Ухвала від 13.09.2018 по справі 711/7711/18

Придніпровський районний суд м.Черкаси

Справа № 711/7711/18

УХВАЛА

13 вересня 2018 року Слідчий суддя Придніпровського районного суду міста Черкаси ОСОБА_1 , за участю секретаря - ОСОБА_2 ,

розглянувши у судовому засіданні клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу прокуратури Черкаської області ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів по кримінальному провадженню № 12018250000000193 від 28.08.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 366 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Слідчий звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів по кримінальному провадженню № 12018250000000193 від 28.08.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 366 КК України.

В обґрунтування клопотання зазначив, що В ході досудового розслідування встановлено, що на підставі наказу ІНФОРМАЦІЯ_1 від 28.11.2017 № 447 «Про затвердження План-графіку здійснення заходів державного нагляду (контролю)» та посвідчення (направлення) на право проведення планової перевірки від 24.07.2018 р. № 75/18 в період з 30.07.2018 по 03.08.2018 головним спеціалістом відділу дозвільно-ліцензійної діяльності та контролю управління з питань оцінки впливу на довкілля та дозвільно-ліцензійної діяльності Департаменту екологічної безпеки та дозвільно-ліцензійної діяльності ОСОБА_5 та провідним спеціалістом відділу дозвільно-ліцензійної діяльності та контролю управління з питань оцінки впливу на довкілля та дозвільно-ліцензійної діяльності Департаменту екологічної безпеки та дозвільно-ліцензійної діяльності ОСОБА_6 було проведено перевірку додержання ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 .

Перед початком перевірки, перевіряючі ОСОБА_5 та ОСОБА_6 перебуваючи в офісному приміщені ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », за адресою: АДРЕСА_1 зробили відповідні записи в журналі реєстрації перевірок.

Під час проведення перевірки, в період часу з 30.07 до 03.08.18 року, на вимогу перевіряючих, було надано всі витребувані ними документи. Також, на вимогу перевіряючих їм було надано повний доступ до складу підприємства, за адресою: АДРЕСА_2 , що підтверджується відповідними записами виконаних засобами відеофіксації, що встановлені на території складу.

Письмових зауважень з боку вище вказаних посадових осіб за період перевірки не надходило.

За результатами зазначеної перевірки вищезазначеними посадовими особами було складено акт про проведення планового заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання суб'єктом господарювання вимог ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами № 75/18 від 03.08.2018р.

В зв'язку з виявленими порушеннями, які були зазначені в акті № 75/18 від 03.08.2018 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » було розроблено та повністю, на протязі шести днів, виконано «План заходів щодо усунення виявлених порушень». По факту усунення всіх виявлених порушень на адресу Мінприроди було надіслано лист щодо усунення недоліків № 41 від 09.08.18 р. з додатком (Висновком державної санітарно-епідеміологічної експертизи).

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» - заходи державного нагляду (контролю) - планові та позапланові заходи, які здійснюються у формі перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та в інших формах, визначених законом. Згідно ст. 5 Закону («Планові заходи зі здійснення державного нагляду (контролю)») - комплексні планові заходи державного нагляду (контролю) здійснюються в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (Постанова КМ України від 24 травня 2017 року № 350 «Про затвердження порядку здійснення комплексних планових заходів державного нагляду (контролю)». Ст. 7 Закону передбачає, що за результатами здійснення планового або позапланового заходу посадова особа органу державного нагляду (контролю) складає акт, та видає розпорядчий документ щодо її результатів в чітко встановленій формі (припис, розпорядження).

По результатах проведеної перевірки, розпорядчий документ (припис, розпорядження), працівниками ІНФОРМАЦІЯ_3 та дозвільно-ліцензійної діяльності не видавався, терміни усунення виявлених порушень не встановлювалися.

В подальшому встановлено, що працівники відділу дозвільно-ліцензійної діяльності та контролю управління з питань оцінки впливу на довкілля та дозвільно-ліцензійної діяльності Департаменту екологічної безпеки та дозвільно-ліцензійної діяльності ОСОБА_5 та ОСОБА_6 діючи умисно склали завідомо неправдивий документ, а саме акт про відмову ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » у проведенні планової перевірки додержання ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами № 75/18-1 від 03.08.2018р.

На підставі акту про відмову № 75/18-1 від 03.08.2018р. ІНФОРМАЦІЯ_1 10.08.2018 року було прийнято наказ № 299 «Про анулювання ліцензій» ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на право провадження господарської діяльності з поводженням з небезпечними відходами.

Відповідно до п. 4, ч. 7 постанови Кабінету міністрів України від 21 січня 2015 року № 32 «Про затвердження положення про ІНФОРМАЦІЯ_1 » Міністерство проводить ліцензування на провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами, виробництва особливо небезпечних хімічних речовин, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України, та здійснює контроль за додержанням суб'єктами господарювання ліцензійних умов.

Всі вищезазначені нормативно-правові акти передбачають чітко визначену процедуру проведення планової перевірки та оформлення її результатів. В той же час Акт про відмову у проведенні планової перевірки не є розпорядчим документом, а лише може підтверджувати факт не допуску посадових осіб уповноваженого органу у проведенні перевірки. Чинні нормативні правові-акти не передбачають складання акту про відмову у разі фактичного проведення перевірки. Відсутність певних документів під час перевірки може трактуватися виключно, як їх відсутність, а не оформлюватися актом про відмову.

Акт про відмову ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » у проведенні планової перевірки додержання ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами № 75/18-1 від 03.08.2018р. на підставі якого був виданий наказ № 299 від 10.08.18р. про анулювання ліцензії містить недостовірну інформацію, а саме:

- посадові особи, які здійснювали перевірку ОСОБА_5 та ОСОБА_6 були безперешкодно допущені до проведення перевірки складу за адресою АДРЕСА_2 в супроводі директора ОСОБА_7 про що свідчить сторінка 2 абзац 5 Акту про відмову № 75/18-1 від 03.08.2018р. «Таким чином, під час огляду фактичного місця провадження господарської діяльності та перевірки наданих суб'єктом господарювання документів, комісією Мінприроди було встановлено порушення ряду вимог Ліцензійних умов, а саме:….» та відеозапис з території складу, де проводилась перевірка;

- після огляду та перевірки складського приміщення ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_5 та ОСОБА_6 прибули за юридично адресою АДРЕСА_1 , де їм було надано встановлений Мінприроди перелік документів, що необхідні для здійснення перевірки ліцензійних умов.

В пункті 8 частини другої статті 16 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» на підставі якого було видано Наказ ІНФОРМАЦІЯ_1 від 10.08.2018 року № 299 Про анулювання ліцензій, йдеться про наступне: « 8) акт про відмову ліцензіата у проведенні перевірки органом ліцензування. Відмовою ліцензіата у проведенні перевірки органом ліцензування вважається недопуск уповноважених посадових осіб органу ліцензування до здійснення перевірки додержання ліцензіатом вимог відповідних ліцензійних умов за відсутності передбачених для цього законом підстав (зокрема, ненадання документів, інформації щодо предмета перевірки на письмову вимогу посадових осіб органу ліцензування, відмова в доступі посадових осіб органу ліцензування до місць провадження діяльності, що підлягає ліцензуванню, об'єктів, що використовуються ліцензіатом при провадженні діяльності, що підлягає ліцензуванню, або відсутність протягом першого дня перевірки за місцезнаходженням ліцензіата особи, уповноваженої представляти інтереси ліцензіата на час проведення перевірки);»

Враховуючи вище викладене слідує, що службові особи відділу дозвільно-ліцензійної діяльності та контролю управління з питань оцінки впливу на довкілля та дозвільно-ліцензійної діяльності Департаменту екологічної безпеки та дозвільно-ліцензійної діяльності ОСОБА_5 та ОСОБА_6 маючи доступ до всіх документів підприємства, офісного та складського приміщення підприємства склали завідомо неправдивий документ - акт про відмову ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » у проведенні планової перевірки додержання ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами № 75/18-1 від 03.08.2018р. на підставі якого був виданий наказ № 299 від 10.08.18р. про анулювання ліцензії підприємству, що призвело до зупинення роботи підприємства та не виконання робіт з утилізації небезпечних відходів по раніше укладених договорах, в результаті чого підприємству завдані збитки у великих розмірах у вигляді не надходження (недотримання) коштів по укладених договорах.

Зважаючи на викладене, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів, а саме: наказу ІНФОРМАЦІЯ_1 від 28.11.2017 № 447 «Про затвердження План-графіку здійснення заходів державного нагляду (контролю)», посвідчення (направлення) на право проведення планової перевірки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » від 24.07.2018 р. № 75/18, акту про проведення планового заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання суб'єктом господарювання вимог ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами № 75/18 від 03.08.2018р., акту про відмову ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » у проведенні планової перевірки додержання ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами від 03.08.18 № 75/18-1, наказу ІНФОРМАЦІЯ_1 від 10.08.2018 року № 299, а також документів, якими визначені службові обов'язки, а саме: накази на призначення (звільнення) на посаду, положення, інструкції чи інші документи, якими регулюються посадові обов'язки, службові характеристики на головного спеціаліста відділу дозвільно-ліцензійної діяльності та контролю управління з питань оцінки впливу на довкілля та дозвільно-ліцензійної діяльності Департаменту екологічної безпеки та дозвільно-ліцензійної діяльності ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 та провідного спеціаліста відділу дозвільно-ліцензійної діяльності та контролю управління з питань оцінки впливу на довкілля та дозвільно-ліцензійної діяльності ІНФОРМАЦІЯ_3 та дозвільно-ліцензійної діяльності ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_6 .

Вказані документи знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , ЄДРПОУ НОМЕР_2 , що за адресою: АДРЕСА_3 .

З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації, розгляд даного клопотання необхідно проводити без виклику представників ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), що за адресою: АДРЕСА_3 , у володінні яких знаходиться інформація на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України.

В судове засідання слідчий не з'явився, проте надав суду заяву, в якій просив провести розгляд клопотання за його відсутності на підставі обґрунтування, викладеного у клопотанні та з урахуванням доказів доданих до нього.

На підставі ч.2 ст.163 КПК України, з метою недопущення зміни або знищення речей та документів, що містять інформацію доступ до якої є предметом клопотання слідчого, судове засідання проводиться без виклику особи, у володінні якої знаходиться така інформація.

Дослідивши матеріали клопотання та додані до нього матеріали, вважаю, що клопотання підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Володільцем документів, які містять інформацію, що необхідна слідчому, є ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), що за адресою: АДРЕСА_3 .

Згідно ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи.

Відомості, що містяться в документах, до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, мають суттєве значення для встановлення обставин події кримінального правопорушення, оскільки можуть підтвердити або спростувати зазначені обставини, які неможливо довести іншим способом.

На підставі вищевикладеного і керуючись ст.ст. 132, 160, 164 КПК України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого задовольнити.

Надати старшому слідчому в ОВС СУ ГУ Національної поліції в Черкаській області ОСОБА_3 , а також працівникам УЗЕ в Черкаській області ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 за дорученням слідчого в порядку ст. 40 КПК України, дозвіл на тимчасовий доступ до документів, що знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), що за адресою: АДРЕСА_3 , а саме копій наступних документів: наказу ІНФОРМАЦІЯ_1 від 28.11.2017 № 447 «Про затвердження План-графіку здійснення заходів державного нагляду (контролю)», посвідчення (направлення) на право проведення планової перевірки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » від 24.07.2018 р. № 75/18, акту про проведення планового заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання суб'єктом господарювання вимог ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами № 75/18 від 03.08.2018р., акту про відмову ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » у проведенні планової перевірки додержання ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами від 03.08.18 №75/18-1, наказу ІНФОРМАЦІЯ_1 від 10.08.2018 року № 299, а також копій документів, якими визначені службові обов'язки, а саме: накази на призначення (звільнення) на посаду, положення, інструкції чи інші документи, якими регулюються посадові обов'язки, службові характеристики на головного спеціаліста відділу дозвільно-ліцензійної діяльності та контролю управління з питань оцінки впливу на довкілля та дозвільно-ліцензійної діяльності Департаменту екологічної безпеки та дозвільно-ліцензійної діяльності ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 та провідного спеціаліста відділу дозвільно-ліцензійної діяльності та контролю управління з питань оцінки впливу на довкілля та дозвільно-ліцензійної діяльності ІНФОРМАЦІЯ_3 та дозвільно-ліцензійної діяльності ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_6 .

Зобов'язати службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), що за адресою: АДРЕСА_3 , надати завірені копії наступних документів, а саме: наказу ІНФОРМАЦІЯ_1 від 28.11.2017 № 447 «Про затвердження План-графіку здійснення заходів державного нагляду (контролю)», посвідчення (направлення) на право проведення планової перевірки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » від 24.07.2018 р. № 75/18, акту про проведення планового заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання суб'єктом господарювання вимог ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами № 75/18 від 03.08.2018р., акту про відмову ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » у проведенні планової перевірки додержання ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами від 03.08.18 № 75/18-1, наказу ІНФОРМАЦІЯ_1 від 10.08.2018 року № 299, а також завірені копії документів, якими визначені службові обов'язки, а саме: накази на призначення (звільнення) на посаду, положення, інструкції чи інші документи, якими регулюються посадові обов'язки, службові характеристики на головного спеціаліста відділу дозвільно-ліцензійної діяльності та контролю управління з питань оцінки впливу на довкілля та дозвільно-ліцензійної діяльності Департаменту екологічної безпеки та дозвільно-ліцензійної діяльності ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 та провідного спеціаліста відділу дозвільно-ліцензійної діяльності та контролю управління з питань оцінки впливу на довкілля та дозвільно-ліцензійної діяльності Департаменту екологічної безпеки та дозвільно-ліцензійної діяльності ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_6 , старшому слідчому в ОВС СУ ГУ Національної поліції в Черкаській області ОСОБА_3 , а також працівникам УЗЕ в Черкаській області ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 .

Строк дії ухвали - до 13 жовтня 2018 року.

У разі невиконання ухвали слідчий суддя за клопотанням сторони обвинувачення має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями Кримінального процесуального кодексу України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1