454/1539/18
"25" вересня 2018 р. м. Сокаль
Суддя Сокальського районного суду Львівської області Струс Т. В. за участю
секретаря - Коваль Р.В.,
прокурора - Нестерук С.С.,
особи, яка притягається до відповідальності - ОСОБА_1
розглянувши матеріали справи, які надійшли від заступника начальника Управління захисту економіки у Львівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованого та проживаючого в АДРЕСА_1, громадянина України, працюючого приватним підприємцем, депутата 8-го демократичного скликання Великомостівської міської ради Сокальського району Львівської області
за ст. 172-6 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До Сокальського районного суду надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією №332 від 25.05.2018р. ОСОБА_1, будучи депутатом восьмого демократичного скликання Великомостівської міської ради №1 від 22.11.2017р., відповідно до підпункту «б» п.1 ч. 1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушенні вимог ч.1 ст.45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік. Зокрема декларація на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції подана 20.04.2018р., тобто несвоєчасно, чим вчинив адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Справа неодноразово призначалася до розгляду, однак, ОСОБА_1 умисно ухилявся від явки на виклик суду, за що 25.06.2018р., 01.08.2018р., 17.09.2018р. було винесено постанови про зупинення строку розгляду справи про адміністративне корупційне правопорушення та приводу правопорушника в судове засідання.
В судовому засіданні ОСОБА_1 своєї вини не визнав та пояснив, що намагався подати свою електронну декларацію за 2017р., проте не зміг цього зробити через некоректну роботу інтернет-сайту НАЗК, надав суду письмові пояснення, в яких зазначив, що розпочав подання електронної декларації вчасно, а саме 27.03.2018р. про що свідчить електронний лист адресований на технічну допомогу з питань заповнення е-декларації НАЗК. Однак відповідь на його лист не надійшла, що свідчить про технічні збої в роботі офіційного сайту НАЗК а відтак про поважність причини невчасного подання декларації. Просить суд закрити провадження у даній справі у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Прокурор в судовому засіданні вказала, що протокол складений правомірно, просила застосувати до порушника стягнення передбаченого санкцією ст. 172-6 ч.1 КУпАП.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора та дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Так, будучи депутатом Великомостівської міської ради Сокальського району Львівської області, ОСОБА_1, умисно несвоєчасно, а саме 20.04.2018 року подав щорічну декларацію за 2017 рік, хоча зобов'язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування до 00.00год. 01.04.2018р.
Відповідно до п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі по тексту Закон) суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є: державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування.
Згідно з ч. 1 ст. 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
На підставі викладеного ОСОБА_1 слід визнати винним у порушенні встановлених ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», обов'язків щорічно до 1-го ківтня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агенства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агенством, та відповідно у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1, який раніше до адміністративної відповідальності не притягався, ступінь його вини, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, суд вважає, що на ОСОБА_1, слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Керуючись ст.36, 172-6 КУпАП , ст. 1, 3, 45 Закону України «Про запобігання корупції»,
Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, в дохід держави 352 (триста п'ятдесят дві) грн. 40коп. судового збору.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Апеляційного суду Львівської області шляхом подання апеляційної скарги до Сокальського районного суду.
Суддя: Т. В. Струс