Україна
Донецький окружний адміністративний суд
27 вересня 2018 р. Справа№805/3931/17-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Шинкарьова І.В., розглянувши в адміністративну справу за позовом Маріупольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області до Приватного акціонерного товариства “Комсомольське рудоуправління” про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за період з 01 квітня 2017 року по 31 травня 2017 року за списком №2 в сумі 643 432,40 грн.,
Маріупольське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області (Далі - позивача) звернулось до суду з адміністративним позовом до Приватного акціонерного товариства “Комсомольське рудоуправління” (далі - відповідач) про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за період з 01 квітня 2017 року по 31 травня 2017 року за списком №2 в сумі 643 432,40 грн.
В обґрунтування позовних вимог Позивач посилається на те, що Відповідач повинен відшкодувати до 25-го числа щомісяця суму фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, по працівникам підприємства, яким призначено пенсію. За період з 01 квітня 2017 по 31 травня 2017 року підприємство має заборгованість з покриття фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до пунктів “б”-“з” ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» у розмірі 643 432,40 грн., що підтверджується відповідними розрахунками та даними картки особового рахунку підприємства. Просив стягнути з Відповідача зазначену суму фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 08 листопада 2017 року відкрито провадження в адміністративній справі № 805/3931/17-а за вказаним вище адміністративним позовом.
Провадження у справі зупинялося ухвалами Донецького окружного адміністративного суду з 28 листопада 2017 року.
Ухвалою від 16 січня 2018 року у справі призначена судова економічна експертиза, перед судовим експертом поставлені наступні питання:
- чи підтверджується документально розрахунок суми з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій призначених на пільгових умовах за списком № 2в сумі 643 432,40 грн. за період з 01 квітня 2017 року по 31 травня 2017 року? Якщо не підтверджується, визначити в якій сумі існує розбіжність?
- чи відповідає дійсності та підтверджується відповідними документами щодо складу витрат та факту їх понесення позивачем, визначений для ПРАТ «Комсомольське рудоуправління» розмір фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком № 2 у розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій призначених на пільгових умовах в сумі 643 432,40 грн. за період з 01 квітня 2017 року по 31 травня 2017 року? Якщо не відповідає, визначити, щодо яких витрат та в якій сумі існує розбіжність?
- чи включені Позивачем до сум, що підлягають відшкодуванню з боку ПРАТ “Комсомольське рудоуправління” за розрахунком фактичних витрат на виплату та доставку пенсій призначених на пільгових умовах, за період з 01 квітня 2017 року по 31 травня 2017 року суми доплат, надбавок і підвищень, що призначені відповідно до законодавства України та виплачуються за рахунок інших джерел, ніж кошти Пенсійного фонду України? Якщо так, то в якій сумі?
Ухвалою від 03 липня 2018 року замінено Позивача - Центральне об'єднане управління Пенсійного фонду України м. Маріуполя Донецької області, на його правонаступника - Маріупольське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області.
Представники сторін до суду не з'явились, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені судом належними чином.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Позивач - Маріупольське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області, є органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього пунктом 12 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, “Положенням про Пенсійний фонд України”, затвердженим Указом Президента України від 6 квітня 2011 року №384/2011.
Відповідач - Приватне акціонерне товариство “Комсомольське рудоуправління”, внесено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України за № 00191827, зареєстроване за юридичною адресою: 87534, Донецька область, м. Маріуполь, пр.. Нахимова, буд. 116 а, та перебуває на обліку в Маріупольському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Донецької області як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Колишні працівники відповідача, згідно переліку дослідження суми фактичних витрат та доставку пільгових пенсій по ПрАТ «Комсомольське рудоуправління» додаток №2 (а.с. 25-30) перебувають на обліку в органах Пенсійного фонду України та отримують пенсію за віком, призначену на пільгових умовах за списком №2.
На вирішення питання здійснені витрати на виплату і доставку працівникам ПрАТ «Комсомольське рудоуправління» пенсій, призначених на пільгових умовах за Списком № 1 за період з 01 квітня 2017 року по 31 травня 2017 року було надано витяги з відомостей на зарахування пенсій на карткові рахунки пенсіонерів, відомостей на виплату пенсій та довідки УПФУ про розмір призначеної і фактично отриманої пенсії, заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком № 1.
Отже, судом для підтвердження фактичної виплати пенсії на підставі було призначено експертизу з питань, які визначенні у тексті ухвали від 16 січня 2018 року.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд зазначає.
Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” регулюються принципи, засади, механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, питання призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду.
Суд зазначає, що Законом України “Про внесення змін до деяких законів України з питань пенсійного забезпечення працівників сільськогосподарських підприємств платників фіксованого сільськогосподарського податку” 31 травня 2005 року №2613-IV, який набрав чинності з 01 січня 2006 року, внесено зміни до Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.
Відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди, зокрема, особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України “Про пенсійне забезпечення”.
У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.
При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.
Виплата пенсій особам, які були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників, за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та особам, пенсії яким призначені відповідно до пунктів “в” - “е” та “ж” статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”, здійснюється до 1 січня 2005 року за рахунок коштів Пенсійного фонду, а з 1 січня 2005 року - за рахунок коштів Державного бюджету України до досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону.
Відповідно до пп.1 п.4 Положення «Про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також у містах та районах», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 22 грудня 2014 р. № 28-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 січня 2015р. за №41/26486, встановлено, що управління Фонду відповідно до покладених на нього завдань забезпечує додержання підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності та громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, вимог актів законодавства про пенсійне забезпечення.
Згідно з пп.9 п.4 зазначеного Положення, управління Фонду здійснює стягнення у передбаченому законодавством порядку своєчасно не нарахованих та/або не сплачених сум страхових внесків та інших платежів.
Відповідно до пункту 2 розділу XV “Прикінцеві положення” Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди:
1) особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбачених Законом України “Про пенсійне забезпечення”.
У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.
При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.
Таким чином, обов'язок відшкодування підприємством фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій встановлений чинним законодавством України.
Страхувальниками, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, є роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання та інші.
Відповідно до п. 2 ст. 17 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати та сплачувати у встановлені строки та в повному обсязі страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Згідно абз. 4 п.1 ст. 2 Закону України “Про збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів “б” - “з” статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України “Про пенсійне забезпечення”.
Відповідно абз. 3 п.1 ст. 4 Закону України “Про збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” встановлена ставка збору у розмірі 100 відсотків від об'єкта оподаткування, визначеного абзацом четвертим пункту 1 статті 2 цього Закону.
Відповідно до пункту 6.1 Інструкції № 21-1, відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, зокрема, в таких розмірах, зокрема, для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції, - фактичні витрати на виплату і доставку пенсій працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, крім працівників, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, у таких розмірах: 20 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2004 році; 30 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2005 році; 40 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2006 році; 50 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2007 році; 60 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2008 році; 70 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2009 році; 80 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2010 році; 90 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2011 році; 100 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених з 2012 року.
Відповідно до п. 6.4 “Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України”, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України 19 грудня 2003 року № 21-1, розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Згідно п. 6.5. Інструкції, розрахунки складаються на підставі відомостей відділів з призначення пенсій органів Пенсійного фонду України, які подаються згідно з додатком 8 та додатком 8а до 1 січня поточного року та протягом 10 днів з дня прийняття рішення про призначення нової пенсії.
Пунктами 6.7 Інструкції, передбачено, що підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
У разі зміни розміру пенсії або настання обставин, які впливають на суму відшкодування (смерть пенсіонера, зміна місця проживання та ін.), органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства в місячний термін з моменту виникнення цих обставин.
Суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з дати призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону, сплачуються одночасно із оплатою фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за перший поточний місяць.
Таким чином, законодавством встановлено право позивача на відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, та чітко прописано порядок.
В той же час, суд враховує висновки експертизи, а саме:
1. По першому питанню - в обсязі наданих документів розрахунок суми відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за списком № 2, за квітень-травень 2017 р. у загальній сумі 643 432,40 грн., експерту виявляється можливим документально обґрунтувати:
- з урахуванням первинних документів щодо фактичної виплати пенсій (витягів з відомостей на зарахування пенсій на карткові рахунки пенсіонерів, відомостей на виплату пенсії) в сумі 98 521,13 грн.;
- з урахуванням первинних документів щодо фактичної виплати пенсій (витягів з відомостей на зарахування пенсій на карткові рахунки пенсіонерів, відомостей на виплату пенсії) та довідок УПФУ про розмір призначеної і фактично отриманої пенсії в сумі 418 223, 22 грн.
Розбіжності даних дослідження з даними УПФУ до зменшення на загальну суму:
- з урахуванням первинних документів щодо фактичної виплати пенсій (витягів з відомостей на зарахування пенсій на карткові рахунки пенсіонерів, відомостей на виплату пенсій) в сумі (-)544 911, 27 грн. по 97-ти пенсіонерах;
- з урахуванням первинних документів щодо фактичної виплати пенсій (витягів з відомостей на зарахування пенсій на карткові рахунки пенсіонерів, відомостей на виплату пенсій) та довідок УПФУ про розмір призначеної і фактично отриманої пенсії в сумі (-) 225 209, 18 грн. по 44-ти пенсіонерах.
2. По другому питанню - в обсязі наданих на дослідження документів відповідними документами щодо складу витрат та факту їх понесення позивачем, визначений для відповідача розмір фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком № 2 у розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій призначених на пільгових умовах за квітень-травень 2017 року у сумі 643 432,40 грн., підтверджується документально частково:
- з урахуванням первинних документів щодо фактичної виплати пенсій (витягів з відомостей на зарахування пенсій на карткові рахунки пенсіонерів, відомостей на виплату пенсії) в сумі 98 521,13 грн.;
- з урахуванням первинних документів щодо фактичної виплати пенсій (витягів з відомостей на зарахування пенсій на карткові рахунки пенсіонерів, відомостей на виплату пенсій) та довідок УПФУ про розмір призначеної і фактично отриманої пенсії в сумі 418 223, 22 грн.
Розбіжності даних дослідження з даними УПФУ до зменшення на загальну суму:
- з урахуванням первинних документів щодо фактичної виплати пенсій (витягів з відомостей на зарахування пенсій на карткові рахунки пенсіонерів, відомостей на виплату пенсій) в сумі (-)544 911, 27 грн. по 97-ти пенсіонерах;
- з урахуванням первинних документів щодо фактичної виплати пенсій (витягів з відомостей на зарахування пенсій на карткові рахунки пенсіонерів, відомостей на виплату пенсій) та довідок УПФУ про розмір призначеної і фактично отриманої пенсії в сумі (-) 225 209, 18 грн. по 44-ти пенсіонерах.
3. По третьому питанню в обсязі наданих на дослідження документів включення Центральним об'єднаним управлінням м. Маріуполя Донецької області до сум, що підлягають відшкодуванню зі сторони ПрАТ “Комсомольське рудоуправління” за розрахунком фактичних витрат на виплату та доставку пенсій призначених на пільгових умовах, за квітень-травень 2017 року, суми доплат, надбавок і підвищень, що призначені відповідно до законодавства України та виплачуються за рахунок інших джерел, ніж кошти Пенсійного фонду України документально не підтверджується.
Згідно висновків експерта встановлено, що датою настання пенсійного віку (закінчення відшкодування) по пенсіонеру ОСОБА_1 (№ пенсійної справи - 199694) - 05.07.2016р.; в розрахунку боргу по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, в періоді - квітень-травень 2017р. сума пенсії до відшкодування по пенсіонерах ОСОБА_2 (сума до відшкодування - (-) 146,09грн.), ОСОБА_3В (сума до відшкодування - (-)28529,11грн.), наведені з від'ємними значеннями на загальну суму мінус (-) 28 675,20грн.; внаслідок надання на дослідження матеріалів не у повному обсязі, а саме: часткової відсутності розпоряджень УПФУ про призначення пенсії (або надання їх поганих копій), відомостей (розшифровок) по складу витрат, місячних розрахунків боргу по відшкодуванню фактичних витрат, місячних розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, направлених платнику, витягів з відомостей на зарахування пенсій на карткові рахунки пенсіонерів, відривних талонів від відомостей на виплату пенсії, довідок про отримання пенсій.
Дослідження суми відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій по ПрАТ «Комсомольське рудоуправління» за Списком № 2 за квітень-травень 2017 року у Додатку № 2.
В обсязі наданих на дослідження документів включення Центральним об'єднаним управлінням ПФУ м. Маріуполя Донецької області до сум, що підлягають відшкодуванню зі сторони ПрАТ «Комсомольське рудоуправління» за розрахунком фактичних витрат на виплату та доставку пенсій призначених на пільгових умовах, за період з 01 квітня 2017 року по 31 травня 2017 року, суми доплат, надбавок і підвищень, що призначені відповідно до законодавства України та виплачуються за рахунок інших джерел, ніж кошти Пенсійного фонду України документально не підтверджується.
Отже документально підтверджується з урахуванням первинних документів щодо фактичної виплати пенсій (витягів з відомостей на зарахування пенсій на карткові рахунки пенсіонерів, відомостей на виплату пенсій) та довідок УПФУ про розмір призначеної і фактично отриманої пенсії, заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком № 2 за квітень-травень 2017 року в сумі 418 223 грн. 22 коп.
Відповідно до ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Згідно ч. 1 ст. 101 КАС України, висновок експерта - це докладний опис проведених експертом досліджень, зроблені у результаті них висновки та обґрунтовані відповіді на питання, поставлені перед експертом, складений у порядку, визначеному законодавством.
З огляду на ту обставину, що під час судового розгляду підтверджено факт понесення витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до пунктів “б”-“з” ст. 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”, у розмірі сумі 418 223 грн. 22 коп., суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення позову.
Відповідно до ч. 2 ст. 139 КАС України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Керуючись ст.ст. 2, 6, 8-9, 19-20, 22, 25-26, 72-78, 90, 139, 205, 241-246, 255, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Адміністративний позов Маріупольського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Донецької області (87548, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Зелінського, б. 27а, ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ 41250795) до Приватного акціонерного товариства “Комсомольське рудоуправління” (87534, Донецька область, м. Маріуполь, пр.. Нахимова, буд. 116 а, ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ 00191827) про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до п. "б-з" ст. 13 Закону України від 05 листопада 2011 № 1788 "Про пенсійне забезпечення" (за списком № 2) за період з 01 квітня 2017 р. по 31 травня 2017 р. в сумі 643 432,40 грн. - задовольнити частково.
Стягнути з Приватного акціонерного товариства “ Комсомольське рудоуправління ” на користь Маріупольського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Донецької області заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів “б”-“з” статті 13 Закону України від 05 листопада 2011 року № 1788 “Про пенсійне забезпечення” (за списком № 2) за період з 01 квітня 2017 р. по 31 травня 2017 р. в сумі 418 223 (Чотириста вiсiмнадцять тисяч двiстi двадцять три) гривень 40 копійки.
В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.
Рішення складене в повному обсязі 27 вересня 2018 року.
Рішення Донецького окружного адміністративного суду може бути оскаржене в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до п. 15.5 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Шинкарьова І.В.