Рішення від 04.10.2018 по справі 2540/2699/18

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 жовтня 2018 року м. Чернігів Справа № 2540/2699/18

Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої судді Падій В.В.,

за участю секретаря Кондратенко О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні, за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників справи, справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про визнання перерахунку пенсії протиправним та зобов'язання вчинити певні дії,

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, в якому просить суд: «визнати здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016, на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2016, протиправним; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області провести ОСОБА_1 перерахунок пенсії без обмеження її розміру з 01.01.2016, відповідно до законодавства у редакції станом на день постановлення Зразкового рішення (15.02.2018), на підставі довідки Ліквідаційної комісії уповноваженого органу Міністерства внутрішніх справ України про міліцейське грошове забезпечення, з урахуванням грошового забезпечення поліцейського (загальним розміром 34450,00 грн), відповідно інформації Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, та почати здійснювати виплату перерахованої пенсії з одночасною виплатою пенсії за минулий рік (з 01.01.2016) та компенсації за несвоєчасну виплату пенсії з 01.01.2016 з вини державних органів, відповідно вимог пенсійного законодавства».

Обґрунтовуючи вимоги, позивачем зазначено про протиправність дій відповідача у частині здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2016 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», оскільки остання суперечать вимогам чинного законодавства України та практиці Верховного Суду.

Ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 01.08.2018 відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду, за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників справи та надано відповідачу 15-денний строк для подання відзиву на позов, з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

У строк, встановлений судом, відповідач надав відзив на позов, в якому проти задоволення адміністративного позову заперечує з підстав, що позивачу з 01.01.2016 управлінням вже зроблений перерахунок пенсії, відповідно до статті 63 Закону № 2262, постанов Кабінету Міністрів України № 988 та № 103 та на підставі довідки Ліквідаційної комісії УМВС України в Чернігівській області від 20.03.2018.

Позивач в судових засіданнях 22.08.2018 та 28.09.2018 позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити з підстав викладених в позові та додаткових поясненнях.

Представник відповідача в судових засіданнях 22.08.2018 та 28.09.2018 проти позовних вимог заперечував з підстав, викладених у відзиві на адміністративний позов.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши сторін, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 знаходиться на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернігівській області та отримує пенсію по 2 групі інвалідності внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням службових обов'язків по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, відповідно до статті 21 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Головним управлінням Пенсійного фонду України в Чернігівській області згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» проведено перерахунок пенсії з 01.01.2016 в розмірі 80 % грошового забезпечення за посадою начальника відділу ГУНП (прирівняною посадою), 9029,39 грн., а саме:

посадовий оклад - 3100,00 грн.;

оклад за військове звання - 2200,00 грн.;

надбавка за вислугу років (45%)- 2385,00 грн.;

надбавка за роботу в умовах режимних обмежень (15%) - 465,00 грн.;

премія (10,79%) - 879,39 грн.

Загальний розмір пенсії з урахуванням доплат становить 10039,79 грн.

Постановою Деснянського районного суду міста Чернігова від 22 червня 2017 року у справі № 750/5117/17 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, визнано протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області у перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016, виходячи з його міліцейського грошового забезпечення на підставі документів пенсійної справи з урахуванням грошового забезпечення начальника відділу ГУНП на підставі додаткового документу, довідки УМВС України в Чернігівській області № 301/8988, № 2503005743 від 03.05.2017 та зобов'язано Головне управління Пенсійного Фонду в Чернігівській області перерахувати пенсію ОСОБА_1 з 01.01.2016 виходячи з його міліцейського грошового забезпечення на підставі документів пенсійної справи з урахуванням грошового забезпечення начальника відділу ГУНП на підставі додаткового документу, довідки УМВС України в Чернігівській області № 103/8988, № 2503005741 від 03.05.2017, а саме з наступного грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2016р. у гривнях: посадовий оклад, прирівняний до посадового окладу поліцейського - 3100.00, оклад за звання, прирівняний до окладу за звання поліцейського - 2200.00, надбавка за вислугу років - 2385.00, надбавка відповідно до Указу Президента України від 31.08.2001р. - 100% - 7685.00, надбавка за особливі умови служби, кваліфікацію, професійний ризик та виконання особливо важливих завдань - 50% - 3842,50, надбавка за безперервну службу - 70% - 5379.00, надбавка за роботу в умовах режимних обмежень -15% - 465.00, надбавка за службу в спеціальному підрозділі УБОЗ- 35% -1085.00, премія міліції - 33.3% - 8705.12, премія поліції - 3.95% -1032.59.

Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 03 серпня 2017 року у справі № 750/5117/17 апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області задоволено, постанову Деснянського районного суду міста Чернігова від 22 червня 2017 року скасовано, ухвалено нове рішення, яким у задоволенні позову ОСОБА_1 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії відмовлено.

Також судом встановлено, що рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду від 03 квітня 2018 року по справі № 825/194/18 адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено частково: визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області щодо перерахунку ОСОБА_1 з 01 січня 2017 року пенсії відповідно положень ч. 1 - 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ на підставі довідки Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернігівської області, виданої на виконання постанови Київського апеляційного суду від 06 листопада 2017 року у справі № 826/1030/17, про розмір грошового забезпечення поліцейського відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 за посадою начальника відділу апарату Головного управління Національної поліції в Чернігівській області станом на 01 січня 2017 року; зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області перерахувати пенсію ОСОБА_1 з 01 січня 2017 року відповідно положень ч. 1 - 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ на підставі довідки Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернігівської області, виданої на виконання постанови Київського апеляційного суду від 06 листопада 2017 року у справі № 826/1030/17, про розмір грошового забезпечення поліцейського відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 за посадою начальника відділу апарату Головного управління Національної поліції в Чернігівській області станом на 01 січня 2017 року; в інший частині позовних вимог відмовлено.

Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 10 липня 2018 року по справі № 825/194/18 рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 03 квітня 2018 року скасоване та прийнято нове рішення про відмову у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.

Позивач не погоджується з даним розміром пенсії та звернувся до суду за захистом порушеного права.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, визначається Законом України від 9 квітня 1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі-Закон № 2262-ХІІ).

Частиною 3 статті 63 Закону № 2262-ХІІ встановлено, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 затверджений Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Порядок № 45).

На підставі пункту 1 Порядку № 45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Пунктом 2 Порядку № 45 встановлено, що на підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, МНС, Мінтрансзв'язку, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПА, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, Державний департамент з питань виконання покарань (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).

Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Згідно з пунктом 3 Порядку № 45 на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Відповідно до пункту 5 Порядку № 45 для перерахунку пенсій враховуються: посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням; надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання "заслужений" чи "народний", службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі; щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок; інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), для перерахунку пенсії не враховуються.

Пунктами 3-5 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі - Постанова № 103) встановлено перерахувати з 1 січня 2016 р. пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.

Виплату перерахованих відповідно до абзацу першого цього пункту пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) проводити з 1 січня 2018 року. Сума перерахованих пенсій для виплати за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 р. обчислюється органами Пенсійного фонду України станом на 1 січня 2018 р. та виплачується після виділення коштів на їх фінансування з державного бюджету в такому порядку:

з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - щомісяця окремою сумою у розмірі 50 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 року;

з 1 січня 2020 р. - щомісяця окремою сумою у розмірі 100 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 р. та до забезпечення повної виплати розрахованої суми.

У разі коли внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією постановою, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію згідно із Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) відповідно до пункту 3 цієї постанови проводиться на підставі довідок про розміри грошового забезпечення, поданих Міністерством внутрішніх справ органам Пенсійного фонду України до набрання чинності цією постановою, або довідок, додатково оформлених та поданих відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. № 45.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем зроблений перерахунок пенсії позивачу з 01.01.2016 в розмірі 80 % грошового забезпечення за посадою начальника відділу ГУНП (прирівняною посадою), на підставі довідки Ліквідаційної комісії УМВС України в Чернігівській області від 20.03.2018 № 2503005741 (а.с.25).

При цьому однією з позовних вимог є зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області провести ОСОБА_1 перерахунок пенсії, без обмеження її розміру, з 01.01.2016, відповідно до законодавства у редакції станом на день постановлення Зразкового рішення (15.02.2018), на підставі довідки Ліквідаційної комісії уповноваженого органу Міністерства внутрішніх справ України про міліцейське грошове забезпечення, з урахуванням грошового забезпечення поліцейського (загальним розміром 34450,00 грн), відповідно інформації Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, та почати здійснювати виплату перерахованої пенсії з одночасною виплатою пенсії за минулий рік (з 01.01.2016) та компенсації за несвоєчасну виплату пенсії з 01.01.2016 з вини державних органів, відповідно вимог пенсійного законодавства.

Проте згідно листа заступника голови ліквідаційної комісії УМВС України в Чернігівській області І.А. Коннова від 03.10.218 № 30/401 довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії пенсіонеру МВС ОСОБА_1 на загальну суму 34450,00 грн. з 01.01.2016 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області не надавалась (а.с.96).

Як зазначив Верховний Суд у постанові від 13.03.2018 по справі № 607/10583/16-а «без повідомлення МВС та отримання відповідної довідки у ГУ ПФУ в Тернопільській області відсутні підстави та повноваження для проведення перерахунку пенсії позивачу».

Частина 5 статті 242 КАС України передбачає, що при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Оскільки довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії пенсіонеру МВС ОСОБА_1 на загальну суму 34450,00 грн. з 01.01.2016 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області не надавалась (а.с.96), то даний факт виключає можливість здійснити перерахунок пенсії позивачу на підставі цієї довідки.

Крім того, суд приймає до уваги, що постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 10 липня 2018 року по справі 825/194/18 встановлено, що «з постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 06 листопада 2017 року у справі № 825/1030/17, яка набрала законної сили 06 листопада 2017 року, вбачається, що справа № 825/1030/17 не пов'язана з перерахунком пенсії позивача та видачею відповідної довідки, а пов'язана з наданням саме інформації про його грошове забезпечення та пов'язана з відмовою державного органу надати позивачу необхідну інформацію станом на 01 січня 2017 року».

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 10 квітня 2018 року у справі № 750/5117/17 за заявою ОСОБА_1 про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 03 серпня 2017 року у справі № 750/5117/17 встановлено «ОСОБА_1 21 березня 2018 року здійснено перерахунок пенсії на підставі постанови КМУ № 988, постанови КМУ № 103 від 21.02.2018 з 01.01.2016 з урахуванням довідки УМВС в Чернігівській області про розміри грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії для осіб начальницького і рядового складу ОВС (міліції) видану ОСОБА_1 відповідно до статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової службт, та деякмх інших осіб» та постанови КМУ №103. Таким чином, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Чернігівській області проведено перерахунок пенсії позивача відповідно до норм чинного законодавства та у розмірі визначеному Законом. Фактично перерахунок пенсії по суті відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду від 15.02.2018 за результатами розгляду зразкової справи №Пз9901/8/18, та не суперечить правовим висновкам Верховного Суду».

Частиною 4 статті 78 КАС України встановлено, що обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

За таких обставин, суд дійшов висновку про відсутність законних підстав для задоволення позовних вимог щодо зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області провести ОСОБА_1 перерахунок пенсії, без обмеження її розміру, з 01.01.2016, відповідно до законодавства у редакції станом на день постановлення Зразкового рішення (15.02.2018) на підставі довідки Ліквідаційної комісії уповноваженого органу Міністерства внутрішніх справ України про міліцейське грошове забезпечення, з урахуванням грошового забезпечення поліцейського (загальним розміром 34450,00 грн), відповідно інформації Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, та почати здійснювати виплату перерахованої пенсії з одночасною виплатою пенсії за минулий рік (з 01.01.2016) та компенсації за несвоєчасну виплату пенсії з 01.01.2016 з вини державних органів, відповідно вимог пенсійного законодавства.

Позовна вимога про визнання здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2016, протиправним з підстав, що вказана постанова суперечить статті 63 Закону №2262 та не має підпису Прем'єр - Міністра та не зареєстрована в Міністерстві юстиції України також не підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Згідно частин 1, 2 та 5 статті 49 Закону України від 27 лютого 2014 року №794-VII «Про Кабінет Міністрів України» (далі - Закон №794-VII) Кабінет Міністрів України на основі та на виконання Конституції і законів України, актів Президента України, постанов Верховної Ради України, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, видає обов'язкові для виконання акти - постанови і розпорядження. Акти Кабінету Міністрів України нормативного характеру видаються у формі постанов Кабінету Міністрів України. Акти Кабінету Міністрів України підписує Прем'єр-міністр України.

Частиною 8 статті 49 Закону встановлено, що акт Кабінету Міністрів України може бути оскаржений до суду в порядку та у випадках, установлених законом.

Згідно статті 52 Закону №794-VII постанови Кабінету Міністрів України, крім постанов, що містять інформацію з обмеженим доступом, набирають чинності з дня їх офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими постановами, але не раніше дня їх опублікування. Акти Кабінету Міністрів України включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів України. Постанови Кабінету Міністрів України публікуються в Офіційному віснику України, газеті "Урядовий кур'єр", акти Кабінету Міністрів України також оприлюднюються шляхом їх розміщення на офіційному веб-сайті Кабінету Міністрів України.

Отже, суд вважає, що порядок набрання чинності постанов Кабінету Міністрів України є законодавчо врегульованим.

Як вбачається з офіційного сайту Верховної Ради України (Законодавство України) Постанова № 103 була опублікована в офіційних виданнях «Урядовому кур'єрі» від 24.02.2018; № 39 та Офіційному віснику України, № 20, стор. 21, стаття 662, код акта 89299/2018, а також включена до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів України під № 103-2018-п.

Постанова № 103 прийнята відповідно до частини четвертої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Також станом на момент розгляду даної справи Постанова № 103 не скасована в судовому порядку, а отже є чинною.

За таких обставин суд відхиляє доводи позивача, що Постанова № 103 суперечить статті 63 Закону №2262 та не має підпису Премєр - Міністра та не зареєстрована в Міністерстві юстиції України .

Суд відхиляє також посилання позивача щодо того, що дана справа є зразковою Пз/9901/8/18, яку розглянув Верховний Суд з огляду на таке.

Ухвалою Верховного Суду від 01.02.2018 по справі 820/6514/17 (Пз/9901/8/18)за позовом ОСОБА_4 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, визначено ознаки типової справи:

позивач: пенсіонер органів внутрішніх справ; фізична особа, якій призначено пенсію згідно з Законом України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ";

відповідач: суб'єкт владних повноважень - територіальний орган Пенсійного фонду України, на обліку якого стоїть позивач та який здійснює виплату пенсії позивачу;

предмет спору: бездіяльність відповідача щодо перерахунку та виплати пенсії пенсіонеру органів внутрішніх справ з 01 січня 2016 року згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року №900-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей", статтею 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", на підставі наданих відповідними органами/особою-пенсіонером довідок про розмір грошового забезпечення з дотриманням Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45.

Проте предметом даного спору є визнання здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016, на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2016, протиправним та зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області провести ОСОБА_1 перерахунок пенсії без обмеження її розміру з 01.01.2016, відповідно до законодавства у редакції станом на день постановлення Зразкового рішення (15.02.2018), на підставі довідки Ліквідаційної комісії уповноваженого органу Міністерства внутрішніх справ України про міліцейське грошове забезпечення, з урахуванням грошового забезпечення поліцейського (загальним розміром 34450,00 грн), відповідно інформації Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, та почати здійснювати виплату перерахованої пенсії з одночасною виплатою пенсії за минулий рік (з 01.01.2016) та компенсації за несвоєчасну виплату пенсії з 01.01.2016 з вини державних органів, відповідно вимог пенсійного законодавства, що не співпадає з предметом позову зразкової справи 820/6514/17 (Пз/9901/8/18) за позовом ОСОБА_4 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії.

Згідно з частиною 1 статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно з частиною 1 статті 73 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.

Частиною 1 статті 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

За таких обставин, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1

При вирішенні даної справи судом були враховані положення частини 2 статті 2 та частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись статтями 227, 241-243, 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_3) до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області (вул. П'ятницька, 83-а, м. Чернігів, 14005, код ЄДРПОУ - 21390940) про визнання перерахунку пенсії протиправним та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України..

Рішення суду може бути оскаржено до Шостого апеляційного адміністративного суду за правилами, встановленими статтями 293, 295 - 297 та підпунктом 15.5 пункту 15 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, через Чернігівський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 30 днів з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду у повному обсязі виготовлено 08.10.2018.

Суддя В.В. Падій