Ухвала від 02.10.2018 по справі 1240/2372/18

10.3.3

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про закриття провадження у справi

02 жовтня 2018 рокуСєвєродонецькСправа № 1240/2372/18

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Секірська А.Г., розглянувши в порядку спрощеного провадження без повідомлення (виклику) сторін (у письмовому провадженні) справу за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Станично-Луганської районної державної адміністрації Луганської області про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

06.08.2018 до Луганського окружного адміністративного суду із позовом звернулась ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1О.) до Управління соціального захисту населення Станично-Луганської районної державної адміністрації Луганської області (далі- відповідач, УСЗН Станично-Луганської РДА) у якому просить суд

- визнати неправомірними дії Управління соціального захисту населення Станично-Луганської районної державної адміністрації Луганської області щодо вимагання надати для оформлення допомоги по народженню дитини додаткові документи, які не включені в перелік документів п. 11 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми від 27 грудня 2001 р. № 1751;

- зобов'язати Управління соціального захисту населення Станично-Луганської районної державної адміністрації Луганської області призначити ОСОБА_1 допомогу при народженні дитини ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1;

- зобов'язати Управління соціального захисту населення Станично-Луганської районної державної адміністрації Луганської області подати звіт про виконання рішення суду.

- винести окрему ухвалу, якою звернути увагу Міністерства соціальної політики України на неправомірність дій Управління соціального захисту населення Станично-Луганської районної державної адміністрації Луганської області по відношенню до тимчасово переміщених осіб.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що у травні 2018 року позивачем подано пакет документів для отримання допомоги по народженню дитини. До теперішнього часу допомога на картковий рахунок не надійшла. Працівники УСЗН спочатку почали вимагати надання ідентифікаційного коду на дитину ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, а потім - довідку від лікаря про взяття дитини на облік. Через два місяця повідомили, що документи позивача залишені без руху. 03.07.2018 позивач звернулася зі скаргою, в якій, зокрема, вимагала негайно зробити нарахування допомоги по народженню дитини ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, на картковий рахунок ОСОБА_1. 20.07.2018 на електронну адресу позивача надійшли аналогічні відповіді від 10.07.2018 та 12.07.2018, згідно з якими відповідач, посилаючись на лист Міністерства соціальної політики України від 28.07.2017 № 1676/0/111-17/206, зазначає, що до переліку документів при оформленні державних соціальних допомог на дітей з липня 2017 року включено реєстраційний номер облікової картки утриманця. Позивач вважає дії відповідача протиправними.

27.08.2018 від УСЗН Станично-Луганської РДА надійшов відзив на позовну заяву (вх. № 20199/2018), у якому заперечував проти задоволення позовних вимог з огляду на наступне.

04.05.2018 ОСОБА_1О взята, на облік до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб за адресою фактичного місця проживання/перебування: Луганська область, Станично-Луганський р-н, смт. Станиця Луганська, вул. Центральна, буд. 7 5-А.

04.05.2018 позивач звернулась до Управління соціального захисту населення Станично-Луганської райдержадміністрації за призначенням державної допомоги при народженні дитини, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Згідно Інструкції щодо порядку оформлення і ведення особових справ отримувачів усіх видів соціальної допомоги, затвердженою Наказом Міністерства праці та соціальної політики від 19.09.2006 р. № 345 були прийняті необхідні документи.

Відповідно до листа Міністерства соціальної політики України від 28.07.2017 р. №1676/0/111-17/206 до переліку документів при оформленні державних соціальних допомог на дітей з липня 2017 року включено реєстраційний номер облікової картки утриманця, про що позивачу було повідомлено.

Позивачу було надано можливість донести відповідний документ до 04.06.2018. В усній формі було рекомендовано звернутися до лікарні за місцем проживання для нагляду дитини лікарем-педіатром віком до одного року.

04.06.2018 термін подання документів по заяві про призначення державної допомоги при народженні дитини від 04.05.2018 минув, і 08.06.2018 було прийняте рішення про відмову в призначенні соціальної допомоги при народженні дитини у зв'язку з закінченням терміну надання документів.

02.08.2018 ОСОБА_1 повторно звертається до відповідача з заявою про призначення допомоги при народженні дитини та додає до заяви всі необхідні документи. Комісія, яка утворена Станично-Луганською районною військово- цивільною адміністрацією, прийняла рішення призначення державної допомоги при народженні дитини. На підставі рішення комісії відповідачем було прийняте рішення про призначення допомоги сім'ям з дітьми.

На підставі вищевикладеного, з посиланням на Інструкцію щодо порядку оформлення і ведення особових справ отримувачів усіх видів соціальної допомоги, затверджену Наказом Міністерства праці та соціальної політики від 19.09.2006 року № 345, Постанову КМУ від 27 грудня 2001 року № 1751 « Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми», № 365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам», відповідач просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог (арк. спр. 15-17).

Ухвалою суду від 08.08.2018 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, справу вирішено розглядати за правилами загального позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін (арк. спр. 1-2).

Ухвалою суду від 06.09.2018 відстрочено сплату судового збору позивачу до вирішення справи по суті, вирішено подальший розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін. Судове засідання призначено на 02.10.2018 (арк. спр. 24-25).

Сторони у судове засідання не прибули, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином (арк. спр. 28,29).

Згідно із частиною дев'ятою статті 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-77, 90 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), судом встановлено таке.

ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 (РНОКПП НОМЕР_1, зареєстроване місце проживання: 91000, м. Луганськ, вул. Л. Україніки, 15) має статус внутрішньо переміщеної особи, перебуває на обліку в Управлінні соціального захисту населення Станично-Луганської районної ради Луганської області, що підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від 04.05.2018 № НОМЕР_2 (арк. спр. 4).

20.11.2017 позивач народила доньку ОСОБА_2, про що Старобільським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Луганській області зроблений відповідний актовий запис № 144 та видано свідоцтво про народження І-ЕД № 396741 (арк. спр. 5).

04.05.2018 позивач звернулась до УСЗН Станично-Луганської РДА за призначенням державної допомоги при народжені дитини ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2

В усній формі позивачу повідомлено, що відповідно до листа Міністерства соціальної політики України від 28.07.2017 р. №1676/0/111-17/206 до переліку документів при оформленні державних соціальних допомог на дітей з липня 2017 року включено реєстраційний номер облікової картки утриманця, а тому для призначення грошової допомоги при народжені дитини необхідно надати реєстраційний номер облікової картки доньки - ОСОБА_2 до 04.06.2018.

Також позивачу рекомендовано звернутися до лікарні за місцем проживання для взяття лікарем-педіатром дитини на облік.

Зазначені обставини визнаються відповідачем у відзиві на позовну заяву.

08.06.2018 відповідачем прийнято рішення № 590 про відмову в призначені соціальної допомоги при народжені дитини у зв'язку з закінченням терміну надання документів (арк. спр. 18).

02.08.2018 ОСОБА_1 повторно звернулась до відповідача із заявою про призначення допомоги при народжені дитини із наданням всіх необхідних документів.

Рішенням комісії Станично-Луганської районної військово-цивільної адміністрації від 09.08.2018 № 195 вирішено призначити ОСОБА_1 державну допомогу при народжені дитини ОСОБА_2 (арк. спр. 19).

Рішенням відповідача від 20.08.2018 призначено ОСОБА_1 виплату допомоги при народжені дитини з 01.11.2017 по 30.11.2017 у сумі 10320 грн, з 01.12.2017 по 30.11.2020 у сумі 860 грн щомісячно (арк. спр. 20).

На виконання вимог ухвали суду від 06.09.2018 представником відповідача надано довідку від 28.09.2018 № 2971, у якій зазначено, що ОСОБА_1 було перераховано допомогу при народженні дитини за період з 01.11.2017 по 30.09.2018 у сумі 18920,00 грн на її особистий рахунок, відкритий в ЛОКПБ Державний Ощадний банк у вересні 2018 року (арк. спр. 30).

На підтвердження вищевказаних обставин представником додано до матеріалів справи копію платіжного доручення № 62 від 18.09.2018 з відміткою "проведено" (арк. спр. 32).

Відповідно до пункту восьмого частин першої статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України, суд закриває провадження у справі щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо оскаржувані порушення були виправлені суб'єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.

В даному випадку судовому захисту підлягає право позивача на призначення та виплату допомоги при народженні дитини ОСОБА_2, з дати її народження - 20.11.2017. Матеріалами справи підтверджується, що рішенням відповідача від 20.08.2018 призначено ОСОБА_1 виплату допомоги при народжені дитини з 01.11.2017 по 30.11.2017 у сумі 10320 грн, з 01.12.2017 по 30.11.2020 у сумі 860 грн щомісячно, допомогу при народженні дитини за період з 01.11.2017 по 30.09.2018 у сумі 18920,00 грн перераховано на рахунок позивача, відкритий в ЛОКПБ Державний Ощадний банк у вересні 2018 року за платіжним дорученням № 62 від 18.09.2018.

Тобто, відповідачем оскаржувані порушення виправлені після відкриття провадження у справі, і у суду відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.

Згідно частини другої статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з бюджету.

Отже, керуючись пунктом восьмим частини першої статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України, враховуючи, що у позивача відпали підстави для захисту свого порушеного права в суді, які існували на дату подання позовної заяви, суд вважає, що існують всі підстави для закриття провадження у справі.

Щодо вимоги про винесення окремої ухвали, суд зауважує, що згідно із вимогами статті 249 КАС України це є правом, а не обов'язком суду.

Приписами частини 2 статті 239 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.

Щодо розподілу судових витрат суд зазначає, що у зв'язку з тим, що ухвалою суду від 06.09.2018 позивачу відстрочено сплату судового збору до вирішення справи по суті, питання про розподіл судових витрат не вирішується.

Керуючись статтями 238,248,256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Закрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Станично-Луганської районної державної адміністрації Луганської області про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії.

Роз'яснити позивачу, що повторне звернення до суду зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.

Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання та може бути оскаржена в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до суду апеляційної інстанції через Луганський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя ОСОБА_3