Постанова від 03.10.2018 по справі 478/1174/18

Справа №478/1174/18 пров. №3/478/376/2018

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 жовтня 2018 року Суддя Казанківського районного суду Миколаївської області Сябренко І.П., з участю секретаря Поліщук С.П., правопорушника ОСОБА_1 розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли від Управління патрульної поліції в Миколаївській області відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_3, працюючого водієм ТОВ «Плай ЛТД»,

про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП,

ВСТАНОВИЛА:

03.06.2018 року водій ОСОБА_1 о 02 год. 40 хв. на автодорозі Н-11 Дніпропетровськ-Миколаїв 201 км. керував мопедом «YUBEN» державний номер НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: різкий запах алкоголю з порожнини рота, виражене тремтіння пальців рук, порушена координація рухів та мови. Від продуття алкотестеру «Драгер» та від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння, в установленому законом порядку ОСОБА_1 відмовився, чим порушив п.2.5 Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 року №1306.

При судовому розгляді справи ОСОБА_1 пояснив, що дійсно 03.06.2018 року здійснюючи керування мопедом «YUBEN» державний номер НОМЕР_1,рухаючись на автодорозі Н-11 Дніпропетровськ-Миколаїв 201 км., був зупинений поліцейськими, які запідозрили його в управлінні транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння та запропонували йому на місці зупинки пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння з використанням алкотестеру «Драгер» на, що він відмовився, але запропонував поліцейським проїхати з ним до Казанківської ЦРЛ для проведення огляду на стан алкогольного сп'яніння, але поліцейські відмовилися. Після чого, відносно нього поліцейськими було складено протокол про адміністративне правопорушення, з яким він не згоден оскільки не відмовлявся від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння, в установленому законом порядку.

Вислухавши пояснення ОСОБА_1, допитавши свідків, дослідивши матеріали справи, приходжу такого висновку.

Згідно ч.1 ст.130 КУпАП, адміністративним правопорушенням є керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Відповідно до вимог ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії БД №152494 від 03.06.2018 року, який враховуючи положення ст.251 КУпАП, є доказом, 03.06.2018 року о 02 год. 40 хв. на автодорозі Н-11 Дніпропетровськ-Миколаїв 201 кмводій ОСОБА_1 керував мопедом «YUBEN» державний номер НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: різкий запах алкоголю з порожнини рота, виражене тремтіння пальців рук, порушена координація рухів та мови. Від продуття алкотестеру «Драгер» та від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння, в установленому законом порядку ОСОБА_1 відмовився, чим порушив п.2.5 Правил дорожнього руху України.

З письмових пояснень свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3, які маються в матеріалах адміністративної справи, вбачається, що 03.06.2018 року їх працівниками поліції було запрошено в якості свідків при тому, як водію ОСОБА_1 було запропоновано на місці зупинки пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння за допомогою алкотестеру «Драгер», або в медичному закладі, на що водій категорично відмовився в їхній присутності.

Свідки ОСОБА_2 та ОСОБА_3 допитані у судовому засіданні пояснили, що 03.06.2018 року їх працівниками поліції було запрошено в якості свідків при тому, як водію ОСОБА_1 було запропоновано на місці зупинки пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння за допомогою алкотестеру «Драгер», на що водій ОСОБА_1 відмовився, але був згоден проїхати до Казанківської ЦРЛ. Зазначили, що ними було поставлено підписи в протоколі про адміністративне правопорушення та на незаповненому бланці з письмовими поясненнями на що поліцейські пояснили, що заповнять їх пізніше.

Згідно пункту 2.5 Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 року №1306, водій повинен на вимогу працівника поліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.

Відповідно до положень ст.266 КУпАП особи, які керують транспортними засобами, річковими або маломірними суднами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, річковими або маломірними суднами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

Огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.

У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.

Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського. Направлення особи для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду здійснюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року №1103 затверджено Порядок направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду.

Цей Порядок визначає процедуру направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - огляд), і проведення такого огляду.

Огляду підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - стан сп'яніння), згідно з ознаками такого стану, установленими МОЗ і МВС.

Огляд проводиться:

?поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом;

?лікарем закладу охорони здоров'я (в сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).

Огляд на місці зупинки транспортного засобу проводиться у присутності двох свідків.

Не можуть бути залучені як свідки працівники Національної поліції або особи, щодо неупередженості яких є сумніви.

Результати огляду, проведеного поліцейським, зазначаються в акті огляду, форма якого затверджується МОЗ за погодженням з МВС. У разі встановлення стану сп'яніння результати огляду, проведеного поліцейським, зазначаються в протоколі про адміністративне правопорушення, до якого долучається акт огляду. Акт огляду на стан сп'яніння за результатами такого огляду, проведеного поліцейським, складається у двох примірниках, один з яких вручається водію, а другий залишається в поліцейського та/або долучається до протоколу про адміністративне правопорушення в разі встановлення стану сп'яніння.

Підтвердження стану сп'яніння в результаті огляду та згода водія транспортного засобу з результатами такого огляду є підставою для його притягнення згідно із законом до відповідальності.

Водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров'я.

Поліцейський забезпечує проведення огляду водія транспортного засобу в закладі охорони здоров'я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення відповідних підстав.

У разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.

У відповідності до п.2 розділу І Інструкції «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ та Міністерства охорони здоров'я №1452/735 від 09.11.2015 року (далі - Інструкція) огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану.

Ознаками алкогольного сп'яніння, відповідно до пункту 3 розділу I цієї Інструкції, є:

?запах алкоголю з порожнини рота;

?порушення координації рухів;

?порушення мови;

?виражене тремтіння пальців рук;

?різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя;

?поведінка, що не відповідає обстановці.

Пунктами 6 та 7 розділу І Інструкції передбачено, що огляд на стан сп'яніння проводиться поліцейськими на місці зупинки або у найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на проведення такого огляду, у тому разі, якщо водій відмовився від огляду на місці чи був незгоден з його результатами.

З матеріалів адміністративної справи вбачається, що поліцейськими виявлені під час огляду ОСОБА_1 на місці зупинки його транспортного засобу, такі ознаки алкогольного сп'яніння, як різкий запах алкоголю з порожнини рота, виражене тремтіння пальців рук, порушена координація рухів, мови та що саме ці ознаки стали підставою вимоги до водія пройти огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння.

При цьому з протоколу про адміністративне правопорушення та письмових пояснень свідків вбачається, що поліцейськими дотримано вимоги закону при складенні протоколу, зокрема у водія ОСОБА_1 були виявлені ознаки сп'яніння, останньому в присутності двох свідків було роз'яснено його права та запропоновано пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки та в найближчому медичному закладі, від чого останній відмовився.

Зазначене також підтверджується відеозаписом камери нагрудного відеореєстратора поліцейського, з якого вбачається, що в присутності свідків (ОСОБА_2 та ОСОБА_3С.) ОСОБА_1 відмовився від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки та в медичному закладі.

Огляд відеозапису також не дає підстав вважати, що його змонтовано на шкоду правопорушника.

Сукупність досліджених доказів, їх оцінка свідчать про те, що водій ОСОБА_1, як особа, яка керувала транспортним засобом, відмовився від проходження у встановленому законом порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння, тому суддя приходить висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.

На день розгляду справи строки накладення адміністративного стягнення, передбачені ст.38 КУпАП закінчилися, що відповідно до п.7 ст.247 КУпАП є підставою для закриття справи.

Керуючись ст.ст.38, п.7 ст.247, 276-280, 283-285 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.

Провадження в справі стосовно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП закрити у зв'язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Миколаївського апеляційного суду через Казанківський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя