Постанова від 09.10.2018 по справі 153/1387/18

ПОСТАНОВА

"09" жовтня 2018 р. Справа153/1387/18

Суддя Ямпільського районного суду Вінницької області Дзерин М.М., розглянувши адміністративну справу, яка надійшла від Ямпільського районного сектору ГУ ДСНС України у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жительки вул.Шевченка, 7 с.підлісівка Ямпільського району Вінницької області, громадянки України, за ст.188-16 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

21 вересня 2018 року до Ямпільського районного суду Вінницької області з Ямпільського районного сектору ГУ ДСНС України у Вінницькій області надійшов адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1, за ст.188-16 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол: відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення стаття 188-16 містить дві частини, відповідно до яких особу може бути притягнуто до адміністративної відповідальності і накладено адміністративне стягнення.

Однак, в протоколі про адміністративне правопорушення, серія ВІ №-13172, складеного на ім'я ОСОБА_1 не зазначено частину статті 188-16, за якою правопорушник притягається до адміністративної відповідальності і відповідно до якої на нього може бути накладено адміністративне стягнення.

Відповідно до ст.278 КУпАП при виявленні недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному всупереч вимогам ст.256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об'єктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи відповідному правоохоронному органу, що порушив провадження в адміністративній справі на дооформлення.

Відповідно до п. 12 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» від 17 жовтня 2014 року №11, норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного без додержання вимог статті 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду для належного оформлення.

Враховуючи те, що матеріали справи не містять всіх необхідних відомостей, які потрібні для забезпечення правильного розгляду справи - не зазначено частину, за якою правопорушник притягається до адміністративної відповідальності, відповідно до якої на нього може бути накладено адміністративне стягнення. У зв'язку з цим, суд, не має можливості в повному обсязі з'ясувати обставини правопорушення та забезпечити своєчасне виконання постанови, тому адміністративний матеріал слід направити на доопрацювання органу який склав протокол про адміністративне правопорушення.

Керуючись ст.ст. 256, 278, 283, 284 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.188-16 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Ямпільського районного сектору ГУ ДСНС України у Вінницькій області для належного оформлення.

Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.

Суддя Ямпільського районного суду

Вінницької області ОСОБА_2