Справа №711/5873/18
Номер провадження 3/711/1859/18
24 вересня 2018 року
Суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси Степаненко О.М., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в Черкаській області Департаменту патрульної поліції про притягнення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 до адміністративної відповідальності за ст.124 КУпАП, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 16.07.2018 серія БД № 420407, ОСОБА_1, 24.03.2018 о 17 год. 40 хв. в м. Черкаси пер.вул. Шевченка-Пастерівська, керуючи автомобілем Audi 100 н.з. СА2335АК не впевнився в безпечності, не надав переваги в русі пішоходу ОСОБА_2, яка переходила проїзну частину на зелений сигнал світлофора, внаслідок чого допустив на неї наїзд, чим порушив вимоги п.п. 2.3 б, 18.2 ПДР України, за що відповідальність передбачена ст. 124 КУпАП. При ДТП пішохід отримала тілесні ушкодження.
ОСОБА_1 в судовому засіданні просив суд закрити провадження по справі в зв'язку з відсутністю в його діях події та складу адміністративного правопорушення передбаченого ст. 124 КУпАП, оскільки його автомобілю Audi 100 н.з. СА2335АК не було завдано внаслідок ДТП механічних пошкоджень.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до наступних висновків.
Диспозиція ст.124 КУпАП передбачає порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Відповідно до положень ст.ст.254, 256 КУпАП основним джерелом доказів події, обставин правопорушення та вини особи, яка притягується до адміністративної відповідальності є протокол про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Як вбачається зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення від 16.07.2018 серія БД №420407, відомості про те, що під час наїзду автомобіля Audi 100 н.з. СА2335АК під керуванням ОСОБА_1 на пішохода ОСОБА_2, автомобілю ОСОБА_1 було завдано механічних пошкоджень відсутні. Факт відсутності на його автомобілі пошкоджень, підтверджується також відомостями, які містяться у протоколі огляду місця дорожньо-транспортної пригоди від 24.03.2018 (а.с. 7).
Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адмінправопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адмінправопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції у точній відповідності з законом (ст.7 КУпАП).
За положеннями ст.245 КУпАП завданнями провадження у зазначених справах є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Суд, відповідно до ст.252 КУпАП, оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до положень ст. 62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Згідно п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю: за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи, що матеріали адміністративної справи не містять відомостей, які обов'язкові для встановлення складу правопорушення за ст. 124 КУпАП (пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна), провадження відносно ОСОБА_1 підлягає до закриття.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 124, 247, 283-287, 294 КУпАП, суд, -
Провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.124 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Черкаської області через Придніпровський районний суд м. Черкаси протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: ОСОБА_3