"24" вересня 2018 р. Справа № 363/3484/18
24 вересня 2018 року суддя Вишгородського районного суду Київської області Рудюк О.Д., розглянувши матеріали які надійшли від Управління патрульної поліції у місті Києві відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, проживаючого АДРЕСА_1, до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії БД №316109 від 29.07.2018 року, що 29.07.2018 року о 23 годині 25 хвилин, в Київській області а/д м-07 23 км. водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом «Москвич» НОМЕР_1, з ознаками алкогольного сп'яніння, запах алкоголю з порожнини рота, почервоніння обличчя, нестійка хода та мова. Від огляду на стан сп'яніння, у встановленому законом порядку водій відмовився в присутності двох свідків.
Розгляд адміністративного матеріалу призначено на 24.09.2018 року, до суду ОСОБА_1 не з'явився, про день та час розгляду справи повідомлявся в установленому законом порядку, причини неявки суду невідомі. Клопотань про відкладення розгляду справи від нього не надходило, за таких обставин суд визнав можливим слухати справу у його відсутності.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, суддя дійшов до наступного.
Відповідно до ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
Згідно п.9 ч.2 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 01.12.2015 року №1496/27941, при складанні протоколу про адміністративне правопорушення в ньому зазначаються, зокрема: у графі «місце складання протоколу» - населений пункт або географічна точка; у графі «посада, найменування органу поліції, звання, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол» - прізвище, ім'я, по батькові посадової особи, яка склала протокол (повністю, без скорочень); у графі «склав цей протокол про те, що громадянин(ка)» - прізвище, ім'я та по батькові особи, яка притягається до адміністративної відповідальності (повністю, без скорочень); у графі «назва документа, серія, №, ким і коли виданий» - документ, що посвідчує особу (серія, номер паспорта, дата видачі і назва органу, що його видав, або серія, номер іншого документа, що посвідчує особу, яка вчинила правопорушення (службове чи пенсійне посвідчення, студентський квиток тощо), дата видачі і найменування органу (установи, підприємства, організації), що його видав(ла)); у графі «чи притягався(лася) до адміністративної відповідальності» - інформація щодо притягнення особи до адміністративної відповідальності впродовж року (за наявності); у графі «дата, час, місце вчинення і суть учиненого адміністративного правопорушення» - суть адміністративного правопорушення (повинна точно відповідати ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у статті КУпАП, за якою складено протокол); у графі «до протоколу додається» - пояснення особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, викладені на окремому аркуші, рапорти посадових осіб органів поліції, довідки, акти тощо (у разі складення).
У даному випадку протокол про адміністративне правопорушення не у повній мірі відповідає вимогам ст.256 КУпАП, та інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, оскільки в протоколі про адміністративне правопорушення, в графі особу встановлено не зазначено документу, що засвідчує особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (назва документа, серія, номер). Крім того, з доданого відео до адміністративного матеріалу не вбачається, що ОСОБА_1 затримувався для встановлення особи, що передбачено п.1 ч.2 ст.262 КУпАП.
За таких обставин, враховуючи вищезазначене, суддя позбавлений можливості всебічного, повного розгляду даного адміністративного матеріалу та прийняти відповідне рішення.
Таким чином, вважаю, що адміністративний матеріал підлягає поверненню до Управління патрульної поліції у місті Києві - для належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст.256 КУпАП, -
Адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП повернути до Управління патрульної поліції у місті Києві - для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.Д.Рудюк