Справа № 460/1762/18
Провадження №2-а/460/356/18
11.09.2018 рокум.Яворів
Яворівський районний суд Львівської області
в складі: головуючого-судді Карпин І.М.
з участю секретаря судових засідань ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Яворові адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до управління державного агенства рибного господарства у Львівській області, інспектора Львівського рибоохоронного патруля управління Державного агентства рибного господарства у Львівській області ОСОБА_3 про скасування постанови у справі про адмінправпорушення,
02.05.2018 ОСОБА_2 звернувся в суд з позовом до управління державного агенства рибного господарства у Львівській області, інспектора Львівського рибоохоронного патруля управління Державного агентства рибного господарства у Львівській області ОСОБА_3 про скасування постанови у справі про адмінправпорушення. В обгрунтування позовних вимог покликається на те, що 28.04.2018 отримав постанову №184 у справі про адмінправопорушення від 24.04.2018 , постановлену головним державним інспектором Львівського рибоохоронного патруля ОСОБА_3, відповідно до якої на нього накладено адмінстягнення у виді штрафу в розмірі 170 грн за порушення п.4.14.3 Правил любительського та спортивного рибальства та вчинення адмінправопорушення, передбаченого ч.3 ст. 85 КУпАП. Зазначає, що вказаного правопорушення не вчиняв, оскільки здійснював риболовлю однією вудкою з одним гачком на Яворівському водосховищі, де згідно публікації в газеті «Яворівщина» було дозволено любительське рибальство в нерестовий період однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком та спінінгом. При складенні протоколу не роз'яснено йому права та обов'язки, не вручено копію протоколу. Справу про адмінправопорушення розглянуто без його присутності. Просив позов задовольнити та скасувати постанову у справі про адмінправопорушення.
В судове засідання позивач ОСОБА_2 не з'явився, однак подав заяву про розгляд справи у його відсутності, просив позов задовольнити.
Відповідач - інспектор Львівського рибоохоронного патруля управління Державного агентства рибного господарства у Львівській області ОСОБА_3 та представник відповідача управління державного агенства рибного господарства у Львівській області в судове засідання не з'явилися, хоч належним чином повідомлялися про час та місце розгляду справи, відзиву на позов не подали.
Суд, з'ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги позивача, дослідивши докази, які мають значення для вирішення спору по суті, встановив наступні обставини та надав їм правову оцінку.
Згідно з постановою №184 в справі про адмінправопорушення від 24.04.2018 ОСОБА_2 12.04.2018 близько 19:00 год проводив вилов риби на водоймі поблизу смт.Шкло Яворівського району під час нерестового періоду у недозволеному місці на одну вудку, чим порушив п.4.14.3 Правил любительського та спортивного рибальства та скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст. 85 КУпАП. ОСОБА_2 притягнуто до адмінвідповідальності за ч.3 ст.85 КУпАП та накладено стягнення у виді штрафу розміром 170 грн, відшкодування шкоди 1275 грн.
Згідно ч.3 ст. 85 КУпАП порушення правил рибальства тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від двох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб - від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з п.4.14.3 Правил любительського і спортивного рибальства, затвердженого наказом Державного комітету рибного господарства України N 19 від 15.02.99 забороняється лов риби, добування водних тварин на таких водоймах у такі строки:регіон внутрішніх водойм: на період нересту риби: у всіх водосховищах, а також в озерах Волинської і Рівненської областей, р.Дністер з усіма притоками - з 1 квітня по 10 червня.
Відповідно до п.4.4 Правил любительського і спортивного рибальства, затвердженого наказом Державного комітету рибного господарства України N 19 від 15.02.99 в нерестовий заборонний період любительське рибальство може бути дозволено органами рибоохорони на спеціально визначених ділянках водойм однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега.
Як вбачається з публікації в газеті «Риба під охороною» в рубриці «Увага: НЕРЕСТ!» головний державний інспектор Львівського рибоохоронного патруля ОСОБА_4 повідомив, що відповідно до закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів» на підставі рекомендації наукових установ, з метою охорони, відтворення водних біоресурсів - квітень, травень, червень,- оголошено місяцями охорони нерестуючої риби. На території Львівської області в цей період заборонено будь-яке рибальство, а також вилов раків у такі терміни: в басейні р.Дністер з 1 квітня до 10 червня; у басейнах рік Західний Буг, Сян, Стир з 1 квітня до 20 травня; у всіх водосховищах, технічних водоймах з 1 квітня до 10 червня. Як виняток, дозволено любительське рибальство на Яворівському водосховищі ( «Яворівське море»). Вилов риби в нерестовий період дозволено всім громадянам однією поплавковою або донною вудочкою з одним гачком та спінінгом і тільки з берега на спеціально визначених ділянках, згідно з цим наказом.
Позивач ОСОБА_2 здійснював вилов риби на одну вудку на водоймі поблизу смт.Шкло Яворівського району Львівської області - Яворівському водосховищі ( «Яворівське море»), тобто у місці, в якому, як виняток, дозволено любительське рибальство однією вудкою.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Доказів, на підставі яких було прийнято рішення у справі про адміністративне правопорушення, відповідачами суду не представлено.
Згідно з ч.2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ч.2 ст. 77 КАС в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідачі не подали відзиву на позов, а також не спростовували доводів позивача щодо неправомірності прийнятого рішення про накладення адміністративного стягнення.
Згідно з ч.3 ст. 286 КАС України за наслідками розгляду справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності місцевий загальний суд як адміністративний має право скасувати рішення суб'єкта владних повноважень і закрити справу про адміністративне правопорушення.
Оцінюючи в сукупності зібрані у справі докази, суд дійшов висновку, що позов ОСОБА_2 є підставний та підлягає до задоволення, а тому постанову №184 від 24.04.2018 про накладення на нього адміністративного стягнення слід скасувати, а провадження у справі про адміністративне правопорушення - закрити.
З врахуванням наведеного, керуючись ст.ст. 2, 77, 242-244, 246, 268, 286 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
Позов задовольнити.
Скасувати постанову №184 від 24.04.2018 у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст. 85 КУпАП, про накладення на ОСОБА_2 адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 170 гривень, а провадження у справі про адміністративне правопорушення - закрити.
Рішення суду може бути оскаржене безпосередньо до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення виготовлено 11.09.2018.
Суддя І.М.Карпин