Ухвала від 20.09.2018 по справі 607/18725/18

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20.09.2018 Справа №607/18725/18

Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі клопотання слідчого СВ Тернопільського ВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 про проведення експертизи матеріалів речовин та виробів, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СВ Тернопільського ВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді із клопотанням в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018210010002704 від 15 вересня 2018 року за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 310 КК України, про проведення експертизи матеріалів, речовин та виробів.

В судове засідання слідчий, будучи повідомленим про дату та час розгляду клопотання, не з'явився. Відповідно до ч.3 ст. 244 КПК України його неявка не перешкоджає розгляду клопотання.

Дослідивши клопотання, оглянувши копії матеріалів кримінального провадження, якими слідчий обґрунтовує клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Як вбачається із клопотання слідчого, 15.09.2018 в Тернопільський ВП ГУНП в Тернопільській області надійшов рапорт від інспектора роти ТОР УПП в Тернопільській області лейтенанта поліції ОСОБА_4 , про те, що під час перебування за адресою АДРЕСА_1 було виявлено насадження схожі на рослини «коноплі». Під час огляду місця події за вказаною адресою було виявлено та вилучено 83 одиниць рослин, схожих на рослини «коноплі». Як пояснив ОСОБА_5 вказана рослина являється "конопля", яку він посіяв та вирощував для власних потреб. На даний час в ході досудового розслідування у кримінальному провадженні виникла необхідність у спеціальних знаннях в хімічній галузі.

Так, у відповідності до ч.1 ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання.

Беручи до уваги підстави, викладені у клопотанні, те, що для вирішення вказаних питань, що мають істотне значення для кримінального провадження необхідне залучення експерта, слідчий суддя приходить до переконання про підставність і обґрунтованість клопотання, а відтак про його часткове задоволення за виключенням зобов'язання Тернопільського науково дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, надати іншій особі за дорученням слідчого чи дорученням керівника органу досудового розслідування висновок експерта за результатами вищевказаної експертизи, оскільки відповідно до ч. 9 ст. 244 КПК України висновок експерта, залученого слідчим суддею, надається особі, за клопотанням якої він був залучений.

Проведення експертизи матеріалів речовин та виробів здійснюється експертами Тернопільського науково дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, а тому вище зазначену експертизу для виконання доцільно призначити у вказану установу.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 242, 244, 245 КПК України, слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ :

Клопотання слідчого СВ Тернопільського ВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 про проведення експертизи матеріалів речовин та виробів - задовольнити частково.

Доручити експертам (експерту) Тернопільського науково дослідного експертно - криміналістичного центру МВС України провести у кримінальному провадженні №12018210010002704, судову експертизу матеріалів, речовин та виробів.

Поставити перед експертами (експертом) Тернопільського НДЕКЦ МВС України наступний перелік питань, які необхідно дослідити в ході проведення експертизи матеріалів, речовин та виробів:

- чи є насіння, яке схоже на насіння «канабісу» та яке знаходиться у паперовому згортку та у сірниковій коробці (сейф-пакет №ЕХР0100609) наркотичним засобом, психотропною речовиною або прекурсором, якщо так то яким саме?

- яка маса в перерахунку на суху (діючу) речовину?

Надати дозвіл експертам (експерту) Тернопільського НДЕКЦ МВС України на повне або часткове використання об'єктів дослідження згідно застосованих методик.

Зобов'язати Тернопільський науково дослідний експертно-криміналістичний

центр МВС України, надати слідчому СВ Тернопільського ВП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 висновок (висновки) експерта (експертів) за результатами експертизи матеріалів речовин та виробів.

У задоволенні інших вимог клопотання - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1

Попередній документ
76701213
Наступний документ
76701215
Інформація про рішення:
№ рішення: 76701214
№ справи: 607/18725/18
Дата рішення: 20.09.2018
Дата публікації: 24.02.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Категорія справи: Кримінальні справи (до 01.01.2019); В порядку КПК України; Клопотання слідчого, прокурора, сторони кримінального провадження