Ухвала від 21.09.2018 по справі 813/2210/18

УХВАЛА

про зупинення провадження у справі

21 вересня 2018 р. Справа № 813/2210/18

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючий суддя Коморний О.І,

секретар судового засідання Редкевич О.Р.,

за участю

представника позивача ОСОБА_1,

представника відповідача ОСОБА_2,

розглянув у судовому засіданні клопотання представника позивача про зупинення провадження у справі за позовом ОСОБА_3 про визнання протиправною та скасування постанови Головного управління Держпраці у Львівській області про накладення штрафу.

ВСТАНОВИВ:

До Львівського окружного адміністративного суду 30.05.2018 року надійшла позовна заява Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 у якій містяться вимоги :

- визнати протиправними дії Головного управління Держпраці у Львівській області по проведенню інспекційного відвідування Фізичної особи-підприємг ОСОБА_3, що проводилася на підставі направленя №0550 від 29 березня 2018 року;

- визнати протиправними дії Головного управління Держпраці у Львівській області по складанню акта інспекційного відвідування Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 №13-17- 237/0180 від 02 квітня 2018 року;

- визнати протиправною та скасувати постанову Головного управління Держпраці у Львівській області про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами №090 від 03 травня 2018 року.

У судовому засіданні представником позивача подано клопотання про зупинення провадження у справі до набрання законної сили судовим рішенням у справі № 446/1272/18 про притягнення ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності передбаченої ч. 1 ст. 41 КУпАП.

В обґрунтування вказаного клопотання зазначено, що 03 липня 2018 року ГУ Держпраці у Львівській області складено протокол про адміністративне правопорушення №ЛВ/3240/893/АВ/П/ПТ про вчинення ОСОБА_3 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме порушення ч. 6 ст. 95 КЗпП України, статті 33 ЗУ «Про оплату праці» у вигляді не проведення індексації заробітної плати працівнику ОСОБА_4, яке було виявлене 02 квітня 2018 року під час проведення позапланової перевірки у ФО-П ОСОБА_3 Тобто даний протокол про адміністративне правопорушення стосується обставин, які розглядаються Львівським окружним адміністративним судом у даній справі.

Складений протокол скерований до Кам'янка-Бузького районного суду Львівської області для розгляду справи про адміністративне правопорушення. Ухвалою Кам'янка- Бузького районного суду Львівської області відкрито провадження у справі про адміністративне правопорушення ОСОБА_3 № 446/1272/18. На сьогоднішній день, справа розглядається у Апеляційному суді Львівської області, судового рішення, яке б набрало законної сили за результатами розгляду матеріалів ГУ Держпраці у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення вимог законодавства про працю та про охорону праці ОСОБА_3 немає.

Представник відповідача в судовому засіданні, щодо даного клопотання заперечив.

Суд вважає, що клопотання необхідно задовольнити, а провадження у справі зупинити, виходячи з наступного.

Згідно з п.3 ч.1 ст.236 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.

Як встановлено судом, предметом позову у даній справі є постанова Головного управління Держпраці у Львівській області від 03.05.2018 року № 090 про накладення штрафу на ФОП ОСОБА_3 за порушення статті 33 Закону України «Про оплату праці».

Судом встановлено, що 03 липня 2018 року ГУ Держпраці у Львівській області складено протокол про адміністративне правопорушення №ЛВ/3240/893/АВ/П/ПТ про вчинення ОСОБА_3 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме порушення ч. 6 ст. 95 КЗпП України, статті 33 ЗУ «Про оплату праці». Вказаний протокол скеровано до Кам'янка-Бузького районного суду Львівської. На даний час справа перебуває на розгляді у Апеляційному суді Львівської області, таким чином судове рішення, не набрало законної сили.

З огляду на наведене, суд вважає за необхідне зупинити провадження у справі 813/2210/18 за позовом ОСОБА_3 про визнання протиправною та скасування постанови Головного управління Держпраці у Львівській області накладення штрафу до набрання законної сили рішенням суду у справі № 466/1272/18 про притягнення ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності, оскільки таке може мати значення для всебічного з'ясування всіх обставин у даній справі та правильного вирішення справи по суті.

Керуючись п.3 ч.1 ст.236, ст.ст. 241-246, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

постановив :

1. Клопотання представника позивача про зупинення провадження у справі - задовольнити.

2. Провадження у справі № 813/2210/18 позовом ОСОБА_3 про визнання протиправною та скасування постанови Головного управління Держпраці у Львівській області накладення штрафу зупинити до набрання законної сили судовим рішенням у справі № 466/1272/18 про притягнення ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності.

Про поновлення провадження у справі, дату, час і місце наступного судового засідання сторони будуть повідомлені судом.

Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.256 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст ухвали складений 24.09.2018 року.

Суддя Коморний О.І.