Ухвала від 20.09.2018 по справі 0240/2117/18-а

УХВАЛА

про зупинення провадження по справі

м. Вінниця

20 вересня 2018 р. Справа № 0240/2117/18-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Томчука А.В.,

за участю:

представника позивача: Оскома О.М.

представника відповідача І: Свислоцького О.Г.

представника відповідача ІІ: Кудрик Я.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника відповідача І про зупинення провадження у справі

за позовом: ОСОБА_1

до: Адміністрації Державної прикордонної служби України, Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області

про: визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Адміністрації Державної прикордонної служби України, Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії.

Ухвалою Вінницького окружного адміністративного суду від 19.07.2018 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі та призначено справу до судового розгляду.

27.07.2018 на адресу суду від представника відповідача І надійшло клопотання про зупинення провадження у справі на підставі п. 5 ч. 2 ст. 236 КАС України. Відповідно до п. 8 Розділу VII Перехідних положень КАС України, суд, який розглядає справу в касаційному порядку у складі колегії суддів або палати (об'єднаної палати), передає справу на розгляд Великої Палати Верховного Суду, якщо така колегія або палата (об'єднана палата) вважає за необхідне відступити від висновку щодо застосування норми права у подібних правовідносинах, викладеного в раніше ухваленому рішенні Верховного Суду України.

Так, Верховний Суд у справі № 522/2738/17, предметом спору якої є зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, Одеського обласного військового комісаріату вчинити певні дії щодо перерахунку пенсії з включенням до складу грошового забезпечення з якого обчислюється пенсія щомісячної грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та премії, відступив від висновку Верховного Суду України, викладеного в постанові від 10.03.2015 (№ 21-70а15), та ухвалою від 26.06.2018 передав справу на розгляд Великої Палати Верховного Суду. Таким чином, рішення Великої Палати Верховного Суду має суттєве значення для вирішення справи по суті та прийняття законного рішення судом у справі № 0240/2117/18-а.

Представник позивача заперечив щодо заявленого клопотання, зазначивши, що дана справа є подібною, а не зразковою.

Представник відповідача ІІ підтримала дане клопотання та вказала про необхідність зупинення провадження у справі.

Суд, дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні у ній докази в їх сукупності, дійшов висновку про наявність підстав для зупинення провадження у даній справі, з огляду на наступне.

Відповідно до вимог п. 5 ч. 2 ст. 236 КАС України, суд має право зупинити провадження у справі в разі перегляду судового рішення у подібних правовідносинах (в іншій справі) у касаційному порядку палатою, об'єднаною палатою, Великою Палатою Верховного Суду - до набрання законної сили судовим рішенням касаційної інстанції.

Як випливає із матеріалів справи позивач звернувся до Вінницького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом у якому просить: 1) визнати протиправними дії Адміністрації Державної прикордонної служби України щодо не внесення у довідку про додаткові види грошового забезпечення, які ОСОБА_1 отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби, щомісячної додаткової грошової винагороди встановленої військовослужбовцям Збройних Сил України згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 №889, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально- побутових питань та індексації; 2) зобов'язати Адміністрацію Державної прикордонної служби України скласти та подати до Головного управління пенсійного фонду України у Вінницькій області довідку про додаткові види грошового забезпечення, які ОСОБА_1 отримував протягом останніх 24 місяців підряд перед місяцем звільнення з військової служби, яка містить щомісячну додаткову грошову винагороду встановлену військовослужбовцям Збройних Сил України згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 №889, грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та індексацію; 3) визнати протиправними дії Головного управління пенсійного фонду України у Вінницькій області щодо призначення ОСОБА_1 пенсії за вислугу років без врахування при її обчисленні щомісячної додаткової грошової винагороди встановленої військовослужбовцям Збройних Сил України згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 №889, грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та індексації; 4) зобов'язати Головне управління пенсійного фонду України у Вінницькій області здійснити перерахунок та виплатити ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН: НОМЕР_1 ) пенсію за вислугу років, починаючи з 02 листопада 2017 року, з урахуванням при обчисленні розміру пенсії щомісячну додаткову грошову винагороду встановлену військовослужбовцям Збройних Сил України згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 №889, грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та індексацію, із врахуванням раніше виплачених сум.

У матеріалах справи наявна ухвала по справі № 522/2738/17 від 26.06.2018, якою справу за позовом особи до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, ІНФОРМАЦІЯ_2 про зобов'язання вчинити дії - передано на розгляд Великої Палати Верховного Суду.

Зміст рішення у справі № 522/2738/17 вказує на те, що зазначена справа є подібною з даною спірними правовідносинами.

Враховуючи наведене та положення статті 236 КАС України, суд дійшов висновку про наявність підстав для зупинення провадження у даній справі до перегляду судового рішення у подібних правовідносинах (в іншій справі) у касаційному порядку палатою, об'єднаною палатою, Великою Палатою Верховного Суду - до набрання законної сили судовим рішенням касаційної інстанції.

Керуючись ст.ст. ч. 2 ст. 236, 248, 256 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Клопотання представника відповідача І задовольнити.

Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Адміністрації Державної прикордонної служби України, Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії зупинити до перегляду Великою Палатою Верховного Суду рішення у подібних правовідносинах у справі №522/2738/17.

Зобов'язати сторін повідомити суд про усунення обставин, що слугували підставою для зупинення провадження у справі.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Повний текст ухвали суду складено 24.09.2018

Суддя Томчук Андрій Валерійович