Справа № 444/3132/18
Провадження № 3/444/976/2018
10 жовтня 2018 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Ясиновський Р. Б., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від Державної прикордонної служби України Західне регіональне управління Львівський прикордонний загін ВПС “Рава-Руська”, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянин ОСОБА_2 Федерації, місце народження: ОСОБА_2 Федерація, Іркутська область, м. Бодайбо, місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2, обл. Русе, вул. Баба Тонка, 17, пенсіонер, документ, що посвідчує особу: паспорт громадянина ОСОБА_2 Федерації для виїзду за кордон на ім"я ОСОБА_3 серії 51 № 5655557, виданий 11.08.2016 року) -
- за ч. 2 ст. 204-1 КУпАП України,
ОСОБА_1, 25.09.2018 року в районі Річківської сільської ради Жовківського району Львівської області, вчинив перетинання державного кордону України поза пунктами пропуску через державний кордон України, вчинене групою осіб, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 204-1 КУпАП України.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, однак в матеріалах справи про адміністративне правопорушення знаходиться його заява , в якій просить розглядати справу без його участі у зв"язку із терміновим вильотом за межі території України. За свій вчинок вину визнає.
Відповідно до статті 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, не є обов'язковою. А тому приходжу до переконання про можливість розгляду справи без участі ОСОБА_1
Факт вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 стверджується зібраними доказами які знаходяться в матеріалах справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ № 333328 від 27.09.2018 року; протоколом про адміністративне затримання від 26.09.2018 року; копією паспорта громадянина ОСОБА_2 Федерації для виїзду за кордон на ім"я ОСОБА_3 серії 51 № 5655557, виданий 11.08.2016 року, письмовою заявою ОСОБА_1, яка знаходиться в матеріалах справи про адміністративне правопорушення, в якій зазнача, що "за свій вчинок вину визнає"; іншими матеріалами справи про адміністративне правопорушення.
Дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч. 2 ст. 204-1 КпАП України, оскільки він вчинив перетинання державного кордону України поза пунктами пропуску через державний кордон України, вчинене групою осіб.
Обираючи вид та міру стягнення правопорушнику враховую характер вчиненого правопорушення, ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Обставини, які б обтяжували чи пом'якшували відповідальність правопорушника судом не встановлені.
Санкція ч. 2 ст. 204-1 КУпАП України, передбачає накладення штрафу від п'ятисот до восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк від десяти до п'ятнадцяти діб, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності
У відповідності до положень ст. 248 КУпАП, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на засадах рівності перед законом і органом (посадовою особою), який розглядає справу, всіх громадян незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мови та інших обставин.
З врахуванням наведеного, місця, способу вчинення правопорушення, відношення правопорушника до вчиненого ним правопорушення, суддя прийшов до переконання, що до правопорушника слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою він притягається до відповідальності, і так як адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, на правопорушника слід накласти стягнення у вигляді штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 КпАП України, ст. 4 ч. 2 п. 5 Закону України “Про судовий збір” з останніми змінами та доповненнями, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення стягується з правопорушника 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Станом на 01.01.2018 року прожитковий мінімум для працездатних осіб відповідно до ст. 7 Закону України "Про державний бюджет України на 2018 рік" становить 1 762, 00 грн., а тому з правопорушника в користь держави слід стягнути судовий збір в розмірі 352 грн. 40 коп.
Керуючись ст. 7, 9, 204-1, 248, 279, 283, 284, 307, 308 КУпАП України, суддя,-
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 204-1 КУпАП України та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі п»ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 8 500 /вісім тисяч п»ятсот/ грн. 00 коп.- в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 - 352 /триста п»ятдесят дві/ грн. 40 коп. судового збору, який сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України, та які слід сплатити по реквізитам рахунків Жовківського районного суду Львівської області: УК у Жовківський районі/ 22030101, р/р 31215206013286, МФО-899998, ЄДРПОУ- 36762986, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код - 22030101, призначення платежу: Судовий збір (Державна судова адміністрація України,050).
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 цього Кодексу.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови, особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено подання прокурора у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.
Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала , якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено
Апеляційна скарга, подання прокурора подаються до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п”ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п”ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається до виконання органу державної виконавчої служби в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили .
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
подвійний розмір штрафу, визначений постановою;
витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМ України.
Суддя Ясиновський Р. Б.