Рішення від 26.09.2018 по справі 521/6103/18

Справа № 521/6103/18

Номер провадження 2/521/2819/18

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 вересня 2018 року Малиновський районний суд м.Одеси в складі:

головуючого - судді Лічмана Л.Г.,

при секретарі - Тимофієнко Н.М.,

за участю представника відповідача - ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Одесі цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_2, який зареєстрований у ІНФОРМАЦІЯ_1, до Публічного акціонерного товариства «Одесагаз» в особі Овідіопольського управління експлуатації газового господарства Публічного акціонерного товариства «Одесагаз», за місцезнаходженням у Одеській області, Овідіопольському районі, смт. Овідіополь, вул. Туполєва, 1 про захист прав споживача житлово-комунальних послуг (природного газу), визнання дій неправомірними і зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

12.04.2018 р. ОСОБА_2 звернувся до Малиновського районного суду м. Одеси з вказаною позовною заявою, у якій просив визнати дії ПАТ «Одесагаз» в особі Овідіопольського управління експлуатації газового господарства ПАТ «Одесагаз» (далі - ПАТ «Одесагаз») щодо проведення донарахування ОСОБА_2 за особовим рахунком № 60004812 за адресою: Одеська обл., Овідіопольський район, с. Сухий Лиман, с/т «Консервщик», вул. Верхня, 7, об'єму природного газу за несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ за актом-розрахунком № 53 від 14 березня 2018 року в сумі 30773,80 грн., а також нарахування оплати за проведення експертизи побутового лічильника газу в сумі 3099,39 грн. (рахунок № 59 від 14.03.2018 р.) - незаконними, визнати право ОСОБА_2 на здійснення розрахунків з відповідачем за спожитий природний газ по особовому рахунку № 60004812 за період з 14 серпня 2017 р. по 14 лютого 2018 р. за фактичним показником лічильника на момент його демонтажу - 77708 куб.м., а також зобов'язати відповідача здійснити перерахунок нарахованої суми згідно акту про порушення № 53 від 14.03.2018 р. абоненту 60004812 ОСОБА_2 відповідно показань лічильника спожитого газу за адресою: Одеська обл., Овідіопольський район, с. Сухий Лиман, с/т «Консервщик», вул. Верхня, 7.

В обґрунтування позовних вимог ОСОБА_2 вказав, що відповідно до договору про наданя населенню послуг з газопостачання він є споживачем природного побутового газу. 14.03. 2018 р. відповідачем було донараховано йому до сплати 30773,80 грн. за нібито несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ. Зазначене донарахування позивач вважає незаконним. У домоволодінні позивача у Одеській обл., Овідіопольському районі, с. Сухий Лиман, СК «Консервщик», вул. Верхня, 7 встановлено пристрій обліку спожитого побутового газу Gallus Shlumberger G-4, 1997 р.в., заводський номер 003589689 (далі - ОСОБА_3). 14.02.2018 у його домоволодіння за зазначеною адресою прибули представники відповідача з метою демонтувати на експертизу ОСОБА_3. Про виявлення пошкоджень пломб на ОСОБА_3 було складено акт про порушення, акт про демонтаж та протокол щодо направлення ЗВТ на експертизу. 14.03.2018 р. на засіданні комісії в складі представників відповідача було прийнято рішення про донарахування об'єму необлікованого природного газу на суму 30.773,80 грн. та вартості експертизи в сумі 3099,39 грн. Позивач вважає, що такі пошкодження могли бути спричинені працівниками ПАТ «Одесагаз». Однак, відповідачами не було здійснено періодичних повірок приладу обліку, починаючи з 1997 року, а тому у відповідача не було правових підстав складати зазначений акт-розрахунок вартості необлікованого газу.

У судовому засіданні ОСОБА_2 підтримав заявлені позовні вимоги та просила їх задовольнити.

У наданому відзиві на позовну заяву ПАТ «Одесагаз» у задоволенні позовних вимог проси відмовити, посилаючись на наступне.

ОСОБА_2 є абонентом ПАТ «Одесагаз» Овідіопольського УЕГГ. 14.02.2018 р. у його будинку за вказаною адресою було виявлено порушення вимог Кодексу газорозподільних систем - несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ, внаслідок чого фахівцями відповідача складено відповідний акт про порушення. 22.02.2018 р. відбулася експертиза ОСОБА_3 від 22.02.2018 р. Виявлено наступні порушення: порушена заводська пломба лічильного механізму лічильника газу, відсутній реверс охоронної пломби лічильного механізму, в районі заводської пломби лічильного механізму є механічні пошкодження, пошкоджено лакофарбове покриття кріпильної планки лічильного механізму. Внаслідок зазначеного ОСОБА_3 ОСОБА_2 визнано не придатним до подальшої експлуатації згідно вимог п. 6.4.1 Р 50-071-98 та не допускається до застосування. 14.03.2018 р. на засіданні комісії Овідіопольського УЕГГ ПАТ «Одесагаз» прийнято рішення про донарахування об'єму природного газу за несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ., з урахуванням номінальної потужності газового котла, газової плити, газового водонагрівача за цінами закупівлі природного гахзу Оператором ГРМ на покриття виробничо-технологічних витрат протягом даного періоду. Вніслідок зазначеного та у зв'язку з несплатою ОСОБА_2 донарахування, було надано позовну заяву до Овідіопольського районного суду Одеської області про стягнення вартості не облікованого об'єму природного газу.

У наданій відповіді на відзив на позовну заяву ОСОБА_2 не погоджується з висновками експертизи з приводу виявлених порушень, оскільки під час її проведення ОСОБА_3 вибував з поля зору позивача, що надало можливість привести у невідповідність ОСОБА_3. Будь-яких викривлень даних обліку природного газу не відбувалось. Позивачу було встановлено контрольний вимірювальний прилад і показники споживання газу фактично збігаються з показниками ОСОБА_3 позивача в попередні періоди. Цей факт не спростовується відповідачем. 05.06.2018 р. представники відповідача у домоволодінні позивача не зафіксували будь-яких порушень. Протягом всього часу користування лічильником, з 1997 р. позивач в повному обсязі сплачував послуги газопостачання. Крім того, починаючи з 1997 року повірка ОСОБА_3 мала бути здійснена у 2005 та 2013 роках, однак така повірка відповідачем жодного разу не здійснювалась, що є порушенням вимог чинного законодавства.

Ухвалою Малиновського районного суду м. Одеси від 18.04.2018 р. заяву ОСОБА_2 про забезпечення позову задоволено, заборонено ПАТ «Одесагаз» вчиняти дії по припиненню газопостачання/розподіл природного газу споживачу ОСОБА_2, адреса: Одеська обл., Овідіопольський район, с. Сухий Лиман, с/т «Консервщик», вул. Верхня, 7, особовий рахунок 60004812, до набрання чинності рішенням суду по справі.

Суд, вислухавши пояснення сторін та їх представників, дослідивши матеріали справи, вважає позовна заява підлягає задоволенню.

ОСОБА_2 є споживачем послуг надання природного газу для населення у житловий будинок за особовим рахунком № 60004812 за адресою: Одеська обл., Овідіопольський район, с. Сухий Лиман, с/т «Консервщик», вул. Верхня, 7, де встановлено прилад обліку спожитого побутового газу газу Gallus Shlumberger G-4, 1997 р.в., заводський номер 003589689, що підтверджується Договором про надання послуг з газопостачання від 05.08.2014 р. (а.с. 53-54)

До 05 серпня 2014 року постачання природного газу в домоволодіння позивача (Овідіопольський район, с. Сухий Лиман, вул. Верхня, 7) здійснювалось на підставі договору на постачання природного газу, укладеного між відповідачем та матір'ю позивача - ОСОБА_4

Підтвердженням існування таких правовідносин та здійснення поставки газу в домоволодіння Позивача в СТ «Консервщик» з Відповідачем є розрахункова книжка на оплату послуг постачання газу від 2008 року. (а.с. 80)

За вказаним договором ОСОБА_2 сплачував послуги з газопостачання, що підтверджується квитанціями від 2016-2018 рр., копії яких додано до матеріалів справи. (а.с 12-21, 77-78)

14.02.2018 р. за вказаною адресою ОСОБА_2 представниками Овідіопольського УЕГГ ПАТ «Одесагаз» ОСОБА_5 та ОСОБА_6 складено акт про порушення № 96, з якого вбачається наявність сколів та подряпин на ОСОБА_3, пломба не відповає заводу, на задній стороні відсутнє тавро. Показання ОСОБА_3 зафіксовано 77708. (а.с. 6, 56)

Крім того, представниками Овідіопольського УЕГГ ПАТ «Одесагаз» ОСОБА_5 було складено акт від 14.02.2018 р. про демонтаж побутового лічильника газу ОСОБА_2 та встановлено контрольний лічильник. (а.с. 57)

Відповідно до протоколу № 96/1 щодо направлення ЗВТ та/або пломби на експертизу від 14.02.2018 р. згідно зазначеного акту про порушення від 14.02.2018 р., ОСОБА_3 направлено на експертизу. (а.с. 58)

З акту № 44 експертизи лічильника газу від 22.02.2018 р. вбачається, що у ОСОБА_3 порушена заводська пломба лічильного механізму лічильника газу, відсутній реверс охоронної пломби лічильного механізму. В районі заводської пломби лічильного механізму механічні пошкодження. Пошкоджено лакофарбове покриття кріпильної планки лічильного механізму. ОСОБА_3 газу визнано не придатним до подальшої експлуатації згідно вимог п. 6.4.1 Р 50-071-98 та не допускається до застосування. (а.с. 60)

Протоколом № 53 засідання комісії про донарахування об'єму природного газу за несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ, складеним Овідіопольським УЕГГ ПАТ «Одесагаз», визначено, що комісією прийнято рішення про донарахування об'єму природного газу за несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ абоненту ОСОБА_2 За період нарахуванням позивачем сплачено як плата за надані послуги з газопостачання 5113,74 грн., а тому вартість не облікованого обсягу природного газу відповідно до Акту розрахунку № 53 від 14.03.2018 р. складає 30773,80 грн. Розрахунок здійснено з серпня 2017 р. по лютий 2018 року. (а.с. 61-62)

Згідно рахунку № 59 від 14.03.2018 р. визначено вартість проведення експертизи у сумі 3099 грн. 39 коп. (а.с. 59)

У зв'язку з несплатою ОСОБА_2 зазначених коштів, відповідач звернувся до Овідіопольського районного суду Одеської області з позовною заявою про стягнення вартості не облікованого об'єму природного газу. Внаслідок цього, ухвалою Овідіопольського районного суду Одеської області провадження у справі відкрито та до ухвалення рішення у даній справі провадження зупинено.

Статтею 15 ЦК України передбачено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Захист цивільних прав - це застосування цивільно-правових засобів з метою забезпечення цивільних прав.

Порушення права пов'язано з позбавленням його володільця можливості здійснити (реалізувати) своє право повністю або частково. (справа № 6-20 цс 11 Верховного Суду України, рішення прийняте за наслідками розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначену норму права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність із рішенням Верховного Суду України. Стаття 360-7 ЦПК України)

Законом України «Про захист прав споживачів» (далі - Закон) визначено, що послуга - діяльність виконавця з надання (передачі) споживачеві певного визначеного договором матеріального чи нематеріального блага, що здійснюється за індивідуальним замовленням споживача для задоволення його особистих потреб, а споживач - фізична особа, яка придбаває, замовляє, використовує або має намір придбати чи замовити продукцію для особистих потреб, безпосередньо не пов'язаних з підприємницькою діяльністю або виконанням обов'язків найманого працівника.

Пунктом 4 статті 4 Закону встановлено, що споживачі під час придбання, замовлення або використання продукції, яка реалізується на території України, для задоволення своїх особистих потреб мають право на необхідну, доступну, достовірну та своєчасну інформацію про продукцію, її кількість, якість, асортимент, а також про її виробника (виконавця, продавця).

Відповідно до пункту 5 статті 21 Закону України «Про захист прав споживачів» до порушених прав споживача, які можуть бути встановлені та доведені виходячи з відповідних положень законодавства у сфері захисту прав споживачів, вважається, що для цілей застосування цього Закону та пов'язаного з ним законодавства про захист прав споживачів права споживача вважаються в будь-якому разі порушеними, якщо - будь-яким чином (крім випадків, передбачених законом) обмежується право споживача на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про відповідну продукцію.

У відповідності до пункту 1 глави 3 розділу XI Кодексу газорозподільних систем, у разі виявлення Оператором ГРМ несанкціонованого газопроводу або несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу розрахунок об'єму необлікованого природного газу здійснюється за граничними об'ємами споживання природного газу населенням (додаток X Кодексу) з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв споживача (фізичної особи) за період з дня останнього контрольного зняття показань лічильника (контрольного огляду вузла обліку або його перевірки) до дня виявлення порушення (але не більше ніж за 6 місяців) та з урахуванням строку на його усунення.

При цьому, відповідно до частини 4 розділу 1 «Визначення основних термінів та понять» глави 1 «Загальні положення» Кодексу газорозподільних систем:

-несанкціоноване втручання в роботу газорозподільної системи - втручання в роботу газорозподільної системи, в тому числі шляхом несанкціонованого відновлення газоспоживання, несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ та/або під'єднання несанкціонованого газопроводу, внаслідок чого порушується нормальний режим роботи ГРМ та/або здійснюється необліковане (обліковане частково чи з порушенням законодавства) використання природного газу;

-несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ/лічильника газу - втручання в роботу або конструкцію чи складові комерційного вузла обліку (зокрема лічильника газу), у тому числі шляхом їх підробки, пошкодження чи пошкодження на них пломб, впливу дії спрямованого постійного магнітного поля або зміни конфігурації даних обчислювача/коректора об'єму газу (первинного програмування чи протоколу параметризацїї), внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним вузлом обліку не обліковується (обліковується частково чи з порушенням законодавства), та інші дії, що призводять до викривлення даних обліку природного газу.

Натомість, згідно зі ст.19 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» лічильник газу є об'єктом державного метрологічного контролю і нагляду та підлягає повірці.

Згідно ч. 4 ст. 17 цього ж закону, періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду), що є власністю фізичних осіб, здійснюються за рахунок суб'єктів господарювання, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.

Відповідальність за своєчасність проведення періодичної повірки. обслуговування та ремонту (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті електричну і теплову енергію, газ і воду), що є власністю фізичних осіб, покладається на суб'єктів господарювання, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.

Згідно пункту 1 глави 8 розділу X Кодексу газорозподільних систем, періодична повірка (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) лічильників газу, які встановлені для розрахунків за спожитий природний газ побутовими споживачами (населенням) для їх побутових потреб, здійснюється за рахунок Оператора ГРМ незалежно від того, чи є він власником ЗВТ.

Як вбачається з положень Закону України «Про ринок природного газу» та визнається Відповідачем у відзиві на позов, саме Відповідач є оператором газорозподільної системи (Оператор ГРМ).

У відповідності до п. 33 Правил надання населенню послуг з газопостачання, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 1999 р. № 2246 (у редакції, що діяла станом на 19.03.2014 р., тобто на момент завершення строку періодичної повірки), газорозподільне підприємство зобов'язане проводити безоплатно ремонт лічильників газу, пов'язаний з періодичною повіркою, та протягом одного місяця з дати настання строку періодичної повірки лічильників газу проводити таку повірку та їх технічне обслуговування (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж).

Пунктом 2 глави 8 розділу X Кодексу газорозподільних систем передбачено, що для належної організації періодичної повірки лічильників газу по об'єктах побутових споживачів Оператор ГРМ повинен:

1)мати в наявності персоніфікований перелік всіх лічильників газу побутових споживачів, що знаходяться на ліцензованій території Оператора ГРМ;

2)забезпечити належний моніторинг термінів спливу міжповірочного інтервалу для складання графіка проведення періодичної повірки лічильників*

3)забезпечити періодичну повірку лічильника протягом міжповірочного інтервалу.

Відповідно до п. 1 наказу Державного комітету з питань технічного регулювання та споживчої політики Міністерства промислової політики Національної акціонерної компанії України «Нафтогаз України» від 5 жовтня 2004 року № 218/501/537 «Про врегулювання питання щодо збільшення міжповірочних інтервалів лічильників газу» (Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі 589/81 від 04.04.2016), встановлено міжповірочний інтервал для лічильників газу мембранних, які належать фізичним особам і застосовуються для комерційного обліку газу у побуті, - 8 років, рахуючи з дати їх випуску.

Відповідно до пункту 11 глави 3 розділу XI Кодексу газорозподільних систем, у разі виявлення у побутового споживача пошкодження лічильника газу та/або пломб на ньому та/або несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ/лічильника газу розрахунки, передбачені цією главою, за актом про порушення не здійснюються за період після дати прострочення періодичної повірки лічильника у випадку недотримання з вини Оператора ГРМ строків періодичної повірки лічильника газу.

Отже, згідно пункту 11 глави 3 розділу XI Кодексу газорозподільних систем, Позивач позбавлений права здійснювати розрахунок спожитого позивачем об'єму необлікованого природного газу за граничними об'ємами споживання природного газу населенням за період з 1997 року (рік випуску лічильника за відсутності фактів проведення його повірки) по 14 лютого 2018 року (до дня демонтажу лічильника) у зв'язку з порушенням строку періодичної повірки лічильника.

Як вбачається з матеріалів справи, а саме акта № 44 експертизи лічильника газу від 22.02.23018 р. відомості про повірку та ремонт, а також планових втручань в роботу лічильника газу не надано. Таким чином, наявна вина Оператора ГРМ строків періодичної повірки лічильника газу. Вказані фактичні обставини не заперечуються представником відповідача.

Зазначене свідчить, що повірка ОСОБА_3, 1997 року випуску, встановленого в житловому будинку позивача, жодного разу не була здійснена. Вказані обставини унеможливлюють донарахування позивачу об'єму природного газу за несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ.

При цьому суд не спростовує можливості втручання позивача в роботу ЗВТ. Судом роз'яснено сторонам право проведення судової трасологічної експертизи для визначення слідів втручання в роботу, однак клопотань про призначення такої експертизи не заявлено.

При цьому суд зауважує, що відповідачем в зв'язку з демонтажем лічильника Позивача було встановлено контрольний вимірювальний прилад і показники споживання. Окрім того, 05 червня 2018 року до домоволодіння Позивача з метою перевірки показань лічильника газу (контрольного приладу вимірювання) прибули представники Відповідача та внаслідок проведеної перевірки склали акт обстеження без номера від 05.06.2018 року, в якому зафіксовано показання приладу вимірювання, і при цьому не виявлено будь-яких порушень (в тому числі і ознак втручання в прилад обліку газу). (а.с. 79)

Відповідно до п. 3 глави глави 8 розділу Х Кодексу газорозподільних систем у разі пропущення терміну періодичної повірки лічильника газу з вини Оператора ГРМ об'єм спожитого природного газу по об'єкту побутового споживача за відповідний період визначається за фактичними даними лічильника газу, за яким пропущений термін повірки.

Згідно приписів частини 3 статті 12 ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Вичерпний перелік підстав звільнення від доказування та обставин, що не підлягають доказуванню, встановлено статтею 82 ЦПК України.

Статтею 80 ЦПК України встановлено, що достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.

На підставі зазначеного, суд вважає, що позовна заява ОСОБА_2 підлягає задоволенню повністю та визнає дії Публічного акціонерного товариства «Одесагаз» в особі Овідіопольського управління експлуатації газового господарства ПАТ «Одесагаз» щодо проведення донарахування ОСОБА_2 за особовим рахунком № 60004812, об'єму природного газу за несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ за актом-розрахунком № 53 від 14 березня 2018 року в сумі 30773 гривні 80 копійок, а також нарахування оплати за проведення експертизи побутового лічильника газу в сумі 3099 гривень 39 копійок (рахунок № 59 від 14 березня 2018 року) - незаконними, визнає право ОСОБА_2 на здійснення розрахунків з відповідачем за спожитий природний газ по особовому рахунку № 60004812 за період з 14 серпня 2017 року по 14 лютого 2018 року за фактичним показником лічильника на момент його демонтажу - 77708 куб.м., а також зобов'язує ПАТ «Одесагаз» в особі Овідіопольського управління експлуатації газового господарства Публічного акціонерного товариства «Одесагаз» здійснити перерахунок нарахованої суми згідно акту про порушення № 53 від 14.03.2018 року ОСОБА_2 відповідно показань лічильника спожитого газу за вказаною адресою.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат суд керувався наступним.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. За подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою сплаті підлягає судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України про «Державний бюджет на 2018 рік» установлено у 2018 році прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 1762 гривні.

Позивача було звільнено від сплати судового збору при поданні позовної заяви, а отже на підставі статті 141 ЦПК України, з відповідача в дохід держави стягується судовий збір за три позовні вимоги немайнового характеру, у загальному розмірі 2114 грн. 40 коп. (1762 х 0,4 х 3).

Керуючись ст. 76, 260-263 ЦПК України, -

СУД
ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1), - задовольнити повністю.

Визнати дії Публічного акціонерного товариства «Одесагаз» в особі Овідіопольського управління експлуатації газового господарства Публічного акціонерного товариства «Одесагаз» (Одеська область, Овідіопольський район, смт. Овідіополь, вул. Туполєва, 1, ЄДРПОУ 03351208) щодо проведення донарахування ОСОБА_2 за особовим рахунком № 60004812 (Одеська обл., Овідіопольський район, с. Сухий Лиман, с/т «Консервщик», вул. Верхня, 7) об'єму природного газу за несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ за актом-розрахунком № 53 від 14 березня 2018 року в сумі 30773 гривні 80 копійок, а також нарахування оплати за проведення експертизи побутового лічильника газу в сумі 3099 гривень 39 копійок (рахунок № 59 від 14 березня 2018 року) - незаконними.

Визнати право ОСОБА_2 на здійснення розрахунків з відповідачем за спожитий природний газ по особовому рахунку № 60004812 за період з 14 серпня 2017 року по 14 лютого 2018 року за фактичним показником лічильника на момент його демонтажу - 77708 куб.м.

Зобов'язати Публічне акціонерне товариство «Одесагаз» в особі Овідіопольського управління експлуатації газового господарства Публічного акціонерного товариства «Одесагаз» (Одеська область, Овідіопольський район, смт. Овідіополь, вул. Туполєва, 1, ЄДРПОУ 03351208) здійснити перерахунок нарахованої суми згідно акту про порушення № 53 від 14.03.2018 року абоненту 60004812 ОСОБА_2 відповідно показань лічильника спожитого газу за адресою: Одеська обл., Овідіопольський район, с. Сухий Лиман, с/т «Консервщик», вул. Верхня, 7.

Стягнути з Публічного акціонерного товариства «Одесагаз» в особі Овідіопольського управління експлуатації газового господарства Публічного акціонерного товариства «Одесагаз» (Одеська область, Овідіопольський район, смт. Овідіополь, вул. Туполєва, 1, ЄДРПОУ 03351208) в дохід держави судовий збір у розмірі 2114 гривень 40 копійок.

Рішення може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до апеляційного суду Одеської області протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення, тобто з 26 вересня 2018 року.

СУДДЯ: