Справа№464/4288/18
пр.№ 3/464/1807/18
20.09.2018 року суддя Сихівського районного суду м.Львова Чорна С.З., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, відносно:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, військовий священик (капелан) Української Автокефальної Православної Церкви, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ч.1 ст. 130 КУпАП,-
згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії БД №138315 від 25.07.2018, вбачається, що 25 липня 2018 року о 03.51 годин по пр.Черв.Калини,62 у м.Львові керував транспортним засобом марки «Opel Astra», н.з. ВС 5409 НА в стані алкогольного сп'яніння, чим порушив вимоги п.2.9а Правил дорожнього руху України. Огляд на стан алкогольного сп'яніння проводився в установленому законом порядку на місці зупинки транспортного засобу з використанням технічного засобу Drager Alcotest 6820 тест 622, результат - позитивна проба - 2,49 ‰.
У судовому засіданні ОСОБА_1 заперечив факт вживання алкоголю та відповідно і факт вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП. Ствердив, що був не згідний з результатом Драгер, а також такий відсутній у Державному реєстрі медичної техніки та виробів медичного призначення, які дозволені для застосування на території України, а також відсутній і в переліку технічних засобів, що використовуються в підрозділах Державтоінспекції МВС для виявлення та фіксування порушень правил дорожнього руху, який затверджено наказом МВС від 01.03.2010 №33 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 30 березня 2010 року за №262/17557. А тому показники приладу Drager Alcotest 6820 не можуть вважатися допустимим доказом. У зв»язку з незгодою з результатами приладу Драгер, йому ніто не пропонував пройти огляд в найближчому закладі охорони здоров»я. Просить суд закрити провадження у справі за відсутності в його діях складу адміністративного правопорушення.
Заслухавши пояснення і доводи ОСОБА_1, дослідивши матеріали адміністративної справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП з огляду на наступні, встановлені обставини.
Диспозиція норми ч. 1 ст. 130 КУпАП виділяє два окремих, незалежних один від одного види адміністративних правопорушень. Перший - керування транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння, що передбачено п. 2.9. ПДР України, а другий - відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння, що передбачено п.2.5. ПДР України.
Згідно з п. 2 «Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду», затвердженого Постановою КМУ № 1103 від 17.12.2008р., огляду підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно з ознаками такого стану, установленими МОЗ і МВС.
Процедура проведення огляду водіїв транспортних засобів на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції визначається Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, яка затверджена Наказом Міністерства внутрішніх справ України № 1452/735 від 09.11.2015.
За загальним правилом, огляд на стан сп'яніння проводиться на місці зупинки, однак, як зазначено п. 7 Розділу І цієї Інструкції, у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на його проведення відповідно. Наведене виходить з положень ст. 266 КУпАП, згідно якої, у разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я.
У даному випадку на ОСОБА_1 складено адміністративний протокол за порушення п.2.9.а ПДР України за результатом позитивного тесту на алкоголь - 2,49‰ при допустимій нормі 0,2‰
Згідно протоколу та пояснень, наявних у матеріалах справи, ОСОБА_1 з результатом тесту приладу Drager, на місці складення, був незгідний, факт вживання алкоголю заперечив, про що свідчать відеоматеріали з нагрудних камер працівників поліції, а також матеріалами справи.
За змістом п. п. 6, 7, 8 «Порядку…» затвердженого Постановою КМУ № 1103 від 17.12.2008р, водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров'я.
Поліцейський забезпечує проведення огляду водія транспортного засобу в закладі охорони здоров'я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення відповідних підстав.
У разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.
У матеріалах справи відсутні матеріали, які б свідчили про належно допустиму фіксацію уповноваженими на це особами, у відповідності до Порядку, відмову від проходження огляду в закладі охорони здоров'я, у присутності свідків, зазначення такого факту у протоколі та складення самого протоколу за порушення вимог п.2.5 ПДР України.
Вимогами статті 7 КУпАП визначено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням, інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Підсумовуючи вищенаведене, а також те, що у справі не здобуто доказів керування ОСОБА_1 транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння, а його доводи нічим не спростовані, суд приходить до висновку про відсутність події і складу адміністративного правопорушення у діях ОСОБА_1
Відповідно до ст. 252 КУпАП України, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно з п.1 ст. 247 КУпАП, провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Статтею 62 Конституції України затверджено, що усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Враховуючи усе вищенаведене, а також беручи до уваги те, що провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності, вважаю, що ОСОБА_1 не вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст. 130 КУпАП, а відтак його слід звільнити від адміністративної відповідальності у зв'язку з відсутністю події адміністративного правопорушення та складу адміністративного правопорушення в його діях, а провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 130 КУпАП щодо нього слід закрити.
Керуючись ст.ст. 38, 247, 252, 283, 284 КУпАП,-
Звільнити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, від адміністративної відповідальності, у зв'язку з відсутністю події адміністративного правопорушення та складу адміністративного правопорушення в його діях, а провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 130 КУпАП на підставі протоколу БД №138315 щодо нього - закрити.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до апеляційного суду Львівської області через Сихівський районний суд м.Львова. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та пред'являється до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання нею законної сили.
Суддя Чорна С. З.