Постанова від 24.09.2018 по справі 173/1566/18

Справа № 173/1566/18

Провадження № 3/173/350/2018

ВЕРХНЬОДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 вересня 2018 р. м. Верхньодніпровськ

Суддя Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області Бурхан С.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Верхньодніпровську, матеріал, який надійшов від Управління захисту економіки в Дніпропетровській області відносно

ОСОБА_1

ІНФОРМАЦІЯ_1;

ідентифікаційний номер - НОМЕР_1;

місце проживання: Дніпропетровська область,

Верхньодніпровський район, с. Дніпровокам'янка,

вул. Яцини, 4;

місце роботи: завідувач Дніпровокам'янською філією КЗ "Ганнівський" НВК

про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КпАП України.

встановив:

Згідно Рішення Дніпровокам'янської сільської ради сьомого скликання № 1-1/VII від 06.11.2015 року «Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрацію депутатів Дніпровокам'янської сільської ради та сільського голови» до переліку депутатів Дніпровокам'янської сільської ради VII скликання обраних на виборах депутатів сільських рад та сільських голів 25.10.2015 року, входить депутат Дніпровокам'янської сільської ради VII скликання ОСОБА_1 (а.с.21-22).

Відповідно до частини 1 статті 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії ради нового скликання.

Пунктом 1 статті 18 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", передбачено, що депутат міської ради зобов'язаний додержуватися Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, регламенту ради та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів.

Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», зобов'язані, щорічно до першого квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції.

Відповідно до статті 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належить до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.

Згідно з рішенням №2 від 10.06.2016 року Національного агентств а з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованим Міністерством юстиції України 15.07.2016 року за №958/29088 із змінами згідно рішення Національного агентства з питань запобігання корупції №1 від 18.08.2016 року зареєстрованим Міністерством юстиції України від 19.08.2016 року за №1153/29283 така система розпочинає свою роботу в два етапи.

Перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01.09.2016 року для таких типів декларацій (повідомлень) та суб'єктів декларування:

- щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01.09.2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону України «Про запобігання корупції» відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;

- декларації, передбачені абзацом першим частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01.09.2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону України «Про запобігання корупції» відповідальне та особливо відповідальне становище.

Другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб'єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Таким чином, на підставі підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» депутат Дніпровокам'янської сільської ради VII скликання ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного закону, й суб'єктом декларування, визначеним у частині 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції».

23 березня 2017 року Верховна рада України прийняла у другому читанні Закон про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про запобігання корупції" за №6172, згідно з яким доповнено розділ XIII Прикінцеві положення пунктом 5-1 такого змісту: «Продовжити до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше».

Подання декларацій на другому етапі здійснюється згідно з Законом України «Про запобігання корупції» шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

При дослідженні матеріалів справи, встановлено, що гр. ОСОБА_1В була попереджена про кінцевий термін подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (а.с.20).

Однак, згідно результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search), встановлено, що ОСОБА_1 опублікувала щорічну декларацію за 2016 рік лише 25.03.2018 року о 18 годині 24 хвилини (а.с.35).

В судовому засіданні гр. ОСОБА_1 визнала свою вину та щиро розкаялась у скоєнні адміністративного правопорушення, , пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КпАП України, а саме, що несвоєчасно подала щорічну (за 2016 рік) декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. ОСОБА_1 пояснила, що електронний цифровий підпис отримала у березні 2016 року, однак, у зв'язку з відсутністю власного персонального комп'ютера, котрий був підключений до мережі Інтернет не мала технічної можливості подати електрону форму декларації.

Вислухавши пояснення гр. ОСОБА_1, дослідивши в судовому засіданні зібрані по справі докази та оцінюючи їх в сукупності, вважаю, що вина гр. ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КпАП України, повністю підтверджується матеріалами справи, зокрема:

- поясненням гр. ОСОБА_1, згідно якого вона підтвердила, що несвоєчасно подала щорічну (за 2016 рік) декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у зв'язку з відсутністю технічної можливості, а саме, відсутність особистого персонального комп'ютера, котрий був підключений до мережі Інтернет. Електрону форму декларації подано лише 25.03.2018 року (а.с.9-10);

- копією витягу з офіційного сайту Національного агентства з питань запобігання корупції (а.с.35).

Таким чином, гр. ОСОБА_1, будучи суб'єктом на яку поширюється дія підпункту «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», усвідомлюючи те, що вона є суб'єктом декларування та має особисто виконати обов'язок щодо своєчасного подання щорічної (за 2016 рік) декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, кінцевий термін виконання якого (обов'язку) Законом визначено «до 1 травня», не маючи поважних причин, не виконала даний обов'язок у встановлений законом строк у визначеному законом порядку.

Призначаючи адміністративне стягнення гр. ОСОБА_1, враховую характер вчиненого правопорушення, котре стосується засад запобігання та протидії корупції та виходжу з вимог ст.33 КпАП України, згідно якої, накладене адміністративне стягнення в кожному конкретному випадку має бути необхідним і достатнім для виправлення правопорушника та попередження вчинення ним нових правопорушень, а тому, вважаю за необхідне накласти на гр. ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в межах, передбачених санкцією ч.1 ст.172-6 КпАП України.

Відповідно до ст.40-1 та зміни до ст.283 Кодексу України про адміністративне правопорушення, зміни до ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється в дохід держави у розмірі 352 (триста п'ятдесят дві) грн. 40 коп. у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення.

На підставі викладеного та керуючись ст.283, ст.40-1 КпАП України

постановив:

ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні адміністративного корупційного правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КпАП України, та притягти до адміністративної відповідальності у вигляді стягнення штрафу у розміні 50 (п'ятдесят) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що дорівнює 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень на користь держави.

Стягнути з гр. ОСОБА_1 (ІНН-2560506341), судовий збір у розмірі 352 (триста п'ятдесят дві) грн. 40 коп. в дохід держави (ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код ЄДРПОУ 37993783; Р/р 31211256026001; МФО 899998).

На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Верхньодніпровський районний суд протягом 10 днів.

Строк пред'явлення постанови до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.

Суддя С.М. Бурхан

Постанова набрала законної сили _______________