14 вересня 2018 року Справа № 0440/6786/18
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Врона О.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ в Дніпропетровській області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -
10 вересня 2018 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ в Дніпропетровській області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про:
-визнання бездіяльності Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ в Дніпропетровській області, щодо не виготовлення для перерахунку пенсії у відповідності до діючих законів України нової довідки, ОСОБА_1, про розмір грошового забезпечення, з врахуванням всіх складових грошового забезпечення передбачених чинним законодавством, за формою передбаченою Додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року № 393, з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988, та не направлення її до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області протиправною;
- зобов'язання Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ в Дніпропетровській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області нову довідку на ОСОБА_1 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2016 року з повною реальною інформацією, за формою передбаченою Додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року № 393, з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах:
- посадовий оклад - 3250,00;
- оклад за військовим (спеціальним) званням майор поліції - 2000,00;
- надбавка за вислугу років (40%) - 2100,00;
-надбавка за інформаційно-аналітичне забезпечення та оперативно-службову діяльність (50%) - 1625,00;
- надбавка за виконання особливо важливих завдань (50%) - 3675,00;
- премія (95%) - 12017,50.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 14.09.2018 року відкрито провадження у адміністративній справі № 0440/6786/18 та призначено справу без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні.
Розглянувши матеріали справи, суд вважає за необхідне зупинити провадження у даній справі до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі Пз/9901/1/18 (802/2196/17-а), виходячи з такого.
Позивач обґрунтовує свої позовні вимоги тим, що відповідачем протиправно не включено до довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_2 складових: посадовий оклад - 3250,00; оклад за військовим (спеціальним) званням майор поліції - 2000,00; надбавка за вислугу років (40%) - 2100,00; надбавка за інформаційно-аналітичне забезпечення та оперативно-службову діяльність (50%) - 1625,00; надбавка за виконання особливо важливих завдань (50%) - 3675,00; премія (95%) - 12017,50.
Так, зі змісту ухвали Верховного Суду від 02.02.2018р. у справі №Пз/9901/1/18 видно, що Верховним Судом відкрито провадження у зразковій адміністративній справі за позовом пенсіонера внутрішніх справ до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Вінницькій області, третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог на предмет спору - Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії та, згідно ухвали Верховного Суду від 26.02.2018р. у цій справі, розгляд справи перенесено на 12 березня 2018 року.
При цьому, ознаками типової справи, в якій може бути ухвалено рішення цієї зразкової справи, є такі:
1) позивач - позивач - пенсіонер органів внутрішніх справ; фізична особа, якому призначено пенсію згідно з Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб";
2) відповідач - Ліквідаційна комісія Управління Міністерства внутрішніх справ України в Вінницькій області;
3) третя особа - Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області;
4) предмет спору: бездіяльність відповідача щодо нескладання нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії та ненаправлення її до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області; зобов'язання відповідача виготовити на направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області нову довідку про розмір грошового забезпечення.
Рішенням Верховного Суду від 12 березня 2018 року, ухваленим за результатами розгляду зразкової справи, в задоволенні позову відмовлено.
02 серпня 2018 року позивачем подано до ОСОБА_3 Верховного Суду апеляційну скаргу на вказане судове рішення.
З аналізу змісту заявленого позову у даній адміністративній справі вбачається, що дана адміністративна справа містить ознаки типової справи, в якій ухвалено рішення за результатом розгляду зразкової справи № Пз/9901/1/18, на яке, в свою чергу, подано апеляційну скаргу.
Згідно частини 3 статті 291 Кодексу адміністративного судочинства України при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.
Відповідно до пункту 9 частини 2 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України, суд має право зупинити провадження у справі в разі розгляду типової справи і оприлюднення повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій справі - до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі.
Згідно з частиною 1 статті 291 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, який розглядає типову справу, має право зупинити провадження за власною ініціативою у випадку, якщо Верховним Судом відкрито провадження у відповідній зразковій справі.
Враховуючи наведене, оприлюднення повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет: supreme.court.gov.ua, обов'язковість врахування правових висновків Верховного Суду, викладених у рішенні за результатами розгляду зразкової справи, суд приходить до висновку про наявність обґрунтованих підстав для зупинення провадження у цій справі до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі №Пз/9901/1/18 (802/2196/17-а) на підставі пункту 9 частини 2 статті 236, частини 1 статті 291 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись п.9 ч.2 ст.236, ч.1 ст.291, ст. ст. 243, 248, 256, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Провадження в адміністративній справі № 0440/6786/18 за позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ в Дніпропетровській області, за участю третььої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправними та зобов'язання вчинити певні дії зупинити до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі № Пз/9901/1/18 (802/2196/17-а).
Ухвала набирає законної сили в порядку статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в строки передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України окремо від рішення суду у випадку, передбаченому п.11 ч. 1 статті 294 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи ухвала суду оскаржується до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.В. Врона