Постанова від 16.05.2018 по справі 757/69641/17-а

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/69641/17-а

П ОС Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 травня 2018 року Печерський районний суд м.Києва у складі:

головуючого судді - Москаленко К.О.,

за участю секретаря судового засідання - Березовській К.А.,

розглянувши в порядку загального позовного провадження справу №757/69641/17-а за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, провідного спеціаліста Управління з питань дотримання права на звернення Секретаріату Уповноваженого Верховного Ради України з прав людини ОСОБА_3 - про визнання незаконним протоколу про адміністративне правопорушення від 12.10.2017, -

ВСТАНОВИВ:

У листопаді 2017 року ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1.) звернулася до Печерського районного суду м. Києва з позовом до Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини - про визнання незаконним протоколу про адміністративне правопорушення від 12.10.2017.

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що працює на посаді головного спеціаліста відділу державної реєстрації лікарських та імунобіологічних засобів Управління фармацевтичної діяльності та якості фармацевтичної продукції Міністерства охорони здоров'я України. 12.10.2017 відносно ОСОБА_1 було складено провідним спеціалістом Управління з питань дотримання прав на звернення Секретаріату ОСОБА_3 протокол про адміністративне правопорушення, яким встановлено бездіяльність позивача, яка полягає у ненаданні відповіді на звернення в термін, визначений законом. Позивач вважає, що при складанні протоколу не було об'єктивно встановлено всі обставини справи, не з'ясовано ступінь вини правопорушника, у зв'язку з чим позивач просить суд визнати зазначений протокол незаконним та скасувати його.

Ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 24.11.2017 відкрито провадження в адміністративній справі, призначено судове засідання на 29.11.2017.

15.12.2017 набрав чинності Закон України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" від 03.10.2017 №2147-VIII, яким внесено зміни до Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом його викладення в новій редакції, а відтак, справи розглядаються за правилами Кодексу адміністративного судочинства України в новій редакції.

Так, відповідно до п. 10 ч. 1 розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції 2017 року), справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 03.04.2018, занесеною до протоколу судового засідання, до участі у справі в якості співвідповідача залучено ОСОБА_3

У судовому засіданні 16.05.2018 позивач позовні вимоги підтримала в повному обсязі, просила позов задовольнити.

Представник відповідача Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, про причини неявки суду не повідомив.

Відповідач ОСОБА_3 у судовому засіданні 16.05.2018 позов не визнав, заперечив щодо задоволення позовних вимог, просив відмовити.

Суд, заслухавши пояснення позивача, відповідача ОСОБА_3, дослідивши та оцінивши письмові докази у справі у їх сукупності, приходить до висновку, що позов не підлягає задоволенню, враховуючи наступне.

Судом встановлено, що 12.10.2017 відносно ОСОБА_1 було складено провідним спеціалістом Управління з питань дотримання прав на звернення Секретаріату ОСОБА_3 протокол про адміністративне правопорушення, передбаченого ч.1ст.212-3 КпАП України. (а.с.4-8)

Статтею 5 КАС України передбачено право на звернення до суду та способи судового захисту.

Так, відповідно до п.2 ч.1 ст.5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.

Пунктом 19 частини 1 ст.4 КАС України передбачено визначення індивідуального акту, а саме це акт (рішення) суб'єкта владних повноважень, виданий (прийняте) на виконання владних управлінських функцій або в порядку надання адміністративних послуг, який стосується прав або інтересів визначеної в акті особи або осіб, та дія якого вичерпується його виконанням або має визначений строк.

Разом із тим, позивач звертаючись до суду з позовом оскаржує протокол про адміністративне правопорушення, що не є рішенням суб'єкта владних повноважень в розумінні п.19 ч.1 ст.4 КАС України. Даних та належних доказів, які б підтверджували прийняття суб'єктом владних повноважень рішення про притягнення позивача до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.212-3 КпАП України позивачем суду не надано і такі дані матеріали справи не містять.

Інших вимог позивачем не заявлено.

За викладених обставин, виходячи з положень чинного законодавства, яким регламентовано спірні правовідносини, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні позову у зв'язку з його безпідставністю та необгрунтованістю.

Керуючись ст.ст. 5, 8-12, 20, 243, 250, 286 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, провідного спеціаліста Управління з питань дотримання права на звернення Секретаріату Уповноваженого Верховного Ради України з прав людини ОСОБА_3 - про визнання незаконним протоколу про адміністративне правопорушення від 12.10.2017 - відмовити.

Повне рішення суду складено 22.05.2018.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через районний суд протягом тридцяти днів з д ня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Печерського

районного суду м. Києва К.О. Москаленко