Рішення від 27.09.2018 по справі 1140/2390/18

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

_________________________________________________________________________РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 вересня 2018 року м.Кропивницький Справа № 1140/2390/18

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Пасічника Ю.П., розглянув за правилами спрощеного (письмового) провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Кіровоградській області, (вул. В. Перспективна, 55, м.Кропивницький, 25006, код ЄДРПОУ 39393501) до Державного підприємства "Сільськогосподарське підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№104), (вул.Незалежності України, 22/А, смт.Олександрівка, Олександрівський район, Кіровоградська область, 27300, код ЄДРПОУ 08680282) про стягнення заборгованості

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом в якому просить:

- стягнути з Державного підприємства "Сільськогосподарське підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№104) (код ЄДРПОУ 08680282) частину чистого прибутку(доходу) господарських операцій (державних унітарних підприємств та їх об'єднань) , що вилучається до бюджету (код платежу 21010100) у сумі 79490 (сімдесят дев'ять тисяч чотириста дев'яносто) гривень 53 коп.

Ухвалою суду від 29 серпня 2018 року відкрито провадження за правилами спрощеного (письмового) провадження та встановлено відповідачу строк для подання до суду відзиву на позовну заяву - упродовж 15 днів від дня отримання цієї ухвали. Ухвала направлена на адресу відповідача та отримана ним 01.09.2018 року. Відповідач правом подати відзив на позовну заяву не скористався.

Розглянувши подані сторонами документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Суд встановив, що податковий борг відповідача виник у зв'язку з несплатою у повному обсязі податкових зобов'язань по податку на доходи фізичних осіб у розмірі 5909,55 грн., та військового збору у розмірі 1772,87 грн.

Відповідно до ст.67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку та розмірах встановлених законом. Норми встановлені та закріплені Конституцією України є нормами прямої дії виходячи з того, що відповідно до ст.8 Конституції в Україні встановлено і діє принцип верховенства права.

Державное підприємство "Сільськогосподарське підприємство Державної кримінально - виконавчої служби України (№104)" зареєстроване як юридична особа 22.06.2000 року та перебуває на податковому обліку як платник податків.

28.02.2018 року відповідач подав до контролюючого органу розрахунок чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями за 2017 рік, в якому зазначив - частину чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті (р 07- р.08) - 87516,00 грн. (рядок 09) (термін сплати 11.03.2018 року) (а.с.9).

Відповідно до облікової картки з частини чистого прибутку (доходу) господарських організацій (державних унітарних підприємств та їх об'єднань) Відповідач мав переплату в сумі 8025,47 грн. (а.с.8).

Таким чином, відповідно до довідки про заборгованість; облікових карток та розрахунку заборгованості по частині чистого прибутку (доходу) що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями за відповідачем рахується заборгованість в сумі 79490,53 грн. (а.с.5-9).

Відповідно до ст. 11-1 Закону України "Про управління об'єктами державної власності" державні унітарні підприємства та їх об'єднання зобов'язані спрямувати частину чистого прибутку (доходу) до Державного бюджету України у розмірі не менше 30 відсотків у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2011 року № 138 затверджено Порядок відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями (далі Порядок).

Згідно з цим Порядком частина чистого прибутку (доходу), що відраховується державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями до державного бюджету за відповідний період, визначається виходячи з обсягу чистого прибутку (доходу). розрахованого згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку як підсумок суми чистого фінансового результату (прибутку) та суми капіталу в дооцінках, яка підлягає перенесенню до нерозподіленого прибутку, з урахуванням того, що до такого підсумку також може бути включена частка нерозподіленого прибутку або невикористаних фондів. утворених внаслідок розподілу прибутку в обсязі, визначеному рішенням органу управління. за наявності фінансових ресурсів у підприємства, у розмірі 75 відсотків (пункт 1 Порядку).

Відповідно до п. 2 Порядку частина чистого прибутку (доходу) сплачується державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями до державного бюджет) наростаючим підсумком щоквартальної фінансово-господарської діяльності за відповідний період у строк, встановлений для сплати податку на прибуток підприємств.

Частина чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету, визначається державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями відповідно до форми розрахунку, встановленої Державною податковою службою, та зазначається у декларації з податку на прибуток підприємства.

Розрахунок частини чистого прибутку (доходу) разом з фінансовою звітністю, складеною відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку, подається державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями до органів державної податкової служби у строк, передбачений для подання декларації з податку на прибуток підприємств (пункт 3 Порядку).

Враховуючи викладене, розрахунок частини чистого прибутку (доход)), що підлягає сплаті до Державного бюджету України, є обов'язковим документом, на підставі якого здійснюється нарахування та сплата вказаного платежу.

Відповідно до п.п.19 .1.1, 191.1.22 ст.191 Податкового кодексу України контролюючі органи виконують такі функції: здійснюють адміністрування податків, зборів, платежів. здійснюють погашення податкового боргу, стягнення своєчасно не нарахованих та/або несплачених сум єдиного внеску та інших платежів.

Докази вжиття відповідачем заходів щодо погашення податкової заборгованості в сумі 79490 (сімдесят дев'ять тисяч чотириста дев'яносто) гривень 53 коп. в матеріалах справи відсутні.

Стаття 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Положення ч.1 ст. 9 КАС України передбачає, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.78 вказаного Кодексу.

Таким чином, на підставі наявних у справі доказів, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Враховуючи вимоги ч. 2 ст. 139 КАС України судові витрати у цій справі стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 9, 90, 139, 242-246, 250, 251, 255, 262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Головного управління ДФС у Кіровоградській області, (вул. В. Перспективна, 55, м.Кропивницький, 25006, код ЄДРПОУ 39393501) до Державного підприємства "Сільськогосподарське підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№104), (вул.Незалежності України, 22/А, смт.Олександрівка, Олександрівський район, Кіровоградська область, 27300, код ЄДРПОУ 08680282) про стягнення заборгованості задовольнити.

Стягнути з Державного підприємства "Сільськогосподарське підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№104) (код ЄДРПОУ 08680282) частину чистого прибутку(доходу) господарських операцій (державних унітарних підприємств та їх об'єднань) , що вилучається до бюджету (код платежу 21010100) у сумі 79490 (сімдесят дев'ять тисяч чотириста дев'яносто) гривень 53 коп..

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Кіровоградський окружний адміністративний суд.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду ОСОБА_1