволу на спеціальне водокористування.
Усі води (водні об'єкти) на території України є національним надбанням Українського народу, однією з природних основ його економічного розвитку і соціального добробуту. Водні ресурси забезпечують існування людей, тваринного і рослинного світу і є обмеженими та уразливими природними об'єктами. В умовах нарощування антропогенних навантажень на природне середовище, розвитку суспільного виробництва і зростання матеріальних потреб виникає необхідність розробки і додержання особливих правил користування водними ресурсами, раціонального їх використання та екологічно спрямованого захисту. Водний кодекс, в комплексі з заходами організаційного, правового, економічного і виховного впливу, сприяє формуванню водно-екологічного правопорядку і забезпеченню екологічної безпеки населення України, а також більш ефективному, науково обгрунтованому використанню вод та їх охороні від забруднення, засмічення та вичерпання.
Так, статтею 42 Водного кодексу України передбачено, що водокористувачами в Україні можуть бути підприємства, установи, організації і громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, іноземні юридичні особи.
Відповідно до п.9 ч.1 ст.44 Водного кодексу України водокористувачі зобов'язані здійснювати спеціальне водокористування лише за наявності дозволу.
Згідно з ч.1 та ч.2 ст. 48 Водного кодексу України спеціальне водокористування - це забір води з водних об'єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та скидання забруднюючих речовин у водні об'єкти, включаючи забір води та скидання забруднюючих речовин із зворотними водами із застосуванням каналів. Спеціальне водокористування здійснюється юридичними і фізичними особами насамперед для задоволення питних потреб населення, а також для господарсько-побутових, лікувальних, оздоровчих, сільськогосподарських, промислових, транспортних, енергетичних, рибогосподарських (у тому числі для цілей аквакультури) та інших державних і громадських потреб.
Частиною 1 ст.49 Водного кодексу України визначено, що спеціальне водокористування є платним та здійснюється на підставі дозволу на спеціальне водокористування.
Відповідно до положень ч.6,7 ст.7 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” 05.04.2007р. № 877-V за результатами здійснення планового або позапланового заходу посадова особа органу державного нагляду (контролю) складає акт. На підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п'яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.
Разом з тим, Державна екологічна інспекція України та її територіальні органи, зокрема Державна екологічна інспекція в Одеській області є повноважним органом щодо реалізації державної політики із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.
При цьому, відповідно до ч.5 ст.4 Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду.
Відповідно до акту перевірки №19/10 на балансі КП «Ананьїв водоканал знаходиться 10 артезіанських свердловин вода з яких збирається на власні виробничі та господарчо-побутові потреби споживачів, а саме
артезіанська свердловина №4862, яка знаходиться за адресою: Одеська область, Ананьївський район, м. Ананьїв, вул. Гагаріна, 87, 1969 року буріння (глибина 110 м. дебіт - 35 метрів куб./годину);
артезіанська свердловина №б/н, яка знаходиться за адресою: Одеська область, Ананьївський район, м. Ананьїв, вул. Гагаріна, 87, 1969 року буріння (глибина 120 м. дебіт - 15 метрів куб./годину);
артезіанська свердловина №696/1, яка знаходиться за адресою: Одеська область, Ананьївський район, м. Ананьїв, вул. Гагаріна, 87, 1980 року буріння (глибина 125 м. дебіт - 20 метрів куб./годину);
артезіанська свердловина №7085, яка знаходиться за адресою: Одеська область, Ананьївський район, м. Ананьїв, вул. Гагаріна, 87, 1972 року буріння (глибина 115 м. дебіт - 15 метрів куб./годину);
артезіанська свердловина №б/н, яка знаходиться за адресою: Одеська область, Ананьївський район, м. Ананьїв, вул. Гагаріна, 87, 1990 року буріння (глибина 123 м. дебіт - 20 метрів куб./годину);
артезіанська свердловина №696/2, яка знаходиться за адресою: Одеська область, Ананьївський район, м. Ананьїв, вул. Гагаріна, 87, 1980 року буріння (глибина 120 м. дебіт - 16 метрів куб./годину);
артезіанська свердловина №1 (4646), яка знаходиться за адресою: Одеська область, Ананьївський район, м. Ананьїв, вул. Незалежності, 121, 1961 року буріння (глибина 92 м. дебіт - 15 метрів куб./годину);
артезіанська свердловина №2 (4647), яка знаходиться за адресою: Одеська область, Ананьївський район, м. Ананьїв, вул. Незалежності, 121, 1954 року буріння (глибина 86 м. дебіт - 15 метрів куб./годину);
артезіанська свердловина, яка знаходиться за адресою: Одеська область, Ананьївський район, м. Ананьїв, вул. Аносова, 45, 1961 року буріння (глибина 37 м. дебіт - 15 метрів куб./годину);
артезіанська свердловина, яка знаходиться за адресою: Одеська область, Ананьївський район, м. Ананьїв, вул. Ватутіна, 1961 року буріння (глибина 60 м. дебіт - 15 метрів куб./годину).
Санітарний та технічний стан свердловин станом на час перевірки: оголовки свердловин виходять на денну поверхню, мають примітивні павільйони безпеки - обсадні колодязі, що закриваються пристосованими металевими люками, на водозаборах водомірне обладнання відсутнє, огорожі санітарно-захисних зон наявні на насосних станціях (вул. Гагаріна та Незалежності) та по вул. Аносова. Відсутня огорожа сан. зон біля свердловини по вул. Ватутїна.
Станом на час перевірки очисні споруди не працюють, а саме, стоки надходять до первинного відстійника з якого самотоком стікають по трубопроводу діаметром 40 см. та протяжністю біля 60 м. напряму в річку Тилігул. Інші об'єктів мехнічної та біологічної очистки стоків даних очисних споруд не працюють, так, станом на час перевірки аеротенки, вторинний відстійник, та інші складові очисних споруд пустують.
У КП «Ананьїв-Водоканал» станом на час перевірки відсутній дозвіл на спеціальне водокористування (СВК), що є порушенням п.9 частини першої статті 44, частини першої статті 49 Водного Кодексу України.
Старий дозвіл на спеціальне водокористування був № УКР - 575 А/Оде терміном дії з 19.05.2011 року по 04.10.2012 року.
КП «Ананьїв-Водоканал» використано в період з 26.03.2015 року по 25.03.2018 року 284 тисяч метрів кубічних води та скинуто в річку Тилігул 82,5 тисяч метрів кубічних води.
З огляду на те. що очисні споруди КП «АНАНЬЇВ-ВОДОКАНАЛ» не працюють, відсутній дозвіл на спеціальне водокористування, вістуні нормативи гранично допустимого скидання забруднюючих речовин - умови скидання стічних вод у водні об'єкти підприємством не дотримуються, що є порушенням п. 3 частини першої статті 44, статті 70 Водного кодексу України.
У ході офіційного з'ясування обставин справи відповідачем не спростовано відсутність у КП «Ананьїв-Водоканал» дозволу на спеціальне водокористування 10 артезіанських свердловин. Разом з тим, об'єм води, забраної з водних об'єктів в період з 26.03.2015 року по 25.03.2018 року становить 284 тисяч метрів кубічних води.
Також, судом встановлено, що Державною екологічною інспекцією в Одеській області було складено протокол про адміністративне правопорушення від 26.03.2018р., яким встановлено порушення директором КП «Ананьїв-Водоканал» ОСОБА_2, яке виразилось в роботі підприємства (водозабір з підземних вод водоносних горизонтів для водопостачання абонентів) без необхідного для цього дозволу на спеціальне водокористування, що призвело до порушення права державної власності на води. Постановою від 30.03.2018р. директора КП «Ананьїв-Водоканал» ОСОБА_2 було визнано винним у вчиненні вищезазначеного правопорушення та накладено штраф у розмірі 136 грн.
В якості підстави для відмови у задоволенні адміністративного позову Відповідач зазначає, що на час планової перевірки Комунального підприємства «Ананьїв-Водоканал» Державною екологічною інспекцією в Одеській області, у відповідача дійсно не було дозволу на спеціальне водокористування. Проте вже були розпочаті роботи з отримання дозволу на спеціальне водокористування, а саме 15 березня 2018 був заключені договори з ТОВ «Науковий центр «Екологія» на виготовлення технічної документації, для отримання дозволу. На цей час розроблено «Проект нормативів ГДС речовин, що скидаються», та «Поточні індивідуальні технологічні нормативи використання питної води», які зараз розглядаються департаментом екології та природних ресурсів ОДА.
Суд не приймає до уваги посилання представника відповідача на вищезазначені обставини, оскільки вони не спростовують відсутність дозволу на спеціальне водокористування у КП «Ананьїв-Водоканал» та наявність підстав для зупинення використання ним 10 артсвердловин до отримання дозволу на спеціальне водокористування.
Враховуючи викладене та те, що КП «Ананьїв-Водоканал», всупереч вимогам ст.ст.44,110 Водного кодексу України здійснюється господарська діяльність щодо забору води з артезіанської свердловини без дозволу на спецводокористування, суд вважає позовні вимоги Державної екологічної інспекції в Одеській області про зупинення використання КП «Ананьїв-Водоканал» 10 артсвердловин до отримання дозволу на спеціальне водокористування обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Докази отримання КП «Ананьїв-Водоканал» дозволу на спеціальне водокористування 10 артезіанських свердловин до суду надано не було.
Решта доводів та заперечень учасників справи висновків суду по суті позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі “Серявін та інші проти України” від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі “Руїс Торіха проти Іспанії” від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).
В пункті 42 рішення Європейського суду з прав людини у справі “Бендерський проти України” від 15 листопада 2007 року, заява № 22750/02, зазначено, що відповідно до практики, яка відображає принцип належного здійснення правосуддя, судові рішення мають у достатній мірі висвітлювати мотиви, на яких вони базуються. Межі такого обов'язку можуть різнитися залежно від природи рішення та мають оцінюватися в світлі обставин кожної справи.
Згідно з статтею 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 2 статті 2 КАС України встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно частини 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на Відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.
Згідно зі ст. 249 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку про те, що адміністративний позов підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 6, 7, 9, 72, 77, 90, 139, 205, 229, 242-246, 255, 293, 295 КАС України, суд -
Адміністративний позов Державної екологічної інспекції в Одеській області (65058, м. Одеса, проспект Шевченка, 12, код ЄДРПОУ 38017120) до Комунального підприємства “Ананьїв-Водоканал” (66400, Одеська область, м. Ананьїв, вул. Леніна, 11, код ЄДРПОУ 34108926) про призупиненя використання артезіанських свердловин - задовольнити.
Зупинити використання Комунальним підприємством Ананьївської міської ради «Ананьїв-Водоканал»:
артезіанської свердловини №4862, яка знаходиться за адресою: Одеська область, Ананьївський район, м. Ананьїв, вул. Гагаріна, 87, 1969 року буріння (глибина 110 м. дебіт - 35 метрів куб./годину);
артезіанської свердловини №б/н, яка знаходиться за адресою: Одеська область, Ананьївський район, м. Ананьїв, вул. Гагаріна, 87, 1969 року буріння (глибина 120 м. дебіт - 15 метрів куб./годину);
артезіанської свердловини №696/1, яка знаходиться за адресою: Одеська область, Ананьївський район, м. Ананьїв, вул. Гагаріна, 87, 1980 року буріння (глибина 125 м. дебіт - 20 метрів куб./годину);
артезіанської свердловини №7085, яка знаходиться за адресою: Одеська область, Ананьївський район, м. Ананьїв, вул. Гагаріна, 87, 1972 року буріння (глибина 115 м. дебіт - 15 метрів куб./годину);
артезіанської свердловини №б/н, яка знаходиться за адресою: Одеська область, Ананьївський район, м. Ананьїв, вул. Гагаріна, 87, 1990 року буріння (глибина 123 м. дебіт - 20 метрів куб./годину);
артезіанської свердловини №696/2, яка знаходиться за адресою: Одеська область, Ананьївський район, м. Ананьїв, вул. Гагаріна, 87, 1980 року буріння (глибина 120 м. дебіт - 16 метрів куб./годину);
артезіанської свердловини №1 (4646), яка знаходиться за адресою: Одеська область, Ананьївський район, м. Ананьїв, вул. Незалежності, 121, 1961 року буріння (глибина 92 м. дебіт - 15 метрів куб./годину);
артезіанської свердловини №2 (4647), яка знаходиться за адресою: Одеська область, Ананьївський район, м. Ананьїв, вул. Незалежності, 121, 1954 року буріння (глибина 86 м. дебіт - 15 метрів куб./годину);
артезіанської свердловини, яка знаходиться за адресою: Одеська область, Ананьївський район, м. Ананьїв, вул. Аносова, 45, 1961 року буріння (глибина 37 м. дебіт - 15 метрів куб./годину);
артезіанської свердловини, яка знаходиться за адресою: Одеська область, Ананьївський район, м. Ананьїв, вул. Ватутіна, 1961 року буріння (глибина 60 м. дебіт - 15 метрів куб./годину);
до отримання дозволу на спеціальне водокористування.
Рішення набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст. 255 КАС України.
Рішення може бути оскаржено в порядку та строки встановлені ст. ст. 293, 295 КАС України.
Повний текст рішення складено та підписано суддею 12.10.2018 року.
Суддя А.А. Радчук.
.