Рішення від 08.10.2018 по справі 2140/1396/18

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 жовтня 2018 р. м. ХерсонСправа № 2140/1396/18

Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дубровної В.А., розглянувши у порядку письмового провадження з власної ініціативи питання про ухвалення додаткового судового рішення в адміністративній справі за позовом Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Головного управління Держпраці у Херсонській області Державної служби України з питань праці про визнання протиправними дій та скасування постанови про накладення штрафу,

встановив:

16 липня 2018 року фізична особа - підприємець ОСОБА_1 (далі - позивач, ФОП ОСОБА_1.) в особі свого представника ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом до Головного управління Держпраці у Херсонській області Державної служби України з питань праці (надалі - відповідач, ГУ Держпраці у Херсонській області), у якому просить:

- визнати протиправними дії посадових осіб Головного управління Держпраці у Херсонській області, в частині ухвалення постанови про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами №ХС1867/1147/АВ/2П/ТД-ФС від 02.07.2018 у відношенні фізичної особи - підприємця ОСОБА_1;

- скасувати постанову Головного управління Держпраці у Херсонській області №ХС1867/1147/АВ/2П/ТД-ФС від 02.07.2018 ухваленої у відношенні фізичної особи - підприємця ОСОБА_1.

Рішенням суду від 18.09.2018 р. позовну заяву фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Головного управління Держпраці у Херсонській області Державної служби України з питань праці про визнання протиправними дій та скасування постанови про накладення штрафу - задоволено частково. Скасовано постанову Головного управління Держпраці у Херсонській області №ХС1867/1147/АВ/2П/ТД-ФС від 02.07.2018 р. про накладення на фізичну особу - підприємця ОСОБА_1 штрафу у розмірі 335 070,00 грн. В іншій частині позовних вимог відмовлено. Стягнуто з Головного управління Держпраці у Херсонській області Державної служби України з питань праці за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ФОП ОСОБА_1 сплачений судовий збір в сумі 1 762,00 грн. (одна тисяча сімсот шістдесят дві грн. 00 коп.).

Перевіривши зміст вказаного рішення, судом встановлено, що при його ухваленні не в повному обсязі вирішено питання щодо розподілу судових витрат.

Відповідно до ч. 1 ст. 252 КАС України суд, що ухвалив судове рішення, може за заявою учасника справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, зокрема, у разі, якщо судом не вирішено питання про судові витрати.

Порядок ухвалення додаткового рішення в адміністративній справі врегульовано ст. 252 КАС України, відповідно до змісту частини третьої якої додаткове судове рішення ухвалюється у тому самому порядку, що й судове рішення. У разі необхідності суд може розглянути питання ухвалення додаткового судового рішення в судовому засіданні з повідомленням учасників справи.

Враховуючи відсутність необхідності виклику в судове засідання учасників справи, суд вважає за можливе вирішити питання про ухвалення додаткового рішення у даній адміністративній справі в порядку письмового провадження.

З матеріалів справи вбачається, що позивачем сплачено судовий збір в загальній сумі 5 112,70 грн., що підтверджується платіжними документами від 11.07.2018 р. за № 42, від 27.09.2018 р. за № 75.

Відповідно до положень ст. 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Таким чином, сплачений ФОП ОСОБА_1 судовий збір у сумі 5 112,70 грн. підлягає частковому стягненню з ГУ Держпраці у Херсонській області пропорційно до розміру задоволених позовних вимог, а саме в сумі 3 350,70 грн.

Враховуючи, що рішенням суду від 18 вересня 2018 року частково вирішено питання щодо розподілу судових витрат, а саме стягнуто з ГУ Держпраці у Херсонській області за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ФОП ОСОБА_1 сплачений судовий збір в сумі 1 762,00 грн., тому суд вважає за необхідне додатково стягнути з відповідача на користь ФОП ОСОБА_1 сплачений нею судовий збір в сумі 1 588,70 грн. ( 3350,70 грн. - 1762,00 грн.)

На підставі викладеного та керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 139, 143, 242- 246, 250, 252, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

вирішив:

Стягнути з Головного управління Держпраці у Херсонській області Державної служби України з питань праці (місцезнаходження 73003 м. Херсон, вул. Горького, 8, код ЄДРПОУ 39792699) за рахунок його бюджетних асигнувань на користь фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (місце проживання АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) сплачений судовий збір в сумі 1 588,70 грн. (одна тисяча п'ятсот вісімдесят вісім грн. 70 коп.).

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції,який ухвалив відповідне рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Дубровна В.А.

кат. 10.4.1