Рішення від 25.09.2018 по справі 756/12146/18

25.09.2018 Справа № 756/12146/18

Справа № 756/12146/18-ц

Провадження № 2-о/756/426/18

УХВАЛА

25 вересня 2018 року м. Київ

Суддя Оболонського районного суду м. Києва Жук М.В., перевіривши заяву ОСОБА_10 та ОСОБА_11, заінтересовані особи Міністерство соціальної політики України, орган опіки та піклування Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації, орган опіки та піклування Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації, Голосіївський районний відділ ДРАЦС Голосіївського територіального управління юстиції м. Києва, Центр допомоги дітям благодійної організації «Місто щасливих дітей», про усиновлення,

ВСТАНОВИВ:

У вересні 2018 року громадяни США ОСОБА_2 та ОСОБА_1 звернулися до суду із заявою про усиновлення малолітніх дітей ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3.

Перевіривши заяву й додані до неї матеріали, приходжу до висновку про те, що вона підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.

Згідно із п.п. 4 та 5 ч. 2 ст. 311 ЦПК України до заяви про усиновлення дитини за наявності мають бути додані такі документи: документ, що підтверджує право власності або користування жилим приміщенням, а також інші документи, визначені законом.

Частинами 2 ст. 312 ЦПК України передбачено, що орган опіки та піклування повинен подати суду висновок про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини.

Згідно п.п. 1, 3, 4 ст. 312 ЦПК України до висновку органу опіки та піклування мають бути додані: акт обстеження умов життя заявника, складений за місцем його проживання; медичний висновок про стан здоров'я дитини, про її фізичний і розумовий розвиток; у випадках, встановлених законом, згода батьків, опікуна, піклувальника дитини, закладу охорони здоров'я або навчального закладу, а також самої дитини на усиновлення.

За змістом ч. 3 ст. 311 ЦПК України до заяви про усиновлення дитини особами без громадянства, що постійно проживають за межами України, або іноземцями, крім документів, зазначених у частині другій цієї статті, додаються дозвіл уповноваженого органу виконавчої влади, висновок компетентного органу відповідної держави про умови їх життя і можливість бути усиновлювачами, дозвіл компетентного органу відповідної держави на в'їзд усиновленої дитини та її постійне проживання на території цієї держави, зобов'язання усиновлювача, оформлене в нотаріальному порядку, про надання представникам дипломатичної установи України за кордоном інформації про усиновлену дитину та можливості спілкування з дитиною.

Суд у разі необхідності може вимагати подання інших документів.

Проте, указаним вимогам процесуального закону заява ОСОБА_2 та ОСОБА_1 не відповідає.

Так, у Поновленому дослідженні житлово-побутових умов для усиновлення у зв'язку зі збільшенням кількості медичних станів у дитини, яку бажають прийняти батьки-усиновителі, складеному Агенцією «Кріейтів Едопшинз, Інк» проводилось дослідження квартири за адресою: АДРЕСА_1 як житлового приміщення в якому сім'я ОСОБА_1 проживає на даний час із зазначенням про те, що ОСОБА_2, як працівник Державного Департаменту США забезпечується цим житлом. Також до заяви додано підтвердження Дипломатичної місії США в Німеччині щодо проживання сім'ї ОСОБА_2 в указаному житловому приміщенні на безоплатній основі.

Проте, до заяви не додано правовстановлюючого документа, що підтверджує право власності або користування жилим приміщенням у якому заявники проживають та яке було оглянуто під час дослідження їх побутових умов проживання.

Крім того, зі змісту заяви подружжя ОСОБА_2 та доданих до неї матеріалів убачається, що вище зазначене житло є тимчасовим, надається за рахунок роботодавця на час перебування ОСОБА_2 у трудових відносинах із Державним Департаментом США.

Однак постійне місце проживання на території держави громадянами якої є подружжя ОСОБА_2 у заяві не указується, а також не зазначається про житлово-побутові умови у цьому житлі, його придатність для проживання малолітніх дітей, яких вони мають намір усиновити.

Відповідно до заяви не додано акту обстеження умов постійного місця проживання заявників у країні їх громадянства, а також висновок компетентного органу відповідної держави про умови їх життя і можливість бути усиновлювачами.

При цьому слід звернути увагу на те, що долучене до матеріалів заяви Дослідження житлово-побутових умов для усиновлення в Україні, Поновлене дослідження житлово-побутових умов для усиновлення у зв'язку зі збільшенням кількості медичних станів у дитини підготовлено Агенцією «Кріейтів Едопшинз, Інк» яка є ліцензованою агенцією з усиновлення дітей, акредитованої у відповідності до Гаазької конвенції.

Проте, Гаазьку Конвенцію про захист дітей та співробітництво з питань міждержавного усиновлення Україною не ратифіковано.

Відповідно до ч. 1 ст. 3 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", законів України, що визначають особливості розгляду окремих категорій справ, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

За таких умов до заяви мають бути додані докази того, що дослідження Агенцією «Кріейтів Едопшинз, Інк» умови життя і можливість бути усиновлювачами визнаються компетентними органами США для цілей усиновлення не тільки в країнах учасницях Гаазької Конвенції.

Крім того, висновок Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації від 30.08.2018 року № 104-7788 про доцільність усиновлення малолітніх дітей підписаний заступником голови цієї адміністрації, однак документів, що підтверджують повноваження цієї посадової особи на складення такого висновку суду не надано.

Долучена до заяви згода Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації від 09.09.2018 року № 100-14085 на усиновлення громадянами США малолітніх дітей також підписана заступником голови цієї адміністрації, але також документів на підтвердження його повноважень до заяви не додано.

Окрім цього до заяви долучені висновки про стан здоров'я, фізичний розвиток дітей щодо яких порушено питання про усиновлення з яких вбачається, що діти не були оглянути лікарями онкологом та гематологом, а підписи двох лікарів не засвідчені їх печатками.

Крім того, до заяви не додано усіх документів, які підтверджують процесуальні повноваження представників заявників - ОСОБА_7, оскільки повноваження на ведення справи в суді від імені заявників передоручені їй ОСОБА_8, однак довіреності від ОСОБА_2 та ОСОБА_1 на ім'я ОСОБА_8 суду не надано.

Також, з матеріалів долучених до заяви вбачається, що малолітні діти щодо яких порушено питання про усиновлення мають рідну бабусю, яка періодично відвідує їх під час перебування у ЦДД «Місто щасливих дітей» - ОСОБА_9 тобто є заінтересованою особою у цій справі.

Однак у заяві в порушення вимог п. 2 ч. 2 ст. 175 ЦПК України указана особа не зазначена, а також не зазначено її місце проживання чи перебування, поштовий індекс, реєстраційний номер облікової картки платника податків за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти, а в порушення вимог ч. 1 ст. 177 ЦПК України до поданої заяви не додано її копії та копії всіх документів, що додаються до неї для цієї особи.

Також в порушення п. 2 ч. 2 ст. 175 ЦПК України в заяві не указані повні дані заявників, а саме: їх місце проживання в країні громадянства, поштовий індекс, номери засобів їх зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

На виконання зазначеної ухвали заявники повинні подати до суду заяву із зазначенням усіх заінтересованих осіб, її копію з копіями долучених до неї документів, а також документи на усунення недоліків, викладених в цій ухвалі.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 185, 294, 311 та 312 ЦПК України -

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_10 та ОСОБА_11, заінтересовані особи Міністерство соціальної політики України, орган опіки та піклування Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації, орган опіки та піклування Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації, Голосіївський районний відділ ДРАЦС Голосіївського територіального управління юстиції м. Києва, Центр допомоги дітям благодійної організації «Місто щасливих дітей», про усиновлення залишити без руху та надати позивачеві строк на усунення недоліків у термін до 25 жовтня 2018 року, але не пізніше десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.

У випадку, якщо недоліки заяви у встановлений строк не будуть усунуті, заява вважатиметься неподаною та буде повернута.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://court.gov.ua/.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя