Справа № 420/5212/18
11 жовтня 2018 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Стефанов С.О., розглянувши матеріали адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю «Вікол» до комісії ДФС Лиманського району Одеської області, яка приймає рішення про реєстрацію ПН чи відмову в такій реєстрації в ЄРПН, Державної фіскальної служби України, за участю третьої особи Лиманської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправними дій щодо не реєстрації податкових накладних № 1 від 05.07.2017 року та № 2 від 10.07.2017 року та зобов'язання зареєструвати податкові накладні, -
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «Вікол» до комісії ДФС Лиманського району Одеської області, яка приймає рішення про реєстрацію ПН чи відмову в такій реєстрації в ЄРПН, Державної фіскальної служби України, за участю третьої особи Лиманської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправними дій щодо не реєстрації податкових накладних № 1 від 05.07.2017 року та № 2 від 10.07.2017 року та зобов'язання зареєструвати податкові накладні.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, 08.10.2018 року о 14:14:14 год. справа № 420/5212/18 розподілена на суддю Стефанова С.О.
Відповідно до п.п. 3, 5, 6 ч.1 ст.171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Ознайомившись з позовною заявою, суд дійшов висновку, що вона не відповідає вимогам ст. 160 КАС України.
Відповідно до вимог ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються:
1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти;
3) зазначення ціни позову, обґрунтований розрахунок суми, що стягується, - якщо у позовній заяві містяться вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної оскаржуваним рішенням, діями, бездіяльністю суб'єкта владних повноважень;
4) зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору;
7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
9) у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача;
10) у справах щодо оскарження нормативно-правових актів - відомості про застосування оскаржуваного нормативно-правового акта до позивача або належність позивача до суб'єктів правовідносин, у яких застосовується або буде застосовано цей акт;
11) власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
З матеріалів адміністративного позову вбачається, що позивачем пред'явлено позовні вимоги до Державної фіскальної служби України, натомість в позовній заяві зазначено другим відповідачем - комісію ДФС Лиманського району Одеської області, позовні вимоги до якої відсутні. Окрім цього, в матеріалах справи наявні рішення про відмову у реєстрації податкових накладних / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, які прийняті Державною фіскальною службою України.
Відповідно до ч. 1 ст. 42 КАС України учасниками справи є сторони та треті особи.
У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі відповідно до ч. 4 ст. 49 КАС України.
Згідно ч. 5 ст. 49 КАС України про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов'язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.
Однак, в позовній заяві позивач вказує третю особу - Лиманську об'єднану Державну податкову інспекцію Головного управління ДФС в Одеській області не зазначаючи процесуальне становище третьої особи та не вказує на які права чи обов'язки такої особи може вплинути рішення суду у справі.
Згідно з ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч.2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
У свою чергу, правові засади справляння судового збору, платники, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України «Про судовий збір» (далі - Закон).
Згідно ч.1 ст.2 Закону, платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством (ч.1 ст.3 Закону).
Відповідно до пп.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-підприємцем встановлюється ставка судового збору в 1 розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ст.7 Закону України «Про державний бюджет на 2018 рік» установлено у 2018 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2018 року - 1762,00 грн.
Як вбачається із позову, позивачем заявлено одну вимогу немайнового характеру, а тому за заявлені вимоги позивач повинен сплати судовий збір у загальній сумі 1762,00 грн., проте позивачем до суду не надано документу про сплату судового збору.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, суддя дійшов висновку, що адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «Вікол» слід залишити без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків.
Виявлені недоліки повинні бути усунені шляхом сплати судового збору за подання позовної заяви, у розмірі 1762,00 грн. та направлення до Одеського окружного адміністративного суду квитанції про сплату судового збору у зазначеному розмірі та оформлення адміністративного позову у відповідності до вимог ст. 160 КАС України.
Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 294 КАС України, суд, -
Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «Вікол» до комісії ДФС Лиманського району Одеської області, яка приймає рішення про реєстрацію ПН чи відмову в такій реєстрації в ЄРПН, Державної фіскальної служби України, за участю третьої особи Лиманської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправними дій щодо не реєстрації податкових накладних № 1 від 05.07.2017 року та № 2 від 10.07.2017 року та зобов'язання зареєструвати податкові накладні - залишити без руху.
Надати позивачу 10-ти денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання ухвали.
У разі не усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута позивачу відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно ч. 2 ст. 256 КАС України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і не підлягає оскарженню згідно ст. 294 КАС України.
Суддя С.О. Стефанов