Постанова від 19.09.2018 по справі 160/475/18

Справа № 160/475/18

Провадження № 3/160/173/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 вересня 2018 року. Суддя Локачинського районного суду Корнелюк В. С., за участю прокурора Грабовського О.О., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Управління захисту економіки у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, завідувача виробництвом Турійського комбікормового заводу ТзОВ "Агротехніка" , депутата Локачинської районної ради, протягом року не притягувався до адміністративної відповідальності за аналогічне правопорушення,

за ч. 2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

31.07.2018 року оперуповноваженим МРВ № 3 Управління захисту економіки у Волинській області ОСОБА_2 складено протокол про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за ч.2 ст. 172-6 КУпАП про те, що останній, будучи депутатом Локачинської районної ради, відповідно до п.п. "б", п.1 ч.1 ст. 3 Закону України, "Про запобігання корупції", є суб'єктом, на якого поширюється дія зазначеного Закону. У порушення вимог ч.1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" ОСОБА_1 не повідомив про суттєві зміни в майновому стані, шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Реєстру через власний персональний електронний кабінет Національне агенство з питань запобігання корупції, чим порушив вимоги ч.2 ст. 52 Закону України "Про запобігання корупції".

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав та пояснив, що він дійсно придбав автомобіль марки, Ауді А6, який ним був розмитнений та 23.11.2017 року зареєстрований у встановленому законом порядку. Проте він не знав, що потрібно було відразу повідомити про суттєві зміни в майновому стані, шляхом подання відповідного електронного повідомлення. Дану інформацію він вказав у декларації особи за 2017 рік, яка була ним подана 04.04.2018 року.

Прокурор зазначив, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 172-6 КУпАП, а тому він повинен бути притягнутий до відповідальності.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та прокурора, дослідивши та оцінивши матеріали справи, встановлено наступне.

ОСОБА_1 був обраний депутатом Локачинської районної ради з наділеними відповідними повноваженнями та обов'язками (а.с. 32-37).

Відповідно до ч.2 ст. 52 Закону України "Про запобігання корупції", у разі суттєвої зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Згідно з інформацією ТСЦ 0744 від 20.05.2018 року за ОСОБА_1 23.11.2017 року було зареєстровано транспортний засіб автомобіль НОМЕР_1 (а.с. 21).

Відповідно до витягу з сайту Національного агенства з питань запобігання корупції (єдиний державний реєстр декларацій) ОСОБА_1 не вказав відомості про зміни у майновому стані (а.с. 10-17).

Таким чином, вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення від 31.07.2018 року.

Дослідивши матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, те, що на його утриманні знаходиться троє неповнолітніх дітей, ступінь його вини, те, що ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності вперше, крім того, обставини, що пом'якшують відповідальність, зокрема, щире розкаяння винного, а також те, що останній подав відомості про зміну у майновому стані із запізненням - 04.04.2018 року, від вчиненого тяжких наслідків не наступило, вважаю, що порушення, вчинене ОСОБА_1 є малозначним, а тому його можна звільнити від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

Керуючись ст.ст. 22, 283, 284 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні корупційного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

Провадження у справі про адміністративне корупційне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП закрити та оголосити йому усне зауваження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Апеляційну скаргу може бути подано до Апеляційного суду Волинської області через Локачинський районний суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.

Суддя Локачинського

районного суду ОСОБА_3