Справа № 359/7453/18
Провадження № 3/359/2818/2018
Протокол № 0614/12500/18
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
21 вересня 2018 м. Бориспіль
Суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Кабанячий Ю.В., за участю представника митниці Ясінської О.Я., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від Київської митниці ДФС, про порушення митних правил, передбачених ст. 471 МК України, щодо громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження: Хмельницька обл., місце проживання: АДРЕСА_1 , військовослужбовець ЗСУ вч НОМЕР_1 в м. Миколаїв, паспорт НОМЕР_2 , виданий 16.04.2018, ідентифікаційний номер: НОМЕР_3 ,
27.07.2018 о 10 год. 45 хв. до зали «Відліт» терміналу «D» ДПМА «Бориспіль» на митний контроль поступив громадянин України ОСОБА_1 , який відлітав з України до Грузії м. Тбілісі, літаком авіакомпанії «МАУ» рейсом №515. Для проходження митного контролю громадянин своїми діями обрав канал, позначений символами - «зелений коридор», тим самим, відповідно до ч. 5 ст. 366 МК України заявив про те, що переміщувані ним через митний коридор України товари (в тому числі і переміщувані в супроводжуваному багажі) не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо вивезення з митної території України та своїми вищевказаними діями засвідчила факти, що мають юридичне значення.
Під час проведення митного контролю багажу у багажному відділенні терміналу «D» ДП МА «Бориспіль» із застосуванням технічних засобів контролю на авіабезпеку, за допомогою рентген-апарату, який знаходиться в тому ж багажному відділенні вищевказаного терміналу, у багажі громадянина України ОСОБА_1 , в одному з відділень дорожньої сумки зеленого кольору з багажною биркою № 0566 PS 01715 виписаною на прізвище BABANSKIY, був виявлений предмет, зовні схожий на набій до вогнепальної зброї, калібру 5,45 мм - 1 шт., який знаходився у підсумку для набоїв, що лежав у дорожній сумці пасажира. Предмет переміщувався без ознак приховування.
Відповідно до ч. 2 ст. 196 Митного кодексу України переміщення через митний кордон України товарів, на пропуск яких відповідно до закону потрібні дозволи інших державних органів (у разі відсутності таких дозволів) - заборонено.
Відповідно до «Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів», затвердженої наказом МВС України № 622 від 21.08.98 для переміщення через митний кордон України предметів зброї та боєприпасів необхідне оформлення та подання митним органам України (органам ДФС) відповідних дозвільних документів.
Частиною 2 статті 366 МК України передбачено, що канал, позначений символами зеленого кольору («зелений коридор»), призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню.
На момент проходження митного контролю громадянин України ОСОБА_1 , дозвільних документів на право переміщення через митний кордон України зброї та боєприпасів не мав, на лінію митного контролю «червоний коридор» не звертався, митної декларації не заповнював та співробітникам митниці для відповідного оформлення не надавав.
Таким чином, громадянин України ОСОБА_1 , порушив встановлений ст. 366 МК України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, що вказує на наявність у діях громадянина ознак порушення митних правил, передбаченого ст. 471 МК України.
У зв'язку з цим працівниками митниці 27.07.2018 складено протокол про порушення митних правил №0614/12500/18.
На підставі ст. 511 МК України за протоколом №0614/12500/18 вилучено: предмет, зовні схожий на набій калібру 5,45 мм. - кількістю 1 штука.
Підстав для відкладення розгляду справи, направлення матеріалів для додаткової перевірки, закриття провадження в справі не встановлено.
У судове засідання громадянин України ОСОБА_1 , не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Причини неявки суду не відомі. Заперечень та клопотань про відкладення справи до суду не надходило. Представника до суду не забезпечив. Разом з цим, згідно протоколу опитування правопорушника встановлено, що вину у вчиненому правопорушенні він визнає та зазначив, що це сталося випадково через необережність, а саме через те, що він поспіхом складав свої речі та не зрозумів як саме даний предмет був покладений ним до валізи. У зв'язку з чим, відповідно до вимог Митного кодексу України, суддя прийшов до висновку про можливість розгляду справи за відсутності особи, яка притягується до відповідальності за порушення митних правил.
Представник митниці Ясінська О.Я., протокол про порушення митних правил підтримала та зазначила, що громадянин України ОСОБА_1 , скоїв порушення митних правил, яке передбачене ст. 471 МК України, у зв'язку з чим просила застосувати до правопорушника адміністративне стягнення у виді штрафу з конфіскацією.
Суддя, заслухавши думку представника митниці, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про доведеність вини громадянина України ОСОБА_1 , у вчиненні ним правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України, зважаючи на наступне.
Згідно протоколу про порушення митних правил № 0614/12500/18 від 27.07.2018 громадянин України ОСОБА_1 , обрав вид митного оформлення зону спрощеного митного оформлення «зелений коридор», а тому відповідно до ч. 5 ст. 366 МК України заявив про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо вивезення за митну територію України. Вказана обставина додатково підтверджує відсутність наміру декларування переміщуваного товару.
Відповідно до ч. 2 ст. 196 МК України у випадках, передбачених законом, на окремі товари встановлюються обмеження щодо їх переміщення через митний кордон України. Переміщення через митний кордон України товарів, на пропуск яких відповідно до закону потрібні дозволи інших державних органів (у разі відсутності таких дозволів) - заборонено.
Диспозицією ст. 471 МК України встановлено, що правопорушенням є порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через «зелений коридор» товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.
Відповідальність за порушення митних правил настає для громадянина, який обрав форму проходження митного контролю «зелений коридор», з моменту перетину останнім «білої лінії», що позначає закінчення зони спрощеного митного оформлення «зелений коридор».
Відповідно до висновку Управління товарознавчої, інженерно-технічної та криміналістичної експертизи № 142005902-0278 від 16.08.2018 року, наданий на дослідження предмет, зовні схожий на набій калібру 5,45 мм., є набій, боєприпаси вогнепальної стрілецької зброї калібром 5.45х39мм для автоматів АК-74, кулеметів РПК-74 та інше, виготовлений заводським способом та придатний до стрільби.
Відповідно до «Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів», затвердженої наказом МВС України № 622 від 21.08.1998 р. переміщення зброї через митний кордон України потребує оформлення дозвільних документів.
Таким чином, як вбачається з протоколу про порушення митних правил громадянин України ОСОБА_1 , перетнув «білу лінію», що позначає закінчення зони спрощеного митного оформлення «зелений коридор», таким чином перемістив через митний кордон України товар, а саме предмет, зовні схожий на набій калібру 5,45 мм - кількістю 1 штука, є забороненим та таким, що потребує оформлення дозвільних документів.
Відповідно до ст. 23 КУпАП України адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила правопорушення, в дусі додержання законів України, запобіганню вчинення нових правопорушень.
На підставі ст. 33 КУпАП України при накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обтяжуючих відповідальність особи обставин судом не встановлено.
Вина правопорушника, підтверджується дослідженими у судовому засіданні письмовими доказами та встановлена судом.
Своїми діями громадянин України ОСОБА_1 , порушив порядок проходження митного контролю в зонах спрощеного митного контролю, яким обмежно переміщення вищезазначеного предмету, а саме бойовий набій, що потребує оформлення дозвільних документів, чим вчинив правопорушення, яке передбачене ст. 471 МК України.
Враховуючи характер скоєного, матеріали справи, встановлені судом обставини, думку представника митниці, зазначені норми закону, суддя дійшов висновку, що на правопорушника має бути накладено стягнення у виді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1 700 грн.) з конфіскацією предмету.
Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» слід стягнути з правопорушниці, на якого накладено адміністративне стягнення, судовий збір в розмірі 352,40 грн.
Керуючись ст. 366, ст. 374, ст. 471 МК України, ст.ст. 23, 33, 40-1 КУпАП України, суддя,-
Визнати винним громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт НОМЕР_2 , виданий 16.04.2018, ідентифікаційний номер: НОМЕР_3 , у скоєні правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі сто неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) гривень 00 коп., що підлягає сплаті на користь держави України (одержувач: Борисп.УК/Бориспіль, ЄДРПОУ: 38007070, код банку (МФО): 899998, банк одержувача: Казначейство України (ЕАП), р/р: 31119106510004, КБК: 21081100).
Вилучений відповідно до протоколу № 0614/12500/18 від 27.07.2018: предмет, зовні схожий на набій калібру 5,45 мм. - кількістю 1 штука - конфіскувати.
Стягнути з громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт НОМЕР_2 , виданий 16.04.2018, ідентифікаційний номер: НОМЕР_3 , на користь Державного бюджету України (отримувач коштів: Бориспільське управління Державної казначейської служби України, код отримувача (код ЄДРПОУ): 38007070, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: 31218206010004, код класифікації доходів бюджету: 22030101) судовий збір в розмірі 352 (триста п'ятдесят дві) грн. 40 коп.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови і може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.
Постанова суду набрала законної сили ___________________.
Суддя: Ю.В. Кабанячий