Рішення від 11.09.2018 по справі 826/10603/17

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

11 вересня 2018 року 12:26 № 826/10603/17

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Федорчука А.Б., при секретарі судового засідання Семеняці А.Р., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Заступника керівника Бориспільської місцевої прокуратури Київської області

в інтересах держави в особі Переяслав-Хмельницької міської ради

Київської області

до Державної архітектурно-будівельної інспекції України

третя особа Товариство з обмеженою відповідальністю "Енерго-промислова група

"Югенергопромтранс"

ОСОБА_1

про визнання дій протиправними та скасування рішення.

за участю представників сторін:

представник позивача: Борисюк А.А. (прокуратури), Медведенко Н.І.

представник відповідача: Горбач І.В.

представник третьої особи 1: Муравський С.П.

представник третьої особи 2: ОСОБА_1

Відповідно до частини шостої статті 250 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 11.09.2018 року проголошено вступну та резолютивну частини рішення.

ОБСТАВИНИСПРАВИ:

Позивач, в особі Заступника керівника Бориспільської місцевої прокуратури Київської області в інтересах держави в особі Переяслав-Хмельницької міської ради Київської області (надалі - Позивачі), звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Державної архітектурно-будівельної інспекції України (надалі - Відповідач), третя особа - Товариство з обмеженою відповідальністю "Енерго-промислова група "Югенергопромтранс" (надалі - третя особа 1), в якому просить суд: визнати протиправною бездіяльність Державної архітектурно- будівельної інспекції; зобов'язати Державну архітектурно-будівельну інспекцію України анулювати дозвіл ТОВ «Енерго-промислова група «Югенергопромтрнас» від 06.10.2016 №114162802214 на початок виконання будівельних робіт на земельній ділянці з кадастровим номером НОМЕР_1, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва 30.08.2017 р., відкрито провадження в адміністративній справі та призначено судове засідання на 25.10.2017 р.

Згідно Довідки про не здійснення фіксування судового засідання від 25.10.2017 р. розгляд справи відкладено до 21.12.2017 р. у зв'язку з перебуванням головуючого судді Федорчука А.Б. у відпустці.

У відповідності до Довідки про не здійснення фіксування судового засідання від 21.12.2017 р. розгляд справи відкладено до 07.02.2018 р. у зв'язку з перебуванням головуючого судді Федорчука А.Б. на лікарняному.

Представником Бориспільської місцевої прокуратури Київської області 07.02.2018 р. подано до суду заяву про уточнення додаткових підстав подачі позову, в яких просить суд: визнати протиправною бездіяльність Державної архітектурно-будівельної інспекції; зобов'язати Державну архітектурно-будівельну інспекцію України анулювати дозвіл ТОВ «Енерго-промислова група «Югенергопромтрнас» від 06.10.2016 №114162802214 на початок виконання будівельних робіт на земельній ділянці з кадастровим номером НОМЕР_1, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1.

В судовому засіданні 07.02.2018 р., Судом прийнято рішення про відкладення розгляду справи до 12.03.2018 р. та зобов'язано Відповідача звернутися до прокуратури з запитом про надання копій документів, які вилучені в рамках кримінальної справи.

Крім того, Судом в судовому засіданні 07.02.2018 р. прийнято до розгляду заяву Бориспільської місцевої прокуратури Київської області від 07.02.2018 р. про уточнення позовних вимог.

В судовому засіданні 12.03.2018 р., Судом прийнято рішення про відкладення розгляду справи до 20.03.2018 р. та зобов'язано Позивача (прокуратуру) надати інформацію де знаходяться документи, які вилучено в рамках кримінальної справи.

Так, в судовому засіданні 20.03.2018 р., Судом прийнято рішення про відкладення розгляду справи до 08.05.2018 року для витребування від СВ Переяслав-Хмельницького ВП ГУ НП в Київській області: належним чином засвідчені копії матеріалів досудового розслідування у кримінальному провадженні №12017110240000492 від 14.06.2017 року.

У відповідності до Довідки про не здійснення фіксування судового засідання від 08.05.2018 р. розгляд справи відкладено до 14.05.2018 р.

В судовому засіданні 14.05.2018 р., Судом прийнято рішення про залучення до участі у справі, в якості третьої особи на стороні Позивача без самостійних вимог ОСОБА_1 (надалі - третя особа 2) та відкладено розгляд справи до 18.06.2018 р.

Так, в судовому засіданні 18.06.2018 р. на стадії дослідження доказів та переходу до судових дебатів Судом оголошено перерва в розгляді справи до 06.08.2018 р.

У відповідності до Довідки про не здійснення фіксування судового засідання від 06.08.2017 р. розгляд справи відкладено до 11.09.2018 р. у зв'язку з перебуванням головуючого судді Федорчука А.Б. на лікарняному.

В обґрунтування позовних вимог Позивачі зазначають, що в порушення вимог законодавства відомості про проведення громадських обговорень (слухань) під час затвердження проектної документації на будівництво електростанції на біомасі встановленою потужністю 5000 мВт по АДРЕСА_1 відсутні. Разом з цим, на даний час недотримання під час провадження господарської діяльності, експлуатації об'єктів, інших втручань у природне середовище і ландшафти, у тому числі у проектах будівництва, розширення, перепрофілювання, ліквідації (демонтажу) об'єктів, інших втручань у природне середовище і ландшафти є правопорушенням у сфері оцінки впливу на довкілля відповідно до ст. 15 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» та згідно ст. 16 цього ж Закону та є підставою для тимчасової заборони (зупинення) діяльності підприємства.

Представник Відповідача заперечував проти задоволення позовних вимог, зазначивши, що рішення щодо видачі дозволу на виконання будівельних робіт третій особі 1, було видане на підставі повноважень наданих ДАБІ Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» та інших нормативно-правових актів, що регламентують питання повноважень Відповідача, як центрального органу виконавчої влади який реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду. Також відповідне рішення було видано на підставі, повного та всебічного дослідження документів, поданих третьою особою 1 для отримання вищезазначеного дозволу та передбачених п. 28 Порядку № 466, а отже рішення щодо видачі дозволу було прийняте у спосіб передбачений Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Представник третьої особи 1 проти позовних вимог заперечував та надав суду письмові пояснення, в яких зазначає, що станом на 11.06.2018 р. всі будівельні роботи на об'єкті завершені. Нагальної потреби в наявності чи анулюванні Дозволу на виконання будівельних робіт №IV 114162802214, виданого Державною архітектурно-будівельною інспекцією України замовнику будівництва - ТОВ «Енерго-промислова група «Югенергопромтранс» на будівництво електростанції на біомасі встановленою потужністю 5000 мВт в АДРЕСА_1», не має - відсутній предмет спору.

Третя особа 2 позовні вимоги Позивача підтримає в повному обсязі та надав суду письмові пояснення, в яких зазначає, що у проектній документації на будівництво електростанції на біомасі встановленою потужністю 5000 кВт в м. Переяслав-Хмельницькому Київської області відсутні відомості про проведення державної екологічної експертизи, що є порушення вимог законодавства, зокрема, ст. 13 Закону України «Про екологічну експертизу» (чинного на момент видачі дозволу ДАБІ України) ст. 31 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва зазначає наступне.

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з матеріалів справи, що Переяслав-Хмельницькою міською радою Київської області 17.12.2015 р. прийнято рішення №266-03-VII «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду по АДРЕСА_1 ТОВ «Енерго-промислова група «Югенергопромтрнас» передано із земель комунальної власності в оренду ТОВ «Енерго-промислова група «Югенергопромтрнас» земельну ділянку для розміщення, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об'єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій з кадастровим номером НОМЕР_1, площею 1,1293 га, яка розташована в межах АДРЕСА_1, код КВЦПЗ- 14.01.

На підставі вищезазначеного рішення 28.12.2015 р. між Переяслав-Хмельницькою міською радою (Орендодавець) та ТОВ «Енерго-промислова група «Югенергопромтрнас» (Орендарем) укладено договір оренди землі відповідно до якого останньому передано у строкове платне користування земельну ділянку, яка розташована в межах АДРЕСА_1 з цільовим призначенням - для розміщення, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об'єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій та кадастровим номером НОМЕР_1.

Вищезазначений договір оренди землі зареєстрований у виконавчому комітеті Переяслав-Хмельницької міської ради, про що у книзі записів реєстрації договорів оренди землі вчинено запис від 28.12.2015 р. за №1064.

Керівником відділу містобудування, архітектури та використання земель виконкому Переяслав-Хмельницької міської ради, головним архітектором міста Переяслав-Хмельницького 24.02.2016 р. видано містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки №23-06-173.

Вказані містобудівні умови та обмеження видано ТОВ «Енерго-промислова група «Югенергопромтрнас» на будівництво електростанції на біомасі встановленою потужністю 5000 кВт. по АДРЕСА_1 на підставі Генерального плану м. Переяслава-Хмельницького та на земельну ділянку з цільовим призначенням - для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об'єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій (код КВЦПЗ-14.01).

Переяслав-Хмельницькою міською радою Київської області 28.04.2016 р. прийнято рішення «Про не надання згоди на будівництво електростанції на біомасі в АДРЕСА_1» (надалі - Рішення від 28.04.2016 р.).

У відповідності до п. 2 Рішення від 28.04.2016 р. повідомити про рішення міської ради Державну архітектурно-будівельну інспекцію України та просити Держархбудінспекцію анулювати дозвіл ТОВ «Енергопромислова група «Югенергопромтрнас» на початок виконання будівельних робіт на земельній ділянці у АДРЕСА_1 кадастровим номером НОМЕР_1.

Листами від 06.05.2016 р. №07-17-994, від 10.05.2016 №07-17-1016 Переяслав-Хмельницька міська рада Київської області повідомила Державну архітектурно-будівельну інспекцію України про прийняття рішення «Про не надання згоди на будівництво електростанції на біомасі в АДРЕСА_1» від 28.04.2016 р.

Крім того, Переяслав-Хмельницькою міською радою Київської області 30.06.2016 р. прийнято рішення «Про заборону будівництва ТЕЦ» (надалі - Рішення від 30.06.2016 р.).

У відповідності до п. 1, п. 2 Рішення від 30.06.2016 р. заборонити будівництво електростанції на біомасі встановленої потужності 5000 кВт в АДРЕСА_1. Скасувати містобудівні умови та обмеження земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_1 №23-06-173 від 24.02.2016 р.. виданні відділом архітектури, містобудування та використання земель виконавчого комітету Переяслав-Хмельницької міської ради ТОВ «Енергопромислова група «Югенергопромтрнас».

Державною архітектурно-будівельною інспекцією України 06.10.2016 р. надано дозвіл №ІУ 114162802214 на будівельні роботи ТОВ «Енерго-промислова група «Югенергопромтранс» на будівництво електростанції на біомасі встановленою потужністю 5000 мВт в АДРЕСА_1.

Позивачі вважають, що спірне рішення прийнято Відповідачем з порушенням вимог законодавства, а тому звернулися до суду з даним позовом.

Повноваження державної архітектурно-будівельної інспекції та порядок їх реалізації визначаються Законами України "Про регулювання містобудівної діяльності", "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності", Порядком здійснення технічного нагляду під час будівництва об'єкта архітектури, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2007 року №903, Порядком виконання підготовчих та будівельних робіт, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року №466, Порядком здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 року №553, Положенням про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 09 липня 2014 року №294.

Згідно з ч. 4 статті 26 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" №3038-VI від 17.02.2011р. (надалі - Закон №3038-VI, в редакції станом на 23.09.2016 р.) право на забудову земельної ділянки реалізується її власником або користувачем за умови використання земельної ділянки відповідно до вимог містобудівної документації.

У відповідності до п. 1 - п. 9 ч. 1 статті 1 Закону № 3038-VI генеральна схема планування території України - містобудівна документація, що визначає концептуальні вирішення планування та використання території України; генеральний план населеного пункту - містобудівна документація, що визначає принципові вирішення розвитку, планування, забудови та іншого використання території населеного пункту; детальний план території - містобудівна документація, що визначає планувальну організацію та розвиток території; замовник - фізична або юридична особа, яка має намір щодо забудови території (однієї чи декількох земельних ділянок) і подала в установленому законодавством порядку відповідну заяву; інженерно-транспортна інфраструктура - комплекс інженерних, транспортних споруд і комунікацій; лінії регулювання забудови - визначені в містобудівній документації межі розташування будинків і споруд відносно червоних ліній, меж окремих земельних ділянок, природних меж та інших територій; містобудівна документація - затверджені текстові та графічні матеріали з питань регулювання планування, забудови та іншого використання територій; містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки (далі - містобудівні умови та обмеження) - документ, що містить комплекс планувальних та архітектурних вимог до проектування і будівництва щодо поверховості та щільності забудови земельної ділянки, відступів будинків і споруд від червоних ліній, меж земельної ділянки, її благоустрою та озеленення, інші вимоги до об'єктів будівництва, встановлені законодавством та містобудівною документацією; план зонування території (зонінг) - містобудівна документація, що визначає умови та обмеження використання території для містобудівних потреб у межах визначених зон.

Абзацом 1 ч. 1 статті 16 Закон №3038-VI, визначено, що планування територій на місцевому рівні здійснюється шляхом розроблення та затвердження генеральних планів населених пунктів, планів зонування територій і детальних планів території, їх оновлення та внесення змін до них.

Пунктом 5 статті 26 Закону № 3038-VI визначено, що проектування та будівництво об'єктів здійснюється власниками або користувачами земельних ділянок у такому порядку: 1) отримання замовником або проектувальником вихідних даних; 2) розроблення проектної документації та проведення у випадках, передбачених статтею 31 цього Закону, її експертизи; 3) затвердження проектної документації; 4) виконання підготовчих та будівельних робіт; 5) прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів; 6) реєстрація права власності на об'єкт містобудування.

Основними складовими вихідних даних відповідно до частини першої статті 26 Закону № 3038-VI є містобудівні умови та обмеження, технічні умови, завдання та проектування.

Містобудівні умови та обмеження надаються відповідними спеціально уповноваженими органами містобудування та архітектури на безоплатній основі. Перелік об'єктів будівництва, для проектування яких містобудівні умови та обмеження не надаються, визначає центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, містобудування та архітектури.

Переяслав-Хмельницькою міською радою Київської області 17.12.2015 р. прийнято рішення №266-03-VII «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду по АДРЕСА_1 ТОВ «Енерго-промислова група «Югенергопромтрнас» передано із земель комунальної власності в оренду ТОВ «Енерго-промислова група «Югенергопромтрнас» земельну ділянку для розміщення, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об'єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій з кадастровим номером НОМЕР_1, площею 1,1293 га, яка розташована в межах АДРЕСА_1, код КВЦПЗ- 14.01.

На підставі вищезазначеного рішення 28.12.2015 р. між Переяслав- Хмельницькою міською радою (Орендодавець) та ТОВ «Енерго-промислова група «Югенергопромтрнас» (Орендарем) укладено договір оренди землі відповідно до якого останньому передано у строкове платне користування земельну ділянку, яка розташована в межах АДРЕСА_1 з цільовим призначенням - для розміщення, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об'єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій та кадастровим номером НОМЕР_1.

Вищезазначений договір оренди землі зареєстрований у виконавчому комітеті Переяслав-Хмельницької міської ради, про що у книзі записів реєстрації договорів оренди землі вчинено запис від 28.12.2015 р. за №1064.

Керівником відділу містобудування, архітектури та використання земель виконкому Переяслав-Хмельницької міської ради, головним архітектором міста Переяслав-Хмельницького 24.02.2016 р. видано містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки №23-06-173.

Вказані містобудівні умови та обмеження видано ТОВ «Енерго-промислова група «Югенергопромтрнас» на будівництво електростанції на біомасі встановленою потужністю 5000 кВт. по АДРЕСА_1 на підставі Генерального плану м. Переяслава-Хмельницького та на земельну ділянку з цільовим призначенням - для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об'єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій (код КВЦПЗ-14.01).

Згідно з ч. 1 - ч. 3 статті 37 Закон №3038-VI, право на виконання підготовчих робіт (якщо вони не були виконані раніше згідно з повідомленням або зареєстрованою декларацією про початок виконання підготовчих робіт) і будівельних робіт на об'єктах будівництва, що належать до IV і V категорій складності, підключення об'єкта будівництва до інженерних мереж та споруд надається замовнику та генеральному підряднику чи підряднику (у разі якщо будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників) після отримання дозволу на виконання будівельних робіт. Дозвіл на виконання будівельних робіт видається органами державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі протягом десяти робочих днів з дня реєстрації заяви. За наявності дозволу на виконання будівельних робіт отримання замовником та генеральним підрядником чи підрядником (у разі якщо будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників) інших документів дозвільного характеру для виконання будівельних робіт та видалення зелених насаджень у межах будівельного майданчика не вимагається. Для отримання дозволу подається заява, до якої додаються: 1) копія документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або копія договору суперфіцію; 2) копія розпорядчого документа щодо комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду у разі здійснення комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду на замовлення органів державної влади чи органів місцевого самоврядування на відповідних землях державної чи комунальної власності (замість копії документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою); 3) проектна документація на будівництво, розроблена та затверджена в установленому законодавством порядку; 4) копія документа, що посвідчує право власності на будинок чи споруду, або згода його власника, засвідчена у встановленому законодавством порядку, на проведення будівельних робіт у разі здійснення реконструкції, реставрації чи капітального ремонту; 5) копії документів про призначення осіб, відповідальних за виконання будівельних робіт, та осіб, які здійснюють авторський і технічний нагляд; 6) інформація про ліцензію, що дає право на виконання будівельних робіт, та кваліфікаційні сертифікати. Форма дозволу на виконання будівельних робіт, форма заяви, що подається для його отримання, форма відмови у видачі дозволу на виконання будівельних робіт, порядок видачі та анулювання дозволу на виконання будівельних робіт визначаються Кабінетом Міністрів України.

У відповідності до пп. 4 п. 4 Положенням про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 09 липня 2014 року №294 Держархбудінспекція відповідно до покладених на неї завдань у визначених законодавством випадках видає дозволи на виконання будівельних робіт, відмовляє у видачі таких дозволів, анулює дозволи на виконання будівельних робіт

Так, згідно з пунками 27 - 29 Порядку виконання будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року № 466, дозвіл видається на безоплатній основі відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю за формою, наведеною у додатку 9 до цього Порядку. Замовник (його уповноважена особа) подає особисто або надсилає рекомендованим листом з описом вкладення до відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю заяву про отримання дозволу за формою, наведеною у додатку 10 до цього Порядку. До заяви додаються: копія документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або копія договору суперфіцію (крім випадків, визначених пунктом 7 цього Порядку); копія розпорядчого документа щодо комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду у разі здійснення комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду на замовлення органів державної влади чи органів місцевого самоврядування на відповідних землях державної чи комунальної власності (замість копії документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою); проектна документація на будівництво, розроблена та затверджена в установленому законодавством порядку; копія документа, що посвідчує право власності на будинок чи споруду, або згода його власника, засвідчена у встановленому законодавством порядку, на проведення будівельних робіт у разі здійснення реконструкції, реставрації, капітального ремонту чи технічного переоснащення діючих підприємств; копії документів про призначення осіб, відповідальних за виконання будівельних робіт, та осіб, які здійснюють авторський і технічний нагляд; інформація про ліцензію, що дає право на виконання будівельних робіт, та кваліфікаційні сертифікати. Орган державного архітектурно-будівельного контролю протягом десяти робочих днів з дня реєстрації заяви приймає рішення про надання дозволу або відмову у його видачі.

Для з'ясування всіх обставин справи, Судом Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва 20 березня 2018 року витребувано від СВ Переяслав-Хмельницького ВП ГУ НП в Київській області: належним чином засвідчені копії матеріалів досудового розслідування у кримінальному провадженні №12017110240000492 від 14.06.2017 року.

На адресу Окружного адміністративного суду міста Києва 07.05.2018 р. від СВ Переяслав-Хмельницького ВП ГУ НП в Київській області надійшли належним чином засвідчені копії матеріалів кримінального провадження №12017110240000492 від 14.06.2017 р., а саме: дозвіл на виконання будівельних робіт №ІУ 114162802214 від 06.10.2016 р. та проектна документація на об'єкт будівництва («Будівництво електростанції на біомасі встановленою потужністю 5000 кВт в АДРЕСА_1.»).

В матеріалах справи міститься Заява від 23.09.2016 р. подана ТОВ «ЕПГ «Югенергопромтрнас» до Державної архітектурно-будівельної інспекції України вх. №40-19728 (надалі - Заява №40-19728).

В Заяві №40-19728 зазначено наступне: «Відповідно до статті 37 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", прошу видати дозвіл на виконання будівельних робіт: Будівництво електростанції на біомасі встановленою потужністю 5000 мВт в м. Переяслав-Хмельницькому Київської області поштова/будівельна адреса АДРЕСА_1, вид будівництва нове будівництво код об'єкта 2302,4, категорія складності - IV.

До Заяви №40-19728 додано наступні документи (Додатки): копію документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою на 9 арк.; Проектну документацію на будівництва, розроблену та затверджену в установленому законом порядку: (пояснювальна записка на 53 арк.; основні креслення на 6 арк.; звіт за результатами експертизи проекту на 25 арк.; наказ (розпорядження, рішення) замовника про затвердження проектної документації на 1 арк.) Копії документів про призначення: осіб, які здійснюють авторський нагляд на 2 арк.; осіб, які здійснюють технічний нагляд на 1 арк.; відповідальних виконавців робіт на 1 арк.; Інформацію про ліцензію, що дає право на виконання будівельних робіт та кваліфікаційні сертифікати.

Судом досліджено копії документів, які надано СВ Переяслав-Хмельницького ВП ГУ НП в Київській області та встановлено, що Заяви №40-19728 додано: Експертний звіт щодо розгляду проектної документації. За проектом «Будівництво електростанції на біомасі встановленою потужністю 5000 кВт в м. Переяслав-Хмельницькому Київської області поштова/будівельна адреса АДРЕСА_1, вид будівництва нове будівництво код об'єкта 2302,4, категорія складності - IV» від 02.08.2016 р. №7-099-16-ЕП/КО, затверджений Директором ТОВ «Українська будівельно-технічна експертиза» Р.В. Галенда; Додаток до Експертного звіту №7-099-16-ЕП/КО від 02.08.2016 р. щодо розгляду проектної документації. За проектом «Будівництво електростанції на біомасі встановленою потужністю 5000 кВт в м. Переяслав-Хмельницькому Київської області»; Наказ №8 від 08.08.2016 р. за підписом Во. Генерального директора ТОВ «Енерго-промислова група «Югенергопромтрнас», в якому зазначено наступне: «В зв'язку з успішним проходженням експертизи проекту «Будівництво електростанції на біомасі встановленою потужністю 5000 кВт в м Переяслав-Хмельницький Київської області НАКАЗУЮ: 1. Затвердити проектну документацію по вищезазначеному проекту. 2. Персоналу вивчити проектну документацію та прийняти до керівництва.»; Наказ ТОВ «ХПКІ «ТЕП-СОЮЗ» від 18.03.2016 р. про здійснення авторського нагляду за виконання робіт по будівництву електростанції на біомасі у м. Переяслав-Хмельницькому; Кваліфікаційний сертифікат серія АР №001133, виданий 09.07.2012 р.; Кваліфікаційний сертифікат серія АТ №003648, виданий 29.05.2015 р.; Наказ №17 по основній діяльності від 12.08.2016 р. призначено інженера технічного нагляду Іващенко Андрія Віталійовича (кваліфікаційний сертифікат інженера технічного нагляду серія НОМЕР_2), відповідальними за здійснення технічного нагляду за роботами по об'єкту «Будівництву електростанції на біомасі встановленою потужністю 5000 кВт в місті Переяслав-Хмельницькому Київської області», за адресою: АДРЕСА_1, відповідно до проекту розробленого ТОВ «Харьківський проектно-конструкторський інститут «ТЕПЛО- ЕЛЕКТРОПРОЕКТ-СОЮЗ» у 2016 році; Ліцензія ДАБІ України від 04.04.2016 р. №13-Л видана ТОВ «ПОЛІАЛ-ІНЖИНІРИНГ»; Наказ №2-В за підписом директора ТОВ «ПОЛІАЛ-ІНЖИНІРИНГ» «Про призначення посадових осіб, які відповідають за проведення та якість будівельно-монтажних робіт по підприємству на об'єкті: «Електростанція на біомасі, встановленою потужністю 5000 кВт в АДРЕСА_1» (відсутня дата документу); Технічні умови №К-00-16-0448 приєднання до електричних мереж електроустановок, призначених для виробництва електричної енергії Електростанція на біомасі ТОВ «Енерго-промислова група «Югенергопромтрнас», дата видачі 11.05.2016 р., Форма ТУ КОЕ НС-004410 Київобленерго, п. 2 визначено, що прогнозована величина електричної потужності: 5000 кВт; Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права 06.01.2016 р., в розділі цільове призначення: «для розміщення, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об'єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій» та інші документи, копії яких містяться в матеріалах справи (том ІІІ справи).

З досліджених документів вбачається, що в Заяві №40-19728 третьою особою зазначено про надання дозволу на виконання будівельних робіт: Будівництво електростанції на біомасі встановленою потужністю 5000 мВт в м. Переяслав-Хмельницькому Київської області поштова/будівельна адреса АДРЕСА_1, вид будівництва нове будівництво код об'єкта 2302,4, категорія складності - IV, а в документах доданих до даної заяви зазначено про Будівництво електростанції на біомасі встановленою потужністю 5000 кВт.

Так, потужність 5000 мВт дорівнює 5000000 кВт, що в свою чергу свідчить про подання третьою особою документів (Додатки до Заяви №40-19728), які не відповідали даним зазначеним в Заяві №40-19728 щодо надання дозволу на виконання будівельних робіт: «Будівництво електростанції на біомасі встановленою потужністю в м. Переяслав-Хмельницькому Київської області», оскільки вся первинна документація розроблена на кВт потужність якою на 1000 разів є меншою від мВт.

Крім того, Суд звертає увагу, що в рішенні Переяслав-Хмельницької міської ради Київської області 17.12.2015 р. №266-03-VII, в Договір оренди землі від 28.12.2015 р. та Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права від 06.01.2016 р., зазначено цільове призначення землі - для розміщення, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об'єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій» та інші документи, копії яких містяться в матеріалах справи (том ІІІ справи), а не для будівництва електростанції на біомасі.

В матеріалах справи наданих СВ Переяслав-Хмельницького ВП ГУ НП в Київській області міститься Договір №253-15 на виконання проектних робіт по виготовленню проектно-кошторисної документації Електростанції на біомасі встановленої потужністю 4700 кВт в м. Переяслав-Хмельницький Київської області від 30.09.2015 р., укладений між ТОВ «Енерго-промислова група «Югенергопромтрнас» та ТОВ «ХПКІ «ТЕП-СОЮЗ».

Суд звертає увагу, що умовами вищезазначеного договору є надання послуг по виготовленню проектно-кошторисної документації Електростанції на біомасі встановленої потужністю 4700 кВт в м. Переяслав-Хмельницький Київської області, в той час, як Завдання на проектування на розробку проектно-кошторисної документації Електростанції на біомасі встановленої потужністю 5000 кВт в м. Переяслав-Хмельницький Київської області.

Пунктом 30 Порядок № 466, визначено, що підставою для відмови у видачі дозволу є: неподання документів, необхідних для прийняття рішення про видачу такого дозволу; невідповідність поданих документів вимогам законодавства; виявлення недостовірних відомостей у поданих документах.

З аналізу матеріалів справи та норм права, Суд приходить до висновку, що Відповідачем не було належним чином вивчено подані третьою особою документів для надання дозволу на виконання будівельних робіт: Будівництво електростанції на біомасі встановленою потужністю 5000 мВт в м. Переяслав-Хмельницькому Київської області поштова/будівельна адреса АДРЕСА_1, вид будівництва нове будівництво код об'єкта 2302,4, категорія складності - IV.

Також, у відповідності до ч. 1 статті 16 Закон №3038-VI планування територій на місцевому рівні здійснюється шляхом розроблення та затвердження генеральних планів населених пунктів, планів зонування територій і детальних планів території, їх оновлення та внесення змін до них.

Згідно з ч. 1, ч. 2 ст. 180 Земельного кодексу України зонування є різновидом територіального планування, здійснюється у межах населених пунктів, встановлює вимоги щодо допустимих видів забудови та іншого використання земельних ділянок у межах окремих зон. Зонувань здійснюється відповідно до закону.

Статтею 18 Закону №3038-VI визначено, що план зонування території розробляється на основі генерального плану населеного пункту (у його складі або як окремий документ) з метою визначення умов та обмежень використання території для містобудівних потреб у межах визначених зон. План зонування території розробляється з метою створення сприятливих умов для життєдіяльності людини, забезпечення захисту територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, запобігання надмірній концентрації населення і об'єктів виробництва, зниження рівня забруднення навколишнього природного середовища, охорони та використання територій з особливим статусом, у тому числі ландшафтів, об'єктів історико-культурної спадщини, а також земель сільськогосподарського призначення і лісів. План зонування території встановлює функціональне призначення, вимоги до забудови окремих територій (функціональних зон) населеного пункту, їх ландшафтної організації. Зонування території здійснюється з дотриманням таких вимог: 1) урахування попередніх рішень щодо планування і забудови території; 2) виділення зон обмеженої містобудівної діяльності; 3) відображення існуючої забудови територій, інженерно-транспортної інфраструктури, а також основних елементів планувальної структури територій; 4) урахування місцевих умов під час визначення функціональних зон; 5) установлення для кожної зони дозволених і допустимих видів використання територій для містобудівних потреб, умов та обмежень щодо їх забудови; 6) узгодження меж зон з межами територій природних комплексів, смугами санітарно-захисних, санітарних, охоронних та інших зон обмеженого використання земель, червоними лініями; 7) відображення меж прибережних захисних смуг і пляжних зон водних об'єктів. Параметри використання території та будівель, запропонованих для розташування у межах декількох земельних ділянок або окремої земельної ділянки, зокрема функціональне призначення, граничні поверховість та площа забудови, можливе розміщення на ділянці, є обов'язковими для врахування під час зонування відповідної території. Перелік зазначених параметрів визначає центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування. Внесення змін до плану зонування території допускається за умови їх відповідності генеральному плану населеного пункту. Склад, зміст, порядок розроблення плану зонування території визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування. За порушення вимог, встановлених планом зонування території, фізичні та юридичні особи несуть відповідальність відповідно до закону. План зонування території затверджується на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради протягом 30 днів з дня його подання. План зонування території не підлягає експертизі.

У відповідності до статті 12 Закону України «Про основи містобудування» від 16 листопада 1992 року № 2780-ХІІ до компетенції сільських, селищних, міських рад у сфері містобудування на відповідній території належить затвердження відповідно до законодавства місцевих програм, генеральних планів відповідних населених пунктів, планів зонування територій, а за відсутності затверджених в установленому законом порядку планів зонування території - детальних планів територій. Місцеві ради вирішують інші питання у сфері містобудування відповідно до закону, а також можуть делегувати вирішення питань, що належать до їх компетенції, своїм виконавчим органам або відповідним місцевим державним адміністраціям. До компетенції виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у сфері містобудування належать: затвердження детальних планів територій за наявності затверджених в установленому законом порядку планів зонування території; визначення територій для містобудівних потреб; внесення пропозицій щодо встановлення і зміни меж населених пунктів відповідно до закону.

З аналізу норм права, Суд приходить до висновку, що до компетенції Переяслав-Хмельницької міської ради належить саме затвердження відповідно до законодавства плану зонування території міста, а до повноважень Виконавчого комітету Переяслав-Хмельницької міської ради затвердження детальних планів територій за наявності затверджених у встановленому порядку планів зонування територій.

Як вбачається з матеріалів справи, Переяслав-Хмельницької міською радою 20.10.2015 р. прийнято рішення № 08-79-VI «Про затвердження містобудівної документації «Генеральний план м. Переяслав-Хмельницький Київської області» та його розділу «Інженерно-технічні заходи цивільного захисту (цивільної оборони)». Даним рішенням затверджено Генеральний план міста Переяслава-Хмельницького.

Крім того, Рішення міської ради від 28.01.2016 р. №12-06-VII «Про затвердження містобудівної документації «План зонування (зонінг) території м. Переяслав- Хмельницький». Даним рішенням затверджено План зонування м. Переяслава- Хмельницького.

Згідно Генерального плану міста земельна ділянка по АДРЕСА_1 відноситься до земель промисловості, а відповідно до Плану зонування знаходиться в межах територіальної зони КС-5 (зона розміщення об'єктів санітарної класифікації 5 класу). На вказаній зоні за спеціального погодження можливе розміщення, серед іншого, споруд інженерної інфраструктури за умови спеціального дозволу або погодження.

Будівництво теплоелектростанції на біомасі, відноситься до допустимого виду використання, відповідно плану Зонування, а саме до «споруд інженерної інфраструктури», що потребує отримання спеціального зонального погодження.

Відповідно до розділу 2.1. Плану зонування м. Переяслава- Хмельницького - Регулювання забудови та іншого використання земельних ділянок, зональне погодження встановлює факт відповідності намірів власника або користувача земельної ділянки містобудівним та іншим умовам, що встановлені планом зонування території (зонінгом) для відповідних територіальних зон, коли заявник має намір підтвердити відповідність своїх намірів містобудівним та іншим умовам та вимогам. Заява про отримання загального зонального погодження направляється до відділу містобудування, архітектури та використання земель.

Згідно розділу 2.2. Плану зонування м. Переяслава-Хмельницького- спеціальні зональні погодження, будівництва об'єктів містобудування, пов'язане з тими видами їх використання, які окремо наведені в списках для кожного типу територіальних зон (допустимі види використання, що потребують спеціального дозволу або погодження), потребують спеціального зонального погодження.

Зональне погодження проводиться: на стадії набуття земельних ділянок фізичними та юридичними особами із земель комунальної та державної власності; на стадії, узгодження власниками об'єктів нерухомого майна та земельних ділянок намірів забудови.

Заява на спеціальне зональне погодження з обґрунтованими намірами забудови та містобудівними розрахунками, а також з інформацією щодо земельної ділянки та об'єктів повинна направлятись до відділу містобудування, архітектури та використання земель виконавчого комітету міської ради. На підставі пропозицій заявника виконавчий комітет забезпечує інформування громади та погодження, аналогічні приписи містяться в Плані зонування території м. Переяслава-Хмельницького.

Позивач звертає увагу, що третя особа 1 не зверталася до відповідного органу із заявою на спеціальне зональне погодження.

Крім того, в матеріалах даної справи та матеріалах кримінальної справи, які вилучено у Відповідача наявні Листи - звернення Переяслав-Хмельницькою міською радою до Голови Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 06.05.2016 р. №07-17-994, від 10.05.2016 р. № 07-17-1016, від 15.02.2017 р. №07-17-364, від 13.06.2017 р. №07-17-1478, 13.06.2017 р. №07-17-1477 про те, що міською радою прийнято ряд рішень, а саме: про не надання згоди на будівництво електростанції на біомасі в м. Переяславі-Хмельницькому по АДРЕСА_1, у зв'язку з тим, що воно не відповідає Плану зонування та вимогам чинного законодавства; про заборону будівництва ТЕС; про зупинення будь-якого будівництва на АДРЕСА_1.

З аналізу матеріалів справи та норм права, Суд приходить до висновку, що Відповідачем при розгляді Заяви та поданих додатків третьої особи 1 не дотримано вимог п. 30 Порядку №466 та ст. 37 Закону №3038-VI.

Проте не зважаючи про повідомлення про скасування рішень про надання в оренду земельної ділянки та не відповідність поданих документів Заяві третьою особою 1 Відповідач всупереч вимогам законодавства надав Дозвіл ТОВ «Енерго-промислова група «Югенергопромтрнас» від 06.10.2016 №114162802214 на початок виконання будівельних робіт на земельній ділянці з кадастровим номером НОМЕР_1, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1.

Враховуючи вищевикладене, Суд приходить до висновку, що позовні вимоги Позивача в частині щодо визнання протиправною бездіяльність Державної архітектурно-будівельної інспекції є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

В частині позовних вимог щодо зобов'язати Державну архітектурно-будівельну інспекцію України анулювати дозвіл ТОВ "Енерго-промислова група "Югенергопромтрнас" від 06.10.2016 №114162802214 на початок виконання будівельних робіт на земельній ділянці з кадастровим номером НОМЕР_1, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1, Суд зазначає наступне.

Так, згідно проектної документації на будівництво електростанції на біомасі встановленою потужністю 5000 кВт в м. Переяслав-Хмельницькому Київської, області відповідно до ДБН А.2.2.-3-2014 та ДСТУ - НБВ 1.2-16:2013 п. 4.4 клас наслідків (відповідальності) та категорія складності об'єкту встановлюється за найвищою характеристикою можливих наслідків, отриманих за розрахунками та відповідно до додатку А ДСТУ - НБВ 1.2-16:2013, таблиці А.1 об'єкт відноситься до класу наслідків (відповідальності) - СС2 та належить до IV - категорії складності.

У відповідності до статті 13 Закону України «Про екологічну експертизу» (в редакції, яка діяла станом на 23.10.2016 р.) державна екологічна експертиза організовується і проводиться еколого-експертними підрозділами, спеціалізованими установами, організаціями обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, а на території Автономної Республіки Крим - органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища, із залученням інших органів виконавчої влади. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, проводить державну екологічну експертизу щодо об'єктів, які стосуються території зони відчуження та зони безумовного (обов'язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, та/або рішення щодо затвердження (схвалення) яких приймається Кабінетом Міністрів України. Експертиза проектів будівництва проводиться відповідно до статті 31 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Здійснення державної екологічної експертизи є обов'язковим для видів діяльності та об'єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку. Перелік видів діяльності та об'єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку встановлюється Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, і центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я.

Згідно статті 31 Закону №3038-VI до проектної документації на будівництво об'єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку, а також об'єктів, які підлягають оцінці впливу на навколишнє природне середовище у транскордонному контексті, додаються результати оцінки впливу на стан навколишнього природного середовища матеріали оцінки та звіти про оцінку і громадське обговорення). Перелік таких об'єктів та порядок проведення оцінки визначаються Кабінетом Міністрів України.

Проте, у проектній документації на будівництво електростанції на біомасі потужністю 5000 кВт в м. Переяслав-Хмельницькому Київської області відсутні відомості про проведення державної екологічної експертизи, що є порушення вимог законодавства.

Позивач зазначає, а сторонами не заперечується, що згідно порядку залучення громадськості до обговорення питань щодо прийняття рішень, які можуть впливати на стан довкілля, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №771 від 29.06.2011 встановлено, що останній визначає процедуру залучення громадськості, її представників (представника) до обговорення питань щодо прийняття рішень у сфері охорони навколишнього природного середовища та використання природних ресурсів, виконання яких може спричинити негативний вплив на стан довкілля.

Проведення громадських слухань є обов'язковим у разі прийняття рішень щодо об'єктів та видів діяльності, які становлять підвищену екологічну небезпеку, а також в інших установлених законом випадках, що передбачено п. 12 порядку.

В порушення вимог законодавства відомості про проведення громадських обговорень (слухань) під час затвердження проектної документації на будівництво електростанції на біомасі встановленою потужністю 5000 мВт по АДРЕСА_1 відсутні в матеріалах справи.

Суд погоджується з твердженнями Позивача, що на даний час недотримання під час провадження господарської діяльності, експлуатації об'єктів, інших втручань у природне середовище і ландшафти, у тому числі у проектах будівництва, розширення, перепрофілювання, ліквідації (демонтажу) об'єктів, інших втручань у природне середовище і ландшафти є правопорушенням у сфері оцінки впливу на довкілля відповідно до ст. 15 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» та згідно ст. 16 цього ж Закону та є підставою для тимчасової заборони (зупинення) діяльності підприємства.

Європейський суд з прав людини (рішення по справі Олссон проти Швеції від 24 березня 1988 року) вказав, що запорукою вірного застосування дискреційних повноважень є високий рівень правової культури державних службовців, водночас, суди повинні відновлювати порушене право шляхом зобов'язання суб'єкта владних повноважень, у тому числі колегіальний орган, прийняти конкретне рішення про надання можливості, якщо відмова визнана неправомірною, а інших підстав для відмови не вбачається.

Суд застосовує висновки Європейського суду з прав людини, викладені в рішенні від 01.07.2003 року по справі "Суомінен проти Фінляндії", відповідно до яких, саме орган влади зобов'язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень.

Крім того, Суд враховує правову позицію, висловлену в рішенні Європейського Суду з прав людини від 20.10.2011 року у справі "Рисовський проти України", в якому Суд зазначив, що принцип "належного урядування", зокрема передбачає, що державні органи повинні діяти в належний і якомога послідовніший спосіб. При цьому, на них покладено обов'язок запровадити внутрішні процедури, які посилять прозорість і ясність їхніх дій, мінімізують ризик помилок і сприятимуть юридичній визначеності у правовідносинах. Державні органи, які не впроваджують або не дотримуються своїх власних процедур, не повинні мати можливість уникати виконання своїх обов'язків.

Спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, а у випадку невиконання, або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення.

З огляду на те, що Відповідачем не доведено правомірність вчинення своїх дій, Суд приходить до висновку, що позовні вимоги Позивачів у частині щодо зобов'язання Державну архітектурно-будівельну інспекцію України анулювати дозвіл ТОВ "Енерго-промислова група "Югенергопромтрнас" від 06.10.2016 №114162802214 на початок виконання будівельних робіт на земельній ділянці з кадастровим номером НОМЕР_1, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

З урахуванням викладеного, Суд приходить до висновків про задоволення позовних вимог.

Керуючись положеннями статей 2, 7, 9, 11, 44, 72-78, 79, 139, 194, 241-246, 250, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов Заступника керівника Бориспільської місцевої прокуратури Київської області в інтересах держави в особі Переяслав-Хмельницької міської ради Київської області задовольнити повністю.

2. Визнати протиправною бездіяльність Державної архітектурно-будівельної інспекції.

3. Зобов'язати Державну архітектурно-будівельну інспекцію України анулювати дозвіл ТОВ "Енерго-промислова група "Югенергопромтрнас" від 06.10.2016 №114162802214 на початок виконання будівельних робіт на земельній ділянці з кадастровим номером НОМЕР_1, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1.

4. Стягнути з Державної архітектурно-будівельної інспекції України за рахунок державних асигнувань на користь Заступника керівника Бориспільської місцевої прокуратури Київської області судові витрати в сумі 3200,00 грн. (три тисячі двісті гривень 00 копійок).

Відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Згідно ч. 1 ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України. апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

У відповідно до пп. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Суддя А.Б. Федорчук