Справа № 548/1517/18
П О С Т А Н О В А Провадження №3/548/437/18
04.09.2018 року м. Хорол
Суддя Хорольського районного суду Полтавської області Миркушіна Н.С., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від Хорольського ВП ГУНП в Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, не працюючого, ідентифікаційний номер не відомий, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2 за ст. 130 ч. 1 КУпАП, -
Від Хорольського ВП ГУНП в Полтавській області на адресу Хорольського районного суду надійшов адміністративний матеріал про адміністративне правопорушення, передбачене ст.130 ч.1 КУпАП, стосовно ОСОБА_1.
В протоколі про адміністративне правопорушення Серія БД №348906 від 18.08.2018 року, вказується, що 18.08.2018 року о 09 годині 10 хвилин водій ОСОБА_1 в м.Хорол Полтавської області по вул.Небесної Сотні керував транспортним засобом ВАЗ 2108 державний номерний знак НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння, огляд на предмет вживання алкогольних напоїв проводився в Хорольській ЦРЛу чергового лікаря згідно чинного законодавства, чим порушив п.2.9 ПДР України за що передбачена відповідальність ст. 130 ч. 1 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з»явився подав заяву про розгляд справи за його відсутності та вказав, що свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП не визнає посилаючись на те, що він не вживав алкоголю і йому не пропонували продути алкотестер, а відразу повезли до ЦРЛ.
В судовому засіданні інспектор СРПП №1 Хорольський ВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_2 пояснив, що при зупинці автомобіля під керуванням ОСОБА_1 та спілкуванні з останнім у нього виникли підозри, що останній перебуває в стані алкогольного сп'яніння тому його повезли до Хорольської ЦРЛ де останній пройшов огляд на предмет вживання алкогольних напоїв з позитивним результатом.
Частина 1 статті 130 КУпАП передбачає, що керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, - тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
В судовому засіданні при дослідженні протоколу про адміністративне правопорушення Серія БД №348906 від 18.08.2018 року, встановлено, що 18.08.2018 року о 09 годині 10 хвилин водій ОСОБА_1 в м.Хорол Полтавської області по вул.Небесної Сотні керував транспортним засобом ВАЗ 2108 державний номерний знак НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння, огляд на предмет вживання алкогольних напоїв проводився в Хорольській ЦРЛу чергового лікаря згідно чинного законодавства, чим порушив п.2.9 ПДР України за що передбачена відповідальність ст. 130 ч. 1 КУпАП.
В досліджуваному протоколі не вказано, що поліцейські пропонували ОСОБА_1 пройти огляд на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, або що він пройшов такий огляд і не згодний з його результатами.
Відповідно до п.6 Інструкції «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції»затвердженої Наказом МВС України, МОЗ України 09.11.2015 № 1452/735, огляд на стан сп'яніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом.
Відповідно до п.7 вищевказаної Інструкції, у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - заклад охорони здоров'я).
Тобто огляд на стан сп'яніння в закладі охорони здоров'я згідно вищевказаної інструкції можливий після проведення або відмови від проведення огляду на стан алкогольного сп'яніння поліцейським за допомогою спеціального технічного засобу.
За умов недотримання працівником поліції вимог щодо огляду водія з використанням спеціальних технічних засобів проходження особою медичного огляду на стан сп'яніння не може слугувати підставою для підтвердження порушення нею п.2.9 ПДР України.
Враховуючи вищевказане, суд приходить до висновку, що при складанні протоколу про адміністративне правопорушення Серія БД №348906 від 18.08.2018 року інспектором СРПП №1 Хорольський ВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_2 порушено п.6 вищевказаної інструкції, оскільки в протоколі не вказано, що ОСОБА_1 пропонували пройти огляд на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, або що він пройшов такий огляд і незгодний з його результатами, крім того в заяві до суду ОСОБА_1 сам вказує, що працівники поліції йому не пропонували продути спеціальний технічний засіб.
Крім того на думку суду, протокол про адміністративне правопорушення не може бути визнано належним доказом вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч. 1 КУпАП, так як суперечать іншим доказам по справі, адже протокол про адміністративне правопорушення та його зміст не може сам по собі являтися доказом винуватості особи, оскільки являється процесуальним документом, у змісті якого особі висувається певне обвинувачення.
Заслухавши пояснення поліцейського, дослідивши пояснення ОСОБА_1, матеріали адміністративної справи,приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній подія і склад адміністративного правопорушення передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП, оскільки в протоколі вказано, що останній відмовився від підписання протоколу, але жодним чином не вказано, що ОСОБА_1 відмовився від огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу.
А також в судовому засіданні встановлено, що на місці зупинки транспортного засобу до ОСОБА_1 працівниками поліції не було застосовано спеціальних технічних засобів для огляду на стан сп'яніння.
Відповідно до ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
З огляду на вище наведене, провадження в справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 підлягає закриттю, на підставі ст. 247 ч.1 п. 1 КУпАП, а саме у звязку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч. 1 КУпАП, тому з цих підстав провадження у справі необхідно закрити.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 9, 164-16 ч. 1, 247, 283, 284 КпАП України, суд, -
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.130 ч.1 КпАП України ОСОБА_1 закрити за відсутністю в його діях події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Полтавської області через Хорольський районний суд Полтавської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови.
Суддя: Н.С.Миркушіна