Постанова від 02.10.2018 по справі 438/1008/18

Справа № 438/1008/18

Номер провадження 3/438/295/2018

ПОСТАНОВА

Іменем України

02 жовтня 2018 р. суддя Бориславського міського суду Львівської області Слиш А.Т., при секретарі Гадубяк О.В.,

розглянувши матеріали, які надійшли з Управління захисту економіки у Львівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, зареєстрованого за адресою ІНФОРМАЦІЯ_3, проживаючого за адресою ІНФОРМАЦІЯ_4, працюючого директором комунального підприємства «Еко-Місто», депутата сьомого демократичного скликання Бориславської міської ради Львівської області,

за ч. 1ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

за участю прокурора Дрогобицької місцевої прокуратури ОСОБА_2 та особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, будучи депутатом сьомого демократичного скликання Бориславської міської ради Львівської області, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", несвоєчасно, без поважних причин, а саме 02.04.2018 року о 14 год.29хв, подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічну декларацію за 2017 рік, чим своїми діями вчинив адміністративне правопорушення повязане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Особа відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 у судовому засіданні свою вину у вчинені адміністративного правопорушення не визнав та пояснив, що про необхідність подання щорічної декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування в термін до 01.04.2018 року йому відомо було. Вчасно ним не було подано декларацію шляхом заповнення її на офіційному сайті НАЗК, у зв'язку із навантаженням на сайті неможливо було підписати таку декларацію . Зазначає, що декларація подана, однак із запізненням. Відповідно його вини у несоєчасному поданні щорічної декларації у його діях немає.

Прокурор вважає, що протокол складений з дотриманням вимог КУпАП. В діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у зв'язку з чим останній підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією. Просить визнати останнього винним за вказаною статтею та призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. 00 коп. Крім цього, прокурором додатково подано суду висновок прокурора у даній справі.

Враховуючи викладене, оцінюючи зібрані по справі докази, приходжу до переконання про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки його діяння виразилось у несвоєчасному поданні без поважних причин декларацій особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2017 рік.

Факт вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП стверджується зібраними доказами, які знаходяться в матеріалах справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 487 від 03 серпня 2018 року, скріншотом з офіційного сайту НАЗК, декларацією особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 за 2017рік та іншими матеріалами справи.

Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.1 ст.172-6 КпАП України вірно , оскільки він несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ч.2 ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності

Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст.22 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

Відповідно ст.248 КУпАП, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на засадах рівності перед законом і органом (посадовою особою), який розглядає справу, всіх громадян незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мови та інших обставин.

Обираючи вид та міру стягнення правопорушнику враховую характер вчиненого правопорушення, його особу, ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.

Суд вважає на підставі ст.22 КУпАП за можливе звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП за малозначністю і оголосити йому усне зауваження, оскільки діяння, вчинене ним, містило в собі усі юридичні і суб'єктивні ознаки, що характеризують правопорушення, передбачене ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, але внаслідок всіх конкретних обставин, а саме, суд надає віри поясненням ОСОБА_1 про те, що не від залежних від нього причин він не зміг вчасно підписати на офіційному сайті НАЗК декларації за 2017 рік, а також те, ще вказані дії не відповідали тій суспільній небезпечності, яка є типовою для цього виду правопорушення, зокрема, його дії суб'єктивно не були направлені на заподіяння шкоди суспільним інтересам, юридичним та фізичним особам, і така шкода фактично не була заподіяна, а також приймаючи до уваги не значний проміжок часу між визначеним законом строком подання декларацій та датою подання декларації ОСОБА_1 (1,5 доби), та вчинення адмінправопорушення вперше.

Згідно ч. 2 ст. 284 КУпАП, при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення.

На підставі вищевикладеного, ОСОБА_1 слід звільнити від адміністративної відповідальності за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП за малозначністю, оголосивши йому усне зауваження, провадження у справі закрити.

Керуючись ст. ст. 7, 9, 22, 172-6 ч. 1, 245, 251, 252, 280, 283, 284, 307, 308 КпАП України, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КпАП України, та відповідно до ст. 22 КпАП України звільнити його від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням, внаслідок малозначності скоєного правопорушення.

Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбаченест.172-6 ч.1 КпАП України, відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2 - закрити.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови, особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено подання прокурора у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287цього Кодексу.

Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала , якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено

Апеляційна скарга, подання прокурора подаються до Апеляційного суду Львівської області через Бориславський міський суд Львівської області.

Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили.

Суддя: А.Т.Слиш