Справа №: 700/637/18
Провадження № 3/700/154/18
18 вересня 2018 року Суддя Лисянського районного суду Черкаської області Бесараб Н.В., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2 та жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, на вихованні має двох неповнолітніх дітей, до адміністративної відповідальності не притягувався, за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
05 серпня 2018 року о 17 год. 00 хв. в с. Будище Лисянського району по вул. Миру Ткачук Дмитро Степанович, керував автомобілем НОМЕР_1 у стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння у встановленому законом порядку проводивсяу лікаря-нарколога Лисянської ЦРЛ за адресою: смт. Лисянка Черкаської області, вул. Грушевського, 51, чим порушив п. 2.9 а ПДР України, вчинивши адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав, у скоєному щиро каявся, просив не застосовувати до нього додаткове покарання у виді позбавлення права керування, оскільки працює водієм і позбавлення його права керування поставить його сім'ю в дуже скрутне матеріальне становище. На своєму утриманні має двох неповнолітніх дітей.
Згідно зі ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Вивчивши матеріали адміністративної справи, а саме протокол про адміністративне правопорушення серії ОБ № 020798 від 05.08.2018 року, висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, заслухавши пояснення ОСОБА_1, письмові пояснення ОСОБА_2, оцінивши досліджені докази у їх сукупності, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Пунктом 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч.1 ст.130 КУпАП керування транспортними засобами особами в стані алкогольного сп'яніння тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Статті 23 та 33 КУпАП передбачають, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, при накладенні якого враховуються характери правопорушення, особа порушника, його майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Таким чином, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу винного, який щиро розкаюється у вчиненому правопорушенні, що є обставиною яка пом'якшує його відповідальність відповідно до ст. 34 КУпАП, до адміністративної відповідальності не притягувався, що свідчить про відсутність у порушника стійких антисуспільних намірів, має на утриманні двох неповнолітніх дітей, його робота пов'язана з керуванням транспортним засобом, а позбавлення права керувати транспортними засобами може поставити його сім'ю у вкрай скрутне матеріальне становище, тому вважаю, що ОСОБА_1 слід призначити адміністративне стягнення у виді штрафу без позбавлення права керування транспортним засобом.
Враховуючи вищевикладене з ОСОБА_1необхідно стягнути на користь держави судовий збір у розмірі 352 грн.40 коп.
Керуючись ч.1 ст.130, ст.ст. 283, 284, 285, 289 Кодексу України “Про адміністративні правопорушення”, п.5 ст.4 Закону України «Про судовий збір»
Визнати винним ОСОБА_1, у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП та призначити йому адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі шестисотнеоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме 10200 грн. 00 коп.( десять тисяч двісті гривень) в дохід держави без позбавлення права керування транспортними засобами.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у сумі 352 грн. 40 коп. на користь держави.
Строк пред'явлення виконавчого документа до виконання 3 (три) місяці.
Роз'яснити ОСОБА_1, що штраф має бути сплачений не пізніше як через 15 днів з дня отримання постанови із наданням відповідної квитанції про сплату штрафу до канцелярії суду. У разі несплати правопорушником штрафу протягом 15 днів з дня вручення копії постанови, при примусовому виконанні постанови суду згідно з ч.2 ст.308 КУпАП штраф підлягає стягненню у подвійному розмірі.
Постанова протягом десяти днів з дня винесення може бути оскаржена до апеляційного суду Черкаської області шляхом подачі апеляційної скарги через Лисянський районий суд Черкаської області.
Суддя - ОСОБА_3