Справа № 640/10576/18
"04" жовтня 2018 р. Київський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді Бородіної Н.М.,
за участю присяжних - ОСОБА_1, ОСОБА_2,
секретаря Хомінської Т.В.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в м.Харкові клопотання про призначення експертизи по справі за заявою ОСОБА_3 (61000, м.Харків, вул.Герасимовська, б.32, т.0987642350) , заінтересовані особи: : виконавчий комітет Харківської міської ради, в особі опікунської ради Адіміністрації Київського району Харківської міської ради (61003, м.Харків, пл.Конституції, б.7), ОСОБА_4 (61000, АДРЕСА_1) про поновлення цивільної дієздатності, -
встановив:
До суду звернулась ОСОБА_3., заінтересовані особи: виконавчий комітет Харківської міської ради, в особі опікунської ради Адіміністрації Київського району Харківської міської ради, ОСОБА_4, в якій просить скасувати рішення про визнання її недієздатною, поновити її цивільну дієздатність.
Відповідно до ч.3 ст. 300 ЦПК України скасування рішення суду про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, цивільна дієздатність якої була обмежена, здійснюється за рішенням суду за заявою самої фізичної особи, її піклувальника, членів сім'ї або органу опіки та піклування.
За ч.1 ст. 298 ЦПК України суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров'я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Згідно поясненнями заявника вона вважає себе здоровою людиною та просить для встановлення цього призначити їй судово-психіатричну експертизу, оскільки остання експертиза проводилась у 2008р.
За відповіддю психоневрологічного диспансеру №3 вбачається, що ОСОБА_3, перебуває під наглядом лікарів диспансеру, у зв'язку із наявністю психічного захворювання.
Враховуючі, що для встановлення наявності або відсутності на теперішній час психічного захворювання у ОСОБА_3, необхідні спеціальні знання, суд вважає за необхідне клопотання заявника задовольнити та призначити амбулаторну судово-психіатричну експертизу ОСОБА_3
Відповідно до Наказу МОЗ від 269.06.2017р. «Про організацію служби судово-психіатричної експертизи», проведення експертизи доручити КЗОЗ «Харківська обласна клінічна психіатрична лікарня N 3» (61068, Харківська область, місто Харків, вулиця Академіка Павлова, будинок 46).
На час проведення експертизи провадження у справі необхідно зупинити.
Враховуючи керуючись ст.ст.103, 252, 260, 298 ,300 ЦПК України, суд -
ухвалив:
Клопотання задовольнити. Призначити у справі за заявою ОСОБА_3 (61000, АДРЕСА_2) , заінтересовані особи: виконавчий комітет Харківської міської ради, в особі опікунської ради Адіміністрації Київського району Харківської міської ради (61000, м.Харків, пл.Конституції, б.7), ОСОБА_4 (61000, АДРЕСА_1) про поновлення цивільної дієздатності, амбулаторну судово-психіатричну експертизу, на вирішення якої поставити наступні питання:
1.Чи хворіє на теперішній час ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, на психічну хворобу?
2.Чи розуміє на теперішній ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в силу свого психічного розладу здоров'я значення своїх дій та чи може керувати ними?
Проведення експертизи доручити експертам КЗОЗ «Харківська обласна клінічна психіатрична лікарня N 3», попередивши їх про кримінальну відповідальність відповідно до ст.ст.384, 385 КК України.
Зобов'язати Міський психоневрологічний диспансер №3 надати для проведення експертизи медичну карту ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 до 18-ого відділу ХОКПЛ №3.
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження
Суддя Бородіна Н.М.
Присяжні : ОСОБА_1
ОСОБА_2