Рішення від 08.08.2018 по справі 810/1054/18

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 серпня 2018 року № 810/1054/18

Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Лиска І.Г., розглянувши в порядку письмового провадження в м. Києві адміністративну справу за позовом ТОВ «Шамраївський цукор» до Державної фіскальної служби України про зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось ТОВ «Шамраївський цукор» з позовом до ДФС України, в якому просить зобов'язати зареєструвати податкові накладні №178 від 18 жовтня 2017 року; №179 від 23 жовтня 2017 року; №85 від 26 жовтня 2017 року та №137 від 24 жовтня 2017 року.

На обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що дії ДФС України є неправомірними, оскільки позивач намагався подати свої пояснення що до незареєстрованих податкових накладних та копії всіх необхідних документів, які засвідчують факт здійснення господарських операцій, що носять реальний характер. Зазначені документи та пояснення не були розглянуті та досліджені відповідачем при прийнятті рішення, що є підставою для визнання їх необґрунтованими та протиправними.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 07.03.2018 відкрито провадження у даній справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання.

Відповідач позов не визнав, в письмовому відзиві, поданому до суду, просив суд відмовити в задоволенні позову з тих підстав, що оскаржувані рішення Комісії ДФС України є обґрунтованими та правомірними, оскільки позивачем після зупинення реєстрації податкових накладних № 178 від 18 жовтня 2017 року; № 179 від 23 жовтня 2017 року; № 85 від 26 жовтня 2017 року та №137 від 24 жовтня 2017 року не були надані копії первинних документів, що підтверджують безпосереднє здійснення господарських операцій.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Товариство з обмеженою відповідальністю “Шамраївський цукор” є юридичною особою, перебуває на обліку в Сквирському відділенні Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області та має статус платника податку на додану вартість з 01.10.2017 року. Основним видом діяльності позивача є виробництво цукру (код КВЕД ДК 10.81).

ТОВ “Шамраївський цукор” є правонаступником всіх прав та обов'язків, а також майна Товариства з додатковою відповідальністю "Шамраївський цукровий завод" відносно заготівлі та переробки цукрових буряків, виробництва та реалізації цукру, жому та меляси, а також інших прав та обов'язків, що пов'язані з виробничою (промисловою) діяльністю товариства. ТДВ "Шамраївський цукровий завод" передає, а ТОВ “Шамраївський цукор” приймає матеріали та основні засоби згідно актів прийому-передачі. Вказане підтверджується копією протоколу рішення зборів засновників від 05.09.2017 № 188, наявного в матеріалах справи.

З матеріалів справи вбачається, що між ТОВ “Шамраївський цукор” та ТОВ “ТОРГІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ УСПІХ” укладено договір на переробку цукрових буряків від 17.10.2017 № 17/10/17, предметом якого є переробка цукрового буряка в готову продукцію. На виконання умов даного договору ТОВ “ТОРГІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ УСПІХ” здійснило оплату товару на загальну суму 1220000,00 грн., що відображено у виписках по рахунку в АТ “ОСОБА_1 Аваль”. Як наслідок ТОВ “Шамраївський цукор” було відвантажено продукцію згідно видаткових накладних № 570, №571 від 20.10.2017, №607, №608, №609 від 23.10.2017.

Відповідно до п. 201.10 ст. 201 ПК України ТОВ «Шамраївський цукор» в процесі здійснення вище зазначеної господарської операції було складено податкову накладну №178 від 18.10.2017 року яку в подальшому направлено для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно з отриманою квитанцією від 15.11.2017 року податкову накладну прийнято, але реєстрацію зупинено.

На виконання п.п.201.16.1. п.201.16. ст.201 ПК України, ТОВ «Шамраївський цукор» було направлено на адресу ДФС повідомлення від 11.01.2018 року №5 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК, і копії завірених документів, а саме: - копію пояснень №18 від 09.01.2018; - копію договору на поставку цукру ТОВ «Торгівельна Компанія «УСПІХ» №17/10/17 від 17.10.2017; - копії видаткових накладних №570, №571 від 20.10.2017, №607, №608, №609 від 23.10.2017; - копії товарно-транспортних накладних №070252 від 21.10.2017. №070261 від

22.10.2017, №Р607 від 23.10.2017, №Р608 від 23.10.2017 №Р609 від 23.10.2017; - копію довіреності №ТКУ 115 від 18.10.2017; - копію банківської виписки за 18.10.2017; - копію податкової накладної №178 від 18.10.2017.

Разом з тим, у прийнятті повідомлення та доданих до нього документів відмовлено, що підтверджено квитанцією від 18.01.2018 №1, в якій зазначено виявлені помилки: "Документ не може бути прийнятий у зв'язку з набранням чинності Закону України від 07.12.2017 №2245-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році" Повідомлення не прийнято".

Також, між ТОВ “Шамраївський цукор” та Фермерським господарством «Украгро» було укладено договір на переробку цукрових буряків від 23.10.2017 № 23/10/17, предметом якого є переробка цукрового буряка в готову продукцію. На виконання умов даного договору Фермерським господарством «Украгро» здійснило оплату товару на загальну суму 625000,00 грн., що відображено у виписках по рахунку в АТ “ОСОБА_1 Аваль”. Як наслідок ТОВ “Шамраївський цукор” було відвантажено продукцію згідно видаткових накладних № 721, №722 від 25.10.2017.

Відповідно до п. 201.10 ст. 201 ПК України ТОВ «Шамраївський цукор» в процесі здійснення вище зазначеної господарської операції було складено податкову накладну №179 від 23.10.2017 року яку в подальшому направлено для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно з отриманою квитанцією від 15.11.2017 року податкову накладну прийнято, але реєстрацію зупинено.

На виконання п.п.201.16.1. п.201.16. ст.201 ПК України, ТОВ «Шамраївський цукор» було направлено на адресу ДФС повідомлення від 11.01.2018 року №6 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК, і копії завірених документів, а саме: - копію пояснень №16 від 09.01.2018; - копію договору на поставку цукру Фермерському господарству «Украгро» №23/10/17 від 23.10.2017; - копії видаткових накладних №721, №722 від 25.10.2017; - копії товарно-транспортних накладних №Р721 та №Р722 від 25.10.2017; - копії довіреностей №153 та №154 від 24.10.2017; - копію банківської виписки за 23.10.2017; - копію податкової накладної №179 від 23.10.2017.

Разом з тим, у прийнятті повідомлення та доданих до нього документів відмовлено, що підтверджено квитанцією від 12.01.2018 №1, в якій зазначено виявлені помилки: "Документ не може бути прийнятий у зв'язку з набранням чинності Закону України від 07.12.2017 №2245-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році" Повідомлення не прийнято".

Крім того, між ТОВ “Шамраївський цукор” та Фермерським господарством «Еліта» було укладено договір на переробку цукрових буряків від 23.10.2017 № 23/10/17/1, предметом якого є переробка цукрового буряка в готову продукцію. На виконання умов даного договору Фермерським господарством «Еліта» здійснило оплату товару на загальну суму 312500,00 грн., що відображено у виписках по рахунку в АТ “ОСОБА_1 Аваль”. Як наслідок ТОВ “Шамраївський цукор” було відвантажено продукцію згідно видаткової накладної № 720 від 25.10.2017.

Відповідно до п. 201.10 ст. 201 ПК України ТОВ «Шамраївський цукор» в процесі здійснення вище зазначеної господарської операції було складено податкову накладну №137 від 24.10.2017 року яку в подальшому направлено для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно з отриманою квитанцією від 16.11.2017 року податкову накладну прийнято, але реєстрацію зупинено.

На виконання п.п.201.16.1. п.201.16. ст.201 ПК України, ТОВ «Шамраївський цукор» було направлено на адресу ДФС повідомлення від 09.01.2018 року №3 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК, і копії завірених документів, а саме: - копію пояснень №15 від 09.01.2018; - копію договору на поставку цукру Фермерському господарству «Еліта» №23/10/17/1 від 23.10.2017; - копію видаткової накладної №720 від 25.10.2017; - копію товарно-транспортної накладної №Р720 від 25.10.2017; - копію довіреності №24 від 24.10.2017; - копію банківської виписки за 24.10.2017; - копію податкової накладної №137 від 24.10.2017.

Разом з тим, у прийнятті повідомлення та доданих до нього документів відмовлено, що підтверджено квитанцією від 09.01.2018 №1, в якій зазначено виявлені помилки: "Документ не може бути прийнятий у зв'язку з набранням чинності Закону України від 07.12.2017 №2245-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році" Повідомлення не прийнято".

Також, між ТОВ “Шамраївський цукор” та Приватно-орендним сільськогосподарським підприємством «Нива» було укладено договір на переробку цукрових буряків від 18.09.2017 № 40, предметом якого є переробка цукрового буряка в готову продукцію. На виконання умов даного договору Приватно-орендним сільськогосподарським підприємством «Нива» здійснило з позивачем розрахунок сировиною (цукровий буряк) у співвідношенні: виконавцю 45% цукрових буряків, замовнику 55% цукрових буряків, що підтверджується актом надання послуг з переробки №18 від 26.10.2018. Як наслідок ТОВ “Шамраївський цукор” було відвантажено продукцію згідно видаткової накладної № 40 від 15.11.2017.

Відповідно до п. 201.10 ст. 201 ПК України ТОВ «Шамраївський цукор» в процесі здійснення вище зазначеної господарської операції було складено податкову накладну №85 від 26.10.2017 року яку в подальшому направлено для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. Згідно з отриманою квитанцією від 16.11.2017 року податкову накладну прийнято, але реєстрацію зупинено.

На виконання п.п.201.16.1. п.201.16. ст.201 ПК України, ТОВ «Шамраївський цукор» було направлено на адресу ДФС повідомлення від 11.01.2018 року №4 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК, і копії завірених документів, а саме: - копію пояснень №17 від 09.01.2018; - копію договору ПОСП «Нива» №40 від 18.09.2017; - копії видаткової накладної №49 від 15.11.2017; - копію акту надання послуг з переробки №18 від 26.10.2017; - копію податкової накладної №179 від 23.10.2017.

Разом з тим, у прийнятті повідомлення та доданих до нього документів відмовлено, що підтверджено квитанцією від 12.01.2018 №1, в якій зазначено виявлені помилки: «Порушено вимоги інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв'язку, затвердженого наказом ДПА України від 10.04.2008 №233, а саме: податковий документ в електронному вигляді має невірну послідовність підписів ЕЦП». Документ не прийнято.

Отже, платником податків було вжито всіх заходів та надано усі необхідні достатні документи, які підтверджують реальність здійснення операцій за податковими накладними № 178 від 18 жовтня 2017 року; № 179 від 23 жовтня 2017 року; № 85 від 26 жовтня 2017 року та №137 від 24 жовтня 2017 року.

Додатково повідомлялося, що прийняте рішення може бути оскаржене в адміністративному або судовому порядку. Оскарження даних рішень в адміністративному порядку до Державної фіскальної служби України позитивних результатів для позивача не дало, скарги позивача рішеннями Комісії з питань розгляду скарг залишені без задоволення.

Позивач, не погоджуючись з оскаржуваними рішеннями ДФС, звернувся до суду за захистом своїх інтересів.

Надаючи правову оцінку оскаржуваним рішенням Державної фіскальної служби України, суд вважає за необхідне звернути увагу на наступні обставини та приписи законодавства, діючого на час виникнення цих правовідносин.

Пунктом 201.10. статті 201 ПК України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Відповідно до п. 12 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого Постановою КМУ від 29.12.2010 р. № 1246 (далі - Порядок № 1246), після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки з питань відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту) та з інших питань.

Пунктом 13 Порядку № 1246 визначено, що за результатами зазначених перевірок формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Згідно п. 74.2. статті 74 ПК України в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відповідно до п.п. 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 ПК України письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті “в” підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

Письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику (підпункт 201.16.3 пункту 201.16 статті 201 ПК України).

Зазначена комісія приймає рішення про:

реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;

відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається та надсилається платнику податку протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів.

Постановою КМУ від 29.03.2017 № 190 "Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації" встановлено вичерпний перелік підстав для прийняття комісією ДФС рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування:

ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, до якої/якого застосована процедура зупинення реєстрації згідно з пунктом 201.16 статті 201 Кодексу;

ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту "в" підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Кодексу;

надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.

Як слідує з позовної заяви, позивач посилався на відсутність в оскаржуваному Рішенні обґрунтувань, на підставі яких Комісією відмовлено в реєстрації ПН. Зазначений факт унеможливлює та фактично позбавляє позивача права не тільки надати документи, підтверджуючі його господарську діяльність, але і належним чином оскаржити рішення податкового органу про відмову в реєстрації податкової накладної.

З матеріалів справи слідує, що Рішення Комісії ДФС у формі квитанцій про відмову в реєстрації ПН не містять жодної конкретної/ інформації щодо причин, підстав та обґрунтувань прийняття таких рішень.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Суд зазначає, що орган влади зобов'язаний "виправдати" свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень. Вмотивоване рішення дає можливість його оскаржити та отримати перегляд у судовому порядку.

Оскаржувані позивачем квитанції Комісії ДФС є актами індивідуальної дії.

Загальною рисою, яка відрізняє індивідуальні акти управління, є їх виражений правозастосовний характер.

Головною рисою таких актів є їхня конкретність, а саме: чітке формулювання конкретних юридичних волевиявлень суб'єктами адміністративного права, які видають такі акти; розв'язання за їх допомогою конкретних, індивідуальних справ або питань, що виникають у сфері державного управління; чітка визначеність адресата - конкретної особи або осіб; виникнення конкретних адміністративно-правових відносин, обумовлених цими актами.

Дана позиція висловлена у постанові Верховного суду України від 01.12.2009 року № 09/236.

Отже, суд вважає, що оскаржувані Рішення ДФС України є нечіткими та незрозумілими не тільки для платника податків, а й для інших суб'єктів правовідносин та суду.

Таким чином, рішення відповідача про відмову в реєстрації податкових накладних є необґрунтованими, оскільки платником податків надано всі необхідні документи, які засвідчують факт здійснення господарських операцій за податковими накладними, у реєстрації яких було відмовлено.

У той же час з рішень контролюючого органу не зрозуміло, чому не враховані пояснення позивача, не надана оцінка направленим документам та відсутнє посилання на норми Закону, якими відповідач обґрунтовує свої рішення.

Оскільки суд дійшов висновку, що рішення (квитанції) комісії ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, прийняті не у спосіб, визначений законом, відтак, є протиправними.

Щодо предмету позовної заяви про зобов'язання відповідача зареєструвати податкові накладні ТОВ «Шамраївський цукор» № 178 від 18 жовтня 2017 року; № 179 від 23 жовтня 2017 року; № 85 від 26 жовтня 2017 року та №137 від 24 жовтня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, суд зазначає наступне.

Так, відповідно до частини першої статті 5 КАС України, кожна особа має право звернутися до суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.

Згідно з пунктами 2, 3 та 4 частини 1 статті 5 КАС України, адміністративний позов може містити вимоги про визнання протиправним та скасування індивідуального акта, а також визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання вчинити певні дії

Суд дійшов висновку, що законодавством передбачено право суду у випадку встановлення порушення прав позивача зобов'язувати суб'єкта владних повноважень приймати рішення або вчиняти певні дії.

З огляду на висновок суду щодо протиправності рішень про відмову в реєстрації податкових накладних, а також те, що вказаними рішеннями порушено право позивача на отримання податкового кредиту, вказана вимога також підлягає задоволенню.

Згідно ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно ч. 2 другої статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Всупереч наведеним вимогам відповідач як суб'єкт владних повноважень не надав суду достатніх беззаперечних доказів в обґрунтування обставин, на яких ґрунтуються його заперечення, і не довів правомірності своїх рішень, а тому останні підлягають скасуванню.

Таким чином, заявлені позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 143 КАС України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. До позовної заяви позивачем додано докази сплати судового збору у сумі 7048,00 грн. (платіжне доручення від 28.02.2018 №615).

Оскільки суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог, відшкодуванню позивачу з Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань відповідача підлягають судові витрати у сумі 7048, 00 грн.

Керуючись ст. ст. 2, 9, 77, 239, 242, 244, 245, 246, 250 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати податкові накладні № 178 від 18 жовтня 2017 року; № 179 від 23 жовтня 2017 року; № 85 від 26 жовтня 2017 року та №137 від 24 жовтня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Стягнути з Державної фіскальної служби України за рахунок бюджетних асигнувань (код ЄДРПОУ 39292197) на користь ТОВ «Шамраївський цукор» (код ЄДРПОУ 41570288) понесені витрати по сплаті судового збору у розмірі 7048 (сім тисяч сорок вісім) грн. 00 коп.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Лиска І.Г.