Ухвала від 05.10.2018 по справі 814/1515/18

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

05 жовтня 2018 р. № 814/1515/18

м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Брагар В. С., розглянувши клопотання про заміну первинного відповідача в адміністративній справі

за позовом:ОСОБА_1, АДРЕСА_1, 54031

до відповідача:Миколаївської міської ради, вул. Адміральська, 20, м. Миколаїв, 54001

третя особа:ОСОБА_2, АДРЕСА_2, 54040

про:визнання протиправним та скасування рішення від 26.06.2013 № 600,

В провадженні Миколаївського окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Миколаївської міської ради, за участю у справі третьої особи ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування рішення від 26.06.2013 р. №600 "Про визнання рішення виконавчого комітету Миколаївської міської ради від 22.06.2007р. №1155 таким, що втратило чинність".

Ухвалою суду від 12.07.2018р. відкрито провадження в адміністративній справі та зазначено, що розгляд справи здійснюватиметься в порядку спрощеного позовного провадження.

Позивач звернувся до суду з клопотанням про заміну первинного відповідача належним відповідачем, яким є виконавчий комітет Миколаївської міської ради.

Клопотання мотивовано тим, що позовні вимоги заявлені до особи, яка не є суб'єктом прийняття оскаржуваного рішення, оскільки Миколаївська міська рада та виконавчий комітет Миколаївської міської ради є різними юридичними особами. Крім того, відповідно до норм Закону України від 21.05.1997 №280/97-ВР "Про місцеве самоврядування в Україні" Миколаївська міська рада та виконавчий комітет Миколаївської міської ради є різними органами місцевого самоврядування, які наділені різнимим повноваженнями.

Розглянувши вказане клопотання, суд зазначає наступне.

Згідно з частиною 1 статті 46 Кодексу адміністративного судочинства України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.

Відповідно до частини 3 статті 46 даного Кодексу відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Відповідно до частини 3 статті 48 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача.

Згідно з частиною 5 статті 48 цього ж Кодексу під час вирішення питання про залучення співвідповідача чи заміну належного відповідача суд враховує, зокрема, чи знав або чи міг знати позивач до подання позову у справі про підставу для залучення такого співвідповідача чи заміну неналежного відповідача.

Враховуючи, що викладені в клопотанні обставини підтверджуються матеріалами справи, суд приходить до висновку, що клопотання про заміну неналежного відповідача слід задовольнити та замінити Миколаївську міську раду на належного відповідача - виконавчий комітет Миколаївської міської ради.

На підставі вищенаведеного, керуючись статтями 48, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

УХВАЛИВ:

1. Клопотання про заміну неналежного відповідача на належного - задовольнити.

2. Замінити первісного відповідача - Миколаївську міську раду на належного відповідача - виконавчий комітет Миколаївської міської ради (вул. Адміральська, 20, м. Миколаїв, 54001, код ЄДРПОУ 04056612).

Ухвала, відповідно до змісту ч. 2 ст. 256 КАС України, набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя В. С. Брагар