Справа № 676/6258/18
Номер провадження 3/676/2208/18
02 жовтня 2018 року м. Кам'янець-Подільський
Суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області Воєвідко Я.І. за участю секретаря судових засідань ОСОБА_1, прокурора Кам'янець-Подільської місцевої прокуратури Хмельницької області ОСОБА_2, особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_3В,. розглянувши протокол про адміністративне правопорушення та матеріали справи, які надійшли від Департаменту захисту економіки Національної поліції України в Хмельницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя та зареєстрованого ІНФОРМАЦІЯ_3, тренера-викладача з вільної боротьби ДЮСШ № 2, депутата Кам'янець-Подільської міської Ради в Хмельницькій області, (ідентифікаційний номер - фізичної особи платника податків НОМЕР_1) за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,-
До Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області від Департаменту захисту економіки Національної поліції України в Хмельницькій області надійшов протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 254 від 12.09.2018 року відносно ОСОБА_3 за ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_3, будучи відповідно до підпункту «б» пункту 1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин, а саме: 03.04.2018 року декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
В судовому засіданні особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_3 суду пояснив, що анкетні дані, зазначені в протоколі про адміністративне правопорушення № 254 від 12.09.2018 року не його, не вірно вказано місце його народження, склад сімї. Протокол був складений завчасно, в його присутності та вприсутності його захисника не складавався, наданий йому формально на підпис, без роз'яснення ст. 63 Конституції України, на його прохання надати захисника оперативний працівник відмовив, пояснючи це тим, що захисник буде надано в суді. З матеріалами перевірки, які додані до протоколу його не ознайомили, позбавили можливість дати свої пояснення з приводу вказаного протоколу. Вважає, що протокол про адміністративне правопорушення складений з істотними порушеннями, порушено право на захист, просить суд повернути його для належного оформлення до Департаменту захисту економіки Національної поліції України в Хмельницькій області.
В судовому засіданні прокурор Кам'янець-Подільської місцевої прокуратури Хмельницької області ОСОБА_2 заперечує проти повернення протоколу про адміністративне правопорушення № 254 від 12.09.2018 року для належного оформлення до Департаменту захисту економіки Національної поліції України в Хмельницькій області, оскільки вважає, що пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_3 не відповідають дійсності,про що свідчать його підписи в протоколі.
Заслухавши думку прокурора Кам'янець-Подільської місцевої прокуратури Хмельницької області ОСОБА_2, особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_3, вивчивши протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією та матеріали справи, суд вважає, що є законні підстави повернути протокол складений відносно ОСОБА_3 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 254 від 12.09.2018 року Департаменту захисту економіки Національної поліції України в Хмельницькій області для належного оформлення виходячи з наступного.
Відповідно до вимог ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Відповідно до вимог ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків.
В порушення зазначених вимог в протоколі № 254 від 12 вересня 2018 року про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією відсутнє доручення Департаменту захисту економіки Національної поліції України в Хмельницькій області чи повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції Управління інформаційно-аналітичних систем та захисту інформації на проведення перевірки та складання зазначеного протоколу. Окрім того, в протоколі № 254 від 12.09.2018 року про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією відносно ОСОБА_3 міститься недостовірна інформація в анкетних даних порушника, не зазначено фактичне місце та час складання протоколу, не надано можливості особі ознайомитись з матеріалами справи, укласти угоду на правову допомогу, або запезпечити порушника таким на його вимогу, порушення права на захист є неприпустимим при складанні протоколу та завідомо унеможливлює суд прийняти законне і обґрунтоване рішення.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне повернути протокол про адміністративне правопорушення № 254 від 12.09.2018 року про притягнення ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП для належного оформлення, оскільки наведені порушення закону є істотними і не можуть бути усунені в судовому засіданні.
Керуючись ст.ст. 256, 268, 277-2, 278 КУпАП, -
Повернути протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією № 254 від 12.09.2018 року та матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_3 за ч.1 ст.172-6 КУпАП Департаменту захисту економіки Національної поліції України в Хмельницькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду
ОСОБА_4