Справа номер 237/4123/18
Номер провадження 3/237/1527/18
17.09.18 року м. Курахове
Суддя Мар'їнського районного суду Донецької області Медведський Максим Дмитрович, розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшла з Головного управління ДФС у Донецькій області у відношенні
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, яка зареєстрована та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1,
у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 204-3 ч.1 КУпАП,
На адресу Мар'їнського районного суду надійшла адміністративна справа про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 204-3 ч. 1 України.
Із складеного протоколу про адміністративне правопорушення № 0370 від 08.07.2018 року вбачається, що 08.07.2018 року о 11:00 годині громадянка ОСОБА_1, перетинаючи КПВВ «Мар'їнка» (дорожній коридор Донецьк-Курахове) в пішохідному порядку здійснювала переміщення товарно-матеріальних цінностей, а саме: виробів зі сріблястого металу з вставками, згідно бірок на виробах виготовлено зі срібла, в порушення дозволених обсягів ТМЦ дозволених для переміщення через лінію розмежування відповідно до Наказу міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України від 24.03.2017 року № 39 в частині перевищення кількості та суми товарів, дозволених для переміщення через лінію зіткнення, за що передбачена відповідальність за ст. 204-3 ч.1 КУпАП.
ОСОБА_1 до судового засідання з'явилася, провину повністю визнала, просила суд суворо її не карати.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 203-1 ч. 1 КУпАП з огляду на наступне.
Так, згідно ст. 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.
Відповідно до статті 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення.
Відповідно до частини 1 статті 204-3 КУпАП адміністративна відповідальність настає у разі порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції.
Відповідно до Постанови КМУ «Про затвердження Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції» № 99 від 01.03.2017 року п.9 передбачено, що фізичні особи здійснюють переміщення товарів у ручній поклажі та/або супроводжуваному багажі автомобільним транспортом за переліком та обсягами (вартість, вага, кількість), що затверджуються МТОТ.
Згідно Наказу МТОТ № 39 від 24.03.2017 року був затверджений перелік та обсяги товарів, дозволених до переміщення до/з гуманітарно-логістичних центрів та через лінію зіткнення, зокрема, п. 4 встановлено наступні обмеження обсягів товарів (крім особистих речей та підакцизних товарів), що переміщуються фізичними особами:
- через лінію зіткнення з неконтрольованої території на контрольовану територію та у зворотному напрямку - товари, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 гривень та сумарна вага яких не перевищує 75 кг на одну особу;
- з контрольованої території до гуманітарно-логістичних центрів - товари, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 гривень та сумарна вага яких не перевищує 75 кг на одну особу;
- з гуманітарно-логістичних центрів на неконтрольовану територію - товари, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 20000 гривень та сумарна вага яких не перевищує 150 кг на одну особу.
З аналізу зазначених норм вбачається, що дозволеним є переміщення через лінію зіткнення товарів, що відповідають одночасно двом критеріям: вартістю до 10000 грн. та вагою менше 75 кг. З цього вбачається, що перевищенням граничних норм перевезення товарів через лінію зіткнення є одночасне порушення обох критеріїв вартості та ваги, оскільки не є забороненим, в розумінні зазначених норм права, перевезення товарів через лінії зіткнення, що перевищує межу лише одного критерію або вартості, або ваги.
Таким чином, в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 203-1 ч. 1 КУпАП, оскільки відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 03710 від 08.07.2018 року ОСОБА_1 переміщувала товар на загальну суму 26 113 гривень, вага товару взагалі не зазначена, що не є порушенням порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, оскільки не доведено, що сукупна вага товарів більша 75 кг.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю через відсутність події та складу адміністративного правопорушення.
Таким чином, керуючись вищевикладеним, суд приходить до висновку що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 204-3 ч 1 КУпАП згідно протоколу про вчинення адміністративного правопорушення № 0370 від 08.07.2018 року.
Керуючись ст.ст. 247, 283, 284 КУпАП, суд
Провадження по справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 204-3 КУпАП, відносно ОСОБА_1 - закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Товари, вилучені відповідно до протоколу вилучення № 0370 від 08.07.2018 року, а саме - вироби зі сріблястого металу з вставками в поліетиленових пакетиках з пломбами та бірками "згідно бірок на виробах виготовлно зі срібла" (53 одиниці) - повернути за належністю власнику ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт серії НОМЕР_1, виданий Кіровським РВ ДМУ УМВС України в Донецькій області 22.10.2005 року.
Постанова в порядку провадження по справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подання скарги до Апеляційного суду Донецької області через Мар'їнський районний суд Донецької області.
Суддя Максим Дмитрович Медведський
Дата документу 17.09.2018 року