Рішення від 09.10.2018 по справі 1240/2238/18

3.7.2

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ

Іменем України

09 жовтня 2018 рокуСєвєродонецькСправа № 1240/2238/18

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Басової Н.М.

при секретарі судового засідання: Грищенко М.І.

за участю:

представника відповідача: ОСОБА_1,

позивач та представник позивача не прибули,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) про визнання протиправним та скасування розрахунку плати за проїзд, -

ВСТАНОВИВ:

27.07.2018 до Луганського окружного адміністративного суду звернувся фізична особа-підприємець ОСОБА_2 (далі - позивач) з адміністративним позовом до Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) (далі - відповідач), в якому позивач просив визнати протиправним та скасувати розрахунок плати за проїзд великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування до Акту № 0010355 від 06.07.2018р. в розмірі 289,20 Євро, складений Управлінням Укртрансбезпеки в Харківській області відносно фізичної особи - підприємця ОСОБА_2.

Позовні вимоги обґрунтовував тим, що 06.07.2018 р. працівниками територіального органу Державної служби України з безпеки на транспорті, а саме Управління Укртрансбезпеки в Харківській області у пункті габаритно-вагового контролю ОЗОТ - PWIA зав. № 17-424; а/д. М-46, «Харків-Охтирка», 9 км., було проведено габаритно - ваговий контроль вантажного автомобіля марки DАF, модель FT XF 95.430 105.460, реєстраційний номер НОМЕР_1, причеп марка LSU, модель 3-АТО- 12-24К, реєстраційний номер ВВ 8198 XX, що належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2, під керуванням водія ОСОБА_3.

За результатами проведення зважування складено Довідку про результати здійснення габаритно-вагового контролю від 06.07.2018 та Акт № 0010355 від 06.07.2018, про перевищення транспортним засобам нормативних вагових параметрів, на підставі яких проведено розрахунок плати за проїзд великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування від 06.07.2018 р., яким нарахована позивачу плату за проїзд в розмірі 289,20 євро.

Вказаний розрахунок від 06.07.2018 р. позивач вважає протиправним та таким, що підлягає скасуванню, оскільки відповідно до вимог чинного законодавства при проведенні зважування його автомобіля, відповідачем не було забезпечено рівну поверхню, твердим покриттям (асфальтобетонне або цементобетонне) ширину не менше ніж 7,0м, укріплений металевими кутами приямок для вагових платформ. Після зважування автомобіля відповідачем, він вирішив провести незалежну процедуру зважання свого автомобіля. Згідно Квитанції № 1598 від 06.07.2018 р. о 13:06:04, яка була видана ТОВ «ХАДО-Технологія» при незалежному зважуванні - загальна маса вантажного автомобіля марки DAF, модель FT XF 95.430 105.460, реєстраційний номер НОМЕР_1, становить 38,160 кг, а в пункті 8 Акту № 0010355 від 06.07.2018 р. зазначено, що фактична маса вказаного автомобіля становить 41,00 тон.

При цьому у позивача наявний документ, виданий отримувачем вантажу, відповідно до якого «Відомості про вантаж» маса нетто (брутто), т - складає 22.47000.

Позивач також зазначив, що при габаритно-ваговому контролі на автомобільних вагах, вимога водія транспортного засобу, який належить позивачу, про надання документів про державну метрологічну атестацію зазначеного вимірювального приладу, документа про проведення перевірки вимірювального приладу, свідоцтва про державну метрологічну атестацію - була проігнорована працівником відповідача та не було надано запитуваних документів.

Більш того, ні довідка про результати здійснення габаритно-вагового контролю, ні Довідка про результати здійснення габаритно-вагового контролю від 06.07.2018, Акт № 0010355 від 06.07.2018 р. про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів, ні Розрахунок плати за проїзд великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування від 06.07.2018 р. - не містять даних про використаний ваговий комплекс відповідачем. Вимоги до облаштування та технічного оснащення пунктів габаритно-вагового контролю на автомобільних дорогах загального користування затверджені Наказом Міністерства інфраструктури України від 28.07.2016 № 255.

Крім того, позивач зазначає, що п.22 Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 № 879 (далі - Порядок № 879), у разі виявлення на стаціонарних або пересувних чи автоматичних зважувальних пунктах порушення правил проїзду великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів такий транспортний засіб тимчасово затримується згідно із ст.265-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Проте, транспортний засіб з напівпричепом за результатами габаритно- вагового контролю не затримувався, а після його проходження подальший рух транспортного засобу не заборонявся.

Таким чином, вказані обставини ставлять під сумнів результати проведення вимірювальних та зважувальних параметрів, щодо їх об'єктивності та достовірності.

Позивач вважає дії відповідача щодо встановлення результатів перевірки, зафіксованих в акті від 06.07.2018 р., про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів та довідці від 06.07.2018 р. про результати здійснення габаритно-вагового контролю неправомірними, а результати такими, що не відповідають фактичним обставинам, які існували на час проведення такої перевірки. Тому розрахунок плати за проїзд великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування від 06.07.2018 р., яким було нараховано позивачу плату за проїзд в розмірі 289,20 євро, слід визнати протиправним та таким, що підлягає скасуванню (а.с.5-10).

Відповідач позовні вимоги не визнав, 15.08.2018 надав суду відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що 06.07.2018 посадовими особами Управління Укртрансбезпеки у Харківській області виявлено факт перевезення вантажу із перевищенням вагових обмежень, встановлених Правилами дорожнього руху України, без дозволу або документа про внесення плати за проїзд великовагових транспортних засобів.

Так, 06.07.2018 посадовими особами Управління Укртрансбезпеки у Харківській області проведено габаритно-ваговий контроль автомобіля, який належить позивачу. За результатами проведеної перевірки складено Довідку про результати здійснення габаритно-вагового контролю та Акт про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів, на підставі яких проведено Розрахунок плати за проїзд великовагових та(або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування та нараховано плату за проїзд 289,20 евро (що за офіційним курсом Національного банку України станом на 06.07.2018 становить 8947,85 грн.)

Пунктом 27 Порядку габаритно-вагового контролю передбачено, що плата за проїзд справляється в національній валюті за офіційним курсом гривні, встановленим Національним банком на день проведення розрахунку. Кошти, стягнені за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагових транспортних засобів, спрямовуються в установленому порядку до Державного бюджету.

До того ж, пунктами 22-24 Порядку габаритно-вагового контролю передбачено - у разі виявлення на стаціонарних або пересувних чи автоматичних зважувальних пунктах порушення правил проїзду великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів такий транспортний засіб тимчасово затримується згідно із статтею 265-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Власник великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу або уповноважена ним особа має право привести габаритно-вагові параметри транспортного засобу у відповідність з установленими нормативами шляхом часткового розвантаження, перевантаження на інший транспортний засіб або у будь-який інший спосіб.

Після приведення габаритно-вагових параметрів транспортного засобу у відповідність з установленими нормативами і внесення плати за проїзд такий засіб спрямовується для здійснення повторного габаритно-вагового контролю. Якщо під час здійснення повторного габаритно-вагового контролю фактів перевищення габаритно-вагових параметрів не виявлено, транспортний засіб може продовжити подальший рух.

Посадовими особами Управління Укртрансбезпеки у Харківській області вищезазначена інформація була доведена до відома водієві транспортного засобу, який належить позивачу, та на час проходження габаритно-вагового контролю перебував під його управлінням.

Проте, водій, ігноруючи положення діючого законодавства - 06.07.2018 самовільно продовжив подальший рух.

Відповідно до п.31 Порядку габаритно-вагового контролю, перевізник зобов'язаний протягом 30 календарних днів з моменту визначення плати внести її та повідомити про це відповідний територіальний орган Укртрансбезпеки.

18.07.2018 Управління Укртрансбезпеки у Харківській області на адресу позивача було направлено лист з повідомленням про необхідність сплати грошових коштів в розмірі 289,2 євро (8947,85 грн.).

Проте, на даний час, дані кошти так і не сплачено.

Несплата плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу автомобільними дорогами загального користування тягне за собою ненадходження коштів до Державного бюджету України, загрожує невиконанню загальнодержавних програм, які фінансуються з бюджету, підриває основні принципи існуючого суспільного ладу, та суттєво порушує інтереси держави.

Згідно п.41 Порядку габаритно-вагового контролю, дії або бездіяльність учасників відносин у сфері габаритно-вагового контролю можуть бути оскаржені в установленому порядку.

Стосовно посилань позивача на результати проведеного ним «незалежного зважування» - взагалі не може братися до уваги під час розгляду справи, оскільки відповідно до наданої позивачем квитанції №1598 від 06.07.2018, яка була видана ТОВ «ХАДО-Технологія» зазначено час зважування - 13 год. 06 хв.

Час зважування, яке було проведено посадовими особами Управління Укртрансбезпеки у Харківській області - 09 год. 13 хв.

Тобто, між зважуваннями було декілька годин, під час яких габаритно-вагові параметри транспортного засобу було приведено у відповідність з установленими нормативами шляхом часткового розвантаження, перевантаження на інший транспортний засіб або у будь-який інший спосіб.

Таким чином, розрахунок плати за проїзд великовагових та(або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування складений до акту №0010355 від 06.07.2018 про перевищення транспортним засобом нормативних вагових/габаритних параметрів не суперечить нормам чинного законодавства.

На підставі вищевикладеного, відповідач просив суд відмовити позивачу в задоволенні адміністративного позову в повному обсязі (а.с.34-40).

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 30.07.2018 відкрито провадження у справі, вирішено розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін (а.с.1-2).

Ухвалою суду від 15.08.2018 за клопотаннями сторін провадження у справі зупинено до 09.10.2018 для надання часу для примирення (а.с.63).

Ухвалою суду від 09.10.2018 провадження у справі поновлено (а.с.72).

В судове засідання позивач та його представник не прибули, повідомлені належним чином про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується розпискою про явку в судове засідання від 15.08.2018 та рекомендованими повідомленнями про вручення поштового відправлення (а.с.64,69,71). Поважні причини неявки в судове засідання позивач та його представник суду не повідомили.

Згідно ч.1 ст.205 КАС України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

В судовому засіданні представник відповідача позовні вимоги не визнав, заперечував проти його задоволення з підстав зазначених у відзиві.

Вислухавши пояснення представника відповідача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.90 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд дійшов наступного.

Судом встановлено, що 06 липня 2018 року на габаритно-ваговому комплексі 030Т - PWIA зав. № 17-424; на автодорозі М-46, «Харків-Охтирка», 9 км., посадовими особами управління Укртрансбезпеки в Харківській області згідно направлення на перевірку від 02.07.2018 №3029327 та графіку роботи пересувного пункту габаритно-вагового контролю на мережі доріг загального користування Харківської області на липень 2018 року було проведено габаритно-ваговий контроль вантажного автомобіля марки DАF, модель FT XF 95.430 105.460, реєстраційний номер НОМЕР_1, причеп марка LSU, модель 3-АТО- 12-24К, реєстраційний номер ВВ 8198 XX, що належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2, під керуванням водія ОСОБА_3 (а.с.42,43,53).

За результатами проведеної перевірки виявлено факт перевезення вантажу із перевищенням вагових обмежень замість допустимих 40 тон, навантаження становило 41 000 кг, про що 06.07.2018 складено Довідку №0023355 про результати здійснення габаритно-вагового контролю, Акт №0010355 про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів, на підставі яких проведено Розрахунок плати за проїзд великовагових та(або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування та нараховано плату за проїзд 289,20 євро, також складено Акт №063557 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом (а.с.49,50,51,52).

Згідно статті 29 Закону України "Про дорожній рух" (надалі - Закон № 3353) з метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається за наявності дозволу на участь у дорожньому русі таких транспортних засобів. Порядок видачі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, та розмір плати за його отримання встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до статті 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001 № 2344-ІІІ (надалі - Закон № 2344), реалізація державної політики у сфері автомобільного транспорту здійснюється через центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування. Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, здійснює, зокрема: державний нагляд і контроль за дотриманням автомобільними перевізниками вимог законодавства, норм та стандартів на автомобільному транспорті; габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування.

Центральним органом виконавчої влади з питань безпеки на автомобільному транспорті, згідно постанови Кабінету Міністрів України за №103 від 11.02.2015, є Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека), яка здійснює свої повноваження безпосередньо, а також через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Статтею 33 Закону України "Про автомобільні дороги" (надалі - Закон № 2862) визначено, що рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, встановлені державними стандартами та нормативно-правовими актами, дозволяється за погодженнями з відповідними органами у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ч.3 ст.48 Закону № 2344, у разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов'язковим документом (окрім зазначених у ч.2 даної статті) є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий, компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше семи відсотків.

Відповідно до п.16 Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізних переїздів, правил користування ними та охорони, затверджених постанов Кабінету Міністрів України №198 від 30.03.1994, перевезення небезпечних, великогабаритних і великовагових вантажів автомобільним транспортом по дорожніх об'єктах допускається за окремим дозволом в порядку і за плату, що визначені окремими актами законодавства.

Згідно п.4 вказаних Правил рух великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами здійснюється на підставі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, виданим перевізникові Державтоінспекцією, або документа про внесення плати за проїзд таких транспортних засобів.

Процедура здійснення габаритно-вагового контролю регламентується «Порядком здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №879 від 27.06.2007 (далі - Порядок габаритно-вагового контролю №879).

За визначенням, наведеним у пп.3 п.2 Порядку габаритно-вагового контролю №879: габаритно-ваговий контроль - контроль за проїздом великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, який включає перевірку відповідності габаритно-вагових параметрів таких транспортних засобів установленим законодавством параметрам і нормам, наявності дозволу на рух за визначеними маршрутами, а також дотримання визначених у дозволі умов та режиму руху транспортних засобів.

Згідно визначення, наведеного в ч.3 п.2 Порядку габаритно-вагового контролю №879: великовагові та великогабаритні транспортні засоби - транспортні засоби, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні навантаження на вісь (ось) та загальна маса або габарити яких перевищують один з параметрів, що зазначені у п.22.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1306 від 10.10.2001.

Згідно з п.28 Порядку габаритно-вагового контролю №879 плата за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу вноситься перевізником за затвердженими ставками виходячи з вагових та/або габаритних параметрів транспортного засобу, протяжності маршруту, кількості перевезень.

Відповідно до п.31-1 Порядку габаритно-вагового контролю №879, якщо рух здійснюється без відповідного дозволу або внесення плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, така плата визначається за пройдену частину маршруту по території України або за частину, яку перевізник має намір проїхати, у разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру: до 10 відсотків - у подвійному розмірі; на 10-40 відсотків - у потрійному розмірі; більше як на 40 відсотків - у п'ятикратному розмірі.

Згідно з ч.2 п.31 Порядку габаритно-вагового контролю №879 для строєних осей з одиночними шинами - плата за перевищення допустимих навантажень на вісь (осі) збільшується у два рази.

Відповідно до п.3,4 Порядку габаритно-вагового контролю №879, державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок (перевірок на дорозі), а саме посадовими особами Укртрансбезпеки, її територіальними органами та відповідними підрозділами МВС, що забезпечують безпеку дорожнього руху.

Як вже встановлено судом, посадовими особами відповідача складено акт від 06.07.2018 року за №0010355 про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів, відповідно до яких нормативно допустима маса 40 т., а фактична 41 т.

Дана обставина підтверджується роздруківкою (чеком) від 06.07.2018 транспортного засобу №ВВ3394СР, яка формується і видається автоматично, що унеможливлює втручання особи в результати зважування. Так, в сумі зафіксовано навантаження - 41000 кг, замість допустимих 40 т.

Згідно цієї роздруківки позивачем допущено перевищення вагових обмежень на 1 т дозволених нормативів, про що зафіксовано в розрахунку від 06.07.2018 (а.с.51).

Відтак, під час здійснення органом Укртрансбезпеки габаритно-вагового контролю транспортного засобу позивача було встановлено перевищення нормативно допустимого вагового навантаження транспортного засобу.

За приписами пункту 28 Порядку габаритно-вагового контролю №879 плата за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу вноситься перевізником за затвердженими ставками виходячи з вагових та/або габаритних параметрів транспортного засобу, протяжності маршруту, кількості перевезень.

Розмір плати визначається у відповідності до Ставок плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 №879.

Так, згідно з пунктами 1, 2 за великовагові транспортні засоби (за загальну масу) від 40 до 44 тон включно ставка плати за кожен кілометр відстані становить 0,1 євро, а за великовагові транспортні засоби з перевищенням допустимих осьових навантажень від 10 до 20 відсотків включно - 0,27 євро за кожен кілометр відстані.

Відповідно до вимог пунктів 30-31-1 Порядку габаритно-вагового контролю №879 плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу справляється за встановленими ставками залежно від маси такого транспортного засобу, навантаження на вісь (осі), габаритів та протяжності маршруту за формулою П = (Рзм + Рнв + Рг) х В, де П - розмір плати за проїзд; Рзм - розмір плати за перевищення загальної маси транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; Рнв - розмір плати за перевищення навантаження на вісь (осі) (за одиничну + за здвоєну + за строєну) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду;Рг - розмір плати за перевищення габаритів (за висоту + за ширину + за довжину) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; В - відстань перевезення, кілометрів.

Осі вважаються здвоєними або строєними, якщо відстань між зближеними (суміжними) осями не перевищує 2,5 метра.

При визначенні розміру плати за проїзд транспортних засобів з осьовим сполученням більше трьох береться до рахунку схема, що спричиняє більші руйнування доріг з комбінацій одно-, двох- та трьохосьових сполучень, а найбільша сума навантаження на суміжні осі припадає на максимальну колісну формулу.

Для строєних осей з одиночними шинами плата за перевищення допустимих навантажень на вісь (осі) збільшується у два рази.

Якщо рух здійснюється без відповідного дозволу або внесення плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, така плата визначається за пройдену частину маршруту по території України або за частину, яку перевізник має намір проїхати, у разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру:

до 10 відсотків - у подвійному розмірі;

на 10-40 відсотків - у потрійному розмірі;

більше як на 40 відсотків - у п'ятикратному розмірі.

У разі перевищення кількох нормативів вагових або габаритних параметрів плата за проїзд визначається виходячи з параметру з найбільшим перевищенням.

Відповідно до розрахунку від 06.07.2018 навантаження на загальну масу становила 41,0 т, замість допустимих 40 т, тобто на 1 т більше, отже ставка плати за кожен кілометр відстані становить 0,1 євро, розмір плати за перевищення навантаження на вісь (осі) за строєну з одиночними шинами за 1 кілометр проїзду становить 0,2 євро. Відстань - 482км. Коефіцієнт збільшення плати за проїзд -2, оскільки перевищення нормативу вагового параметру становить від 10%.

Отже, П = (0,1+0,2) х 482 х 2 (пункт 31-1 Порядку №879) = 289,20 євро.

Таким чином, суд дійшов висновку, що при визначенні плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування в розмірі 289,20 євро, відповідно до розрахунку від 06.07.2018 року, відповідач діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, встановлений законодавством.

Доводи позивача про те, що за результатами незалежної процедури зважання автомобіля ТОВ «ХАДО-Технологія» загальна маса вантажного автомобіля марки DAF, модель FT XF 95.430 105.460, реєстраційний номер НОМЕР_1, становить 38,160 кг та згідно документу, виданого отримувачем вантажу, маса нетто (брутто), т - складає 22.47000, суд вважає неприйнятними.

Як вже було зазначено раніше зважування транспортного засобу позивача відбулось посадовими особами відповідача на автоматичному приладі для зважування дорожніх транспортних засобів у русі та вимірювання навантаження на вісь 030Т - PWIA. Вказаний прилад має всі необхідні сертифікати відповідності, що підтверджується наданими відповідачем доказами (а.с.45,46,47). Крім того, вказаний прилад роздруковує чек про зважування автоматично, що унеможливлює втручання особи в результати зважування.

Таким чином у суду не виникає жодних сумнівів щодо правильності встановлення фактичної маси транспортного засобу.

Також суд вважає слушним зауваження відповідача про те, що незалежна процедура зважування відбулась після спливу деякого часу, що могло зумовити відвантаження надлишку вантажу, а тому наданий позивачем з цього приводу доказ суд вважає неналежним. З цих же підстав суд відхиляє посилання позивача на наявність документу, виданого отримувачем вантажу.

Посилання позивача на те, що посадовими особами відповідача була проігнорована вимога працівником відповідача та не було надано документів про державну метрологічну атестацію зазначеного вимірювального приладу, документа про проведення перевірки вимірювального приладу, свідоцтва про державну метрологічну атестацію, є неприйнятними, оскільки не впливає на результат отриманий за допомогою цього вимірювального приладу. Всі необхідні документи були надані відповідачем до суду (а.с.44-47).

Є незмістовними посилання позивача й на те, що в документах, складених відповідачем, відсутнє посилання на використаний ваговий комплекс. Так, зважування здійснено на приладі автоматичному для зважування дорожніх транспортних засобів у русі та вимірювання навантаження на вісь 030Т-АS2-РWIA. В довідці №0023355 про результати здійснення габаритно-вагового контролю від 06.07.2018 зазначений вказаний прилад в скороченому вигляді (а.с.49).

Суд також не погоджується з твердженнями позивача, що у випадку перевищення вагових параметрів відповідач зобов'язаний був не допустити подальшого проїзду транспортного засобу, оскільки повноваження щодо затримки транспортного засобу згідно із ст. 265-2 КУпАП у територіального органу Укртрансінспекції відсутні.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку про те, що відповідач діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією законами України, а відтак у задоволенні позову слід відмовити.

Оскільки позивачу відмовлено в задоволенні позовних вимог, судові витрати понесені ним при сплаті судового збору відшкодуванню не підлягають.

Керуючись статтями 2, 9, 139, 241-246, 255, 295, п.15.5 Розділу VІІ Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2 до Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) про визнання протиправним та скасування розрахунку плати за проїзд - відмовити.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Текст повного судового рішення складено 12 жовтня 2018 року.

Суддя ОСОБА_4