Рішення від 27.09.2018 по справі 0540/7131/18-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 вересня 2018 р. Справа№0540/7131/18-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Смагар С.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження (в письмовому провадженні без повідомлення сторін) адміністративну справу адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1, 84207, Донецька область, м. Дружківка, вул. Енгельса, 104/35)

до 1) Виконавчого комітету Дружківської міської ради (код ЄДРПОУ 04052761, 84205, Донецька область, м. Дружківка, вул. Соборна, 16); 2) Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради (код ЄДРПОУ 26010987, Донецька область, м. Дружківка, вул. Машинобудівників, 64)

про визнання незаконними дії, бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Виконавчого комітету Дружківської міської ради, Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради про зобов'язання першого відповідача усунути допущене порушення права позивача, а саме об'єктивно провести службову перевірку по заяві позивача від 4 липня 2018 року незацікавленими працівниками, зобов'язання другого відповідача прийняти у позивача заяву від 3 липня 2018 року до комісії Виконавчого комітету Дружківської міської ради про перегляд призначення субсидії з травня 2017 року та виконати рішення суду у відношенні позивача без звернення позивача, зобов'язання першого відповідача притягнути винних посадових осіб до відповідальності, визнання незаконними дії, бездіяльність щодо звернення позивача із заявами від 3 липня 2017 року та від 3 липня 2018 року до другого відповідача.

Ухвалою від 20 серпня 2018 року суд залишив позовну заяву без руху та надав позивачу строк для усунення її недоліків. Ухвалою від 5 вересня 2018 року суд прийняв до розгляду позовну заяву, відкрив провадження в адміністративній справі № 0540/7131/18-а, задовольнив клопотання позивача та звільнити від сплати судового збору, визнав поважними причини пропуску строку звернення позивача із позовом до суду, відмовив позивачу у задоволенні клопотання про витребування доказів, відмовив позивачу у задоволенні клопотання про розгляд справи в режимі відеоконференції.

За правилами пункту 2 частини 1 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Сторони про відкриття провадження у справі були повідомлені судом належним чином, що підтверджується наявними в матеріалах справи рекомендованими повідомленнями про вручення поштового відправлення.

Згідно з нормами частини третьої статті 263 КАС України у справах, визначених частиною першою цієї статті, заявами по суті справи є позов та відзив.

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначає, що з липня 2018 року позивач звернувся до другого відповідача із заявою до комісії міського виконавчого комітету про розгляд сумісних питань, які виникають при призначенні субсидії, в прийняття якого позивачу відмовлено. 4 липня 2018 року позивач звернувся до Дружківської міської ради щодо незаконної відмови в прийнятті заяви від 3 липня 2018 року до комісії. 7 серпня 2018 року позивач отримав лист від 31 липня 2018 року № 30/1943/01, в якому не було вирішено поставлене питання. Зазначає, що другий відповідач порушив його право та порушує його й досі відмовою у прийнятті заяви до комісії виконавчого комітету.

Другий відповідач надав до суду відзив на адміністративний позов, в якому просив у задоволенні позовних вимог позивачу відмовити у повному обсязі. В обґрунтування другий відповідач зазначив, що автоматичне перепризначення житлової субсидії на наступний термін з 1 травня 2017 року ОСОБА_1 не розраховано у зв'язку з наявністю у домогосподарства простроченої понад два місяця заборгованості, сума якої перевищує двадцять неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Тому з 1 травня 2017 року ОСОБА_1 не було призначено житлову субсидію на підставі наявності боргу по оплаті житлово-комунальних послуг. Норма пункту 14 Положення про можливість продовження строку по наданню житлової субсидії на підставі рішення міської комісії з вирішення спірних питань для надання населенню пільг та субсидій (далі - комісія) залишилася без змін. В зв'язку з чим наполягаємо, що скарга Позивача про те, що йому управлінням або виконавчими органами не надано інформації є хибною та безпідставною. До того ж, як витікає з зазначеного пункту Положення, - заява до комісії про продовження строку надання субсидії повинна містити зазначені поважні причини, або посилання на ці причини з доданням відповідних підтверджувальних документів. Позивач всупереч діючому законодавству, 3 липня 2018 року подав зазначену заяву до комісії за відсутності доказів проведення ним певних дій з підприємствами - надавачами житлово-комунальних послуг, та не надав до неї жодних пояснень щодо наявності поважних причин для продовження термінів розгляду цього питання. Станом на 3 липня 2018 року, у відповідності до абзацу 8 пункту 16 Положення комісія не має повноважень розглядати питання призначення субсидії на минулі періоди. До того ж, як повідомлялось раніше, - для призначення субсидії на підставі рішення комісії у випадку несплати житлово-комунальних послуг позивачу необхідно було надати докази вирішення питання шляхом сплати заборгованості або укладання договору про її реструктуризацію, або оскарження наявності заборгованості в судовому порядку.

Від першого відповідача до суду не надійшло відзиву на позов та будь-яких доказів, заяв, клопотань.

Суд, розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив.

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1.

Відповідно до частини 4 статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Отже, рішенням Дружківського міського суду Донецької області від 23 січня 2018 року № 229/4465/17 встановлено, що позивач 3 липня 2017року звернувся до другого відповідача із заявою, в якій зазначає, що він отримав лист повідомлення від 17 червня 2017року № 3095 з якого вбачається, що він не має права на призначення субсидії з 1 травня 2017 року. Субсидія буде призначена йому в разі надання до управління документів про укладення договору про реструктуризацію. Тобто не має право малозабезпечена особа, в якої доходів немає, отримати субсидію для утримання житла. Це порушенням прав людини та Конституції України. Просить письмово роз'яснити, як йому бути - роботи немає, доходу немає, грошей немає, як вирішити відносно нього питання в отримані субсидії на 1/3 частку його власності.

Судом встановлено, що 17 липня 2017року на адресу позивача було надано другим відповідачем відповідь № 0112/7581-09, в якій повідомили, що субсидія призначається відповідно до «Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», затвердженого постановою КМУ від 21 жовтня 1995 року № 848, до якого було внесено ряд змін. Відповідно до цього Положення у разі отримання інформації про прострочену понад два місяці заборгованість з оплати послуг , субсидія на наступний строк не призначається, про що структурний підрозділ з питань соціального захисту населення інформує особу. Якщо протягом двох місяців з дати інформування про не призначення субсидії на наступний строк громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку - з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору. Управлінням було отримано інформацію від житлово-комунальних підприємств про наявність заборгованості на особових рахунках понад два місяці. Рекомендують врегулювати питання щодо заборгованості на особистих рахунках позивача, для подальшого призначення субсидії. Додатково повідомили, якщо він має укладений з будь-якою організацією договір про реструктуризацію боргу, надати копію цього договору до управління. Також, якщо він здійснив оплату заборгованості за будь-яку з указаних послуг, надати до управління копію цієї оплати. Дані відомості необхідні управлінню для подальшого призначення субсидії. Аналізуючи зазначену відповідь, суд приходить до висновку, що позивачеві надано в строк, передбачений статтею 20 Закону України "Про звернення громадян", вичерпну інформацію з приводу поставлених в заяві від 3 липня 2017 року питань. Відповідач роз'яснив позивачеві, що необхідно зробити, для того, щоб отримати субсидію.

Судом встановлено та не заперечується сторонами по справі, що востаннє позивач звернувся до управління із заявою про призначення житлової субсидії від 21 грудня 2016 року. Субсидію було призначено 4 січня 2017 року за рішенням комісії з 1 травня 2016 року. Субсидію на наступний період призначено з 1 жовтня 2016 року.

Автоматичне перепризначення житлової субсидії на наступний термін з 1 травня 2017 року позивачу не розраховано у зв'язку з наявністю у домогосподарства простроченої понад два місяця заборгованості, сума якої перевищує двадцять неоподаткованих мінімумів доходів громадян. За інформацією житлово-комунальних підприємств міста сума простроченої заборгованості за житлово-комунальні послуги позивача значно перевищує двадцять неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Так станом на 1 травня 2017 року розмір простроченої заборгованості склав 24470 грн. 73 коп., а саме: по послузі «вивезення сміття» - 233 грн. 87 коп., по послузі «газопостачання» - 3300 грн. 66 коп., по послузі «теплопостачання» - 20318 грн. 61 коп., по послузі «утримання житла» - 617 грн. 59 коп., що підтверджується довідкою по особовій справі № 51134, наявній в матеріалах справи. Тому з 1 травня 2017 року позивачу не було призначено житлову субсидію на підставі наявності боргу по оплаті житлово-комунальних послуг.

21 вересня 2017 року постановою Дружківського міського суду за справою № 229/2988/17 (2-а/229/108/2017) позов ОСОБА_1 до управління соціального захисту населення Дружківської міської ради про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії задоволено частково та зобов'язано управління соціального захисту населення Дружківської міської ради переглянути питання про призначення позивачу ОСОБА_1 житлової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг за адресою: АДРЕСА_1, з урахуванням змін, внесених Постановою КМ України від 18 серпня 2017 р. № 609 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, з 19 серпня 2017 року.

Судом також встановлено, що 29 січня 2018 року виконавчою службою була винесена постанова про відкриття виконавчого провадження від 29 січня 2018 року ВП № 55476290 з примусового виконання виконавчого листа № 2-а/229/108/2017 про зобов'язано управління соціального захисту населення Дружківської міської ради переглянути питання про призначення позивачу ОСОБА_1 житлової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг за адресою: АДРЕСА_1, з урахуванням змін, внесених Постановою КМ України від 18 серпня 2017 р. № 609 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, з 19 серпня 2017 року.

20 лютого 2018 року другий відповідач до виконавчої служби надав лист, в якому зазначив, що управління не наділене повноваженнями для прийняття рішень про надання субсидій крім випадків автоматичного продовження субсидії. Також копію зазначеного листа було направлено до позивача.

23 лютого 2018 року за вихідним № 01-12/1658-03 другий відповідач також направив до виконавчої служби лист, в якому зазначив, що Постановою Кабінету Міністрів України від 18 серпня 2017 року № 609 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» були внесені зміни до пункту 14 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого побутового палива. Зазначеними змінами передбачено автоматичне пере житлових субсидій на наступний термін, у разі наявності у домогосподарства простроченої понад два місяця заборгованості, сума якої не перевищує двадцять неоподаткованих мінімумів доходів громадян. За інформацією житлово-комунальних підприємств міста сума заборгованості за житлово-комунальні послуги гр. ОСОБА_1 значно перевищує двадцять неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Тому, виконати постанову суду і переглянути призначення житлової субсидії з урахуванням змін, внесених до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій, постановою Кабінету Міністрів України від 18 серпня 2017 року № 609 гр. ОСОБА_1 управління не має законних підстав. Також копію зазначеного листа було направлено до позивача.

4 липня 2018 року за вихідним № 0112/5492-09 другий відповідач надав виконавчій службі лист щодо виконання постанови суду від 21 вересня 2017 року ОСОБА_1 перебував на обліку в управлінні соціального захисту населення Дружківської міської ради (далі - управління), як отримувач субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг до травня 2017 року. Субсидія призначається відповідно до «Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (далі - Положення). Згідно пункту 14 Постанови «У разі отримання інформації про прострочену понад два місяці заборгованість з оплати послуг, загальна сума якої перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, субсидія на наступний строк не призначається”. Одночасно повідомляємо, що управлінням отримано лист з роз'ясненнями від 14 грудня 2017 № 06898/01-10 Міністерства соціальної політики України щодо особливостей врахування простроченої понад два місяці заборгованості при призначенні субсидії, в якому зазначено, що інформація від організацій - надавачів послуг про суму простроченої понад два місяці заборгованості береться до уваги лише у випадку автоматичного призначення субсидії на наступний період (після закінчення попереднього опалювального періоду). При призначені субсидії вперше чи за новим зверненням та при розрахунку субсидії на опалювальний сезон наявність заборгованості не враховується. Таким чином, управління не наділене повноваженнями для прийняття рішень про надання субсидій крім випадків автоматичного продовження субсидії.

Враховуючи вищевикладене, для призначення житлової субсидії ОСОБА_1С повинен звернутись до управління із заявою та декларацією про доходи та майновий стан та іншими документами, що можуть посприяти відновленню строків надання субсидії, як будуть розглянуті міською комісією з вирішення спірних питань для надання населених пільг та субсидій. Крім цього зазначаємо, що ОСОБА_1 неодноразово звертався до управління зазначеного питання, але надавати зазначені вище документи відмовляється. На підстав викладеного рішення щодо відмови в призначенні житлової субсидії залишається без змін.

Порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива регулюється Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» від 21 жовтня 1995 року № 848 (надалі - Положення № 848).

Відповідно до пункту 2 Положення № 848 право на отримання адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, а також субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива поширюється на громадян, які проживають у житлових приміщеннях (будинках), в частині оплати ними користування житлом, утримання житла, управління багатоквартирним будинком, комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Згідно з абзацом 9 пунктом 14 Положення № 848 після закінчення строку отримання субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді (крім орендарів житлового приміщення, осіб, яким субсидія була призначена за зареєстрованим місцем перебування, та осіб, які звертаються за субсидією на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива). Для цього структурні підрозділи з питань соціального захисту населення збирають необхідну інформацію у порядку, передбаченому пунктом 13 цього Положення, без звернення громадян і протягом десяти днів після отримання зазначеної інформації приймають рішення про призначення (непризначення) субсидії та інформують про прийняте рішення громадян. У разі отримання інформації про прострочену понад два місяці заборгованість з оплати послуг, загальна сума якої перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, субсидія на наступний строк не призначається, про що структурний підрозділ з питань соціального захисту населення інформує особу. Якщо протягом двох місяців з дати інформування про непризначення субсидії на наступний строк громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (у тому числі до винесення рішення судом), субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку - з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору. Зазначений строк може бути продовжений на підставі рішення районної, районної у містах Києві і Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її створення) ради або комісії, яка ними утворюється, за наявності поважних причин.

Позивач всупереч діючому законодавству, 3 липня 2018 року подав зазначену заяву до комісії за відсутності доказів проведення ним певних дій з підприємствами - надавачами житлово-комунальних послуг, та не надав до неї жодних пояснень щодо наявності поважних причин для продовження термінів розгляду цього питання.

Відповідно до вимог абзацу 1, 2 та 8 пункту 20 Положення (у редакції станом на 01 травня 2017 року) надання раніше призначеної субсидії припиняється за поданням житлово-експлуатаційних організацій, житлово-будівельних (житлових) кооперативів, об'єднань співвласників багатоквартирного будинку та організацій, що надають житлово-комунальні послуги, якщо громадянин, якому призначено субсидію, не сплачує вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії, за винятком випадків, пов'язаних із затримкою виплати заробітної плати, пенсії тощо, яка підтверджується відповідними документами, - з місяця, в якому надійшло таке подання. Подання надається зазначеними організаціями структурним підрозділам з питань соціального захисту населення до 10 числа місяця, що настає за місяцем, в якому виникли такі обставини. У разі коли через несплату громадянином вартості фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії надання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг припинено, громадянин набуває право на її призначення на наступний період після подання документів, що підтверджують погашення заборгованості, яка виникла за період отримання субсидії. Але документи, що підтверджують погашення заборгованості, яка виникла за період отримання субсидії позивачем надані не були ні в поточному періоді (травень-вересень місяці 2017 року), ні в наступному періоді (жовтень місяць 2017 року-квітень місяць 2018 року). Зазначена норма Положення не змінювалася після 18 серпня 2017 року (після змін, внесених постановою Кабінету Міністрів України № 609) до 1 травня 2018 року (внесення змін до Положення постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2018 року № 329) та була скасована в зв'язку зі змінами з 01 травня 2018 року.

На час подання позивачем заяви відповідно до вимог абзацу 6, 7, 8 пункту 16 Положення якщо протягом двох місяців з дати отримання повідомлення про відмову в призначенні житлової субсидії на наступний сезон громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або уклав договір про її реструктуризацію, або оскаржив наявність заборгованості в судовому порядку, житлова субсидія призначається з початку такого сезону.

Якщо громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або уклав договір про її реструктуризацію, або оскаржив наявність заборгованості в судовому порядку в строк понад два місяці з дати отримання повідомлення про відмову в призначенні житлової субсидії на наступний сезон, житлова субсидія в такому випадку призначається з місяця, в якому громадянин вчинив такі дії. Житлову субсидію на наступний сезон у випадку, зазначеному в абзаці сьомому цього пункту, за рішенням комісії може бути призначено з початку сезону. Таке рішення комісія може прийняти на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства. Таким чином, станом на 3 липня 2018 року, у відповідності до абзацу 8 пункту 16 Положення комісія не має повноважень розглядати питання призначення субсидії на минулі періоди. До того ж, як повідомлялось раніше, - для призначення субсидії на підставі рішення комісії у випадку несплати житлово-комунальних послуг позивачу необхідно було надати докази вирішення питання шляхом сплати заборгованості або укладання договору про її реструктуризацію, або оскарження наявності заборгованості в судовому порядку.

Суд зазначає, що другий відповідач по справі зазначає, що до управління надійшов лист Донецької обласної державної адміністрації Департаменту соціального захисту населення від 14 грудня 2017 року № 06898/01-10, яким було роз'яснено, що інформація від організацій-надавачів послуг про суму простроченої понад два місяці заборгованості береться до уваги лише у випадку автоматичного призначення субсидії на наступний період (після закінчення попереднього опалювального періоду). При призначенні субсидії вперше чи за новим зверненням та при розрахунку субсидії на опалювальний сезон наявність заборгованості не враховується.

Отже, як вже було судом встановлено, позивач фактично після відмови йому у перепризначенні субсидії з 1 травня 2017 року не звертався до відповідача із відповідним зразком декларації та заяви про призначення житлової субсидії, проте другий відповідач позивачу неодноразово роз'яснював йому про необхідність здійснення цих дій. Крім того, як вже було встановлено судом вище, перший відповідач не має повноважень щодо вирішення питань при призначенні субсидії, отже, позовна вимога позивача щодо зобов'язання першого відповідача усунути допущене порушення права позивача, а саме об'єктивно провести службову перевірку по заяві позивача від 4 липня 2018 року незацікавленими працівниками, а також вимога про зобов'язання другого відповідача прийняти у позивача заяву від 3 липня 2018 року до комісії Виконавчого комітету Дружківської міської ради про перегляд призначення субсидії з травня 2017 року та виконати рішення суду у відношенні позивача без звернення позивача не підлягає задоволенню. Крім того, у суду відсутні підстави вважати, що рішення суду від 21 вересня 2017 року не виконано, позивач не надав жодного доказу в обґрунтування цього.

Щодо позовної вимоги позивача про зобов'язання першого відповідача притягнути винних посадових осіб до відповідальності, визнання незаконними дії, бездіяльність щодо звернення позивача із заявами від 3 липня 2017 року та від 3 липня 2018 року до другого відповідача, суд зазначає, що оскільки суд не встановив вину відповідачів, позивач не довів неправомірність дій та бездіяльності відповідачів, то позовні вимоги в цій частині також не підлягають задоволенню. З урахуванням вищевикладеного, суд зазначає, що позивачу для поновлення порушеного права щодо призначення субсидії буде достатнім звернутися до другого відповідача із відповідною формою заяви для призначення субсидії, про що другий відповідач неодноразово пояснював позивачу, шляхом надання листів.

Суд зазначає, що ухвалою від 5 вересня 2018 року суд звільнив позивача від сплати судового збору, тому питання щодо розподілу судового збору не вирішується.

Керуючись статтями 2-17, 19-20, 42-47, 55-60, 72-77, 90, 94-99, 122, 124-125, 132, 139, 143, 159-165, 168, 171, 173, 192-196, 224, 225-228, 229-230, 241, 243, 245, 246, 250, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1, 84207, Донецька область, м. Дружківка, вул. Енгельса, 104/35) до 1) Виконавчого комітету Дружківської міської ради (код ЄДРПОУ 04052761, 84205, Донецька область, м. Дружківка, вул. Соборна, 16); 2) Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради (код ЄДРПОУ 26010987, Донецька область, м. Дружківка, вул. Машинобудівників, 64) про зобов'язання Виконавчого комітету Дружківської міської ради усунути допущене порушення права позивача, а саме об'єктивно провести службову перевірку по заяві ОСОБА_1 від 4 липня 2018 року незацікавленими працівниками, зобов'язання Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради прийняти у ОСОБА_1 заяву від 3 липня 2018 року до комісії Виконавчого комітету Дружківської міської ради про перегляд призначення субсидії з травня 2017 року та виконати рішення суду у відношенні позивача без звернення ОСОБА_1, зобов'язання Виконавчого комітету Дружківської міської ради притягнути винних посадових осіб до відповідальності, визнання незаконними дії, бездіяльність щодо звернення ОСОБА_1 із заявами від 3 липня 2017 року та від 3 липня 2018 року до Управління соціального захисту населення Дружківської міської ради відмовити повністю.

Вступна та резолютивна частини рішення ухвалені у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 27 вересня 2018 року. Повне судове рішення складено 27 вересня 2018 року.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Смагар С.В.