Справа № 212/7511/18
3/212/2021/18
04 жовтня 2018 року м. Кривий Ріг
Суддя Жовтневого районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1, розглянувши матеріали справи, що надійшли з Покровського відділу державної виконавчої служби міста ОСОБА_2 Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення:
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України , який мешкає за адресою: м. Кривий Ріг, 4 мкр. Зарічний, 20/5,
встановив:
01 жовтня 2018 року до Жовтневого районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області надійшов адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності за ст. 183-1 КУпАП
Згідно із протоколом про адміністративне правопорушення № 44 від 19 вересня 2018 року ОСОБА_3. має заборгованість зі сплати аліментів, що перевищує сукупну суму відповідних платежів за чотири місяці, станом на 01.09.2018 року заборгованість складає 12386,54 грн., чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 183-1 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов висновку, що справу про адміністративне правопорушення слід повернути для належного оформлення у зв'язку із наступним.
За змістом статей 245, 280, 283 КУпАП для прийняття законного та обґрунтованого рішення слід забезпечувати всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
Однак, протокол про адміністративне правопорушення № 44 від 19.09.2018 року не відповідає вимогам ч. 1 ст. 256 КУпАП з наступних підстав.
Так, у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначені наступні відомості: час вчинення правопорушення, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, також в протоколі відсутній підпис особи, що притягується до відповідальності.
Крім того, в матеріалах відсутні відомості про вручення копії протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_3
Згідно із Інструкцією з організації примусового виконання рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 02.04.2012 р. № 512/5 (зі змінами), у разі складання протоколу в органі державної виконавчої служби або офісі приватного виконавця, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, запрошується для складання та підписання протоколу.
З отриманої справи про адміністративне правопорушення встановлено, що складений протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП; у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначені наступні відомості: пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; в протоколі відсутній підпис особи, що притягується до відповідальності, а тому викладене перешкоджає провести судовий розгляд та прийняти відповідне процесуальне рішення.
Відповідно до п. 12 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» від 17 жовтня 2014 року № 11, норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного без додержання вимог статті 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що справу про адміністративне правопорушення слід повернути до Покровського відділу державної виконавчої служби міста ОСОБА_2 Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області для належного оформлення.
Керуючись ст. ст. 256, 278, 283, 284 КУпАП, -
постановив:
Направити до Покровського відділу державної виконавчої служби міста ОСОБА_2 Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області для належного оформлення матеріали про притягнення ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності за ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення
Постанова набирає законної сили з дня її винесення і апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя: О. Г. Пустовіт