Рішення від 25.09.2018 по справі 812/1110/18

8.1

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ

Іменем України

25 вересня 2018 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1110/18

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Борзаниці С.В.

при секретарі судового засідання Кравцовій Т.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Приватного акціонерного товариства «ЛУГЦЕНТРОКУЗ ІМ. С.С.МОНЯТОВСЬКОГО» до Державної фіскальної служби України про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Приватного акціонерного товариства «ЛУГЦЕНТРОКУЗ ІМ. С.С.МОНЯТОВСЬКОГО» (далі - позивач, ПрАТ «ЛУГЦЕНТРОКУЗ ІМ. С.С.МОНЯТОВСЬКОГО») до Державної фіскальної служби України (далі - відповідач, ДФС України), в якій після уточнення позовних вимог просить:

- визнати протиправною відмову Державної фіскальної служби України прийняти подану ПрАТ "ЛУГЦЕНТРОКУЗ ІМ. С.С.МОНЯТОВСЬКОГО" податкову накладну №3 від 13.10.2017;

- зобов'язати Державну фіскальну службу України прийняти та зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №3 від 13.10.2017, подану ПрАТ "ЛУГЦЕНТРОКУЗ ІМ. С.С.МОНЯТОВСЬКОГО" за датою її подання - 30.10.2017;

- визнати протиправною відмову Державної фіскальної служби України прийняти подану ПрАТ "ЛУГЦЕНТРОКУЗ ІМ. С.С.МОНЯТОВСЬКОГО" податкову накладну №1 від 03.10.2017;

- зобов'язати Державну фіскальну службу України прийняти та зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №1 від 03.10.2017, подану ПрАТ "ЛУГЦЕНТРОКУЗ ІМ. С.С.МОНЯТОВСЬКОГО" за датою її подання - 18.10.2017;

- визнати протиправною відмову Державної фіскальної служби України прийняти подану ПрАТ "ЛУГЦЕНТРОКУЗ ІМ. С.С.МОНЯТОВСЬКОГО" податкову накладну №110622 від 21.12.2017;

- зобов'язати Державну фіскальну службу України прийняти та зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №110622 від 21.12.2017, подану ПрАТ "ЛУГЦЕНТРОКУЗ ІМ. С.С.МОНЯТОВСЬКОГО" за датою її подання - 29.12.2017;

- визнати протиправною відмову Державної фіскальної служби України прийняти подану ПрАТ "ЛУГЦЕНТРОКУЗ ІМ. С.С.МОНЯТОВСЬКОГО" податкову накладну №110622 від 13.10.2017;

- зобов'язати Державну фіскальну службу України прийняти та зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №110622 від 13.10.2017, подану ПрАТ "ЛУГЦЕНТРОКУЗ ІМ. С.С.МОНЯТОВСЬКОГО" за датою її подання - 30.10.2017;

- визнати протиправною відмову Державної фіскальної служби України прийняти подану ПрАТ "ЛУГЦЕНТРОКУЗ ІМ. С.С.МОНЯТОВСЬКОГО" податкову накладну №114470 від 21.12.2017;

- зобов'язати Державну фіскальну службу України прийняти та зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №114470 від 21.12.2017, подану ПрАТ "ЛУГЦЕНТРОКУЗ ІМ. С.С.МОНЯТОВСЬКОГО" за датою її подання - 29.12.2017;

- визнати протиправною відмову Державної фіскальної служби України прийняти подане ПрАТ "ЛУГЦЕНТРОКУЗ ІМ. С.С.МОНЯТОВСЬКОГО" підтвердження розрахунку коригування кількісних і вартісних показників №159 від 30.09.2017 до податкової накладної № 3 від 01.09.2017;

- зобов'язати Державну фіскальну службу України прийняти та зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунок коригування кількісних і вартісних показників №159 від 30.09.2017 до податкової накладної № 3 від 01.09.2017, поданий ПрАТ "ЛУГЦЕНТРОКУЗ ІМ. С.С.МОНЯТОВСЬКОГО" за датою його подання - 12.10.2017;

- визнати протиправною відмову Державної фіскальної служби України прийняти подане ПрАТ "ЛУГЦЕНТРОКУЗ ІМ. С.С.МОНЯТОВСЬКОГО" підтвердження розрахунку коригування кількісних і вартісних показників №158 від 30.09.2017 до податкової накладної № 98 від 25.09.2017;

- зобов'язати Державну фіскальну службу України прийняти та зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунок коригування кількісних і вартісних показників №158 від 30.09.2017 до податкової накладної № 98 від 25.09.2017, поданий ПрАТ "ЛУГЦЕНТРОКУЗ ІМ. С.С.МОНЯТОВСЬКОГО" за датою його подання - 12.10.2017.

Позовну заяву обґрунтовано тим, що ПрАТ "ЛУГЦЕНТРОКУЗ ІМ. С.С.МОНЯТОВСЬКОГО" зареєстроване як юридична особа за ідентифікаційним кодом -13392898, індивідуальний податковий номер 133928912340, місцезнаходження: 24000, Вінницька обл., місто Могилів-Подільський, проспект Незалежності, буд. 128-Н.

21.11.2017 було змінене місцезнаходження позивача - 93000, Луганська обл., місто Рубіжне, вул. Володимирська, будинок 37, офіс 3. Позивач перебуває на обліку в Могилів - Подільській об'єднаній державній податковій інспекції ГУ ДФС у Вінницькій області як платник податків.

Відповідно до приписів п.201.10. ст.201 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) позивачем були складені вище зазначені податкові накладні (далі - ПН) та розрахунки коригування кількісних і вартісних показників (далі - розрахунки коригування, РК) і направлені до ДФС для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. Податкові накладні та розрахунки коригування були доставлені до центрального рівня ДФС України та не прийняті у зв'язку із помилкою: "Порушено вимоги Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв'язку, затвердженої наказом ДПА України від 10.04.2008 № 233, а саме: - ЄДРПОУ: '13392898'. «Можливо, припинено дію Договору про визнання електронних документів».

Позивач вважає, що всі зазначені відмови у реєстрації ПН та РК за своїм характером є необґрунтованими та прийняті з порушенням норм чинного законодавства, з огляду на такі обставини.

В Квитанціях про не прийняття ПН та РК не зазначено, в чому саме полягали порушення.

Посилання в квитанціях про можливе припинення дії Договору про визнання електронних документів є недостовірною інформацією, оскільки між Могилів-Подільською об'єднаною державною податковою інспекцією ГУ ДФС у Вінницькій області та позивачем був укладений Договір про визнання електронних документів № НОМЕР_1 від 16.09.2016, який станом на дату подання ПН та РК не був припинений, а тому не було підстав для не прийняття податкових накладних та розрахунків коригування.

Не забезпечивши прийняття податкових документів в електронній формі, Відповідач порушив приписи пункту 49.3 ПКУ, яким встановлена пряма заборона на неприйняття податкових документів, поданих в електронній формі, з інших причин, ніж недійсність електронного цифрового підпису платника:

У даному випадку електронні цифрові підписи Позивача були та є дійсними.

Представник позивача заявлені вимоги підтримав у повному обсязі та просив їх задовольнити.

Представник відповідача позов не визнав в повному обсязі, посилаючись на таке.

ПрАТ «Лугцентрокуз ім. С.С. Монятовського» з 10.08.2016 перейшло на податковий облік до Могилів-Подільської ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області.

16.09.2016 між Могилів-Подільською ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області та ПрАТ «Лугцентрокуз ім. С.С. Монятовського» був укладений договір 16.09.2016 № НОМЕР_1 про визнання електронних документів.

Підставою для неприйняття ДФС України податкових накладних стали дані ГУ ДФС у Вінницькій області про відсутність позивача за податковою адресою, про що підприємству направлено відповідні квитанції.

Крім того, дія договору від 16.09.2016 № НОМЕР_1 про визнання електронних документів було припинено після автоматичного розірвання 05.04.2018 у зв'язку з недійсністю сертифіката директора.

Враховуючи вищенаведене, просить відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

По справі вчинені такі процесуальні дії.

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 19 квітня 2018 року позовну заяву залишено без руху (а.с.34-35).

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 17 травня 2018 року прийнято до розгляду позовну заяву та відкрито провадження у справі. Справа розглядатиметься в порядку загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 08 червня 2018 року об 11 год. 00 хв. (а.с.1-2).

08 червня 2018 року за клопотанням представника позивача відкладено розгляд справи, наступне підготовче засідання призначено на 25 червня 2018 року на 11-00 год. (а.с.72)

25 червня 2018 року за клопотанням представника відповідача відкладено розгляд справи, наступне підготовче засідання призначено на 09 липня 2018 року на 11-00 год. (а.с.104)

Ухвалою суду від 09 липня 2018 року в задоволенні заяви про зміну предмету позову в адміністративній справі за позовом Приватного акціонерного товариства «ЛУГЦЕНТРОКУЗ ІМ. С.С.МОНЯТОВСЬКОГО» до Державної фіскальної служби про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - відмовлено (а.с.126-127).

09 липня 2018 року за клопотанням представника відповідача відкладено розгляд справи, наступне підготовче засідання призначене на 12 липня 2018 року на 15-30 год. (а.с.128).

Ухвалою суду від 12 липня 2018 року продовжено строк підготовчого провадження в адміністративній справі № 812/1110/18 за позовом Приватного акціонерного товариства «ЛУГЦЕНТРОКУЗ ІМ. С.С.МОНЯТОВСЬКОГО» до Державної фіскальної служби про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити певні дії на п'ятнадцять днів (а.с.138).

12 липня 2018 року за клопотанням представника відповідача відкладено розгляд справи, наступне підготовче засідання призначено на 27 липня 2018 року на 10-00 год. (а.с.139).

Ухвалою суду від 27 липня 2018 року клопотання представників сторін про зупинення провадження у справі задоволені. Зупинене провадження в адміністративній справі за позовом Приватного акціонерного товариства «ЛУГЦЕНТРОКУЗ ІМ. С.С.МОНЯТОВСЬКОГО» до Державної фіскальної служби про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити певні дії до 28 серпня 2018 року. Підготовче засідання призначене на 28 серпня 2018 року о 14 год. 00 хв. (а.с.162)

Ухвалою суду від 28 серпня 2018 року поновлено провадження в адміністративній справі за позовом Приватного акціонерного товариства «ЛУГЦЕНТРОКУЗ ІМ. С.С.МОНЯТОВСЬКОГО» до Державної фіскальної служби про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити певні дії (а.с.178).

04 вересня 2018 року за клопотанням представника відповідача оголошено перерву на 25 вересня 2018 року (а.с.197).

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-79 КАС України, суд встановив таке.

ПрАТ "ЛУГЦЕНТРОКУЗ ІМ. С.С.МОНЯТОВСЬКОГО" зареєстроване як юридична особа за ідентифікаційним кодом -13392898, індивідуальний податковий номер 133928912340, місцезнаходження: 24000, Вінницька обл., місто Могилів-Подільський, проспект Незалежності, буд. 128-Н (а.с.29).

Позивачем були складені податкові накладні №3 від 13.10.2017; №1 від 03.10.2017; №110622 від 21.12.2017; №110622 від 13.10.2017; №114470 від 21.12.2017; розрахунок коригування кількісних і вартісних показників №159 від 30.09.2017 до податкової накладної № 3 від 01.09.2017; розрахунок коригування кількісних і вартісних показників №158 від 30.09.2017 до податкової накладної № 98 від 25.09.2017 та направлені до ДФС для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с.10, 12, 14, 17, 19, 20, 22).

Згідно квитанцій № 1 від 30.10.2017, № 1 від 18.10.2017, № 1 від 29.12.2017, № 1 від 30.10.2017, № 1 від 29.10.2017, № 1 від 12.10.2017, № 1 від 12.10.2017 вказані ПН та РК були доставлені до центрального рівня ДФС України та не прийняті у зв'язку із помилкою: «Можливо, припинено дію Договору про визнання електронних документів» (а.с.11, 13, 15, 16, 18, 21, 23).

Відповідно до умов Договору № НОМЕР_1 про визнання електронних документів від 16.09.2016, укладеного між позивачем та Могилів-Подільською ОДПІ ГУ ДФС, предметом Договору є визнання податкових документів, поданих Платником податків в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису (далі - ЕЦП) до органів ДФС засобами телекомунікаційного зв'язку або на електронних носіях, як оригіналу.

Договір діє до закінчення строку чинності посилених сертифікатів відкритих ключів. Якщо Платник податків подає до органу ДФС нові посилені сертифікати ЕЦП, цей Договір вважається пролонгованим до закінчення терміну чинності нових посилених сертифікатів ключів.

Орган ДФС має право розірвати Договір в односторонньому порядку у випадку ненадання Платником податків нового посиленого сертифіката (сертифікатів) відкритого ключа замість скасованих або в разі зміни Платником місця реєстрації.

У разі припинення дії Договору надісланий Платником податків податковий документ в електронному вигляді не приймається (а.с.27-28).

Відповідно до листа Головного управління ДФС у Вінницькій області від 29.11.2017 електронний документообіг між ДФС та ПрАТ "ЛУГЦЕНТРОКУЗ ІМ. С.С.МОНЯТОВСЬКОГО" здійснюється на підставі Договору про визнання електронних документів (далі - Договір) від 16.09.2016, укладеного відповідно до «Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв'язку», затвердженою наказом ДПА України від 10.04.2008 № 233 «Про подання електронної звітності», зареєстрованого в міністерстві юстиції України 16.04.2008 за № 320/15011. Даний Договір є чинним та не розривався в односторонньому порядку (а.с.25-26).

Заявою про приєднання від 10.04.2018 № 1 до договору про визнання електронних документів від 30.11.2017 № 212002 позивач приєднався до вказаного договору від 30.11.2017, примірну форму якого визначено Порядком обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 за № 557, та розміщено на субсайті офіційного веб-порталу ДФС. З моменту направлення Автором цієї заяви та прийняття її контролюючим органом сторони набувають прав та обов'язків, визначених договором, та несуть відповідальність за їх невиконання та/або неналежне виконання згідно з чинним законодавством України. Заява була отримана 11.04.2018 та прийнята без зауважень (а.с.147,148).

Листом за підписом заступника начальника управління - начальника ВВКПМС ОУ ГУ ДФС у Вінницький області від 11.10.2017 на адресу першого заступника начальника ГУ ДФС у Вінницькій області - керівника робочої групи з організації комплексного відпрацювання податкових ризиків з ПДВ було повідомлено про наявність податкових ризиків стосовно позивача та необхідність комплексного відпрацювання податкових ризиків з ПДВ стосовно ПрАТ "ЛУГЦЕНТРОКУЗ ІМ. С.С.МОНЯТОВСЬКОГО" (а.с.180).

Відповідно до пункту 74.2 ст. 74 ПК в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних / розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Згідно з пунктом 201.1 ст. 201 ПК на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Абзацами першим та другим пункту 201.10 ст. 201 ПК встановлено. що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня (абзац п'ятий цього пункту).

Згідно з абзацом восьмим, з метою отримання продавцем зареєстрованого в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування, що підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних покупцем, такий продавець надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру податкових накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та розрахунок коригування в електронному вигляді. Такий розрахунок коригування вважається зареєстрованим в Єдиному реєстрі податкових накладних та отриманими продавцем.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції (абзац дев'ятий).

Абзацом десятим встановлено, що якщо надіслані податкові накладні / розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України (абзац 18 цього підпункту).

На виконання цієї норми, постановою КМ України від 29.12.2010 № 1246 був затверджений Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних (далі - Порядок № 1246 у редакції, чинній на дату виникнення спірних відносин).

Відповідно до пункту 5 Порядку № 1246 податкова накладна та/або розрахунок коригування приймаються до Реєстру у разі дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192, пунктами 200 1.3, 200 1.9 статті 200 1 та пунктами 201.1, 201.10 і 201.16 статті 201 Кодексу, а також з урахуванням Законів України "Про електронний цифровий підпис", «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку. Реєстрації підлягають податкові накладні та/або розрахунки коригування (у тому числі ті, що не надаються отримувачу (покупцю) товарів/послуг, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, складені за операціями з постачання послуг нерезидентом) незалежно від суми податку на додану вартість в одній податковій накладній / розрахунку коригування.

Пунктом 12 вказаного Порядку визначено, що після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200 1.3 і 200 1.9 статті 200 1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації / зупинення реєстрації / відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу; дотримання вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", “Про електронні документи та електронний документообіг” та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

За результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція) (пункт 13 цього Порядку).

Згідно з пунктом 14 Порядку № 1246 квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС.

Відповідно до пункту 15, у квитанції зазначаються дата та час її формування, реквізити податкової накладної та/або розрахунку коригування та результат перевірки. Якщо у податковій накладній та/або розрахунку коригування за результатами проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), виявлено порушення, платнику податку надсилається квитанція про неприйняття податкової накладної та/або розрахунку коригування із зазначенням причини такого неприйняття.

Аналіз матеріалів справи свідчить про наявність підстав для наступних висновків суду.

Пунктом 13 Порядку № 1246 передбачені три види квитанції, яка формується за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку:

1) про прийняття податкової накладної та/або розрахунку коригування;

2) про неприйняття податкової накладної та/або розрахунку коригування;

3) про зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Як встановлено матеріалами справи, відповідач відносно направлених позивачем ПН та РК сформував квитанції про неприйняття податкових накладних та розрахунків коригування, зазначивши причину: «Можливо, припинено дію Договору про визнання електронних документів».

Однак пунктом 12 Порядку № 1246 зовсім не передбачено такої підстави для перевірки. Крім того, Причина неприйняття має «ймовірний» характер, оскільки застосований прислівник «можливо».

Позивачем надані докази дійсності Договору про визнання електронних документів. Судом перевірені надані доказі та встановлено, що дійсно станом на момент направлення ПН та РК у позивача був в наявності дійсний Договір № НОМЕР_1 про визнання електронних документів від 16.09.2016, що спростовує причину не прийняття, зазначену у відповідних квитанціях відповідача.

Встановлені обставини свідчать про обґрунтованість заявлених вимог про визнання протиправними відмов Державної фіскальної служби України щодо прийняття поданих позивачем податкових накладних та розрахунків коригування з підстав можливого припинення дії Договору про визнання електронних документів. У зв'язку з чим в цій частині позовні вимоги знайшли своє підтвердження при розгляді справи та підлягають задоволенню.

Стосовно заявлених вимог про зобов'язання відповідача прийняти та зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних заявлені в позові ПН та РК суд зазначає таке.

Матеріалами справи встановлено, що в наявності підстави, а саме: лист на адресу керівника робочої групи з організації комплексного відпрацювання податкових ризиків з ПДВ про наявність податкових ризиків відносно позивача та необхідність комплексного відпрацювання податкових ризиків з ПДВ стосовно ПрАТ "ЛУГЦЕНТРОКУЗ ІМ. С.С.МОНЯТОВСЬКОГО" (а.с.180), який свідчить про необхідність обов'язкового висновку відповідача стосовно наявності чи відсутності підстав для зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Такий висновок суду обумовлений тим, що відповідно до змісту пункту 12 Порядку № 1246 повинна бути проведена перевірка відповідності податкових накладних та розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу.

Як наслідок, саме податковий орган після відповідної перевірки даних, які в наявності лише у нього (податкового органу), з реалізацією повноважень відповідних посадових осіб повинен зробити висновок щодо наявності або відсутності підстав для зупинення реєстрації ПН та РК.

І лише після визначеності обставин, що по зазначеним в позові ПН та РК відсутні підстави для зупинення їх реєстрації, у податкового органу будуть в наявності підстави для їх реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

По даній справі відсутній висновок податкового органу про відсутність підстав для зупинення реєстрації спірних ПН та РК, що позбавляє суд можливостей задовільнити позовні вимоги в частині зобов'язання відповідача зареєструвати їх в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відповідно до правової позиції Верховного Суду України, викладеної в постанові пленуму № 13 від 24.10.2008, суд не може підміняти державний орган, рішення якого оскаржується, приймаючи замість нього рішення, яке визнається протиправним, інше рішення, яке б відповідало закону, та давати вказівки, які б свідчили про вирішення питань, які належать до компетенції такого суб'єкта владних повноважень. Також Європейського суду з прав людини неодноразово зазначав, що завдання суду при здійсненні його контрольної функції полягає не в тому, щоб підміняти органи влади держави, і суд не повинен підміняти думку національних органів будь-якою своєю думкою.

В зазначеній частині позовних вимог слід відмовити внаслідок передчасності їх заявлення, оскільки відсутній необхідний висновок уповноваженого органу щодо відсутні підстав для зупинення реєстрації зазначених в позові ПН та РК.

По даній справі відсутні підстави для застосування висновків Верховного Суду, викладених в постанові по справі № 825/849/17 (касаційне провадження № К/9901/1984/17), оскільки по справам встановлені різні обставини. По справі № 825/849/17 були в наявності підстави для застосування пункту 57 розділу 2 Прикінцевих положень ПК, яким встановлено, що період з 1 квітня 2017 року до 1 липня 2017 року є перехідним періодом, протягом якого процедура, визначена пунктом 201.16 статті 201 цього Кодексу, здійснюється без фактичного зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних. По даній адміністративній справі такі обставини відсутні, оскільки спірні ПН та РК були направлені не під час перехідного періоду з 1 квітня 2017 року до 1 липня 2017 року, а після його закінчення.

Крім того, по справі № 825/849/17 зроблені висновки стосовно рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування. Натомість, по даній адміністративній справі спірним питанням є неприйняття ПН та РК за відсутності самого рішення про відмову в реєстрації ПН та РК.

Таким чином, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають частковому задоволенню, а саме: визнання протиправними відмов Державної фіскальної служби України щодо прийняття поданих позивачем податкових накладних та розрахунків коригування з підстав можливого припинення дії Договору про визнання електронних документів

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з такого.

Згідно частини третьої статті 139 КАСУ при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

З матеріалів справи судом встановлено, що Позивач сплатив судовий збір за подання позовної заяви в розмірі 12334,00 грн. та 1762,00 грн. (а.с. 62, 122).

Оскільки суд дійшов висновку про часткове задоволення позову, судові витрати, понесені позивачем, належать до відшкодування за рахунок бюджетних асигнувань відповідача - ДФС України пропорційно до задоволеної частини позовних вимог, а саме: в сумі 7048 грн.

Керуючись статтями 2, 7, 8, 9, 19, 20, 32, 77, 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги Приватного акціонерного товариства «ЛУГЦЕНТРОКУЗ ІМ. С.С.МОНЯТОВСЬКОГО» до Державної фіскальної служби України про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправною відмову Державної фіскальної служби України прийняти подану Приватним акціонерним товариством "ЛУГЦЕНТРОКУЗ ІМ. С.С.МОНЯТОВСЬКОГО" податкову накладну №3 від 13.10.2017.

Визнати протиправною відмову Державної фіскальної служби України прийняти подану Приватним акціонерним товариством "ЛУГЦЕНТРОКУЗ ІМ. С.С.МОНЯТОВСЬКОГО" податкову накладну №1 від 03.10.2017.

Визнати протиправною відмову Державної фіскальної служби України прийняти подану Приватним акціонерним товариством "ЛУГЦЕНТРОКУЗ ІМ. С.С.МОНЯТОВСЬКОГО" податкову накладну №110622 від 21.12.2017.

Визнати протиправною відмову Державної фіскальної служби України прийняти подану Приватним акціонерним товариством "ЛУГЦЕНТРОКУЗ ІМ. С.С.МОНЯТОВСЬКОГО" податкову накладну №110622 від 13.10.2017.

Визнати протиправною відмову Державної фіскальної служби України прийняти подану Приватним акціонерним товариством "ЛУГЦЕНТРОКУЗ ІМ. С.С.МОНЯТОВСЬКОГО" податкову накладну №114470 від 21.12.2017.

Визнати протиправною відмову Державної фіскальної служби України прийняти подане Приватним акціонерним товариством "ЛУГЦЕНТРОКУЗ ІМ. С.С.МОНЯТОВСЬКОГО" підтвердження розрахунку коригування кількісних і вартісних показників №159 від 30.09.2017 р. до податкової накладної № 3 від 01.09.2017.

Визнати протиправною відмову Державної фіскальної служби України прийняти подане Приватним акціонерним товариством "ЛУГЦЕНТРОКУЗ ІМ. С.С.МОНЯТОВСЬКОГО" підтвердження розрахунку коригування кількісних і вартісних показників №158 від 30.09.2017 до податкової накладної № 98 від 25.09.2017.

В задоволенні позовних вимог про зобов'язання Державної фіскальної служби України прийняти та зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №3 від 13.10.2017, подану Приватним акціонерним товариством "ЛУГЦЕНТРОКУЗ ІМ. С.С.МОНЯТОВСЬКОГО" за датою її подання 30.10.2017 - відмовити.

В задоволенні позовних вимог про зобов'язання Державної фіскальної служби України прийняти та зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №1 від 03.10.2017, подану Приватним акціонерним товариством "ЛУГЦЕНТРОКУЗ ІМ. С.С.МОНЯТОВСЬКОГО" за датою її подання 18.10.2017 - відмовити.

В задоволенні позовних вимог про зобов'язання Державної фіскальної служби України прийняти та зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №110622 від 21.12.2017, подану Приватним акціонерним товариством "ЛУГЦЕНТРОКУЗ ІМ. С.С.МОНЯТОВСЬКОГО" за датою її подання 29.12.2017 - відмовити.

В задоволенні позовних вимог про зобов'язання Державної фіскальної служби України прийняти та зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №110622 від 13.10.2017, подану Приватним акціонерним товариством "ЛУГЦЕНТРОКУЗ ІМ. С.С.МОНЯТОВСЬКОГО" за датою її подання 30.10.2017 - відмовити.

В задоволенні позовних вимог про зобов'язання Державної фіскальної служби України прийняти та зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №114470 від 21.12.2017, подану Приватним акціонерним товариством "ЛУГЦЕНТРОКУЗ ІМ. С.С.МОНЯТОВСЬКОГО" за датою її подання 29.12.2017 - відмовити.

В задоволенні позовних вимог про зобов'язання Державної фіскальної служби України прийняти та зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунок коригування кількісних і вартісних показників №159 від 30.09.2017 до податкової накладної № 3 від 01.09.2017, поданий Приватним акціонерним товариством "ЛУГЦЕНТРОКУЗ ІМ. С.С.МОНЯТОВСЬКОГО" за датою його подання 12.10.2017 - відмовити.

В задоволенні позовних вимог про зобов'язання Державної фіскальної служби України прийняти та зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунок коригування кількісних і вартісних показників №158 від 30.09.2017 до податкової накладної № 98 від 25.09.2017, поданий Приватним акціонерним товариством "ЛУГЦЕНТРОКУЗ ІМ. С.С.МОНЯТОВСЬКОГО" за датою його подання 12.10.2017 - відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України (ідентифікаційний код 39292197, місцезнаходження: 04053, м. Київ, Львівська площа, будинок 8) на користь Приватного акціонерного товариства «ЛУГЦЕНТРОКУЗ ІМ. С.С.МОНЯТОВСЬКОГО» (ідентифікаційний код 13392898, місцезнаходження: 93000, Луганська область, м. Рубіжне, вул. Володимирівська, буд. 37, офіс 3) судові витрати по сплаті судового збору в сумі 7048,00 грн. (сім тисяч сорок вісім гривень 00 коп.)

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або справа розглянута в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення складено та підписано у повному обсязі 02 жовтня 2018 року.

Суддя ОСОБА_1