Постанова від 14.09.2018 по справі 592/12670/18

Справа № 592/12670/18

Провадження № 3/592/1873/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 вересня 2018 року м.Суми

Суддя Ковпаківського районного суду м. Суми Литовченко Олександр Володимирович, розглянувши матеріали, які надійшли від Управління патрульної поліції в Сумській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого ФОП ОСОБА_1,

за ч. 1 ст. 130 КУпАП,

встановив:

04.09.2018 року вх. № 36471 до Ковпаківського районного суду надійшли вищезазначені матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії БД №204557 від 29.08.2018, ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за те, що 09.06.2018 о 23-50 годині в м. Суми по вул. С. Табали поблизу буд. 73 керував транспортним засобом ВАЗ 217030 д.н.з. НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння, що підтверджується висновком СОНД №2501 від 12.06.2018, чим порушив п.2.9(а) ПДР України.

Відповідно до ст. 278 КУпАП при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішуються питання, зокрема: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.

Відповідно до ч. 1 ст. 268 КУпАП особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

Завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (ст. 1 КУпАП).

Відповідно до ст. 2 КУпАП, законодавство України про адміністративні правопорушення складається з цього Кодексу та інших законів України. Закони України про адміністративні правопорушення до включення їх у встановленому порядку до цього Кодексу застосовуються безпосередньо.

Положення ст. 7 КУпАП передбачають, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до ч. 1 ст. 277 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається у п'ятнадцятиденний строк з дня одержання органом (посадовою особою), правомочним розглядати справу, протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи.

В протоколі про адміністративне правопорушення Серії БД №204557 від 29.08.2018, ОСОБА_1 інспектором 2-ї роти батальйону УПП в Сумській області ОСОБА_2 повідомлено під особистий підпис про розгляд справи 07.09.2018 (п'ятниця) о 09-00 годині в приміщенні Ковпаківського районного суду м. Суми (а.с. 1).

07.09.2018 ОСОБА_1 через канцелярію суду (вх. № 37098 о 8 год 44 хв.) надав клопотання про перенесення розгляду справи в зв'язку з неможливістю бути присутнім на судовому засіданні через незадовільний стан здоров'я, оскільки 07.09.2018 о 08.05 він звернувся з гострим болем до поліклініки ТОВ «Мед-Союз». Додатково до клопотання надав довідку з ТОВ «МЕД-СОЮЗ» від 07.09.2018 № 182/1 про звернення 08-05 годині 07.09.2018 за медичною допомогою до лікаря-уролога з приводу лівобічної ниркової коліки. Проводиться амбулаторне лікування.

Справу, з метою дотримання прав особи, зокрема передбачених ст. 268 КУпАП, за клопотанням ОСОБА_1 було відкладено на 14.09.2018 на 11-30 годину.

У судове засідання 14.09.2018 ОСОБА_1 не з'явився, надав письмову заяву про розгляд справи без його участі та наполягав на закритті провадження у справі у зв'язку з спливом строків притягнення до адміністративної відповідальності.

Частиною третьою статті 268 КУпАП встановлено випадки, коли присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, при розгляді справ про адміністративні правопорушення є обов'язковою. Розгляд справ про адміністративні правопорушення, які передбачені ч. 1 ст. 130 КУпАП, до даного переліку не відноситься.

Оскільки ОСОБА_1 був належним чином повідомлений про розгляд справи, за викладених обставин, керуючись ст. 268 КУпАП, вважаю, що справу можливо розглянути за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.

Статтею 252 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при розгляді справи оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.

Згідно з положеннями ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративні правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно з п.2.9 (а)ПДР водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Дослідивши і проаналізувавши в судовому засіданні долучені до матеріалів справи докази у виді: протоколу про адміністративне правопорушення серії БД №204557 від 29.08.2018; висновку № 2501 Сумського обласного наркологічного диспансеру щодо результатів медичного огляду з метою стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (дата підписання 12.06.2018) про встановлення алкогольного сп'яніння у ОСОБА_1 (а.с. 2), оглянутого диску з відеозаписом з боді-камер поліцейських; довідкою ст. інспектора відділу АП УПП в м. Суми ДПП ОСОБА_3 від 29.08.2018 про те, що ОСОБА_1 протягом року не притягувався до адміністративної відповідальності за ст. 130 КУпАП та отримував посвідчення водія, яке тимчасово вилучене 29.08.2018 (а.с. 3) та надавши аналіз цим доказам, приходжу до висновку про повну відповідність дій співробітників патрульної поліції вимогам «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції” і повну доведеність вини ОСОБА_1 у керування 09.06.2018 о 23-50 годині в м. Суми по вул. С. Табали поблизу буд. 73 транспортним засобом ВАЗ 217030 д.н.з. НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння, що є порушенням п.2.9 «а» Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність ч.1 ст.130 КпАП України.

У відповідності з вимогами ч. 2 с. 38 КпАП України якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.

Дане правопорушення не є триваючим, тому оскільки правопорушення було вчинене 09.06.2018 то строк накладення адміністративного стягнення закінчується - 09.09.2018 але 8, 9 вересня 2018 року є вихідними днями, тому фактично цей строк закінчився 07.09.2018.

Враховуючи, що справа про адміністративне правопорушенняна від Управління патрульної поліції в Сумській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України дійшла до суду 04.09.2018 - тобто за чотири робочих дні до спливу строку давності, і після виконання судом вимог КУпАП, Конституції України щодо забезпечення прав осіб, які беруть участь у справі, строки накладення адміністративного стягнення сплинули на момент розгляду справи.

Відповідно до п. 7 ст. 247 КпАП України провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин: закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.

Враховуючи, що строк накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 закінчився, але його вина доведена матеріалами справи, тому він підлягає визнанню винуватим у вчиненні цього правопорушення, але стягнення на нього накладене бути не може у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення і провадження в справі підлягає закриттю з цих підстав.

Керуючись ст.ст. 38, ч. 1 ст. 130, 247 п. 7 КпАП України,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КпАП України.

Провадження в справі відносно ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КпАП України - закрити у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Апеляційного суду Сумської області через Ковпаківський районний суд м. Суми.

Суддя О.В. Литовченко