Ухвала від 01.10.2018 по справі 1540/3365/18

Справа № 1540/3365/18

УХВАЛА

01 жовтня 2018 року м.Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Соколенко О.М., розглянувши матеріали позовної заяви Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до товариства з обмеженою відповідальністю “Агро Південь-1” про стягнення суми адміністративно-господарських санкцій та пені,-

ВСТАНОВИВ:

09.07.2018 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до товариства з обмеженою відповідальністю “Агро Південь-1”, в якій позивач просить суд стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю “Агро Південь-1” (67542, Одеська обл., Лиманський р-н, с. Іванове, комплекс будівель та споруд №5, код ЄДРПОУ 37803813, р/р 26007210336929, МФО 320984, АТ “ПроКредит Банк”), на користь Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів на рахунок управління Державної казначейської служби України в Одеській області/Банк ГУ ДКСУ в Одеській області, Одержувач - УК у Лиманському районі, МФО 899998, р/р 31217230015270, код ЄДРПОУ, суму адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування осіб з інвалідністю у 2017 році у розмірі 86255,22 грн. та пеню за порушення встановлених законодавством термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 4140,00 грн.

Ухвалою суду від 12.07.2018 року, судом на підставі положень ч.1 ст.169 КАС України позовну заяву залишено без руху, та позивачу наданий десятиденний строк з дня отримання копії ухвали (в тому числі, якщо її копію отримано нарочно, засобами електронної пошти та факсимільного зв'язку) для усунення недоліків позовної заяви .

26 липня 2018 року за вх. №21659/18 через канцелярію суду від представника позивача до суду надійшла заява на виконання ухвали суду від 12.07.2018 року разом із додатками до неї.

Ухвалою суду від 31.07.2018 року судом:

- прийнято до розгляду позовну заяву Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (в редакції від 26.07.2018 року);

- відкрито провадження у справі за позовною заявою Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до товариства з обмеженою відповідальністю “Агро Південь-1”про стягнення суми адміністративно-господарських санкцій та пені;

- вирішено розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін відповідно до ст.262 КАС України;

- запропоновано відповідачу - товариству з обмеженою відповідальністю “Агро Південь-1” надати до суду протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі: відомості стосовно того, чи надавав відповідач у 2017 році до центру зайнятості інформацію звітність № 3-ПН „Інформація про попит на робочу силу (вакансії)” (далі - форма № 3-ПН), в тому числі, про створення робочих місць для працевлаштування інвалідів та про вільні робочі місця та вакантні посади, на яких може використовуватися праця людей з інвалідністю; у разі надання такої інформації відповідачем до центру зайнятості, - надати до суду відомості стосовно того, чи направлялися службою зайнятості люди з інвалідністю для працевлаштування на підприємстві відповідача та чи були вони працевлаштовані із підтверджуючими доказами та відповідні звіти за формою №3-ПН; у разі наявності, інші докази щодо прийняття відповідачем участі у напрямку працевлаштування інвалідів, зокрема, докази подачі до засобів масової інформації оголошень, на відповідних ресурсах мережі Інтернет, тощо, оголошення про прийом на роботу людей з інвалідністю;

- встановлено сторонам строки для подання заяв по сутні справи.

Як вбачається з матеріалів справи, 15.08.2018 року представник відповідача за довіреністю ознайомився з матеріалами адміністративної справи №5140/3365/18.

16 серпня 2018 року за вх. №24001/18 через канцелярію суду від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву разом із додатками згідно переліку, наведеному у ньому.

30 серпня 2018 року за вх. №24613/18 через канцелярію суду від представника позивача надійшла відповідь на відзив разом із доказами направлення її копії на адресу відповідача, в якій Одеське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів, зокрема, вказує, що ТОВ “Агро Південь-1” не зверталось до центру зайнятості, та не надавало звітності за Формою № 3-ПН, про наявність вакантної посади для працевлаштування осіб з інвалідністю, про що свідчить відповідь Лиманського районного центру зайнятості про те, що ТОВ “Агро Південь-1” протягом 2017 року не надавало звітності за формою № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу».

Як вбачається з наданої з боку позивача копії листа Лиманського районного центру зайнятості від 05.05.2018 року №404/07/01, який наданий у відповідь на лист Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів №03-1/586 від 17.04.2018 року, зокрема, ТОВ «Агро-Південе-1» у 2017 році до центру зайнятості звітів за формою №3-ПН «Звіт про наявність вакансій» не надавало.

Разом з цим, відповідачем у справі є товариство з обмеженою відповідальністю “Агро Південь-1” (ідентифікаційний код юридичної особи 37803813).

В свою чергу, з офіційного з'ясування обставин справи як принципу адміністративного судочинства, закріпленого приписами частини 4 статті 9 КАС України вбачається обов'язок суду встановити дійсні обставини справи при розгляді адміністративного позову безвідносно до позиції сторін.

Так, предметом розгляду у даній справі є правомірність стягнення з ТОВ “Агро Південь-1” суми адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування осіб з інвалідністю у 2017 році у розмірі 86255,22 грн. та пені за порушення встановлених законодавством термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 4140,00 грн.

Пунктом 4 частини 3 статті 50 Закону України «Про зайнятість населення» № 5067 (далі - Закон № 5067) визначено, що роботодавці зобов'язані: своєчасно та в повному обсязі у порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, за погодженням з центральним органом виконавчої влади із забезпечення реалізації державної політики у галузі статистики, подавати територіальним органам центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, інформацію про попит на робочу силу (вакансії); заплановане масове вивільнення працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників підприємства, установи, організації незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання за два місяці до вивільнення.

На виконання пункту 4 частини третьої статті 50 Закону № 5067 наказом Міністерства соціальної політики України № 316 від 31 травня 2013 року затверджено Порядок подання форми звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» (далі - Наказ № 316). В контексті прийнятого Закону № 5067 та затвердженого Порядку подання форми звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» на роботодавців покладено обов'язок подавати до відповідного центру зайнятості звітність форми № 3-ПН за наявності у роботодавця попиту на робочу силу (вакансії) не пізніше ніж через 3 робочі дні з дати відкриття вакансії

Однак, в матеріалах справи відсутня інформація щодо подання відповідачем у 2017 році до центру зайнятості звітності № 3-ПН „Інформація про попит на робочу силу (вакансії)”, в тому числі, про створення робочих місць для працевлаштування людей з інвалідністю та про вільні робочі місця та вакантні посади, на яких може використовуватися праця людей з інвалідністю.

Відповідно до ч.3 ст. 80 КАС України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.

Згідно з ч.ч.1, 2 ст.94 КАС України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Враховуючи предмет спору та надані до суду докази, з метою повного та всебічного з'ясування обставин у справі, суд дійшов висновку про необхідність витребувати з Лиманського районного центру зайнятості:

- відомості стосовно того, чи надавало товариство з обмеженою відповідальністю “Агро Південь-1” (ідентифікаційний код юридичної особи 37803813) у 2017 році до центру зайнятості звітність № 3-ПН „Інформація про попит на робочу силу (вакансії)” (далі - форма № 3-ПН), в тому числі, про створення робочих місць для працевлаштування інвалідів та про вільні робочі місця та вакантні посади, на яких може використовуватися праця людей з інвалідністю із доказами на їх підтвердження (у разі надання - належним чином засвідчені копії відповідних звітів).

Частиною 1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення

Відповідно до ч.6 ст. 80 КАС України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

Частиною 7 статті 80 КАС України визначено, що особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.

Відповідно до ч.8 ст. 80 КАС України у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.

Згідно з ч.9 ст. 80 КАС України у разі неподання суб'єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з'ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами, а у разі неподання доказів позивачем - також залишити позовну заяву без розгляду.

Відповідно до ч.1 ст.144 КАС України заходами процесуального примусу є процесуальні дії, що вчиняються судом у визначених цим Кодексом випадках з метою спонукання відповідних осіб до виконання встановлених в суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов'язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства.

Згідно з ч.1 ст. 145 КАС України заходами процесуального примусу є: 1) попередження; 2) видалення із залу судового засідання; 3) тимчасове вилучення доказів для дослідження судом; 4) привід; 5) штраф.

При цьому суд зазначає, що відповідно до ч.1 та ч.3 ст.14 КАС України судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Керуючись ст. ст. 80, 94, 243, 248 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Витребувати з Лиманського районного центру зайнятості:

- відомості стосовно того, чи надавало товариство з обмеженою відповідальністю “Агро Південь-1” (ідентифікаційний код юридичної особи 37803813) у 2017 році до центру зайнятості звітність № 3-ПН „Інформація про попит на робочу силу (вакансії)” (далі - форма № 3-ПН), в тому числі, про створення робочих місць для працевлаштування інвалідів та про вільні робочі місця та вакантні посади, на яких може використовуватися праця людей з інвалідністю із доказами на їх підтвердження (у разі надання - належним чином засвідчені копії відповідних звітів).

Зобов'язати Лиманський районний центр зайнятості надати до Одеського окружного адміністративного суду витребувані судом докази у строк до 19.10.2018 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О.М. Соколенко