про залишення позовної заяви без руху
01 жовтня 2018 р. м. Чернівці Справа № 824/937/18-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Кушнір В.О., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Другого відділу державної виконавчої служби міста Чернівці Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області, начальника Другого відділу державної виконавчої служби міста Чернівці Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області Бушкевича А.В. про визнання протиправними дій та скасування рішень,-
У поданому до суду адміністративному позові позивач просить суд визнати протиправними дії представників Другого відділу державної виконавчої служби міста Чернівці Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області, скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження №57138318 від 05.09.2018 р. та постанову про накладення арешту від 14.09.2018 р. на все майно боржника.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що її слід залишити без руху з наступних підстав.
Згідно з ч.2 ст.160 КАС України позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Пунктом 3 частини 1 статті 171 КАС України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
У відповідності до п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються, серед іншого, зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
При цьому, в ч.3 ст.287 КАС України визначено, що відповідачем у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби, а у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності приватного виконавця - приватний виконавець.
Позивачем подано позов до відповідачів, а саме: 1) Другого відділу державної виконавчої служби міста Чернівці Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області; 2) начальника Другого відділу державної виконавчої служби міста Чернівці Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області Бушкевича А.В.
Таким чином, відповідачем повинен бути лише Другий відділ державної виконавчої служби міста Чернівці Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області. Крім того, суд звертає увагу, що позивачем позовні вимоги пред'явлено до представників Другого відділу державної виконавчої служби міста Чернівці Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області, а не до відповідного органу державної виконавчої служби.
Крім того, однією з вимог позивача є визнання протиправними дій представників Другого відділу державної виконавчої служби міста Чернівці Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області. При цьому, в чому саме полягає протиправність їх дій у позовних вимогах не вказано.
Таким чином, позивачу необхідно конкретизувати зміст позовних вимог та виклад обставин, якими їх обґрунтовано, з урахуванням вимог п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України та ч.3 ст.287 КАС України.
У відповідності до ч.3 ст.161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
В ч.8 ст.160 КАС України зазначено, що якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.
З матеріалів адміністративного позову видно, що позивачем не сплачено судовий збір за його подання та не зазначено чи позивач є особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону.
За таких обставин, у випадку наявності підстав для звільнення позивача від сплати судового збору позивачу слід подати докази, що підтверджують такі обставини.
А в разі відсутності вказаних вище підстав позивачу слід сплатити судовий збір за подання даного позову до суду.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року № 3674-VI (далі - Закон № 3674-VI).
Відповідно до ч.2 ст.4 Закону № 3674-VI за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (704,80 грн).
Згідно із ч.3 ст.6 Закону № 3674-VI у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Оскільки позивачем не сплачено судовий збір, не подано доказів звільнення від судового збору та не подано обґрунтованої заяви про звільнення від його сплати, йому слід сплатити судовий збір у відповідності до визначеного ним змісту позовних вимог в сумі 704,80 грн за кожну вимогу немайнового характеру.
Вказані недоліки позовної заяви перешкоджають вирішенню питання про відкриття провадження у даній справі, оскільки позивачем не дотримано вимог ст.ст. 160, 161 КАС України.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для залишення даної позовної заяви без руху.
На підставі наведеного та керуючись статтями 169, 171, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - п'ять днів з моменту отримання даної ухвали шляхом приведення позовної заяви у відповідність до вимог, встановлених статтею 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
3. Роз'яснити, що в разі невиконання вимог ухвали і не усунення недоліків у вказаний строк позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута особі, яка її подала на підставі пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя В.О. Кушнір