Справа № 458/991/18
3/458/691/2018
02 жовтня 2018 року м.Турка
Суддя Турківського районного суду Львівської області Кріль Л.М. при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, що надійшла від Управління захисту економіки у Львівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, стосовно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянство України, уродженки, зареєстрованої та жительки с. Явора Турківського району Львівської області, працює на посаді заступника директора по навчальній роботі КЗ ЛОР "Самбірський коледж культури і мистецтв",
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
До Турківського районного суду Львівської області надійшла від Управління захисту економіки у Львівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України справа про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 щодо вчинення нею правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
З протоколу № 501 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 13.08.2018 року, складеного відносно ОСОБА_1 вбачається, що ОСОБА_1, обіймаючи посаду заступника директора по навчальній роботі КЗ ЛОР "Самбірський коледж культури і мистецтв", згідно підпункту "а" пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції", примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на яку поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції", в порушенні вимог ч.1 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції", несвоєчасно, без поважних, а саме 14.05.2018 року о 11 год. 30 хв. подала на офіційний сайт Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Відповідно до п.2 ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно зі ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
У протоколі № 501 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 13.08.2018 року, складеного відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП зазначено, що місце вчинення правопорушення слід вважати КЗ ЛОР "Самбірський коледж культури і мистецтв": Львівська область, м.Самбір, вул. Міцкевича, 1.
Таким чином, керуючись вищезазначеними вимогами Кодексу України про адміністративні правопорушення, при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 встановлено, що розгляд даної справи не відноситься до підсудності Турківського районного суду Львівської області, оскільки вказана справа про вчинення адміністративного корупційного правопорушення направлена Управлінням захисту економіки у Львівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України до цього суду з порушенням правил підсудності.
Тобто Управлінням захисту економіки у Львівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України порушені вимоги ст. 257 КУпАП, згідно яких протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення разом з іншими матеріалами надсилається до місцевого загального суду за місцем вчинення корупційного правопорушення.
З огляду на викладене, оскільки до підсудності Турківського районного суду Львівської області не належить розгляд справи про адміністративне корупційне правопорушення стосовно ОСОБА_1, відповідно до приписів статей 257 і 278 КУпАП протокол про вчинення такого правопорушення від 13 серпня 2018 року разом з іншими матеріалами підлягає поверненню без розгляду Управлінню захисту економіки у Львівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України для вирішення питання щодо їх направлення до відповідного місцевого загального суду за місцем вчинення корупційного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись статтями 257, 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Справу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП повернути Управлінню захисту економіки у Львівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України для направлення до відповідного місцевого загального суду за місцем вчинення корупційного правопорушення.
Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя: