Ухвала від 24.09.2018 по справі 1540/4767/18

Справа № 1540/4767/18

УХВАЛА

24 вересня 2018 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Танцюра К.О., розглянувши матеріали адміністративного позову Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області до виконавчого комітету Чорноморської міської ради Одеської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог Товариство з обмеженою відповідальністю «НІКОТЕРА», про скасування запису про державну реєстрацію,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області до виконавчого комітету Чорноморської міської ради Одеської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог Товариство з обмеженою відповідальністю «НІКОТЕРА», про скасування запису про державну реєстрацію змін до установчих документів юридичної особи Товариство з обмеженою відповідальністю «НІКОТЕРА» від 29.12.2017р., які стосуються зміни місцезнаходження підприємства.

Відповідно до п.п.3,5,6 ч.1 ст.171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Ознайомившись із позовною заявою, суд дійшов висновку, що вона не відповідає вимогам ст. 161 КАС України.

Відповідно до ч.3 ст.161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Частиною 2 статті 132 КАС України визначено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України “Про судовий збір” від 08.07.2011р. №3674-VI.

Відповідно до ч.1 ст.3 Закону України “Про судовий збір”, судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

У відповідності до п.3 ч.2 ст.4 Закону України “Про судовий збір” за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень сплачується судовий збір у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2018 рік” з 1 січня 2018 року установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб 1762,00 гривень.

Таким чином, позивач має сплатити судовий збір за подання вказаного адміністративного позову немайнового характеру у розмірі 1762,00грн.

Позивачем надано до суду платіжне доручення №932 від 06.07.2018р. про сплату судового збору у розмірі 1762,00 грн.

Частиною 3 ст.9 Закону України “Про судовий збір” визначено, що суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Однак, у суду відсутні відомості про зарахування по справі вказаної суми судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Натомість, як вбачається з КП “ДСС” Одеського окружного адміністративного суду, позивачем вищевказана квитанція вже була подана на підтвердження оплати судового збору по адміністративній справі №1540/3756/18.

Згідно з ч.1 ст.169 КАС суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи викладене, суд вважає, що адміністративний позов Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області підлягає залишенню без руху для надання позивачу строку для усунення недоліків.

Керуючись ст.ст. 160, 161, 169 КАС України суддя, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області до виконавчого комітету Чорноморської міської ради Одеської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог Товариство з обмеженою відповідальністю «НІКОТЕРА», про скасування запису про державну реєстрацію,- залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність у 5-денний строк з дня отримання копії ухвали усунути недоліки та роз'яснити, що в іншому випадку позов буде визнаний неподаним та повернутий позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя К.О. Танцюра